SPORT. BINNENLAND. ABONNEERT THANS. AGENDA'S. GEMENGD NIEUWS. d.' A este v: r. o. fA. R. A, nhE015 DONDERDAG 4 JULI 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. VRIJDAG 5 JULI 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. ZATERDAG 6 JULI 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. Het Bezuinigingsontwerp. De memorie van antwoord. Verschenen is de memorie van ant woord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het Bezuinigings ontwerp. Uit dit lijvige stuk stippen wil de volgende voornaamste punten aan De regeering zal het uiterste doen om waardevermindering onzer munt eenheid te voorkomen. Met betrekking tot het vraagstuk der vaste lasten, meent de regeering, dat zij zoover is gegaan als thans kan worden gegaan. Een algemeene formule om dit vraagstuk voor het geheele bedrijfsleven op te lossen is niet te vinden. De regeering zal voortgaan aan eventueele steunverleening voorwaarden te verbinden die de strekking hebben de vaste lasten te verminderen en overigens zal er naar worden gestreefd den druk der vaste lasten te verlichten. Onmiddellijk nadat het bezuinigings ontwerp wet geworden is, zullen gelden worden aangevraagd voor de inpolde ring van den N.O.-polder. Het denkbeeld den voorzitter van den ministerraad en den minister van Economische Zaken te ontheffen van de gewone departementale zorgen stuit op bezwaren. Wel zal het noodig blijken een ruimer gebruik te maken van het instituut van den »bijzonderen commissaris*, die den minister in de Kamers der Staten Generaal kan bij staan. Elk pogen tot valutastabilisatie zal gesteund worden. Zoo mogelijk zal de regeering zelve hiervoor het initiatief nemen. «egeling van een korteren werktijd wordt voorgestaan zoodra deze inter nationaal mogelijk blijkt. Als leidend beginsel stelt de regeering voorop een verlaging van het kosten niveau. Verder doorgevoerde industrialisatie ten behoeve van meerdere werkgelegen heid wordt voorgesteld, voorafgegaan door een economische technologische exploratie van ons land. Financiering van gezonde industrieele ontwikkeling kan geschieden uit het Werkfonds. Later volgt dan wellicht instelling van een nationaal financierings instituut. De regeering handhaaft de salaris verlaging. Daarentegen is zij bereid de voorgestelde herberekening der pensioenen terug te nemen. Voorgesteld wordt de Rijksbijdragen aan het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds met één procent te verminderen Dit beteekent een bate van f2 millioen. Het begrootingstekort voor 1936 zal aanzienlijk grooter blijken te zijn dan de aanvankelijk geraamde 75 millioen. De regeering is van oordeel, dat herstel van het financieele evenwicht door verdere belastingverhooging hoogst onwenschelijk is. Anders dan aanvankelijk in de be doeling lag zullen niet alle Armenraden worden opgeheven. Over deze uitzonde ringen zal de regeering nader overleg plegen. De regeering stelt voor f20,000,— meer te bezuinigen op het Universitair onderwijs door o.a. eenige leerstoelen op te heffen. Aan bezwaren op enkele punten komt de regeering tegemoetDeze concessies zijn De herberekening van de pensioenen wordt thans teruggenomen Sommige Armenraden zullen blijven bestaan. Het instituut kweekelingen met actie wordt vervangen door een laag aan vangssalaris voor jonge onderwijzers. Het voorstel inzake de onderwijzers opleiding wordt in nadere overweging genomen. Voorts zijn verschillende andere concessies op onderwijsgebied gedaan, o.a. ten aanzien van de opheffing van bijzondere scholen. De machtiging op de Kroon inzake de verkeerscoördinatie wordt vervangen door enkele regelen, waaraan de over heid gebonden is bij de ordening van het verkeer (vervoer van personen en goederen). De verlaging van de bijdragen voor het Handelsregister wordt teruggenomen zoodat de concentratie van de K. v. K. voorloopig van de baan is. De keuringsdiensten van waren worden opgeheven, doch de Warenwet wordt instandgehouden. Wordt het Nationaal Crisis-Comité opgeheven Naar wij vernemen wordt in de betrokken kringen ernstig overwogen het Nationaal Crisis-Comité over eenige maanden op te heffen. Het bestuur heeft sedert lang moeten constateeren, dat het aantal giften zoowel in omvang als in aantal dalende was, waardoor aan de talrijke aanvragen om hulp niet meer kan worden voldaan. Bovendien is het van meening, dat de opzet van het Nationaal Crisis Comité als een instelling van tijdeüjken aard niet meer overeenkomt met de ontwikkeling van de crisis, waarvan de duur langer is dan men bij den aanvang heeft ver moed. Hypotheekrente gelimiteerd Naar »De Standaard*- verneemt is een wetsontwerp in voorbereiding en reeds den Raad van State gepasseerd worden beperkt tot 4 pCt. en de rente van vorderingen onder hypothecair verband tot 43U pCt. De nieuwe zender van Kootwijk Maandagavond is de nieuwe krachtige zender te Kootwijk in gebruik genomen. Deze zender heeft een vermogen, dat ongeveer viermaal zoo groot is als dat van het tot dusver gebezigde station aldaar. Spelling-Maichant zal niJ worden gewijzigd. De minister van Onderwijs a.i. heeft medegedeeld, dat de regeering niet voornemens is wijziging te be vorderen van de tot stand gekomen voorschriften nopens de schrijfwijze van de Nederlandsche taal bij het onderwijs. Aanzienlijke goudstijging in de afgeloopen week. Blijkens den weekstaat van de Nederlandsche Bank is de goud voorraad in de week, geëindigd 1 Juli, met f31 millioen vermeerderd tot f658 millioen. De metaalvoorraad d.i. dus goud en zilver beloopt thans f680 millioen. Dit is de derde achtereenvolgende week, dat de metaalvoorraad een stijging te zien geeft. Op 25 Maart, toen de druk op den gulden inzette, bedroeg de metaal voorraad f834 millioen. waarbij de rente vain pandbrieven zal WAALWIJK. W.ü.v. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.1 o— 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De vluchteling». Vrijdag 8 uur, B.D.B.-1 heater, »De nacht der terechtstelling». Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames- aspiranten Gymn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat. Motorrijder gedood. Op den rijksweg Roermond Sittard is onder de gemeente Maasbracht een ernstig motorongeluk gebeurd, waarbij de 27 jarige schildersknecht C. op slag werd gedood. Hij reed met een vaart van ruim 70 K M en botste tegen een boom het motorrijwiel werd totaal vernield. Een arts, die zich in een passeerenden auto bevond, verleende de eerste hulp. Hij kon slechts den dood constateeren. Door een anto aangereden. Maandagmorgen is op den provin cialen weg tusschen Veghelen Erp de hotelhouder V. L. uit Veghel, die per,, rijwiel huiswaarts keerde, door een personen auto afkomstig uit Den^ Bosch aangereden. De ongelukkigen, werd door de auto enkele meters over den weg meegesleurd. Spoedig was geestelijke en geneeskundige hulp ter plaatse, waarna het slachtoffer zwaar gewond naar het R.K. Ziekenhuis te Veghel is vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Autotrein—ongeluk in Italië Een trein met kinderen is bij Turijn ontspoord. Er werden 9 kinderen gedood en 110 gewond. De daders van den Heiligschennenden diefstal te Eijgelshoven gearresteerd? Door de politie zijn aangehouden en gevankelijk naar Maastricht overgebracht zekere Br. en SI. beiden wonende te Eijgelshoven Hun aanhouding wordt in verband gebracht met den gepleegden heilig- schennenden diefstal. Of zij inder daad de daders zijn, zal uit het nndere onderzoek nog moeten blijken. Baden eischt vele slachtoffers. De 16-jarige zoon van den land bouwer B. te Groenlo was Zondag avond met eenige vrienden gaan baden in een der kolken van de Slinze nabij het erve Wissink. De jongen, die niet kon zwemmen kwam in een te diep gedeelte terecht en verdween in de diepte. Lenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald. Zondag is uit het kanaal bij Borger het lijk opgehaald van een Duitscher van ongeveer 25 jarigen leeftijd. Autobus in brand In Marokko is een autobus ver ongelukt en in brand geraakt. Acht personen werden ernstig gewond, 13 andere zijn levend ver brand. Het auto-ongeluk was te wijten aan een koe, die den weg overstak en die de chauffeur wilde ontwijken. S.S. uPrinses Juliana» in aanvaring. Het Nederlandsche s.s. «Prinses Ju liana» van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland is Zaterdagavond, komende van Vlissingen, nabij den mond van de haven te Harwich in botsing gekomen met het Deensche s.s. «Esjberg». Drie Engelsche passagiers van de «Prinses Juliana» kregen verwondingen, twee van hen konden na verbonden te zijn hun reis naar Londen voortzetten doch bij de derde, een dame, zijn de kwetsuren ernstig. Zij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De «Prinses Juliana» kon op eigen kracht de haven van Harwich bereiken, waar het de passagiers aan wal zette. De voortvluchtige kassier in Portugal? De Portugeesche politie stelt in op dracht van de Nederlandsche politie een onderzoek in naar den voortvluchtigen kassier S. uit Wormerveer, die, naar men vermoedt, de wijk naar Portugal heeft genomen. De accountant De Rode heeft thans het tekort op f 1.210.000 bepaald. Bij het zwemmen verdronken. In de rivier de Aa is te s Hertogen bosch achter het Hinthamerpark onder de gemeente Hintham, de heer Hendriks uit 's Hertogenbosch, remmer bij de Nederlandsche Spoorwegen, bij 't baden verdronken. Zijn vrouw en drie kinderen zaten aan den kant van de rivier, toen de man plotseling onderwater verdween. Men kon echter niets doen om den man te redden. Oude moord te Oss opgehelderd? Thans heeft de gemeentepolitie te Oss een oude moordzaak ter hand ge nomen, die op St- Nicolaasavond van het jaar 1925 in Oss werd gepleegd. Onder verdenking betrokken te zijn geweest bij den gruwelijken moord op den 23 jarigen arbeider J- Hartogs, bijgenaamd Jan van der Mast, werd heden gearresteerd de 38-jarige Ossenaar P. W. De arrestant, die hardnekkig ont kent schuldig aan het bewuste misdrijf te zijn, is in een der cellen van het politiebureau opgesloten. Vechtpartij te Goirle. Tijdens de kermis te Goirle heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad Te twaalf uur, toen de eigenaar van café »De Twem» zijn zaak wilde sluiten, weigerde een aantal perso nen weg te gaan. De hulp der ma. rechaussee werd ingeroepen en toen deze verscheen werden de bezoekers verwijderd. Hierop ontstond een vechtpartij. Een der manschappen van de marechaussee, zekere Wachtellenberg uit Tilburg, werd door een messteek onder den rech terschouder getroffen. Zijn collega, loste hierop eenige schoten, waai na de aanvallers de vlucht namen. Twee van de vluchtenden werden door sabelhouwen licht gewond, namelijk zekere V. en J. beiden uit Tilburg. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en de drie ge wonden werden naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Hun toe stand is niet ernstig. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Coupeeren van honden is strafbaar. De Vierde Kamer der rechbank te Amsterdam heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen een dieren handelaar, die van een hond, een «bouvier», staart en ooren had gecoupeerd en deswege terecht had gestaan wegens opzettelijke dieren mishandeling. De rechtbank ver klaarde verdachte aan dit feit schul dig en heeft hem deswege veroor deeld tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. De Notenkrakers. Jan Lemaire draagt voor. Eddy Walls en zijn orkest. V. R. O. Graniofoonniuziek. I Kovhcs Lajos en zijn orkest. Voordracht, v Zangvoordracht. ,,i I)c AVRO-Declhels. A. R. A, 15 Gramofoonniuziek. Hetty Beck vertelt. 10 liet VARA-orkest. )0 Voordracht. Het VARA-orkest. Lezing: Recht uit het Dagelijksch Leve ziei 1JUW 45 {en lat cal lo' tan ii. are 's jda en or, Lier zo m. len s di h 1< len ast veis pen i.:t» .00 .15 7.30 !e 48.05 l, in vierkimt- 2<) Het VARA-orkest. ;0 Persbureau Vuz Dias. ;6 Veilig Verkeer Amsterdam meldt 57 Herhaling van S.O.S.-berichton. P. R. O. 00 Cursus. 00 Lezing. 00 Vrijz. Godsdienstig Persbureau. 15 Lezing. 30 Concert door het Residentie-orkest in liet Kurhaus te Scheveningen. IqO Gramofoonniuziek. ^-4 HUIZEN 1875 M. C. R. V. .00 Schriftlezing en meditatie. 1", Morgenconcert. Morgendienst. Bespeling van liet NCRV-orgel. Johan de Heer zingt. Zang-recital. Gramofoonniuziek. O ra .30 Lezen van Chr. Lectuur. .00 Het ensemble van der Horst. .00 Declamatie. Gramof oonmuziek. A. J. Herwig: Zoinerbeipesting in de tuin. Ned. Chr. Persbureau. En kwartiertje radio-reportage. Literair halfuurtje. me%.00 Weer- en Nieuwsberichten. Een kijkje in het kamp dei- jongens. Causerie: Gaan we van den zomer kam- pferen? Het NCRV-orkest. Gramofoonniuziek. ZATERDAG 6 JULI 1935. HILVERSUM 301.5 M. A. R. A, 8.00 VARA-Marsclilied. 8.05 Gramofoonniuziek. P. R. O. 0.00 Morgenwijding. A. R. A, 0.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 2.00 Gramofoonniuziek. 2.15 Orvitropia. 2.15 De Zonnekloppers. 1.15 De Flierefluiters. 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 Fil inkwartiert je. 2.35 Beoefening der huismuziek. Dc wjjrkloozenkampen op den Paascli- heuvel. 3.45 Grainof oonmuziek. Lezing. 4.30 Orgelspel. tJe 5.00 Ludwig Buiige zingt. 5.15 Dc Notenkrakers. 5.40 Letterkundig overzicht. 0.00 Eddy Walls en zijn orkest. ■ene 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 V.R.O. 8.00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.00 Veilig Verkeer Amsterdam meldt.?. evej g.lO VARA-Varia. ingl 813 Wij vragen Uw aandacht voor 0.00 li.: o 1.00 3.15 te ri o". in, srd 9.00 9.20 kgel l rd i prolio.oo Xni, 10.05 p'Ah.oo L.Eei II w erd 10.30 10.50 1.45 2.30 3.30 4.00 5.00 5.30 0.00 6.20 6.45 iden. 8.00 8.15 10.10 gd. 8.15 Gramofoonniuziek. 8.30 Orgelspel. Concert. Het VARA-orkest. Prof. Barandini Zoon. Graniofoonniuziek. Het VARA-orkest. Graniofoonniuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.00 Gramof oonmuziek. 8.15 Morgenconcert. 9.15 Reportage van de T.T.-races te Assen. 9.45 Gramof oonmuziek. Situatieschets van de morgenraces te Assen. Gramof oonmuziek. 11.50 Reportage van de T.T.-races te Assen. 12.25 Lunchconcert door het KRO-orkest. Reportage van de T.T.-races. Kinderuurtje. Situatieschets van de middagraces. Afgestaan aan de H.T.R.O. Finish va nde middagraces te Assen. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. Dc KRO-Boys. Journalistiek weekoverzicht. De KRO-Boys. 7.15 Causerie: Drankbestrijding in onzen tijd. 7.35 Dc officieele opening van de feestelijk heden van liet 750-jarig bestaan van Den Bosch. Persbureau Vaz Dias. Uitzending van de revue: Lachen is troef uit het Centraal Theater te Amsterdam. Carillonconcert van de Kathedrale Basiliek van St. Jan te Den Bosch. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 Graniofoonniuziek. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. WAALWIJK. Wijzigingen voorbehouden. 8.05 Radio Parijs. 11.25 Londen Regional. 6.50 Droitwich. 9.50 Londen Regional. 10.20 Droitwich. 8.05 Radio Parijs. 11.20 Droitwich. 11.05 Londen Regional. 11.05 Londen Regional. 12.20 Keulen. 2.20 Londen Regional. 4.20 Keulen. 0.20 Brussel Fransch. 6.50 Keulen. 10.30 Londen Regional. Op J VOETBALSPORT. WAALWIJK. W. S. C. Veteranen-wedstrijd. het WSC-terrein zou hedenavond te half acht een wedstrijd gespeeld wor den tusschen de veteranenploegen van WSC en NO AI) uit Tilburg. De wedstrijd is echter tot Maandag 8 Juli uitgesteld. R.K.V.V. H.E.C. Met een groote nederlaag is Zondag j.l de wedstrijd tusschen de HEC-junio- ren en het elftal van het St. Josef-patro- naat uit Vught geëindigd. Met 7—keer den de patronaatsjongens naar Vught terug. Voor de rust welke met 0 —2 inging was HEG zeker niet de mindere. De voorhoede speelde zooals gewoonlijk zeer goed, doch voor het doel gekomen schenen zij de kluts geheel kwijt te zijn. Het doorzettingsvermogen ontbrak ge heel, doch als een verontschuldiging kun nen wij aannemen dat de beide backs, alhoewel zeer fair spelend, te robust waren voor de kleine HECertjes. Ook na de rust wou het hij HEG niet vlotten. Verschillende malen bedreigde zij de vijandelijke veste doch een doel punt maken konden zij niet. Zelfs een penalty werd gehouden. Vught speelde dat het een lust was en voerde mede door de sloomheid van de beide HEC- backs den stand op tot U7. Een vol gende keer maar beter HEG'ers, we we ten dat gij het kunt. Heden, Woensdagavond, staat ons weer een spannende wedstrijd te wach ten op het HEG-terrein. Dan komt n-l. Hercules uit Waalwijk hare krachten meten met HEL In de competitie won HEG haar thuiswedstrijd tegen Hercules met 3—2. HEG'ers ge kunt ook dezen strijd winnen wij weten het. Doch dan wederom hetzelfde flinke open spel spe len als verleden week tegen DES. Aan vang half acht- SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag speelde NEO voor den B.V.B. een competitie-wedstrijd te gen DEVO uit Baamsdonksveer. Deze wedstrijd is in een gelijk spel ge- eindigd, wat voor NEO niet onverdien stelijk is, daar van deze club op haar terrein niet gemakkelijk is te winnen. Als scheidsrechter v. Dongen laat be ginnen, ontwikkelt zich direct een vlug spel met beide doelen om beurten in ge vaar. Na 10 minuten spelen opent NEO de score; de linksbinnen krijgt den bal toegespeeld en lost een geweldig hard schot, dat de keeper van DEVO nog wel gevangen zou hebben, maar de NEO- midvoor steekt er zijn hoofd nog eens onder cn de bal verdwijnt in den uiter sten hoek, 0—1. DEVO valt nu heftig aan en onze achterhoede moet alle zei len bijzetten om erger te voorkomen. Enkele malen ontsnapt het NEO-docl aan een doorboring, als dc keeper uit- geloopen is cn de DEYO-voorhoede nog geen kans zien de bal in hel verlaten doel te deponeeren. Dan is het de beurt weer voor NEO mooi combineerend gaan zij op het doel af, een voorzet volgt en dc NEO-links- buiten staat gereed om met een mooie kopbal nummer 2 in de touwen te jagen, 0-2. Voor de rust krijgen beide partijen nog gelegenheid hun kunnen te toonen, maar voor doel wil het niet vlotten. Na de rust is het spel bij de onzen aan merkelijk gedaald en het is dan ook te voorzien dat de stand zoo niet zal blij ven. DEVO komt geweldig opzetten en weet dan ook de stand spoedig op l2 te brengen. Bij NEO gaat het steeds slechter; vooral de rechtervleugel is er nu totaal uit, de mooiste ballen wor den verknoeid. Een half uur na de rust komt de gelijkmaker; een goede aanval van DEVO, besloten met een vinnig schot, 't welk den keeper te machtig blijkt, 22. In het laatste kwartier vol gen over en weer nog enkele gevaarlijke momenten voor 't doel, maar in de stand komt geen verandering meer. S. D. O. J.l. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van SDO alhier een competitie wedstrijd voor den B.V.B. tegen H.V V. uit Werkendam, op het terein van SDO. De wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor HVV, Werkendam. Gisteravond speelde SDO 2 een competitie-wedstrijd op haar terrein voor den B.V.B. tegen Gapelle 2. Nadat SDO tot 10 minuten voor het einde nog een 20, voorsprong had, wist Gapelle toch nog gelijk te maken in dien korten tijd, zoodat het einde kwam met een ge lijk spel 22. DUSSEN. l)e Crisiswedstrijd. De hier gespeelde wedstrijd ten bate van het plaatselijk crisis-comité tus schen een DussenschLangstraatsche combinatie en „de Trekvogels" uit Gorcum, waarin o-a. Wels, Lagcndaal en Duinhouwer meespeelden, werd door ongeveer duizend menschen bijgewoond. Voor den wedstrijd verzamelden spe lers en officials zich midden op 't speel veld, alwaar eerst gesproken werd door burgemeester Snyders, die alle van verre gekomen voetballers verwelkomde en er o.a. zijn verheugenis over uitsprak, dat de kas van het plaatselijk crissis- coniité, waarvan hij zelf voorzitter is, hij deze wedstrijd zou welvaren. Hierna werd door de fanfare 't Wilhelmus ge speeld. Daarna werd nog gesproken door den voorzitter en den aanvoerder der Dussensche Boys de heeren Jac. de Wit en v. Dijk. Door een jongedame werden de inter nationals bloemen aangeboden, waar voor dezen dankten. Duss. Boys bood daarna nog een fraaie bloemenmand aan van „de Trekvogels". De heer H. Sterkenburg dankte namens de „Trekvogels" met welgekozen woor den en bood ook van zijn kant ter her innering een prachtige bloeJiienmand aan. Hierna kon de wedstrijd een aanvang nemen, burgemeester Snijders deed de aftrap, waarna den strijd ontbrandde. En daar bleek, wat men reeds van te voren had gevreesd nl. dal de combinatie niet was opgewassen tegen de Gorcum- sche spelers, zoodat de ontmoeting een eenigszins eenzijdig karakter kreeg, wat voor 't publiek natuurlijk de spanning deed ontbreken. Dit werd echter ruim schoots vergoed door 't prachtige spel in de aanvalslinie der gasten, waar alle drie de „keien" een plaatsje hadden gevonden. Het spreekt haast vanzelf dat de defensie en keeper Schalken weinig tegen een dergelijk offensief konden uit richten. Voor de rust scoorde Lagendaal 5 maal en Ruisch 1 maal. Na de rust werden de doelpunten gemaakt door Wels (1), La gendaal (1), en Duinhouwer (2). Ook de gastheeren ondernamen me- nogen feilen aanval maar de doelman der gasten verdedigde zijn doel met zooveel bravour en strijdlust, dat er bijna geen doorkomen aan was. Slechts 2 punten kon de combinatie tegen maken, zoodat de eindstand was 102. Achter de muziek trok men na den wedstrijd naar de Koppelpaarden terug waar men tot elf uur gezellig bijeen bleef. Door den heer Sterkenburg werd aan de bittertafel een kernachtige speech ge lanceerd, waarin verschillende perso nen o.a. de heer B. Meijer, die het door gaan van den wedstrijd had mogelijk ge maakt, werden genoemd. Aan de vereeni- ging Dussensche Boys werd ter herin nering een beker aangeboden. Hiervoor kreeg men van den plaatselijken voorzit ter, die nog een speechje in petto had, een prachtige plaquette in ruil. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys 2 speelden Zondag j.l. tegen de WVB-reserves uit Besoyen en wisten na een aardige partij voetbal een gelijk spel te forceeren. Direct na het begin doelpunt de linksbuiten van WVB juist onder de lat. Nog voor de rust aanbreekt maakt de Boys-linksbuiten gelijk 11. Na half time weten geen der beide par tijen nog een doelpunt te fabriceeren. De wedstrijd van de Boys tegen Oos terhout 2 is uitgesteld. Olympische Dag te Amsterdam. In het Amsterdamsche Stadion is Zon dag het jaarlijksche groote sportfestijn, de Olympische Dag gehouden. Voetbal, athletiek, ruitersport en wiel rennen vormden het programma. Het Nederlandsch Bonds-elftal speelde een ontmoeting tegen een Hongaarsche toerploeg. Het was een vrij goede strijd, die door de gastheeren met 32 gewon nen is. Het was een vrij zwakke combi natie, die Nederland in het veld bracht, slechts vier spelers van het Nederland sche elftal kwamen er in uit. Vooral de voorhoede was zeer zwak. De prestaties van v. Geene. In de wielerwedstrijden kwam de Waalwijker van Geene uit. Hij reed in de Zuidelijke ploeg een goede rit, maar kon niet verhinderen dat zijn combinatie het in de finale tegen West moest afleg gen. Tevoren had Zuid echter Oost at geslagen.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7