BRIEF UIT DE DRUNENSCHE HAAI. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. PLAATSELIJKE BERICHTEN. U> Drunen, 4 Juli 1935. alle 15. juunlieer. ?e'1 Kloagde ik in munncn lesten brief ,vcr de régen en nattigheid, thans hèk >cjen tot kloagen over de hitte, over 's benauwd en zoel weer. 19 Unncn ineens is nie gauw tevrejen zeker unnen boer nie, mèr och, wat i°8'Cande er nou oan doen, al mauwde en 'U^.Curde den eencn dag uit en den aan gieren dag in. Kop omhoog en frisch 'denblijven. Nou koom ik op een sjapieter, woar 'ik nog eens wat meer over wul zeg- V lk bedoel, middel 0111 ocw eigen ^c,„ee zukke „hondsdoag" eens^ lekker e,l,lllrisch te moaken: „zwemmen ®ruf „Zwemmen"; in de ooren van veul durpsche, goei auwverwetste meensen et 'is dit woord nog een woord, dat gelijk D.®lstoi mee „verdrinken". lt,,c En toch wordt er veul gezwommen lste in Drunen deur jongelui. Doar is ook zwemclub, die tur zwembad hee 11 h eencn wiel langs den Heusdenschen 9e1weg en zoo'k heur, wier tur in de leste. ,pHroadsvargoadering gevroagd 0111 een 3rdel)rugske te sloan of zooiets, woarhij "de locn ook gesproken wier over gin af- ldl Rvoatering meer of zooiets en ratten. Welnou, krèk een mooi gelegenheid •eId- 0m doar eens op deur te proaten. In ons noastbijgelegen durpen: Wolk Hoarsteeg en Vlijmen hedde overal ^goei ingerichte ft. 1 k n «".oei ingerichte zwemboaden, waar 111 deur alleman, dè wul zeggen deur veul cun> liefhebbers, een druk gebruik van ge smokt wordt. :onif Zomme dat in Drunen nou ook me Hens kannen krijgen deur soamenwer- van de bestoande zwemclub en 0nii de gemeente. v<> Veul meensen zullen 't inee meen aa n er Veul meensen eens zijn, dat Drunen een goei zwem bad te kort komt, want dat zwemmen 'l kenoal hee veur onze moderne ad tijd, dunkt meen, allang afgedoan. 't Volste gelijk geef ik ze, die toch s? nog van de gelegenheid gebruik 1110a- zu'j ken 0111 een bad te nemen in 't kenoal, ric,'f\vant het is stropmend wotter en nie ),el< te diep en dan bij gebrek oan beter mpi doemme 't er mèr weer mee. an In mun leste scriptum liet ik oew al iets deurschemeren van de groote a' verbeteringen in Drunen en doar goi 901 nog meer gebeuren. rni( Ge wit, veurig joar hebben ze de 1 k Torenstraat tot den Dwerg toe fijn op- gehold en nou zallen ze dan het stuk c tot den Haaidijk toe ook zoo moaken, tér wijl over den Haaidijk de stinweg ook zal worren opgehold, zoodal ie '°°i wir berijdboar wordt en wal aanders wa is dan kuilen en goater. Mee dit alles wordt de weg noar de Duinen belangrijk verbeterd, want nog pas zaak dat ze den autoweg tot het kenoal mee sintels oan 't opmoaken waren. Mèr munheer, ik zeg bij mun eigen, woar blijven die concerten, die me host gewoon waren, zuk host zeggen, te heuren onder de maastenboom bij uitspanning „Duinzicht". Ik verwaacht wel dat die nog komen in den loop van de zomer. Munheer, ge lied musschien al eens bij oew eigen gedocht, den briefschrij ver uit Waspik hagged nog al eens over de roadsverkiezingen en woarom heur ik doar den nijen Tienus nou nie eens over proaten. Doar zak oew gauw een kort aantwoord op geven: Toen ik 't boantje es schrijver van brieven uit de Drunensclie haai over- naam, hèk 1111111 eigen heilig veurge- nomen 0111 111e nie mee de polletiek te bemoeien. Mèr toch es ik oew eens irlijk mijn meening moet zeggen, dan vijn ik aacht candidoatlijsten veur een durp es Dru nen veul en veul te veul. Doar kan niks mee gebeuren es ecnen bonk stemmen verloren loaten goan. Dan vijn ik ook, dat sommige per tijen of groepen es ik ze zoo maag nuinen, slimmer ban moeten zijn en bij mekare han moeten oanschoaren, dan han ze te minste kaans gehad, dat ze iets berekten. Nou vrees ik! Genog doarover en veur de verkie zingen hoop ik doar vast over te zwij gen, want veul liever schrijf ik een u-z— woord van lof over de gymnastiek, die RAAMSDONKSVEER. durren auwen vurm wir begint terug te krijgen en wir een stelleke prijzen mee brocht van den bondsdag in Eind hoven. Mooi hek 't gevonden, dat baai de hermenieën en de zangvereeniging hebben deelgenomen oan de festival- fisten in Kuijk. Dat moeten ze doen onze vereenigingen, noar buiten trek ken 0111 bekind te worren en es dit het geval al is, 0111 nog bekinder te wor ren hier in den wijen omtrek, woar dikwijls zoo veul van die muziek- en zangfisten gehauwen worren en mee zooveul succes. Munheer, ik geleuf dèk oew veur de kermis nie meer schrijf, doarom vast een gezellige kermis war, mee veul plezier en lol en nie zat war. Ni 111 111e nie kwoalijk dèk zoo fami liair wor; mèr ik goi 1111111 eigen mèr noa en een ongeluk lig op een klein plekske, zek altij. We begrijpen mekare en doarom tot over virtien doag. Ook de groeten en wenschen van Driekas. Hou doe. DEN NIJEN TIENUS. ïnd /ach re r wai ij me sore ier an f iver littfr e w ko wel iger com aar iens nie andt en er n fu >pre ing ierp ijn, ïld. e se 3 er 1 ai iu 1 da: in het vere die wer tter •at- 3eh£ I ioer loch r h of nerl □gel /an iver [en, d. I in wi emi r1 D :t re t bij Kroon ter vernietiging voor te dragen. De Secretaris vraagt het woord, zegt dank voor het in hem gestelde ver trouwen en hoopt dat niet te zullen beschamen. Begrootingen van de verschillende instellingen der Godshuizen over 1935. De Voorzitter vraagt aan de Com- miseie ter onderzoek verslag uit te brengen, wat gedaar. wordt door het lid Meenhorst, die verklaart alles in orde te hebben bevonden en namens de Commissie adviseert tot goedkeuring dier begrooting. Dit gebeurt dan ook met algemeene stemmen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting 1934 en de begrootingen 1934 van de voormalige gemeenten Herpt, Hedikhuizen en Oudheusden. Met algemeene stemmen wordt het voorstel goedgekeurd. Evenzoo wordt het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring der woning, gemerkt Wijk Z No. 151 (Mevr. de Wed- Chr. Merkx) aange nomen, daar er volgens den deskundige niets van te maken valt. Het verzoek van H. Lindaart om gedeeltelijke teruggave van de pacht voor de staanplaats met zijn zweef molen op de kermis 1935 werd inge willigd. B. en W- waren er niet voor, daar er geen speciale factor voor clementie aanwezig was, doch het lid Meijer deelde mee, dat de pacht f 100 bedroeg, doch de ontvangsten waren slechts f 87. Daarom wilde de Voorzitter f30 tegemoetkoming geven. Toen volgde nog een heele discussie over andere pachters en er werd op aangedrongen, dat de pachtsommen voor groote inrichtingen moeten worden verhoogd; zoo betaalt de bioscoop thans f 125, een auto inrichting f150. De Voorzitter had hiernaar wel ooren. Lindaart moet echter in 1936 weer f 100 betalen. Het verzoek van den heer A. de Haan om restitutie van rioolbelasting over 1936 werd op voorstel van het lid Meijer aangehouden. De zaak is deze De Haan betaalt al te veel sedert 16 jaren en reclameert pas nu, waarop de Voorzitter zei, dat de termijn verstreken was. Het lid Meijer vraagt of men niet ambtshalve kan restitueeren, wat niet direct kon worden toegegeven. De Voorzitter meende rechtens van niet, waarop De Haan zei: Dan zal ik het rechtens terugvorderen. Nu volgde de stemming over het voorstel De Haan, over hetwelk in de vorige vergadering de stemmen staakten. Nu werd het voorstel verworpen. Vóór stemden De Haan, Stap en Schmiehusen. De Haan dient een ander voorstel in Maximum f5 per riool, minimum f 1. Dit voorstel werd verworpen. Alleen stemden voor De Haan en Stap,terwijl Schmiehusen de situatie niet goed be greep en dus niet meestemde. Het voorstel Meijer om dit jaar alles te laten, zooals vroeger en dus in 1936 te kernen met progressie, mocht volgens De Haan niet in stemming komen, volgens den Voorzitter wel. Bij stemming stemden tegen De Haan, Stap en Schmiehusen en hierna wordt het kohier vastgesteld op een bedrag van f 1032. Tegen stemden de Haan en Stap, terwijl Schmiehusen geen bezwaar had tegen het bedrag. Nu zou de beslo.en vergadering komen, doch de Voorzitter begon eerst met de rondvraag. Die liep over de zwemgelegenheid aan de Haven. Hier over wenschte de Voorzitter in besloten vergadering te spreken. Voorts vroeg het lid Meijer hoe het stond met het bouwterrein aan het Burchtplein, waarop de Voorzitter de inlichtingen gaf, die hij kon geven, doch over het algemeen vroeg het Kroon domein te veel. Ten slotte vroeg het lid Meenhorst over het opbreken der rails van tram. Ook hierop gaf de nog de v.m. Voorzitter een bevremgenaamwooru. i UomV ■Rijwielpad ge- I nu acht ja'ar geleden, in den gemeente- Niets meer aan de orde zijnde, g ng J a eiaenliiken weq te lig- raad trad, wisten we dat met hem bevredigend antwoord. Sprang, 's Morgens half 10 leesdienst. Gedurende de maand Juni 1935 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 19 runde ren, 46 varkens en 3 schapen. J.l. Woensdagmorgen geraakte de hond van den heer G. v. d. H. alhier onder de wielen van een passeerende vrachtwagen, met het noodlottig ge volg, dat het dier gedood werd. Aan het Stedelijk Gymnasium te Utrecht slaagde voor het eindexamen A onze dorpsgenoote, Mej. Willy Rijken. Geslaagde en familie onze hartelijke ge- lukwenschen. Voor de door de postduivenver- eeniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart, te houden wedvlucht met oude duiven van Bordeaux, zullen de duiven a.s. Dinsdag 9 dezer des avonds in het clublokaal worden ingekorfd. De kommies-dienstgeleider te de zer plaatse zal op het raadhuis te Vrij hoeve Capelle zitting houden voor be- lastingaanvragen van kostelooze rij wielplaatjes op 15, 18, 22, 25 en 29 Juli, alsmede op 1 en 8 Augustus a.s., telkens des avonds van 6 tot 8 uur. In verband met deze zittingsdagen zal ten huize van den dienstgeleider geen gelegen heid bestaan tot het verkrijgen van be doelde aanvragen. Op 8 en 9 Augustus e.k. zal in deze gemeente het 3e Reg. Veld Art. uit Breda worden ingekwartierd in ver band met den doortocht van dit Reg. naar Oldenbroek. Zondag morgen wordt er in de Dorpsche Herv. Kerk leesdienst gehouden: des namid dags treedt om 2 uur in de Veersche kerk op Ds. Mühlnickel. Het woonhuis met tuin van den heer P. A. van Dongen, staande aan de Hoofdstraat alhier, is op de dezer da gen gehouden publieke verkooping in gezet voor 6200. Donderdagmiddag ontstond een begin van brand in de woning van C. v. D. op het Dorp. Eenige kledingstuk ken zijn verbrand, die hingen in een kleerkast, waar het brandje was ont staan. Met behulp van eenige emmers water was het brandje spoedig ge- bluscht. Donderdagmiddag omstreeks half drie had op de brug te Keizersveer, on der Raamsdonk, een autobotsing plaats tusschen een luxe auto en de A.T.O.- bus. De luxe auto kwam van de richting Gorinchem en de A.T.O.-bus van de richting Raamsdonksveer. Door de gladheid van den weg slipte i de luxe auto uit Rotterdam en draaide geheel om, met het gevolg dat de A.T. O. bus, die juist wilde passeeren, tegen de auto botste. De luxe auto werd geheel in elkaar gereden, twee inzittenden bekwamen lichte verwondingen door glasscherven, en zijn in de nabijgelegen Papierfabriek ,,de Maasmond" verbonden, waarna zij per trein naar Rotterdam zijn gereisd. De auto is met een takelwagen naar de garage Bakx te Geertruidenberg ge sleept. De bus, die eveneens ernstig was be schadigd, is naar Gorinchem getrans porteerd. De inzittenden kwamen allen met de schrik vrij. Door de marechaussées is procesver baal opgemaakt. Geen der beide chauffeurs treft schuld. DUSSEN. Het dochtertje van den heer L. kwam zoodanig van een duw- kar te vallen, dat de kleine een flinke hoofdwonde bekwam, waarvoor later geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Naar wij vernemen is de waterto ren die aan geheel 't Land van Heusden en Altena water levert, zoo goed als klaar en zal binnen enkele dagen aan de Waterleiding Mij worden overge dragen. Mej. M. de Rooij alhier is aange steld als volontair ter secretarie te Alm- kerk. Door het verbreeden van den rige merriën. De uitslag was als volgt: 2-jarige merriën, aangegeven 12. Ie prijs 25, de zwarte Vicola, va der Prins Rheinfürst van G. de Jong te Almkerk. 2e prijs 15, de zwarte Valine, vader Domburg, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3e prijs 10, de bruine Sea, vader Eichbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. 4e prijs 10, de donkerbruine Vasta, vader Richard III van Polder Steenen muur te Werkendam. Reserve de donkerbruine Vicota, va der Pr. Rheinfürst van G. H. Straver te Babyloniënbroek. 3-jarige merriën, aangegeven 16. Ie prijs 25 de bruine Udinia, vader Prins Rheinfürst van W. G. J. Brander- horst te Eethen. 2e prijs 15, de donkerbr. Urolanda vader Rolandszoon van A. Z. Snoek te Almkerk. 3e prijs 10, de zwarte Ucota, vader Prins Rheinfürst van G. H. Straver te Babiloniënbroek. 4e prijs 10, de donkerbr. Uliana, vader Erbgraf. van M. van Mersbergen te Drongelen. Reserves: de zwarte Ursala, vader Prins Rheinfürst van C. H. van Ever- dingen te Heesbeen: de zwartbr. Unnie, vader Ebert, van A. Vink te Woudri- chem. 4—8-jarige merriën, aangegeven 23. Ie prijs 40, de 7-jarige zwarte Pas tra, vader Ruthard IV, van G. P. Kiste- makers te Werkendam. 2e prijs 30, de 7-jarige goudvos Po- lone, vader Colonel, van Gebr. Oerle mans van der Schans te Drongelen. 3e prijs 25, de 5-jarige zwarte So- rena, vader Roland, van Gebr. Bran derhorst te Eethen. 4e prijs, 20, de 5-jarige donkerbr. Sabina, vader Roland van W. Snoek Azn. te Almkerk. 5e prijs 15, de 4-jarige donkerbr. Tomona, vader Domburg, van A. Schoenmakers te Raamsdonk. 6e prijs 10, de 6-jarige schimmel Rinata, vader David, van D. Millenaar te Andel. Reserves: de 4-jarige zwart-bruine Tieneke, vader Ebert, van Gebr. Oerle mans van der Schans te Drongelen: de 8-jarige vos Otella, vader Colonel, van J. C. Wink te Wijk. Eén-jarige merriën, aangegeven 21. De definitieve uitslag wordt eerst vastgesteld als over de geheele provin cie de keuringen zijn afgeloopen. Vcor bekroning komen in aanmer- Een vertrek. Met ingang van 1 Juli nam de Ed. Achtb. heer L. J. v. d. Horst definitief ontslag als lid van den Gemeenteraad en Wethouder. 't Was voor de meesten geen verras sing, want reeds lang gingen de geruch ten en reeds weken wisten wij het posi tief zeker, dat hij zijn woonplaats, waar hij 35 jaren geleefd en gewerkt heeft, zou verwisselen met de groote hoofd stad. En ofschoon we wisten, dat hij heen ging, was zijn heengaan ons toch nog een gemis. Er zijn slechts weinig figu ren in een plaats als Kaatsheuvel waar mede rekening gehouden werd als met de figuur van den heer v. d. H. De ruim 25 jaren dat hij als onderwijzer aan de o. 1. school in den Berkdijk en aan de o. 1. school en Mulo-school in de Kom werkzaam was, was hij een figuur van groote beteekenis. Collega s en leerlin gen zullen het blijven erkennen: hij was 'n man met groot gezag, 'n onvermoei de werkkracht, doch tevens 'n meester, die door zijn leerlingen werd gevierd. Heele geslachten kennen hem niet an ders dan „Meester Louis". Voor heele familie's was hij de vertrouwde raads man, de vechter voor hun rechten, de vriend in hun nooden en behoeften. Zijn heengaan zal vooral in die krin gen lang gevoeld worden. Een figuur was hij in de jaren dat hij in de schoenindustrie werkzaam was. Een figuur was hij toen hij daarna meer in 't publieke leven trad. Toen hij de vergadering over in een besloten vergadering, waarin gesproken zou worden over reclames hondenbelasting, schoolgeld, de benoeming van wacht gelders en de zwemgelegenheid aan de Haven. DRUNEN. Voor de rijkspost spaarbank werd in de maand Juni op het postkantoor alhier ingelegd 9258.79 en terugbetaald 18228.63. J Voor den vleeschkeuringsdienst werden op de secretaris alhier, in de maand Juni opgegeven 15 runderen e 30 varkens. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 7 Juli 1935: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur, Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en nam. 5 uur Ds. J. C. Hagen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zon dag des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. Cu perus. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Bousema uit heel buiten den eigenlijken weg te lig gen, hetgeen voor het drukke snelver keer, dat alhier plaats heeft, een mooie verbetering is. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer P. Meijers alhier, is bij onderhandsche aanbeste- iemand in het college trad, met wiens woord en meening rekening zou gehou den worden. Zijn verdiensten daar, vooral toen oud-Burgemeester v. Be- souw door ongesteldheid onbekwaam werd om de leiding in handen te hou- j. is dij ona^u^nc den( z..n a]len bekend en door Burge- ding gegund aan de meeSter Mallens in zijn afscheidsspeech timmerman-aannemer alhier. Onze dorpsgenoot, den heer F. v. Beurden slaagde te 's-Gravenhage voor Gemeente-administratie vanwege de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. De heer J. D. alhier had 't ongeluk bij zijn werkzaamheden op de „Maas mond" alhier, met een mes in zijn pols te steken, waarbij een bloedader werd afgesneden. Hevig bloedend werd hij naar G'berg vervoerd, alwaar door een geneesheer de eerste hulp werd ver leend. Later kon hij wederom naar de ouderlijke woning terugkeeren. MEEUWEN. Woensdag 3 Juli j.l. werd alhier de jaarlijksche Fokpaarden- dag gehouden. De premiekeuringen voor 2-jarige, 3-jarige en 4—8 jarige merriën vanwege Provinciale regelings commissie voor de Paardenfokkerij hadden plaats, benevens keuringen voor stamvaders met afstammelingen, M. C. keuringen en keuring voor 1-ja- meester Mallens in zijn aan den scheidenden Wethouder ten volle erkend. Wat hij als Wethouder deed door de king: 1. Wagnie, vader Prins Rheinfürst, van G. H. Straver te Babyloniënbroek. 2. Wicala, vader Prins Rheinfürst, van A. de Jong te Almkerk. 3. Willina, vader Domburg, van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 4. Wima, vader Eichbaum, van A. Z. Snoek te Almkerk. 5. Walene, vader Prins Rheinfürst, van G. H. Straver te Babyloniënbroek. 6. Wilada, vader Prins Rheinfürst, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Reserves: Wadine, vader Prins Rheinfürst van Gebr. Branderhorst te Eethen: Wilhelmine, vader Eichbaum, van C. Kolf te Almkerk. Stamvaders met afstammelingen. Bekroond werden met 5, zes af stammelingen van den hengst Eich baum, van A. Z. Snoek te Almkerk, toebehoorende aan A. Z. Snoek (4 stuks), Gebr. Smits te Waspik en C. Kolf Gzn. te Almkerk. Een fokpremie a 25 werd toege kend aan Prins Rheinfürst van de Coö peratieve Vereeniging tot verbetering van het paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen, ter wijl 20 afstammelingen van hem elk een bedrag van 5 gulden ontvangen, n.l. aan J. M. Blankers te Almkerk (2 stuks): A. de Jong te Almkerk (3 st. A. A. van Vugt te Dussen; C. Kolf te Almkerk: G. H. Straver te Babyloniën broek (3 stuks): D. Millenaar te An del: P. de Waal te Werkendam; Gebr. Branderhorst te Eethen (2 stuks); A. de Graaff te Babyloniënbroek: J. van den Heuvel te Genderen: C. H. van Everdingen te Heesbeen: W. G. J. Branderhorst te Eethen; Gebr. Oerle mans van der Schans te Drongelen. Bij de keuring voor inschrijving van merriën in het Stamboek der Nationale Vereeniging tot bevordering der Paar denfokkerij werden 5 paarden aange boden, waarvan 4 werden ingeschreven n.l. een drie-jarige, een vijf-jarige en een zeven-jarige, alle drie van Adr. de Graaff Hzn. të^ Babyloniënbroek en een vijf-jarige van Abr. de Jong te Alm kerk. Voor het Militair Certificaat werden 83 merriën aangeboden waarvan 37 voorloopig werden goedgekeurd. De namen hiervan worden later bekend gemaakt. i/ Predikbeurten: Drongelen, Ned. Herv. Kerk, 10,30 uur Ds. P. L. Tasseron. Eethen, geen dienst. werkverschaffing aan de verbetering van ons uitgestrekt wegennet, heeft hem een blijvende dank geschapen van allen, die jaren lang van den erbarme- lijken toestand van onze buitenwegen hebben moeten lijden. Als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur wist hij leniging te brengen in veler nood, vaak ten koste van groo te persoonlijke offers. De T.B.C.-vereeniging verliest in hem een accuraat penningmeester, die bij de hulp die hij bieden kon, steeds woorden van troost en opbeuring wist te vinden voor den lijdenden mede- mensch. Sedert de combinatie der drie Bouw- vereenigingen was hij hiervan de voor zitter, die op de allereerste plaats de verbetering van de volkshuisvesting verstond, door alles wat mogelijk was te doen aan het goed bewoonbaar hou den der woningen. Alle werken van onderhoud en verbetering geschiedden onder zijn persoonlijke leiding. Hij was lid van de commissie van schooltoe zicht, waarin hij op geen enkel school bezoek ontbrak én zijn deskundig oor deel als een uitspraak gold. Hij was voorzitter van de ijsclub, doch heeft als zoodanig het genoegen niet mogen sm? een een ijswinter te vie ren, waarin K iatsheuvel heeft kunnen profiteeren van de pracht ijsbaan, 'n stuk werk van zijn initiatief. De K.J.V.-stichting verliest een voor zitter in den heer v. d. H., aan wiens leiding voor een groot deel de huisves ting van deze jeugd-organisatie te dan ken is. Meerdere andere instellingen, organisatie's en vereenigingen zullen hem als voorzitter of bestuurslid moeten missen. We willen niet trachten compleet te zijn, omdat wij overtuigd zijn, dat wij dan zeker 't gevaar loopen onvolledig te wezen. Wij moeten echter nog een uitzondering maken voor de Midden- standsvereeniging, waarin vooral zijn heengaan gevoeld zal worden. 't Was zijn krachtig initiatief, dat in Kaatsheuvel in korten tijd een Midden- standsvereeniging wist te vormen, die Het echtpaar J. Broeders-Laros, dat a.s. Maandag hun gouden huwelijks feest hoopt te herdenken. in

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7