Geen verwarring meer!! totaal opgeruimd. aan taxatieprijzen opgeruimd. Mag. „DE ZON" Kaatsheuvel. GEMENGD NIEUWS. KANTONGERECHT. ADVERTEERT IN DIT BLAD. H. KLUMPERS' WINKEL, Grootestr. 252, WAALWIJK. Wij herinneren NET DIENSTMEISJE NET DAGMEISJE, De Drukkerij op ELK gebied, van 't gewoonste tot 't beste aan billijke prijzen dames- en kinderjurken, damesblousen, polo shirts, blezertjes in alle maten mouselines, kunstzijde, matting, crêpe de chines, kortom alle zomerstoffen Wij hebben een groot aantal coupons Vloerbedekking. Ernstige Autobosting bij Oegstgeest. Een droevige autoramp van onge kend formaat heeft gistermiddag Oegst geest in opschudding gebracht. Niet minder dan vier auto's en een motor fiets zijn op elkaar gebotst. Alle inzit tenden, vijftien in getal, werden uit de wagens geslingerd en werden allen, het zij levensgevaarlijk of wel minder ern stig gewond. De breede rijweg tusschen het Groene Kerkje en Sassenheim, waar het ontzettende ongeluk plaats vond, bood een verschrikkelijken aanblik. Een kindje is inmiddels overleden. Omstreeks drie uur is het ongeluk geschied, dat naar ooggetuigen mede- deelen, zich als volgt moet hebben toe gedragen. Op het reeds gereedgekomen deel van den nieuwen rijksweg, die om Oegstgeest heen wordt aangelegd, stond tusschen de Postbrug en 't Groe ne Kerkje, rechts aan den kant van den weg (uit richting Haarlem gerekend) een stilstaande vrachtauto. Van de richting Haarlem kwamen op vrij korten afstand achter elkaar, een drietal personenauto's en een motor fiets aanrijden, die op den breeden weg, waar vier auto's elkaar kunnen passee- ren, in een flink tempo voortreden. De tweede auto wilde den voorsten inha len. Even voor het oogenblik, dat het voorste der voertuigen links van den stilstaanden vrachtauto wilde passee- ren, schoot een personenauto, die uit de richting Den Haag kwam en die tot dat oogenblik behoorlijk aan den rech terkant van den weg had gereden, plot seling naar links uit, recht op den vrachtauto aan. De catastrofe was toen niet meer te vermijden. De plotseling zwenkende wagen botste tegen den eersten tegen ligger. Hij greep dien opzij en botste vervolgens met oorverdoovend geweld tegen den er achter rijdenden wagen. De auto, die weer achter dezen wagen reed, kon zijn vaart niet meer inhouden en reed met volle vaart op den plotse ling tot stilstand gebrachten voorganger Ten slotte reed nog een motorrijder op deze chaotische verwoesting in. De gevolgen waren zoo afschuwelijk, als zelden met een autoongeluk het geval is. Meters ver in het rond lagen over den geheelen weg de slachtoffers ver spreid; vijftien menschen, waaronder een kind van nauwelijks drie maanden oud Groote bloedplassen vlekten op den bitumen weg. Temidden van de ver splinterde onderdeelen van de auto's geheel afgerukte portiers, banken en kleinere carosserie-onderdeelen la gen de van pijn kermende en bewuste- looze slachtoffers, die alle door de ge weldige schokken uit de auto's waren geslingerd. Een der auto's was vrijwel niet meer als zoodanig te herkennen, dermate was hij in elkaar gedrukt en ontredderd. Het mag een wonder hèeten, dat bij deze botsing niet onmiddellijk dooden vielen. Even nadat het ongeluk gebeurd was, waren allen nog in leven. Allen waren echter min of meer ernstig gewond, een drietal zoo ernstig, dat reeds dadelijk voor hun leven gevreesd werd. Het is onder de gegeven omstandig heden nog een geluk te noemen, dat alle inzittenden uit de wagens geslingerd werden, want een de auto's vloog on middellijk na de botsing in brand en de gewonden hadden zich anders zeker niet uit deze reddeloos in elkaar ge drukte wagens kunnen redden. Zeer spoedig was een uitgebreide hulpdienst aanwezig. De burgemeester van Oegstgeest en de Oegstgeester po litie waren onmiddellijk met vier man ter plaatse en mede aan hun doortas tend optreden is het te danken, dat bin nen een half uur alle gewonden naar 't ziekenhuis werden vervoerd en dat spoedig daarna de gehavende auto's en de motorfiets waren weggesleept. Intusschen is nog de heer Mandeler overleden. Doodelijk ongeluk bij Assen. Gisteravond omstreeks 10 uur is te Ubbena, tusschen Assen en Vries, een 70-jarige man, wiens identiteit tot dusver nog niet is vastgesteld, bij het oversteken van den weg gegrepen door een auto. De man was op slag dood. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De beide inzittende militairen liepen verwondingen op. Oude man overreden te Baarn. Gisteravond is de 76-jarige man R. Tiffelen, die verblijf houdt in het Rust huis van het Leger des Heils, bij het oversteken van den Rijksweg Amster dam*Amersfoort te Baarn gegrepen door een auto, bestuurd door den heer K. uit Amsterdam. Bij het oversteken van den drukken weg heeft de oude man vermoedelijk niet voldoende uitge keken. Kort na het ongeluk is hij ter plaatse overleden. Boot met 21 menschen in Oost-Pruisen omgeslagen. Gisteravond is op het Darenthener meer bij Allenstein een noodlottig on geluk gebeurd. Een roeiboot, die op pri mitieve wijze als veerboot dienst deed tusschen Darenthen en het ontspan ningsoord op het Hertha-eiland in het meer, keerde overladen met 21 perso nen van het eiland naar Darenthen te rug. Midden in het meer liep de boot plotseling vol en sloeg om. Van het ge zelschap, dagjesmenschen uit Allen stein, zijn 11 personen verdronken en konden slechts 10 gered worden. Nadere berichten over de toedracht ontbreken nog. De politie stelt een on derzoek in. Tot nu toe konden slechts 2 lijken geborgen worden. De mijnramp te Dortmund. Het aantal slachtoffers van het on geluk op de mijn Adolf von Hansemann is tot 17 gestegen door het overlijden van den mijnwerker Karler. Auto-ongeluk. In een bocht van den weg tusschen Keulen en Bonn is gistermiddag een met 5 personen bezette particuliere auto bij het uitwijken voor een tegemoetkomen- den vrachtauto tegen een boom gere den. Twee der inzittenden zijn op slag gedood; twee anderen met zware ver wondingen naar het ziekenhuis te Bonn vervoerd. De vijfde is licht gewond. De arrestaties te Oss houden aan. Thans weer twee inbrekers. Door de gemeentepolitie te Oss zijn hedennacht gearresteerd P. Geenen en P. v. Galen, die ervan verdacht worden in October 1933 een inbraak te hebben gepleegd in de woning van den 79-ja- rigen W. Timmermans in de Mikkel- t'onksche straat, waarbij ruim 400.—- werd ontvreemd. Th. v. Bcrne (Dotje) bekende reeds vorige week zich aan dit misdrijf in sa menwerking met de anderen te hebben schuldig gemaakt. Op 15 October 1933 drongen de die ven de woning binnen door een klein raampje. Eenmaal in het woonvertrek gekomen werden kasten en iaden gefor ceerd en doorzocht. Erikelc kostbare gouden voorwerptn lieten zij onaange roerd. Naast het woonvertrek sliepen de c ude Timmermans met een jongetje in de bedstede en in een ander bed de huishoudster. Ook hier drongen zij bin nen en doorzochten alles. In een broek vonden zij een portemonnaie waar on geveer 8.-- klein geld in zat. Onder de bedstede van Timmermans hebben zij ten slotte de spaarduitjes ge vonden. Een luik behoefde hiervan slechts ge opend te worden. Een bedrag van 400.— werd uit 't kistje gehaald en het houten kistje werd naast de kachel gezet, alsof zij wilden zeggen: gebruik dit maar voor kachel hout. Te circa 6 uur in den morgen werd de gemeentepolitie gewaarschuwd, die er toen echter niet in mocht slagen de daders op te sporen. Het is haar thans echter gelukt de daders te arresteeren en alle drie heb ben zij reeds een bekentenis afgelegd. 's BOSCH. Een oude kwestie afgedaan. De landbouwer M. Z. en zijn beide schoonzoons F. van O. en H. L. J. R., alle drie wonende te Kaatsheuvel, moesten terecht staan omdat zij eenige jaren geleden een afrastering, eigendom van Dingemans te Kaats heuvel, hebben vernield. Deze zaak die reeds vroeger voor den Kantonrechter te Waalwijk en daarna voor den Kantonrechter te Den Bosch heeft gediend, dateert al van 10 jaren terug. De landbouwer L. uit Kaatsheuvel had toen van een zekeren Dingemans eveneens te Kaatsheuvel woonachtig, een huis met tuin gekocht. Vijf jaren lang had hij ongestoord van dit bezit genoten, totdat hij op zekeren morgen tot de ontdekking kwam dat onbe kende personen des nachts een af. rastering hadden gemaakt, welke op een breedte van een meter en op een lengte van 25 meter stond op het stuk grond, dat hij van Dinge mans had gekocht. Onmiddellijk toog L. op onderzoek uit en hij kwam tot de ontdekking, dat Dingemans zelf die afrastering daar had neer gezet. Toen hij Dingemans daarover onderhield, beweerde deze dat L. het strookje grond ter breedte van een meter en ter lengte van 25 meter zich onrechtmatig had toegeëigend, daar hij dit niet van Dingemans had gekocht. L. beweerde dat hij dit strookje grond wel had gekocht en den vol genden morgen moest Dingemans constateeren dat de afrastering, ge maakt van palen en ijzerdraad, totaal was vernield. Van de palen was brandhout gemaakt. Dingemans ging van deze vernieling aangifte doen bij de politie, die een onderzoek instelde. Het resultaat van het onder zoek wees uit, dat de landbouwer M. L. en zijn beide schoonzoons F. van 0. en H. L. J. R. de afrastering hadden vernield, zoodat tegen hem procesverbaal werd opgemaakt. Dit was vijf jaren geleden. Zooals gemeld diende deze kwestie reeds voor het Kantongerecht te Waalwijk. De drie verdachten be kenden toen de afrastering te hebben vernield, daar Dingemans deze on rechtmatig op den grond van L. had neergezet. Door Dingemans werd beweerd, dat de grond niet aan L. was verkocht, zoodat de grond eigendom van hem zelf was. Daar de zaak een civiele kwestie tot ondergrond had, beslort de Kan tonrechter de strafrechtelijke zaak aan te houden totdat de civiele kwestie was afgehandeld. Een half jaar later begon voor den Kantonrechter te Waalwijk de civiele procedure, die er een is geworden van langen duur. Door allerlei bij komstigheden moest de zaak telkens worden aangehouden en ten slotte werd het Kantongerecht te Waalwijk opgeheven en ondergebracht bij het Kantongerecht te 's-Hertogenbosch Het vorig jaar diende de strafzaak weer opnieuw voor den Kanton rechter te 's-Hertogenbosch, doch deze, alvorens een beslissing te nemen, wilde den uitslag van de civiele procedure afwachten. Hieraan is onverwachts een einde gekomen, doordat Dingemans kwam te overlijden. De Kantonrechter beëindigde nu ook de strafzaak door de drie ver dachten van de ten laste legging vrij te spreken. (D. v. N.) Uitspraken Kantongerecht. M. L Kaatsheuvel, vrijspraak. F. v. O. en H. L. J. R., Kaats heuvel, vrijspraak. F. J. Sch Waalwijk, straatschen derij f5 boete of 5 d. h. J. C. J. K., Drunen, veiligheid verkeer, f 10 boete of 10 d. h. C. L. P., Waalwijk, rijden op trottoir, f2 boete of 2 d. h. t' Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Mulo-diploma A. Te Breda slaagden voor het Mulo diploma A: op 12 Juli: M. W. de Bie te Meeu wen, op 13 Juli: M. S. van Beek te Loon- op-Zand en J. Rosenbrand te Capelle, op 18 Juli: J. Bouman, G. Fijan en A. J. Kuijsten te Waalwijk; W. C. Geenen en J. Timmermans te Sprang. Allen waren leerlingen der Nuts- U.L.O.-school te Waalwijk. Overgang van de leerlingen der Nuts-U.L.O.-school te Waalwijk. Bij de overgang, die Vrijdag j.l. plaats vond. werden bevorderd: van de eerste naar de tweede klas: G. H. Bakkeren, P. Bonis, F. de Hoop, A. W. Millenaar, H. H. Ver steeg en J. M. Wildeman te Waalwijk, S. A. de Cloe, C. J. van Oosterhout, J. B. C. Werther te Sprang, P. M. Heurter, W. A. van Nieuwenhuizen te Capelle, P. M. Michaël en P. C. Tref fers te Vrijh.-Capelle, A. D. Stam te 's-Grevelduin-Capelle, J. H. Oerlemans te Kaatsheuvel, J. v. d. Pol te Eethen en voorwaardelijk J. N. Ottevanger •Meeuwen; niet bevorderd: geen. van de tweede naar de derde: G. Janson en A. N. van der Scl te Waalwijk, C. G. de Bruijn, C. verhals, E. J. Heij, G. D. Vos en vc, waardelijk J. J. Dalmaijer te Spra3 P. A. v. Doornik en C. I. van der Ho ven te Kaatsheuvel, A. E. Michaël, L. Oerlemans en W. A. van der Wa: te Capelle, N. Schilders te Dronge|f niet bevorderd: geen. van de derde naar de vierde: B. Buddingh, M. C. Nelis, M. Pleijs en J. de Rooij te Waalwijk, H., Dekkers. A. S. Kuijsten en J. Zwart Sprang, A. Hoefnagel te Vrijh.-Capel A. Saakes te Eethen, H. J. Schrier en J. Schrier te Drimmelen, H. WitteboL Capelle. - er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per weckeveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle e.a. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw MARIS v. d. WERFF geven met groote dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochtertje ELSJE KATALIJNA. Capelle (N.-BrJ 21 Juli 1935. Heden overleed te Leiden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster en Tante Mejuffrouw P. J.VAN DER LINDEN, in den ouderdom van 74 jaar. Wed. G. M. Verhoeven- van der Linden. Wed. A. M. Rijken van der Linden en Kinderen. Kaatsheuvel 22 Juli'35 (Loonschendijk) VOOR DIRECTGEVRAAGD .I. BEERENS-PULLENS, Stationsstr. 117, Waalwijk GEVRAAGD: niet beneden 18 jaar. 54804 Mevr. DRUKKER, Mr. v. Coothstr. 36. De strijd met de Klumpers'winkels is nu voorbij. Ik geloof dat wij nu lang genoeg getobd hebben om aan het volk te doen weten wie eigenlijk de origi- neele KLUMPERS was. Enfin het gerecht heeft het nu zelf uitgemaakt en nu is het gebleken dat er maar één Klumpers' winkel bestaat te WAALWIJK en wel in de GROOTESTRAAT 252. Waarom wilde men zoo graag Klumpers' naam gebruiken? Natuurlijk alleen omdat Klumpers door jarenlang Heerenkleeding te verkoopen tegen uiterst lage prijzen, prima kwaliteit en een afweiking te leveren waar ieder mensch verstomd van staat, zijn groote naam in de Heeren-Confecliewereld heeft verworven, daarom wilde men profiteeren van dien naam. De rechtbank heeft dit nu verboden en nu kan de naam Klumpers door niemand meer misbruikt worden. Nu is er voor ons ook geen vrees meer dat er minderwaardige costuums of gabardine regen jassen op Klumpers'naam zullen verkocht worden. Maar nu gaan we nog meer doen Onze opruiming van costuums is afgeloopen. Nu hebben wij gekocht een prachtige partij van de nieuwste stoffen voor Heerencostuums, die gaan we nu laten maken in de beste afwerking en voor den spotprijs vanf13.50, f14 50, f16.en f 16.50 verkoopen. Ook Jongenscostuums van 13 tot 16 jaar aan spotprijzen. Kinderpakjes voor jongens beneden 13 jaar aan vermindering der prijzen. U ziet nu toch allen dat er geen adres voor Heeren- of Jongenscostuums of Dames- en Heeren regenjassen bestaat dat aan één van de 15 Klumpers' winkels kan tippen. Dus allen met vol vertrouwen naar het eenigste adres Wegens vergevorderd seizoen worden alle Tevens worden KOMT U MAAR EENS KIJKEN. Het is nu de juiste tijd, Uw stoelenfcpnieuw te laten overtrekken of Uw bedden te laten nazien. Wij doen dit vakkundig en goedkoop. in. Vlij ruimen onze Confectie totaal oy

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 4