SÉ» VAN HET ZUIDEN. 'provinciaal nieuws. NIEUWS UIT KEUSDEN NIEUWS uit kaatsheuvel. Tweede Blad. Tarzan de Ontembare tfo. 56. Woensdag 24 Juli '35. 58e Jrg. Waalwijk, 23 Juli 1935. JAARMARKT te waalwijk OP DONDERDAG 25 JULI 1935. DL KERMIS. We mogen beginnen met te con- stateeren, dat ons stukje over den sleun aan de T.B.C.-teut blijkbaar heelt ingeslagen. De laatste dagen ziju goed geweekt 1 bpontuan bennen, zoodia de courant uit was en men het bericht las, eenige beeren de hoppen bijeen gestoken om de pro paganda ter band te nemen en dat waren juist de mannen die dat kunnen, ill. 11. van Engelen, de populaire humorist, i'om burmanje, ouze bekende bariton, Frans Slaats, onze beroemde wielrenner en Lou v. Drunen, leider van enkele gym- nastiekvereenigingen. Zij trokken er met een auto mei groot reclamebord op uit en kwamen 's avonds zeil de loten verkoopen. En dat zulks insloeg door zoo'n viertal beboell met gezegd 't liep toen als gesmeerd. We brengen bun ook namens de games hartelijk dank voor bun toewijding, alsook de verschillende jongelui die spontaan bebbcii mee. gewerkt. De li. ma PullesIieesbeen had voor 't goede doel een reuzen— krentenmiK. geschonken (lielsi 2 Al. lang). Deze werd Zaterdagmiddag in tnoml door de straten gereden ter wijl jeugdige bakkertjes loten ver kochten. Dat bracht een aardig be drag op, zoo was men een paar honderd lotjes kwijt. Des avonds werd dit wonderstuk verloot en de gelukkige winnaar was onze Z.Eerw Heer pastoor, die deze 1.B.C.-actie tenminste ook krachtdadig heelt gesteund. De hooldprijs Zondagavond n.l. een rijwiel viel op 't lot der dames Brouwers, die de aardige geste had den de hellt van de opbrengst aan 't T.B.C.-Comité te schenken. Alles bij alles, henben deze twee laatste dagen nog heel wat kunnen goe.t maken en we mogen zeker wei openlijk hulde en dank brengen aan de vijl dames, die zich zooveel op offeringen hebben getroostgedurende al de kermisdagen voor dit prachtige doel, n.l. mevr. van Loon de Jong, mevr. Langemeijer, mevr. Schaap, mevr. 'lielen, en mej. Wiesman. De revue »Van Lach tot Lach» trok Vrijdagavond weer een goede zaal en «Alickey Mouse» mocht zich Zaterdagmiddag in een zeer groote belangstelling der jeugd verheugen alleen van de reductie-bon in ons ons blad werd door meer dan 150 abonnés gebruik gemaakt. De kinde ren hebben zich heerlijk vermaakt. »De pastoor van Neuvilette» van de Vereenigde Haagsche Spelers, dat als sluit—stuk werd gegeven, heeft meer belangstelling getrokken dan wij bij de tooneelstukken gewend zijn en waarover wij Zaterdag ook onze meening naar voren hebben gebracht. Wij hopen dat ook dit hier wat geholpen zal hebben. Het bekende stuk werd gegeven zooals we dat van Balledux en z'n men- schen gewoon zijn en het publiek was dan ook zeer dankbaar. Zondag was 't op het kermisterrein echt vol en de standhouders mochten zeker tevreden zijn, wat ook wel 't geval zal zijn met caféhouders en danszalen. Zaterdag en Zondag was het zeer drukop vele tijdstippen veel te druk. Er heerschte overal een hoogst prettige stemming, zonder den minsten wanklank. We mogen dus gerust zeggen dat er goed en prettig kermis is gehouden, rekening houdende met de tijdsomstandig heden. Mogen deze nu ook spoedig eenigs- zins ten goede wijzigen, waar er nog zoovelen zijn, die na kermis weer met moed aan den arbeid zouden hebben willen gaan, als die maar te vinden was Raadsvergadering. De agenda voor de vergadering van den gemeenteraad op a.s. Vrij dag is aangevuld met het volgende punt: 9. Vaststelling eener gewijzigde verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de gemeentepolitie in de gemeente Waalwijk. Kasgeldleening Evenals in het 2e halfjaar 1931 heeft de gemeente ook thans weer een teveel aan kasgeld. Overtollig kasgeld wordt door den ontvanger steeds gestort op de depositorekening der gemeente bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te's-Gra- venhage. Alomenteel vergoedt deze daarover slechts een rente, berekend naar 1 ,/a°/0 per jaar. Het is daarom voordeeliger, het kasgeld zoo mo gelijk uit te leenen aan andere pu bliekrechtelijke organen. De gemeente Drunen heeft be hoefte aan kasgeld en is bereid f 15.000.op te nemen tegen een rente van 3°/0 per jaar, voor het tijdvak 1 Augustus t./m. 15 Decem ber 1935. B. en W. stellen den raad daarom voor deze leening aan de gemeente Drunen te verstrekken. Bouwverordening. In verband met de omstandigheid, dat van de zijde van het Openbaar Ministerie bezwaren werden gemaakt tegen de redactie van eenige artikelen der bouwverordening, vastgesteld overeenkomstig het vanwege de af deeling Noord Brabant der Veree- niging vanNederlandscheGemeenten uitgegeven model, adviseert het be stuur der gemelde afdeeling tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de model-verordening, waarbij aan de gerezen bezwaren wordt tegemoetgekomen. B. en W. stellen den raad voor deze wijzigingen, welke uitsluitend neerkomen op in de praktijk nood zakelijk gebleken aanvullingen en verbeteringen, over te nemen. Bezoldiging gem. politie. Op verzoek van Ged. Staten stel len B. en W. voor verschillende wijzigingen in de verordening aan te brengen, die meerendeels van weinig beteeken is zijn. Alleen de bezoldigingen moeten een vrij in grijpende wijziging ondergaan. Geslaagd. Te Breda slaagde voor het Mulo diploma A G. Stevens te W aalwijk, leerling van de Nuts U.L.O. school alhier. Jurylid. De heer Theo Festen alhier is benoemdtot jurylid van de Nationale Brood— en Beschuitwedstrijden die ter gelegenheid van het 750 jarig bestaan der stad 's Hertogenbosch aldaar doordeB.K. Bakkersvereeni ging »St. Honoratius» worden ge organiseerd. Brandweer. Zaterdag had te 's Bosch ter ge legenheid van de jaarvergadering van den Noordbrabantschen Prov. Brandweerbond, een provincialen Brandweer-wedstrijd plaats,waaraan ook de Waalwijksche Brandweer deelnam, die daarvoor meerdere malen ernstig geoefend had. De uitslag was in z'n geheel als volgt zonder aanmerking der fouten met fouten LUXOR-BIOSCOOP. VRIJDAG, Zaterdag, Zondag: Reprise van het machtige filmwerk: 1. Den Bosch 2. Vught 3. Tilburg k. Wualwijk 5. Princenhage 6. Gemert minuten 2,47 2,55 3,31 2,44 3,27 3,21 7. St. Oedenrode3,25 Bakel 9. Eindhoven 10. Helmond 11. Mil 12. Oirschot 13. Terheijden 14. Dongen 15. Voorburg minuten 3,17 3,42 3,46 3,50 3,50 3,54 3,56 4,12 4,24 4,28 4,35 4,40 4,54 5- 5,32 Een mooi buitenkansje. Antoon Leijtens, Putstraat 51 alhier, kreeg dezer dagen van de Robinson Schoenfabriek te Nijmegen bericht dat hij door het lot was aangewezen als een der 500 jongens, die de feestelijke Robinson—reis naar het vliegveld Schiphol mogen meemaken, en zulks als deelnemer aan de Robinson prijsvraag. 7 Augustus gaan de 500 gelukkigen per trein naar Amsterdam, dan een route per trein door de stad, voorts op de boot naar Schiphol. Eerst worden de groote vliegmachines bekeken, dan een rondvlucht van een kwartier boven Amsterdam en z'n havens. Een mooi uitstapje zeer zeker. Maria-Congregatie. De plechtige aanneming van de adspirant—congreganisten in de parochie van St. Jan zal op Zondag 28 Juli a.s. met bijzonderen luister geschieden. Deze plechtigheid zal worden voorafgegaan door een tri duum te geven door een eerw. Pater uit het Missiehuis te Kaatsheuvel. Donderdag en Vrijdag zullen de congreganisten zelf het Lof zingen, terwijl Zaterdag de predikatie zal gehouden worden na't parochie-Lol. Uitslag Verloting. Bij de Zaterdag gehouden trekking der verloting ten bate van het Comité tot bestrijding der Tuberculose zijn de prTjzen gevallen op de navolgende nummers No. 229 een Heerenrijwiel. 4996 220 1356 Damesrijwiel. 3452 Gegund. Het bouwen van 4 woningen aan het Laageinde voor rekening van den heer Th. Pullens, architect de heer A. v. Huiten Jr., is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer E. Maas, alhier. Gildenfeest. Zooals elders wordt medegedeeld heeft Zondag in Den Bosch een groot Gildenfeest met wedstrijden plaats gehad onderzeer groote deel name. Ook uit deze stieek waren veel gezelschappen naar de hoofdstad opgetrokken o a.St. Ambrosiusalhier. Prijzen werden behaald le pr. Trommen door A. de Kort van St. Ambrosius te Loonopzand. 4e pr. Schietwedstrijd Lieve Vrouwe Gilde Elshout. 2e pr. GeweêrSt. Ambrosius alhier. 4e kampioensprijs GeweerW. de Jong alhier. 2e personeeleprijs GeweerBaijens alhier. 3,26 3,24 3,34 3,345 4,- 4,26 4,45 5,01 Uit bovenstaande opsomming blijkt duidelijk dat onze brandweer een mooi succes heelt geboekt, waarmede wij haar van harte mogen feliciteeren. Men ziet nl. dat Waalwijk den kortsten spuittijd heeft gehad van allen nl. 2 minuten en 44 seconden met de fouten erbij gerekend (die alleen veroorzaakt weiden doordat een der manschappen uitschoof) komt ze aan 3 minuien 50 seconden, dus op een zeer eervolle 4e plaals, nog elf corpsen achter zich laiende en daarmee een prachtige figuur slaande, wat in vergelijking met andere corpsen nu niet van het uniform onzer brandweer gezegd kon worden 1 Waar men bij tal van gelegenheden met zijn critiek op de brandweer direct klaur is, is 't ons aangenaam nu ook eens haar lof te mogen steken en de brandweer in het medeleven der iugezetenen wat meer aan te bevelen. Ongeval. De heer W. uit de Putstraat kwam in een danszaal te vallen en moest naar huis worden gebracht. Hij is later naar het St. Nicolaas Ziekenhuis vervoerd, waar z'n heup been bleek gebroken. Noodtoestand in het schoenmakers bedrijf. Adres aan den Minister van Economische Zaken. De Nederlandsche R.K. Bond van Schoenwinkeliers- en Schoenmaker s- patroonsvereenigingen heeft 'n adres gezonden aan den minister van Economische Zaken, waarin gespro ken wordt over den »bijzonderen noodtoestanu», welke heerscht onder de schoenmakers en schoenwinke- liers. Wij ontleenen aan dit adres het volgende Het deel van de handeldrijvenden en klein-nijveren, door onze organi satievertegen woordigd, begint allengs tot de grootste armoede te vei vallen. Kon het overgroote deel van hen, die in ons bedrijf werkzaam waren, zich tot voor eenigen tijd door hard werken een bestaan verzekeren, thans wordt dit welhaast onmogelijk. Het bestuur diingt bij den minister aan op het nemen van de volgende maatregelen le. Het tot stand brengen van een wettelijke regeling, welke 't mogelijk maakt de vestiging in het bedrijf te binden aan bepaalde eischen. 2e. Ware een regeling te treffen waardoor de vestiging van buiten landers slechts bij hooge uitzondering mogelijk is. 3e. Het bevorderen van een rege ling, welke aan Rijks- en Gemeente ambtenaren 't verlichten van neven werkzaamheden in het bedrijf ver biedt en ook aan de fabrieksarbei ders het w. rken na dagtaak in con currentie met ons bedrijf belet. Zegening van Auto's en Motoren. Sint Christoffel Bond. Op Zondag 28 Juli tusschen 12 en 2 uur zal door den Directeur der Broederschap een openbare zegening worden gehouden van auto s en motoren. Op het Heuvelplein te Tilburg komen de auto's en motoren te samen, terwijl de inzegening zal plaats hebben op het plein vóór den hoofdingang der kerk. Allen, uit iedere gemeente, ook zij die nog geen lid zijn van de Broederschap, kunnen zonder kosten hieraan deel nemen. Statuien der Broederschap worden op aanvraag toegezonden. Aanmelding voor het lidmaatschap bij ondergeteekenden. Pastoor AELEN, Directeur S C.B. Koningshoeven 2 Tilburg. De plechtige H Mis voor de leden van den Sint Christoffel Bond zal plaats hebben in de Kerk van Koningshoeven op Zondag 28 Juli om 10 uur. De viering van het 750-jarig bestaan van 's Hertogenbosch. Zaterdag had een Brandweer congres met wedstrijd plaats. Zondag was het weer een geweldig drukke dag. Het is niet onmogelijk dat er meer vreemdelingen waren dan Bosschenaars 1 Zondagmorgen had in de Basiliek een üciiiaung plaals van de Missa in Die Festo van Alpli. Diepeninock. Verder hielden de Espeianlisien hun streekdag. Vele kegelaars kwa men deelnemen aan hel groot nat. kegelconcours in den Katholieken Kring, in verschillende wijken Had den wijkteesten plaats. De K.N.A.C. ondernam haar sterrit naar Den liosch en de deelnemers werden voor het Raadhuis op Uud-'s Der- togeunosch door de sledenjke ma- gisiratuur begroet. Daarbij nerdacbl ue president—schepen den heer en mevrouw Philips, siachiollers van de Gaairamp, die als versie deel nemers aan den sterrn zouden heb ben deelgenomen. Door een minuut slille werden belden herdacht. Het glanspunt van den dag waren de gilüeleeslen. Een schilderachtige stoel van meer dan 81) gilden uit l Land van Cuyk, Peelland, Kwartier Uirschot, Maasland en Kempenland, met hun oude vaandels en kronen, hun scnutterskoningen en keizers, omhangen met laliooze schilden en vaak in koningsgewaad of bont dorps uitgedost, met ruiters en gildcwagens, trok door de straten naar Oud—'s Hertogenbosch, waai zij door president—schepen v. d. Mortel werden begroet. Verder voer de het woord de neer Jos. Aieijring, voorzitter van 's Hertogenbosch Belang welke vereeniging dien dag orgau.seerde, burgemeesier v. Lan- scnol, jhr. mr. R. A. v. Rijckevorsel, voorzitter van het Gildedag-comité. Alle gilden ontvingen van de stad een herinneringsmedaille. De middag was geheel in beslag genomen door de wedstrijden in standaardrijden en vaandelzwaaien en schietwedstrijden. Daarvoor was een aantal prijzen uitgeloofd als zelden op een gilden- dag het geval is geweest. Zorg voor NooidBrabants werkloozen. Te 's.Hertogenbosch is in het ge bouw van het Provinciaal bestuui dooi den minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de rijkscommissie van advies voor werkverschaffing in Noord-Brabant geïnstalleerd, waarbij behalve de Commissaris der Koningin in ue provincie Noord— Rrabant, mr. dr A. van Rijckevorsel, vele leden van Gedeputeerde Staten en andere auto riteiten aanwezig waren. De minister zeide, dat het de taak van Sociale Zaken is, zoo lang hel economisch herstel niet bereikt is, na te gaan, wat te doen valt om aan den moreelen nood door de crisis in de arbeidersgezinnen ge bracht, tegemoet te komen. De er varing had spreker geleerd, dat er met volle en georganiseerde samen werking nog iels kon worden be reikt. Het karakter van het werk in de verschillende provincies is zeer verschillend. In Brabant was er reeds veel bereikt, len slotte ver klaarde spreker de commissie voor geïnstalleerd en droeg den voorzit tershamer over aan den heer van Rijen, die namens zijn medeleden een dankwoord sprak. De misdiijven van Oss. De rechtbank te 's-Hertogenbosch zal in October een aanvang maken met de berechting van de misdrijven der Ossche onderwereld, die den laatsten tijd aan het licht zijn ge komen. Afsnijding van een bocht in de gemeente Helvoirt. De rijksweg Tilburg-Vught, welke door de gemeente Helvoirt voert, is doorgetrokken, waardoor een bocht afgesneden is geworden. Deze ver betering is voor het verkeer vanzelf sprekend toe te juichen. Zij heeft echter aan den anderen kant het bezwaar, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht, doordat het oude, zoowel als het nieuwe weggedeelte in beide rich tingen mogen worden bereden. Er hebben dan ook reeds verschillende ongelukken plaats gehad. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. heeft daarom aan den Minister van Waterstaat ver zocht, het oude weggedeelte gesloten te willen verklaren voor alle verkeer in de richting Vughtlilburg. Het gemeentebestuur van Helvoirt heeft in een adres aan genoemden Minister het verzoek van den B.B.N. onder steund. v. Drunen 7, J. L. Klijn 7, C. v. Spijk 2. Lijst 5, 295 stemmen. F. A. J. van Liempt 157, H. L. de Wijs 85, M. Klerks 3, A. J. Hooymaayer 31, A. M. Priem 5, J. A. M. Veltman 14. Lijst 6. 312 stemmen. Rob. v. Dru nen 247, C. J. Vugts 57, Joh. Pulles 8. Lijst 7. 31 stemmen. H. P. Lommers 26, P. Smits 5. Lijst 8. 54 stemmen. H. v. Mook 37, W. v. d. Wiel (Elshout) 16, P. Scher- penburg 1. Vermoedelijk zijn gekozen: van lijst 1 Chr. Muskens en L. v. Herpt; van lijst 2 W. v. d. Wiel en M. H. v. Oers; van lijst 4 M. C. v. Halder, J. J. Klijn en P. de Baay; van lijst 5 F. v. Liempt en HL de Wijs, van lijst 6 Rob. v. Drunen en C. J. Vugts. De oude raad van Drunen bestond uit de heeren M. C. v. Halder, Chr. Muskens, W. v. d. Wiel, R. v. Drunen, Carolus Vesters, Ant. v. d. Wiel, C. v. Delft, Arn. Brok, M. Vrijhoeven, H. de Wijs en G. A. Verhoeven, welke niet meer in aanmerking wenschte te komen. De oude raad van Elshout bestond uit de heeren J. J. Klijn, P. de Baay, H. v. Mook, J. C. Vugts, J. Brok en W. Klijn: de laatste twee werden niet her kiesbaar gesteld. De heer v. Lieshout, Oud-Heusden, behoort thans bij Heusden. zoodat de nieuwe raad vermoedelijk is verdeeld in 6 zetels uit Drunen en 5 uit Elshout. RAAMSDONKSVEER. Zondag- middag zal in de Herv. Kerk op t Dorp optreden Ds. Hofman uit voormalig Be- soijen; des morgens geen dienst. Ds. Oost te Aalsum heeft het beroep naar de Herv. Gemeente van Raamsdonk aangenomen. DUSSEN. Uitslag van de schietwed strijden der Dussensche Burgerwacht op Zondag j.l.: Hoogst aantal te behalen punten 50. 1 J. Ansems 46 p., 2. G. Ramakers 44 p., 3 J. Lensvelt 39 p., 4. W. Don kersloot 39 p., 5 C. Lensvelt 36 p., 6 Joh. Domeni 34 p., 7 C. Sagt 27 p., 8 A. v. Dijk 26 p., 9 L. Domeni 25 p., 10 H. v. Moergestel 24 p. De Herv. Meisjesvereeniging Ly- dia, maakte met een der autobussen van de N.V. Alad, een uitstapje naar Brus sel. Begrijpelijk werd er volop genoten en men keerde dan ook hoogst voldaan in ons dorp terug. Omtrent dhr. A. v. d. Pluijm, die bij een aanrijding op den Straatweg al hier ernstig werd gewond en naar 't Ziekenhuis te Raamsdonksveer overge bracht, kunnen we thans melden dat 't slachtoffer heden overleden is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. In de Zondag j.l. gehouden alge- meene ledenvergadering der R.K.V.V. Duss. Boijs ,werd in de plaats van het aftredende besturslid, dhr. J. Ansems, gekozen de heer H. v. Daal. De elftal commissie, bestaande uit de heeren Hakkel, Sacht en Leenhouts werd in zijn geheel herkozen. De heer W. Leen houts werd gekozen als 2e penning meester. Uitgaande van 't R.K. Midden standsbureau zal alhier getracht wor den een R.K. Middenstandsvereeniging op te richten. Te dien einde zal op Vrij dag 26 Juli a.s. te 8 uur in hotel Lee mans een bijeenkomst plaats hebben van alle R.K. Middenstanders in Dus- sen. Gezien 't doel waar 't om gaat, mag geen enkele R. K. Middenstander op deze bijeenkomst ontbreken. DRUNEN. De voorloopige uitslag van de stemming voor den gemeente- Heusden, 23 Juli '35. Naar we vernemen zal de pro cessie HeusdenKevelaar, bij be sluit van het Bestuur, dit jaar niet plaats hebben. De Üranjevereeniging is voor nemens op 31 Augustus (Koninginne dag) een feest te organiseeren voor de schooljeugd, Zaterdag speelde hier Longa tegen Wilheimina (Wijk), welke laatste won met 9-0. Zondagmiddag had een voet balwedstrijd plaats tusschen Juliana en WTG (Vught), de laatste won met 4—2. De volgende leerlingen uit onze gemeente zijn in 's-Bosch op ver schillende inrichtingen van onder wijs bevorderd: Ad. Meerman en Jac. van Wijk van R. H. B. S. II naar 111, Audi Oerlemans Sted. Gymnasium van I naar II, L. Meijer R.K. Mulosch. Hinth str. van 111 naar IV, G. Jonker toegelaten tot R. H. B. S. III. Athletiek. De inschrijving voor deelname aan van de stemming voor den gemeente- interdiocesane athletiek- raad van Drunen op Dinsdag 23 Juli wpHstriiden. welke Zondag a.s. in het als volgt: Aantal geldige stemmen 1922. Van onwaarde 41. Kiesdeeler 175. Aantal zetels 11. Lijst 1, 402 stemmen. Chr. Muskens 195, Laur. v. Herpt 96, Ant. de Gouw 25, Ant. v. d. Wiel 72. Lijst 2, 292 stemmen. W. v. d. Wiel (Drunen) 242, M. H. v. Oers 30, J. H. Junggeburth 11, J. B. Schapendonk 7, W. J. v. d. Geld 2. Lijst 3, Carolus Vesters 107. Lijst 4, 536 stemmen. M. C. v. Hal der 172, J. J. Klijn 83, P. de Baay 102, Arn. Brok 30, Corn. v. Delft 13, Corn. wedstrijden, welke Zondag a.s. in het Sportpark alhier, georganiseerd door onze jeugdige athletiekvereeniging »Wilskracht«, zullen gehouden wor den, is gesloten. Het resultaat zoowel wat betreft de kwaliteit als de quantiteit is zeer goed te noemen. In totaal zullen 125 athleten uit komen, waaronder de kampioenen in verschillende afdeelingen van Haarlem, Breda en's-Bosch, zoodat kan gerekend worden op een ver tooning die voor Kaatsheuvel niet alleen om het nieuwe, doch tevens om het mooie wat de athletiek biedt

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5