Minister Colijn met naai Ahessynië. MO VAM HET IÜIDEN DERDE BUD. EVEN DIT WASPIK. TE» INGEZONDEN STUKKEN. ABONNEERT II OP DIT BLAD. i; Fa. ANTON HOLTGREFE PRM/INPIMI NIPIW? Boers 'eiden ers i i van en gel Zaterdag 3 Aug. a35. 58e Jrg. ren iar r Om Drieh •ieber H.| remak de Vo Waspik, 1 Augustus 1935. .enbrj 'tachte Lezer i driestar in dit blad van j.l. Up,lf' isdag zal misschien onder onze a" vaderen nogal wal slot van doen opwaaien en aangezien Vat Waspiks" briefscu rijver ook 90rn' njscriuek op onzen gemeente- S,ÏÏ „itoeien, wil ik thans, waar d.v. piet verdiend is, deze critiek eens van antwoord dienen. 'd 2' rgeteekende zal dus zoo vrij V' Hq |eu handschoen op te rapen, onze geachte hoofdredacteur ins, Waspikschen Gemeenteraad Jaar. erpt. Wij geven direct toe dat en' °jvoor den buitenstaander lijkt de antipathie tegen burge gemeenteraad die daaraan niet met uiterste kiacht tracht mede te werken is o.i. geen knip voor den neus waard. Wij gelooven dan ook wel dat onze geachte redactie tot een ander inzicht zal komen werkelijk onze raadsleden zullen wel niet zoo dwaas zijn om in zulke handelwijzen argumenten te gaan zoeken tegen de voorgenomen vereeniging. Trouwens zooals reeds de driestar zegt: Waspik heeft wel andere pijlen op zijn hoog. Daar over zullen wij het misschien een volaende keer nog wel eens hebben. ADEPT. n van z.v. [er Moons in vernand staat j momenteel brandende kwestie Beek 'eventueel samen te voegen senten, liet tijdstip waarop dit werp opnieuw wordt aauge- geeft uaartoe aanleiding, moet men dit niet alzoo Drangbouwen, want datburgemeestei '35: lur jet die waterleiding-geschiedenis veel vrienden geuiaakt heelt is nieuws en dat de waterleiding :n nide samenvoeging van gemeenten te maken heelt weet iedereen alhiij och zeker wel ieder gemeente- 191 slid. Trouwens, men was zoo Qeleg efd om over de geheele annexatie- 8.64. siie zelfs niet te spreken. De jaanc eenteraad is een officieel lichaam elle 1 als zoodanig een zeker prestige Ne hoog te houden. Het ware )p g ook te dwaas om over de Zate iexatie te vergaderen zoolang de iddaid daarin niet officieel wordt ,n de okken. Dat de massa wel op de nwojk vooruit loopt laat zich in iamet ifdzaak verklaren door den plaa ntanen drang tot zelfbehoud en liefde voor hun plaats. 01 kunnen [en zulke spontane uitingen ook vaak waarnemen tijdens de idini ssche stadsfeesten Maar tè^zake roeie i gemeenteraad heelt o.i. niets ers te doen dan de belangen •werj r gemeente te behartigen en moet arbij niets of niemand ontzien, onk niet al is dit een burgemeester, ovei waar nu burgemeester M. zeil oncollegiaal handelde inzake t; on annexaliequestie, mag men dan. i een naburigen gemeenteraad nigin wachten dat men, hem terwille, Direc besprekingen over de waterleiding lujah later zal opschorten? Bovendien ■•v. taakt de gemeenteraad genoemden veribtenaar niet onsympathiek, maar iet niets anders dan zijn onsym- 9 va ihieke handelingen signaleeren. heejj weten dat burgemeester M. als ii hoogst bekwaam ainiotenaar lat aangeschreven, maar over de mpathie waarmede hij, zelfs door n eigen gemeentenaren, staat ngeschreven zullen wij maar tboo ver zwijgen. En we moeten ook t geig dagelijks constateeren dat het 2n ii raad bloed zet als men de hooge ver larissen gaat afwegen tegen de loge waterleidingtarieven. Hoe itzee raas het echter is een en ander indeiet elkaar in verband te brengen, oor 1 het onderstaande bewijzen, zonk Ondergeteekende is eens in zijn chief gaan snuffelen en heeft ach iaruit een Waspikschen brief op- nan diept van 13 Juli 1933, dus van ngeniim 2 jaar geleden, toen nog wel iemand over annexatieplannen zal 17 inebben gedroomd. Die brief handelde a gever een gehouden raadsvergade- ng en reeds toen hoorden wij een ien rotest van het raadslid van de 'ijken, dezelfde die ook thans weer et balletje aan het rollen bracht, vnn eslijds 8in8 het PraatJe dat burge- eester M. jaarlijks een paar Onder dezen Waspikschen brief van onzen geachten medeweiker passen onzeizijds enkele aanteckeningen. Uat burgemeester Moons met de water- leidinggcschieüenis weinig vrienden ge maakt heelt hebben we al wel eens meer opgevangen. De hoogere autoriteiten heoben echier de groote verdiensten van den heer Moons voor de drinkwatervoorziening der heele streek hooger aangeslagen En aan dit oordeel mag men toch ook wel eenige waarde toekennen, misschien zei s meer als aan de meening van de man van de straat, die zich zoo gemakkelijk door stemmingmakerij laai beinvloeden. Uat de antipathie tegen burgemeester Moons in verband zou staan met de ver- eenigingsplannen hebben wij in het geheel niet betoogd, we hebben slechts gezegd, dat men de weinige waardcering voor het werk van burgemeester Moons niet in het geding moet brengen juist op 't oogenblik nu het gaat over de vereeniging. Nogmaals de persoon van den heer Moons staat daar geheel buiten. j Waarin bestaat het oncollegiale handelen van burgemeester Moons inzake de ver- eenigingskwestie Misschien is het feit dat hij in deze een andere meening is toe- daan dan Waspik en Gcerlruidenberg Uat de Waspiksche raad uii beleefdheid niet over de vereenigingskwestie gesproken heeft is nog de vraag, want wie de laatste raadsvergadering bijgewoondheeft, heeft alle reden om te vermoeden (we zouden haast schrijven weet zeker) dat het zwijgen over de vereeniging uit politieke overwe gingen gebeurd is. Dit zouden wij eventueel wel met bewijzen kunnen staven I En daar om was het voor ons klaarblijkelijk dat de waterleidingbespreking en de hangende „question brülante" wel eenig verband met elkaar houden. Ue bespreking van 1933 over het salaris van burgemeester Moons herinneren wij ons nog zeer goed. Wij weten o.a. ook nog dat de raadsvoorzitter toen categorisch heeft verklaard dat de heer Moons geen cent aan de waterleiding verdiende en zijn verdiensten bovendien ten zeerste geprezen ^Over de vergoeding die de heer Moons bij de waterleiding geniet zou nog wel een en ander te zeggen zijn. Maar zooals wij reeds schrevendat staat buiten kwtstie, die wij Wilden aanroeren. 't Gant hier natuurlijk niet over de ver dediging van burgemeester Moons, maar om 't juist stellen en houden in kwestie. Gymnastiekver. S. S. S. De gymnastiek- en athletiekvereeni- ging S. S S. heeft thans de beschikking gekregen over 'n prachtige clubbanier, dat ontworpen en uitgevoerd i9 door den heer Jac. Bergmans alhier, die hier weer een fraai staaltje modern kunstwerk geleverd heeft Op de vlag is op smaakvolle wijze de gymnastiek sport gesymboliseetd door een aantal turners, in V-vorm opgesteld ln den hierdoor gevormden driehoek staat met forsche en duidelijke letters de naam der vereeniging Waalwijksche Gymnastiek- en Athletiekvereeniging S S S." opgericht 1933. Het ontwerp is in blauw en rood uitgevoerd. S.S.S. zal met deze prachtige banier bij voorkomende gelegenheden een uitstekend figuur slaan. De vlag is te bezichtigen in de etalage van het meubelmagazijn Jos. de Folter. Rijkspostspaarbank. Aan het poslkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd 173.75G.13 en terugbetaald fl02.26b.31. door de politie wordt achtervolgd, hoe hij wordt geboeid en hoe bij door woeste kracht zich weet te bevrijden, de wijze waarop hij het leven redt van de door koude ver stijfde politie-agenten.... in dit alles zijn de persoonlijke eigenschappen op schitterende wijze geweven door de moraal van de film. «Eskimo» is een adembenemende sensatie in een Noordpoolepos en elke seconde van dit sensationeele verhaal is drama tisch. De geschiedenis van het ras dat een voortdurenden strijd levert tegen de elementen, wilde dieren en hongersnood. Wij twijfelen er niet aan of »Eskimo» zal evenals daar waar deze film reeds werd vertoond, ook in Waalwijk een daverend succes zijn. Een succes, dat zelden beter werd verdiend 1 Luxor- Bioscoop. »De Huifkar De Luxor vertoont deze week »De Huifkar», een film, die op pakkende wijze het rustelooze leven en den voortdurenden strijd der Ame. der zaak RED. Van officieuse zijde vermochten wij vernemen, dat de Negus van Abessynië een expresse telegram zou hebben sezonden aan Z.Exc. Minister Colijn met het verzoek het minister-presidentschap over het nieuw te stichten wereldrijk „Groot Abessynie te willen aa vaarden met benoeming tot opperbevelhebber van de -.Abessy- nische Vloot" onder den titel van „Emir Khan van Addis Abeba Het telegram zou verder vermelden, dat Z.Exc. Minister Colijn benoemd was tot „Grootvizier" in de Orde van „De Rijzende Ster van het Oosten"- Z.Exc. Minister Colijn moet daarop het volgende telegram aan den Keizer van Abessynië hebben gezonden Kom niet. Blijf Ministerpresident van Holland. Heb genoeg me één rijk te stellen. Hollandsche vloot kan je overnemen. Voel niets voor titels- Geen animo voor „Rijzende Ster .Koop „DEMON PETROLEUMGASCOMFOREN bij HOLTGREFE, Ijzerhandel Waalwijk (Holland.) Leg geen gasleidingen aan- Demons 5 maal zoo goedkoop als gas. Demon Had je op kameel, gasle dingeri ni t. Ik zend per „Patria" vóór ze naar Rusland verkocht wordt 10.000 vaten petroleum te9en 4 cent per liter. Petroleum z.t Schuit kan je houden, zeebooten liggen hier toch aan den kett ng. Verder druk met gulden en nieuwe Ministers. Moreele steun zeg ik toe. MINISTER COLIJN. v/h BI ER LAAG H-VAN DER HEIJDEN „DE IJZERHANDEL" WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN. Waalwijk, 2 Aug. 1935. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Geslaagd. Voor het examen hoofdacte slaagde te Utrecht mej. C. Louwe Kooijmans. Gezamenlijke uitvoering. Maandagavond 8 uur zullen de Christelijk Gemengde Zangvereni ging «Halleluja», de Harmonie »St. Jan» en de Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst», gezamenlijk op de kiosk der vereeniging «Koninginne dag», slaande naast het gemeente- ïuis van v.m. Besoijen een zang- eu muziekuitvoering geven. Programma Harmonie St. Jan. 1 Flying Dutchmen still going strong, marsch L. Houet. l'Amabile, ouverture J. Werkman. Een volksfeest, fantaisie F r Jakma car nizend »Wilhelmientjes« aan de sche- 6 aterleidingmaatschappij bij ver— ende en ondergeteekende was toen zoo vrij te wijzen op decumu- dan °8 areD lie der twee betrekkingen. Toen ach aaldaarover uit de betreffende stukken niets bleek, bleef het lid t an de R. niets anders over dan te 00!J esluiten, dat nu tenminste officieel n an al die valsche geruchten den ?an'op was ingedrukt. Doordat in- ?0eDusschen geen verderegegevens meer ver de maatschappij verse! 10C5|waarom eigenlijk niet bleef verder alles zooals het was, totdat eindelijk j dezer ctagen weer eens een minder ted^Uiilleerd overzicht voor „sleden ter inzage werdt gelegd. Veruit bleek dat het lid van de R. dan toch nog niet zoo heel ver s naast geweest en is het dan onder dat hij het nu wel eens ;el precies wilde weten De thans bekende gegevens werkten tusschen als een roode lap op *.>n stier en ook. zonder de plannen tot annexatie zou 't zijn uitwerking zeker niet gemist hebben. In een tijd dat het publiek slechts met moeite en zorg de verschillende lasten kan opbrengen, is het we' egelijk taak om deze lasten zoo ein mogelijk te krijgen en een Missie- naaikring. De dames van den Missie-naai kring der parochie St. Jan zullen op Dinsdag 13 Augustus a.s. een uitstapje maken naar de wereld tentoonstelling te Brussel per auto van den heer A. Mulders-Sars. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »Eskimo». Wel Zomer, maar Zomerprogram- ma's kennen wij niet. Dal dit parool de directie van het R.D.B.-— Theater alhier geen holle frase is, bewijst zij ook deze week alweer met de vertooning van het groote filmwerk «Eskimo». Van Dijke, de groote regisseur der M. G. M. Film, die »Tarzan» en «Trader Horn» maakte, komt thans met Eskimo» wederom een vol maakt meesterwerk aanbieden, dat uniek is in de geschiedenis der film. Meer dan 35 mannen waagden dage lijks gedurende 9 maanden hun leven in het woeste Noordpoolgebied om 4 l'Enclume, polka de concert Laube. Eskimoieven in al zijn gedaanten Olman. Kools. Olman. Isr. J. Olman. Jac. Bonset. Tot Bloei der Toonkunst Zomeravond Blondje De Gravers Halleluja. Ellen O Gulden Hoofd Harmonie St. Jan. Oberto, ouverture de l'opera G. Verdi. 6 Sobre las Olas, valse Jud. Rosas. 7 Finale. Nieuw bedrijf. De heer C. de Rooy te Waalwijk is uitgetreden als directeur derN.V. een jager en een man van bizondere aantrekkingskracht. Er zijn reeds te verfilmen. Deze expeditie is daarin buitengewoon geslaagd. Zij verfilm den het barre Noordpoolleven en namen tot achtergrond een machtig drama. Daarbij is een romantische figuur naar voren gebracht, die het onderwerp uitmaakt van deze gewei, dige rolprent. Het" is Mala, de Eskimojager, die de heldenrol speelt in dit drama van het Noorden. Slank, een athleet en buitengewoon, knap, vormt de jonge Eskimo een type, dat geheel nieuw is voor het witte doek. Hij legt in zijn rol pre. cies dat, wat hij werkelijk is: held, Stoomschoenfabriek »Sport«. Hij zal de fabricage v. sportschoenen voort zetten onderden firmanaam Schoen fabriek «Marathon». Nieuwe Tooneelclub. Op de j.l. Dinsdag gehouden ver gadering van de R.K. Werklieden- vereeniging in v.m. Baardwijk, is men overgegaan tot het oprichten ^.e-^fan een tooneelvereeniging. Er hebben zich veertien leden opgege ven, waaruit een bestuur gekozen werd. Het ligt in de bedoeling van die tooneelvereeniging om de leden van den Werkliedenbond een paar genoegelijke avonden te bezorgen, en dat zal onder leiding van den heer L. v. d. Geld best lukken. De tooneelclub heeft tot naam gekregen «Kunst na Arbeid.» Het bestuur is saamgesteld als volgt: H. Mulders, le Voorzitter, J. Vermeulen, 2e Voorzitter, H. Maas, Secretaris, A. Krol, Penning, meester en J. Maas, Commissaris. films geweest met grootsche Noord- pool - en Alpenopnamen, maar een sprekende film van een dergelijke grootte is nog nooit gemaakt. De sprekende film bewijst bier wat zij waard is, door te laten zien dat haar waarde het grootst is wanneer de natuur, niet de menschen spreken. De Eskimo's spreken hun eigen taal en deze klinkt zoo harmonieus, dat het lijkt alsof men muziek hoort. Het gesnuif van honderden walrus, sen, het brullen van duizenden ijs- beeren, het geslamp en geschreeuw van tienduizenden caribou's zijn sensaties, die men nimmer tevoren heeft beleefd. Het verhaal van deze prachtfilm, die 12 acten lang, van de eerste tot de laatste Meter den toeschouwer aangrijpt en boeit, is de geschiedenis van den walvischvaarder, die op onbeschaamde wijze de vrouw van den Eskimo stal en uit wraak daar voor werd gedood, hoe de Eskim<^ rikaansche pioniers in beeld brengt De ontzaglijke moeilijkheden die zij met hun karavanen van groote huifkarren ontmoeten in den vorm van terreinmoeilijkheden en aan vallen door Indianen, zijn in »De Huifkar» vastgelegd. Een film vol sensatie en romantiek! De film is gemaakt naar het ver. haal van Zane Grey en schildert op spannende wijze een karavaantocht in de Amerikaansche binnenlanden, waar de trekkers door Indianen worden bestookt. Het ziet er op een moment slecht voor de pioniers uit, maar door een handige strategische daad worden de Indianen-benden uit elkaar geslagen, zoodat de karavaan ongehinderd den tocht naar het nieuwe home kan vervolgen. Door deze spanning heen is een romantische liefdesaffaire gewikkeld. Hoofdvertolkers zijn de bekende Randolph Scott, Gail Patrick, Billy Lee, Monte Blue en anderen. De bezoekers der Luxor hebben dus deze week enkele uiterst span nende uren te wachten. Verdwaalde koe. Aan den Meerdijk snuffelde een koe, waarvan de eigenaar tot dusverre on bekend is gebleven, verschillende tuinen af met het gevolg dat zij nogal wat schade aanrichtte. Hel beest is daarom ingerekend en bij landbouwer Kroot op stal gezet. De eigenaar is tot op heden nog niet komen opdagen Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen Beursje met rozenkrans, bruine glacé h?erenhandschoen, hondenpenning no. 359. Bunzing-nest. De heer P. v. Eeuwijk in de St. Antoniusstraat miste dezer dagen een negental jonge konijntjes. Een volgende nacht waren enkele kippen uit het hok verdwenen. De heer v. Eeuwijk, mee nende dat ratten de daders waren, zette zijn kleine fox hondje aan het speuren en toen bleek dat onder een hooischelf een bunzingpaar met een zestal jongen zijn nest had gebouwd. Het hondje had in minder dan geen tijd de jongen stuk voor stuk kapot gebeten. Museum «De Natuurvriend». Een ondernemend drietal leerlingen der Handelsschool alhier, heeft het plan opgevat de dorre theoretische weten schap, welke hun gedurende een geheel jaar wordt ingepompt, tijdens de vacantie in een proefondervindelijk experiment om te zetten, teneinde de wezenlijke waarde der theorie aan de practijk te toetsen Leerlingen als zij nog zijn, hebben zij zich echter in hun experiment niet te ver gewaagd van de schoolbanken sfeer, zoodat aan hun onderneming het instructief element den voorrang heeft, terwijl hun ide lisme tot uiting komt aan het associeeren der «Kunst» aan de door hen opgezette zaak. Door deze gelukkige combinatie ont stond een zoo uitgebreid mogelijk op gevat «Universeel Museum», waarin op de eerste plaats de Natuurlijke Historie in de grootst denkbare verscheidenheid vertegenwoordigd is. Om ons tot het exotische te bepalen, hetwelk natuurlijk de meeste belangstel ling trekt, noemen wij onder meer op Een boa constrictor van 3'/2 M. lengte vischsoorten uit de Perzische Golf het wichtige ei van een struisvogel en voor hen die niet sterk zijn in hun dierkundevak, een krokodillenei, opdat zij op een toekomstig examen deze specie niet indeelen bij de «zoogdieren». Verder nog een overvloed van vogel en schelpensoorten, welke den toeschou wer door hun vormen en kleuren in verrukking brengen en onwillekeurig zijn gedachten doen uitgaan naar die vreemde gewesten, waarnaar elk jon genshart in heimwee hunkert. Zonder scheikundige formules en zon der natuurkundige wetten van buiten te kennen, is het interessant de verzame ling ertsen, mineralen en gesteenten te bekijken, waarbij discussies omtrent hun oricine van de meer of minder groote aardrijkskundige kennis der toeschou wers blijk zullen geven. En tenslotte de kunstafdeeling, waatin o.m. te bewonderen valt een Chineesche opiumpijp, een kunstig bewerkte slagtand van een everzwijn, een waardevolle muntverzameling, waaronder als curiosa porceleinen en houten munten etc. etc. Wit hopen dat door een druk bezoek deze expositie een succes zal worden voor de initiatiefnemers, tot leering der jeugd zoowel als der volwassenen. De tentoonstelling wordt gehouden in het voormalig gebouwtje van de „Automaat" Grootestraat 158 en wordt geopend Zondag 4 Augustus, 's middags 12 uur. Politiehondenkeuring. De groote jaarlijksche keuring vcor 't certificaat van de Kon. Ned. Politie- hondenvereeniging (afd. Noordbrabant) zal dit jaar wederom plaats hebben op de terreinen van «Noord-Braband» om «Galgewiel» nabij 't café van dien naam van den heer A. Steenbergen Kroot en wel op 19, 20, 21, 22, 23 en 24 Au gustus a.s. Koninklijk onderscheiding voor burgemeester van Lanschot. Mr. F. J. van Lanschot, burge meester der jubileerende hoofdstad van Noord-Brabant werd door H.M. de Koningin benoemd tot Bidder in de Urüe van den Ned. Leeuw. De onderscheiding werd aan den burgemeester medegeueeld door den Commissaris der Koningin. ln de Bidderzaal op Uud-'s Her togenbosch werd Mr. F. J. van Lanschot onder gejuich gehuldigd en gelukwenschen aangeboden. De Tech. Commissie der Bossche feesten schonk den geridderde de versierselen der Orde in goud, die hem op de borst werden gehecht door den voorzitter Notaris Lobach. De burgerij toonde ouder alterlei vorm groote blijdschap over deze zoozeer verdiende koninklijke on derscheiding den burgemeester ge schonken. Heiinneringspenning der Bossche eesten Bij de Kon. Begeer te Utrecht werd in zilver en brons de her inneringspenning geslagen van het 750 jarig bestaan van 's Hertogen bosch. De fraaie penning die aan de voorzijde de beeltenis draagt van den stichter der stad Hertog Hendrik en aan de achterzijde versierd is met het oudste wapen van 's Her togenbosch is vervaardigd naai een ontwerp van den kunstenaar André Verhorst, leeraar aan de Kon. school voor Kunst, Techniek en Ambacht te 's Bosch. In eene daartoe belegde vergade. ring werd Woensdag in de Bidder zaal van Oud-'s Hertogenbosch aan allen die zich voor de feesten ver dienstelijk hebben gemaakt den gedenkpenning door den burge meester uitgereikt. Vanwege de Techn. Commissie werd de penning in zilver en brons bok geschonken aan den burge meester. RAAMSDONKSVEER. Tot deurwaar der bij de plaatselijke belastingen is alhier benoemd de heer M. Vissers, Op initiatief van het R.K. Feest en Sportdagcomité beginnen a.s. Zondag 4 Aug. de trainingswedstrijden voor den grooten Interlandwedstrijd Holland België, welke gehouden wordt te Raams- donksveer op Zondag 25 Aug. a.s. De eerste wedstrijd wordt gespeeld tusschen de Veersche Boys I en de R.K. Sport- centrale uit Oosterhout op het terrein van de Veersche Boys, en wel Zondag a.s. om 2 uur. Het belooft een span nende strijd te worden, daar de R.K. Sportcentrale (gecombineerd Juliana, W.V.O. en Oosterhout) nu over ver schillende goede krachten beschikt. De opstelling der Veersche Boys I is J. Diepstraten, A. van Rooij, C. Broeders, A. v. Leeuwen, J. Broeders, W. Verhagen, L. Keijzers, M. Bouwens, M. Zijlmans, W. Schalken, J. Marcelissen. ReservenG. Broeders en G. Simonis. Het aantal steuntrekkers in deze gemeente begeeft zich nog steeds in dalende lijn. Was hun aantal in de maand Juni 203, einde Juli waren er nog 193. Het aantal werkloozen bedraagt 286, geplitst als volgt: grondwerkers 169, metaalbewerkers 49, opperlieden 31, transportarbeiders 14, landarbeiders 10, timmerlieden 7, schoenmakers 3, metse laars 2 en l_h utbewerker De stremming van het verkeer voor rij- en voertuigen door Kerkweg, Raadhuisstraat, Molenstraat en Keistraat is met ingang van heden opgeheven. De Kerkweg, die geheel is vernieuwd en met klinkers is bestraat, heeft een reuze verbetering ondergaan. Op verschillende plaatsen is de weg verbreed en zijn de bochten eruit genomen. De doorgang (de z.g. stoep) naar de Werfkampen is ook verbreed. Het doorgaand verkeer zal met deze prachtige verbetering zeer gebaat zijn en automobilisten zullen den weg van vroeger niet meer terugkennen. De commissie betreffende het op nemen van arbeidskrachten in land- en tuinbouwbedrijven, is als volgt samen gesteld J. C. Schoenmakers, D. Ko- nings, N. A. v. Seeters en J. A. Hipp- mann. De feestelijke herdenking van het gouden huwelijksfeest der echtelieden P. v.Strien—v. d. Koppel, wonende in de Lomboksteeg, op Donderdag j.l. was met de meeste zorg voorbereid door het voor deze gelegenheid gevormde comité en zoo behoefde het geen verwondering te baren dat het verloop der feestelijk heden plaats vond op een wijze die als het ware voorbeeldig mag genoemd worden en die den organisatoren tot eere strekt. Een prachtige eereboog was bij den ingang van de Lomboksteeg geplaaist, terwijl in de geheele straat versieringen waren aangebracht Ook de woning zelf was met groen en bloemen versierd. De gansche buurt had zich beijverd om het zeldzaam feest luister bij te zetten. In den voormiddag werd door de oudjes en familie per rijtuig een rondgang gemaakt door het Veer, wat begrijpelijkerwijze niet aan belang stelling ontbrak. De dag werd verder in gepaste feestvreugde temidden van hun kinderen en kleinkinderen doorge bracht. Des avonds bracht de Kon. Erk. Harmonie »De Eendracht» de jubilarissen een serenade, waarbij de voorzitter der harmonie het gouden paar hulde bracht in goedgekozen woorden. Tot laat in den avond heerschte op het Sandoel een gezellige drukte. Vermelden we nog dat de jubilarissen tal van felicitaties en cadeaux in ontvangst mochten nemen van het comité en vele anderen. De krasse oudjes zijn reeds een eind in de zeventig, doch er is nagenoeg niets van een hoogen ouderdom aan hen te bespeuren. Mogen zij nog lange jaren met genoegen op dit zoo schoone feest terugblikken, en siere hen nog eenmaal de diamanten huwelijkskroon. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). AAN KABEE! »U hebt durf! Eigenlijk veel te veel«Laag bij de grondsche men taliteit» is een zeer leelijke uitdruk king. Stoute kinderen zou je er klappen voor geven En dót te zeggen van een mensch, waarvan je geen broer bent noch familie of het zou volgens »Darwin» moeten zijn Toch ben ik op U niet boos, hoor! Trouwens, hoe kun je op zoo iemand boos zijn. Waarom leest U mijn advertenties eigenlijk als ze U erge ren? U kent toch de zegswijze wel Hak je hand af of ruk je oog uit Nog eenvoudiger: Scheur de »Echo» kapot, dan maak je heele- maal geen stukken. Wist echter niet, dat U aan »kunst» doet en dan nog wel aan »Reclame. kunst». Weet wel, dat de echte kunstenaars hongerlijden, misschien gaat daarom de reclame—kunst wel zoo vooruit Dank U voor het beetje goeden dunk, dat U van mij overlaat. Ik lees tenminste, dat U veronderstelt, dat ik Engelsch lees en zelfs nog Nederlandsch erbij. De meeste menschenwillen tegenwoordig eigen lijk alleen vréémd doen! Toch wil ik wel gaarne met L kennismaken, enfin dat hoor ik nog well Echter momenteel U slechts kennende onder de letters K. B. moet ik besluiten steeds tot Uw dienst met de joviale groet nou abé Kabee I ANTON HOLTGREFE, Ijzerhandel, Waalwijk. MARKTBERICHT. Waalwijk, 2 Aug. 1935. Varkens f 11.1 13. Eieren 3-4'/a cent. II*

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9