RADIO-PROGRAMMA."" Naar het hart van Europa. Binnenland, BEGRIJPT HET BELANG ,.PE ECHO m KT ZUIOEH". De politieke toestand in ons land* den gouden standaard verlaat, ach ten we inderdaad vergrootmaar hoe dan ook, in elk geval is het zeer gewenscht, dat de politieke stabiliteit spoedig weerkeert, omdat we anders een periode van wilde monetaire specu!atie tegemoet gaan, een speculatie, welke zich thans reeds scherp op de beurzen in het buitenland afteekent. Zoo spoedig mogelijk dient het volk te weten, waaraan het toe is. Het Kabinet afgetreden. Nadat de beslissing herhaalde malen was uitgesteld is Vrijdagmor gen het trouwens verwacnte bericht gekomen, dat de regeering Colijn aan H. M. de Koningin ont slag heelt aangevraagd. H. M. heelt de ministers verzocht om zich met de afdoening der loopende zaken te blijven belasten, maar ook alles te doen wat 's lands belang in deze moeilijke omstandigheden eischt. Hoewel het kabinet dus thans demissionnair is, wordt noodzake lijk meegedeeld dat het alle moge lijke pogingen zal blijven in het werk stellen om de waarde van den gulden te behouden. Tegelijkertijd werd ons uit Am sterdam bericht dat het wisseldis. conto, dat Woensdag reeds van tot 5 pet. was verüoogd, thans op pet. was vastgesteld. Het pro- messediseonto werd eveneens met 1 pet. verhoogd tot 6'/2 pet. De beslissing is dus gevallen zoo als deze het meest waarschijnlijk was, want het was moeilijk te ver wachten dat het kabinet zijn toe vlucht zou willen nemen tot den eenigen anderen weg, die nog open stond, n.l. het ontbinden der 1 weede Kamer en het uitschrijven van nieuwe verkiezingen. Over de vraag wat thans staat te gebeuren zijn de meeningen nog zeer verward. Wij verwijzen naai de mogelijkheid, die in ons hoofd artikel in dit blad is aangehaald. Daarnaast ligt echter voor de hand de aanwijzing van een katholiek kabinets formateur, daar het immers de katholitke kamerclub was die haar vertrouwen in de regeering heeft opgezegd. Dat het tot een roomsch rood sa mengaan zou komen, in welke richting men de katholieken heeft willen drijven, is zeer onwaarschijnlijk, te oordeeien tenminste naar de stemming der groote katholieke bladen, die dit samengaan onvoorwaardelijk afwijzen. Het meest waarschijnlijk lijkt het op dit moment nog dat onder katholieke- of chr.-hist. leiding een nieuw nationaal kabinet tot stand komt. De anti revolu- tionnairen zouden hun steun natuurlijk Het spel van vBealrijsa. Het tooneelspel «Beatrijs5 dat bij gelegenheid van de Bossche jubel feesten avond aan avond voor een uitverkochte zaal wordt opgevoerd is een zoo overweldigend succes geworden, dat tot en met den laatsten dag der feesten, 31 Juli a.s. bij iedere op voering niet alleen geen plaats meer onbezet blijft, maar nog een groot aantal plaatsen meer beschikbaar wor den gesteld. Besloten werd de dagen nog met twee te verlengen, zoodat ook op 1 en 2 Augustus de "Beatrijs* zal worden opgevoerd. Ned. U.K. Middenstandsbond. Woensdag belegde de Ned. R.K. Middenstandsbond een algemeene ver gadering in de schouwburgzaal van "Casino5 te 's Hertogenbosch onder leiding van den voorzitter der plaatse lijke afdeeling den heer L. Meuwese, wethouder. Deze bijeenkomst had vooral ten doel het gemeentebestuur van Den Bosch te gaan complimen teeren bij gelegenheid van het 750 jarig bestaan der stad. Burgemeester van Lanschot toch heeft door zijn frissche reclame voor zijn stad den middenstand dermate gediend, dat het bestuur meende uit dankbaarheid belangstelling te moeten toonen Tevens werd de vergadering benut voor een lezing over de noodzakelijk heid van reclame maken en de wijze van een juiste reclame te kiezen. In optocht, door muziek begeleid werd in reclamestoet naar het stadhuis ge trokken, waar het gezelschap officieel ontvangen werd door burgemeester van Lanschot, de wethouders en raads leden. Op de begroefingsrede van den burgemeester werd geantwoord door den bondsvoorzitter den heer Stumpel, lid van de Tweede Kamer. Ned. R.K. Rakkerspatroonsbond. Voormelde bond houdt deze week een vakwedstrijd in »Oud Casino5 te Den Bosch. De eerste dag beoordeelde de jury de afdeeling beschuit. In klasse 7Hollandsche beschuit werd de tweede prijs behaald door P. H. Pulles te Vlijmen. Fietsers zonder belasting merk. Naar wij vernemen, heeft de mi nister van Financiën aan de ambte naren, die belast zijn met het op sporen van overtredingen van de Hijwielbelastingwet, de bevoegdheid verleend dadelijk na het constateeren van hei feit, dat zonder belasting merk of met een niet op de juiste wijze bevestigd belastingmerk is gereden, den overtreder in de ge legenheid te stellen de verbeurde boete in hun handen te voldoen. Deze regeling treed in werking met ingang van 8 Augustus a.s., op welken datum tevens de controle op de naleving der Kijwielbelasting- wet voor het op den eersten dier I. Als de zomer in het land is en de vacantietijd is aangebroken voelen we allemaal de behoefte om eens enkele dagen of weken »er uit» te zijn, het nauwe pakje en boordje, dat ons in den sleur van het dage- lijksche leven omknelt, te verwisse len met de meer sportieve uitrus ting van den toerist en de wereld in te gaan. Die wereld gaat dan op eens veel grooter lijken als zij ons in ons daagsche doen, was voorgekomen. ioen was zij immers beperkt lot het zoo kleine kringetje waarin wij toevalligerwijs op deze wijde wereld plegen rond te loopenal wat daarbuiten lag was voor ons, althans voor de meesten van ons, ver weg en schier onbereikbaar.' Als we echter plannen gaan maken voor een vacantie—trip, dan gaat men de wereld heel anders zien. Onverschillig of men ver weg trekt ol het liefst dicht bij huis zoekt, of men er eens heerlijk rust van neemt aan het strand of in het bosch of dat men jachtend rondtrekt om toch maar in de weinige tijd, die men heeft, zooveel mogelijk te zien, voor ieder die op vacantie gaat is het ol de wereld nu plotseling voor hem opengaat nu hij eens eenigen tijd zal verblijven ver achter de horizon. Als men jong is en zijn vacantie niet zoozeer als rusttijd noodig heeft, zoekt men graag de charme van het verre en onbekende, door kruist men graag landen, die men tot dusverre slechts kende van de aardrijkskunde -lessen op de school, banken. Men zoekt naar landen waar andere menschen wonen, andere zeden heerschen, waar het gansche leven is tegengesteld aan dat in ons eigen land, met zijn vette en frissche weiden, zijn rijke koren velden, zijn proper-deftige welge. steldheid, waarvan toch in elk geval bij ons nog den schijn bewaard is. Daarom hadden wij voor onzen zomer—uittocht het Hongaarsche land als doel gekozen. Hongarije, het land der Magyaren, dat dooi den aard van zijn volk een eiland in Europa genoemd kan worden. Hongarije, dat naast zijn armzalige uitgedroogde platteland een rijke weelde bezit in zijn hoofdstad Bu dapest, de schoonste stad die aan de oevers der Donau gebouwd is. Per auto zijn wij dwars door Zuid- Duitschland, Oostenrijk en een deel van Hongarije naar Budapest gere den en van dezen tocht ga ik U thans enkele indrukken weergeven. Uit de vlakte van ons eigen land zijn we het prachtig mooie dal van »Vater Rhein» ingetrokken tot aan Mainz, waarna we langs de mach tige faoneken van Frankfurt op den bpessart zijn aangereden. Daar be gon de klimpartij, die ons impo- neerende berglandschappen Vuor oogen tooverue, met nergruggen, wier toppen weelderig en kroezig met bosscnen zijn bedekt, en waar- over op de kaalgeschoren hellingen de lluweeien gras- en korenveluen liggen uitgespreid als een kleed van groene en gele strooken, hier en daar doorboord door rotspunten, die als wratten op de bergen liggen. Voor ons Hollanders, gewoon als wij zijn aan de rustige vlakte van het land schap, bieden de bergen en dalen telkens weer opnieuw een onverge telijke charme. Idyllisch liggen de bergdorpjes in de diepe daien, de kleurige huisjes krioelen knus om het kerkje, dat lier beschermend zijn torentje m de lucht steekt. Bij de prachtige stad Aschalfen- burg, bij de monding der Aschalf in de Main, komen wij in het eigen lijke Spessartgebied, dat wij door kruisen tot aan de oude voorname bisschopstad Würzburg, die in al haar deelen de waaruigheid van haar hoogen ouderdom (sinds 8UU) bewaard heeft. We komen nu in het Beiersche land en snorren door het Steiger- wald op Nürnberg aan, na Müncuen de voornaamste stad van Beieren Ook in deze stad, de stad van de beroemde bieren en braadworstjes, is weer op schier elk gebouw de stempel van ouderdom gedrukt. In deze oeroude stad, in de elide eeuw werd zij gesticht, aan wie de namen van Alhrecht Dürer, Hans Sachs e.a. voor eeuwig verbonden zijn, hebben wij eenigen tijd vertoefd om in bewondering .te staan voor den zwarten ouderdom der fraaie en rijke gebouwen, en tevens in ver bazing voor het gemak waarmede de rondbuikige Beieren onwaar schijnlijk groote kwantums bier door hun keelgat spoelen. Als opmerkenswaardig intermezzo hadden wij hier nog het twijfel achtige genoegen om een rasechte Nederlandsche N.S.B.er te ontmoe ten, die zijn aard niet verloochende en niet kon nalaten tusschen ettelijke halve liters bier door zwaarwichtige politieke betoogen af te steken over den gaven gulden en andere onder werpen, die ons op dit oogenblik nu juist niet zeer bijzonder interes seerden I Dit zij echter slechts als bijkom stigheid vermeld en laten wij liever onzen tocht in de richting der Oos- tenrijksche grens vervolgen. Door de prachtige landschappen van de Frankische Jura, waar licht gewelid hoogland afwisselt met imposante berggezichten, bereiken we bij Regensburg de Donau, die wij op het verdere deel van on2e reis telkens weer zullen ontmoeten Hegenshurg ligt 111 een vi uchthare dal-verwijding aan den rechteroever der Donau. he stad werd reeus door de Kei ten gesticht en bezit tal van herinneringen aan de vroege Middel, eeuwen en den Romeinschen tijd toen zij een zeer voornaam kunst centrum was, even belangrijn als Nürnherg in latere eeuwen. De 8t, Peters-dom in het centrum der stad is een der Iraaisie bouwwerken, die is het Gothische tijdperk in Beieren gemaakt zijn. De massieve steenen Donau-brug, die in sierlijke bogen de bUU M. nreede Donau overspant, dateert uit de 12e eeuw en wordt dan ook onder de zeven wereld wonderen genoemd. Door tal van feestende en kermis, vierehde bergdorpen komen we bij Mrauhing aan uen zoom van het Beiersche Woud, waar de zacht-- begroeide berghellingen worden af gewisseld door de rotsachtige gra nietwanden die blootliggen.- Door het schitterende Donau-ual, dat hier diep in het gebergte is uitgesneden, bereiken we de grensstad Passau. Passau is wel eens een der zeven schoonste steden der aarde genoemd en wie deze stad eenmaal gezien heelt kan het begnjpen. De oer oude stad ligt scnnierend op het punt waar de inn en de Hz in de Donau vloeien, leder straatje ademt hier den ouderdom en ieder hoekje is een schilderij, met een prachtige harmonische kleurverdeeiing. De vei vlakkende moderniseeniig is in het Beiersche volk gelukkig nog niet zoo sterk doorgedrongen, dat 't zijn oude, schilderachtige en sportieve kleederdracht heelt prijsgegeven. De vele buitenmenschen, die op dezen Zondagmiddag in de stad zijn, dragen dan ook allen het traditioneele Beiersche costuum. Geen wonder dan ook dat wij behoeften gevoelden om korten tijd in de romantische sleer van deze oude stad te ver- poozen en eens tusschen de hoog— oprijzende, lrisch—groene berghel lingen ons onder te dompelen in het liissche water van de Donau en dat wij s avonds in een van die typische gemoedelijke oud—Beiersche her- hergen met de Beieren »Bratwürst- cheii» hébben gegeten en hebben getracht de formidabele potten bier tot den laatsten druppel te ledigen. Dat was ons afscheid van het mooie Beiersche land, dat wij slechts en passant konden zien, maar dat desondanks onvergetelijke herinne ringen bij ons had achtergelaten. Vanuit Passau zijn we Oostenrijk tegemoet gereden, doch van dit verdere gedeelte van onzen tocht vertellen we later. JI'IZE? NSDAG aersi HUIZEr niet aan dit kabinet kunnen geven. Prof. Aalberse formateur. be80nnen belastingjaar aan- wordt ons uit Den Haag Nader gemeld: H. M. de Koningin heeft na bespre king gisteren met de voorzitters der le en 2e Kamer en den vice president van den Raad van State hedenmorgen Prof Aalberse ontvangen en hem op dracht verleend tot vorming van een arlementair Kabinet op zoo breed mogelijke basis. Prof. Aalberse heeft verzocht de opdracht in beraad te mogen houden waarop H. M. den wensch heeft uitge- sproken de beslissing binnen enkele dagen te mogen vernemen. Bossche Feesten. Geschenk van Oud-Bossche naars en vrienden van den Bosch. De dag van Zaterdag a s. zal in de reeks der Bossche herdenkingsfestivi teiten een aparte plaats innemen Dien dag zal de stad worden aangeboden een geschenk dat de oud-Bosschenaars en vrienden van Den Bosch aan de jubileerende vangt. Indien de overtreder geen rijwiel- belastingmerk bij zich heeft, wordt de boete verminderd tot f 1.50. In. dien de leeftijd van den overtreder beneden de 18 jaar is wordt de boete verminderd tot f0.50. Indien de overtreder het belasting- merk wel bij zich heeft maar dit niet op de juiste wijze heeft bevestigd, wordt de boete verminderd tot f 0.50. De ambtenaren moeten voor de boete kwitantie afgeven. De vliegdiensten der K. L. M. Met ingang van Maandag 29 dezer wordt op de binnenlandsche lucht- lijnen een gewijzigde dienstregeling van kracht, zoo meldt de K. L. M. Op de lijnen Groningen—Amster dam en Twente—Amsterdam zal de dubbeldaagsche dienst vervangen worden door een dienst éénmaal per dag in beide richtingen. OP He lijn naar Eindhoven blijft het aantal diensten onveranderd, ook de lijn Eindhoven—Brussel blijft gehandhaafd, teneinde de aanslui ting naar en van Rotterdam te be houden, komt er een kleine ver het oogpunt van politieke moraliteit afkeuring verdienen. De bekende klacht der 6rma v. d. Eijken te Roosendaal, als zou haar bedrijf op onvoldoende gronden zijn stilgelegd, acht de commissie gemoti. veerd. van uw eigen kranten ABONNEERT U OP hi;;ir Ves[.® Presenteeren a's C1 CCI1 Kieine ver_ he.' 75nïJ,y.TJ.^e„ en medeleven bi' I in de dienstregeling. Het vertrek van het ochtend vliegtuig uit het 750 jarig bestaan. Het comité, dat voor dit doel gevormd werd, mocht van den beginne af buitengewoon veel belangstelling voor zijn streven ondervinden en van vele zijden kwamen reeds bijdragen voor het beoogde doel binnen. Om half zes zal daarna in de groote Riddersael op Oud 's Hertogenbosch een groote receptie plaats hebben van alle Oud-Bosschenaars en vrienden van Den Bosch, door President Sche pen en Schepenen van de Oude Stad. Z.Exc. Minister van Lith de Jeude zal deze receptie met zijn te. genwoordigheid vereeren en zeer waar Eindhoven wordt van 7.35 op 7.45 gebracht en dat van de ochtend dienst in de richting Rotterdam Eindhoven van 9.20 op 8.50. De dienst wordt uitgevoerd met Fokkers F 7b met drie motoren. Ned. Varkens Centrale. Ter Ned. Landsdrukkerij is thans verschenen het rapport der Commissie Beumer betreffende het onderzoek der gesties van de Ned. Varkenscentrale. In haar slotconclusie kan de commissie verklaren, dat afgezien van de mis dragingen van enkele personen van schijn 1 ijk een rede uitspreken. Dit is ,a8ere.n ranS- te£en wie reeds justitio- dus^de eerste officieele ontvangst in J]eel jL°Pge/treden_l ®iet ^ebKken de Riddersael. door of vanwege de N.V.C. handelingen zijn gepleegd, welke uit ZONDAG 28 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A, A. V. R. O. V. A. R. A, V. P. R. O. A. V. R. O. HUIZEN 301.5 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. MAANDAG 29 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. DINSDAG 30 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. DISTR WAA NDAG 1 ia 1. Hilverf ia 2. Huizen ia 3. \NDAG ia 1. Hilver: ia 2. Huizen ia 3. VSDAG ia 1. Hilver: ia 2. Huizen aa 3. ENSDA( aa 1. Hilven aa 2. Huizen aa 3. Parijs. jnderkooi voor kif nior cn 1 jngi't Or «richten, jnger Or onnniziek oiiiuuziek Inger Orl „licrofooi Italië. I.ajos en .richten. O-Decibel jonmuziek jncert. (zending lonniuziek stig hall' -Boys. jonniuziel •Boys. uurtje. -Boys. rlandscin orgclconc1 O-orkest, orgclconc ituren in «richten, door de Symphi vcreld va 0 Symph onniuziek erichten. jonniuziel uken. onmuziek ng voor rijven. nkrakers. •kest. X enseml op het V kinderen ircfluiters. neklopper; da. zending. Waar heen? jonmuziek vcrkeersi ag van S erichten jonmuziek .'alls en Plicht, jonmuziek RA-orkest lA-orkest jonmuziek O.—VV.VU wil l-WWl Wddl- I I uai /%/x" - ,T 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwhnlfuurtje. 9.30 Orgelspel. 10.00 Orgelspel. 10.25 Grepen uit de schaaktechniek. 10.45 Het VARA-orkest. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.25 Het VARA-orkest. 12.00 Klokkenspel en uurslag van liet Stadhuis te Heusden. 12.01 Het Omroeporkest. 12.55 Voordracht: De zelfzuchtige reus. 1.10 Het Renova-kwlntet. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Concert door het Residentie-orkest In het Kurhaus te Scheveningen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Concert. 5.3ft Sport van den dag. 5.45 Sportuitslagen A.N.P. Spijk, 9.00 Lezing. 0.30 Concert. 7.00 Wljdingsdienst in de studio. 8.00 Nieuws- en sportberichten. 8.10 De Groninger Orkest Vereenigiug. 5.30 Sport van den dag. etaoinshrdcmfwyp 9.10 Radio-journaal. 9.30 Orgelconcert. 9.50 Groninger Orkestvereeniging. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 De AVRO-Decibels. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk t Groningen. 12.15 Lunchconcert. 1.00 Boeken en Schrijvers. 1.20 Joseph Schmidt zingt. 1.30 Gezamenlijke uitvoering van de Bossche Feestmarsch door 30 harmonieën, deel nemend aan liet Brabant's muziekfestival, op de Markt te 's-Hertogcnbosch. 1.40 Grainofooumuzlek. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Harmonieconcerten op de Markt te Den Bosch. 3.15 Hoorspel: L> zeven bodschappen van Maria. 4.30 Zickenhalfuurtje. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk Hansweert. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Lezing: Misgewaden. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Klavierrecital. 9.25 Zangsoli. 9.35 Klavierrecitül. 9.45 Zangsoli. 9.55 Flitsen van de Bossche feesten. Het spel van Beatrijs. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein Koor. 11.00 Lezing in het Esperanto. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Het ensemble Francis Keth. te 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grainofooiimuziek. 10.30 Het ensemble Francis Keth. 11.00 Voordrachten. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Lunchmuziek. 2.15 Het Residentie-kwartet. 3.00 The i'aliadians. 3.30 Piano-recital. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Reportage uit filmcahines. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.00 liet Lyra-trio. 5.45 De Stafmuziek van het 5e Regiment In fanterie te Amersfoort. 7.33 lersche liederen. 8.00 Nieuwsberichten van het Alg. Ned. Pers bureau. 8.05 Vroolijke inarschmuziek. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Concert door het Residentie -orkest. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 De AVRO-Decibels. 11.00 Nieuwsberichten van het Alg. Ned. Pers bureau. 11.10 De AVRO-Decibels. 11.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Het Amstcrdamsch Salon orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Het Hendriks Trio. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Concert. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Eeu kwartiertje radio-reportage. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Weer- en Nieuwsberichten. 8.05 Het Basilica-Koor. 8.15 Herdenking van het 200-jarig bestaan der Evang. Luth. Gemeente te Vlissingen. 10.15 Nieuwsberichten. 10.20 Gramofoonmuziek. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Het ensemble Lismonde. 11.00 Wenken voor de hulshouding. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Lunchmuziek de Minstreels. 2.30 Zangvoordracht. 2.50 Voordracht. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.30 Carel Alberts en zjjn ensemble. Fuziginjrer Parijs. Fransch. Parijs. Ich. Regional Fransch. i Regional |ch. Fransch. Parijs, i Regional 'ich. Parijs, i Regional Parijs. Ich. en. •ich. a Regional 1ch. •ich. o Regional «Ich.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2