ÜWS UIT KAATSHEUVEL. SPORT. bekwaam Modelleur levens Sllkmeesler. Amis m leerlijn H0LT1ER-PASS1EU Pension aangtDoüon. Hing uin Diners. LoMM logies 10 cl. nn 29 cl. A. Speekenbrink Gratis Zellbinder 10 protenl hortint EïTM verlaagde prijzen Adr. Bergmans-Smlls Marhll - Waalwijk A. Frtdmte JVtag. j)e Zon" Hwbhtuvel Groot Heerenhuis lil Ut Oltlltll. Pijnlijke Voeten publiek verkoopen: Nuts-U. L. 0. School A. J. VERSTIJNEN 11111111ISI! muil! Profiteer van deze KERMIS-RECLAME. PUROL vraagt voor direct Bericht van Inzet. Notaris Schreurs f 1780.- Notaris C H R1ST uit de hand te koop* Notaris CH RIST pub'iek verkoopen Superbe Corsetband - SCHOENFABRIEK le Waalwijk een zal op Woensdag 17 Juli 1935, te W a a 1 w ij k. BEZOEKT LIKEUREN GEDISTILLEERD GENOEGLIJK NEEM PROEF. Stationsstraat 9 Tel. 148 Johannes Petrus Rijken, Superbe Positie-Corsetband £7.90 ALLEENVERKOOP: Boodschappen voor Waalwijk bij J. COUWENBERG, Besoijenschestraat Bij vermoeide, branderige, transpireerende en stukgeloopen voeten, of wanneer U last hebt van zonnebrand, doorzitten, smetten en schrijnen der huid, zijn Purol en Purolpoeder de meest afdoende middelen daarvoor. in donzen vanaf 30 ct. met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgbaar bij pothekersen Urogisien. Kaatsheuvel, 11 Juli 1935. T. B. C.-dagen. Er begint teekening en kleur te ko men in het programma dat de T.B.C.- vereeniging op 10 en 11 Aug. a.s. zal afdraaien. De variatie van wat geboden wordt overtreft nog verre die van het vorig jaar. Vooral de Zaterdagmiddag geeft 'n verscheidenheid te genieten, die elck wat wills biedt. In 't Sportpark wordt gedemon streerd en gematcht in alle sporten. De avond geeft zijn concerten vol afwisse ling en gijn, waar tusschen door attrac ties op alle gebied gepresenteerd wor den. Op Zondag zal echter de leut zijn hoogtepunt bereiken. Er worden groote affiches ontworpen, die ten minste eenigszins 'n kijk zullen geven van wat Kaatsheuvel presteert, als het er op aankomt Brabantsche jool en leute naar buiten te dragen. De medewerking is zoo spontaan mogelijk. Op geen enkele organisatie of persoon wordt tevergeefs een beroep gedaan. Voor een goed sla gen is verder niets noodig dan goed weer en veel bezoek. Het eerste hopen wij van den Gever van alle goed te verkrijgen; om het tweede te trekken is een reclame-campagne opgezet, die zijn uitwerking niet zal missen. Het vreem- delingenbezoek aan Kaatsheuvel blijft de laatste jaren steeds groeien. De be zoekers vinden er wat ze zoeken en zoodoende komt men graag opnieuw terug. Kaatsheuvel zal ook met de T. B. C.-dagen zijn bezoekers niet teleur stellen. Groote Sportdag op 28 Juli. 28 Juli belooft op ons Sportpark iets bijzonders te worden. Op de eerste plaats 't groote natio nale athletiek-tournooi. Daarnaast wor den de kampioenschappen voor athle- tiek gespeeld van den Bosch. De beste athleten van ons bisdom komen naar Kaatsheuvel om elkaar te bekampen in hardloopen: 100, 400, 1500 m.; in estafette 4 x 100 en Zweedsche estafette 400, 300, 200 en 100 m.; in hoog- en verspringen; in kogelstooten, in discus- en speerwerpen; in hinkstap- sprong; in polstokhoogspringen. Dat zal me 'n spanning geven. Beide groote ter reinen worden ingericht om de athleten te ontvangen. Maar ook de dames doen mee. Meer dan 800 K.J.V.-ers uit ons heele bis dom komen naar Kaatsheuvel om daar 'n korfbalwedstrijd te spelen; reidansen te geven; gymnastiek te demonstreeren; hoog- en verspringen te toonen en te tennissen. Zaterdag en Zondag zullen er speld jes verkocht worden om de groote en vele kosten eenigszins te bestrijden. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel alhier, werd heden aanbesteed het bouwen van een dub bel woonhuis voor rekening van den heer W. van der Velden te Kaatsheu vel. Ingeschreven werd als volgt: Gebrs. Brekelmans, Kaatsheuvel, metselpost 2985 C. den Teuling,Kaatsheuvel, metselpost 2938 C. B. Timmermans, Sprang, massa 5857 F. J. Cornelissen, Kaatsheuvel, timmerpost 2803 massa 6070 A. M. Vermeeren, L.-op-Zand, massa 5737 C. Mutsaers, L.-op-Zand, metselpost 2750 H. Moolenschot, K'heuvel, timmerpost 2564 massa 5847 H. Kramer, Waspik massa 5800 L. Fitters de Grauw, Waspik, massa 5643 L. v. Luxemburg, K'heuvel, metselpost 3267 massa 5833 Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel timmerpost 2350 Verfwerken: Fa. van Roermund 760.50 J. Smit 490.- P. Merkx 485.- allen te Kaatsheuvel. Gunning volgens bestek. Processie Kevelaar—Kaatsheuvel. Bij voldoende deelname zal in afwij king met het vorig jaar de jaarlijksche processie Kaatsheuvel'Kevelaar dit jaar plaats hebben en wel op 4 en 5 Au gustus. Ten einde de groote onkosten te voorkomen die aan het eventueel afbe stellen van een extra trein verbonden zijn, wil het bestuur eenige zekerheid hebben betreffende het aantal deelne mers. Daartoe zal er a.s. Zondag 14 Juli gelegenheid gegeven worden om zich voor deelname aan de bedevaart op te geven, waarvoor het bestuur zit ting zal nemen in een der kamers van het Patronaat St. Jan en wel na de H. Mis van 8 uur tot half 10 en na de Hoogmis van half 12 tot half één. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus L. C. z.v. Hubertus M. de Benis en Cornelia van Boxtel. Ber- nardus W. z.v. Martinus de Nijs en Ca- tharina van Riel. Petronella M. C. d.v. Theodorus Netten en Maria van Boxtel. Marinus M. S. z.v. Pieter van Berkel en Wilhelmina van der Vel den. Jacoba C. d.v. Henricus Moo lenschot en Adriana Maas. Walthe- ra M. C. d.v. Marinus Hamers en Eli sabeth Grootswagers. Johanna M. A. d.v. Johannes van der Put en Maria Esch. Johanna A. P. d.v. Laurentius van den Hoven en Adriana v. d. Heu vel. Adriana J. M. d.v. Johannes de Kort en Gijsberdina Brok. Cornelis H. z.v. Johannes van Es en Catharina Vastré. Maria F. d.v. Johannes Oer- lemans en Lucia Laros. Lucien M. G. z.v. Leonardus IJpelaar en Bertha de Natris. Martina A. N. d.v. Johannes Brekelmans en Adriana Laros. Jo hanna F. M. d.v. Johannes van Loon en Godefrida van der Lee. Cornelia d.v. Pieter de Man en Cornelia Pruijm- boom. Wilhelmina J. d.v. Antonius Soeterboek en Gerdina van Gooi. Adrianus P. H. J. z.v. Cornelius Brand en Cornelia van Iersel. Huwelijken: Driks van Zeist 24 jaar en Adriana de Roon 30 jaar. Petrus J. Gommers 26 jaar en Maria van Beers 26 jaar. Overleden: Bernardus W. de Nijs 2 dagen. Petrus J. Couwenberg 4 maanden. Jacobus M. L. Kemmeren 3 maanden. Cornelia Vermeer 73 jaar. VOETBALSPORT. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Woensdag j.l. speelde Hercules een thuiswedstrijd tegen HEC 2 voor de Zomer-competitie, en wist op schitte rende wijze revanche te nemen voor de op het HEC-terrein 75 geleden neder laag. Zij wist op verdiende wijze te win nen met 64. De leiding was in goede handen bij den heer Jansen. R.K. W.V.B.—V.S.V. Zondag 7 Juli speelde het le elftal onzer vereeniging een thuiswedstrijd om den Bisschopbeker tegen 't sterke V.S.V. uit Valkenswaard, hetwelk uit komt in de 3e klasse I.V.C.B. Nadat de scheidsrechter heeft laten tossen stellen beide elftallen zich vol ledig op. Er wordt door onze jongens direct flink aangepakt. Eenigszins ge steund door den wind weten onze jon gens het spel op de V.S.V.-helft te hou den. Wanneer de voorhoede in die periode van overwicht wat meer ge schoten had, dan zouden doelpunten niet zijn uitgebleven. Als de eerste helft bijna verstreken is, krijgt de rechtsbinnen een prachtkans, die jam merlijk gemist wordt. Na de rust ontwikkelt zich weer het zelfde vurige spel van voor de rust, met V.S.V. meer in den aanval. I)e verdediging van W.V.B. moet zich in deze periode van haar beste zijde la ten zien. Uit een doelworsteling weet dan de W.V.B.-rechtsbinnen het eer ste doelpunt te scoren. Nu zet V.S.V. alles op alles daar 'n gelijk spel voor hen voldoende is om in de volgende ronde te komen. Na enkele hevige aanvallen waarhij de middenlinie van V.S.V. zich prachtig aansluit, weet de linkshalf van V.S.V. met een hard schot, dat den keeper uit de handen glipt, de doellijn te pas- seeren, de stand is dan 11. Nadat door onze jongens weer is af getrapt neemt V.S.V. de bal mee naar voren en de rechtsbuiten van V.S.V. schiet vanaf de buitenlijn in het doel. Door dezen tegenslag ontmoedigd la ten onze jongens d'n moed wat zakken. Het mocht hen niet meer gelukken om een doelpunt te scoren, zoodat het ein de kwam met een onverdiende neder laag. W.V.B.-ers, wanneer ge zoo door gaat met te spelen, zooals j.l. Zondag, en de voorhoede het spel nog wat meel open houdt, waarbij vooral de vleu gelspelers betrokken zullen moeten worden, dan kan en zal er nog menige wedstrijd gewonnen worden. I. V. C. B. Verschenen is 't jaarverslag van den I.V.C.B., waaraan wij 't volgende ont- leenen: Over de geheele beweging is in elk onderdeel een vooruitgang te bemerken. In de afgeloopen competitie kwamen uit: 1ste klas 49 elftallen; 2de klas 118 elftallen; 3de klas*45 elftallen. Totaal dus 212 elftallen, hetgeen een vooruit gang beteekent van 5 (voorig jaar 21). DRUNEN. J.l. Zondag kreeg de voetbalclub de Sporters 1 bezoek van de sterke club uit Haarsteeg, maar lieten zich zoo maar niet uit het veld slaan en wisten te win nen met 74. De Sporters 2 waren in Haarsteeg niet zoo gelukkig de rust ging in met 40 voor Haarsteeg, zoodat ze niets te ver tellen hadden en verloren ten slotte met 72 van Haarsteeg. WIELERSPORT. WAALWIJKSCHE RENNERSCLUB „EXCELSIOR". L.l. Zondag heeft Excelsior een goed geslaagde trainingsrit gehouden over de route Waalwijk—Tilburg—Den Bosch, afstand plm. 58 K.M. Spoedig na de start, reeds voor Kaatsheuvel liep Jo v. Geene weg, het peleton werd uit elkaar op het HEC-terrein geleden 7—5 neder gerukt zoodat er slachtoffers vielen, Collard kreeg kramp, Pruimboom zadel- pech, doch deze zijn later weer ingeloo- pen. In Tilburg was van Geene nog steeds voorop ongeveer 500 meter, doch het drietal ProveniersKampSars die zich van de overige groep hadden los ge werkt, zetten met kracht de achtervol ging in. Achter dit drietal had zich de overige groep gevormd waarin vooral Adr. Pol opvallend goed ging, evenals A. Ver- hoofstad, terwijl de kleine Pol merkbaar een kleine inzinking had, doch zich met energie en taaie volharding toch wist te handhaven. Pruimboom leverde keurig werk door geheel alleen zich bij deze groep in te loopen. Intusschen begaven we ons in de volg auto naar de drie achtervolgers, na even de snelheid genoteerd te hebben (het bleek dat 38 KM. gereden werd) was het duidelijk merkbaar dat de afstand met van Geene steeds geringer werd, en het bleek ons dat den Waalwijkschen N.W.U-man moeite had het tempo te houden, het genoemde drietal gaf intus schen goed damwerk te zien, er werd om beurten kop gereden, zoodat het niet kon uitblijven of van Geene zou nog voor Den Bosch worden ingeloopen, doch het zou anders loopen, op met slechts 100 meter van den vluchteling kreeg eerst Sars een lekken band en nog geen 5 minuten later Kamp, zoodat Pro veniers geheel alleen zat en het beter oordeelde op de groep te wach'en deze kwam al spoedig voorbijgestormd, doch van Geene zou nogmaals geluk hebben, juist toen hij in Den Bosch den overweg passeerde werden de boomen neergela ten en moest de geheele groep welke reeds na 1 minuut arriveerde 2 minu'en wachten. We hebben toen niets meer bijzonders gezien. Jo van Geene arri veerde in den tijd van 95 minuten als lste. Wat er direct na zijn aankomst af speelde was voor de wielersport in t algemeen verre van fraai, en allerminst correct tegenover het bestuur van Excel- cior. Verdere volgorde van aankomst: 2. op 4 minuten N. Proveniers; 3. Pruimboom (pech gehad): 4. C- Sars (lek bandje); 5. (lste B-klasser) Adr. Pol; 6. Ant. Pol; 7. C. Kamp aUeen aan gekomen, eveneens een lekke band. P. Timmermans opgegeven; A. Ver- hoofdstad opgeeeven wegens kramp. Excelsior, Waalwijk. Woensdagavond hield de V> aalwijk- sche Wielerclub Excelsior haar ^'eke- lijksche clubwedstrijden op de Waal- wijksche Wielerbaan. De uitslagen wa ren als volgt: Sprintwedstrijd: lste serie van Hilst, 2. van Zeist; 2de serie: 1. Rosenb'-and, 2. Verhoofdstad; 3de serie: 1- A. Pol, 2. P. Timmermans. c Australische achtervolging: 1- C. Sars, 2. Pruimboom, 3. D. Pol. Klassementrace van 50 ronden ts- klasse: 1. P- Timmermans 15 p., 2 en 3 A. Pol, Rosenbrand, beiden 14 p., 4. \er- hoofstad 8 d.» 5. A. Pol 5 p. Persoonlijke achtervolging: 1. l. Kamp, 2. Proveniers ingehaald na 13 ronden. x Klassementrace voor M-klasse. Proveniers 25 p., 2- C. Kamp 19 p C. Sars 10p. Wielerbaan 's-Hertogenbosch. Zaterdag 13 Juli brengt de wielerbaan te 's-Hertogenbosch wederom een pro- «ramma van internatonale gehalte. Naa't de 50 K.M. koppelrace voor profs is wel het belangrijkste de ontmoeting der vier finalisten van het kampioenschap van Nederland, achtervolging, onze kam pioen Jan Pijnenburg tegen Frans Staats; Jan van Hout en Cees Pellenaars. Thans kunnen deze specialisten in de achter volging in Brabandsche omgeving, dus in hun eigen thuis, toonen wat zij waard Z1J Deze wedstrijd die tenslotte een re vanche van het kampioenschap van Nederland achtervolging is, zal voor zich zelf reeds belangstelling genoeg trek- ken. Naast deze intressante koers trekt de 50 KM. koppelrace alle aandacht, waarin tegenover het Belgische favorie ten paar Debruyker—Verhaegen onze beste koppelrace specialisten geacht worden o.a. Pijnenburg—Wals; Slaats— Jan van Kempen; Braspenninx—Pelle naars en van Houtvan Schijndel. Ook koppels als van OersKremers; MetzAdan; en de Duitschers Czukalla- Schnitlzer zullen hun rol weten te spe- len. Het verdere programma wordt ge vuld met amateurs sprint; klassemen' en afvalrace met als slot een uitda gingswedstrijd tusschen de koppels Kradolfer—van Esdonk en Capelle— MddS 24-Uurs-rit door Brabant. Ter gelegenheid van het 750-jarig stadsbestaan van Den Bosch organiseert de commissie der feesten aldaar van 19 tot 20 Juli a-s. een 24 uursrit voor wiel rijderstoeristen met als begin- en eind punt „Oud—'s Hertogenbosch". \oor dezen rit die over een afstand van 2no K.M. loopt, en waar voor tal van prach tige prijzen beschikbaar zijn gesteld, is geen provinciale weggeldkaart noodig. Het startschot wordt op Vrijdag IJ Juli om half drie n.m. gelost door bur gemeester van Lanschot. Inschrijvingen 75 cents per persoon te richten tot den heer W. Verhoeven, Koninssweg 59, Den Bosch. Gironum mer 258983. Brieven onder no. der adv. bureau van dit blad. 54770 te Drunen, bericht dat het vast goed van den Heer C. H. VAN 1EBLANT is ingezet tot een bedrag van De TOESLAG blijft bepaald op Dinsdag 16 Juli 1935, des nam. 7 uur precies, ter herberge van P. KLERKS te Drunen. te Waalwijk, des nam. 2 uur, ten huize van de kinderen GLAUDEMANS te Waalwijk aan de St Antonius- straat no. 86 Een gedeeltelijken IN BOEDEL, bestaande uit Tafels, stoelen, schilderijen, kasten,spiegels, loopers, matjes, gordijnen, lampen, ledik inten, waschtafcls en waschstellen, mangel, kachels, waaronder gaskachel, keukengeiief, glas en aardewerk, ketels, loudspea ker, kinderwagen en hetgeen verder zal worden aangeboden De verkooping geschiedt ten verzoeke van den heer L. PIJ NENBURG te 'sHertogenbosch en om contant geld. Te bezichtigen op den dag der verkooping, voormiddags van 10 tot 11 uur. 54772 Staande te Kaatsheuvel, Peperstraat 24, thans bewoond door Mej. ADRa. VLOEMANS. Het pand kan zeer geschikt worden verbouwd tot winkel huis, terwijl geld voor hypo theek beschikbaar wordt ge steld. Aanbiedingen vóór Zaterdag 20 Juli, 's avonds 8 uur hij den heer C. P. VLOEMANS te Kaatsheuvel. 54771 voor de nieuwe cursus, welke 2 7 Aug. a.s. aanvangt, kan geschieden hij het hoofd der school, den heer M. G. GOUD- BERG. Schoolgeldheffing naar in komen. Leermiddelen vrij. Toelatingseis het met vi ucht doorlopen hebben van zes klassen der lagere school. 1. 3. te Waalwijk, znl ten verzoeke van de heeren TIMMERMANS q q. te Waal wijk op Dondeidag 13 JuU 1935 des voorm. te 10 uur op Plantloon onder Loon-op-Zand PI m. 8 H.A. ROGGE op het Drunensch stuk in 25 koopen Pl m. 7 H.A. HAVER op de groote ontginning in 22 koopen. Aanwijzing geven de opzichter M. Bertels en J. v. Alphen op Plantloon. 54700 Betaaltijd Kerstmis 1935. Borgstelling verplichtend. tijdens de Kermisdagen het bekende Café Het nieuwste Mortier orgel »DE REUS VAN BRUSSEL« met de allernieuwste muziekschlagers. Spiegelgladde vloer. Gezellig zitje. PRIMA CONSUMPTIE. viert men kermis en diverse Lesten vsannier men goede dranken koopt. Het aangewezen adres hiervoor is hij Slijter ij Grootestraat 191a, WAALWIJK WIJNENBIEREN 54769 ADVERTENTTëN. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen lieven zoon betuigen wij onzen hartelijken dank. 54763 Uit aller naam. W B. RIJKEN A. H. RIJKEN-DE BRUIJN Capelle Juli 1935. Als Positie-corset niet duur, En U behoudt Uw goed figuur. Draagt en steunt den buik zonder den minsten druk uit te oefenen. Daarbij biedt deze band vele voor- deelen die hier niet nader te om schrijven zijn. Dr. Q. K. te Amsterdam schrtjft Ik vind voor een vrouw in blijde verwachting de Superbe Positie-band aan alle eischen voldoen.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7