ABONNEERT U OP DIT BLAD. BINNENLAND. NIEUWS UIT HEüSDËnT NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. KANTONGERECHT RECHTZAKEN. U l n!?L" wam vjj voorn auio de ua moest stellen van Dr. 1- Del 'u elk factor :ru. p( ndeling rs. Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag des v.m. 10 uur voor te Ds. Zuurdeeg. ERTRUIDENBERG. Openbare jdering van den Raad dezer ge- Illei1 ni iteop Vrijdag 28 Juni 1935, des na ai' de g| [jjgs 2 uur in het gemeentehuis al- 1 getran ebehandelen zaken: dat bi Jvlededeeling proces-verbaal van Door a kasopname over het 2e kwartaal aanwen 1935. egeu at Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der gemeente-begrooting °emppni dienst 1934 en begrooting G.E.B. g 30 J Grondbedrijf dienst 1934. bH(JJ Wijzigingen begrooting Stedelijke In cle Godshuizen dienst 1934. terrei Voorstel van Burg. en Weth. tot eer en ',et aan9aan van een overeen' l! komst met de gemeente Breda, be llet V treffende verpleging van lijders ■ik aan besmettelijke ziekten in barak- L 1J ken. Schouw In9ekomen stukken- irrouis IÜSSEN. De verkoop van speldjes an Werf bate van het N.C.C. heeft alhier werptej opgebracht. hommel-- de gehouden vergadering ikkraan b.lv. Middenstandsvereeniging Hank (gem. Dussen) werd tot ïetüorn secretaris benoemd de heer J. iderfieis. elerings. De voorzitter drong er ikkraan geens aan °P bij de aangesloten jen inkoopen te doen. wond is - Aan de Korn alhier was een Zuider. ire vrachtwagen geladen met ie Prol leinkool genoodzaakt tegen de lorp) di tuur van den heer D. D. op te uit de den, daar hij moest uitwijken voor ing de,j tegeniiggende wagen en 't uit- aool tccht door een aldaar op den weg ironkej larkeerde kar belemmerd werd. offer eoï vrachtwagen bekwam flinke n dan terieele schade, terwijl ook een waagde dij bloemkool verloren ging. Door i in de n majoor der Rijks veld wacht werd ie nieiocesverhaal opgemaakt, alles in- Hoewel hier aanvankelijk geen en hel-elding van was gemaakt, wordt as. NaDonderdag op het terrein der nkelinjj iss. Boys, die hiervoor hun terrein vol uur r beschikking hebben gesteld, een ng toeoetbalwedstrijd gespeeld tusschen litas Gorcum en een elftal samen- steld uit spelers uit de omgeving, i 10 uur|e netto opbrengst komt te bate ewoonijfn het Crisis-Comité alhier. I.H.S. te ie klas- Willem Teil met 121 punten. 5de prijs N. Schaafstra van Willem Teil met 121 punten. De boog behaalde J. van Wanrooi met 165 punten. Heusden, 25 Juni '35. De «Eksters* ('s Bosch) speelden hier Zondag tegen de V.v. Juliana en verloren met 3—1. In Concordia speelden Zaterdag avond de heer Valkhof (R'dam) een wedstrijd op het biljart legen den heer A. Smits alhier. Deze kreeg 350 caramb. voor op 500 en won vrij gemakkelijk. Uitslag V. 393 S. 150. Hoogste series waren respect. 103 en 20. De kunst- stooten na afloop door den heer V. waren buitengewoon mooi. - Zaterdag werd een simultaan partij dammen gespeeld door den oud-kampioen dammer van Nederland, den heer F. Raman uit Amsterdam. Van de 37 par tijen won hij er 32, 4 partijen speelde hij remise en eene verloorlïij tegen den heer Emons Cs Bosch.) Voor rekening der St. Vincentius- vereeniging werd aanbesteed de ver bouwing van het Liefdehuis. Ingeschreven werd door de heeren P. Boeren voor f 1295 A. Bouman voor f 1155 en A. v. Hoorn voor f1150, aan welken laatsten werk werd gegund. De damwedstrijd van Zondag tusschen onzen stadgenoot, den heer A. de Graag, oud-kampioen N. Brabant en den heer F. Raman, oud kampioen Nederland werd na enkele uren spelens gewonnen door den laatste. De Heusdensche fanfare geeft a.s. Donderdagavond het concert op de Viechmarkt, dat 20 Juni door het slechte weer niet kon doorgaan. De wandelclub, onder-afdeeling van den R.K. Werkliedenbond, nam Zondag deel aan den wandelwedstrijd van St. Christoffel te 's Bosch en verwierf 3den prijs. h voor an dels- i Pont, h. van i J. M, W. C. en A. Hanze- In ons »r over ïtrepöt duiker- ;ht be- ïl v.h, elt ons >uiker- skocht, le ver- ;rkoop iragen rorden tandig et welk n met kunst en ge- andag .2. 818 on, C. lassen 154 kerse. V.D.J Tim- R.K. zetel ).A.P. u niet n en ;wam m de met ;ende rand- spers eend, oerd. Ier S. oriek n den idige Het bouwen van een woonhuis or rekening van de wed. H. Rak rs alhier is opgedragen aan de Op 12:eren Z. Besterdveld en Pelikaan Alm kerk. In de gehouden vergadering n stemgerechtigde Ingelanden van t waterschap »Het Zuideveld» hier werd de rekening over het enstjaar 1933—1934 alsmede de egrooting over het dienstjaar 1935 36 vastgesteld en goedgekeurd. De rekening vermeldde aan in- omsten f3693.26, aan uitgaven .71, alzoo een batig saldo van 2002.55. De begrooting werd vastgesteld op 2350.33. De uitslagen der gehouden hietoefeningen der Burg. Wacht hier zijn 10 Hoogst geplaatsten. H. v. Moergestel 44 punten. 2. G. Ramakers 44 3. M. v. Booij 43 4. J. Ausems 42 5. W. Donkersloot 41 Ant. v. Dijk 39 7. L. v. d. Pluijm 37 i A. Snijders 32 9. L. v. Gennip 32 9. C Lensvelt 32 ST. JOACHIMSMOER. Door de rma Wendhauser uit Roermond al in onze parochiekerk een nieu wen ruisweg geplaatst worden, waarvan iog deze week de eerste 3 staties rriveeren en met het stellen een anvang zal gemaakt worden. Zondag was hel voor de ge nschappen van de combinatie van iruisbooggezelschappen op de 10 M. aan tweede bekerwedstrijd, tus schen de zestallen van Willem Teil Dit Berkdijken Onderlinge Vriend «hap alhier. Hierbij behaalde Yillem Teil 277 punten tegen Dnderlinge Vriendschap 270 punten. De stand in deze wedstrijden, die bij den eersten wedstrijd was280 foor Berkdijk en 262 voor Onder inge Vriendschap werd nu res pectievelijk 557 tegen 532. Dan olgde een wedstrijd voor de leden Ier beide gezelschappen onderling, aarvoor thans naast de gewone prijzen nog door een lid van t'illem Teil was beschikbaar gesteld ten mooie 10 M.—boog. De uitslag hiervan was lste prijs H. Rolberg van On erlinge Vriendschap met 137 p. de pr. J. van Wanrooi van Willem "ell met 126 p. 3de prijs P. van Vanrooi van Willem Tell met 121 punten. 4de prijs W. Sins van Vergadering R.K. Middenstandsbond. Dinsdagavond hield de R.K. Midden standsbond alhier een buitengewone algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer Jan van Dun. In zijn openingswoord drukte de heer Frederiks zijn spijt uit over de geringe belangstelling waarin de ver gadering zich mocht verheugen. Spre ker begroette de sprekers van dezen avond de heeren Ten Have uit Vught en W. A. Peters uit 's-Bosch. Hij deed inededeeling van een inge komen schrijven van den heer L. J. van der Horst, waarin deze wegens vertrek uit de gemeente zijn ontslag als voorzitter der vereeniging moest nemen. Namens het bestuur was een dankschrijven aan den heer van dei Horst gericht voor de vele werkzaam heden welke hij in het belang der vereeniging heeft gedaan. Hierna ging men over het voorleg* ging en bespreking van het werkpro gramma, dat o.m. bevatte de kwestie van Commissie van Bijstand hij even- tueele financieele moeilijkheden der leden. Waar deze kwestie van bij zonder intiemen aard is, zullen de besprekingen hieromtrent door de betrokkenen uitsluitend met den Geestelijken Adviseur der vereeniging gevoerd worden. Na nauwkeurig on derzoek kan eventueel crediet be schikbaar gesteld worden. Omtrent het Santos Comité ligt het in de bedoeling T.B.C.-patienten van leden te helpen, doch zoolang ter plaatse niets gedaan wordt kan hier toe niet worden overgegaan. Met het oprichten van een Jongen Middenstandsbond zal voor het a.s. winterseizoen worden begonnen. De heer W. A. Peters uit 's-Bosch behandelde hierna het onderwerp „Hoe verdien ik meermalen mijn con tributie terug". Spreker wijst in zijn pleidooi op hetgeen de Middenstand kan bezuinigen op premies van brand glas- auto- en levensverzekering op incasso en informatie, reclame, ver pleging etc. De heer Ten HaVe uit Vught vult voorgaanden spreker op verschillende punten aan en spreekt een propagan distisch woord tot de aanwezigen. De waarnemende voorzitter dankt de sprekers. De heer L. Schraauwers wijst er op, dat de slechte opkomst en de weinige ambitie onder de leden z.i. te wijten is, aan de weinige vergaderingen, die gehouden worden. Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van een voorzitter, als op volger van den heer L. J. van der Horst. Noch van bestuurszijde, noch uit de vergadering waren candidalen in gediend. Na eenige stemming ver- kreeg de heer Jac. Smit de helft van het aantal uitgebrachte stemmen, wat echter niet voldoende is om gekozen te zijn; daarbij verklaarde de heer Smit in geen geval de functie te willen aan vaarden. De heer van Driel, directeur van het Dioc. Bureau nam daarna het woord om iets omtrent de organisa tie te zeggen. Het spijt spreker voor de plaatselijke afdeeling te moeten constateeren, dat de zorg voor een goede Jonge Middenstandsorganisatie hier achter gebleven is. Mogelijk was dan de keuze van een voorzitter ge makkelijk geweest. In het belang der vereeniging moet hij ten sterkste het aanvaarden van een eventueele be noeming voorstaan. Hij hoopt dan ook, dat zoo de rechte man gekozen is deze de rechte plaats bezetten zal. De keuze van een voorzitter werd aangehouden tot een volgende verga dering. J Kegelconcours N.O.P. Maandagavond had de sluiting plaats van het Kegelconcours door de Kegelclub N.O.P. op de banen in hotel Snoeren-van Heesch gegeven. 't Was er den geheelen avond een gezellige drukte en eens te meer klonk met recht het Kegelrefrein„Er is nog nooit een kegelaar gestorven van verdriet etc." De stemming was er ook dezen avond wel in. N.O.P. heeft met en thousiasme een gewaagd concours ge organiseerd, ook de sportiviteit spe ciaal van de Tilburgsche en Loon op Zandsche Kegelbroeders heeft het concours op een schitterende wijze doen slagen. Om elf uur werden de hanen gesloten en reeds voor de klok twaalf wees kon de heer Remmeren overgaan tot de officieele prijsuitrei king. Hij bracht hierbij een dank woord voor de groote opkomst bij deze avond en voor de aangename me dewerking van het bestuur van de T.K.B. bij de organisatie ondervon den. Met een toepasselijk woord reikte de heer Remmeren aan de winnende korpsen de prijzen uit. De uitslag was 1. K.I.K., Tilburg 382. 2. Herinnering, Tilburg 351. 3. Internos, Tilburg 324. 4. Amoenitas, Kaatsheuvel 318. 5. Elf Provinciën, Tilburg 304. 6. Onder Ons, Tilburg 302. 7. Strijdlust, Tilburg 300. 8. Vriendenkring, Loonopzand 298. Twee vijftallen: K.Ï.K., Tilburg 719. Herinnering, Tilburg 629. Hoogste korpswerper Iv. Jurgens,. Tilburg 84. De voorzitter van de T.K.B. de heer van Grinsven nam hierna de taak van den heer Remmeren over. Hij bracht een woord van hulde aan de organi- seerende vereeniging, meer bijzonder aan den eminenten voorzitter der Ke gelclub N.O.P. den heer Remmeren voor de keurige wijze waarop hij dit concours heeft weten saam te, stel len en attractief te maken. Ook aan den heer en mevr. Snoeren-van Heesch brengt spreker woorden van hulde en lof, voor de keurige wijze, waarop de inrichting, doch tevens de verzor ging van consumptie en restauratie behartigd werden. De uitslag was verder: Personeel serie: 1. P. Remmeren, Kaatsheuvel 125. 2. M. Donders, Tilburg 119. 3. J. Drijver, Tilburg 118. Personeel enkel 1. J. Remmeren, Kaatsheuvel 42. 2. J. de Beer, Tilburg 42. Bij loting aan den heer K. toege wezen. 3. J. Schellekens Kaatsheuvel 41. Vrije baan dames: 1. Mevr. Donders, Tilburg 44. 2. Mevr. v. d. Waarden, TMlburg 43. 3. Mevr. Snoeren, Kaatsh. 40-38. 4. Mej. Couwenberg, Waalwijk 38. Vrije baan heeren: 1. J. Remmeren, Kaatsh. 2. S. Menheere, Tilburg 3. P. Remmeren, Kaatsh. 4. Jos Jongen, Tilburg Kon. Harmonie Euphonia. Op Donderdag 4 Juli a.s. geeft de Kon. Harmonie „Euphonia" haar jaarlij kscli Kermis-matinóe. Gezien het groote succes hetwelk het gezel schap van den Humorist Aug. de Laat hij hun vorig optreden hij „Euphonia" mocht inoogsten besloot het bestuur ook ditmaal dit gezelschap weer te engageeren, waarbij naar wij verne men ook nog extra hare welwillende medewerking zal verleenen Mevrouw Mallens-Vollaers concertzangeres so praan zoodat het kermismatinee dit jaar wederom zeer varieerend belooft te worden. Gouden Bruiloft. 5. P. Dekkers, Kaatsh. 21X45. 13X45. 7X45. 4X45 en 4X44. 3X45 en 4X43. 3X45 en43. P. 6. Jos v. d. Brand, 7. Th. Thijs, Tilburg, Hamburger telling: 1. J. Remmeren met 2. J. Frederiks, 3. Jac. v. Loosdrecht L.o.Z. 4 X 120. 4. S. Menheere, Tilburg 3X120 116. 5. Jos Jongen, Tilburg 3X120. Propaganda baan: 1. A. Schalken 2. G. v. d. Velden 3. J. Tuerlings 4. B. Janssen 5. A. v. d. Dungen 6. J. de Vries De heer v. Grinsven sprak bij de uitreiking een speciaal woord van dank en waardeering voor de mede werking van de provinciale en plaat selijke pers bij het concours onder vonden. De dagprijzen werden gewon nen door Jan van Loosdrecht, Loonop zand met 4X45 en A. v. d. Dungen, Kaatsheuvel, 41. 21X145. 4X120. 45. 44. 43, 2X41. 43, 41. 41, 39. 41. Het echtpaar G. Wagenmakers-van den Houdt, in de Kruisstraat, vierde j.l. Zaterdag zijn gouden bruiloft. De Kruisstraat heeft de oudjes bij die gele genheid een feest bereid, zooals alleen kan georganiseerd worden als een buurt zich samenvoelt. Reeds meer dan eens gaf de Kruisstraat een bewijs van jo viale saamhoorigheid en ook thans is het opnieuw dit amicaal saamleven ge weest dat het succes van den dag ge worden is. Reeds maanden vooraf was een feestcommissie gevormd, waarvan de heer F. v. Oosterwaal voorzitter en de heer P. Robben de enthousiaste lei der was. Voor het woonhuis van de jubilaris sen was een eerepoort opgetimmerd met groen en bloemen rijk versierd. De ge- heele buurt was reeds bij t krieken van den dag op de been. De rijk bevlagde wijk had een echt feestelijk aanzien. Om half 9 had zich een stoet gefor meerd om met muziek voorop de oud jes naar de kerk te begeleiden, waar de ZeerEerw. Pastoor van Enschot een H. Mis van dankzegging opdroeg. Het versterkte zangkoor zong onder lei ding van den ZeerEerw. Pater v. IJssel de 2 st. Mis ,,in Nomine Jesu" van I. Mitteren. op zeer verdienstelijke wijze. Na de H. Mis boden bruidjes bloe men aan, terwijl 120 schoolkinderen een feestlied zongen. Hierna complimenteerde de heer P. Robben namens buurt en feestcomité, waarna de Bruidjes uit den Berkdijk een aanspraak hielden. Namens de Antonius-stichting van de Eerw. Paters van de H. Familie sprak de Weleerw. Pater v. d. IJssel een felicitatie. Door den heer P. Stokkermans werd met een toepasselijk woord 'n souvenir aangeboden. De belangstelling scheen nog met het uur te groeien. Honderden kwamen bij het gouden echtpaar hun opwachting maken, terwijl de schriftelijke felicita ties en telegrammen nog steeds bleven binnenstroomen. Na den middag ging ondanks de warmte het feest onverminderd voort. Om half drie werden onder leiding van het schoolhoofd, de heer de Bruin, en mej. Pessers. de kinderen tot 16 jaar met kinderspelen 'n paar uur bezig ge houden. Om 6 uur kwam de Harmonie St. Jan uit de Parochie, natuurlijk met 'n drom vroolijke meisjes en kinderen begeleid, om de jubilarissen met 'n vroolijke se renade te vereeren. De omwandeling door de rijk bevlag de buurt had de belangstelling van jong en oud. Om 7 uur was 't reünie in café Th. v. Boxtel, waar in gezellig samenzijn, bij voordracht, muziek en zang de avond gesleten werd. De Kruisstraat heeft de jubilarissen een feest bereid, dat de oudjes nog lang in aangename herinnering zal blijven. K. G. V. Onze R.K. Gymnastiekvereeniging K.G.V. doet geen half werk. We zijn 't van onze gymnasten gewoon, dat ze niet onvoorbereid ten strijde trekken. De uitslag van de te Eindhoven ge houden Gymnastiek-wedstrijden, Zon dag j.l. door Sparta aldaar georgani seerd, hebben hiervan opnieuw een be wijs geleverd. Gehandicapt door 't verlies van een paar beste leden kon K.G.V. niet in de lste graad uitkomen. In de 2e graad leverde de ploeg keurig werk door met 136 punten den len prijs te bemachti gen. De 3e graad kreeg 'n tweede prijs met 1195 pnt. De groote adspiranten be haalden een len prijs met 180 pnt., ter wijl de jongens onder de 14 jaar een dikke eerste bemachtigden met 2035 p. In de Marschwedstrijd werd een len prijs met 425 pnt. behaald, terwijl in pyramide met 24 pnt. dezelfde bekro ning werd verworven. K.G.V. kan tevreden zijn met de be haalde resultaten. Een woord van feli citatie mogen wij het bestuur, den nieu wen leider Sparridaans uit Tilburg, en de gymnasten zelf niet onthouden. Onbezoldigd Rijksveldwachter. De heer J. Jansen, Sportwachter in het R.K. Sport- en Wandelpark, is be noemd tot Onbezoldigd Rijksveldwach ter. 's-Hertogenbosch. Uitspraken. R. A. v. d. P., Dussen, wet evenre* dige vrachverdeeling, 30 boete of 30 dagen hechtenis. J. R. v. D., Dussen, gespan zonder licht, 7.50 boete of 5 dagen hechte nis. L. J. M. Waalwijk, rijden op voet pad, 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. A. v. S. Kaatsheuvel, rijden op voetpad, 3 boete of 3 dagen hechte nis. G. S. Heusden, venten zonden ver gunning, ƒ4 boete of 4 dagen hech tenis. H. C. de IL Waalwijk, kieswet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. H. K. Sprang, voetballen op straat, berisping. A. L. Kaatsheuvel, venten zonder vergunning, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Getracteerd H. M., uit Sprang-Capelle, stond terecht wegens dronkenschap. Hij had twee biertjes en drie borreltjes op, en dat bleek voor hem al te veel te zijn. Hij zei, dat dit z'n eerste dronken schap was, sinds hij getrouwd was. Het bleek, dat hij werkloos is, en drie jaar van de steun leeft. De rech ter meende, dat hij in zulke omstan digheden in 't geheel niet behoorde te drinken. Verdachte zei, dat hij getracteerd was. Het O.M. antwoordde op deze me* dedeeling, dat hij nog nooit een steun trekker heeft hooren zeggen, dat hij 't zelf betaald had. Ze drinken maar, en als het op een veroordeeling aan komt, verschuilen ze zich op laffe manier achter smeekbeden voor vrouw en kinderen. Verdachte werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. Zijn vrouw werd er bang van Wegens overtreding der wapenwet had zich te verantwoorden J. v. E., arbeider te Vlijmen. In zijn woning werd een dubbelloops-jachtgeweer ge vonden dat hij er zonder vergunning op na hield. Verdachte vertelde, dat hij vroeger soldaat geweest was, en altijd veel liefhebberij had aan 't prutsen met zijn geweer. Toen hem later het jacht geweer voor een appel en een ei te koop werd aangeboden, kwam de oude liefhebberij weer boven, en kocht hij het ding, hoewel hij er niets mee kon doen. Onlangs kreeg hij ruzie met zijn vrouw. Die kreeg schrik voor de krijgshaftige liefhebberijen van haar man en deed aangifte van het verbo den geweer. Het gevolg was, dat de politie huls- zoek ing kwam doen en het oude ding vond op zolder, waar het op een balk was vastgebonden. Verdachte had dit gedaan, naar hij zei, om te zorgen, dat zijn kinderen er niet hij konden. Op de vraag van den rechter hoe oud die dan wel waren, bleek, dat de „kinderen" de twintig al gepasseerd zijn! Hij werd veroordeeld tot ƒ10 boete of 10 dagen hechtenis. Bij het hooren van de uitspraak werd hij zeer driftig, en verzekerde woedend, dat z'n vrouw het bezuren zouEn met een dreunenden stap marcheerde hij af! WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop »l)e maalstroom eener wereldstad» Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, «Koningin Christina». Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V.* Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Het conflict te Budel opgelost. De rijksbemiddelaar is erin geslaagd het arbeidsconflict op de zinkfabriek te Budel tot oplossing te brengen. De Egmondsche Priorij. Gisteren is de nieuwe priorij van de Benedictijnen te Egmond door Mgr. Aengenent ingewijd. Ossche brigade wordt aan de Koningin voorgesteld. Naar wij vernemen zal de brigade van de Koninklijke Marechaussee te Oss, die zich onder leiding van opper. )S.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7