éicharanhëtlöiöën ster B!' i PROVINCIAAL NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. Tweede Blad. mr wnPT 935. 58. Woensdag 31 Juli '35. 58e Jrg. GOED ONDERSCHEIDEN! 14 -• l-U N B E n het westelijk deel der Lang- ,at staat begrijpelijkerwijs alles het teeken van het rigoureuze reenigingsplan van Ged. blaten. E cl)ral in Waspik en Geertruiden- rg wordt een intense actie tegen iplan gevoerd, die zich zelfs uit- i to1111 gemeente Haamsdonk IJ f; en dat is begrijpelijk ook. II \Vij hadden daarom de verwach- Ubj, dat in de raadsvergaderingen Waspik en Geertruidenberg, j.l. •jjdag gehouden, wel een en ander d zou zijn over de voorgeno- opheffing dezer gemeenten, danks het ieit dat Ged. Staten ih nog niet tot de gemeenteraden i advies hebben gewend. Er is liter in beide plaatsen met geen oord over deze aangelegenheid rept. Moge dit al opvallend worden noeind, merkwaardiger is het nog in beide raadsvergaderingen hetzelfde oogenbiik ongeveer WUtfjjwel gelijkluidende bezwaren o naar voren gebracht tegen N.V. Waterleiding—Maatschappij 'estNoordBrabant. Indien uie ezwaren nu nog in hoofdzaak de .ooge tarieven dezer maatschappij troffen, dan ware dit heel ver- aaibaar, want het zou niet de rste maai zijn dat deze klachten en va genoemde gemeenteraden werden je naa!ult- We kregen ditmaal echter een eheel nieuw geluid te hooien, men ritiseerde n.l. de hooge salarissen an directeur, boekhouder en pres.- ommissaris. De geheele bespreking af ons zelfs den indruk dat het in 1 °»z joofdzaak ging tegen de vergoeding, n mejie burgemeester Moons van Haams- onk als president—commissaris 1 wemelt genoten. Het is in het geheel liet onze bedoeling om na te gaan ar if deze bezwaren al of niet ge- weinijfcond of overdreven zijn. De ver- stap Ceding, die burgemeester Moons iderei^ehad heeft voor de twee jaren dat hij vrijwel al het directeurswerk overgenomen, lijkt ons zelfs -niet te hoog, al zet een dergelijke ■belooning aan een toch reeds goed bezoldigd persoon in dezen tijd na- uurlijk gemakkelijk kwaad bloed. K0*2\fcjog eens echter: daarover willen ij ons echter niet uitspreken. Het komt ons voor dat men door it waterleidingdebat de persoon P^jvan Burgemeester Moons heeft wil- >\ïylen treffen, en dit naar aanleiding an de hangende plannen tot ver eniging van Waspik, Haamsdonk n Geertruidenberg. Men wil met e aangenomen moties bij hoogere nstanties te kennen geven dat men einig sympathie koestert jegpns en heer Moons, en daartoe stelt en hem in een slecht daglicht, of schoon de feiten toch werkelijk niet zoo ontstellend zijn als men het wil voorstellen. Dit nu lijkt ons een afkeurens waardige wijze van actie voeren. Wil men ijveren voor het ioehoud zijner gemeentelijke zelfstandigheid, goed, maar men strijde dan met eerlijke middelen en vindt ons dan gaarne tot steunbereid.Men hale voor al geen zaken door elkaar, die in wer kelijkheid niets met elkaar uitstaande hebben. Elke gemeenteraad heeft het volste recht om critiek uit te oefenen op een maatschappij, die de watervoorziening in zijn ge meente levert, al moet men die critiek natuurlijk ook weer niet te ver drijven en vertrouwen stellen in den gemeentelijke afgevaardigde o m naar de aandeelhouders-vergadering. Maar men uite die critiek dan om de zaak zelf en niet om daardoor een ander belang te dienen. Met «argumenten» als dit behoeft men bij Ged. Staten niet aan te komen als men de zelfstandigheid van zijn gemeente wil bepleiten en men bewijst daarmede de goede zaak eerder een slechten dan een SN goeden dienst. Men spuwe geen af keer tegen een persoon, die op zich zelf geheel buiten het vereenigings- plan staat, doch men kome met verstandelijke bezwaren, die er toch werkelijk genoeg te vinden zijn I Zoekt men zijn heil in persoonlijke aantijgingen, dan zullen Ged. Staten hieruit moeten opmaken dat er ge brek is aan zakelijke argumenten. En dal is toch het laatste wat men in Waspik en Geertruidenberg zou willen 1 Waalwijk, 30 Juli 1935. Geslaagd. 13e heer O. J. G. van Engelen, te lijmen, is geslaagd voor het examen jofdacte. Eervol ontslag. Door het Dagelijksche Bestuur van de vereeniging «Ons Middelbaai onderwijs in Noord-Brabaid» is op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als letraar Handelswetenschappen en StaUs- wetenschappen aan de 1\.E. fi en H.H.S. te Waalwijk met ingang van 1 October 1935, aan den heer J. D. L. M. Siemer, onder dankbe tuiging voor de vele en zeer gewaai- deerde diensten als leeraar en waar nemend directeur. Sluiting Rijksvakschool. Wij brengen nog eens in herinne ring dat de sluiting der cursussen van de Rijksvakschool voor Leer looiers en Schoenmakers morgen voormiddag plaats heeft. Donderdag middag van 2 tot 5 en Vrijdag en Zaterdag van 9—12 en van 2—5 is er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen, waarbij, belanghebbenden van harte welkom zijn. We hopen dat er als telken jare een groot bezoek zal zijn en dat de heeren schoenfabrikanten hun belangstelling in het instituut zullen toonen. Tentoonstelling. Zondag is in de gymnastiekzaal der R.K. Meisjesschool in de St. Crispijnstraat een tentoonstelling gehouden van het werk der meisjes van den naaicursus. Ook het naai werk der meisjes van de hoogere klassen der lagere school was ge ëxposeerd, benevens het fröbelwerk der kleuterschool. Er waren tal van fraaie werkstukken, waaruit wel bleek dat de meisjes hier degelijk onderwijs ontvangen. In het bijzonder de aparte stands der drie dames, die het diploma der R.K. Vereeniging tot Bevordering van Industrie—onderwijs voor meisjes «St. Anna» behaalden, M. Eijkens, M. v. d. Pennen en T. v. Haperen, trokken de aandacht door de keurige afwerking van het veelsoortige werk. De tentoonstelling trok een druk bezoek; ook pastoor Verhagen gaf van zijn belangstelling blijk. De nieuwe cursus der naaischool begint met September. Zeldzaam Jubileum. Deze week herdacht de werkman M. v. d. Hoofstad zijn 4U-jarig jubileum in dienst der N.V. Leder- fabriek P. van Loon Gzn. alhier. Ten kantore werd de jubilaris dooi den heer Norb. van Loon toege sproken en werd hem een geschenk onder couvert overhandigd, üok van de zijde van het personeel ontving de jubilaris hartelijke blijken van belangstelling. Tooneelvereeniging D. V.S. V. De tooneelvereeniging «D.V.S.V.» maakt Zondag a.s. een uitstapje naar Tegelen, waar het Passiespel zal worden bezocht, üok de dames der leden zullen het reisje mee maken, zoodat het gezelschap 4U personen groot is. De reis wordt per trein gemaakt. R.K. Kappeisvereeniging. De definitieve oprichting van eene R.K. Kappersvereeniging heeft thans haar beslag gekregen. Op twee na zijn alle kappers in onze gemeente daarin georganiseerd. Het bestuur beslaat uit de heeren Jos. Hamburg voorzitter, Cor van de Wiel Secretaris en Frans Hom bergen penningmeester. De vereeniging vormt een afdeeling van den Ned. H.K. Kappersbond en is aangesloten bij den H.K. Midden standsbond. T.B.C.—bestrijding. Het Dames-comité ter bestrijding der T.B.C. in onze gemeente heeft het met hare tent op 1.1. kermis nog kunnen brengen tot een bruto ont. vangst van f 1200. Van dit bedrag moeten de kosten van staangeld, van prijzen.aankoop enz. nog af. De netto opbrengst die aan de T.B.C.—commissie kan wor den afgedragen, deelen wij nader mede. Nat. concours «De Eendracht Zondag heeft de Kruisboogschut- tersvereeniging «de Eendracht» op de banen achter café L. Leijtens een groot nationaal concours ge houden, waarvoor veel belangstelling bestond. De uitslag was als volgt Corps le zestallen le pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 76 p.; 2e pr. De rozenplant in het Woud, Tilburg, 75 p.3e pr. Al doende leert men, Herpt, 74 p.; 4e pr. Vriendschap onder ons, Oisterwijk, 74 p.5e pr. Godfried van Bouillon, Vught, 73 p.; 6e pr. De geest des tijds, Tilburg, 72^ p. 7e pr. Het vrije volk, Tilburg, 71 p Corps 2e zestallen: le pr. Al doende leert men, Herpt, 71 p.; 2e pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 68 p.; 3e pr. Godfried van Bouillon, Vught, 67 p. Kampioenle pr. De rozenplant in het woud, Tilburg, 52 p.2e pr. Vrijheid onder ons, Oisterwijk, 50 p. 3e pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 50 p. Eerekruis: M. v. d. Bogaerd te Oisterwijk 14 p. KoningskruisH. Heijkani, Oister wijk, 14 p. Personeele Ale pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 82 p.; 2e pr. De rozenplant in het woud, Tilburg, 82 p.3e pr. De geest des tijds, Tilburg, 81 p. Personeele B le pr. De vreugde onder ons, Tilburg, 79 p.'2e pr. De spruit wordt een boom, Oister wijk, 79 p.3e pr. Het vrije volk, Tilburg, 79 p. Concert. A.s. Maandag 5 Aug. zal de Chr. Gem. Zangvereen. «Hallelujah» te v.m. Besoijen een volksconcert geven, waarop o.m. hare concoursnummers zullen worden uitgevoerd, levens zullen aan dit concert hunne niede- verking verleenen de harmonie ot. Ja. en de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst, beiden uit v.m. Baard wijk, z^jdat het een mooi, gevarieerd programma beloofd te worden. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week kwamen in de provincie Noord-Brabant 21 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 19 van lood vonk, waarvan 11 te Waalwijk; alsmede 2 van diphtherie waarvan 1 te Waalwijk. Dioc. R.K. Werkliedenbond. De Bossche Dioc. Werkliedenbond heeft thans zijn jaarverslag over 1934 uitgegeven. In ledental ging de bond in dit jaar met 1744 achteruit, het geen te verklaren is uit de verarming, die ontstaan is door de langduri e werkloosheid. In het algemeen bestaat in het bisdom in de katholieke arbeiders beweging een opgewekt organisatie leven, zegt de inleiding. 97 afdeelingen gingen in ledental achteruit, w.o. Nijmegen 470, Tilburg 233, Helmond 145, Oss 68, 's Bosch 55, Raamsdonksveer 54, Boxtel 52, Oisterwijk 50. In onze streek waren in de meeste plaatsen slechts kleine verliezen te boeken, nl. Drunen 3, Elshout4, Haarsteeg 3, Heusden 17, Nieuwkuik 6, Geertruidenberg 25, Kaatsheuvel 6, Raamsdonk 5, Uden- hout 16, Waalwijk 33. De afdeelingen Waspik, Loon op Zand en Baardwijk bleven in ledental gelijk of gingen zelfs iets vooruit. Bijz. Vrijw. Landstorm. Uitslag van den onderlingen schietwedstrijd der afd. Besoijen van den Bijz. Vrijw. Landstorm, gehouden op Zaterdag 27 Juli 1.1. op de speelplaats der Chr. School aldaar. Geschoten werd met k.s.o.- patronenafstand 10 Meter. le serie 2e serie le pr. W. M. B. Kuijsten 49 p. 47 p. 2e pr. F. Couwenberg 49 p. 46 p. 3e pr. C. L. Verhagen 48 p. 47 p. 4e pr. L. C. Lammertse 47 p. 48 p. 5e pr. C. A. P. Musters 47 p. 46 p. 6e pr. M. C. v. d. Ven 47 p. 45 p. 7e pr. B. A. v. Dongen 47 p. 45 p. 8e pr. N. A. v. d. Schans 47 p. 45 p. 9e pr. C. Treffers 47 p. 42 p. 10e pr. A. v. Heijst 47 p. 41 p. lie pr. H. W. W. Klerkx 46 p. 48 p. 12e pr. L. J. Passier 46 p. 48 p. 13e pr. W. A. Smid 46 p. 48 p. 14e pr. M. J. Janson 46 p. 4b p. 15e pr. A. A. Duquesnoij 46 p. 45 p. 16e pr. A. A. Smolders 46 p. 42 p. 17e pr. A. v. Maagdenberg 45 p. 49 p. 18e pr. A. J. v. d. Ven 45 p. 47 p. 19e pr. C. Blom 45 p. 44 p. 20e pr. C. A. Blom 45 p. 40 p. Er waren 56 deelnemers, die allen een prijs ontvingen. 25-jarig Vakschooljubileum te Drunen. A.s. Zaterdag 3 Aug. des nam. half drie officieele opening door den edelachtb. heer burgemeester Mr. v. d. Heijden van de tentoongestelde werkstukken der leerlingen. Alle oud-leerlingen worden langs dezen weg tevens uitgenoodigd om daarbij tegenwoordig te willen zijn, waarna ten plm. 4 uur den directeur der school in de zaal van den heer Th. Elshout een geschenk zal worden aangeboden door de oud-leerlingen bij gelegenheid van zijn zilveren jubileum als directeur. Alhleliek-successen. A. Schapendonk kampioen hoogspringen. Aan de Nationale Athletiek wedstrijden welke Zondag te Kaats heuvel werden gehouden en waar voor de beste athleten uit de diverse R.K. Athletiekclubs in den lande hadden ingeschreven, werd ook door enkele leden van Kunst en Kracht alhier deelgenomen. Dit kleine groepje heeft zich onder deze zware concurrentie wel heel kranig gehoudep en wist een 7-tal prijzen in de wacht te sleepen. Bijzondere vermelding verdient de schitterende prestatie van A. Schapendonk die erin geslaagd is het record hoogspringen van het Bossche Diocees met 2'/a cM. te verbeteren en van 1.65 op 1.675 M. te brengen. Ofschoon hij met dezen record- sprong slechts '/2 cM. beneden het record van de landelijke Tederatie (1.68 M.) bleef, heeft hij geen verdere pogingen meer gedaan om dit te verbeteren aangezien te Kaatsheuvel alleen de kampioenschappen voor het Bossche Diocees in aanmerking kwamen. Binnenkort worden de landskampioenschappen gehouden waarop we Schapendonk een goede kans geven ook dat record om hals te brengen. Thans staat dus reeds het Bossche record op zijn naam waarmee we hem van harte geluk- wenschen. 't Is een schitterende bekroning van zijn voortdurende training en specialiseering in dit nummer. Bij de juniores behaalde Ad. van Cromvoirt, van «Kunst en Kracht» den 2en prijs verspringen, 3e prijs hoogspringen en 3e prijs 80 M. hardloopen, terwijl Jos Lombarts den 2en prijs hoogspringen juniores wist te behalen. Voorts behaalde A. v. d. Wiel den 3en prijs hoog springen nieuwelingen en ten slotte wisten Jac. Pullens, M. van Leent, H. Lombarts en A. Schapendonk in de 4 x ÏOO M. Estafette voor Cracks beslag te leggen op den 3en prijs. De Bossche feesten. Tot en met a.s. Zondag verlengd. Besloten is om de stadsfeesten, mede in verband met het overwe - digende vreemdelingenbezoek, van Woensdag 31 Juli tot en met Zonda0 4 Aug. a.s. te verlengen. Zondag kwamen alleen op Ou 's Ilertogenbosch 10.000 bezoekers Zaterdag is de leider der Bossche Stadsfeesten Herman v. d. Eer beemt op plechtige wijze gehuld ga en is hem de gouden stadsmeda aangeboden, wat feitelijk taarop I neerkomt, dat hem het eerebuig schap der stad is verleend. De oud Bosschenaren hebben Zaterdagmiddag het gemeentebestuur hulde gebracht en bij monde van Minister Jhr. ir. v. Lith de Jeude een geschenk aangeboden. Aan de Chevrolet-Sterrit van Zondag is door ongeveer 300 auto mobilisten deelgenomen, waarvan de helft ook Waalwijk gepasseerd is om zijn kaart bij de N.V. Waveem te laten afstempelen. De Chevrolet werd gewonnen door den heer C. Vogel te Vught. 24 uurs prestatie-rit. Zaterdagnacht te ongeveer 12 uur passeerde door onze gemeente een troep van meer dan 300 fietsers. De lange file met de llikkerende lichten bood in de nachtelijke stilte een prachtig gezicht. Velen zullen zich hebben afgevraagd wat dit voor een tocht was en de meesten hebben het met de Bossche feesten in ver band gebracht, hetgeen echter niet juist is. Het betrof hier de 24 uurs prestatie- rit, die van Amsterdam uit door ens land gehouden is. Zaterdagmiddag startten 360 deelnemers te Amster dam. In Vianen werd de eerste rust gehouden. Via Waalwijk bereikte men 's Hertogenbosch 's nachts om 1 uur. Om 2 uur werd de tocht voortgezet. Van Apelaoorn ging het via Amersfoort weer naar de hoofd stad, die door de geheele groep Zondagmiddag om 4 uur werd be reikt. De oudste deelnemer, die de zware tocht volbracht, was 63 jaar en de jongste 14 jaar. Natuurhistorisch Museum le Tilburg. In de Intendantswoning van het voormalige Koninklijke Paleis te Tilburg is een natuurhistorisch museum geopend. Dinsdag had de officieele opening plaats door burgemeester Vonk de Both. GEERTRUIDENBERG. Predik beurten op Zondag 4 Aug. '35 Ned. Herv. Kerk des voormiddags 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des v.m. 9.30 en des nam. 2 uur kerkdienst. J Ter beantwoording van de meerdere vragen, mondeling en ook schriftelijk, lichtte ons het sport comité betreflende enkele punten in. De vestloop zal als attraclienummer de aangekondigde gouden wissel medaille hebben «Het Gouden Stads, zegel van Geertruidenberg.» L)eze stad is een van de ^oudste plaatsen van Brabant. In 1217 kreeg de plaats stadsrechten en had tol 1573 als stadswapen de beeltenis van Siute Gertrudis, met haar abdissestat geplaatst in een gotische kapel. Na tuurlijk ontbreken de drie muisjes niet, waarvan er twee aan haar voeten en een tegen haar kleed oploopt. Het randschrift luidt in het latijn «Zegel van de Beig van St. Gertru dis.» Dit wapen is bewaard gebleven en het comité stelt dit in goud beschikbaar, onder de gewone con dities. Voor de 100 M. loop worden mooie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl ook voor de Vestloop enkele kleinere prijzen de loopers zullen beloonen. In ons vorig bericht stond «ieder tusschen de 18 en 30 jaar kan in schrijven» dit moet zijn «ieder, die lid is van een of andere r.k. sport organisatie.» Men geve dus ook op de ver eeniging waarvan men lid is. O Onze stadsgenoote Mej. 'loos Blijlevens slaagde te Eindhoven voor de examens stenografie en typen. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zuster van het H. Hart te Moerdijk. oDoor dengemeente-veldwachter van Geertruidenberg werd Vrijdag avond aldaar aangehouden de 34 jarige v. E. zwerver, verdacht van poging tot dielstal. Nadat van E. aan een verhoor was onderworpen, legde hij een vol ledige bekentenis af waaruit kwam vast te staan dat hij zich had schuldig gemaakt aan inbraak te Best en te Terheijden. Op hem werden in brekerswerktuigen gevonden. Men heeft hier te doen met een ras inbreker die reeds l^jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. 18 Juli j.l. was hij pas uit de gevangenis ontslagen na weer een straf van 4 jaar te hebben ondergaan. Het lag in de bedoeling, wanneer hij te Geertruidenberg geen werk had kunnen krijgen, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aldaar ergens in in breken om alzoo in zijn onder houd te voorzien. Gelukkig is het niet zoover gekomen. Uit alles blijkt dat de gemeente veldwachter hier 'n goede slag heeft burgemeester Beukenkamp. Leden: H. uioeneveld, G. H. Hunkers en G. F. Kistenmakers te V\ eiKendam M. Rupper iioolUbestuursliü van ilen Keu. Chr. Lanüarbeiüersbond, G. J. van Unnik iiuuiübesluursliü van den H.K. Landarbeidersbond en T. iiax houlubesluuisiiu van den Ned. Moderne Candarbcidersbond. (Buneu verantwoordelijkheid der Ked.). Crtuclue Hcuuciit, Uw blad 1.1. Zaterdag lezende, kan ik niet naiaten eeuigc opoicikingcn te maken over de meer üau guedkoope wijze, waarop in de Echo v/h duiden een winkelier meent zijn prouucten onder de oogen van het puDiick te moeten brengen, ik bedoel hicimcde de advertentie Waaun zijne Excellen tie Minister Coujn, opeen verschrik kelijke gezochte manier in verband wordt gebracht met een petroleum gascomioor. Hel getuigt van een zeer laag bij de grondsche mentaliteit, wanneer men de bestuurders van onze Maat, waarvoor toch geen kwajongens worden uitgezocht, op een zeer goed- koope manier als reclame object wil laten dienst doen. ik laat in deze absoluut de politieke zijde er buneu, heb bijgevolg niets met Anti- ol Fro- Colijn te maken. Zoo'n advertentie is in strijd met de meest elementaire begrippen van reclame. Wanneer steller van deze advertentie, eenig begrip van reclame-maken wil krijgen, dan raad ik hem aan eerst eens iets over deze kunst te lezen, o.a. in het Engelsche boek „How te advertise alsmede het Nederlaudsche tijdschrdi „Meer baet". Dit zal hem nog veel nieuws openbaren en dan worden de lezers van De Echo v/h Zuiden, ten minste gespaard voor zulk een onmoge lijke, goedkoope en beleedigende wijze van reclame maken. K. B. Aan de lezers het antwoord. Dit alles komt echter nog in een feller licht te sta3n, wanneer men weet, dat een gelijksoortig systeem zal wor den toegepast voor de voorziening in de vacature van boekhouder administra teur van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf en dan een en ander nog bekijkt door den bril der toekomstde plannen tot samenvoeging der gemeenten. Ware het niet beter voor deze vaca tures eene tijdelijke vcorziening te treffen? Zou dan, wanneer de samen voeging een feit werd, het financieel belang der vergroote gemeente niet beter zijn gediend, waar anders ver moedelijk nog meer ambtenaren op wachtgeld zullen moeten worden ge steld Zou in dezen het voorbeeld van de gemeente Geertruidenberg niet moeten worden gevolgd, die, eveneens met het oog op eene eventueele samen- voeging, in de vacature van gemeente opzichter tijdelijk heeft voorzien V En hier kom ik dan ook aan de inkonse- kwentie, als boven werd bedoeld. De gemeente Raamsdonk, wier dagelijksch bestuur zich reeds voor annexatie uitspiak, zal besluiten gaan nemen in strijd met het belang der eventueele vereenigde gemeenten, terwijl men in Geertruidenberg, waar een felle actie wordt gevoerd tegen deze samen voeging, blijk geeft, voor het geval, dat de hoogere instanties de samen voeging wenschelijk achten, 't financieel belang der vereenigde gemeenten te willen dienen. Heeren raadsleden van Raamsdonk bedenk wel, Gij zijt niet afgevaardigd en hebt niet Uw eed gezworen, om eene op arglistige wijze ontlokte toe zegging gestand le doen, doch om het algemeen belang van heden en toekomst zoowel voor onze tegenwoordige als wellicht toekomstige vergroote gemeente te behartigen. Met dank voor de verleende plaats ruimte namens vele goed meenende Verenaars X. Mijnheer de Redacteur. De bom is anders gebarsten al6 menigeen verwacht heeft. We gaan een spannende tijd tegemoet, 't Gaat in de toekomst om de gave gulden. Het volk moet klaar gemaakt worden om wel bewust keuze te doen. Allerwege hoort men: ^Slechter als 't nu gaat, kan het nooit gaan*. Op deze gemoedsstemming dient zout geworpen te worden. Een gave guLen is van 't grootste belang voor weduwe en wees, voor de 65 jarige die ouderdomsiente geniet. De steuntrekker is gebaat met een gulden die pari staat. Al deze men schen komen bij devaluatie in de hoek te staan waar de hardste klappen vallen. Het kiezersvolk dat voor alles stelt De zaligmaking der ziel, moet thans in 's landsbelang ruim denken en kerk en partijverband een oogenbiik durven te vergeten door onafhankelijk naar eigen inzicht en eerlijke overtuiging steun te bieden aan de partij die den strijd voert voor de gulden h pari of aan de partij die meent dat de gulden moet kelderen. Hoogachtend KIEZER. geslagen. DUSSEN. In de commissie voor Raamsdonksveer, 29 juli 1935. Zeer geachte Redactie. Na het vele, dat reeds in de kolom men van Uw geëerd blad is verschenen omtrent de hangende plannen tot samenvoeging der gemeenten Geer truidenberg, Raamsdonk en Waspik zoudt U mij met opname van onder staande ten zeerste verplicEen. Het is niet mijn bedoeling het pro en contra omtrent deze samenvoeging hier te gaan uiteenzetten (ik zou maar in herhaling vallen) of mij op een bepaald standpunt dienaangaande te plaatsen, doch ik zou alleen willen wijzen op de inkonsekwentie van enkele besluiten, welke door den ge meenteraad mijner woonplaats binnen kort dreigen genomen te worden. Wat toch is het geval? Naar bij geruchte vernomen wordt zal binnen zeer korten tijd door den raad van Raamsdonk worden voorzien in enkele vacatures, ontstaan door het op pensioen gaan van enkele function narissen t.w. de gemeente-secretaris (tevens ambtenaar van den burg. stand en secretaris penningmeester van het burgerlijk armbestuur) en de boekhoudei- administrateur van het gemeentelijk electricitei'.sbedrijf. Allereerst wensch ik en ik ben er dan van overtuigd de tolk te zijn van een zeer groot aantal ingezetenen mij te verklaren tegen de manier waarop deze vacatures zullen worden aangevuld. Zijn mijne informaties juist, dan is reeds eenigen tijd geleden op schalksche wijze aan de raadsleden de toezegging ontlokt om den aftredenden secretaris, iemand wien om zijn lang durige diensten, aan de gemeente bewezen, alle lof en hulde toekomt, te VOETBALSPORT. Bakhuys naar H.B.S. Bakhuys zal, naar de Telegraaf meldt, volgend seizoen voor H.B.S. in den Haag gaan spelen. Men weet dat daarvan ook vorig jaar reeds sprake was. Toen is Bakhuys echter bij Z A G. gebleven. W. Lagendaal als scheidsrechter. Blijkens een officieel bericht in de „Sportkroniek" is de oud-internationaal en Xerxes-speler \V. Lagendaal benoemd tot scheidsrechter van den K.N.V-B- WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Zondag wist het jeugdelflal van HEG van het kampioenselftal van Vlijm Boys te winnen met 53. HEG speelde een zeer goeden wed strijd en had met rust de leiding niet 3_1 Na de rust kwam Vlijmen danig opzetten en maakte vrij spoedig gelijk. Doch dan komt HEG weer opzetten mooi combineerend gaat liet op hel Vlümensche doel af en zij weet nog Hvcc- maal te scoren. Einde 53 voor HEG. De wedstrijd tusschen HEG 1 en Vlümensche Boys 1 heeft meer dan een verrassing gebracht. Niet alleen was de groote overwinning welke HEG be haalde (1U-2) een verrassing, de grootste verrassing en aangenaamste verrassing was wel het vertoonde spel van HEG. Zooals we 11EG dezen middag zagen spelen, hebben we het in langen tijd niet van haar gezien. Alles klopte als een bns. Er werd goed gecombineerd en op tijd geschoten. Zeker er waren nog wel enkele zwakke plekken maar we ver trouwen dat deze spelers zich nog zullen hei stellen en zoodoende zullen trachten het elftal van HEG te vervolmaken. Zou HEC nu de juiste opstelling gevonden hebben? De wedstrijd begon met enkele aan vallen van Vlijmen doch spoedig komt HEC er beter in en maakt de centervoor het eerste doelpunt. HEG speelt nu een goeden wedstrijd en hoewel Mum. Boys zich ook de kaas niet van het brood laat eten weet zü den stand op te voeren tot 30 waarmede de rust komt. Direct na de rust valt HEC flink aan doch Vlijm. Boys geeft krachtig partij, ook zü doen enkele gevaarlijke aanval len, doch kunnen voorloopig nog niet ClCHEC voert met regelmatige tusschen- poozen den stand op tot 10—2. Het laatste doelpnut van Vlijm. Boys werü gescoord een seconde voor het einde en bewijst wel dat Vlüm- Boys tot het laat ste toe krachtig partij hebben gegeven. Zü hebben trouwens den geheelen wed strijd zeer goed partij gegeven doch aan het spel van HEG konden zu niet aan. W.V.V. BL AU W-W IT. CapelleBlauw-Wit 11. Blauw Wit ging Zondag op bezoek bij Capelle om aldaar de return-match te spelen tegen Capelle 1. \Mj schreven ons vorige versing dat de 7-1 neder laag gewroken moest worden, unze jongens hebben hun woord gehouden, zü hebben een wedstrijd gespeeld dit niet licht vergeten zal worden, sPeciau de achterhoede en de middenhnie kun- op een goeden wedstrud terugzien. Jam mer was het dat de linksback na 15 minuten spelen na een botsing m der Gapelle-spelers uit moest vallen. en personen zitting genomen: Burgemeester Snijders voorzitter; A. van Moergestel secretaris; van Rijswijk en v. d. Zouwen gemeen teraadsleden; Verbunt en de Wit van de R. K.L.A.B.; Nederveen van de Chr. L. A.B. en de heer Colijn voor den Ned. L. en Tuinb. bond. Wederom zijn een vijftiental arbeiders uit onze gemeente bij het vlasplukken te werk gesteld. Thans zijn zij naar den Nieuwen-Biesbosch bij Dordrecht vertrokken. Het scheidsgerecht voor het landbouwbedrijf in den Biesbosch is alsvolgt samengesteldvoorzitter moment werd overwogen, of wellicht nog andere gegadigden voor deae functie in aanmerking kwamen, zoodat in de jongste raadsvergadering de in het geheim voorbereide proclamatie werd uitgevaardigd en in de volgende vergadering zal worden bekrachtigd. Eene oproeping van sollicitanten werd niet noodig geacht met toer gevolg, dat de deur werd gesloten voor ambtenaren, die op practisch en theoretisch terrein zeer zeker kunnen concurreeren met den bevoorrechte. Is dit onpartijdig het gemeentebelang dienen of wijze het hoofd van de (den gemeenteraad) drijven algemeen op listige gemeente zi.aar een politiek van kleinzielig eigenbelang? Blauw Wit trapt af en stevent direct op het Capelle-doel af, doch de achter hoede van Capelle weet het terrein te zuiveren en verplaatst het spel naai di anDeevoorh'oede van Capelle komt hier haar f werkelijk prachtig hoe de achterhoede van Blauw Wit werkt. Met zuiver geplaatste hallen wordt <ic voorhoede van Blauw Wit aan het werk gezet en zü geven werkelijk mooie staaltjes van samenspel te zien doch door het losse terrein gaan tal van kan- SC Eindelijk1" gelukt het Blauw Wit dc leiding te nemen door haar linksbinnen Capelle komt thans opzetten doch de beide backs en den keeper van Blainv Wit weten tijdig het gevaar te bezweren. In de tweede helft heeft Capelle eenigszins de wind mee wat geen be zwaar is voor de Blauw it-vooi hoede 0111 enkele aanvallen op te zetten die, doordat het binnentrio te ver achter bleef, geen succes hadden. Capelle kan ook al niet verder komen, want telkenmale weten de kantshalfs het igei ii/ y doen opvolflen door aijn zoon. Get» J voor

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5