s, VIERDE BLAD. sy nr «ff f. fits. «jsrurss-ïi.- asta^rsr-i-ira's"- - ÏAP ha, DDT irf No. 42. Zaterdag 1 Juni 1935. 58e Jrg. J ,e Waalwijk in openbare ver- [JIQ n, bijeen onder voorzitterschap Jemcester Moonen. die Liedertafel met algemeene stemmen goedgekeurd. Aanleg Sportpark in beginsel goedgekeurd. Voorloopige goedkeuring onteigeningsplan. ond kwam de raad der namtufftaris de heer J. v. Mierlo. lijzen (jzig met kennisgeving de heer oeni iqs èn één l,ijzenfcezig »iet kennisgeving 'oeniXs èn één vacature. notulen der vorige vergadering zonder opmerkingen vastge- de orde gekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. [Goedkeuring raadsbesluiten van ?4ril 1935 tot wijziging der begroo- ,1934 en 1935. Schrijven betreffende toetreding rchile de gemeenten Rosmalen, Someren elle. aafd tien. I VA in ).- ).- ).- ijmen tot het streekplan. Van den Gemeente-archivaris, rslag van het gemeentearchief 1934. ;e stukken worden voor kenms- ,8 aangenomen. IZEN Van Leijtens. Verzoek 0111 een -n -,ge in de kosten, verbonden aan cPp dSlezoeken van een school voor bui- ;\voon lager onderwijs door een kinderen. Voorzitter zegt dat door B. en ifwijzend op dit verzoek is be en dat zij getracht hebben «ant aan het verstand te brengen kti hfje gemeente niet verplicht is een ge te geven. Hij blijft echter van uur fcing dat de gemeente zulks wel ai- licht is en wendt zich thans tot ip raad. Spr. doet voorlezing van een 1 eelte uit de notulen van een Sta- A R Twitting, waarin de aangelegenheid j het verleenen van subsidie ten leve van kinderen die buitenge- n lager onderwijs genieten, werd ndeid en waaruit hij concludeert e gemeente niet verplicht is in sten bij te dragen, zeker niet als ij een sprake is van behoeftigheid. IKOOheeft zich onlangs het geval voor- ü.YS an dat iemand eenzelfde verzoek maar omdat gebleken was dat £e,v® man een inkomen van 1750. was de raad het met B. en W. iel eens dat hij niet voor een bij- ge in aanmerking kon komen, ie onderhavige adressant Leijtens, ft een gezinsinkomen van ruim en dus meenen B. en W. dat extra kosten van f 1.00 per week Dr het elders volgen van buitenge- ion lager onderwijs er wel af kan. i2 JiDe heer Pullens zegt dat adressant F. VAm ook over deze aangelegenheid ge- 545roken heeft, doch toen een veel la- r bedrag als inkomen heeft opgege- SHBi. Hij vraagt zich af of hier geen gissing in het spel kan zijn. )e Voorzitter zegt dat blijkens in wonnen informaties Leijtens een ekloon heeft van f 24.en het zin (er zijn 5 kinderen) heeft in to- al f 60.inkomen. Hier gaat het hier alleen om de vraag of de ge- eente al of niet tot een bijdrage ver- ïcht is. De heer Pullens merkt op dat art. der L. O.-wet de gemeente den icht oplegt om elk kind in de gele- f|P?nheid te stellen lager onderwijs te enieten. Waar het betrokken kind et hier niet volgen kan, omdat het litengewoon lager onderwijs ver- ischt, zou de gemeente het mogelijk ienen te maken dat het zulk onder- rijs elders kan volgen, omdat spr. inneemt dat buitengewoon 1. o. toch ven goed onder het lager onderwijs 4 gerekend worden. 'len De Voorzitter merkt op dat in de I TT [vd niet over buitengewoon 1. o. ge- iproken wordt en dit dus niet daaron- ELijer valt. be heer v. d. Waerden wijst nog op 'd belang dat er voor het betrokken ind zoowel als voor de betrokken M waar het nu les krijgt, gelegen zond in het zenden naar een school voor slag: uirengew. 1. o., terwijl de heer Nuij- "jo^en opmerkt dat voor het Lager On es) terwijs altijd het inkomen van het 4*Jofd van het gr*n c" niet *et gc~ Basisinkomen w^r(1t ^"^fT^voldoen- Vooreer meent echter voldoen ^ibben aangetoond dat er geen kan zijn van een verphehting gemeente en als behoeftig •in z. i. zeker niet worden aan- algemeene stemmen wordt bier- vijzend op het verzoek beschikt. Onderzoek geloofsbrieven ieuwhenoemde raadslid J. con ri een een i2 te toelating. De raad heeft evenmin bezwaren, zoodat de heer J. van Loon in de vol gende vergadering geïnstalleerd kan worden. 3. Voorstel om aan den heer M. L. Verhagen, op zijn verzoek, eervol ont slag te verleenen als lid van het Bur gerlijk Armbestuur van Besoijen en voorstel inzake benoeming van een lid van dat Armbestuur. De Voorzitter zegt dat de heer Ver bagen ruim 25 jaar lid geweest is van het Burgerlijk Armbestuur van v.m. Besoijen en thans in verband met de crisisomstandrgheden en zijn leeftijd eervol ontslag heeft verzocht. B. en W. stellen voor hem dit eervol ontslag te verleenen onder dankzegging voor de diensten die hij aan de gemeenschap en speciaal de hehoeftigen bewezen heeft. De heer Roxs informeert of hieraan ook pensioen verhonden is. De Voorzitter licht toe dat tegen woordig een minimum inkomen van f 400.noodig is om in een pensioen regeling te vallen. Vroeger bestond die beperking niet en dus valt de heer Verhagen wel in de termen omdat hij als hedeelend armmeester een jaar- wedde van f 130.genoot. Naar dit bedrag wordt zijn pensioen nu bere kend. Tot nieuw lid van het Burg. Arm bestuur wordt met algemeene stem men benoemd de heer G. Goutière. 4. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van vergun ningsrecht.. Door deze wijziging, die slechts van fonneelen aard is, komt geen wij ziging in de bestaande heffingen. 5. Voorstel tot verleening van een subsidie aan de Liedertafel Oefening en Vermaak" voor de viering van het 75-jarig bestaan dier vereeniging. (Zie prae-advies in ons vorig num mer). Zonder opmerking wordt het ge vraagde hedrag ad f 250.met alge meene stemmen toegestaan. 6: Voorstel om B. en W. te mach tigen de pensioensgrondslagen vast te stellen van door den raad benoemde ambtenaren, alsmede van Burgemees ter, Secretaris, Ontvanger en Ambte naar van den Burgerlijken Stand. Wordt goedgekeurd. 7. Voorstel tot het verleenen van landpachtvermindering aan C. Klijn, pachter van de bouwhoeve „Roestel- berg" en tot het opnieuw verhuren van deze bouwhoeve. De heer Nuijten informeert of ieder een in de gelegenheid is geweest naar het huren dezer hoeve te dingen. De Voorzitter zegt dat inderdaad geen openbare aankondiging heeft plaats gehad, doch zal in geheime ver gadering wel de motieven naar voren brengen, die B. en W. tot dit voorstel hebben geleid. Besloten werd de beslissing aan te houden tot na de geheime zitting. (Na deze geheime zitting is besloten het voorstel van B. en W. goed te keu ren en de hoeve te verhuren aan P. v. Hclvoirt alhier). 8. Voorstel tot wijziging der be grooting 1934 en 1935. Wordt goedgekeurd. 8a. Vaststelling kohier straatbe lasting 1935. Wordt vastgesteld. Het Sportpark. 9. Voorstel inzake den aanleg van een sportpark en tot onteigening van de daarvoor bestemde terreinen. (Zie prae-advies in ons vorig num mer). De Voorzitter zegt dat er achtereen volgens twee voorstellen in behande ling zullen komen, n.l.: a. in beginsel te besluiten tot den aanleg van een sportpark in werkver schaffing en b. voorloopige goedkeuring van "t plan tot onteigening. Het komt mij voor, dat in dit voortel van B. en W. nog verschei dene hiaten zijn, waardoor het voor mij niet mogelijk is. een voldoende in en begrepen, die niet aan werklooze steuntrekkers ten goede komen en dus wèl extra zullen drukken op de Gewone Dienst. Verder wordt gezegd, dat de kos ten voor steunverleening zoowel als bovenvermeld bedrag aan arbeids loon komt te drukken op de Gewone Dienst terwijl verder het Rijk in beide gevallen een bijdrage verleent uit het werkloosheids subsidiefonds. Waar nu de bijdrage-verleening in beide gevallen gelijk wordt ge steld en het uil te keeren loon per werkman beduidend hooger zal moeten worden dan den uit te keeren steun wat ik heel redelijk vind dan is mijn vraag, hoeveel steun trekkende werkloozen zullen voor de verwezenlijking van dit plan kunnen worden tewerk gesteld en voor welken tijd. Het komt mij dan ook voor, dat dit bedrag aan uit te keeren arbéids. loonen, wat ook niet in de exploi tatie is opgenomen, enkele duizenden guldens hooger zal zijn, dan het be drag, dat over dezelfde tijdsduur aan steun zal moeten worden uitgekeerd. Dit meerdere bedrag nu zal dus extra komen te drukken op de Gewone Dienst 1935, hetgeen L zeil reeds constateert, waar U zegt, dat hetcredietvoor steunuitkeering groot f 40,000 voor 1935 zal moeten worden verhoogd. Hoeveel wordt door U niet aangegeven, hetgeen toch wel van belang is, daar het hier gaat over een belangrijke kwestie en de Raad maar niet zonder meer accoord zal kunnen gaan met dit voorstel. De belastingen stellen van jaar tot jaar steeds groolere eischen aan hen, die deze hebben op te brengen. Hebben wij steeds een beroep kun nen doen op de reserves, die ook in onze plaats een beduidend ver- mogen vertegenwoordigden, steeds meer en meer raken deze uitgeput, hetgeen de statistieken overduidelijk aangeven, Gaan wij de statistieken der laatste jaren na en nemen wij 19311932, dan blijkt daaruit, dat over dit jaar het zuiver belastbare inkomen voor de gemeente Waalwijk heeft bedra gen f4,995,000. Neemen wij dan 1933 1934 met het bedrag van f 3,904,000 dan geeft dit een veria ging van f 1,091,000, dus pergemid- bedoel ik hier vooral een behoor lijke badgelegenheid. Ik heb hier niet op het oog een zwembassin, doch het maken van een aanlal gelegenheden, waardoor na be eindiging van sport of spel, gelegen heid bestaat zich te verlrisschen door het nemen van een bad, een eisch, die voor een behoorlijk inge richt sportpark zeker mag worden gesteld, üok de geraamde opbreng sten komen mij zeer twijfelachtig voor. Ik wil hiermede zeggen, dal waar het hier gaat over particuliere vereenigingen, waarvan het instand houden niet verzekerd is, of waar van niet kan worden vastgesteld dat zij bereid gevonden zullen worden, blijvend huurbedragen 4als in de exploitatiebegroting zijn vastgesteld te blijven opbrengen. Met dergelijk twijfelachtige zeker heden moet dan ook bij een beoor deeling over dit voorstel terdege rekening worden gehouden en komt het mij voor, dat wij in deze on gunstige tijd, zooals ik hierboven die reeds genoemd heb, niet zoo danige risico's mogen nemen die blijvend op onze jaarlijksche be grotingen zullen drukken, üok de door U voorgestelde onteigening der gronden op verkoopbasis van f1500 per H.A. zal na een ingesteld onderzoek niet voor alle perceelen langs gerechtelijken weg te bereiken zijn, daar er mij gevallen bekend zijn, die het voor eenieder begrijpe lijk zullen maken, dat deze eigenaren nooit verplicht kunnen worden, hun gronden voor dit bedrag af te staan. Wij hebben dan ook ernstig rekening te houden met dezen voor onze raad nog zeer onzekeren toe stand en zullen we dan ook, om veilig onze exploitatie-begrooting te kunnen opzetten, noodzakelijk van een hooger bedrag moeten uitgaan Hieruit vloeit dan weer voort, dat het risico voor onze gemeente hiermede ook extra vergroot wordt. De heer Spijkerman dacht dat de heer Pullens oorspronkelijk zeer sympathiek tegenover het plan stond, maar nu moet hij uit zijn betoog wel atleiden dat hij er vierkant tegen is. Hij schermt nu, naar spr. meent, met cijfers, dat het allemaal zooveel kost, ofschoon hij dat moeilijk zal kunnen uitmaken. Ook vreest hij dat er anderen, dan steun- trekkenden tewerk gesteld zullen worden waardoor het de gemeente meer zou kosten, doch dat is nooit de bedoeling geweest. Verder zou een badgelegenheid er bij noodig zijn, doch spr. heeft al heel wat sportterreinen bezocht waar onder veel grootere dan deze opzet doch badinrichtingen heeft hij er nooit aangetroffen, wel worden er vaak z.g. douches aangebracht. Spr. zegt nogmaals niet te kunnen begrijpen waarom de heer Pullens opbrengst over 1933, welke heeft I thans bezwaar maakt tegen de uit gcu,ul,Bv.u R en W bedragen f 171,(562,65 en het bedrag voering van een plan waar hij aan e",*° tornen zijn dat over 1935 is begroot, zijnde vankelijk voorstander van was. Nu eindelijk met een plan ge kom 1 Udl 6 J 1 schermt hij maar met een hoop moet men over enkele moeilijkheaen ciifers die spr. niet kan conti oleeren. kunnen heenstappen De heer Klijn zou iets in het De heer Pullens begrijpt niet ho brengen inzake het deld aangeslagene een vermindering aan inkomsten van plm. 1200, dat is na twee jaren tijds een verlaging van inkomsten in deze gemeente van 22 pet. Met het belastbaar vermogen is het al niet gunstiger gesteld. Van 1931 1932 bedroeg het belastbaar vermogen f 10,959,000 en van 1933 1934 f8,752,000, een verlaging dus van f2,207,000 of in procenten uit gedrukt een mindef belastbaar ver mogen van 20 pet. Stellen wij daarnaast de belasting- 1933, welke heeft loopen. En dit groote moreels voor. deel is niet onder cijfers te brengen en dus wel een finantieele last waard Spr. zou dus in elk geval het plan willen doorvoeren. De heer Nuijten kan, hoewel ook hij het niet geheel eens is met de begrootte cijfers, zich wel m prin- ciepe met het voorstel vereenigen, doch zou een definitieve beslissing aanhouden tot hij omtrent degrond- kwestie nader op de hoogte was. De Voorzitter wil op de vraag van den heer Pullens: hoe groot het bedrag arbeidsloon aan weikloozcn is en hoeveel werkloozen zullen worden te werk gesteld, antwoorden, dat het de gemeente praclisch niets meer zal kosten hoe hoog het be drag aan arbeidsloon ook zal zijn. De gemeente draagt in de steun, regeling thans bij 15 pCt. van haar betalingscapaciteit en waar deze capaciteit door dit sportpark onge wijzigd blijft komt er hoegenaamd geen wijziging in het bediagdatten laste der gemeente komt, onver schillig hoe hoog de uit te keeren loonen aan de tcwei kgestelden zullen Leloopen. Hoeveel er te werk gesteld zullen worden is niet te zeggen dat hangt af van het aantal werkloozen. Een badgelegenheid zou, zooals de heer Spijkerman reeds opmerkte, niet noodig zijn. Enkele douches kunnen echter zonder hooge kosten worden aangebracht. De geschatte opbrengst cijters acht spr. aan den veiligen kant hen dei- plaatselijke voetbalclubs betaalt veel meer voor haar terrein. De ijsbaan zou aan de ijsclub kunnen worden verhuurd en voortennis enkorlbal zou, indien er meer gelegenheid voor geboden werd, ook in deze gemeente zeker meer animo komen. Spr. acht het linantieel risico voor de gemeente niet groot temeer waai ook voor opbrengst consumplietenl niets begroot is en dit bij goede exploitatie toch aardig wat kan opbrengen. Wethouder Eibers is evenmin be vreesd dat het de gemeente veel geld zal kosten. Misschien de eerste jaren als een en ander nog niet op gang is, maar als het wat meeloopt zal de bégrooting flink overschreden worden. Totaal f 1450.- is toch niet zoo n bedrag. Laat het de gemeente in het ongunstigste geval enkele honderden guldens kosten, dan moet men nog het moreele voordeel van werkver schaffing niet uit het oog verliezen. Als een voorbeeld haalt spr. aan dat de lisclub eens in 3 dagen ongeveer f 700 aan entrée ontvangen had Wethouder Smolders vindteveneens werkverschaffing het kardinale punt Daar zou men eventueel een enkel offertje voor over moeten hebben. Zoovele jaren is er door de begroo- tingscommissies in hun rapporten aan gedrongen op het zoeken naar werk- worden, dan komt dit toch zoo goed als geheel ten koste van het rijk. Hoe veel het precies meer zal worden, is onmogelijk te zeggen, maar als de ge meente het toch niet behoeft te be talen, zal het de raad al heel weinig kunnen schelen. De heer Nuijten vraagt nog een en kele inlichting over liet bedrag van f 24000.dat als arbeidsloon staat uitgetrokken en waarover ook de vra gen van den heer Pullens liepen. Wethouder Smolders zegt niet te begrijpen hoc men dergelijke vragen kan stellen. Men heeft dat toch in de stukken kunnen zien; als men die goed ingekeken had, zou men hebben gezien waaraan die bedragen worden uitgekeerd. De heer Nuijten meent dat het geen heeft dat Wethouder- Smolders f 146,524,40, dan geeft dit weliswaar een lagere belasting aan van f25,158,25, doch is dit slechts een verlaging van 15 pet. Waar de inkomsten een verlaging hebben ondergaan van plm. 22 pet. terwijl de belastingopbrengst slechts met 15 pet. is verminderd, blijkt dat de belastingbetalers van 1935 relatief 7 pet. meer moeten opbrengen dan over 1933, van een inkomen waar van het moeilijker dan destijds kan worden gemist. Met deze cijfers voor oogen en 't feit, dat verschillende bronnen waar uit steeds inkomsten werden verkre gen, zullen ophouden te bestaan of minder rijk zullen vloeien, o.a. de f600 huur die wij jaarlijks vanwege de opheffing van het Kantongerecht moeten missen, de f600 huur die wij hoogstwaarschijnlijk zullen moe ten ontberen vanwege de opheffing van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat, wat een gpoelig verlies zou beteekenen voor deze plaatsen, terwijl wij ons steeds ver der kunnen voorbereiden op aan merkelijk ongunstigere bedrijfsresul taten die ons gasbedrijf onder den druk der omstandigheden over dit boekjaar zal afwerpen, daar moeten wij ons ernstig de vraag stellen of wij thans weder besluiten mogen nemen die ons budget wellicht aan merkelijk komen verzwaren. Ik wil hier wel verklaren, dat ik een groot voorstander ben tot het in het leven roepen van werkge legenheden, zoo dat ik zeer zou kunnen sympathiseeren met het aanleggen van een sportpark, doch dan zoodanig, dat vooral onder de Waar dit, zooals zulks uit de zichtte*"krijgen in dit werkobject 1 nTet mogelijk L, zal ik ik alzoo niet in staat ben een 1 stem moeilijk hieraan kunnen midden willen geringe contact dat er met de grond eigenaars is gezocht om het over den prijs van den grond eens te worden, doch de voorzitter merkt hem op dat zulks aanstonds aan de oide komt. Nu is alleen de prin- cipieele vraag in het geding of de raad voelt voor het uitvoeren van het geprojecteerde sportpark in werkverschaffing. De heer Roxs juicht het toe dat B. en W. met een plan voor werk verschaffing gekomen zijn doch met cijfers die in hun opzet genoemd worden kan hij niet zonder meer accoord gaan aangezien deze z.i. maar uit de lucht gegrepen zijn. Het zal naar zijn meening de vraag zijn of voor die voetbalvelden tegen die prijzen wel vereenigingen te vinden zullen zijn. Ook betwijfelt hij sterk of de ijsbaan f300 zal opbrengen, vooral als er zooals het afgeloopen jaar, geen ijs komt Tennis wordt hier ook slechts matig beoefend op particuliere tennis banen en korfbal is al evenzeer een open vraag Spr. vreest dat dit alles een groot risico voor de gemeente zal vormen en ver beneden de raming zou kunnen blijven, zoodat de belas- ti ig-betalers het zouden moeten op brengen en de belasting is toch al zoo zwaar. Zonder meer zekerheid omtrent een en ander vindt spr. het bezwaarlijk met het plan accoord te gaan. De heer v. d, Waerden zegt dat de oprichting van een sportpark in werk- de heer Spijkerman uit zijn betoog heeft kunnen concludeeren, dat hij niet meer voor een sportpark zou voelen. Spr. meent toch duidelijk te hebben laten uitkomen, dat zijn sym pathie voor het idee 'tzelfde gebleven is, doch dat er in dit plan teveel vage en riskante cijfers zijn Nu wordt er immers zoo gemakkelijk geredeneerd over dezen opzet van werkverschalh-g en geschermd met cijfers, die voorde gemeente nagenoeg geen risico ople veren. Maar spr. vraagt zich at, als het nu zoo eenvoudig zou zijn, waarom bebben B. en W. dan al die jaren gewacht en zijn ze niet eerder met zoo'n object voor werkverschalting gekomen? Die badgelegenheid zou eventuee slechts kunnen bestaan uit een aantal douches, maar ook die brengen kos ten mee, waarin in het plan niet voor zien is. Inderdaad is geen opbrengst ge raamd van de consumptietent, maar daar staat tegenover dat ook voor ai- schrijving niets is uitgetrokken. Spr. heeft van den Voorzitter ook nog niet gehoord met hoeveel het op de "begrooting voor steunuitkeering uitgetrokken bedrag zal moeten wor den verhoogd, nu door de werkver schaffing de uit te keeren bedragen hooger zullen worden. Wat de opmerking van den heet Spijkerman betreft, dat spr. met cij fers zou schermen, kan hij antwoor den dat deze ontleend zijn aan de or- ficieele statistieken, die ieder oogen- hier zoo'n hatelijke opmerking maakt. Ook al heeft het in de stukken gestaan dan kan dat nog door liet hoofd gaan en mag men toch zeker gerust bij de behandeling van het betreffende punt een nadere inlichting vragen. Wethouder Smolders zegt dat de heer Nuijten zich zijn opmerking niet behoefde aan te trekken, omdat die eigenlijk den heer Pullens geldt, die in zijn betoog gedetailleerde cijfers vroeg, die hij toch in de stukken had kunnen vinden. De heer Pullens zegt er naar gezocht le hebben, maar ze niet te hebben ge zien. De heer Boxs komt nog -eens terug op zijn bedenkingen tegen (le geschat te opbrengsten der sportterreinen. Volgens spr. stapt wethouder Eibers thans al le gemakkelijk heen over een eventueel tekort van enkele honder den guldens, doch bij andere gelegen heden ging er meer over uit als het over een dergelijk bedrag ging. De Voorzitter zegt dat hiertegenover thans groote moreele voordeden staan. De heer Nuijten informeert nog of de werkloozen die in de werkverschaf fing te werk gesteld zullen worden, door B. en W. of de commissie of dooi den onderbaas van de Heidemaat schappij worden uitgezocht. De Voorzitter weet nog niet juist hoe dat geregeld zal worden, daar zai wel een geschikte oplossing voor ge zocht worden. Er zullen wel gevallen zijn dat men liever niet werkt. De heer Roxs zou die het eerst vooi de werkverschaffing aanwijzen. De heer Nuijten zou de werkver schaffing zooveel mogelijk voor ieder een openstellen. Als men begint niefc de menschcn uit te schakelen die nooit een schop in hun handen hebben ge had, dan zullen er alleen wat werk looze grondwerkers in aanmerking komen en dan zou liet doel niet be reikt worden. De Voorzitter zegt dat dit wel nader goed onder het oog zal worden gezien en heeft vertrouwen in de werkloozen dat deze gaarne zullen werken, lieve-* dan steun te trekken. Onteigening gronden. Waar over het Sportpark-plan nie- mand verder het woord verlangt, komt thans de kwestie van de grondontei gening in behandeling. De Voorzitter wijst er op dat van den raad nog slechts een voorloopige beslissing wordt gevraagd en dat, als de raad conforgi het voorstel van B- en W. besluit, er toch eerst nog eens met de eigenaars van gedachten moet worden gewisseld om te trachten een oplossing te vinden. De heer Klijn is van meening dat er vay gemeentewege niet ernstig ge tracht is met de grondeigenaars tot een oplossing te komen en dat ware voor een dergelijk belangrijk geval toch wel gewenscht geweest; heler dan de thans voorgestelde handel wijze. In de vorige geheime zitting heelt spr. een prijs genoemd en die schijnt te zijn uitgelekt en vernam spreker dat men daar wel ooren naar had. Een paar eigenaars zijn bij hem geweest om te vertellen dat zij een bijeenkomst zouden houden in café 't Vosje, waartoe zij spr. ook uit- noodigde, doch hij heelt hieraan gevolg meenen le moeten Naderhand hoorde hij dat geen geven men onderling een prijs van -f 3500 had bepaald. Spr. heeft toen als.zijn meening te kennen gegeven dat lie was zoo'n prijs te vrager S^okkener onderhandeling ,c treden Die weg acht spr. altijd nog verkie .elijkei De Voor,.Hler wi^er nngnra'ds onzin maar- gekregen be zij juist standpunt ten opzichte van dit m zal gelracht moeten wor. van van heeren v. Driel, Nuijten en Pul- /ormen de commissie, die na ukkerije der stukken adviseert tot voorstel in te nemen Eerstens wordt gewag ervan ge maakt, dat voor dit sportpark aan arbeidsloonen een bedrag is begioo van f 24,000. Naar mijne meening zijn onder deze kapitale som ook wel loonen den te komen tot een meer gunstiger 0bjkCheb zoo 't idee, dat ook voor dit park dingen zijn vergeten, die m.i. niet alleen gewenscht, doch zelfs noodzakelijk zijn en dan am de met het plan samenhangt, het anders moeilijk zijn zonder meer hun stem aan het pian te «even. Ook nu dot over verschillende spr. meent dat ciifera in den opzet pellets te zeggen zou zifndoch hii in'.cht hetwerh verschaffingsplan zoo toe, dat, ook a zou het een finantieel offert.eaan de gemeentekas kosten, men bhimoed^g dit offer moet brengen, omdat de werkloozen daardoor nuttig kunnen verrichten in plaats van leeg sinds'januari aldoor een perceelije aanvaard had, had dil TegeS T l!)o0 ner H A. gekocht en beweerde dat er bij de overige perceelen maar eentje was dat zoo goed was ais dat van hem. Daaruit zou men toch cialic verwacin, v.wv,.. -- uai nö;dpn dat dc prijs van aardig dat- nu het plan emdehik mogen afleid yer van den heer Pullens, W. niet eerder met dit werk^ het fingsobject zijn Sekomcn' had kinX\weTue van het hoogere bedrag dat thans op de begroohng z«l mocte worden uitgetrokken, schijnt de heer Pullens niet goed te hebben begrepem Ook al zou (lit nog zooveel hooger naaDSel bêer Spijkerman zegt dat men voordat de plannen zoover waren reeds inlichtingen over de giond- nriizen had genomen, die toen lang zoo hoog niet waren. Maar nu zijn i Echo van het Ziiiden. ieneenteraad Waalwijk kn *5! Bij oil, ])e heer Pullens: huidige omstandigheden de hiervoor le maken onkosten en de beschik- baar te stellen bedragen te verant woorden zijn door bronnen van inkomsten, die dit sportpark zal kunnen voortbrengen. mmm mm 111 Is 11 v"'"w*'D r op. dal de e\ftev\aars VnrW T*\oV ftu- ft fc1- -ï- 1

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 11