KING m ZO zien de afzonderlijke PLAATSELIJKE BERICHTEN. mtge^j Eindexamen R.K. H. H. S. 5 c. neer he Nadat Maandag en Dinsdag de er vvei mondelinge eindexamens hadden lelijk vj jaats gehad, viel Dinsdagmiddag delijkeh5e beslissing, die luidde als volgt: I ettelijk Geslaagd: II initia A. de Bruijn, Raamsdonk. °t een H- Donker, Waalwijk. ter ge2 p. van Loon, Waalwijk. aeente e, g.Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle. i'ensland Afgewezen 2. ;den zo! Bij uitstedigheid van den voorzitter orzien|V, ,an het plaatselijk bestuur reikte de te8°rie ;eCretaris de heer Jan Tielen de °Penht diploma's met een woord van geluk- aie dichi^ensch uit, wees erop dat dit diploma dat het je eerste stap is in den strijd om Vaareen[,et bestaan en dat de geslaagden 1 klein b te!oond hebben 't waard te zijn dat er dit 'jjrecteur en leeraren zich zooveel en rooeile geven en rijk, provincie, ge- le werkv ^eente en ouders zich zooveel opof feringen getroosten. Hij sprak de hoop ïdbouwe 0it dat zij in 't verdere leven zouden jagen en steeds in elk opzicht een IPIIU/oIfer voor de school zouden blijven. ICUVfO Hij bracht dank aan het leeraren- 25 T corps, aan gecommiteerden, speciaal aan pastoor Heezemans die voor de :rste maal deze functie bekleedde en beval de school in zijn steun aan. De directeur der school sloot zich jij dit woord van gelukwensch en jank aan, terwijl ten slotte pastoor Heezemans naast een woord van felicitatie, woorden van waardeering sprak over de kennismaking met school en onderwijs en vooral erop 'S I wees dat naast onderwijs, opvoe- bJ^HWjjjjgenvorjning hoofdpunten zijn van groote waarde en speciaal de saam horigheid in streven van zoo emi nent belang voor de toekomst der school. Posterijen. Ingang Zondag 30 Juni a.s. zullen lengevolge van de invoering van een utodienst op Zon- en Feestdagen 's Hertogenbosch—Made v.v.) op onderstaande kantoren de tijdstippen waarop gelegenheid tot het kosteloos afhalen der correspondentie wordt gegeven, vastgesteld worden als hier onder is aangegeven. Raamsdonksveer 8—8.45 Raamsdonksdorp 8.15—9 Geertruidenberg 9.15—9.45 'el f van Djfl; ouderd ter Veri Made 8'/a~9 Vaal wij Drim melen 8'/,—9 gegaan. H- Zwaluwe ll'/2-12 (ongewijzigd). eboorle Eerste plechtige H. Mis. ïegeme gehai in diej de tot thed. 0 van 'ti bestaj e Got 1 Verw It over arbuite: ft wete p dusdi :eds is industi lam op if z'nje lieke le l ook v lie dag :el lever i toch ijksche i enz. ;zer sp jpten v nstellin laats,' ;1 zich sittersc n en h gen tol hij and n een iren is a den ri n lang "st in 1 :rkiesk p de b gemeec e tradit aats op idelingt in talrij :omniii el en go estuunl ang, voo enstam •d Rege sl huis. ing zal den he zeer ve ïn gra roeger m same wat oorlog ndgebif end, we 'ordera den. n 't vo ,s had PEPERMUNT ol levj rust! Het blijft een zeldzaam en verhe ven feest, wanneer een parochie een harer zonen voor 't eeist het altaar ziet opgaan om de H. Mis op te dragen. De parochie St. Jan geniet het voorrecht twee weken achtereen ditzelfde schoone feest te kunnen vieren. Zondag droeg, als eerste der beide Waalwijksche neomisten, de weleerw. heer W. Kolsteren zijn eerste plech tige H. Mis op, welk feit dank zij de activiteit van pastoor Heezemans door de geheele parochie luisterrijk gevierd is. De Grootestraat, vanaf de haven tot voorbij de kerk van St. Jan was getooid met tallooze vlaggen; schier van elk huis wapperden Zon dagmorgen de vaderlandsche kleuren en op het kerkplein was een prachtige versiering van palmen, denneboomen en bloemen aangebracht, die een feestelijk doch deftig karakter droeg. Te kwart voor tien arriveerde de neomiit onder groote belangstelling der parochianen met zijn familie per auto's aan het kerkplein, waar een stoet van bruidjes hem stond op te wachten om hem voor te gaan naar de kerk. Te 10 uur ving in de parochie kerk de plechtige H. Mis aan, waarbij de neomist werd geassisteerd door pastoor Heezemans als presbyter- assistens, den weleerw. heer H. Hens als diaken, den weleerw. pater A. Kolsteren als subdiaken en den weleerw. heer G. VVitlox als cere- moniarius. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor Heezemans, die op indrukwekkende wijze de verheven roeping van den priester uiteenzette. Daarbij legde Z.Eerw. er den nadruk op dat het priester leven niet alleen schoon en hoog verheven is, doch ook moeilijk en zwaar. Hij vroeg daarom van zijn parochianen voortdurend gebed voor de priesters in het algemeen en thans meer in het bijzonder voor den jongen priester, die thans aan Gods dienst is toegewijd. Den neo mist, zijne familie en ook de geheele parochie bracht de pastoor zijn hartelijke gelukwenschen over met het zeldzame voorrecht dat hen op dezen dag is ten deel gevallen. Het zangkoor onder leiding van den heer Duijvelaar zette aan de plechtigheid door een prachtige vertolking der 4—stemmige mis »Sancta Trinitatis» van H. (mijpers nog meerderen luister bij. Na de H. Mis zong het koor nog het 4— stemmige «Te Deum» van Löser. Toen de jonge priester de kerk verliet was er op het kerkplein een zeer groote belangstelling. Van 1 tot 2 uur had ten huize van de familie Kolsteren een zeer druk bezochte receptie plaats, waar zeer talrijken uit de geheele ge meente den jongen priester en zijne familie kwamen gelukwenschen. Natuurlijk ontbraken geestelijke en wereldlijke autoriteiten daarbij niet. Js Middags te vier uur celebreerde de neomist in de parochiekerk een plechtig Lof. Voor den weleerw. heer Kolsteren en zijn familie zal deze luisterrijke dag een onvergetelijke blijven, mede een getuigenis van de hoogachting en sympathie der parochie. Verloting K. J. V. Zondag a.s. 30 Juni, zal in het K. J. V. huis, hoek Mr. van Cooth- straat, van na de Hoogmis tot 2 uur en verder na het Lof een tentoon stelling gehouden worden van de prijzen der verloting Aan de be zoekers, die vrij entrée hebben, zal door de K. J. V.'ers gratis een kop thee verstrekt worden, terwijl er tevens nog gelegenheid zal zijn om lotjes te koopen en zoodoende de kans op een van de mooie prijzen te vergrooten. Kinderen zonder geleide hebben geen toegang. Politiehonden-wedstrijd. Zondag had op het terrein van W.S.C. de aangekondigde politie honden-wedstrijd plaats, georgani seerd door de Dresseerclub der Kynologenvereeniging Waalwijk en Omstreken. Voor dezen wedstrijd, waaraan het puikje der Nederlandsche politie honden deelnam, was niet die be langstelling, die we met reden had den mogen verwachten, eendeels zeker te wijten aan de vele attracties op dezen dag, maar anderzijds aan het feit dat de hondensport en spe ciaal de politiehonden-sport hier nog niet die belangstelling heeft waarop zij recht heeft. Er werden schitterende staaltjes van dressuur gegeven en degenen die er waren zullen genoten hebben van deze mooie demonstraties, ge tuigende van voortdurende oefening, van ambitie en vakkennis bij de geleiders, van volgzaamheid en ge hoorzaamheid bij de honden. De jury bestaande uit de heeren J. v. Helsland uit Kaatsheuvel en Jac. Eijkens uit Waalwijk had dan ook een moeilijke taak. De voorzitter van de Kynologen vereeniging, de heer Jan lielen, met den secretaris den heer J. Timmermans Phz. deze vereeniging vertegenwoordigende, sprak een openingswoord. Hij wees op de bloeiende dresseerclub, die flink oefent en goede honden oplevert, op'den kameraadschappelijken geest die er heerscht en op den steun die zij daarom veelvuldig van de Kynologenvereeniging ontvangt. Hij riep de deelnemers en de jury, speciaal den heer v. Helsland die steeds bereid was de club met raad en daad bij te staan een woord van welkom toe en uitte de beste wen- schen voor het welslagen van den wedstrijd. De heer v. Helsland bracht dank aan het bestuur voor de uitnoodi ging om zoo'n wedstrijd met het puikje van Nederland te mogen keuren en gaf verder nog eenige inlichtingen. De heer Jos Pulles, voorzitter, gaf met een enkel woord het sein tot begin en toen nam de wedstrijd in aanvang, die met een uur pauze, onder verzengende hitte tot half zeven duurde. In den namiddag was het bezoek beter toen men met het zeer interes sante manwerk begon. De heer v. Helsland reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit, bracht dank aan de Dresseer club en hulde aan de deelnemers voor de zeer sportieve houding tijdens den geheelen wedstrijd. De prijzen werden behaald als volgt 1. Vorstenbosch, Vught, het Bou vier 2091/2 P- v. d. Heijden, Boxtel; Mechelsche Herder 209 p. v. d. Vliet, Overschie, met Bou vier 208 p. de Jong, Overschie, met Belgische Herder 254 p. Steenbergen, Waalwijk, met Bel gische Herder 246J/£ p. De Wijs, Vught, met Mechelsche Herder 218J/£ p. Akkersdijk, Hillegersberg, met Hollandschen Herder 215 p. Voorts werden nog als speciale prij zen uitgereikt een Beker van Waal- wijks Belang, medaille van den Inspec teur van Politie en medailles, kunst gebruiksvoorwerpen, geschonken door particulieren. in staat van goede prestaties te ge nieten. Het overvloedige applaus bewees dan ook telkens hoezeer het gebodene werd op prijs gesteld. We mogen dezen openingsavond van de prachtige nieuwe zaal ten zeerste geslaagd noemen. Opening Concertzaal »Thalia». De nieuwe concertzaal »Thalia» van den heer v. Boxtel—IJpelaar in de Stationsstraat was Zaterdag avond ter gelegenheid van de ope ning goed bezet. De ondernemende eigenaar had voor dezen openings avond uitnoodigingen verzonden aan een groot aantal vereenigingsbestu- ren, van wie zich talrijke lieten vertegenwoordigen. De vijf vereenigingen, die gevestigd zijn in café v. Boxtel, en die hun gastheer zeer dankbaar zijn voor het prachtige nieuwe «home», dat hij hen verschaft heeft, hadden de leiding genomen bij deze oflicieele opening. Zij hadden een comité ge vormd dat een aardig program voor dezen avond had samengesteld. Namens dit comité sprak de heer W. Kleijn, voorz. der R.K. tooneel- vereeniging O.O.Gde aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe om volgens het woord te geven aan den heer Chr. van Liempt, die in zijn kwaliteit van voorzitter der ILK. Middenstandsvereeniging den eige naar wilde gelukwenschen. Spr. vond daarbij gelegenheid te wijzen op het nog lang niet overal begrepen feit dat de caféhouder een taak te vervullen heeft in dienst van het algemeen belang. Het deed spr. genoegen te kunnen zeggen, dat de heer v. Boxtel is georganiseerd in den R.K. Middenstandsbond, hetgeen een waarborg is dat hij in zijn be drijf zal trachten het ontspannings leven in goede banen te houden. De heer F. Smolders sprak den eigenaar toe namens de ontspan ningsverenigingen der R.K. Werk liedenvereniging, de harmonie St. Crispijn en de tooneelclub D.V.S.V., en bracht zijn hartelijke felicitaties over, terwijl hij bovendien bewonde ring uitsprak voor de prachtige zaal. Als voorzitter van het feestcomité hield de heer H. van Engelen een geestdriftige rede, waarin hij den heer v. Boxtel achtereenvolgens dank bracht namens de tooneelclub O.Ü.G., de gymnastiekclub S.S.S., alsmede namens de kaartclub, de loterijclub en de spaarkas, welke vereenigingen allen in café v. Boxtel gevestigd zijn. Namens deze vijf vereenigingen bood spr. den eigenaar een prachtige electrische klok aan. De heer v. Engelen bracht boven dien hulde aan den architect, aan de E.L.E.M. en aan alle anderen, die aan de totstandkoming van het gebouw hebben medegewerkt Nadat nog eenige ingekomen schriftelijke gelukwenschen waren voorgelezen, o.u. van «Waalwijks Belang», werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het uitge breide programma. Het eerst trad op het dubbel mannenkwartet «Zang en Vriend schap» o.l.v. den heer J. Kooien, dat enkele mooie nummers ten beste gaf. Voorts kregen we in den loop van den avond op 't tooneel de be kende baritonzanger Th. Burmanje, de humoristen Drik v. Engelen en W. Kleijn en de gymnasten van »S.S.S.» Hel programma bood veel afwisseling en stelde de aanwezigen G. G. H. H. MEIJER Oud-Burgnneesler van Sprang-Capelle. J.l. Zaterdag overleed te Sprang na een langdurige ziekte in den ouderdom van 74 jaren, de E.A. Heer C. G. II. H. Meijer, oud bur gemeester van Sprang Capelle. De thans ontslapene werd Aug. 1900 benoemd tot burgemeester der voormalige gemeente Sprang en bij de vereeniging van gemeenten in 1923 tot burgemeester van Sprang- Capelle. Augustus 1925 werd onder groote belangstelling het zilveren ambts jubileum gevierd, üp zijn verzoek werd hem met ingang van 15 Aug. 1934 eervol ontslag verleend. Voor zijne vele verdiensten in het belang der gemeente werd Z.E.A. bij deze gelegenheid benoemd lot Ridder in de Urde van Oranje Nassau, en mocht hij zeer vele blijken van sympathie van de zijde der ge meentenaren ontvangen. Onder het bestuur van Burge meester Meijer, werd zeer veel in het belang der geméente tot stand gebracht. Wij noemen slechts de restauratie van den gemeentetoren in de eerste periode van zijn bestuur, verder aanleg van gas, waterleiding en electriciteit, vernieuwing der wegen, enz. In de 34 jaren dat Burgemeester Meijer zijn ambt mocht bekleeden. heeft hij zich getoond aan den geest der bevolking te kunnen aanpassen, die dit dan ook zeer op prijs gesteld heeft. De heer Meijer heeft steeds zeer veel belangstelling getoond voor het vereenigingsleven in zijn gemeente, aan tal van vereenigingen gaf hij metterdaad steun. De ontslapene was ook vele jaren lid van het College van Notabelen der Ned. Herv. Kerk. Burgemeester Meijer ruste in vrede. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De A.R. Kiesvereeniging kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in openbare vergadering bij een, in verband met de gemeenteraads verkiezing op Dinsdag. Als sprekers traden op de plaatselijke predikanten Ds. W. Bousema en Ds. J. C. Hagen. Na opening door den voorzitter, dhr. G. J. van Willigenburg, met schriftle zing en gebed, dankte de voorzitter de beide sprekers voor hunne bereidwillig heid aan dezen vooravond van de ge meenteraadsverkiezing voor de A. R. Kiesvereeniging op te treden en hoopte dat de aanwezigen opgewekt zullen worden hun stem op de A.R. lijst uit te brengen. Ds. Bouwsema dan 't woord verkrij gende begint met te zeggen dat Z.E. de uitnoodiging om hier te spreken niet van de hand heeft gewezen, omdat hij meende te moeten waarschuwen tegen de versnippering van stemmen, t Gaat er om de eenheid in Christus op Staat kundig terrein te handhaven, dat man nen gekozen zullen worden die ook op Staatskundig terrein de beginselen be lijden uit Gods Woord. En spreker is er niet zeker van dat allen die zich Cal vinisten noemen ervan doordrongen zijn, ook mannen te kiezen die op het Staatkundig terrein die beginselen wil len toepassen. Spr. bestrijdt dan de oude liberale gedachte, dat de Staat over alles moet heerschen, ook over de kerk, en zegt dat de geheele schoolstrijd ook een ge volg was van de liberale staatsopvat ting, die heenvoert naar fascisme en na tionaal socialisme. Verder gaat de eerw. spreker in den breede de politiek van Ds. Kersten na, die hij met argumenten veroordeelt. Tenslotte bestrijdt Ds. Bousema de dwaling als zouden de Herv.-Geref. niet A.R. kunnen zijn en zegt dat deze gedachte volkomen onjuist is, omdat de A.R. partij geen kerkelijke partij is. Hierna verkrijgt Ds. Hagen 't woord, die de daad van morgen, n.l. het uit brengen der stem, wil binden aan een daad van dezen avond, en hierbij ver band legt tusschen onze actie en ons gebed. Om de splijtzwam in ons dorp, moe ten wij ons voor God verootmoedigen, zegt spr., want de schuld hiervan ligt bij ons allen. Spr. constateert hier een gebrek aan kennis en aan discipline en wekt op tot bestudeering der A.R. be ginselen, en de stem uit te brengen op no. 1 van lijst 5. Na een woord van dank door den voorzitter sluit Ds. Bousema de verga dering die matig bezocht was met dank gebed. De uitslag der stemming voor de gemeenteraadsverkiezing aan het stem bureau Sprang was als volgt: Lijst 1: Middelkoop 18, Verheijden 2. de Bas 7, Michaël 20, Kraak 11, totaal 58. Lijst 2: Van Beek 33. v. d. Hoeven 4, de Man 2, totaal 39. T ijst 3: Vos 30, Versteeg 4. W'llemz 7. t'.laal 41. T ijst 4: Kerst 3, Haverhals 1, Mctzke 1totaal 5. Lijst 5: v. Willigenburg 279, Tim mermans 53, Dalmaijer 23, Vos 87, Ge- nuït 17, v. Heijst 3, v. d. Hoven 5. to taal 467. Lijst 6: Rietveld 6. Lijst 7: Kuijsten 67, Haverhals 5, C. J. A. Werther 2, totaal 74. Lijst 8: Rijken 10, Ros 2, totaal 12. Van onwaarde 13 stemmen. CAPELLE. Naar we vernemen heeft de Honden-dressuurvereeniging ,,De Trouwe Hond", gevestigd bij den heer B. Kamp aan den Winterdijk, het voor nemen om in de week van Waalwijk sche kermis, waarschijnlijk 18 Juli, een onderlinge demonstratie te houden. U'De Spaarkasvereeniging „Vele Kleintjes maken één Groote" houdt Za terdag 29 dezer des avonds 8 uur in het clublokaal bij mej. Wed. A. van der Haart een verplichte algemeene leden vergadering, waarop o.m. aan de orde komt de uitkeering van de leden van de in het laatste vereenigingsjaar ge spaarde gelden. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Zaterdagavond in sa menwerking met de gemengde zangver- eeniging ,,'t Rozenknopje" op de mu ziektent over de Binnenhaven een con cept geven. De verstrekking van bonnen voor vleesch en boter zal in het vervolg plaats hebben des Maandagsavonds van half acht tot acht uur in plaats van van half acht tot half negen, zooals tot heden het geval was. JDe vereeniging tot bescherming van den grondeigendom in de Lang straat en omgeving houdt a.s. Vrijdag 28 dezer des avonds 7 uur in het Stati onskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen een algemeene ledenvergade ring. De agenda vermeldt: 1. Mededee- lingen en ingekomen stlukken, 2 Reke ning en verantwoording over het jaar 1934, 3. Verkiezing van 2 leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren P. J. Werther te Hedik- huijzen en D. Lankhuijzen te Raams donk. De j.l. Dinsdag gehouden stem ming ter verkiezing van leden van den Raad der gemeente Sprang-Capelle had den volgenden uitslag: Aantal geldige stemmen 2296. Ongel dige 60. Kiesdeeler 2088/llt Lijst 1: R. Middelkoop 299 st„ Adr. M. Verheijden 96, G. A. S. de Bas 164, J. Michaël 112, J. Kraak 82, J. H. de Bruijn 8, J. Rijken 12, J. C. Dekkers 1. Gekozen R. Middelkoop, Capelle: Adr. M. Verheijden, Capelle, G. A. S. de Bas, Capelle en J. Michaël, Capelle. Lijst 2: J. van Beek 71, G. van der Hoeven 113, J. J. de Man 13. P. van der Hoeven 9. Gekozen G. v. d. Hoeven, Capelle. Lijst 3: Jac. Vos 224, J. M. Versteeg Cz. 5, J. Rosenbrand Nz. 7, P. A. Wa- gemakers 2, G. H. Willemz 15, M. Ha verhals 4, C. Sterrenburg Jz. 0, E. Sprangers 0, H. J. Vos 1. Gekozen Jac. Vos, Vrijhoeve-Capelle en J. M. Versteeg Cz., Sprang. Lijst 4: H. Kerst 182, J. Haverhals 23, J. A. Maris 26, A. C. Metzke 3. Gekozen H. Kerst, Capelle. Lijst 5: G. J. van Willigenburg 361, C. B. Timmermans 70, W. M. Dal maijer 23, G. L. Vos 98, J. W. Genuït Jr. 17, C. J. van Heijst 3, M. van den Hoven Cz. 11 Gekozen G. J. van Willigenburg, Sprang, C. B. Timmermans, Sprang en G. L. Vos, Sprang. Lijst 6: Jac. Rietveld 54, geen zetel. Lijst 7: W. N. Kuijsten Dz. 90, J. Ha verhals 27, C. W. A. Werther 4, W. van der Schans Pz. 2, C. J. Werther 0; .geen zetel. Lijst 8: H. A. Rijkers 47, Adr. Ros 13; geen zetel. In den nieuwen Raad keeren niet te rug de heeren J. Kraak, Capelle, van lijst 1 en W. M. Dalmaijer, Sprang, van lijst 5, omdat zij niet herkozen werden en de heer H. Boer, omdat hij niet op nieuw candidaat gesteld is. Nieuwe leden zijn de heeren G. van der Hoeven, Capelle, Jac. Vos, Vrijh.- _£apelle en J. M. Versteeg, Sprang. HERPT. Voor de op 23 Juli te houden verkiezing voor leden van den gemeenteraad van Groot Heusden is in onze ILK Kiesver eeniging op ruime schaal gelegenheid gegeven candidaten te stellen, des niettegenstaande is alhier toch een dissidente 1LK. lijst geformeerd om te trachten, de kiesvereeniging te saboteeren; hieraan doen zelfs zij mee die schriftelijk verklaard hebhen geen andere candidatuur aan te nemen dan voor de officieele ILK. lijst. ziet het zakje er waarin Uw winkelier KING-PEPERMUNT per ons verkoopt, en tabletten er uit. Indien U dus hier op let, ontvangt U de originele enU leert de edele eigenschappen kennen van het onvervalste natuurproduct. TONNEMA O* SNEEK 2. 3. 4. 5. 0. 7.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 3