Huishoudster Slagersknecht ondertrouw hriefe m -Men TILBURG, ADVERTENTIEN GEMENGD NIEUWS. Kermispot Spiegels en Schilderijen Etsen - Schilderstukken Kruisbeelden. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Dankbetuiging. Gevraagd Hein Schoutei SS" Inde Zomerstraat. "W Madonna's in plaat en beeld. De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste tot 't beste aa-i billijke prijzen R. K. Meisjesbeweging. Voor de K.J.V. en K.J.M. in het bis dom 's-Bosch wordt de eerste sport- en speldag gegeven op 28 Juli a.s. in het nieuwe Sportpark te Kaatsheuvel. Aan dezen sportdag zullen deelnemen: korf bal-, gymnastiek-, reidans-, fiets-, wan del- en tennisclubs, met duizende leden. Vanuit den Bosch zal een extra trein naar Kaatsheuvel rijden. Benoemd. De heer J. Helmsing, onderwijzer te Rotterdam, vroeger aan de Chr. School te v.m. Besoijen, is thans benoemd tot hoofd der Chr. School te Tilburg. Benoeming. Tot bestuurslid van de Woningbouw- vereeniging Baardwijk is benoemd de heer W. v. d. Mee. Circus Amanda Roberti. Hel bekende circus Amanda Ro berti, dat nu al bijna een eeuw door Nederland reist, heeft weer zijn ten ten in Waalwijk opgeslagen. In onze plaats heeft dit Nederland- sche circus reeds een goeden naam en het zal dezen bij zijn wederoptre- den zeker bevestigen. In het laatste jaar heeft de onderneming, die in de eerste plaats wil zijn en blijven een echt ouderwelsch „paardenspel", een beduidende uitbreiding ondergaan. Gisteravond werd de openingsvoor stelling gegeven, jammer genoeg voor een niet talrijk publiek. Roberti heeft ook thans onze verwachtingen niet teleur gesteld en is gekomen met een programma dat er zijn mag en dat een groote belangstelling ver dient. De roem van circus Roberti is de prachtige paardenstal, die niet min der dan 40 fraaie en uitstekend gedresseerde dieren telt. Wat we hier op het gebied van paardendressuur zien is werkelijk schitterend. Naast het rekenpaardje was er ditmaal ook een apporteerpaard, dat door mevr. Roberti prachtig gedresseerd bleek. De paarden-acrobatiek van mevr. Ro berti, Roberti Jr. en Hans Siegfried vertoonde ons tal van verbluffende staaltjes. Een prachtig tafereeltje gaf de zgn. „Nimfenvlucht" die in kleurige verlichting werd uitgevoerd. Na de paardendressuur, die de hoofdattractie blijft, moeten we nog talrijke andere welgeslaagde pro- gramma-numers noemen. We moeten daarbij echter 'n beperkte keuze doen uil het zeer omvangrijke programma. in den nok van het circus vertoon den Rudinoff en miss Gritt sterke en gedurfde staaltjes van acro batiek. Ook de „vliegende man" ont breekt niet en geblinddoekt liet hij enkele kunststukjes zien, die den toeschouwers de haren ten berge de den rijzen. We noemen voorts de athleten- groep, het trio-Lins dat op de fiets wonderbaarlijke toeren uithaalt, de duivendressuur van M.elle Diana en natuurlijk de krachtpatser Hans Siegfried, die met recht in hel pro gramma den bijnaam kreeg toebe deeld „de lieveling van het Nederland- sehe publiek". Hij bekroonde deze uit stekende voorstelling weer met zijn ongeloofelijke krachttoeren, o.a. het tegenhouden van twee vol-gas-gevende auto's. Elk circus heeft zijn Hercules, maar Hans Siegfried blijft onder al die krachtmenschen eenig! Dan zijn er natuurlijk de clowns, een circus zonder clowns is nu een maal een ondenkbaar iets. Het zijn de oude bekende grappen, die dit viertal verkoopt, maar de ma nier waarop zij dit doen jaagt den be zoekers weer de lachstuipcn op het lijf- Trouwens de verschijning der li li- putters op zichzelf is al kostelijk. Dat het programma, dat op vlotte wijze werd afgewerkt, bij het publiek in den smaak viel, was wel op te ma ken uil het overvloedige applaus na elk der nummers. Mevr. Amanda Roberti heeft met haar circus, dat ook uitwendig veel verfraaid is, een uitstekende indruk gemaakt en wij kunnen dan ook ieder aanraden een der voorstellingen te bezoeken. Men zal daar heusch geen spijt van hebben want met het zeer gevarieerde programma zal men zich een avond uitstekend amuseeren. Biljartclub „Het Bandspel". Maandag a.s. speelt in het café van mej. de Wed. van Helvoirt de aldaar gevestigde biljartclub „Het Bandspel" een wedstrijd tegen de W.B.C. Was de eerste wedstrijd welke in het clublokaal der W.B.C. gespeeld werd een kleine overwinning voor „Het Bandspel", de returnwedstrijd kan wel eens verrassingen opleveren, want de W.B.C.-ers zullen ongetwijfeld trachten revanche te nemen. Voor biljartliefhebbers valt er veel te genieten, reden waarom wij hun aanraden tijdig aanwezig te zijn. Aanvang der wedstrijden half 8. 40-jarig Priesterjubileum. De bekende Witte Pater van Lavi- gerie, de ZeerEerw. heer Antoon van der Wee, geboortig uit Kaatsheuvel, zal 2 Juli a.s. in de Missie van Oeroeendi, zijn 40-jarig priesterfeest herdenken. Hij heeft ongeveer 35 jaar in de missie doorgebracht. 25 jarig Jubileum. De WelEerw. heer Ds. A. Thielen, geboren te Vrijhoeve-Capelle, thans predikant bij de Geref. Kerk te Maas land herdacht 1.1. Woensdag, 26 dezer, onder vele blijken van belangstelling, ook uit vroegere standplaatsen, zijn zil veren ambtsjubileum. PROV. STATEN. W aterschappen. „De Brabantsche Biesbosch". Ged. Staten steil envoor: De gronden en wateren onder de ge meenten Werkendam, de Werken c.a., Almkerk, Dussen en Made c.a. worden, voor zoover die zijn gelegen binnen de in artikel 2 omschreven grenzen, ver- eenigd tot een waterschap, onder den naam van waterschap „de Brabantsche Biesbosch". Het waterschap heeft ten doel: lo. Het uitvoeren van werken of het bevorderen van de uitvoering van werken tot: a. bescherming van den Brabant- schen Biesbosch tegen hooge water standen; b. verbetering van den waterafvoer van de gronden welke deel uitmaken van het waterschap; 2o. Het uitvoeren van werken of het bevorderen van de uitvoering van werken, welke gericht zijn op de be hartiging van de belangen van het ver keer in den Brabantschen Biesbosch, zoowel te water als te land; 3o. Het beheeren en het voor zoo veel noodig in goeden staat brengen en in goeden staat onderhouden van de daarvoor in aanmerking komende in het waterschap gelegen waterkeeringen, waterleidingen, wegen en andere wa terstaatswerken; en voorts het verrich ten van hetgeen bevorderlijk kan zijn aan de verbetering van den water staatstoestand van de gronden welke deel uitmaken van het waterschap. Waterschap „De Amerkant". Ged. Staten stellen voor: De gronden en wateren onder de ge meenten Hooge- en Lage-Zwaluwe, Made c.a. en Geertruidenberg worden, voor zoover die zijn gelegen binnen de in artikel 2 omschreven grenzen, ver een igd tot een waterschap, onder den naam van waterschap „de Amerkant". In eene bijeenkomst te Geertruiden- berg werd doo rden hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat voor eige naren van gronden van de buitenpol ders onder de gemeenten Hooge- en Lage-Zwaluwe en Made eene uiteen zetting gegeven van de door den Rijks waterstaat opgemaakte plannen tot stormvloeden indijking der buiten gronden. Zooals daaruit blijkt vragen de te verwachten verhoogingen van de tormvloedstanden op den Amer als gevolg van de indijking van den Bies bosch en het afsluiten van de Donge en het Oude Maasje, bijzondere voor zieningen voor de langs den Amer bui- .en de bandijken gelegen gebieden. Er bestaat reden om aan eene inpoldering van bedoelde buitengronden door mid del van een bandijk langs den zuide lijken oever van den Amer de voor keur te geven boven eene eenvoudige verhooging en verzwaring van de be staande bandijken en eene evenredige, dus niet stormvloedvrije, verhooging van de buitendijks gelegen kaden. Hierdoor kan, zooals uit het verslag volgt, eene belangrijke verbetering in den waterstaatkundigen toestand van die buitengronden worden verkregen. Ten einde de totstandkoming der beoogde werken mogelijk te kunnen doen worden, is de oprichting nood zakelijk van een waterschap, omvat lende de gebieden welke bij bedoelde inpoldering het meeste belang hebben. Dit waterschap heb ik gemeend, dat zou mogen worden genoemdwater schap „De Amerkant". Behalve de bui tengronden zijn daarin begrepen de Nieuwe-Zwaluwepolder en de Emilia- polder. Op de bijeenkomst te Geertruiden berg vonden de plannen algemeene in stemming, terwijl bij de overgroote meerderheid der aanwezigen geen aan leiding bleek te bestaan om zich tegen de oprichting van het waterschap te verklaren. Een jongentje verdronAen te Raamsdonksveer. Het 4-jarig Wimpie Soeters uit Oos terhout, die bij z'n grootmoeder, mej. wed. de G. te Raamsdonksveer gelo geerd was, werd gistermiddag te 4 uur vermist. Men ging op zoek uit en ten omstreeks 6 uur zag men in het Zui dergat, een zijwater van De Donge aan het Sandoel, een hoofdje boven water steken en bleek hier het lijkje van den kleine te drijven. De dokter deed door kunstmatige ademhaling alle moeite de levensgees ten op te wekken, maar tevergeefs. Men kan zich de droefheid der ouders en grootmoeder voorstèllen. Militaire oefeningen. Onder commando van den hoofd instructeur van het regiment wiel rijders, den majoor H. C. van der Bijl, zullen van 24 tot en met 26 Juli meerdaagsche oefeningen worden gehouden huiten het garnizoen, waaraan zullen deelnemen de dienst plichtigen der lichting '35 le ploeg. De troepen zullen tijdens deze - oefeningen bivaks betrekken, terwijl op 26 Juli een overtocht zal plaats vinden in samenwerking met het korps Ponteniers en Torpedisten op de Bergsche Maas nabij het Dron- gelsche kubelpontveer. Twee dooden. Gistermorgen had te Middelburg een Motorbotsing plaats, waarbij 2 perso nen werden gedood. De Ossche Brigade. De Ossche brigade marechaussée is Vrijdag te Apeldoorn door H. M. de Koningin en Prinses Juliana ontvangen, geïnspecteerd en toegesproken. Opperwachtmeester Mintjes en wachtmeester de Geer ontvingen de gouden medaille van Oranje-Nassau met de zwaarden, die H.M. hen zelf op de borst spelde. Paarden doen trein ontsporen. Bij Stockholm is bij het aanleggen van een spoorweg een ernstig ongeval gebeurd, dat zes menschenlevens eisch- te. Toen een trein met materialen en een volle wagon met werklieden naar het werk ging, sprongen plotseling twee paarden op de rails. Zij werden over reden, doch dit had tevens tot gevolg, dat de trein ontspoorde. Zes van de werklieden in den personenwagen wer den gedood en 15 ernstig gewond. Daglicht-bioscoop uitgevonden. Er is hier een daglicht-bioscoop uit gevonden, waarbij gebruik wordt ge maakt van twee spiegels, waarvan de een als scherm dienst doet. Het projectie-apparaat is boven het scherm aangebracht en een spiegel, die op korten afstand hiervoor geplaatst is, kaatst het beeld terug op den als scherm fungeerenden spiegel. Zelfs in het felste zonlicht zou het beeld zeer duidelijk zijn. Binnenkort zal in een openbaar park aldaar een derge lijke bioscoop worden geopend. Onbemand Robot-vliegtuig een uur in de lucht. Het draadloos bestuurde Britsche vliegtuig, het eerste van zijn soort in de wereld, waarmede Zaterdag a.s. te Hendon voor de Royal Air Force een demonstratie zal worden gehouden, heeft gisteren boven het vliegveld te Farnborough blijk gegeven van zijn capaciteiten. De robot, welke bekend staat onder den naam „Bijenkoningin", bleek nauwkeurig te luisteren naar alle com mando's, die door een officier, belast met de navigatie van het toestel op den grond, een uur lang draadloos ge geven werden. De „Bijenkoningin" is het resultaat van tien jaar experimen teeren. Jongen en Meisje door bliksem gedood. Te Enschede brak Donderdag een geweldig onweer los ,dat helaas twee slachtoffers heeft geëischt. Onder een Imogen boom voor het station stonden een jongen en een meisje voor den re gen le schuilen, toen eenige menschen in de nabijheid plotseling na een he- vigen slag de beide jonge menschen achterover zagen vallen. Toen men zic h naar de plaats van het onheil'be gaf bleken zij door den bliksem te zijn getroffen en onmiddellijk gedood. Een passeerende auto bracht de twee slacht offers naar de stad over. Moord op de „Statendam". Aan boord van het s.s. „Statendam" van de HollandAmerika-lijn is een moord gepleegd op een der schepelin gen. Kort voor het vertrek van het schip uit New-York is aan boord een der opvarenden, de veertigjarige olie man P. de G., wonende te Rotterdam, met een mes neergestoken en overle den. De stoker, Iv. genaamd, en even eens le Rotterdam woonachtig, werd, als verdacht van dezen moord, door de New-Yorksche politie aangehouden. Ook het lijk is door de^politie te New- York in beslag genomen. Het Haagsche ^Schandaal De arbitrage-commissie in de geruchtmakende zaak tegen den oud hoofdcommissaris van politie te Den Haag heeft thans uitspraak gedaan. De beslissing luidt geheel ten gunste van den heer v. 't Sant. De tegen hem ingebrachte beschul diging is volkomen onbewezen ge oordeeld. GEBOREN: ADRI zoon van JOH. J. M. TRIMBACH en A. C. M. TRIMBACH-v. RIEL W a a 1 w ij k, 27 Juni 1935. St. Nicolaas-Ziekenhuis. Ondergeteekende brengt langs dezen weg hartelijken dank aan alle vereenigingen en genoo- digden aanwezig bij de opening van de Concertzaal »Thalia«. Hoogachtend, H. VAN BOXTEL- IJPELAAR. Stationsstraat 57, Waalwijk. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank aan allen die hun hulp en gave hebben gegeven bij het ongeluk ons overkomen door den brand. F. KRAMER en Echtgenoote. Waal w ij k, Laageinde 81. BESCHAAFDE JUFFROl R.K., 27 jaar oud, zag z gaarne geplaatst met 1 Aug later, in een net gezin, o( kunnende koken. Prima re renties. 54( BrievenaanJOS.SCHRlJNf. Grootestraat 334, Waalwijk, zoo spoedig mogelijk een met het vak bekend. Brieven onder No. der adv Bureau v. d. blad. 54666 L0TISIC0 heeft weer getrokk Aan Waalwijk ging de Hoog prijs voor 4 och mag ik heusch niet klat en maakte deze dag, Bij velen het kermispotje, c een aardig prijsje blij Doch doe als deze velen, en wil weer mede spelt Maandag na de kermis voor drie gulden zestig ci Dus koop uit 't kermispotje, nu ook bij mij een lot 't Adres dat is bekend; en bij Loterij Centr, Speelt men ook klassikaal. Aanbevelend, Grootestr. 99, WAALWIJK Waalwijksche Stoomdrukke Antoon Tieten Kon. Spiegel- en Llfsfenfabriek Rellgleuse Kunsthandel. Hofleveranciers van H. M. de Koningin en van Z. H. den Paus. HET OUDSTE EN VERTROUWBAAR- STE SPECIAALMAGAZIJN VOOR DE BETERE QUALITEIT EN HET MOOIERE GENRE IN: VAKKUNDIGE EN SMAAKVOLLE OMLIJSTINGEN. Onze artikelen zijn ook verkrijgbaar bij de Firma SPEET, Markt, Waalwijk. STALPERS-VAN DONGEN te Loon-op-Zand. A. VAN DE VEN, op de Berkdijk te Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 12