BUITENLAND. FÊÜILLËTOl HE WINKELHUIS PLAATSELIJKE BERICHTEN. BINNENLAND. HET HUIS IN DE STILTE MEISJE oilan LUXOR-BIOSCOOP Pola Negri* Schitterend varieerend voorprogram. Eei Gevraagd DAGMEISJE,: Gevraagd TE HUUR GEVRAAGD ZWEMLES. Nederlandsche Spoorwegen N.V, A.T.O./Yan Gend Loos. itari bliel R. lbÜ€ De Fransche regeering afgetreden Na een spannende zitiing der Franscne Kamer heeft het kabinet F'andin bij de stemming over het verleenen der ge vraagde financieele volmachten met 353 tegen 202 stemmen de nederlaag ge leden. Onmiddellijk na het bekend worden van dit resultaat werd officieel mede. gedeeld, dat het kabinet zijn ontslag nam. Da ministers hebben hun demissie ge zonden naar de woning van den premier Flandin. Het besluit tot aftreden is onderteekend door alle ministers, met uitzondering van den minister van Scheepvaart, Bertrand, die zich aan boord bevindt van de «Normandië». Flandin had zijn volmachtenwet in gediend ter bestrijding van de specu latie tegen den franc, doch het ontwerp werd vooral door den devaluist Paul Reynaud afgebroken. Het is de vraag wat er, nu de spe culatie ongehinderd kan vocrtgaan, van den Franschen franc worden zal. De *Normandiëuitgevaren. Woensdag is de »Normandië' het grootste schip ter wereld vanuit de haven te Havre voor het eerst vertrokken voor een reis naar New-York. 100.000 toe schouwers woonden het vertrek bij. Daitsche luchtplannen. De Duitsche regeering heeft door haar ambassadeur te Londen aan den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken het ontwerp laten overhandigen van een luchtpact, dat alle punten be vat, welker opneming door Duifschland wenschelijk wordt ceacht. De details van het ontwerp zijn nog niet gepubli ceerd. Oostenrijk wil rechtsgelijkheid. Het Oostenrijksche kabinet heefteen zitting gehouden, waarin bondskanse lier Schuschnigg een rede heeft gehou den naar aanleiding van Hitler's laatste groote toespraak. De bondskanselier eischte ten aan zien van de weermacht een spoedige beslissing en wel in dien zin, dat Oos tenrijk volkomen rechtsgelijkheid zou geschonken worden. Iedere beperking, welke den algemeenen dienstplicht ver biedt, moet vervallen. Oostenrijk zal zelf beslissen, of en wanneer het dan den algemeenen dienst plicht zal doorvoeren. Ook Hongarije wil rechtsgelijkheid. Bij de behandeling van de begroo ting van het departement van Oorlog in het Hongaarsche Huis van Afge vaardigden gaven alle sprekers als hun meening te kennen, dat Hongarije op op militair gebied volkomen rechtsge lijkheid dient te verkrijgen Hongarije eischt de invoering van den algemeenen dienstplicht met een diensttijd van hoogstens twee jaar en een zelfde bewapeningsmogelijkheid als de staten van de Kleine Entente en verder de toestemming afweermiddelen tegen luchtaanvallen en luchtstrijdkrach ten te bezitten. Op 27 April 1935 bedroeg het aantal ingeschrevenen bij een onge veer gelijk aantal organen 385,660, onder wie 368,484 werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 27 April 1935 verminderd met 8155, het aantal werkloozen met 8315. Een autorenbaan te Arnhem Nu de concessie voor Heerlen door het bestuur der K.N.A.C. is ingetrokken heeft een nieuwe com binatie het plan voor het houwen van een autorenbaan in ons land ter hand genomen. Deze combinatie die reeds over het benoodigde kapi taal beschikt, heeft het landgoed Johannahoeve hij Arnhem, of het landgoed Deelerwoud aan den weg ArnhemApeldoorn op het oog. Het ligt in de bedoeling van de initiatiefnemers een haan van 8'/2 K.M. lengte en 12 K.M breedte aan te leggen in een zoodanigen vorm, dat deze de snelste van Europa zal zijn DRUNEN. In het café van den heer Th. Elshout alhier werd deze week een vergadering gehouden van plaatselijke leiders van den Bijz. Vrijw. Landstorm uit omliggende plaatsen. De leiding was in handen van den heer v. Agt, secretaris van de gewestelijke iandstormcommissie. Het doel van deze vergadering was om te komen tot opricnting van een vereeniging van samenwerking in dit district. Spr. zette het groote nut van deze samenwerking op zeer d uidelijke wijze uiteen. Voorgesteld werd om jaarlijks twee schietoefeningen te houden, waarvoor de heer v. Agt Vlijmen kwamen in processie naar de kapel. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang) Predikbeurten Zondag 2 Juni. Ned. Herv. Kerk v.m. 9,30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9,30 uur en n.m. 5 uur Ds. J. C. Hagen. Boete- en bededag voor den nood der tijden. Alhier heeft zich een comité gevormd ter behartiging van de belangen der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. Grond slag (Vrije Universiteit) te Amster dam, waarin zitting hebben de heeren H. de Hoop, voorzitter, J. W. Genuit, Secretaris, Ds. J. Hagen, G. Braspenning Jr, C. Chabot en A. M. Genuit. Tijdens een hevig onweder, dat zich Woensdagmiddag boven onze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in in de boerderij van den landbouwer M. Kuijsten, bewoond door de gezinnen Kuijsten, v. d. Schans en Kamermans. Het met riet gedekte landbouwershuis stond direct in lichte laaie, terwijl de vlammen spoedig oversloegen op een achterstaande schuur, waar het vuur gretig voedsel vond. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, kon tegen de vuurzee weinig uit richten en moest zich voornamelijk bepalen tot het nathouden der belendende perceelen. Van de in boedels kon slechts weinig worden gered Een slechts voor kort nieuwe dorschmachine werd door 't vuur vernield. Naar wij vernemen waren het huis zoowel als de inboedels laag verzekerd. De bliksem is ver moedelijk ingeslagen in het gedeelte bewoond door het gezin van dhr. v. d. Schans waar de moeder met een wisselheker beschikbaar slelue. I (le kinderen aan de tafel zaten. De plaats waar de schietoefeningen ^en tweelal dochters werden tegen gehouden zullen worden moet nog onderling worden uitgemaakt. Vervolgens werd overgegaan tot oprichting, waarbij de navolgende afdeelingen aansloten Nieuwkuijk, Vlijmen, Herpt, Hedikhuizen, Haar steeg, Elshout en Drunen. den grond geslagen. Gelukkig bleken zij niet door het hemelvuur ge. raakt te zijn, hoewel beide enkele brandwonden bekwamen m zij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Winkelman moesten stellen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Vervolgens werd overgegaan tot Gemeente Ie dezer plaatse hoopt a.s. De werkloosheid. Bij 1058 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 11 Mei 1935 in totaal 377,505 (vorig jaar 322,499) werkzoekenden inge schreven, onder wie 360,243 mannen. Hiervan waren werkloos 359,714 personen, onder wie 347,188 man nen. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Enqelsch van ADELINE SERGEANT. Nadruk verboden. 36. Ja, meneer Hume. Hij komt hier een dag of drie logeeren, zoodat hij en meneer juffrouw Valrey's zaken kun nen regelen. Ze weet het, natuurlijk? Dat hij komt? Dat spreekt vanzelf! Over haar hoeft U zich geen zorgen te maken. Zij is dus werkelijk wat beter? Denkt U niet dat U mij een poosje bij haar kunt brengen? Neen, dat kan niet, wees de vrouw bijna ruw af. U weet nu toch langza merhand, dat ik nooit tegen de orders van meneer in ga. Maar hij wil U la ten weten dat meneer Hume komt, zoo dat U zult begrijpen, dat hij alleen maar vriendschappelijke bedoelingen heeft. Nell was bijna te verbaasd om te ant woorden. Zij kon nu eenmaal niet ge- looven, dat Lancaster oprecht was. Zij was ervan overtuigd dat hij hen mis leidde. Welke kamers krijgt hij? vroeg zij, meer uit nieuwsgierigheid, dan om iets anders. Niet op deze verdieping, ant woordde de huishoudster kortaf. Hij krijgt de kamers, die juffrouw Claire vroeger had, op de eerste verdieping, daarom zullen wij het morgen zoo druk hebben, want ze moeten een goe de beurt hebben. Mijnheer Lancaster vorming van een bestuur, waarin alle plaatselijke leioers betrokken zouden zijn. Met algemeene stemmen werden gekozen de heeren L. M. Klijn, plaatselijk leider te Elshout als voorzitter en P. de Bont, plaat selijk leider te Nieuwkuijk alssecr.- penningmeester. De heer Klijn dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en beloofde zijn beste krachten te zullen wijden aan den groei en bloei der nieuw opgerichte vereeniging. De huisvlijttentoonstelling die op Hemelvaartsdag gehouden is in de groote zaal der Meisjescon gregatie had wederom een druk bezoek en stond in de volle belang stelling van het talrijk publiek. De geëxposeerde producien van jongens- en meisjes—cursisten van snij—, teeken- en zaagwerk, van borduur en handwerk enz. viel zeer in den smaak der bezoekers. Des avonds had de groote verloting plaats van de 150 prachtige prijzen, waarvan de eerste prijs zijnde een prachtige pendule ten deel viel aan den heer M. Knippels. ELSHOUT. De toeloop van pel grims naar het genadeoord wordt telken jaren grooter. Donderdag was het tengevolge van hel mooie weer zeer druk. De meisjes der Congregatie uit Drunen en de Congregatie uit is weer naar Londen, ik begrijp niet wat hij daar zoo vaak moet doen. Hij komt niet voor morgenmiddag terug, en Cyril is met hem mee. O, ze zijn dus beiden weg? Dan. kunt l me toch wel even bij juffrouw alery laten? Een paar minuutjes maar? Niemand hoeft het te weten!, pleitte Nell. Maar juffrouw Plowden schudde on geduldig het hoofd. Daarover hoeft U me niet aan m'n hoofd te zeuren, zei ze, een beetje geprikkeld. Wat ik gezegd heb, daar blijf ik bij. Het is maar voor een paar dagen. Ik heb den indruk gekregen, dat meneer U wilde straffen, omdat U zoo koppig geweest bent met dien sleutel. Ik heb dien sleutel nooit gehad. Neen, dat weet hij. Cyril had hem al dien tijd in zijn zak. En heel waar schijnlijk was hij het, die de deur ge opend heeft. Meneer Lancaster heeft dan heele- maal geen reden om mij hier te hou den, verklaarde Nell boos. Dat is zijn zaak en niet de mijne. Toen ging de huishoudster weg, en na korten tijd werd alles donker en stil. Nu was het tijd voor Nell om op haar ontdekkingstocht te gaan. Zij kleedde zich in een donker nauwslui tend tweedcostuum met korten rok, waarover zij een cape sloeg. Toen schoof zij zachtjes het raam open en stapte in de goot. XXXII. NELL'S TOCHT. Behoedzaam schuifelde Nell voort, bij ieder venster op haar knieën krui- Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. Tot machinist—stoker in vasten dienst bij het Rijks veer over den Nieuwen Maasmond is benoemd de heer Th. A. Prinse, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Tijdens het hevige onweer van Woensdag j.l. werd de woning van de landbouwster Wed. v. B. aan de Nieuwevaart door den bliksem ge trollen, gelukkig zonder brand of noemenswaardige schade te veroor zaken. Bij den Radio Centrale houder v. W. in de N'ieuwstraat alsmede aan het net dezer Centrale, werd door blikseminslag nogal aan merkelijke schade toegebracht, zoo dat geruimen tijd gewerkt moest worden om het bedrijf weer zoo goed mogelijk te doen funclioneeren. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Roest uit 's Gravemoer. Des mprgens half 10 leestdienst. Het zilveren jubileum der Coöp. Stoomzuivelfabriek »De Toe komst» alhier zal op Woensdag 5 Juni a.s. des namiddags met de leden dezer Coöp. in een tent op een weiland naast de fabriek feeste lijk herdacht worden. De agenda voor deze herdenkingssamenkomst pend, opdat niemand haar schaduw op het blind zou zien. Tenslotte bereikte izij den hoek van het huis, waar ze even stil hield. Beneden haar zag zij de weerspiegeling van de maan in de gracht, zij was in spanning of de ba lustrade zich nog voortzette, daar zij anders onmogelijk haar weg zou kun nen vervolgen. Maar tot haar groote geruststelling merkte zij niet alleen dat aan den anderen kant van het huis de goot breeder werd, maar dat de borstwering bovendien hooger was. Hier moest ze voorzichtig zijn, want er brandde licht in de kamers bene den; en zij hoorde door een der open ramen, stemmen. Blijkbaar had zij het venster van de kleedkamer, die aan Claire's slaap kamer grensde, bereikt, want zij hoorde Grayling en juffrouw Plow den met elkaar praten. Ofschoon zij af en toe brokstukken van zinnen miste, kon zij den loop van hun ge sprek goed volgen. Grayling scheen erg uit haar humeur. - Ik begrijp niet, wat hij van plan is, zei ze. Ik heb altijd precies gedaan wat hij zei, en nu beweert hij dat hij mij niet langer gebruiken kan, en dat ik moet weggaan. Nu, je hebt altijd beweerd dat je het hier niet naar je zin had, merkte de huishoudster op. - Dat had ik ook niet, gaf Grayling ten antwoord. Maar het komt je toch vreemd voor als je ineens te hooren krijgt, dat je je koffers kunt pakken, en den volgenden morgen moet heen gaan. En, zoover ik weet, is er geen enkele bijzondere reden. - Zij heeft geen kamenier noodig, meende juffrouw Plowden. Zij moet een verpleegster hebben. ZATERDAG 8 UUR ZONDAG 6 en 8UUR brengen wij een filmdrama van ongekende pracht (0E LIEFDE VAN ROSINE SAVELLI) In de hoofdrol 's werelds grootste filmactrice Dit groot filmdrama, spelende in den tijd van Keizer Napoleon, staat aangeschreven als de grootste film welke de laatste jaren gemaakt is. Het spel van POLA NEGRI dwingt ieders bewon dering af en de spanning, welke zij geheel de film doorweef op te voeren, doet het publiek in ademlooze spanning toezien. Bespreekt Uwe plaatsen bij Wed. J. van den Broek van Ree. vermeldt na een openingswoord van den voorzitter o.m. een historisch overzicht door het eerelid der ver. eeniging, den heer A. J. C. Meijer, en een feestrede door den Rijks zuivelconsulent, den heerE.Tonkes Struijf, alsmede vertooning Zuivel film, voordrachten en muziek. De postduivenverejenigjing „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met Hemelvaarts dag met oude duiven een wedvlucht vanaf Quievrain met den volgenden uitslag G. Vos 1, 22, 25 en 27; J. Versteeg 2, 8 en 17; B. Hartman 3 en 19; C. Verhagen 4, 18, 23 en 26; A. Bakke ren 5 en 13; Adr. Klootwijk 6, 12, 14 en 20; H. Dekkers 7; G. Stam 9; J. van Doornik 10; G. Treffers 11 en 15; Adr. Versteeg 16 en 21; F. Raaijma- 1-ers 24; E. Haverhals 28. Aangetoonde duiven: G. Vos, J. Versteeg, B. Hartman en J. v. Doornik. D U S S E N. Donderdagmorgen maakte onze fanfare »Wilhelmina« een dauwtrapronde door 't geheele dorp. Te ongeveer vier uur werd vanaf hotel Leemans vertrokken en onder vroolijke muziek werd lustig afgemarcheerd. Te ongeveer kwart voor zeven arriveerde men wederom op hel uitgangspunt. Begrijpelijk werden velen uit 't land der droo men gewekt. Het jaarverslag van 't Water schap »Het Zuideveld« onder Dussen vermeldt aan inkomsten over het dienstjaar 1933-1934 totaal f 3693,26, verdeeld over twee hoofdstukken. Aan uitgaven gedurende 't zelfde dienstjaar f 1690,71 verdeeld over vier hoofdstukken. De begrooting is vastgesteld op f2350,33. Tot onder directeur der Boeren leenbank alhier is benoemd dhr. B. van Dijk, terwijl dhr. J. Raams tot president en dhr. A. Verhoeven tot vice president van den raad van toezicht werd benoemd. De nummering der lijsten met candidaten voor de a.s. gemeente, raadsverkiezing had het volgende resultaatNo. 1 Lijst H. van Daal, 2 Lijst J. van Balkom, 3 Lijst B. Koekkoek, 4 Lijst J. van Etten, 5 Lijst J. Jongbïoets, 6 Lijst van Bergen, 7 Lijst Th. Hanegraaf, 8 Lijst M. Millenaar, 9 Lijst G. van Rijswijk. Waarom krijgt zij dan geen ver pleegster? riep Grayling, die zich hoe langer hoe meer opwond. Laten ze die gezelschapsjuffrouw wegsturen. Of gaat die soms ook? Ik zou het werkelijk niet weten. Nou, het spijt me eigenlijk niet, ik heb er hier al lang genoeg van. De keukenmeid is ook opgezegd en Marie ook! Ik voor mij gloof, sprak juffrouw Plowden, dat meneer van plan is het huishouden op te breken, en naar hel buitenland te gaan. Het is ook beter dat juffrouw Valery van de winter naar 't buitenland, 't Zuiden gaat. Nu, ik ga mijn koffers pakken, kondigde de kamenier aan, ik denk niet dat de juffrouw me vanavond nog noodig heeft. Als dat zoo is, zal zij wel bellen, denk ik, gaf de huishoudster een beet je scherp ten antwoord. Ja, je kunt beter naar beneden gaan. Ik ga nu kijken of zij nog wat noodig heeft. Het heeft geen zin om bij haar te blij ven als ze rustig is. Grayling ging naar beneden en juf frouw Plowden begaf zich naar de andere kamer. Nell slaakte een zucht van verlich ting, nu wist ze tenminste, dat Claire niet zieker was dan gewoonlijk en dat zij straks naar alle waarschijnlijkheid een kort gesprek met haar zou heb ben. Het zou niet moeilijk zijn in haar kamer te komen, hetzij door 't kleed kamerraam, hetzij door de gang over te loopen en gewoon binnen te gaan. Het zou nu zeker de moeite waard zijn om het te probeeren. Juffrouw Plow den scheen niet van plan dien avond terug te komen. En Grayling was ren pract •nluurlij EEN NET FLINK niet beneden 20 jaar, goed die! L>A ei kinderen kunnende omgaan en netjes naaien en stoppen. Dienstbode aanwezig. 54518 Adres te bevragen Bureau van dit blad. voor de stikkerij, bekend met de boormachine. J. H. VESTERS, Schoenfabriek, 54508 Waalwijk. OF WOONHUIS event, tot winkel in te richten z. m. een- trum Markt. Omschrijving met huurprijs Bureau dezer courant onder No. der advertentie. 54513 te E 0p Dinsd icrae van oen, bij nni 1935, c. VI l, telke es, ten v< VESTE Aan het Zwembad „Het Hoefs- wiel" bestaat gelegenheid apart zwemonderricht te ontvangen Betv naat WER I D DOP 1. de Groo gelijk g tte van A nr. ged. DOP 2. naas lage ter groc Sectie J van den badmeester tegen tarieven. Aanmelding en inlichtingen aan qqP 3. de Zweminrichting. faling nzes w anvaard of zoc verkoop en, mit letaald. sten vi oers van Vrachtstukgoederen kunnen zonder vrachlverhooging óók ten vervoer worden aangebracht aan de Factorij van VAN GEND LOOS Stationsstraat 53 te Waalwijk. DE DIRECTIE. Utrecht, Juni 1935. bezig haar koffers te pakken, terwij Lancaster zelf uit was. Bf op Nu Nell in staat was naar eigen be rmidd \ELD alve he lieven haar kamer te verlaten, voeldi zij zich in zekeren zin tegen de moei lijkheden opgewassen. Zij kroop een eindje naar voren en merkte dat zij nu dicht bij b raam van Claire's kamer was. Zooal Nell verwacht had, stond het 'n eind je open, want zelfs in den winter hielc Claire van volop frissche lucht. Hell]j|{jn gordijn was niet heelemaal gesloten waardoor Nell door 'n smallen spleeFJdei in de kamer kon zien. Zij zag eerem 0 r Mevr, ■TERM groot ouderwetsch hemel ledikant. waarin Claire lag. Zij zag er erg bleekmaaid 2 iet gr orMej.d Uepei rat, gro NAG F en zwak uit. De huishoudster stond met een bord soep in de hand bij het bed, en toen Claire dat leeg had, nam zij een flesch van een tafeltje, en keek HOOIL rond naar een medicijnglas. Vanavond niet, weerde Claire zwakjes af. Het moet, zei juffrouw Plowden. Meneer Lancaster zegt, dat je geen avond mag oveslaan. Ik neem het niet in, antwoordde Claire, ik kan best slapen zonder dat goedje. Neen, vanavond neem ik het niet. Juffrouw Plowden scheen te aar zelen. Nu, zei ze tenslotte, mij is het ook goed. Ik zou niet weten waarom U het moet innemen, als U zelf niet wilt. Maar als meneer Lancaster boos is, moet U hem zeggen, dat het mijn schuld niet was. (Wordt vervolgd). No J m. 3 i AXS t« IET VC 30 h ed Hel geheim van den Keizer IP 1P li 3 n dün KnH m onplof r» n r* v> 1 m a

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2