PLAATSELIJKE BERICHTEnT RADIO-PROGRAMMA, van den weg bevond, Verdachte had ruimte genoeg, daar er geen ander verkeer op den weg was. Wegens niet behoorlijk uitwijken eischte het OM. 30. boete of 30 dagen hechtenis. Uitspraak f20.— of 20 dagen. Overtreding Arbeidswet. H J. Bfabrikant te Waalwijk, had op 29 Januari zeven arbeiders in zijn lederfabriek overwerk laten verrichten, zonder te voren de noodige invullingen op de arbeidskaarten te doen. Verdachte zei, door een vergissing erin gevlogen te zijn, maar de ambtenaar wees hem er op, dat dit reeds de derde herhaling van het strafbare feit is. Het O.M. eischte zeven geldboeten ieder van f 10.Uitspraak zeven maal f 8,— of zevenmaal 8 dagen hechtenis. Dronken aan hel stuur. Eindelijk kon, na meermalen te zijn uitgesteld, omdat de getroffene niet verschijnen kon, de strafzaak behandeld worden tegen A. F. J. J. v. d. G., schoenmaker te Waalwijk, beklaagd terzake, dat hij op 7 Jan. 1934 te Boxtel, als bestuurder van een auto, terwijl hij onder invloed was van drank, hoogst roekeloos heeft gereden met een vaart van 70 K.M., waarbij hij aan een bocht uit de koers raakte en Th. van Hilst aanreed die zwaar werd gewond. Het O.M. laakte zeer. ernstig het drankgebruik door automobilisten, die ontelbare ongelukken veroor zaken. De eisch luidde' 3 maanden ge vangenisstraf. Mr. E. van Zinnicq—Bergmann Den Bosch, voerde de verdediging' SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 5 Mei 1935 Ned. Herv. Kerk, v m. 9.30 uur en n m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9 30 uur enn.m, 5 uur Ds. J. C. Hagen. Naar wij vernemen werd tot ouderling bij de Ned Herv. Kerk alhier gekozen de heer C. Nieuwen, huijzen. Vergadering van de Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle op a s. Maandagavond 8 uur in de zaal van den Chr. Volks bond alhier. Aan de orde: Onderwerp: Maatschappelijk en geestelijk zedelijke beteekenis van de werkloozenzorg, in te leiden door dhr. H. Chabot Jr. De fanfare Sirena uit Vrijhoeve Capelie maakte Woensdagavond een muzikale wandeling door onze ge. meente, waarvoor begrijpelijkerwijze groote belangstelling bestond CAPELLE. In verband met den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd j.l. Dinsdag 30 April des avonds half acht in de Geref. Kerk aan het Bruggetje door de Chr. Oranjevereeni- ging „Het Drievoudig Snoer" een her denkingsavond gehouden, waarvoor de belangstelling zoo groot was, dat niet allen een plaatsje konden krijgen en verschillenden een vergeefschen tocht gemaakt hadden. De voorzitter der Oranjevereeniging, de heer K. Alblas, opende deze bijeen komst met het lezen van Psalm 98 en liet zingen Ps. 146 vs. 1, waarna hij in gebed voorging. Hierna sprak hij een kort openingswoord, waarin hij de aan wezigen en in het bijzonder de sprekers, den Edelachtbaren heer A. Smit, burge meester van Sprang-Capelle, en den Weleerw. heer Ds. Bousema, predikant der Ned. Herv. gemeente te Sprang, hartelijk welkom heette. Nadat de Chr. gemengde zangver- eeniging „Hallelujah" uit onze gemeen te onder leiding van den heer M. C. Rij ken op verdienstelijke wijze een drietal liederen had ten gehoore gebracht, was het woord aan den burgemeester, die tot uitgangspunt zijner rede als onder werp „In de Oranjegalerij" genomen had. Spreker begon met de opmerking te maken, dat hij het, in tegenstelling met de meening van anderen, goed acht, dat op den verjaardag van een lid van het Koninklijk Huis, het volk, dat trouw wil staan rondom den Troon van Oranje, in een kerkgebouw samenkomt, om daar in praktijk te brengen, wat de Heilige Schrift leert in het Woord: „Eert den Koning". Of mag, zoo vroeg spreker, de Ko ningin of Troonopvolgster in een kerk gebouw niet geëerd worden? Indien ooit, dan is het nu de tijd, dat allen, die den Christus belijden, zich eendrachtig aaneensluiten en zich niet verliezen in kleingeestig gedoe. Ware dit bedacht, aldus spr., dan zouden niet zoovele menschen een vergeefschen tocht heb ben gemaakt, daar velen geen plaats meer konden vinden in het overvolle kerkgebouw. Na deze korte inleiding wandelde spr. in gedachten met de vergadering door de oranje-galerij. Hij wees op al de schilderijen, die de Oranje-vorsten en vorstinnen voorstellen, en stond bij den levensloop van verschillende der Oranjes stil. In tegenstelling met zoo vele Vorstenhuizen, die eens in macht en grootheid regeerden en nu zijn ver bannen of vermoord, mag het Oranje huis nog rustig staan te midden der onstuimige golven. Slechts twee Vrou wen zijn ons op 't oogenblik overgeble ven en de laatste telg van ons roemrijk Oranjehuis viert heden Haar 26en ver jaardag. Na op verschillende feiten uit het le ven onzer Koningin te hebben gewe zen, zooals Haar moed, toen zij den grijzen President Kruger met het oor logsschip de „Gelderland" uit Trans vaal liet halen. Haar getuigenis van Haar geloof aan het graf van de Colig- ny, in Haar Kerstgroet van 1915 aan ons volk en van enkele andere toespra ken door Haar gehouden, herinnerde hij aan de revolutiedagen van 1918, toen ons volk, dat niet spoedig in vuur geraakt, alle schuchterheid afwierp en, behoudens het revolutionair gedeelte, als één man rondom den Troon stond. Ook H.K.H. Prinses Juliana toont reeds nu mede te leven met ons volk, ook met de nooden van ons volk, zooals blijkt uit het in het leven roepen van het Na tionaal Crisiscomité. Tenslotte vroeg spr., nu de vergade ring deze lange Oranje-galerij heeft doorgewandeld, of er behoefte is aan een andere kleur, dan ons Oranje. Wij hebben geen behoefte aan een zwarte, roode of zwart-roode vlag, noch aan geimporteerd nationalisme. Met het lied der Oranjes „Mijn schild ende betrou wen, Zijt Gij, o God, mijn Heer" en met Oranje aan het hoofd kunnen wij het nog wagen. Of 't revolutionair ge weld nu komt, brieschend als een leeuw of in de gedaante des lichts, of dat re volutionair geweld de internationale zingt of óns Wilhelmus, doet er niet toe, 't blijft revolutionair geweld. Onder Oranje is ons volk nooit gewend ge weest om als poppen te dansen en „ja" te knikken als een dictator aan een touwtje trekt. Wij weten niet, zoo eindigde spr., wat de toekomst zal brengen, of dat God ons Oranjehuis zal bestendigen, dat moeten wij aan Hem overlaten, maar zoolang het Oranjehuis bestaat hebben wij de plicht om het te schra gen en te steunen, het op te dragen aan den Troon der Genade en eiken bin nen- of buitenlandschen indringer, die ons Vorstenhuis wil doen verdwijnen, toe te roepen dat oud Hollandsche woord: t En zal", dat beteekent „het zal niet gebeuren". Spr. eindigde ten slotte met een variant op een bekend gedicht: Ge zegt, dat Oranje te niet zal gaan? 't En zal. Dat wreed geweld zal boven slaan? 't En zal. Dat hopen en begeeren wij, Dat zeggen en dat zweren wij. Zoolang wij ons weren, wij, 't En zal, 't En zal, 't En zal. Met buitengewone aandacht werd deze in alle opzichten zoo keurig sa mengestelde rede aangehoord, waarna gezongen werd: „Mijn schild en mijn betrouwen, zijt Gij, o God, mijn Heer". De Chr. gemengde zangvereeniging „Excelsior uit Sprang zong vervolgens onder leiding van den heer Alb. Christ eenige liederen, welke op voortreffelijke wijze vertolkt werden. Het slotwoord van dezen bij uitstek geslaagden avond werd gesproken door Ds. Bousema, naar aanleiding van de woorden: „Waarom vieren wij feest", welke rede keurig verzorgd was en door de aanwezigen eveneens met ern stige aandacht beluisterd werd. Ds. Bousema sloot deze samenkomst met dankgebed. De Chr. Oranjever eeniging kan met genoegen op dezen dag terugzien en het lijdt geen twijfel, zij, die aanwezig waren, zien met of verlangen een soortgelijken avond te gemoet. Alles heeft een verloop gehad, zooals het wezen mag. Jammer genoeg was het kerkgebouw te klein en moes ten velen teleurgesteld terugkeeren wegens plaatsgebrek. Voor de Ned. Herv. gemeente 4te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half 3 op te treden Ds. Cuperus. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Des morgens half tien leesdienst. /- Gedurende de maand April 1935 wérden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleesch- keuringswet aangegeven: 23 runderen, 46 varkens, 7 schapen en 2 geiten. In de Rijkspostspaarbank ten hulp- postkantore alhier werd gedurende de maand April 1935 ingelegd 2448,57 en terugbetaald 4770.95. Het aantal inlagen bedroeg 53, dat der terugbeta lingen 38. Op Maandag 6 dezer des namid dags 2 uur wordt in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart de jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden gehou den van het waterschap „Het Eenden nest", ter vaststelling van de rekening over het dienstjaar 1933—1934 en der begrooting voor het dienstjaar 1935— 1936, alsmede ter verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftre ding van den heer Jac. J. Smit. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-Grevelduin- Capelle" zal plaats hebben a.s. Dins dag 7 dezer des nam. 3 uur in het Sta tionskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen. Behalve de gewone huishoud- delijke aangelegenheden komt ook nog aan de orde de verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van den heer R. Middelkoop, en van een hoofd-ingeland en plaatsvervan gend hoofdingeland voor het water schap „Het Zuiderafwateringskanaal". In het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen wordt op Dins dag 14 Mei a.s. des avonds 8 uur de algemeene ledenvergadering gehouden van de plaatselijke Boerenleenbank. De agenda vermeldt: 1 Opening: 2 Aanwijzing secretaris; 3 Verslag van den toestand der bank; 4 Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftre ding van den heer G. voor de Poorte; 5 Verkiezing van een lid van het be stuur, wegens periodieke aftreding van den heer J. Huijsman; 6 Nazien der re kening en balans over het afgeloopen joekjaar; 7 Rondvraag en sluiting. Op 8 Mei a.s. des avonds tusschen 7 en 8 uur liggen de rekening en balans van de Coöp. Boerenleenbank voor de leden ter inzage ten kantore der bank bij den heer B. Verhoeven aan den Loonschendijk. J Door de vergadering van stemge rechtigde ingelanden van het water schap „Ten Westen der Capelsche Vaart en het Veerpad werden de re keningen over het dienstjaar, loopende van 1 Juli 1933 tot 30 Juni 1934 voor wat de afd. „Het Voorland" betreft, vastgesteld met 'n bedrag van 1189.16 aan inkomsten en 535.94 aan uitga ven, batig saldo 653.22; voor de afd. „De Aanwassen" tot een bedrag van 632.98 aan ontvangsten en 352.40 aan uitgaven, batig saldo 280.58 en voor de afd. „De Waardjes" met een bedrag van 275.25 aan inkomsten en 66.12 aan uitgaven, batig saldo 209.13. De begrootingen voor het dienstjaar aanvangende 1 Juli 1935 en eindigende 30 Juni 1936 werden vastge steld tot een bedrag aan inkomsten en uitgaven voor de afd. „Het Voorland" van 1024.97, voor de afd. „De Aan wassen" van 585.94 en voor de afd. „De Waardjes" van 267.28. 'WASPIK. Onder architectuur van den Heer C. Roovers alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den Heer A. Vermeulen alhier. Ingeschreven werd als volgt: A. H. Willems, Sprang f 2180,— J. van den Broek, Waspik f 2180,— W. Nieuwenhuijzen, Sprang f 2135,— Gebr. Boom, Raamsdonk f 2109,— A. A. de Graauw, Waspik f 2096,— Gebr. de Graauw, Waspik f 2073,— J. C. de Ruijter, Waspik f 2030,— J. Quirijns, Capelie f 1920,— H. Wagemakers, Capelie f 1863, Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 14 runderen, 35 varkens en 5 kalveren. RAAMSDONKSVEER. Voor een flink bezette kerk trad Dinsdagavond voor de Herv. Gem. op Ds. V. Veld huizen uit Hantum, beroepen naar onze gemeente. Na afloop hebben ver schillende gemeenteleden kennis ge maakt met dezen zoo begaafde spreker. Gedurende April werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 34286,26 en terugbetaald f 55921,89. Zondagmorgen zal er in de Veeische Herv. Kerk leesdienst zijn; des namiddags treedt om 2 uur in de Dorpsche kerk op Ds. Cupérus. Een achtjarig kind van dhr. van der Pluijm kwam onder een wiel van een geladen kar. Zwaar gewond werd het naar het R.K. Ziekenhuis gebracht. Tot bestuurslid der Vereeniging Protest. Belangen Rehoboth werd ge kozen dhr. 7. Lankhuijzen Sz. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor te Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand April j 1. op de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 34286,26 en Terugbetaald f 55921,89. Tot onderwijzer aan de St. Theodorusschool alhier is benoemd de Eerw. Frater Venardus (in de we reld genaamd H. Smetsers), komende van Tilburg. Op 6 en 7 Mei a s. zal in deze gemeente een algemeene keuring en herkeuring worden gehouden van trek- bonden en hondenkarren. De keuring en herkeuring zal wor den gehouden voor Raamsdonksveer op Maandag 6 Mei as., van des na middags 2—5 uur in het Gemeente huis en voor Raamsdonk(dorp) op Dinsdag 7 Mei a.s van des namid. dags 2 5 uur in het voormalig Ge meentehuis. Alle houders van trekhonden, moe ten met hun trekhonden met de kar of karren, waarvóór of waaronder de honden als trekdier worden gebruikt en het tuig op de keuring verschijnen. Verboden is het een hond als trek hond en een voertuig als hondekar te gebruiken of te doen gebruiken, hetzij de hond en de kar door of vanwege den houder zijn onderworpen aan een laatstelijk uitgeschreven keu. ring of herkeuring en daarbij voor ge. bruik onderscheidelijk als trekhond en hondekar geschikt zijn verklaard. Op Zondag 5 Mei a.s. des na middags om vijf uur zal de Kon. Erk. Harmonie .de Eendracht" een muzi kale wandeling maken door het Veer. Naar we vernemen zal de too- neelzaal in hotel „Huis ten Deijl", die een groote verandering heeft ondergaan en nu naar de laatste eischen des tijds is ingericht, op Zondag 5 Mei a s. worden geopend. Op het humoristenconcours te Goirle, dat gehouden is op 22 en 28 April jl., behaalde het duo Ant. Bou- wens en H. Kieboom in solo en duet een le prijs en drie 2e prijzen. Dit mag een schiiterend succes ge noemd worden, daar dit de eerste maal was dat dit duo samen optrad. We hopen dat dit duo dat er zijn mag en onder de beste Brabantsche duos kan gerangschikt worden, nog vele lauweren mag oogsten. Onze Voetbalvereeniging DEVO die haar terrein heeft aan de Juliana- laan, zal op Zaterdag 4 Mei a s. om 4'/a uur namiddag een voetbalwedstrijd spelen op haar terrein tegen .Storm- vogels" uit Woudrichem. GEERTRUIDEN BERG. Predikbeurten op Zondag 5 Mei 1935. Ned. Herv. Kerk des v-m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie »Eben Haëzer« te Raamsdsnksveer geen dienst. De gezamenlijke reclasseerings- instellingen in Nederland zijn tot samenwerking gekomen, teneinde met gemeenschappelijke samenwerking over het geheele land de Nationale Reclas- seeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal worden gehou- den op Zaterdag 18 Mei a.s. In deze gemeente heeft zich daartoe ook een comité gevormd, bestaande uit de heeren W. Sassen en J. M. Lucas, die de collecte verder zullen voorbereiden. ZONDAG 5 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N- C. R. V. K. R. O. MAANDAG 6 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. N. G. R. V. I DINSDAG 7 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. Geachte t schrijd weken m was V. P. R. o. A. V. R. O. R. V. U. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. K. R. O. WOENSDAG 8 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. V A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. orders a lend- Diet in k wij er F' 611 ies van 1 in w via een H tholiek vermo ogen er omd; en va nu zo En pet de s' boogti jenoege regeli men w er b.v fording reed K. We .s. V: is, te enstand schijn iooren andere en renlijst; ou hier sch daar r ten, al er de o van pijemdec ok no{ lerson ïzouk men lewel tijn w uit he eze ri en vol meen r idaten gesp at v voo noodig bew bij te k en s leraa< boven zal c n.l. I ieuwe d£ beter »iedi woi verder meei r elka our lijk wil 2 op eei steeds dbouvs Jenst; en 2 r er ten vl [smor het bde g het mach li bepak Een ultra van tste pl tcht dc n een ng nie' tief is Geach VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT DRUNEN. S.D.. Bloemkool 14—18 c., Idem II 8—12 c., idem 1 diener 3—0 e., Sla 2.5—4.1/4 c., Sla II 1—2 c., Komko: mers 1113 c., idem II 810.5 c., Selderij 2—S 711 c., Foksias 47 c., Aardbeien 1.52.5 c., Violen 0.51 c., Primelas 35 c., Geraniui Tulpen 1/33/4 c., alles per stuk. b0"' ten t ken n Her m kt ene 8.55 VARA-Marschlied. 9.00 Voetbalmcdedeelingen en Postduivenbe- richten. 9.05 Tuinbouwlialfuurtje. 9.30 Gramofoomnuzick. 9.40 Lezing: Naar buiten. 10.00 Orgelconcert. 10.45 Het VARA-orkcst. 11.15 Lezing: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Het VARA-orkest. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Groote of Martinikerk te Doesburg. 12.01 Concert van de Octophonikers. 12.50 Het schilderij van de maand. 1.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Kamermuziek. 3.15 Causerie: Waardeer uw eigen land. 3.30 Concert door het Omroeporkest. 4.30 Sport, van de dag. 5.00 Arb. Muziekvcr. 1'. .1. Troelstra. 5.30 Voetbal van de dag. 5.45 Arb. Muziekver. P. J. Troelstra. 5.55 Vaz Dias. ti.OO Halve uren met boeken. 6.30 De werkkampen voor jeugdige werkloozen van de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale. 6.45 Kerkdienst uit de Herv. Kerk te Grouw. 8.00 Nieuws- en sportberichten. 8.15 Gramofoonmuzick. 10.15 De AVRO-Dccibels. 11.00 Nieuws- en sportberichten. 11.10 Het Omroeporkest. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Wezep. 12.15 Het KRO-orkest. 1.00 Boeken en schrijvers. 1.20 Het KRO-orkest. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Grainofoonmuziek. 2.45 De KRO-Boys. 3.15 Gramofoonmuzick. 3.30 De KRO-Boys. 1.00 Ziekcnlof uit Bloemendaal. 5.00 Gewijde muziek. 5.25 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, Sint Jacobskerk, te Vlissingen. Na den dienst gramofoonmuziek. 7.45 Voetbaluitslagen R.K.F. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.55 Vaz Dias. 8.00 Maria-huldc uit dc Kathedrale Rusiliek van St. Jan te 's-Bosch. 9.15 Katholiek reveil in Nederland. II. 9.35 Thomas More-herdenking. 10.00 Een vergeten tooneelwerk uit de 17e eeuw over Thomas More. 10.15 Het KRO-orkest. 10.25 Een vergeten tooneelwerk uit de 17e eeuw over Thomas More. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het Klein koor. 11.00 Lezing: Het onderwijsprobleem in Oost- Afrika en zijn invloed op de Missie. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Het Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Het Ensemble Lismonde. 10.50 Uitzending van de herdenkingsdienst welke gehouden wordt in de St. Pauls Kathedraal te Londen ter gelegenheid van het zilve ren regeeringsjubiieum van Koning George V van Engeland. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Lunchmuziek door de Minstrcels. 2.00 Orgelconcert. 3.00 Concert door het Omroeporkest. 4.15 Het B.B.C.-dansorkest. 4.30 Reportage uit filmcabines. 5.30 Dlnermuziek door het Lyra-Trio. 6.15 De AVRO-Decibels. Gramofoonmuziek. Toespraak door Z.M. Koning George V van Engeland, naar aanleiding van zijn zilveren regeeringsjubiieum. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Concert door het Omroeporkest. 9.00 RadiotooneelDes Konings Vrijage. 9.25 Tuin-sc^nc uit de opera Faust. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Hollandsch Ensemble. 11.30 Het Ensemble Chas Dussy. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morg«ncon«trt. 7.00 7.20 Amster 10.30 Morgendienst. 11.00' Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Leger des Hcllskwarticrtje. 12.30 Middagconcert door het Salon Orkest. Uitzending voor scholen. Gramofoonmuziek. Wenken voor de keuken. Orgelmuziek. Bijbellezing. Gramofoonmuziek. Zangrecitul. Vragenuurtje. Ned. Chr. Persbureau. Een kwartiertje radio-reportage. Vragenuurtje. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. Arnhemschc Orkest vereeniging. Bij het 25-jarig regeeringsjubiieum Koning George V van Engeland. Chr. Gem. Zangvereeniging Immanu Nijmegen. Arnhemschc Orkest-Vereeniging. Gramofoonmuziek. 8.00 Gramofooiiiiiuziek. Morgenwijding. Gewijde muziek. Ochtendconcert door het Ensemble F- DOfOBZG 2.00 2.35 2.45 3.15 4.00 5.00 5.30 6.30 7.00 7.15 7.30 8.00 8.05 8.15 8.35 9.05 9.35 11.00 10.00 10.15 10.30 vao i spr«| de i 1 Keth. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Het Ensemble Francis Keth. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Het Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 1.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio Kinder Koorzang. 5.00 Halfuur voor kleine kinderen 5.30 Bij bel vertelling. 6.00 Kovacs I.ojos en zijn orkest. 6.30 Causerie: De crisis, het goud en de*;, j)ij dei'j koersen. 7.00 Met Esperanto door de wereld.' 7.20 Marsehmuziek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Het Omroeporkest. 9.20 Variaties op het thema van het van Klein Duimpje. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Sketch uit de revue: 4—0 voor 10.10 Dc AVRO-Decibels. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Het Ensemble Lajos Kiss. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Het KRO-orkest. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 Het KRO-orkesl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Plano-recital. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Vervolg plano-recital. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.25 De KRO-Boys. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 De KRO-Boys. 0.40 Cursus Esperanto, i 7.15 De verkieziug en het bewind dent Abraham Lincoln. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Vaz Dias. r 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Feesteoncert dooi- het Concertgebou» kest. 9.15 Erika Rokytaa zingt Marialiedercn. 9.45 Tweede deel van het concert door het certgcbouw-orkcst. 10.45 Vaz Dias. 10.50 Het orkest José Wolf. 8.00 Orvitropia. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de C tinubedrljven. 12.00 Concert. 12.10 De Zonnekloppers. 12.50 Concert. 1.00 De Flierefluiters. 2.00 Voor de Vrouwen. 2.15 VAR A-knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Muziek van dezen tijd. 6.30 Gramofoonmuziek. 0.10 Sportuitzendlng over dammen. 7.00 Muziek van dezen tijd. 7.30 Voor het platteland. 7.50 Concert. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Vaz Dias en Varia. 8.10 Een kijkje op de Nat. A.N.V.V.-tentoJ stelling Mooi Nederland in de Apollo! fl loO[ te Amsterdam. 8.30 Bonte Avond, li.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelmuziek. 11.15 Vioolrecital. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Populaire orgelbespeling. 1.30 Gramofoonplatenconcert. 2.15 Concert door het Hendriks Trio. 4.00 Zangrecital. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Technische lezingen. 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Een kwartiertje radio-reportage. 7.30 Landbouwhalfuurtje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Zang- en Voordrachtvond door leerling1 van de Idenburgschool te Rotterdam. 9.45 Concert door het Rotterdams Chr. Manna Koor. 9.55 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. VOOl Veilingbericht van 2 Mei 1935. Appelen 1020 c., Culemans 1518 c., Cult mans rood 17—420 c., Geelzuur 1016 c., Brtd UOn rode 18—20 c., Brederode II 10—12 c., Spina: EOneU, 812 c., Idem II 37 c., Asperges 5568 c., ld OtSCÜn II 20(8 c., Wortelen 22.5 c., Slavellen 2—5 Sjalotten 4—11 c., Postelijn 710 c., Wagens 6264 c., alles per K.G. Keelen 12 c., Rabarber 1.1/41 c., Selder-j/gg 1/3—5 c., Radijs 1—3.5 c., PrelJ 4—10 c., alles Pima^

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8