GEMENGD NIEUWS DE E VAN AGENDA'S. HE1 WIE NIeTTdVERI™ VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. DIT WORDT VERGETEN. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT TE WAALWIJK. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat, vergader de te Waalwijk in Hotel Ver wiel op Dinsdag 21 Mei 1935. Voorzitter: A. I. J. Smits, vice-voor- zitter. Secretaris: Mr. R. J. Th. van der Heijden. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Het eenige ptint van de agendu: „Be spreking van het bezuinigingsontwerp der Regeering ten aanzien van de voor gestelde verlaging van jaarlijksche bij dragen aan het Handelsregister", lok te een breedvoerige bespreking uit. aangezien het bestaan der Kamer blij kens een van den Minister van Econo mische Zaken ontvangen schrijven daardoor wordt bedreigd. De Kamer was van gevoelen, dat de verlaging van jaarlijkscho bijdragen, zooals deze door de Regeering wordt voorgesteld, niet is aan te merken als een werkelijke verlichting van de op handel en industrie drukkende lasten. Immers, op de eerste plaats beteekent het bedrag, dat wordt bezuinigd, voor handel en nijverheid eigenlijk niets. Dit blijkt onmiddellijk uit een vluchtig overzicht van de diverse jaarlij ksche bijdragen. Voor 75% der zaken binnen het gebied der Kamer zon dit een bezuini ging van ten hoogste 50 cent per jaar geven, terwijl voor de grootste zaken in het gebied der Kamer (rt: van het aantal ingeschreven handelszaken) deze bezuiniging slechts 25. per jaar zou beteekenen. Op de tweede plaats is deze bezuini ging dan nog maar schijn en beteekent slechts een verschuiving van lasten. Immers de bedrijven in de gebieden van de op te heffen Kamers zullen te genover de verlaging van deze vaste lasten zoodanige verhooging van an dere (niet vaste) kosten te dragen krijgen, dat er van een werkelijke ver laging van lasten geen sprake zal zijn, integendeel. Het contact toch van het bedrijfsleven met de Kamers van Koop handel is, mede tengevolge van de vele crisismaatregelen, zóó toegenomen, dat de kosten van reizen, telefoongesprek ken, porti, noodig geworden door het verdwijnen van meerdere Kamers, de besparing aan jaarlijksche bijdragen beduidend zullen overtreffen. Onge twijfeld zullen de voor het bedrijfsle ven, als geheel, bespaarde 400.000.- in een anderen vorm door een gedeelte van het bedrijfsleven, vooral door dat ten plattenlande, moeten worden op gebracht. De bewering, dat het grootere con tact met de Kamers slechts een crisis verschijnsel is, kan niet als argument gelden voor doorzetting van de ver laging, aangezien deze verlaging van vaste lasten ook slechts verdedigbaar kpn zijn en door de Regeering verde digd wordt als een crisis-maatregel. Daarenboven zal het streven, de Ka mers in te schakelen in de uitvoering van verschillende wetten, o.a. op de uitverkoopen en afbetalingen, dat con tact ook blijvend vergrooten. Ten slotte achtte de Kamer de vraag gewettigd, of deze besparing, aange nomen dat het een werkelijke bespa ring is, wel opweegt tegen het onge rief, dat een aanmerkelijk deel van het bedrijfsleven van de opheffing van meerdere Kuipers zal ondervinden. Het is wederom het platteland, dat in deze het hardst getroffen wordt. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat is econo misch—geografisch één geheel en heeft sinds 1922 haar bestaansrecht en be staansmogelijkheid ten volle bewezen. De in den lande van ongetwijfeld groo te beteekenis zijnde schoen- en leder industrie is voor een zeer groot en zeer voornaam deel gevestigd binnen het gebied der Langstraatsche Kamer en heeft haar daardoor een zeer bijzonder cachet gegeven, tengevolge waarvan de Kamer niet alleen in Nederland, maar ver buiten de landsgrenzen be kendheid als zoodanig heeft gekregen. De schoen- en lederindustrie zou onge twijfeld ernstige schade ondervinden van de opheffing van deze voor haar van groote beteekenis zijnde Kaïner. Dat de Kamer voor het economisch le ven van haar gebied groote waarde heeft, blijkt nog wel ten overvloede uit de belangrijke rol, die zij in deze voor handel en industrie zoo bij uitstek moeilijke tijdsomstandigheden vervult. Hare bemoeiingen o.a. met crisismaat regelen als contingenteering bewijzen dit wel zeer sterk; door het Bureau der Kamer werden in 1934 afgegeven 3738 invoervergunningen, waaTvan 3388 ten behoeve der schoenindustrie, waarvoor aan consentgeld 9895.32 werd geind. Hiermede kwam de Ka mer in de rij der 36 Kamers op respec tievelijk de 11e en de 9e plaats. Ook geografisch is de indeeling van het gebied der bestaande Kamer zeer juist geweest, wat o.a. glashelder be wezen wordt door bemoeiingen, die de Kamer zich getroost heeft voor de ver betering van den waterstaatkundigen toestand van haar gebied. Het in 1934 door haar initiatief verschenen rapport over de afsluiting van Donge en Oude Maasje en gelijktijdige indijking van den Biesbosch en van de gronden ten Zuiden van den Amer, beschrijft den waterstaatkundigen toestand van vrijwel geheel haar gebied niet alleen, maar toont aan, dat dit gebied econo- misch-geografisch slechts als een ge heel is te beschouwen. Trouwens, het waterstaatkundige probleem, in dat rapport verhandeld, kan slechts wor den opgelost, door dat gebied als één geheel te behandelen. De Kamer was van gevoelen, dat haar bestaan dan ook niet in gevaar mag worden gebracht en dat zelfs, al zouden de inkomsten tengevolge van teruggang van jaarlijksche bijdragen beduidend verminderen, de Kamer toch behouden moet blijven. Ten slotte besprak de Kamer 't voor- ioopige plan van den Minister, om de gebieden van de Kamers van 's-Her togenbosch en van de Langstraat sa men te voegen. Algemeen was men van gevoelen, dat dit voor handel en indu strie van de Langstraat een ramp zou zijn. Daardoor zou een gebied ont staan, dat de uiterste Oost- en West grenzen van Brabant zou raken en dei- halve een op geen enkelen grond ge motiveerde uitgestrektheid zou heb ben. Het contact met de Kamer en haar Bureau zou zeer veel tijd, geld en moeite eischen en geen enkel voordeel meer bieden. Daarenboven heeft het gebied van de Langstraat, met uitzon dering misschien van een enkele ge meente in het Oosten, geen enkel con tact met het gebied van de Kamer van 's-Hertogenbosch. De Schoen- en Lederindustrie ten slotte. die zich thans, dank zij het spe ciale cachet der Langstraatsche Ka mer, van een speciale belangen-behar- tiging verzekerd voelt, zou onderdeel worden van het gebied eener Kamer, die als economisch geheel iedere be teekenis zou missen. Besloten werd den Minister te ver zoeken de Langstraatsche Kamer in ieder geval te behouden, ook dan, al zou dit dan op meer bescheiden voet moeten zijn. Mocht opheffing der Ka mer onvermijdelijk zijn, dan zal de Kamer zich met hand en tand verzet ten tegen indeeling van haar gebied bij dat van 's-Hertogenbosch. Intusschen acht de Kamer het van het grootste belang, dat ook uit krin gen van handel en industrie pogingen aangewend worden tot behoud der Kamer en zoo noodig tot een meer ra- tioneele voeging van haar gebied bij een andere Kamer. Ook de steun van de besturen der binnen het gebied der Kamer gelegen gemeenten is in deze onontbeerlijk. R. K. Middenstandsvereeniging. Maandagavond hield de R.K. Mid denstandsvereeniging in Hotel Ver- wiel een slecht bezochte vergadering ter bespreking van de invoering van het Mid-Co-zegel en tevens van de opheffing der Kamer van Koophan del. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Chr. van Liempt, gaf de heer Koops uit Venlo eene uit eenzetting van het Mid-Co-zegel. Dui delijk toonde hij aan, dat invoering van dit zegel een voordeel is voor den Middenstand en een wapen in den strijd tegen de warenhuizen. Staande de vergadering gaven vele aanwezigen zich als lid van Mid-Co op. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde de bespreking over de ophef fing de Kamer van Koophandel over de Langstraat. De heer J. C. van Eijkelenburg be gon met er op te wijzen dat het weer 't platteland is, dat de klappen krijgt. Duidelijk toonde hij aan, dat het voorstel van de regeering om tot op heffing van de Kamers van Koophan del over te gaan, geen voordeel brengt aan de regeering en zeker ook niet aan de ingeschrevenen, integendeel, dat deze bij opheffing voor grootere uitgaven zullen komen te staan. Wordt de Kamer bij Den Bosch ge voegd, dan moet men voor consenten enz., naar Den Bosch schrijven, wat minstens twee, drie dagen vergt alvo rens men de noodige papieren in zijn bezit heeft. Heeft men direct de for mulieren noodig, dan zal men naar Den Bosch moeten gaan wat minstens een halven dag verlet vraagt plus de noodige onkosten voor zoo'n geval. Indien men niet in het bezit van een auto is, kan dit een geheelen dag zoek maken en tamelijk hooge reiskosten vergen. Spr. wees er verder op dat van de Kamer steeds meer en meer gebruik moet worden gemaakt. Het aantal dos siers van het Handelsregister steeg in 1934 van 2427 tot 2596. Het aantal uittreksels uit het Handelsregister be droeg 219 tegen 147 in 1933, het aan tal inzagen 736 tegen 798 in 1933. Het aantal certificaten van oorsprong en legalisaties steeg van 136 in 1933 tot 414 in 1934. Het aantal ingekomen en uitgaande stukken klom van 5105 in 1933 tot 5880 in 1934. Het aantal verstrekte handelsinlichtingen be droeg 3340 tegen 2532 in 1933. In 1934 werden afgegeven 3388 con senten voor den invoer van leder, vertegenwoordigde een gezamenlijke waarde van 1.557.859; 225 consen ten voor den invoer van diverse tex- lielgoederen ter waarde van ƒ50.720 en 125 consenten voor andere gecon- tingenteerde goederen, waarvan de waarde niet bekend is. In totaal be droeg het aantal door het bureau af gegeven consenten 3738 tegen 863 in 1933. Van I Januari 1935 tot 16 Mei werden reeds zooveel afschriften uit het Handelsregister uitgereikt als een vorig jaar is gedaan van 1 Janu ari tot 12 October. Het aantal consen ten uitsluitend voor het loket behan deld beloopt van 1 Januari reeds 3388, dat wil zeggen dat bij opheffing der Kamber 3388 reizen naar Den Bosch moeten worden gemaakt, althans wil men de zaken vlug zien afgewikkeld zooals zulks thans het geval is. Nog tal van bezwaren tegen ophef fing der Kamer zijn aan te voeren. Zooals bekend geeft de Kamer vele subsidies. Zoo ook aan de R.K Hoogere Handelsschool en de Han delsavondschool. De eerste kan de subsidie zeer moeilijk missen maar voor de Handelsavondschool zal dit een onoverkomelijk bezwaar zijn. Overigens wees spreker er o.m., op, dat de oplossing van het vraagstuk der verbetering van de waterstaat- toestanden in het N.W. van het dis trict, zoo de Kamer blijft, in de naaste toekomst zal worden opgelost. Wordt de Kamer opgeheven, wis en zeker dat dit werk op de lange baan zal worden geschoven. Spreker vroeg of bij opheffing der Kamer de noodige aandacht zal wor den geschonken aan den weg door de Langstraat die het verkeer van deze druk bevolkte streek naar den nieu wen verkeersschakel met Rotterdam en de Hollandsche Provinciën moet leiden. Zal de noodige aandacht wor den geschonken aan de verbetering van wegen in het Land van Heusden en Altena? Absoluut niet, zei spreker. Daarom stelde hij voor bij den Mid denstandsbond er op aan te dringen dat deze de regeering overtuige, dat opheffing der Kamer geen voordeel is voor de ingeschrevenen maar een groot nadeel. De heer Koops onderschreef de be zwaren door den heer van Eijkelen burg naar voren gebracht en gaf in overweging alles in het werk te stel len om de Kamers die zich kunnen be druipen te behouden. Met algemeene stemmen werd hel voorstel van den heer van Eijkelen burg aangenomen. Met een slotwoord van den voor zin er werd de vergadering gesloten. Raadsverkiezing. Gisteren had de nummering plaats der drie ingekp,men candidatenlijsten voor de a s. gemeenteraadsverkiezing. De volgorde-wordt 1 Lijst van Driel. 2 van der Waerden. 3 Eibers. R.K. Kiesvereeniging. Door een d$r leden der R.K. Kies vereeniging is. een grief ingediend tegen het Kamerlid, den heerSchaep- man, in verband met diens commis sariaat der N.V. Bata Best en z'n houding tegenover de Ned. Schoen industrie. De grief zal in het bestuur over wogen worden. Liedertafel O. en V. De liedertafel O. en V. heeft in haar Zondag gehouden vergadering besloten dezen zomer een plezierreis te maken naar de Wereldtentoon stelling te Brussel. Aanbestedingen. Het buitenverfwerk van verschil lende gemeente—woningen en van de schoolgebouwen in de Stations straat is, na gehouden aanbesteding, als volgt opgedragen Pete. I 8 woningen St. Antonius- straat 2337 aan Th. v. d. Aa. II. 8 woningen St. Antoniusstraat 39—47 en Antonius Plein 1—4 aan Th. v. d. Aa. III. 3 woningen St. Antoniusstraat 51—55 en 20 woningen St. Anto niusstraat 57-95 aan Holtzer-Passier. IV. 16 woningen St. Antoniusstraat 97—127 en 4 woningen 2de Zeine 2228 aan HoltzerPassier. V. 20 woningen St. Crispijnstraat 2—40 aan W. v. d. Heijden. VI. 24 woningen St. Crispijnstraat 9—55 aan Holtzer—Passier. VII. 16 woningen St. Crispijnstr. 42—72 aan HoltzerPassier. VIII. 12 woningen St. Crispijn straat 74—80 en 100—114 aan Holtzer—Pussier. IX 24 woningen Putstraat 96— 136 aan W. v. d. Heijden. X. 15 woningen Putstraat 68—94 aan W. v. d. Heijden. XI. 26 woningen Putstraat 16—66 aan Holtzer—Passier. XII. 7 woningen Mr. v. Coothstraat 72-84 aan H. Kootkar. XIII. Leeraarswoningen Handels, school aan H. Kootkar. XIV. Schoolgebouwen Stations traat aan P. Dekken. Het naar buiten draaiend maken van naar binnen draaiende ramen aan diverse gemeentewoningen is als volgt opgedragen Perc I 78 ramen woningen Put. straat 16—66 aan L. Bonis. II en III 99 r woningen Putstraat 68—124 aan M. Wijnands. IV 21 r woningen Putstraat 126 136 aan W. v. d. Hammen. V 64 r woningen St. Crispijnstraat 4272 aan W. v. d. Hammen. Het leveren van het rioleerings- gietwerk voor de Baardwijksche straat is opgedragen aan de Fa. Th. Thijssen en Zn. te Tegelen. De levering der rioolbuizen voor de Baardwijksche straat is opge dragen aan N.V. Betonmij. Grotius te Gorinchem. Biljarlsport. Maandagavond speelde het eerste vijftal van de Biljartvereeniging, ge vestigd bij de Z.Eerw. Broeders te Elshout tegen het eerste vijftal van «Excelsior» voor het groot Inter nationaal Biljartconcours, uitge schreven door Excelsior» gevestigd in café »City» bij H. de Ruijler. De partijen verliepen als volgt Elshout M. Hurks 76 p. 23 brt. Th. Berselaar 100 p. 41 brt. H. Tausch 100 p. 25 brt. A. Klein 80 p. 47 brt. H. Muskens 100 p. 45 brt. Excelsior A. Quirijns 100 p. 24 brt. H. de Ruijter 94 p. 40 brt. G. Brok 82 p. 24 brt. Th. Swaans 100 p. 47 brt. Jac. van Osch 84 p. 44 brt. Hoogste serie Elshout Th. Berselaar 17 punten. Hoogste serie Excelsior A. Quirijns 20 punten. Hedenavond komt de Biljartclub van café Montens uit Waspik haar wedstrijd spelen. De «Excelsior» jongens hebben vast besloten om heden Woensdagavond eens 'n goede partij te spelen. Wij zullen hopen dat ze in goede conditie zijn. Het zal echter tegen de jongens van de Moor oppassen zijn, daar dit ervaren concoursspelers zijn. Wij raden Biljartliefhebbers aan om hedenavond eens een kijkje te gaan nemen in café »City» bij H. de Ruijter, daar ze overtuigd kunnen zijn van een zeer spannende wed strijd. Hand boog sch utterij. Zondag j.l. hield de handboog schutterij »Ons Gezellig Tehuis», ge vestigd bij den heer W. v. Helvoirt een concours. Hierbij werden door de volgende zestallen de prijzen behaald. Ie zestallen; Eere prijs E. M. M. Baardwijk 108 punten 20 na le prijs De Wetzonen, Drunen 108 punten, 18-17 na; 2e prijs üns Gezellig Thuis, Baardwijk 108 punten, 17—17 na; 3e prijs Constantia, Drunen, 100 p.; 4e prijs Ons Genoegen, Herpt90 p.; 5e prijs Victoria Elshout 71 punten. Kampioensprijs le zestal; «Een dracht maakt macht» met 38 p. Eeie kruis: P. van Balkom van Eendracht maakt macht met 38 p. 2e Zestallen: le prijs Constantia, Drunen, 91 punten 2e pr. Eendracht maakt macht, Baardwijk, 76 p.; 3e prijs De Wetzonen, Drunen 69 p.; 4e pr. Ons Genoegen, Herpt, 46 p. Kampioensprijs 2e zestal: »Con- stantia», Drunen 33 punten. Wisselbeker: E. M. M. Baardwijk 36 punten. BestuursprijsL. van Bladel van E. M. M. met 18 punten. ST. JOACHIMSMOER. Op Zondag 19 Mei 1.1. had de eerste prijswedstrijd plaats van de combinatie van Kruis booggezelschappen Willem Teil uit Berkdijk en Onderlinge Vriendschap, alhier, op de banen van deze laatste. De uitslag was als volgt: Afdeeling A le pr. C. v. Wanrooy van Willem Teil met 49 punten. 2e pr. J. Zebregts van Willem Teil met 47 punten. 3e pr. N. Schaafsma van Willem Teil met 46 punten. 4e pr. W. Sins van Willem Teil met 45 punten. 5e pr. H. Dingemans van Onderlinge Vriendschap met 42 punten. 6e pr. P. Hazenberg van Onderlinge Vriendschap met 41 punten. 7e pr. A. v. d. Hoven van Onderlinge Vriendschap met 40 punten. 8e pr. G. van Gorcum van Onderlinge Vriendschap met 37 punten. 9e pr. H. Rolberg van Onderlinge Vriendschap met 36 punten. Afdeeling B: le pr. W. Klijn van Onderl. Vriend schap met 43 punten. 2e pr. C. de Jong van Onderlinge Vriendschap met 41 punten. 3e pr. J. v. Wanrooy van Willem Teil met 40 punten. 4e pr. P. v. d. Hoven van Onderlinge Vriendschap met 39 punten. 5e pr. P. v. Wanrooy van Willem Teil met 37 punten. 6e pr. E. Verhelst van Onderlinge Vriendschap met 37 punten. 7e pr. G. Gommers van Willem Teil met 34 punten. 8e pr. M. Maas van Onderl. Vriend schap met 27 punten. 9e pr. H. Snoeren van Willem Teil met 25 punten. Na uitreiking der prijzen werd over eengekomen dat een volgende beker wedstrijd alhier zal plaats hebben op 16 Juni a.s., terwijl onder beide gezel schappen nog zal gekampt worden om een zilveren krans, welwillend beschik baar gesteld door een voorstander van de Kruisboogsport. jMER 4( Drama in een Chineesch rest Gistermorgen omstreeks heeft zich in de Lichten, Utrecht, waar in pand 8 n neesche restaurant is gevestj drama afgespeeld, waarbij rJ neezen het leven lieten en eenï bijfietsende juffrouw werd gJ ln het restaurant kregen inwonende Chineesche bedj ruzie. Voor zoover men kon n ging de twist over sigaretten.?) daarbij tot een handgemeen gegaan, waai bij deeeneChine ander met een hakmes heeftop Het slachtoffer werd gevondi) een ingeslagen schedel en een r snede in den hals. De dader $c. na zijn daad uit het dakraa? werd dood opgenomen. Bij zijn val kwam demand op een jonge dame, die juist or rijwiel passeerde. Het meisje bel) daarbij verwondingen en is Da' rijksklinieken overgebiacht. Aanvankelijk vermoedde het meisje ernstig was gewond,. na verbonden te zijn is ze! ontslagen. De dader moet onmiddellijk zijn geweest. Moord en zelfmoord te Roti Zaterdagmorgen in de y heeft zich in een woning Veemarkt te Rotterdam een tragische gebeurtenis afgespeeld Omstreeks 5 uur hoorden dt woners van het benedenhuis pand 7 aan de Veemarkt Zuid op de eerste verdieping van pand een bons. Zij hebben daar niet veel aandacht aan geschoi Later in den morgen hebben zij eens bij hun bovenburen gj omdat zij veronderstelden <1 misschien een zieke was. Zij kriL echter geen gehoor. qenheid Toen men omstreeks 10 lachte, 1 Zaterdagmorgen nog steeds nietslkerenorc de bovenburen had gehoord hebben men een familielid gewaarsch^omenht waarna een broei van de bovenLrtuut, g< naar de Veemarkt is gekomen,alle beg: Toen hij op zijn bellen geen,ver\vacb hoor kreeg heeft aan de achter een ladder tegen het pand geph waarlangs hij naar binnen idiots mt klommen. In de voorkamer tekunn hij toen de bewoner en zijn vr de 31-jarige J. H de W. en de jarige S. de W. G dood op NV O Brieve irancc Abonr Franc De v ■enbond van len Telke geloofst grond liggen, beiden met afgesn meer na ons vei loof do< Het opnieuv loof in tuigen, hals. De echtgenoot was gemeenten man en leed den laatsten tijd zwaarmoedigheid, in verband een ernstige ziekte ziekte welke geneeslijk was. Dit laatste hau juist een paar dagen levoretiredelijk hoord. na te Zondagavond heeft het echljverhou de W. de beide kinderen bij degn langen, ouders; blijkbaar was het duslhardhe reeds van plan de hand aan^tenwo zelf te slaan. c komen den v tot d. vangt, nog ge Het nale g meeste bond flicten lijk v maats* WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5, 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.1 6.30 uur Adspiranten I, van 6. 7.45 uur Adspiranten III en 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Biosct »Geheimen der Fransche polil »John Keith's misdaad». Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Thea »Menschen die verdwijnen». Zaterdag 1.302.45 uur Danj aspiranten Gymn. Vereen. K. et Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor all Liedertafel »Oefening en Verma: va VEILINGVER. „DE LANGSTRA.t DRUNEN. Veilingbericht van 20 Mei 1935- Asperges 3041 c.; idem II 15—2i idem blauw 1013 c.; Aardbeien 6 c., idem II 4055 c-, Spinazie idem II 34 c., Postelijn 47 c-; Sj ten 58 c.; Rabarber 1.52.5 c-, maten 4043 c-, Peulen 7882 c., per Kg. Bloemkool 1317 c.; idem II 712 Sla 341/» c.; Sla II 12 c-, Andijvie 3"/j c-Witte komkommers 710 c., i II 35 c., Groene komkommers 5—S Aardbeien 3/«l1/* c.; Knolselderij c., alles per stuk. Keelen 113/« c.; Radijs 12 c., barber 14 c-; Selderij Va3/« c.. al per bos. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Mei. - Va markt. Anvoer in totaal 3584 diert w.o. 788 vette runderen, 745 magé runderen, 188 vette kalveren, 186gre kalveren, 1120 nuchtere kalveren varken, 245 paarden, 2 veulens, 2" schapen of lammeren, 25 bokken of 9- ten. De prijzen waren: Vette koeien 5h 48, 30—36 ct„ vette ossen 4844,35- 40 ct., stieren 4640, 3035 ct„ vet kalveren 70—60, 4045 ct„ graskc veren 3628 ct., slacht nuchtere kak ren 2622 ct., slachtpaarden 43- ct., schapen 3830 ct., lammeren 40 30 ct., ^lles per kg. 34. antw U be zekei teren nu z< ik 2 vrou zijn meei ken, houc ken, die hem zij 1 ten. C en beel zij mij mo( wil 2 haa der hac doe van jac

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8