SPORT. 1 TEI NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. m juic met de woorden van Psalm 891 ok stocj zoo min de hemel ooit uit zijne stand zal wijken, min zal Uwe trouw ooit wankelen of wijken,» welk psalmvers door de gemeente staande wordt gezongen. CAPELLE. De postduivenver— eeaiging »De Luchtvaart» gevestigd ,jn net café van Mej. Wed. A. van 4 der Haart aan de Nieuwevaart, hield ef r°' niet jonge duiven een wedvlucht 'ltler| vanaf Lier met den volgenden uit slag dei Atir. Bakkeren le en 47e. H. Dekkers 2e ?en en 8e. Adr. Blom 3e, 6e, 10e, 20e, 27e, 40e uri en 4-e- J- van Dooinik, 4e, 9e, 15e, 16e, i 17e, 49e» 52e en 53e. t reffers, 5e, 25e l~ri en 39e. P. Nieuwenhuizen, 7e en 43e. W. Mandemakcrs, 11e, 32e en 51e. Adr. Kloot- deze» wijk, 12e, 24e, 29e en 45e. w. Versteeg 13e iker en 31e. r. Kaaijmakers, 14e. Vos 18e, 33e en 41e. C. Kosenbrand, 19e, 35e, 36e en 48e. A. bpierings, 21e, 26e, 28e en 30e. J. ;s- versteeg 22e, 23e, 37e, 38e en 44e. B. Hart- tone: man 34e. ri. Kosenbrand, 46e en J. Meter 50e. De onlangs opgerichte Korfbal- 'ordl yereeniging »K. 1. L.» speelde jl. ïkeu( Zaterdagnamiddag haar eerste wed- iven strijd en wel een vriendschappelijke (,eii ontmoeting te iNieuwendijk tegen de korthalvereeniging aldaar. Deze wed- Ln 1 strijd eindigde in een 7-0 over elasll nunnino voor de ontvangende ver Uit de film „Goud-Eiland" in het R.D.B.-Theater. e he J.l d. pofs even vaj deze raad sen den winning eeniging. Bij het aan de R. H. B. S. te 'sHertogenbosch gehouden eind examen slaagde o.m. onze dorps- oeuoot de heer C. C. Addink. Voor het M. U.L. O. diploma A. slaagde j.l. Zaterdag te Breda de jongeheer J. Bosenhrand Adrzn., terwijl de jongejutï'r. W. Oerlemans na gehouden examen werd toegelaten tot de eerste klasse Gymnasium te 's Hertogenbosch en de jongeheer M. Dijksira voor 't toelatingsexamen le klasse Handelsschool te Waalwijk slaagde. Geslaagden en familie onze geluk- ^!n wenschen. led.. een. t ge; ats •de -spej ren akle •ze ej l'jj ïoeij Het bouwen van een woonhuis met boerderij voor rekening van den heer H. Wittebol onder architectuur van den heer F. Michaël is na ge houden aanbesteding opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. Kleinloog te Vrijhoeve Capelle. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. van Xuperus. 'een g inI laar eid, ling lit gen tien op den r be mie. [is v an c be i der )ldo ar o .'erti met m n; pass olda ;erdi prai ili '3 agb n n. dien and; m zi or li ;dan e we zette en kt •in 1 neer. we in b lenst t sp >r oi is b idigt •oen aid; eid i >k de 'en. ippe geve WASPIK. In de plaats van den Heer J. P. van Velthoven, die om gezondsheidsredenen ont.-lag heelt genomen, is tot secretaris der St. Vincentiusvereeniging benoemd de Heer B. de Winter. Tot vice- president werd in de plaats van wijlen den Heer P. de Winter be noemd de heer J. P. van Velthoven. A.s. Zondag zal onze dorps genoot de Weleerwaarde Father Leo van Son, die 1.1. Zondag te Mill-Hill de H. Priesterwijding ontving, in de parochiekerk zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. Om ongeveer kwart voor tien zal Z Ew. aan de woning zijner oudjes met bruidjes worden afgehaald en naar de pa rochiekerk worden geleid. Door de. Katholieke Jeugdvereenigingen zal de medewerking worden verleend. A.s. Zondag zal in de parochie kerk een collecte worden gehouden voor kaarsen en bloemen voor den aanbiddingsdag op a.s Dinsdag. RAAMSDONKSVEER. Het op nemen van arbeiders in landbouw bedrijven zal in deze gemeente be vorderd worden, door het geven van bijslagen. De regeling die voorloopig geldt voor de periode van 1 Augustus tot en met 31 December 1935 komt in hoofdzaak op het volgendeneer. De bijslag wordt gegeven in het loonbedrag, dat in bovengenoemd tijdvak in een bedrijf is uitbetaald boven een bepaald minimum-bedrag. Dit minimum-loonbedrag wordt vastgesteld voor de verschillende gewassen, welke in 1935 worden verbouwd. De inspecteur voor de werkverschaffing geeft aan, hoeveel per H.A. en per gewas, al naar ge lang van het landbouwgebied, dit minimum-loonbedrag zal zijn. Voor arbeid, dien de bedrijfsleider in eigen bedrijf verricht, wordt een loonbedrag vastgesteld naar even redigheid van den arbeid, welke hij in zijn bedrijf verricht. Ditzelfde geldt voor de overige gezinsleden en inwonend mannelijk en/of vrou welijk personeel. De bijslag bedraagt 50°/0 van het meerdere loon, dat voor werkzaam heden in het bedrijf is uitgekeerd boven het minimum-loonbedrag. De bijslagregeling geldt alleen, voor zoover de betrokken land bouwer arbeiders aanneemt, waar van de plaatsing is goedgekeurd door de betrokken Inspectie voor de Werkverschaffing. Voor belanghebbenden zijn ter gemeentesecretarie desgewenscht na dere inlichtingen te bekomen. De landbouwer (bedrijfsleider), die voor bijslag in aanmerking wenscht te komen en derhalve wil medewerken tot het opnemen van nieuwe arbeiders, doet vóór '24 Juli a.s. biervan mededeeling ter ge meentesecretarie, alwaar hij ook een aanvraagformulier kan bekomen. Zondagmiddag had in het K.J.V. huis aan het Heereplein de aanneming plaats van de K.J.V. Dit de K.J.V. alhier bloeit, blijkt hier wel uit, dat Zondag weer 32 meisjes tot de K.J.V. alhier zijn toegetreden. liet welkomstwoord werd ge sproken door den Weleerw. Heer Kapelaan A. van der Vaart, direc teur der K.J.V., waarna een felici tatie iied werd gezongen door de K.J V.'ers, gevolgd door een lied dat gezongen werd door de nieuwe K.J.Vers. Verder werd de avond gezellig doorgebracht met zang en voor drachten. In de Dinsdagavond gehouden vergaderingen van de Waterschap pen »de Cai thuijzerpolder« en »den Goeden Aards en Eendrachtspol dere, werd in plaats van den heer J. A. van Beek, die wegens leeftijd ontslag had genomen, metalgemee ne stemmen tot secretaris penning meester van beide waterschappen gekozen de heer G. A A. van Beek. De voorzitters der beide water schappen brachten den Secretaris penningmeester hulde voor de nauw gezette en keurige administratie en dank voor de aangename samen werking gedurende zoo'n lange reeks van jaren, en vertrouwden dat de zoon zijn vader, in alles zoude navolgen. Op Zondag 21 Juli a.s. zal alhier een speldjesdag worden ge houden, waarvan de opbrengst komt ten bate der K.J.V. Op Donderdag 1 Augustus a.s. zullen de echtelieden P. van Strien- van de Koppel, woonachtig in de Lomboksteeg, den dag herdenken, dat zij voor 50 jaren in den echt vereenigd werden. Het zal de nog krasse oudjes, dien dag voorzeker niet aan belangstel ling ontbreken. Zondagavond circa 9 uur hac alhier op den Rijksweg een ernstig motorongeval plaats. De motorrijder van der Laan, uit Geertruidenberg kwam van de rich ting Oosterhout gereden. Op de duo was gezeten de heer de Moréé, machinist aan de P N.E.M., even eens woonachtig te Geertruidenberg. Ter hoogte van de Kreeksluis onder deze gemeente, sprong de achterband van den motor, waardoor de heer d. L. de motor niet meer meester RAAMSDONKSVEER De vier candidaten der Chr. Mulo alhier, n.l. P. Zeijlmans van Emminckho ven, G. Hageman, M. Bakx en J. Modderaar slaagden voor het Mulo- Diploma; de eerste drie voor A; de laatste voor B. Wel een mooi succes. Vrijdagavond zal er gelegen heid zijn tot aangifte van den H. Doop in de Veersche Consistorie kamer. Zondagmorgen zal er in de Dorpsche Kerk leesdienst worden gehouden; des middags treedt in de Veersche Kerk op Ds. Louwe Ivooimans. De heer Zielstra, onderwijzer aan de Veersche Herv. School slaagde te Breda voor het Hoofd- acte-examen. GEERTRUIDENBERG Door de üeertruidenbergsche Hondendres suurvereeniging »De trouwe hond als vriend« werd alhier op het teirein, gelegen achter de Koestraat onder zeer groote belangstelling een onderlinge demonstratie gehouden waarbij zeer keurig werk werd verricht. Het talrijk publiek was dan ook ten zeerste verwonderd dal in zoo een kort bestaan dezer vereeniging zulke buitengewone goede resultaten konden worden bereikt. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. P. Matthee met Belgische her der »Hector« 260 punten; 2. N. Sperber met Hollandsche herder »Nora« 235'/a P-; 3. H. Heijkant met Belgische herder »Duc«168p.; 4. W. Sperber met Belgische herder »Willy« 162 p.; en A. Stoops met bouvier »Duc« no. 5 met 143 pun. ten. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. De aanbesteding van drie woonhuizen voor rekening van de heeren L. Nelissen, L. Weterings en J. de Bok alhier, had den volgenden uitslag Timmerwerk (2 huizen A en B). B. Hessels, Made, woonhuis A f1298 B f1298 Massa f2556 P. van Bavel, Hank A f 1195 B f 1150 Massa f2345 M. Heere, Hank A f 1125 B f 1055 Massa f 2180 Metselwerk Gebr. Vissers, Zevenbergen A f 1958 B f 1996 C f 1950 Massa f 3900 Van Biesheuvel, Hank A f 1900 B f 1880 C f 2005 Massa f 5785 Van Gurp, Made Af 1815 B f 1815 Cf 1815 Massa f5445 Schilderwerk P. Scheeren, Dussen A f 244 B f 244 C f 248 Massa f 725 J. Herman, Hank A 53,50 B 53,50 C 53,50 Maesa 160,50 De gunning wordt voorbehouden. In de gehouden jaarvergadering der R.K.V.V. Duss. Boys werden de verslagen van penningmeester en secre taris goedgekeurd Het vereenigingspeil blijkt nog steeds crescendo te gaan. De Voorzitter, secretaris en penningmeester werden als zoodanig wederom herkozen. A.s. Zondag houden de Boys weder om een algemeene ledenvergadering. Het timmerwerk voor 't verbou wen van 't oude schoolhuis tot twee woningen, voor rekening van den heer heer A. v. d. Pluim is opgedragen aan den heer G. v. Mierlo alhier. De vlaggetjesverkoop ten bate van de K.R.O. bracht ongeveer f 30 op. De heer J. Leemans had 't on geluk met zijn oog in een pikhaak te vallen. Aanvéfhkelijk vreesde men voor 't behoud van het cetroffen oog. Dr. v. Vuuren verklaarde evenwel bij de ge neeskundige behandeling, dat 't licht is behouden. Woensdagavond werd onder leiding van burgemeester Snijders in hotel Leemans alhier een vergadering gehou den, zoowel van georganiseerde als on georganiseerde landbouwers Op deze vergadering werd 't maximum loon vastgesteld en werd tevens een commis sie benoemd, bestaande uit de heeren v. Krimpen, Koekkoek, Raams en Ver hoeven, die met de afdeeling Hank in nader overleg zal treden. Omtrent 't ongeval betreffende A. v. d. Pluijm, die op de Straatweg alhier door een auto werd aangereden en zooals gemeld, bij aankomst in 't Zie kenhuis reeds bleek te zijn overleden, kunnen we melden dat v. d. Pluijm niet is overleden, maar met een zware her senschudding in 't Ziekenhuis te Raams- donksveer verblijft. Dezer dagen werden op de papier fabriek alhier een twintigtal arbeiders ontslagen, welke meestal tot de oude garde behoorden. groote R. K. Sportdag te Zevenberg sche Hoek bij een botsing met een La Chapelle speler de neus. v. Boxtel werd naar het zieken huis te Breda overgebracht. De stand die hij deze botsing 1 l£was ble^f ongewijzigd. Uit deSchoemndustrie in Kaatsheuvel. In de pers circuleert een bericht uit Kaatsheuvel, behelzende de mededeeling dat in Kaatsheuvel a.s. Zaterdag aan 't personeel der firma's P. H. Vloemans, \V. van Nieuwstadt Zn. en de N.V. Horizon omvat tende 250 a 300 man tegen a. s. Zaterdag ontslag is aangezegd. Dit bericht is juist, maar't zelfde geschiedt, of is geschied ook op de andere fabrieken te Kaatsheuvel en Loonopzand. Men deelt ons mede dat dit ont slag verhand houdt met het feit, dat de betrokken patro.-.ns, wegens den buitengewoon slechten gang van zaken niet kunnen voldoen aan de bepaling uit het voor eenigen tijd inderhaast gesloten contract hij deac- tie bij de firma Zacht, dat bij werke loosheid door slapte 50 pCt. van 't loon moet worden uitbetaald. De werkgevers in kwestie meénen, dat de gevolgen der workeloosheid door de officieele instanties voor de crisissteupregeling gedragen dienen te worden. Waarschijnlijk zal een vrij groot gedeelte van deze arbeiders, die zulks wenschen de volgende week weer aangenomen worden om enkele dagen per week te werken, tegen 't normale loon buiten contract. Voor de overige werkdagen zouden zij dan naar den steun verwezen worden. v. was. Beiden werden tegen den grond geslingerd, v. a L. bracht het er met een lichte verwonding aan de hand af. De duorijder, de heer de Morée daarentegen, was er erger aan toe. Dokter Lips, die direct aanwe zig was, constateerde een zware hersenschudding. Per brancard is hij naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer overgebracht. Hij is direct van de laatste H. Sacra menten voorzien. Maandag was de toestand hoogst ernstig, zoodat voor zijn leven ge vreesd werd. Naar we vernemen is de toe stand van de heer de Morée, die jl. Zondag bij een motorongeval een zware hersenschudding heelt beko men, wel iets vooruitgaande. Wanneer de toestand blijft zooals hij nu is, is levensgevaar zoogoed als uitgesloten. P. de Wijs, Made A f160 B f175 J. Janosit, Made A f179 B f180 C f 210 Massa f 545 C f 183 Massa f 533 M. Heesters, Geertruidenberg A f129 B f129 C f129 Massa f 387 Ijzerwerk P. van Bavel, Hank A 50,27 B 49,29 C 47,99 Massa 147,35 Van Elshout, Made A 39,50 B 38,85 C 37,10 Massa 115,45 Lood en Zink J Matthu, Zevenb. Hoek A215 B 222 C232 Massa669 J. Herman, Hank A209,50 B2l7,50 C222 Massa649 P. van Bavel, Hank A181,40 B 181,40 C 174,60 Massa 529,85 P. Broeders, Geertruidenberg A198 B210 C 106,40 Massa456 Electriciteit P. Matthu, Zevenb. Hoek A 95 B 95 C 95 Massa 285 P. van Bavel, Hank A 67,85 B 67,85 C 67,85 Massa 199,75 P. Broeders, Geertruidenberg A 64 B 64 C 64 Massa 179 Kaatsheuvel, 14 Juli 1935. Brand. Hedennamiddag om goed zes uur werd onze plaats opgeschrikt door een brand ontstaan in het woonhuis van den heer Beulen in het filiaal van de firma H. v. d. Velden Co. in de Hoofdstraat. Vermoedelijk door een defect in de schoorsteen is bij hei koken der wasch op de bovenverdieping vuur in aanraking gekomen met hout of anderzins. In enkele oogenblikken sloeg de brand uit het dak. De brandweer was met slangen op de waterleidiug in eenige minuten in staat den brand met een paar krachtige waterstralen aan te grijpen. Hieraan is het dan ook te danken, dat de omliggende huizen, waarvan, dat van Notaris J. van Ham aan het brandend perceel helend is. gespaard bleven. Van het bewuste pand brandde de zolder en een gedeelte ,ran de boven verdieping die als woonhuis dienst doet geheel uit. De rest met eveneens de in den winkel opgeslagen winkel-artikelen, winkelopstanden etc. kregen enorme waterschade Om zeven uur was de brandweer de brand volkomen meester en konden de slangen ingehaald worden Door het vlug optreden der brand weer en de tactische regeling der gemeente-politie is hier een groote ramp voorkomen. \j Brand BRANDSTICHTING? Zooals uit bovenstaand bericht blijkt is brand ontstaan in de woning van den heer G. Beulen op Zondag middag j.l. Wij gaven ook voor de andere couranten hiervan een kort verslag en stelden tevens reeds Zon- dagnam, om pl.m. 7 uurhetA.N.P. (Algemeen Nederl. Persbureau) hier van in kennis. In verschillende bladen konden wij alzoo Maandag omtrent dit feit 'n verslag lezen, dat kort doch volgens de waarheid was. Alleen de »Maandagmorgen« had bij de kop van 't bericht de hatelijke insinuatiegeplaatst »Brandstichting«. Hoe de redactie aan deze verdacht making komt is ons onverklaarbaar. Niet de minste aanwijzing is hier voor voor handen, noch de moraliteit van de bewoners, noch ook eenig feit dat er op wijst. Begrijpelijk is deze insinuatie voor den heer Beulen zeer pijnlijk en lijkt het ons van de »Maandagmorgen« een plicht om in deze in haar eerste nummer te komen met een rehabilitatie, die in dezelfde kringen gelezen kan worden Neus gebroken. Hedennamiddag brak de heer J. van Boxtel met het eerste elttal van onze R.K. Voetbalvereniging tegen La Chapelle spelende op de Herwonnen Levenskracht De bloempjesdag van H. L. heeft, dank zij de activiteit der dames- verkcopsters,niet minderdan till.15 opgebracht. Vliegerwedstrijd. Zondag 4 Aug. zal voor de leden van de K. J. C. op 't Sportpark een vliegerwedstrijd gehouden worden. Voor deze wedstrijd zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. De toelating tot 't raadslidmaatschap. In het nummer van heden komt het verslag voor van de gemeente raadsvergadering van Woensdag j.l. Hieruit blijkt dat 4 der gekozen raadsleden als zoodanig niet kunnen worden toegelaten, daar hunne ge loofsbrieven niet waren ingezonUen of in orde waren. Voor sommigen is dit niet voldoende duidelijk. Wij willen daarom 't een en ander even toelichten. Na de stemming krijgen de gekozen leden van den Burge meester bericht van hunneverkiezing waarbij alle formulieren, die slechts ingevuld en geteekend behoeven te worden in den daarvoor gestelden termijn moeten worden ingediend bij 't hoofd der gemeente Tevens is ingesloten een formulier, dat 'n verklaring bevat dat de betrokkene deze stukken ontvangen heeft. De zaak is dus niet moeilijk, doch ge woon 'n kwestie van accuratesse. De vier bewuste gekozenen hadden evenwel verzuimd deze stukken of gedeelte daarvan in te zenden, met het gevolg als bekend gemaakt in de raad. De opvolgers van de diverse lijsten krijgen nu dezelfde stukken weer toegezonden, waarbij dezelfde formaliteiten moeten wor. den vervuld. De opvolgers zijnvoor Snoeren de heer J. v. Liervoor v. d. Heuvel de heer M. Smitvoor P. Robhen de heer P. v. Halderen, voor A. Snaphaan de heer G. Markus. ST. JOACHIMSMOER. Zondag vergaderde de R.K. Voetbalclub »Blauw-Wit« bij M. Maas. Aan de orde was vaststelling van de in werking-treding van het gewijzigde reglement. Na aanvulling werd als datum voor inwerkingtreding aan genomen 14 Juli. Vervolgens had periodieke verkiezing plaats van voorzitter en penningmeester, welke herstemming van de functionarissen tot uitslag had. Beiden namen hun herkiezing aan voor een nieuwe periode van 4 jaar. Een voorstel tot bestemming van de inkomsten moest worden aangehouden tot een volgende bijeenkomst. De afwezige leden zullen van de genomen be sluiten in kennis gesteld worden. VOETBALSPORT. I. V. C. B. Op 21 Juli a.s. zal de I.V.C.B. te Utrecht in 't gebouw voor Kunsten en Wetenschappen hare algemeene Jaarvergadering houden. SPRANG. S.V.W.—N.E.O. 1—4. Zaterdag j.l. had voor den BVB de ontmoeting plaats tusschen SVW en >P NV Sen. Zoo 5 te *3 t< Te •cru elver vor

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7