SAVO-ZEEP neerws beste Huisneudzeep. SPORT, NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. N <r Het voordeeligst voor U is Geeft bovendien de degelijkstegeschenken. Per doos van 4 stukken f 0.80. Donderdagvoormiddag had te Raamsdonks(dorp) de begrafenis plaats van het slachtoffer Mathijs Leijten, die Maandagavond zoo jammerlijk in 't Zuider Afwaterings kanaal verdronk. De deelneming was buitengewoon groot, de parochiekerk van den H. Bavo was zoo goed als geheel gevuld. Tegenwoordig waren o.a. bij de teraardebestelling, de Directeur van de R.K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk, van welke school het slachtoffer leerling was, eenige leeraren en de klasgenooten. Door de klasgenooten werd een krans met witte lelies op de lijkkist gelegd. GEERTRUIDENBERG. Het on geveer tweejarig dochtertje van v. B. geraakte met haar vingertje tusschen de waschmachine. De hulp van dokter Jaspers moest worden inge roepen. Vermoedelijk zal het een lid van het middelvingertje moeten mis sen. Onze stadgenoot G. v. d. C. kwam met zijn fiets te vallen, waardoor hij een vinger brak. Dokter Jaspers verleende geneeskundige hulp. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. DONGEN. De raad der gemeente Dongen besloot in zijn vergadering van Dinsdagavond deel te nemen in de op te lichten N V. welke ten doel heeft den aanleg en het in exploitatie nemen van een burger vliegveld onder de gemeente Gilze Rijen. Er zullen door de gemeente Dongen 9 aandeelen van f1000. worden genomen. DUSSEN. Vergadering van den raad dezer gemeente te houden op Zaterdag 29 Juni 1935, nam. ten 6 ure (z.t.) Agenda 1 Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2 Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 3 Vaststelling voorschot ex. art. 101 der L.O.-wet 1920 4 Vaststelling driejaarlijksche af rekening ex. art. 101 der L.O.-wet 1920. 5 Vaststelling wijziging begroo ting 1934. 6 Nota van aanmerking van Ged. Staten op de begrooting voor het dienstjaar 1935. 7 Toekenning vergoeding volontair ter gemeente-secretarie. 8 Reclame Hondenbelasting. Mannenkoor, gemengd koor en dames koor, waarbij het concert, show en va riété-ensemble Willy Daane uit Rotter dam, 'n corps dat beschikt over zes pri ma kunstenaars, w.o. een onzer beste Xylophonisten, de bekende accordeon solist van de Avro etc., samen meesters op niet minder dan 35 instrumenten, stemming zullen weten te brengen. Ook op het bekende Zondagmorgen- matiné en bij de avondbals zal dit en semble in Bel Canto's zaal de aantrek kingskracht vormen. In Berkdijk treedt de bekroonde Waalwijksche humorist v. Engelen op 't Vrijdag-matinée bij de Harmonie St. Jan in café Wagenmakers op. Voldoende variatie voor die genieten willen. H. Sacraments prosessie en H. Hart-hulde. Waar door bijzondere omstandighe den de H. Sacramentsprocessie op den 2den Zondag na Pinksteren niet is kunnen doorgaan zal Zondag a.s. 30 Juni deze plechtigheid gecombi- eerd worden met de H. Hart-hulde der schoolkinderen. Het ligt in de bedoeling deze dub bele plechtigheid bij eenigszins gun stig weder geheel op het kerkhof te houden. Om twee uur komen de jon gens op de speelplaats der St. Jans- school bijeen en de meisjes op de speelplaats der St. Theresiaschool. Voorafgegaan door - de harmonie Apollo trekken de kinderen om kwart over twee naar het kerkhof, waar zij onder leiding van het onderwijzend personeel worden opgesteld. Voor de geloovigen is de kerk niet toeganke lijk, doch ook zij worden verzocht, zich vóór half drie rechtstreeks naar het kerkhof te begeven, daar aan de plechtigheid geen Lof in de kerk voorafgaat. Alleen zij, die op de ge- processiedagen in de kerk in wone de processie meetrekken, als: bruid- jes, vaandeldragers, schilddragers etc. I de" W W^kheTe^nigir alhieT Een mannenkoor bestaande uit de leden van het zangkoor en Bel Canto zal hierbij uitvoeren de Priester-can tate van Elb. Franssen en het 8 stem mig Haec Dies van Gallus, terwijl het Dameskoor ,,De Nachtegaal" eveneens een tweetal koornummers zal zingen. Mede door het uitsteken der vlag gen wordt de sympathie der burgerij voor dit plechtig gebeuren gevraagd. LOONOPZAND. Openstelling Hulp P.T.T.-kantoor. Met ingang van 1 Juli 1935 is het hulpkantoor te Loonopzand op werk dagen van 8 tot 20 voor den telefoon dienst geopend. Voor celgesprekken als tot dusverre geopend van 8^-11, 14-15J/£ en 18-19. LOON-OP-ZAND. J.l. Zondag had oudergewoonte wederom de plechtige H. Sacramentsprocessie plaats. Om half twee werd een half uur met alle klok ken geluid, terwijl er om 2 uur een So lemneel Lof werd opgedragen. De be woners in de omgeving der kerk had den allen de vlaggen uitgestoken. Voorafgegaan door bruidjes en mis dienaars trok het Allerheiligste over 't kerkhof en door den tuin der pastorie, gevolgd door de heeren Kerkmeesters, Congreganisten getooid met blauwe lin ten en de leden der H. Familie. Hier achter volgden de overige kerkgangers. Gedurende de processie speelde de harmonie Sophia's Vereeniging, terwijl eveneens het Kerkelijk Zangkoor zijn medewerking verleende. In de pastorie- tuin was een rustaltaar opgeslagen, al waar het H. Sacrament enkele oogen- blikken ter aanbidding werd uitgesteld en de zegen werd gegeven. Vervolgens trok de processie wederom naar de kerk alwaar de stoet werd ontbonden. Onze Voetbalclub Uno Animo krijgt morgen 30 Juni de R.K. Voetbal- vereeniging ,,de Spartaan" uit Rotter dam te gast. Deze vereeniging is uitge- noodigd tot een vriendschappelijken wedstrijd bij gelegenheid van de plech tige inzegening van het voetbalterrein door den ZeerEerw. heer Pastoor Schoenmakers alhier. De Spartaan zal te ongeveer 2 uur alhier arriveeren, waarna wordt afge marcheerd naar het terrein aan de Kas teellaan, waarna de plechtige inzege ning van het terrein zal plaats vinden. Door de Oisterwijksche Radio Cen trale is een geluidsinstallatie aange bracht voorzien van luidsprekers en microfoon, waarmede tevens tijdens den wedstrijd muziek zal worden ten ge- hoore gebracht. In de zaal bij den heer Stalpers had j.l. Zondagmiddag om half 12 een goedbezochte vergadering plaats van Heusden, 27 Juni '35. De Fanfare der H. Familie, directeur de heer v. Helvoirt, neemt a.s. Zondag deel aan het festival te Nieuwkuijk. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente in het openbaar. Aan de orde kwamen 10 punten. Verslag volgend nummer. Juliana heeft a.s. Zondag een vriendschappelijke ontmoeting met de v.v. St. Michielsgestel. Woensdagmiddag speelden hier onze plaatselijke clubs P.S.V. en Noad. De eerste won met 43. Kermis 1935. Als Zondag 30 Juni gepasseerd is, zal de Markt en omgeving in een paar dagen veranderd worden in een kermis terrein. Naast de vermakelijkheden, die hier gepresenteerd worden, zal het groote attractie-terrein wel weer in de zalen der diverse vereenigingen liggen. In Euphonia treden „The Merryma kers", 'n prima band uit Tilburg, als dans-orkest op, terwijl op het Donder- dag-matinée het duo de Laat met mevr. Mallens-Vollaers, sopraan, Tilburg, zullen optreden. Vrijdagsavonds komt er schouwburg Piet Vink met „De Rid der van de Kousenband". Bij Apollo trekt nog steeds een goed duo het meeste publiek. Daarom zijn ge ëngageerd voor Donderdag Joanita en Maupie de Vries, 'n reuzenstel met eigen repertoire. Zaterdags komt op nieuw duo Smink uit Rotterdam. Het ensemble Carpay uit Breda, bestaande uit 6 personen, zal er den dans verzor gen. Bel Canto zal op zijn Vtijdag-mati- nee afwisseling brengen met zang voor koorzangers, leden der Eerewacht, misdienaars en de kleine harmonie^ capelle moeten zich in de kerk bege ven, waar direct om half drie de pro cessie wordt saamgesteld, die onde* het zingen van een Sacramentshymne naar het kerkhof komt. Bij aankomst bij de expositietroon wordt het H. Sacrament verwelkomd door het spreekkoor 1ste deel. Terstond als het H. Sacrament ter aanbidding is uitgesteld volgt het 2de deel van'het spreekkoor, dat eindigt met een uit- noodiging tot zang. De schoolkinde- Mededeeling werd gedaan van de kortgeleden tot stand gekomen kolen- conventie, welke in een dezer dagen te houden vergadering van kolenspaar- ders van meer nabij zal worden beke ken. De voorzitter bracht vervolgens een goed verzorgd verslag uit van de Cen trale Raadsvergadering, alwaar hij de afdeeling Loon-op-Zand had vertegen woordigd. De Commissie van controle op het beheer van den penningmeester, be staande uit de heeren C. v. d. Velden ren beantwoorden deze uitnoodiging, en J. Wouters bracht verslaq uit van door het zingen van het Intronisatie- lied„Zingt voor Uwen Heer en Ko ning". Hierna vangt een kort Lof aan. Het Zangkoor zingt een H. Sacra mentshymne en de Maria Antifoon Salve Regina. Onze Hoogeerw. Heer Deken houdt daarop een korte toe spraak, die hij besluit met het geven van den pauselijken zegen, daartoe door Z.H. den Paus bij audiëntie ver leend. Na de acte van Eerherstel aan het Goddelijk Hart speelt de harmo nie Apollo het Panis Angelicus van G. Frank, waarop het Zangkoor het Te Deum Laudamus zingt. De plech tigheid wordt besloten met Tantum haar onderzoek en kon mededeelen dat zij de administratie in orde had bevon den, en stelde voor den penningmeester te dechargeeren. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de heeren M. Snoeren, J. v. d. Velden en J. Vera. Overeenkomstig het reglement waren de leden bevoegd candidaten- lijsten bij het bestuur in te dienen. Van deze gelegenheid was echter geen ge bruik gemaakt. De aftredenden stelden zich echter allen herkiesbaar, zoodat zij reglementair waren herkozen. Alsnu moest worden overgegaan tot Ergo en Benedictie, waarop de kleine het verkiezen van een Voorzitter. Bij pr ocessie zich weder opsteld onder I opvolgende stemming verwierven de het zingen van een paar strofen van heeren M. Snoeren 49 stemmen, J. Vera Lauda Jerusalem Dominum. Zoodra 1 stem en Jos van Esch 3 stemmen, zoo- heide echter het H. Sacrament een twintig- da* de heer M. Snoeren als Voorzitter tal meters is voortgeschreden spreekt was herkozen. Deze verklaarde de be- het Spreekkoor het laatste 3de ge- n°eming te accepteeren. Na bespreking van enkele huishou delijke aangelegenheden werd de deelte. De geloovigen worden verzocht - - eerst na afloop daarvan en eerbiedig 9aaering onder dankzegging met den ver volgend achter den Celebrant het kerkhof te verlaten. Alleen de kleine processie begeleidt het H. Sacrament in de kerk. Zooals steeds wordt de burgerij, vooral in de aangrenzende straten verzocht te vlaggen. Waar Zondag levens de Weleerw. Heer Theo v. d. Linden zijn plechtige Eerste H. Mis opdraagt is het vriendelijk verzoek christelijken groet gesloten. WIELERSPORT. De Nederlandsche kampioenschappen te Hoogerheide. (Vervolg). De tube werd tusschen nagel en reeds 's morgens de vlaggen uit te ste- llin? kaP°t geknepen en c,e ketting Plechtige Eerste H. Mis. Zondag 30 Juni zal de Weleerw. werd door een plotselinge demar rage en een plotseling afremmen aan zulk een krachtproef onder worpen, dat die moest breken en... onze Parochiekerk zijn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Het zangkoor zal bij die gelegen heid Missa „Sine Nomine" van Lud- wig Viadana voor vierstemmig ge mengd koor uitvoeren. Na de Mis, waaronder onze Hoog- Eerw.- Heer Deken de feestpredikatie zal houden zal het zangkoor het Jubi late van Aiblinger zingen. Om twaalf uur zal gelegenheid tot feliciteeren ge geven worden in het patronaat. opgeven wegens defecten; hoewel zij zich toch regelmatig bij de sterksten hadden gevoegd. Dit zijn enkele indrukken, die mij van het hart moesten en wanneer ik rustig overweeg en die heele koers weer voor mijn geest laat verrijzen, dan, ik zeide het reeds, sta ik verbaasd, over het werk van een Jo van Geene. In de eerste ronde bleef hij het peleton, de tweede ronde dito. Wij hebben hem toen beroe pen en hij klaagde over dorst. Ach- Jo van Geenen. teraf bleek, dat een misverstand met zijn verzorger oorzaak was, dat hij een ronde zonder eenig drinkwater leed. En toen reeds ging een groep naar voren, waaronder Hein Jansen, die Jo van Geenen zoo gaarne had gevolgd. In de derde ronde was hij al teruggevallen op een oUU meter, terwijl Valentijn, van Uers, van Dui venvoorde en L. Reijnen op kop gingen en ver weg waren. De uit vallers waren te tellen als rijpe appelen van een vruchteuboom m een orkaan. De een ging na den andere en het peleton werd sterk gedund. Vierde ronde dezelfde verhouding ongeveer. Vijfde ronde liepen de genoemde vier renners op kop, volgde op 2 minuten twee onafhan- kelijken, waai onder Karei Rossau en dan op 3UU meter Jo van Geene in peleton. In de zesde ronde ver dwenen Pijnenburg en Cor Wals uit den strijd. Jo van Geene bleef in peleton, dat echter steeds meer achter raakte omdat geen der ren. ners den kop wensente te nemen. Het tempo verslapte terwijl de hoofdgroep steeds harder ging. Tijs van Uers gevallen, viel terug op het peleton en gal later op. Zevende ronde Stuijts de piof. is los en gaat alleen op den kop af, van Duiven voorde valt terug op de derde groep evenals L. Reijnen. C. Heeren komt naar voien, L, Reijnen vangt hem op en laat zich verschillende K.M. lang trekken. Heeren probeert veel om hem los te rijden hetgeen hem ten slotte gelukt. In de achtsle ronde geeft Jan van Hout op, die lang geheel alleen heeft gereden en een beste koers reed. Hij kon het alleen ook met redden. Valentijn was alleen op kop en reed zijn regelmatigheid van een klok. Steeds maar weer 33 minuten en eenige seconden over een ronde. In tusschen is H. Jansen naar voren gekomen, alleen en bleef alleen, met een peleton van 8*9 man achter zich, waarbij Jo van Geenen. 'lot de 10de ronde kwam geen veran dering meer. Van de ongeveer 300 deelnemers reden nog een goede 20 renners, de sierksten en bijna allemaal Bra banders. Het volk hoopte samen bij de finish. Valentijn passeerde na 5 uur en 26 minuten en eenige secon den als eerst de linisch, na eenige minuten G. Heeren, alleen op 5U0 M. Stuijt dan L. Reijnen, Louwen en dan het peieton, bestaande uit een 12 renners, Jo van Geene zat achterin. Op 500 meter voor de linisch demarreert hij snel als in koppelwedstrijd en dat na 180 K.M. en in de sprint wordt hij derde na twee onafhankelijken en eindigt als tweede amateur van Nederland. Kijk dat is nu werk waarop Waalwijk trots kan zijn. Zijn uit zending naar de Wereldkampioen schappen is verzekerd. De nieuwelingen te Hoogerheide hebben eveneens een zwaren koers moeten rijden. Er moesten een 90 K.M. gereden worden en de jonge man uit Glinge van der Voorde, kon hier de eerepalm wegdragen. Achtereenvolgens heeft van der Voorde na de ronde van Roosendaal, de Acht van Ghaam en thans weder de kampioenschappen te Hooger heide kunnen winnen. Dat zijn wat men noemt prestaties. En een ventje dat het is, een echte Zeeuw, een boerekopke, haar, dat hem recht op zijn hoofd staat als de haren van een borstel en wit of liever gelig van kleur; rustig van aard, geen drukte maker; maar hij stapt op zijn fiets, begint te trappen en er is geen man die hem kan houden. Hij trapt ieder van zijn wiel af, alsof hij reeds jaren de grootste wegkoersen had gereden. Daar zul. len wij wel meer van hooren. Sars en Proveniers reden hun eersten wedstrijd en wij kunnen tot hun eer zeggen, dat zij een vrij goed liguur hebben geslagen. Proveniers gaf op in de tweede ronde, de wed strijd had toen reeds te veel van zijn krachhn gevorderd. Er geldt voor hem echter wel een excuis. Hij is op den weg niet getraindmaar op geven doen wegrenners slechts bij hooge noodzaak. Een wegrenner die in een »ram» zit kan wel af. zakken, maar dan rust hij weer wat en verzamelt weer moed en kracht en begint weer met nieuwen ijver. Op de baan is men gewoon, in zulke gevallen af te stappen en te ïusten, maar dat gaat nu eenmaal niet op den weg.Ik ben benieuwd of hij uit dezen wedstrijd voor Breda— Lier waarin hij a.s. Zondag start leering zal hebben getrokken, even als C. Sars die den wedstrijd heeft uitgereden, goed vermoeid aa, kwam, maar hij heeft de bewijzj geleverd, dat hij van het goede hoi is gesneden en indien hij wat mee op den weg traint, een 80 tot lo K.M. per dag en steeds in een ho ger tempo rijdt dan zal hij bes zijn weg op wielergebied vinden. 0 Naar aanleiding van het eerst deel der beschouwing van onzei medewerker, j.l. Woensdag gepiaais ontvingen wij van eeniöe wider- spor tiielnebbers een ingezonden st waarin met minder waardeen over de prestaties van v. Geea! wordt gesproken. U.m. wordt in stuk de vrees uitgesproken dat Geene op die manier over het paar, gelild zou worden, terwijl hel woru afgekeurd dat hij niet meer aan u wedstrijden van zijn eigen clu deelneemt. Indien juist, is het bv grijpelijk dat men dit niet sympa. tniek vindt, maar de wielersport is nu eenmaal een individueele sport en de meeste wielrenners deuken eerst aan zichzelf en daarna pas aan de club I En hel »op« of misschien »over«'|[ paard lillen van jonge renners konn in de wielersport ook wel meer voor, Welke renner heeft zijn naam nu niet voor een groot deei te danken aan de hulp en den steun van anderen Dat de prestaties van een Waal- wijkschen wielrenner, die werkelijk blijkbaar gaal beleekenen naar voren woideu geschoven, daarin steekt toch zeker niets verkeerds, en dat wil nog heusch niet zeggen dat men anderer prestaties die misschien nog veel beter zijn niet waardeert. Wij meenen dat er mets tegen is, een »coming man», zooals men dat noemt, mede voort te helpen, al behoeft men in z'n houding dau ook niet alles goed te keuren maar daar staan anderer prestaties geheel buiten. Men behoeft niet te vergelij ken, men wil alleen laten uitkomen wat deze renner beteekent en oi terecht. Raj). »EXCELSIOR«. Excelsior hield Woensdag weder haar wekelijksche clubwedstrijden en die waren weer slecht bezet en weer hebben de wegniijvers veel gemist. Er werd o.a. een klassement- wedstrijd verreden over 5u ronden, die al een heel spannend verloop had. D. Pol opende den aanval, docü werd direct door Pruimboom opge vangen en Kamp, die dezen avond al bizonder in conditie was kwam uit de derde positie uit het peleton en trok het heele veld op de weg- loopers. Sars begint te jagen om de sprinters te vermoeien, ronde na ïonde sleurt hij aan den kop. Pruim- boom zakt af en heelt blijkbaar in de eerste toeren al zijn kruit ver schoten en komt op een ronde te liggen. Het werd een jachten en demarreeren dat het een lust is, dan weer Kamp, dan weer Proveniers en weer iets later Sars en zoo ging liet door. Het was een aardige koers die in het voordeel van Proveniers werd beslist met Kamp, Sars en D. Pol vlak achter zich. De koppelwedstiijd werd met dezelfde animo verreden en de gebroeders D. en A Pol hebben daar een strijd in geleverd, die formi dabel was, maar niet minder dan Kamp die aan Gollaid was gekoppeld en deze jonge renner bezit wel de kracht en de souplesse van een ïenner maar nog niet de routine. Pi oveniers die aan Rozenbrand ge koppeld was, vond in deze laatste een stevige onvermoeide zwoeger, die hem in veel opzichten een be langrijke steun was. De uitslagen luidden Afvalrace B. klassers: 1 P. Tim- mermans, 2 A Pol, 3 Verhoofstadt, 4 Jac. Gollaid, 5 J. Pol. Sprint B. klassers 1 Verhoofstadt, 2 Gollard, tijd 122/6 sec. 1 A Pol, 2 P. Timmermans, tijd 12 sec. Omnium tusschen de beginnelin gen van Zeist en Verhelst. Sprint 1 van Zeist, 2 Verhelst tijd: 144/6 sec. J Tijdi ace 1 Verhelst 143/B sec. 2v. Zeist 144/fl sec. Achtervolging 1 Verhelst, op 15 Meter 2 van Zeist. Winnaar Verhelst Sprint voor A. klassers 1 Kamp, 2 Proveniers tijd 104/6 sec. 1 Pruimboom, 2 D. Pol tijd 113/5 Klassementwedstrijd voor A. klass.. 1 Proveniers 7 p., 2 Kamp 11 p., 3 Sars 15 p., 4 D. Pol 20 p., 5 Pruimboom uitgevallen Koppelwedstrijd over drie kwartier 1 Gebrs. A. en D. Pol 9 punten, 2 Proveniers-Rozenbrand 3 p. op 1 ïonde, 3 Kamp-Gollard 4 p. op lr. 4 Sars-Verhoofstad 13 p. op 1 r., 5 Pruimboom-P. Timmermans 13 p. op 1 r. V. \V Brie irar lbo fra ers' W /erz Je >onv om a we te eme itaa ome nto llwe aankondigingen zullen succes hebben en klanten brengen, als ge ze plaatst in het blad dat verspreid en gelezen wordt, in die plaatsen, waarbij k&r Uw bedrijf belang heeft. ^acti Iet oor afl en ood uil ard( ve 50.9' De clus >eg en 33 is va Aan Ivan 193: Afdt is 32 i: ile o ngei n o] be aats ekja eft 1 Uit deel serv :ven gins eem a b Bel Va: r lc )mm aarc vo serv n v, aarc '•en- Th; |embe figent (axeei ils 1 aaru erin» n rig. gen. rstar Verg eggk Hy leve: ing nder n co HiE echt n9 rag oor vaar er 1 lijft 5*ek ,'nnr7onrroro 1 t?i I v r nnr hof -rin^o.-. t..i1i 1 I - wy V4W11 LUI J-gjj I worH 1 1 Heer Th v ri t i- rw, v««i U1C 11 JU CM ui enen en... J r f L,nden' die op Zater- de reputatie was gered. Zij moesten dag 15 Juni is priester gewijd, in 1 - J Ilue!,ien iet- Ci

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8