j)E BLAD, VAN HET ZUIDEN. HAAL NIEUWS, H. KOLSTEREN-UGARDE tri] >ac GESLOTEN TOT 6 UUR m !2-2S n 13 12 Juni '35. 58e Jg. Waalwijk, 12 Juni 1935. 1&1JBERG-PERNOTf •nqdurige ziekte overleed te "cer E. W. Klijberg-Pernot, £.rdom van 74 jaren. "heer Klijberg al een 9-tal onze gemeente vertrokken, -n naam nauw verbonden edenis onzer plaats in de ren. En met eere en dank- die naam bewaard blijven boeken onzer gemeente, hen, die 't voorrecht had- pnlijk met hem om te gaan terrein en deze glans- Eer plaats mochten meema- Klijberg was als zoovelen de man, die zich door noeste rgie heeft weten op te wer- positie, die hij in industrie, in provincie innam. Wa hen bij z'n vertrek uit onze eiJ Ml tegenheid gehad uitvoerig Waal 'n wat hij voor industrie en or kerk en maatschappij ge- heer* daarom meenen we thans te Ven Llstaan met een korte opsom- faaijen iroeJi 1 de tie en zin voor organisatie, hun gezond oordeel en hun aangeboren wellevend heid, hun eerlijkheid van karakter en hun diep gewortelde godsdienstzin, een sieraad zijn geweest voor Kerk, Staat en Maatschappij. We kunnen daarbij wijzen op „onzen Evert Klijberg'' als op een man, naar wiens oordeel, steeds in keurige bewoordingen uitgesproken, wij allen met graagte hebben geluisterd en wiens overlijden nog een gevoel van ontroering zal teweegbrengen, bij al de genen. die het voorrecht hebben gehad meer van nabij met hem te kunnen sa menwerken. Tot die bevoorrechten be horen ook wij, die den heer Klijberg vooral hebben leren waarderen in zijn functie van Voorzitter van het Plaatse lijk Bestuur der R.K. Middelbare, en later Hogere Handelsschool, welke functie hij van de oprichting der school tot zijn vertrek uit deze gemeente in 1926 heeft bekleed. Over zijn werk zaamheden en verdiensten als zodanig willen wij hier niet in bijzonderheden uitweiden, ze zullen worden aangevoeld door ieder, die weet of begrijpt, wat het is, een instelling van algemeen nut tot stand te brengen, als de omstandighe den niet altijd gunstig zijn en, zoals ge woonlijk, men niet kan rekenen op ieders financiële en morele steun. Ge noeg zij het te vermelden, dat onder het Voorzitterschap van den heer Klijberg, het Plaatselijk Bestuur er in geslaagd is, met steun en medewerking van het Ge meentebestuur van Waalwijk en het Hoofdbestuur van „O.M.O. in N.B." te Tilburg, de school op soliede basis te stichten en op haar passende wijze te huisvesten. Het is niet onze taak te schetsen, welke verdiensten hij op die wijze voor het middelbaar onderwijs in de Lang straat heeft gehad. Wel is het tekenend, dat juist een self made man als de heer Klijberg, overtuigd was van de grote waarde van dit onderwijs voor het toe komstig geslacht van Waalwijk. Daar voor heeft hij zich belangeloos zeer veel moeite getroost en wij hopen, dat voor al vele oud-leerlingen hem daarvoor dezer dagen in hun gebeden zullen her denken. R. I.P. DE VRIES. Wij maken onze clien tèle er op attent, dat onze zaken as. ZATERDAG wegens Priesterwijding zullen zijn en niet tot 2 uur zooals in de vorige mededeeling stond vermeld. WAALWIJ K. het Waalwijksche lid van »OpStap» 's Bosch, die vandaag haar 25ste de talrijke functies die hij de R ccj en waarin hij groote ver- teft gehad. ijn schoenfabriek, die hij in de perioden van klein tot Huwde en welker fabrikaat in een uitstekende klank had, DT (|ele jaren voorzitter van den Hl Ld van Schoenfabrikanten, der roemruchte eerste Ten- g van Leder- en Schoenin- aanverwante artikelen in aalwijk, lid van den gemeen- wethouder van Waalwijk, van talrijke commissies, lid iale Staten van Noord-Bra- r Kamer van Koophandel en lid van 't kerkbestuur van St. Jan, terwijl hij nog tal functies bekleedde op het handel, industrie of ge- gen; voorts vanaf de op- rzitter van de R.K. Middel- >•30 delsschool, later Hoogere looi, waarvoor hij zeer veel de Koningin waardeerde in iroote verdiensten door hem tot ridder in de Orde van au en de Belgische Koning n de Kroon-orde van België. 'EGEL a Klijberg, die door eigen 837 j hoog klom op den maat- DEMA «n ladder is ook in later ja- 35e offtcieele K.N.G.V. Wandeltocht. De 35e officieele K.N.G.V. Wandel tocht, de eerste wandeltocht in onze wandeltocht meemaakte, te felicitee- ren met dit jubileum en namens de organiseerende vereeniging 'n mooie bloemenmand aan te bieden. Verder huldigde hij den oudsten deelnemer den heer Bouly uit den Bosch, bracht dank aan den heer v d. Zilver, wandel-consul van de K.N.G.V., den «heer H. Snijders secretaris van S.S.S., die zich zoo veel moeite heeft gegeven, aan Waalwijks Belang dat steeds op de bres staat overal waar 't geldt het behartigen van de belangen van Waalwijk, de Waalwijksche pers »de Echo» voor hare gewaardeerde mede werking, aan de afdeeling van het Boode Kruis, die onder bezielende leiding van den heer Klaassen steeds op haar post is, aan alle schenkers van medailles en prijzen, aan de Timtur voor haar volg-auto en aan den heer v. Boxtel voor 't beschik baar stellen der zaal. De heer Jan Tielen, secretaris van Waalwijks Belang, bracht een woord van hulde aan S.S.S. dat zij ook de wandelsport in onze ge meente heeft geïntroduceerd. Van zelfsprekend dat W. B. gaarne de gevraagde medewerking verleende, waar het hier gold de introductie van zulk een mooie en goede sport, de bevordering van 't Vreemdelin genverkeer, de kennismaking met onze gemeente. Daarvoor had de voorzitter van W. B. een inleidend «fAArri rtpcrhrpvp.n in t DroörflniniQ, De heer v. Tright gaf totaal 112 punten. De heer J. G. v. Herwaarden schreef in zijn beoordeeling: »Goeden beschaafden mannenkoor sklank. Goed rhytmisch bestudeerd »goede nuanceering; duidelijk lioor- »baar verschil van forti en piano. »De 2e bassen zijn vol en rond van »klank. Zeer goed in alle rubrieken. »Gedurfd, klankvol en muzikaal. «Beschaafd en gedegen. Mooi vol «van klank, evenwichtige samenzang, «geen enkele stem die onnoodig «boven het ensemble uitkwam. Het «is zeer muzikaal en aangenaam om «te beluisteren. Goed op toon ge- «zongen en beëindigd.» De heer v. Herwaarden kende totaal 108 punten toe. Met dergelijke loffelijke uitlatingen van een alleszins competente jury, van bekende muziekmannen, mogen we liedertafel en directeur zeker onze hartelijke gelukwenschen aan bieden. Ze zijn een bewijs dat dit het mooie geschenk op het tooneel stond om dit den pastoor vergezeld van een zegewensch te overhandigen. Bovendien bood Ant. Hooijmaaijer den pastoor een prachtig bouquet van roode rozen aan, waarbij zij een toe passelijk gedichtje opzegde. Met tooneelspel en verloting werd de avond verder op prettig wijze door gebracht. l)oor de meisjes van den Missie-Naaikring werden opgevoerd de Mijspelletjes „Tooneeltriomphen" en „Kaviaar waarmede recht hartelijk gelachen werd. Aan het slot van dezen welgeslaag den feestavond sprak pastoor van der Made een hartelijk dankwoord, waar in hij oai. memoreerde, dat h«, behal ve zijn 35-jarig priesterfeest ook z.jn 15-jarig pastoorsfeest vierde. Büjarlsport. Zooals in ons vorig po. leeds gemeld komt hedenavond in café City bij H. de Ruijter het bekende sterke 2e vijftal van het Bandspel uit café Wed v. Helvotrl haar wed- koor, dat het zichzelf misschien niet stri:d spelen tegen het 2e vijftal van bewust was, tot groote prestaties in de biljartclub Excelsior voor l groot nationaal biljarlconcours UK looneeluereemgi'ig »U.U.(j.« Door de ÏUC Tooneelvereeniging »0 O is na beëindiging der competitie van „Blankenkind» thans ontvangen. De staat is als er goed wordt aangepakt en dit succes zal zeker een spoorslag zijn 0111 te trachten in de toekomst nog hooger op de muzikale ladder te klimmen. Toen de zangers circa 5 uur in ontvangen opgeruimde stemming aan het Hoek- den kamptoensbeku ontvangen etude arriveerden, stond de harmonie I beker is geplaatst m de etalage St. Jan hen reeds op te wachten. De voorzitter van St. Jan, de heer C. Rullens, huldigde in een keurige toespraak directeur en zangers voor de schitterende prestatie die zij ge leverd hadden en wees erop hoe de harmonie van harte deelde in de overwinningsvreugde harer zuster- van iirma Acir. beker is geplaatst het Modemagazijn der BergmansSmits, Markt alhiei. Radio rede Minister van Soc. Zaken. Minister van Sociale Zaken, Slotemaker.de Bruine zal De prof. vuur uit het dak. Doch de brand weer onder leiding van den heer de Hoop bestreed het vuur kordaat en wist telkens een begin van brand in de kiem te smoren, zoodat ver dere uitbreiding werd voorkomen. Wel liepen genoemde panden nogal brand- en waterschade op speciaal het huis bewoond door de familie Maas en eigendom van den heer W. Rullens heeft het hard te ver antwoorden gehad en van den inboedel is heel wat door het water bedorven. Te circa half elf kon de motor spuit inrukken en werd door de handspuit met enkele brandgasten verder de wacht gehouden en waar noodig ingegrepen. De drie verbrande perceelen wai en het eigendom van den heer Th. Rullens, die tegen brand verzekerd is, evenals de inboedels der families Verhoeven en Leijtens. Kramer was niet verzekerd en voor dit arbeiders gezin beteekent deze brand een groote ramp. De Baardw'gksche Straat. Thans stellen Ged. Staten aan de Rrov. Staten voor om het onderhoud der Baardwijksche Straat met ingang van 1 Jan. 1930 te brengen van het waterschap «de Binnen- en Buiten- polder van Baardwijk» bij de pro vincie, die op baar beuit dan bet onderhoud aan de gemeente Waal wijk zal overdragen. Het waterschap moet als vergoeding voor 't onder houd aan de provincie jaarlijks betalen f200 of ineens f4000, welk bedrag door de provincie aan de -m IR woord spreken ter inleiding der vereeniging, waarover ook de burgerij A.V.O.-Musica postzegels, over bet Ppj a vond o ver de zenders Hilver- gemeente Waalwijk wordt afgedragen. Hedenavond ovc Jan a>s. zai de gemeente du* sum en lluizcn 'a nnjQPuAI1H vnn deze straat in sum een zich ten zeerste verheugde. Nadat de directeur met een fraaie lauwerkrans was omhangen en de voorzitter van «Tot Bloei der Toon kunst» in welgekozen woorden zijn dank had betuigd voor deze zeer geapprecieerde attentie, maakte het bekroonde gezelschap met muziek voorop een wandeling door v.m. Baardwijk die zeer veel publieke belangstelling trok, om ten slotte in het vereenigingslokaal bij den heer R. v. Cromvoirt nog langen tijd in feestelijk samenzijn de fraaie over winning te vieren. doel waarvan in dit blad reeds een en ander werd medegedeeld. Naar wij vernemen zullen üe zegels vanaf 17 Juni a.s aan bet Postkantoor alhier verkrijgbaar zijn. Door een hond aangevallen Zaterdagmiddag liep mej. v. B. met enkele kinderen te wandelen over den Winterdijk, toen zij nabij het raadhuis werd aangevallen door een hond. Het dier sprong haar onverhoeds op den rug, beet haar mantel stuk en wierp haar op den grond om haar vervolgens - Het slacht- het onderhoud van deze straat in handen hebben. Bezoek aan Roestelberg. Het bezoek aan Roestelberg en omgeving is gedurende de Rinkster- dagen zeer groot geweest. Van heinde en verre kwamen ze met allerhande vervoermiddelen opzeilen en een groot aantal padvinders uit Botter dam, Delft, Dordrecht e.a. hadden in deze streek hun tenten opgesla gen. Hevige storm boven Zuid-West Nederland. Op den avond van Tweeden Rink- sterdag heeft hoven het Zuid-Westen van ons land een hevige storm ge- uur. GEN arho arhouijiar üN om 4 roote t >rden. ed op verschillend terrein rd. Moge hij hierboven n ontvangen hebben voor de werken op talrijk gebied, ons blad zeer zeker een dankbare hulde te brengen sagedachtenis voor 't geen hij en voor Waalwijk geweest ian heeft, om den naam van odustrie naar voren te bren- en steeds en dat met groot gunstige resultaten, heer Klijberg gaat voor ons een uit de rij der oude ge goed geslaagd heeten. Een aantal van 160 deelnemers, (waaronder verschillende Waalwijk sche jonge dames), is voor een eerste proeve, zoo verzekerde ons de heer C. v. d. Zilver, wandel- consul K. N. G. V., zeer mooi en ook de regeling, het parcours enz. was goed in orde, zeer zeker als men rekening houdt met het nieuwe werk dat het bestuur van S.S.S. op zich genomen had, terwijl ook de deelnemers over een en ander ten zeerste tevreden waren. Het arriveeren der deelnemers aan het startbureau, speciaal in club verband met trommels en trompet ten, de groote publieke belangstelling veroorzaakten heel wat drukte, die aan de startplaats het raadhuisplein nog zeer toenam. Om omstreeks kwart voor twaalt vertrok de voorploeg, weldra gevolgd door alle deelnemers en werd de volgende marsch route gevolgd Start Raadhuisplein, Grootestraal naar Besoijen, Besoijenschestraat, linksaf Parallelweg, Station, Mr. v. linksaf zeer zeker den eersten in elk opzicht zal overtreffen, waar men dan reke ning kan houden met de heden op gedane ondervinding. Een speciaal woord richtte hij tot de Waalwijk sche deelneemsters en deelnemers. En hiermee kwam het einde van dezen goed geslaagden Sportdag, daar door het geweldige noodweer het aangeboden concert van de harmonie St. Jan geen doorgang kon hebben. Onzerzijds een woord van lof aan de organiseerende vereeniging S.S.S., haar voorzitter en secretaris welke laatste heel wat te verzetten kreeg en aan den leider den heer Lou v. Drunen. Bekroningen. Twee onzer muziekgezelschappen, twee zangvereenigingen, hebben 2en Pinksterdag op het groot concours te Sprang wederom een uitstekend figuur geslagen en daarmede onzen goeden naam op het terrein der vo cale kunst met eere bevestigd. De liedertafel „Tot Bloei der Toon- kunst» had ingeschreven in de 2e Afdeeling. Velen vonden dit erg ris kant voor een vereeniging die voor- Dit uitstekend gemengd koor, dat over zulk prima zangmateriaal be schikt, vooral onder de dames-leden, was het aan haar reputatie en gezien de vroegere bekroningen wel ver plicht zich voor de Eere-afdeeling op te geven. En het heeft zich op deze benijdens waardige hoogte schitterend weten te handhaven, ja haar klinkende reputatie is er weer door gestegen. Óm in de Eere-afdeeling met 334 punten beslag te leggen op den eersten prijs (3UÜ was het minimum) mag voorwaar een klinkende over winning genoemd worden, waarvoor een woord van huideen een hartelijke gelukwensch aan directeur, zange ressen en zangers hier wel op zijn plaats is. Ook over de uitvoering van dit koor heeft de jury zich in haar De eigenaar bii het gebeurde aanwezig, doch kon zijn dier niet tijdig terugrot pen. Brand ie v.m. Baaidmijk. Maandag (2en Pinksterdag) te ruim 7 uur n.m. terwijl iedereen zoo gauw mogelijk binnenshuis beschutting zocht tegen den plotseling opsteken den wervelstorm, gevolgd door on weersbuien, zagen enkele personen eensklaps groote vlammen slaan uit het dak van een huis aan het Laag einde, tegenover caté 't Nosje en bewoond door het gezin der Wed. Verhoeven. Het maakte op de oog getuigen den indruk ol het dak plotseling door het hemelvuur ge- troffen werd, hoewel het onweer pas aan het opkomen was en er nog <>een enkele donderslag was gehoord. Bliksem-inslag zal dus wel niet de oorzaak geweest zijn, doch zeker is onheilspellende De wervelwind, wij een i sballon, 3 leen; hij was ons een trouw r, een groote steun, die wij ankbaarheid en met groote og zullen blijven gedenken, in vrede! lan wa 3-1! f27 W. KLIJBERG. f ffzitter Schoolbestuur R. K- Handelsschool, Waalwijk. vooral in de laatste jaren ;n buite iongen versobering dikwijls cat het opgroeiend geslacht, e vermeerdering en de ver eer onderwijs-instellingen en der kosten, welke ermee aat, zich in prestatie-vermo et niet gunstig onderscheidt weWl j,K generaties, welke het met onderwijs hebben moeten moeilijk om uit te maken in re deze bewering door de feiten ÖÜgestaafd; vergelijkbare gegevens niet. de toestanden van vroeger tendien geheel verschillend van en wij bekijken vroegere toe- vaak met eenzijdige belichting, ehoeft het minder gunstig oor- er het opgroeiend geslacht nog leel onjuist te zijn, alleen men aruit niet concluderen dat het e en betere onderwijs daarom oos is geweest. „De tijden ver en met de tijden veranderen De jongeling van vroeger inder onderwijs, maar misschien diger opvoeding. Om maar iets n, de huiselijke band was veel lan thans. eer men op de goede oude tijd t, worden namen van personen self made men, die met hun en werkkracht., hun intelligen- Goothstraat, Julianastraat, Stationsstraat, rechtsaf Grootestraat, linksaf door polder naar Stoomge- maal over de brug naar Doeveren, heen nog geen hoogere bekroning Oud-Heusden, Heusden, door de dan een 2en prijs in decode aldee- stad linksaf naar Herpt, Haarsteeg, langs kasteel Onzenoord.Nieuwkuijk. Verplichte rust in café Geeraerts— Bruijsters Nieuwkuijk, Drunen, Baardwijk, Grootestraat, eindpunt café v. Boxtel Stationsstraat. De jury bestaande uit de heeren Tielen, v. d. Zilver en v. Drunen, nam de troep meermalen in oogen- schouw en constateerde dat llink werd gemarcheerd en de uitvallers weinigen waren, al had de tempe ratuur zich vandaag op een heel zomersch niveau geplaatst. De stemming zat er goed in en aan kwinkslagen heeft 't niet ont broken, waartoe de aanwezigheid van onzen populairen Drik van Engelen 't zijne bijdroeg, Ja, drie postboden in wintersch uniform met lasch waren van de partij, van wien een in Doveren reeds op't veld van eer sneuvelde I In Heusden (Wapen van Amster dam) en Nieuwkuijk (café Geeraerts) was verplichte rust en om 6 begonnen de deelnemers rapporten in zeer vleiende bewoor- het wel dat de brand aan het plot dingen uitgelaten. Wij ontleenen hieraan het volgende De heer Henri van Nieuwenhoven schrijft o.m.: ^Beschaafd, vooral de dames; «klank, uitspraak en nuances waren «perfect. Hulde aan dirigent en koor De heer v. Nieuwenhoven kende totaal 113 punten toe. Ook de heer J. van Tright liet zich in waardeerende bewoordingen uit en noemde het geheel een «mooie prestaties. Hij kende 112 punten toe. Aan de beoordeeling van den heer J. G. v. Herwaarden ontleenen wij «Goede legato-zang; ook op tijd «goede staccati; moeilijke modulatie goed. Vol lof over de pres- ling gehaald had en die nog pas korten tijd onder leiding van een nieuwen," nog jeugdigen directeur stond. Maar de voortvarende directeur en de vele optimistische leden zetten door en waagden zich, zelfs zonder een instructeur te nemen, in de tweede afdeeling. En de optimislen zijn door het resultaat in het gelijk gesteld. Een u Hl eersten prijs met 337 punten en een zecr gunstig. Dit koor heeft reeds serie loffelijke beoordeelingen der ))veel bereikt onder deze pittige en seling opkomend weer te wijten is. die ter plaatse geweldig tekeerging en o.a. bij den beer J. Kooien kort. sluiting veroorzaaktein het electrisch net en enkele ruiten insloeg, kan ook door den schoorsteen of open staande deur het vuur uit een bran- dende kachel op de omgeving hebben doen overslaan. Hoe dan ook in een oogwenk stond het huis in volle vlam en de bewoners moesten zich in allerijl zelf in veiligheid stellen zonder iets van den inboedel te kunnen redden. Ook de woning van M. Leijtens, in hetzelfde pand, stond direct in lichte laaie en ook hier konden de gewassen ernstig leden Over West Brabant trok een wer velstorm, waarvan wij in de Lang straat een uitlooper kregen. Ook hier stak om zeven uur plotseling een geweldige storm op, die geluk kig slechts kort aanhield en daar door betrekkelijk weinig schade veroorzaakte. Daarna werden we verrast op telkens terugkeerende onweersbuien en een geweldigen regenval, die tot laat in den avond bleef voortduren. Velen die juist tegen den avond van hun uitstapje wilden terugkeeren werden hierdoor gedupeerd. Te Sprang kwam de bui juist het feestelijke slot van het groote mu ziekconcours bederven. Het avond concert van de harmonie »Concor. dia» uit Loonopzand is weliswaar doorgegaan, maar begrijpelijkerwijs was de belangstelling hiervoor slechts gering. In Waalwijk werd het avondcon. cert van de harmonie St. Jan, dat gegeven zou worden ter gelegenheid van den wandeltocht van S. S. S. afgelast. Hier vlogen honderden pannen van de daken, werden tal van hoornen ontworteld enz. Te Herpt, Vlijmen en Hedel heelt de storm danig huisgehouden. Van verschillende gebouwen werden de pannen afgerukt en de rieten daken moesten het in het bijzonder ont gelden. Verschillende hoornen wer den ontworteld. DRUNEN. De kermis behoort tot het verledenen en wij uur hun uit gangspunt te bereiken en kun ge- B - dat er slechts Hier constateerd worden, drie uitvallers geweest waren werden aan de individueele deel nemers de herinneringsmedailles uitgereikt en bekend gemaakt dat de speciale prijzen waren behaald als volgt Beker voor de grootste groep «Op Stap» 's Bosch, best marchee- rende groep »St. Christoffel s Bosch, mooist geuniformde groep «OpStap» 's Bosch, op een na de grootste groep St Christoffel 's Bosch, oudste deel nemer H. Bouly 's Bosch, 67 jaar, verstkomende deelneemster mevr. A de Vries Eindhoven en mej. A. Jonkers te Waalwijk lid van »Op Stap» 25e wandeltocht. De lieer Lou van Drunen, leider van S.S.S. en lid der jury, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij ving aan met mej. Jonkers, jury zijn het welverdiende resultaat geweest voor de weken lange ijverige studie der leden en de ambitie, toe wijding en muzikale talenten van den jeugdigen directeur den heer Ligtvoet, onderwijzer aan de St. Clemensschool alhier. De jury was anders niet royaal met hooge onderscheidingen. Toen »Tot Bloei der Toonkunst» als no. 13 moest optreden waren er nog maar twee eerste prijzen behaald. Maar er werd werkelijk subliem gezongen en beide nummers zuiver in toon. Laten wij echter wat de uitvoering betreft eenige citaten geven uit het rapport van de heeren jury-leden. De voorzitter de heer Henry van Nieuwenhoven schrijft o.m.: «Beide nummers prachtig in toon. «Vol bewondering ben ik over de «uitbeelding. Hulde voor directeur «en zangers 1 Dat zijn nog eens «bassen, daar kun je op gaan staan «bij wijze van spreken. Stellig is dit «een koor dat er mag wezen en het »zingt onder degelijke, muzikale «leiding.» De heer v. Nieuwenhoven gat totaal 117 punten. Uit het rapport van den heer Jan van Tright ontleenen wij «Zeer goede uitvoering; de direc teur toont een man van smaak te «zijn en muzikaal talent te bezitten. «Goed op toon gebleven.» statie5 en de overwonnen moeilijk- I doners" alleen door een overhaaste I weer tot het nltHnHnnks de'crhds «heden. Goede opvatting en goede viucht het veege lijf redden en ging f?1111?11 zegg /ondae den «duidelijke uitspraak. Totaal-indruk huisraad verloren. 1 n,,p* hppl ^zelliewas. Zondag, den Direct was de brandweer gealar- meerd en het eerst werd het vuur bekampt met de handspuit die te v.m. Baardwijk, niet ver van de plaats des onkeils, was gestation- neerd en aanstonds ter plaatse was. Deze verrichtte zeer verdienstelijk werk en even later geholpen dooi de motorspuit heeft men den brand, «muzikale directie.« Op dergelijke loffelijke uitspraken mogen directeur, zangeressen en zangers met recht trotsch zijn en zij zijn een welverdiende belooning voor de toewijding en eensgezindheid door allen steeds aan den dag gelegd om hun koor op deze benijdenswaardige die onder het heerschende noodweer hoogte te brengen. Jammer dat wegens het plotseling opkomende onweer Maandagavond van een huldiging bij de thuiskomst niets kon komen, doch wij zijn er zeker van dat zusterverenigingen en vele andere belangstellenden alsnog van hun waardeeringen hulde voor dit kranige koor en zijn sympathie- ken, kundigen directeur zullen of hebben doen blijken. Patronaat St. Cecilia, Besoijen. Gisterenavond heeft het patronaat St. Cecilia te v.m. Besoijen een feeste lijke bijeenkomst gehouden, waaron der een huldiging plaats had van den Z.Eerw. heer v. d. Made, ter gelegen- beid van diens 35-jarig priesterfeest. Nadat de presidente, mej. A. Vei- wiel, de bijeenkomst op dei gehiim- - lijke wijze had geopend vond de hul diging plaats. De pastoor werd harte lijk toegesproken door Zusje Maas, die als geschenk een prachtig kaziincl n j t toebehooren aanbood, ^y'11 parochianen hebben buge( - aardig tafereeltje met een catastrophe dreigde te worden, tot een drietal woningen weten te beperken. alles heel gezellig was. Zondag, eersten Pinksterdag, werd in café van der Geld een matinée gegeven door de Mannen-Zangvereeniging «Zang en Vriendschap» met mede werking van dhr. 1 om Burmanje uit Waalwijk. Wij kregen verschillende mooie nummers ten gehoore, vooral van den heer Burmanje, dien wij ook zeer zeker een extra woord van lol mogen toezwaaien. Hij heeft weer eens getoond een echte zanger te zijn want een daverend applaus volgde elk nummer. Het huis bewoond door de familie op^e ^enandere ^afé»s was 00k overal Kramer, dat aan de woning van M^ j chljge Jazz.Rand-Muziek, zoodat er veel te genieten was. Op den tweeden dag dijn opging en een Leijtens grenst, had eveneens spoedig vlam geval, doch hier kon nog een en ander van den inboedel gered worden. Het was een angstwekkend gezicht die laaiende vlammenzee, aangewak kerd door den storm, terwijl her haaldelijk de bliksemschichten door het luchtruim sloegen en de donder onheilspellend daverde over de verschrikte menschenmenigie. Het zag er naar uit dat meerdere huizen in de omgeving een prooi der vlammen zouden worden en vele bewoners zag men dan ook inderhaast have en goed in veilig heid brengen. Het onbewoonde huis van den heer Trimbach, grenzende aan de brandende perceelen, alsmede de woning der familie K. Maas aan den overkant liepen al heel veel gevaar. Ook bij het huis van den heer Jos Loeff sloeg plotseling het werd er goed kermis gehouden, en hadden alle kramen druk werk, jammer dat het slechte weer allen vroeg naar huis deed gaan. Op Dinsdagochtend werd bij den heer Th. Elshout een matinée ge geven door de harmonie «De Vol harding» met medewerking van de bekende Jazzband «Vitalini's» en de karakter humorist A. Kremers uit Vucht. Deze deed het talrijk publiek meermalen hartelijk lachen door mooie voordrachten, die uitstekend werden vertolkt. De begeleiding was bij den heer Jan Princen in goede handen. Het matinée dat Dinsdag j.l. werd gegeven door de harmonie dei- Jongens Congregatie, is in alle op zichten goed geslaagd. {iisd**» Ixnnnpn t P. hiiten lil 3 bij WÊJKÊM n worden •den mei de ver jzen schikbaar •rijzen, :lodcn io

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5