DRUKWERK j I Ulaaluiijksche Stoomdrukkerij flnioon Tielen te Waalwijk. BINNENLAND, SPORT, ADVERTENTIEN naar kevelaer L Conflict tusschen Kabinet en Tweede Kamer. Grotten van Han, Beauralng, Dinant OP ELK GEBIED i a a w. s. c. Reisbureau „Musa Express" NAAR BRUSSEL A. Mulders-Sars Reisbureau „Musa Express" A. Mulders-Sars i waardeering zal vinden. De Hoogeerw. Heer Deken heeft het voorzitterschap van het Eere comité aanvaard en zal om l'/auur den sportdag openen. Met medewerking van het weer zal 't een drukke dag worden op het sportpark, daar ongetwijfeld de stroom van vreemdelingen zeergroot zal zijn. Duivensport. De KaatsheuveJsche Concoursbond vloog Zondag vanuit Vilvoorde met jonge duiven; de eerste duif arriveerde om 9-39-32, de laatste prijswinnende om 9-49-16. Uitslag: W. Kemmeren 1, 4, 27, 67, 93; P. Ligtvoet 2, 3, 30; A. Aussems 5, 50; C. Netten 6, 70; J. Couwenberg 7, 16, 51, 89; F. Damen 8, 33, 37, 77, 81; C. de Bondt 9, 24, 28, 68, 80, 86, 87, 108; A. Monter 10; v. Kuijk 11, 69, 71, 101, 102; B. v. d. Linden 12; C. v. Boxtel 13, 31, 32, 60, 107; v. Bruijckere 14, 17, 20, 34, 38, 54, 96, 113, 114; A. Vloe mans 15, 21, 29, 48; Pruimboom 18, 121; Brokx 19, 63, 97; Opperman 22, 53; L. v. d. Ven 23, 39; M. Zacht 25, 42, 52, 94; H. Emmen 26; P. Snoeren 35; H. Bergmans 36, 64, 65; C. v. d. Assem 40; L. Mosselveld 41, 98, 99; Th. Sulsters 43, 44, 59, 125; P. Stokkermans 45, 56, 90, 118; G. v. d. Linden, Hoofdstr., 46, 47, 61, 73, 88, 95; B. Kemmeren 49; J. Kemmeren 55, 75, 85; Fr. v. d. Assem 57, 58, 82, 83, 84, 110, 111, 112, 117; Schrauwers 62, 92, 104, 109; Soeter- boek 72, 126; J. v. Dongen 74, 105; F. v. Beers 76, 79; W. v. Best 78, 103,. 106; Zeebregts 91; B. v. d. Linden 100; F. Snoeren 115, 124; Hendriks 116, 123; C. v. Rooy 119, 120; A. Snaphaan 122. uit te brengen advies. Na de schorsing van de Kamer vergadering op het Binnenhof. De belangstelling op het Binnenhof was gisteravond nog grooter dan gistermiddag het geval was, waar men den alloop der besprekingen volgde. 'toen de minister—president, dr. Colijn, na zijn afgelegde verklaring het Tweede Kamergebouw verliet om in zijn auto plaats te nemen, is hij dooi de menigte luide toegejuicht. Het »Leve Colijn» was niet van de lucht. Men verdrong zich om den auto, zoodat deze zelfs hier en daar niet verder kon rijden. De katholieke fractie zegt hel vertrouwen op. Hieronder laten wij volgen wat mr. Aalherse antwoordde op de vraag welk verschil van inzient er bestaat tusschen 't kabinet en de katholieke fractie. Het eenstemmige antwoord van de Katholieke Kamerfractie, in enkele stellingen samengevat, luidt als volgt: 1. Evenwicht in de Uijkshegroolnig kan alleen dan werkelijk worden bereikt, wanneer voor het bednjls- leven door maatregelen van wet geving van bestuur de weg, zoover als maar mogelijk is, wordt vrij ge maakt, om op rendabele basis aan het oeconomisch verkeer deel te De regeering zal zich nader beraden. Minister Colijn heeft aan 't begin van de Tweede Kamerzitting van gisteravond een verklaring afgelegd, waarin hij herinnert aan de verkla ring van den voorzitter der U.K. Kamerfractie van gistermiddag, waar in deze zeide, dat wanneer gestemd zou moeten worden over een motie van vertrouwen in de regeering, de geheele Katholieke Fa actie haar stem daaraan zou onthouden. Hoewel zulk een motie niet is ingediend aldus de minister president en daarover dus niet gestemd kan worden, houdt deze verklaring een ondubbelzinnige ver oordeeling in van het algemeene regeerbeleid, met name op sociaal en oeconomisch gebied. Een soortgelijke verklaring is af gelegd door de sociaal-democratische en communistische Kamerfracties, benevens door eenige op zichzelf staande leden der Kamer. Waar aldus de meerderheid der Kamer haar afkeuring te kennen gegeven heeft over het regeerbeleid, waarvan het bezuinigingsontwerp slechts een onderdeel is, is 't Kabinet tot het besluit gekomen, dat het thans gewenscht is, schorsing van de behandeling van dit ontwerp te verzoeken, teneinde zich te beraden en de Kroon van advies te dienen. De beraadslagingen zijn hierop geschorst. Een nadere mededeeling van den regeeringspersdienst. Het kabinet, dat zich nog niet als demissionair beschouwt, handhaalt onverzwakt 't tot dus ver gevolgde monetaire beleid. De regeeringspersdienst zendt ons het volgende communiqué: Naar aanleiding van de verklaring, door minister Colijn hedenavond namens het kabinet in de Tweede Kamer afgelegd, wordt er, ter voor koming van alle misverstand, de aandacht op gevestigd, dat 't kabinet niet als demissionair beschouwd mag worden. Het kabinet kan pas demissionair worden genoemd, wanneer't beraad, tot het houden waarvan 'topgrond van de politieke situatie aanleiding vindt, er toe leidt, dat het, kiezende tusschen altreden en Kamerontbin ding, aan de Koningin zijn ontslag aanbiedt. Het kabinet blijft in functie en er verandert zoolang het zijn verant woordelijkheid draagt niets aan het regeeringsbeleid. Dit betreft ook het regeeringsbeleid ten opzichte van onze munt. Ook te dezen aanzien blijft het kabinetColijn op zijn post en met betrekking tot het vraagstuk der devaluatie huldigt het onveranderd zijn afwijzende stand punt, door den voorzitter van den ministerraad en den minister van financiën Vrijdag j.l. uiteengezet. Hieruit kan tevens worden afgeleid, dat het kabinet zoo noodig zonder verwijl de krachtige maatregelen zal nemen om den gulden tegen directe of indirecte aanvallen, in welken vorm dan ook, te beschermen. Vanmorgen ministerraad. Naarwij vernemen, zal vanochtend een ministerraad gehouden worden, ter vaststelling van het aan de Kroon nemen. 2. Alleen door aldus de mogelijk heid te scheppen tot gezondmaking van het bedrijfsleven kan ook de toenemende werkloosheid worden gestuit, en werkbehoud en werk verruiming wezenlijk worden be vorderd, waarbij niet slechts oeco- nomische, maar vooral ook groote zedelijke goederen van het volk op het spel staan. 3. In een krachtdadig streven om het aldus omschreven doel te be reiken, zou doelmatig passen een complex van sluitende maatregelen, waardoor over de geheele lijn kosten en prijzen, zoover en zoo spoedig als mogelijk is, worden gebracht op een niveau, waarop de mogelijkheid tot deelneming aan het oeconcmische verkeer nationaal en internationaal kan worden behouden, en die deel neming metterdaad wordt gestimu leerd. 4. Het kabinet heeft de totstand koming van zulk een complex van maatregelen tot dusver niet bevor derd, wijst het ook thans af, en gaat voort op den weg van reguleerend ingrijpend in het aanpassingsproces, deels remmend, deels stimuleerend. 5. Door deze houding van het kabinet wordt eenerzijds de moge lijkheid steeds kleiner, om door middel van een complex van slui tende maatregelen verlichting te brengen voor staats- en volkshuis houding, terwijl anderzijds de drang steeds krachtiger zal worden naar maatregelen op monetair gebied, als hulpmiddel in het noodzakelijke aanpassingsproces. 6. Daarom kunnen noch het streven van het kabinet, om door op zich zelf onontbeerlijke verlaging van de openbare uitgaven evenwicht in de Rijksbegrooting te bereiken, noch de voornemens ten aanzien van verder doorgevoerde industrialisatie, hoe noodzakelijk deze op zichzelf ook zij, gedragen worden door een geloof en een vertrouwen, als thans door het kabinet van ons gevraagd. De practische conclusie hieruit is dezedat wanneer de door de regeering gevraagde motie van ver trouwen in het algemeen regeerbeleid waarvan dat op sociaal en oeco nomisch gebied thans het voor - naamste onderdeel is wordt voor gesteld en in stemming gebracht, wij daaraan onze stem niet zullen kun nen geven. (Beweging.) In z'n overzicht schrijft »de Maas bode" alsnog Nu weten wij niet of minister Colijn het hedenmiddag door prof. Aalberse gesprokene ook als «onder mijnende critiek" beschouwt. Maar wel weten wij, dat een motie van ver trouwen in ons Staatsrecht niet bestaat; althans er is geen antece dent. En zoo is er ook geen voor beeld van het feit, wat er gebeuren moet als een fractie verklaart, dat zij niet voor 'n motie van vertrouwen kan stemmen als zoo'n motie niet is ingediend. Er valt dan geen votum; staatsrechtelijk is er dus ook geen verantwoordelijkheid vast testellen. Als de fractie straks voor het be— zuinigings-ontwerp stemt en tegen de motie-van den Tempel, zou het kabinet kunnen blijven zitten, alleen gewaarschuwd, hoe het zijn politiek heeft te voeren, als het op het ver trouwen der katholieke fractie wil rekenen. Mot ingang van deze week zal de we- kelijksehe training weer hervat worden. Donderdagavond om half acht wordt op het speelterrein weer geoefend. R.K.V.V. H.E.C. HEG 2 gaat Woensdag 24 Juli naar VB te Besoyen den laatsten wedstryd spelen voor de nacompetitie van den R.K.V.B. Hoewel, door het niet opkomen van Hercules tegen DES 2 te Kaatsheuvel, HEC 2 reeds kampioen is van deze naN competitie verwachten we toch dat zy alle krachten zal inspannen om ook deze wedstrijd van WVB te winnen. Zij zal er goed aan doen om een snel en vooral een flink open spel te spelen want zy weet het by ervaring dat hierdoor de meeste kansen komen. WVB van haar kant zal wel alles in het werk stellen om revanche te nemen voor de reeds te gen HEC 2 geleden nederlagen. De HEC'ers mogen er wel rekening mede houden dat ook WVB een open spel zal spelen, waarom wy hierop de aan dacht van de middenlinie willen vesti gen. HEC'ers toont dat gij de sterkste zyt. R. W. B. Zondag a-s. begint de oefen-campagne voor onze vereeniging en wy zijn be nieuwd wat onze jongens zullen pres toeren, na de practische en technische training die door den heer Remmers is en nog wordt gegeven. Meermalen mochten wy zoo'n trai ningsavond hijwonen en konden daar de vooruitgang met eigen oogen aanschou wen. Als de jongens zich geheel zoo als met de training zullen geven, kunnen wy de competitie 1935—1936 vol vertrou wen tegemoet zien, en niet te vergeten de eenheid die ons vorig seizoen heeft mede geholpen de plaats te bezetten op de ranglijst welke volkomen verdiend mag worden genoemd. We hebben voor de oefen-wedstrijden, waardige tegenstanders, o.a. noemen wy Gudok, Willem II 2, Noad 2, BW 2, Longa 2 en met andere zyn we nog in onderhandeling. Zondag a.s. RWBGudok waarop wy nader terug komen. Wy vestigen er ook de aandacht op van de heeren donateurs, dat de nieuwe kaar ten verkrijgbaar zyn. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Zondag j.l. zetten de Boys hun Neder- laag-Tournooi voort met de wedstryd tegen DES 2 uit Kaatsheuvel. DES bleek een vlugge voorhoede te bezitten, waarop de Boys-verdediging geen vat kon krijgen. Reeds voor de rust aanbrak had DES de leiding met 30. Dit vond zijn oorzaak in 't aarze lend wegwerken der Boys-defensie en 't te korte spel der voorhoede. Ramakers heeft slechts driemaal schoten gelost, welke overgingen. De binnenspelers wa ren er geheel uit, terwyl de buitenspe lers weinig goede voorzetten gaven. Na de thee was dit evenwel veranderd en vol élan wierp de voorhoede, thans krachtig gesteund door de halflinie zich in den strijd. Het spel was nu mooi open en de rechtsbinnen opende de score 13. Even later maakt de linksbuiten 23. Maar bij 'n snelle DES-uitval wordt het 24. Dan nemen de Boys 't spel weer over, de rechtsbuiten geeft een mooie trough-pass en de linksbuiten maakt 3—4. DES valt thans verwoed aan en bo ren nog tweemaal een gat in 't Boys- doel 36. Kort voor 't einde maakt de Boys-rechtsbuiten 46. Uwe aankondigingen zullen succes hebben en klanten brengen, als ge ze plaatst in het blad dat verspreid en gelezen wordt, in die plaatsen, waarbij Uw bedrijf belang heeft. DRUNEN. Zondag speelde de Sporters een voetbalwedstrijd tegen SDO en verloor op eigen terrein met 20. R.K.V. BOND. District Tilburg-—Langstraat. In opgemeld district zal voor wat be treft afdeeling Langstraat en Westhoek een jeugd-competitie in 't leven worden geroepen welke de volgende plaatsen zal omvatten: AWaspik, Raamsdonk, Raamsdonks- veer, Ilank, Dussen en Geertruidenberg. B: Hooge en Lage Zwaluwe, Made, Zevenbergen, Zevenbergschen Hoek en Moerdyk. U.K. V.B. BISDOM DEN BOSCH. Het jaarverslag van den R.K.V B. Den Bosch over het jaar 1934-1935 getuigt van een gestadigen groei welke zich steeds verder voortzet De toe nemende omvang van den bond maakt een centraal gelegen secretariaat met een bondsadministrateur nood zakelijk. Het stijgend aantal vereeni- gmgen maakt het noodig te overwegen de algemeene vergadeiingen om te zetten in een voeibalparlement. Het aantal leden steeg tot over de 8000; met de junioren mede omvat de bond thans meer dan .10 000 leden. Het totaalaantal vereenigingen bedroeg 255, die met 426 elftallen aan de competitie deelnamen, als volgt over de districten verdeeld District 1933/34 1934/35 Den Bosch 54 53 Eindhoven 61 61 Helmond 43 45 Maasbuurt 58 60 Nijmegen 91 98 Tilburg 59 76 De Kempen 32 33 Totaal 398 426 Aantal clubs 271 255 Aantal leden 7690 8077 DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag j.l. hield „De Postduif" een wedvlucht van uit Lier, afstand 75 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1, P. Willemse; 2, 3, 4, 19, W. Viveen-v. Ravensteyn; 5, 12, 14, 20, 21 P. H. Maas; 6, 7, 8, 11 Gebr. v. Ravensteyn; 9 Gebr. Pulles; 10, 15 22 P. v. Dommelen-Velt- man; 13, 16 ,17 F. v. Hulten-v. d. Hoven en van Halder; 18 P. Scherpenburg. Speciaal en Koningspoule P. Willemse. Aankomst eerste prysuuif 10 uur 20 sec. Laatste prysduif 10 uur 9 min. 26 sec. Zondag a.s. wedvlucht van uit Vil voorde, afstand 100 K.M. Dinsdagavond inkorven van 7 tot 7.30 uur. By de wedvlucht van uit Bordeaux werden de pry zen behaald als volgt: 1, o, W. Viveen-v. Ravensteyn; 2, 3, 4, Gebr. v. Ravensteyn-Elshout; 6, 8, F. v. Hulten-v. d. Hoven en van Halder; 7, H v. Breugel. Het kampioenschap tot en met Bordeaux, als ook Speciaal en Koningspoule werd behaald door Gebr. van Ravensteyn-Elshout. WIELERSPORT. W.W.C. Excelsior. Nu de kermis achter den rug is be gint de W.W.C.-Excelsior weer met haar wekelyksche clubwedstryden op de baan. Reeds hedenavond zal de eerste match verreden worden. We hopen dat de vrienden der W.W.C. ook nu weer van hunne belangstelling zullen blijk geven. De Ned. wielrenners naar Brussel Naar wij vernemen zullen de vol gende wielrenners door N.W.U. naar de wereld - kampioenschappen te Brussel worden afgevaardigd Professional sprintJ. v. Egmond. Amateurs sprintA v.Vliet, Ooms, v. d. Vijver en B. Leene. Stayers: Van der Wulp. Professionals op den wegMid delkamp en Stuyts. Amateurs op den weg: Braspen- ninx, Jansen, Schipper en Nuyten. Ofschoon er op den weg slechts 3 amateurs mogen deelnemen, zul len toch laatstgenoemde vier ama teurs medegaan naar Fforetfe. De laatste week voor de wereldkam pioenschappen zullen zij nog op het traject te Florelfe oefenen en op den dag vóór den wedstrijd zal uit gemaakt worden wie van het viertal afvalt. De N.W.U. heeft dus de prof wegrenners Valentijn (Ned. kam pioen 1935), van Oers, Braspenninx en Pellenaars (wereldkampioen ama teurs 1934), die deze week bij de speciale training te Floreffe heel weinig toewijding aan den dag leg den. gepasseerd om twee ijveriger leden van het wegrennersgilde een kans te geven. WANDELSPORT. De vierdaagsche te Nijmegen. Gisteren is de vierdaagsche wan deltocht te Nijmegen begonnen. Het aantal deelnemers is dit jaar bij zonder groot en bedraagt 3030. Het is de 25ste «Vierdaagsche». M WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30^ 6.45 uur Adspiranten II. jMMEr W.G.V. Donderdag van 5.15^. 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30^ 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop «Tarzan de ontembare». Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater «Een weddenschap om 100 dollars»' Zaterdag 1.30—2.45 ..uur Dames-' aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak?. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN. Veilingbericht van 23 Juli 1935. Jelow 15—20; Idem II 7—11; Janba- fn 34; Idem II 12; Frambozen 1313.1/2; Frambozen in kistjes 12-30; Roode bessen 8— 8-1/2; Roode bessen in kistjes 6—11; Witte bessen 5—7; Zwarte bessen 13—20.3/4; Kersen 12-22; Morellen 1822; Snyboonen 1623; Stokjprinsesb. 20—25; Wagenaars 4—6; Boterboonen 4—6; Dubbele boonen 7-9; Tujnboonen 1.1/2—3; Juintjes 8—9; Idem II .35. Alles per K-G. Bloemkool 4—7; Idem II 1.1/2—4; Roode kool 47; Savoyekool 14; Spitskool 12; Komkommers 11.1/4; Meloenen 10—21; Sla 1/2—1; Andijvie 1/21,1/4. Alles per stuk. Keelen 1—2; Rabarber 1.1/2—2; Peen 23. Alles per bos. lederen Donderdag en Zondag met onze bekende rondrit door de stad. Per persoon 2.50. Dinsdag 30 Juli Per persoon 2.00. Woensdag 31 Juli Prachtreis. Per persoon 4.50. W a a I w ij k. \yiLT GIJ met uw vacantie genieten van een 1 of 2 daagsch reisje naar DEN R IJ N, HET AHRDAL, DE ARDENNEN. Vraagt dan prijs van onze 7-pcrsoons Luxe wagen met open schuifbaar dak. Wij weten overal den weg. Wij hebben register-marken Het kost U dus zeer weinig. Een dag met ons op stap is meer dan 3 dagen met anderen. Waa J w ij k. I I 1 I I I I I I I I Dat wij hierin iets presteeren, getuigen ^de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. i i B K i De Drukkers voor het betere werk. Al 1 regeer ver me conlli< is nie herini Konir gewor voor vacan Ruige voorl nigins Kamt moge een er ernst En He gewil inzak ding van ware onmi quen Col i j te vc crate lieve dat besti had d.i. KANTOORUREN VAN 9—12 UUR DES ZATERDAGS VAN 9—11 UUR 14 UUU<»xuuiivu 6„.MW.VW« StVttl I1DÜ llttK I ♦•art i i i i i

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6