Ee Hniplianli voor den Middenstand BURGERLIJKE ™n SPORT. RADIO-PROGRAMMA. INGEZONDEN STUKKEN. ADVERTENTIEN Tandarts Ringelber ïerslrekl ïoombotlen en erHielen VERVOLG PROVINCIAAL NIB DIT Maandag a.s. AFWEZIG. GELD De heer v. Drunen vraagt om ook de konijnenjagers toe te laten op het Nieuw—Ingenomen, daar de konijnen hier zooveel schade aanrichten dat de toestand onhoudbaar wordt. Volgens de veronderstelling van de landbou wers en tuinders wordt hier schadelijk wild gekweekt, anders kon de aanwas niet zoo groot zijn. De Voorzitter heeft er ernstig be zwaar tegen aan bet verzoek van den heer v. Drunen te voldoen. Als de gemeente van houders van groote jachtacten f2.— krijgt, moet zij niet aan jagers op schadelijk wild dezelfde rechten geven. Meestal wordt op het Nieuw—Ingenomen door drie of vier personen gejaagd, zoodat er voldoende konijnen worden opgeruimd. De huur ders van de perceelen zouden 't zeker niet prettig vinden als de gemeente maar aan ieder vergunning gaf om daar te gaan jagen. De heer v. Drunen meent dat de Voorzitter anders zou praten als hij met den toestand van den tuinbouw op de hoogte was. De Voorzitter kan zich indenken dat er nabij het kasteel vele konijnen zitten, doch zeker niet op.de gronden der gemeente. Het voorstel wordt aangenomen met alleen de stem van den heer v. Drunen tegen, Aan Chr. A. Klerkx wordt op zijn verzoek toestemming verleend om de pacht van zijn perceel op 't Herptsche Ven over te geven aan v. Spijk—de Gouw. Van den N.C B., afdeeling Drunen— Elshout, is een dankbetuigmg ingeko- men voor de bijdrage van 1 60 in de kosten van den tuinbouwcursus. Rondvraag. De heer W. v. d. Wiel vraagt wie of de loonen in de werkverschöffiug met 2 cc. per uur verlaagd heelt, de Minister ot het gemeentcDcstuui. De Voorzitter zegt dat de Minister deze maatregel genomen heelt. Vroeger was het uurloon ut JLlruucn 24 Ct. en in Elsnout 20 ct. Voor de nieuwe gemeente heelt de Minister thans hei gemiddelde, nl. 22 ct. vastgesteld. Het- zeilde loon wordt sinds een jaar in Vlijmen en Nieuwkuijk gegeven, zoo dat Drunen altijd nog bevoorrecht is geweest. De heer v. Delft zegt dat de ver harding met steeupuin op de Hooge Schijt niet voldoet. De Voorzitter zegt dat het nood zakelijk was op enkele plaatsen puin ie storten om den ondergrond te ver harden. Later wordt daar gruis over- heen gebracht. Evenwel zal spr, met het bezwaar rekening houden. De heer G. Verhoeven betreurt het dat er zoo weinig gedaan wordt tot verbetering van de Steegerf, die voor 't verkeer naar de duinen van groote beteekenis is. Spr. vindt het treurig dat de gemeente niet meer doet aan dezen weg, teneinde het vreemdelin genverkeer te bevorderen. Hij wijst naar Oisterwijk en Loonopzand, waar men prachtige wegen aanlegd. Spr. vindt trouwens dat de raad inzake wegenverbetering een slecht figuur geslagen heeft en hij hoopt dat de nieuwe raad meer zal presteeren. De Voorzitter zegt dat de gemeente aan de wegen doet wat zij kan. In Loonopzand heeft men de wegen in werkverschaffing verbeterd, maar hier zijn voorloopig nog andere, meer rendabele, werkverschaffingsobjecten. De heer A. v. d. Wiel heeft respect voor hetgeen de gemeente doet voor de verbetering der wegen. Men moet echter begrijpen dat niet alles tegelijk kan gebeuren. De vergadering wordt hierna gesloten en de raad gaat in geheim comité. MARKTBERICHT. Waalwijk, 9 Aug. 1935. Varkens f 11.—f 13.— Eieren 31/, cent. ZONDAG 11 AUGUSTUS 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1935. Programma 1. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. i.oo (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, Ik geloof dat velen het met mij eens zullen zijn, als ik zeg dat de heer Ver- heijden in de laatste raadsvergadering van Sprang-Capelle niet erg gelukkig is geweest. Dc heer Verheijden is een ontwik keld, actief en... liberaal raadslid en ik meende dat die oud-liberalen zulke ruime opvattingen hadden. Daarvan geeft de heer V. echter weinig blijk als hij spreekt over de „clericale" benoeming van den direc teur der Waterleiding-Maatschappij „West-Brabant". Is deze benoeming „clericaal" omdat de benoemde Katho liek is?" Dat doet toch niets af aan zijn benoembaarheid, aan zijn capaciteiten. De beroemde is een echt Brabanter, stammend uit een echt Brabantsche fa milie, een knap ingenieur en zooals blijkt, een uitstekend directeur. Wat wil men meer? Had iemand met deze capaciteiten, hier in Brabant, in een vrijwel geheel katholieke streek, het veld moeten rui men voor den Boven-Moerdijkschen protégé van den heer Verheijden, die misschien even knap is en die nog ver moedelijk het voordeel had, dat hij de zelfde beginselen was toegedaan als de heer V„ n.l. dat hij ook oud-liberaal of i.d. was. Geachte heer V. die tijden zijn geluk kig in hoofdzaak voorbij, al wordt er door de partij bovenbedoeld nog ge oreerd en soms achterbaks gewerkt of de heeren de aloude macht en wijsheid nog in pacht hadden! Nogmaals, van den heer V. had ik ruimer en loyaler opvattingen ver wacht! Men ziet oud-liberaal is ook al geen brevet voor deze hoedanigheden. Ook hetgeen de heer V. zeide over een fout in een buurtgemeente was al lerminst in den raad op z'n plaats en de voorzitter zette hem dan ook terecht onmiddellijk op z'n nummer. Men ziet het alweer: „ook de beste breier laat wel eens een steek vallen". Dit waren echter nog al erge grove, die ik bij hem niet zou hebben gezocht. Met dank, EEN LEZER. Mijnheer de Redacteur. Wij verzoeken U vriendelijk nog eenige regels op te nemen naar aan leiding van de fantasieën van Uw inzender K. B. Wij zijn hieromtrent vrij overtuigd dat al dit gebazel afkomstig is van een paar jochies, aangediend door de publieke opinie alsemployé's bij een van de bekendste schoenfabrie ken hier ter plaatse. Wij vinden het hoogst vervelend, dat door dit gezwam menschen, die toevallig ook K. B. heeten, worden belachelijk gemaakt, reden wij verder inzender K. B, ruimte» zullen laten kletsen. U dankend voor de door leende plaatsruimte, Hoogachten ANTON HOLTG lJzerhande W a a 1 w ij Wij sluiten hiermede de di daar het aldus persoonlijke algemeene zaken gaat raken R.K. Zangkoor. In de vergadering van 1.1. dagavond heeft de Zeereer pasioor Heezemans den hee tl. Griendt benoemd tot sec van het parochiaal zangkoo St. Jan. Concours Vissclierslust. Zondag 18 Aug. a.s. geeft d gelsportvereeniging Visscher gevestigd in calé G. v, Het alhier een groot nationaal vist cours voor afdeelingen aangt bij den Algemeenen Hengelaar Een prachtcoileclie korps zijn door 't Bestuur van »Viss lust» voor deze gelegenheid kocht. Vanaf Zaterdag 1U Au deze te bezichtigen in de vitn het Sigarenmagazijn van dei Jac. Moonen. Wanneer weer en inschrij medewerken belooft 18 Au dag van groote propaganda de hengelsport in 't algeme WC Bfie\ franc Abor Fran Uit voor Vissclierslust» in 't 1>ijiröïielon te worden. Waalwijksche Wielerbaai Op Zondag 18 Aug. zullen Waalwijksche Wielerbaan groote wedstrijden verreden w Het programma vermeldt o.a. s achlervolgings- en 50 K.M. k wedstrijd, met deelname v; volgende koppels Proven Haarsbergen, Sars—Kamp, Biggelaarde Kort, Meijer—Sc keus, Pijnenburg— Formanoij achtervolging zullen Sars en P burg tegen elkaar komen. Arbeidsconflict te Tilburg dezer In de textiel—industrie teT schuw dreigt een conflict. De door gelijk brikantenvereeniging voorge Het loonsverlaging zal door de arl) Anc niet worden aanvaard. missie trale ei de zoc der C. feiten i Zeke zich zc drukt N. V. Maa geforrr een ki behalv Varkei Hiei die Toelating Raadsleden Loon op In een bijna voltallige verga van alle candidaten der diverse van de verkiezing van leden va Gemeenteraad der gemeente Lo Zand, is gisteravond besloten roep te gaan bij de Kroon tege besluit van Ged. Staten der Pro tot handhaving van het beslui den Raad tot niet-toelating van ren J. E. D. v. d. Heuvel, P. J. II Adr. Snaphaan en M. J. Snoer tegen het besluit tot vernietigin het besluit van den Raad dezi meente tot toelating van de elf o gekozenen. Voorts werd met algemeene ste besloten om, in het geval de ber tegen het besluit van Ged. Stat de Kroon worden afgewezen niemand der opvolgers na toelati beëediging zitting in den Raad z men, zoodat in dit geval, volgen Voorzitter van het Hoofdstembi direct weer de eerst-gekozenen de dan ontstane vacatures zitting nen nemen. onder Sinl geschi ninim vierei Rijkst Ho delijk en c centr schot Ev hand rings »rog£ de C vs Zaterdag en Zondag, Luxor Bios «Met voorbedachte rade». Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Thi »De negende gast». Zondag 12 uur repetitie voor Liédertatel ^Oefening en Verm Zondag 12 uur. Repetitie Li lafel „Tot Bloei der Toonkuns Maandag 89.30 uur. Gymna heeren K. en V. Gymnastieklokaa Dinsdag 78.30 uur. Gymna dames K. en V. Gymnastieklokaa Woensdag 7—8.30 uur. Gymna aspiranten K. en V. Gymnastiekl. Woensdag 8 u. Cursus Trans Colonne Roode Kruis O. L. Sc ïi. voor iedereen, in elke plaa« in bedr. vanaf f 500.— 5%^ J Billijke voorw. Brieven onderNo. deradver? B ur. v. d. blad. 54787 Mathenesserlaan 380 Telefoon 36432 R OTTER DAM. voor diverse doeleinden uiti sluitend boven f500.— 520Ï WAALWIJK. Geboren Petrus J. zv P. J. Klcrkx-Nilessen. Hermanus Tb. J. M. zv H. Th. J. Minke en C. C. M. Jansen. -Johanna Pa. dv. A. J. van der Heuscli-Jozen. Maria Ga. dv A. van Gestel-Velaers. Wil helmus J. zv F. SchoelltzVriens. Petronella Christina dv J. P. Hensen-van Loon. Johanna Ma. dv J. H. lïluk-de Vries. Andrea Ja. dv L. van Bladel-Pullens. Anna Ma. Nu. dv C. J. van den Houdt-van der Put. Overleden Ignatia Y. Oosterbaan, cchtg. van C. van Hui ten oud 50 jaar. Maria Aa. ten Haaff, oud 38 jaar, echtg. van J. H. C. Kooien. Sebastiaan van der Pennen, 74 jaar, cchtg. van Ma. van der Pennen. Huwelijks-aangiftenGeene. Gehuwd T. van der Lee, 28 jaar, Vlijmen en Aa. Ma. van den Hoven, 25 jaar, alhier. Antonius C. Spapens, 27 jaar en El. C. M. P. Zijlmans 26 jaar beiden alhier. Florimond Timmermans 29 jaar en Jannu Aa. Kalis 22 jaar, beiden alhier. A. M. Verkooycn, 27 jaar te Heusden en Ma. J. van Loon, 24 jaar, alhier. Ingekomen Jan C. van der Wedden van Hooge en Lage Zwa- luwc. Petrus Elders van Rotterdam. Ga. van Beek van Loon op Zand. P. B. Scholtze van Gilze Reijcn. C. A. de Laat van Rosmalen. J. M. J. Snijders van Rucphen. Vertrokken: C. R. de Ruiter de Wildt naar 's-Hage. Ja. C. van Beijncn naar Tilburg. Ma. C. van Huiten naar Moergestel. WASPIK. Over do maand Juli. Geboren Petrus H. zv Petrus C. de Wit en Phllomijnn Schellekcns. - Cornells J. zv Adrlanus M. Ak kerman en Petronella A. van Deurden. Anto- nia C. dv. Cornells Kemmern en Gerdina A. van >'xi Cornelia G. dv Johannes A. Fijncnian on Petronella H. van Strlen. Petronella J. Th. dv Norbertus B. van der Plas en Petronella M. J. ingerhoets. Gehuwd Adrianus G. Boom 28 jaar en Catharina E. van Stricn 2., jaar. Josephus N. Steenbergen 30 j. en Cornelia M. de Bont 28 jaar. Overleden: Johanna M. v. d. Werff, echtgenoote van Adria nus de Groot, 01 jaar. Antonie Rekkers, echt genoot van Adriana Mallant, 71 jaar. VOETBAL. WANNEER BEGINT DE K-N.V.B.- COMPETITIE? Hoewel de aanvang der KNVB-com- jietitie officieel is bepaald op Zondag 15 September a.s. bestaat de mogelijkheid dat dit niet voor alle klassen zal gelden. De besturen der beide Westelijke afdee- lingen hebben nl. voorgesteld, op 22 Sep tember aan te vangen en de Zondagen 1, 8 en 15 September te bestemmen voor ecnige ronden van de Bekercompetitie. Naar de N-T-C. verneemt, gaan de bestu ren der andere afdeelingen (Zuid, Oost cn Noord) hiermede niet accoord en wel iti hoofdzaak omdat dit voorstel le laat naar voren komt. Verschillende vereeni- gingen hebben reeds eene bestemming gegeven aan de eerste September-Zon- dagemdoor deelname aan serie-wedstrij den, nederlaag-tournooien, enz. Daar de competitie-indeeling in het Zuiden niet vóór het einde van deze maand kan wor den vastgesteld is het niet uitgesloten, dat de Zuidelijke eerste en tweede klassers op 15 September en de derde en reserve- klassers een week later de competitie aanvangen. WSC NAAR GUDOK. Zondag gaat WSC met haar eerste en tweede elftal naar Gudok in Tilburg om daar enkele oefenwedstrijden te spelen. Het kunnen tegen deze oude bekende enkele prettige partijen worden. Er is de laatste weken door de zwarthemden duchtig geoefend, zoodat we op een goed resultaat mogen rekenen. R.W.B. C. v. d. Pol L. v. Zon. G. Smolders W. Snels A. Verhagen H. Bruurmijn Joh. v. Beek P. Treffers A. Blom W. v. d- Pol J. v. Velthoven Bovenstaand elftal treedt a.s. Zondag tegen Noad uit Tilburg in 't veld. Het wordt tijd dat de RWB.ers een vast elf tal zullen gaan vormen om zoodoende de toekomst vol vertrouwen tegemoet te zien. Ook de tegenstanders komen met een zeer sterk elftal, zoodat eenieder a.s. Zondag van een prachtige strijd zal kun nen genieten. We vertrouwen dan ook dat de RWBers zich geheel zullen geven zooals vorige wedstrijden. De wedstrijd vangt aan om half drie. WW BLAUW-WIT. Zondag a.s. gaat Blauw-Wit naar Kaats- heuvel om aldaar deel te nemen aan de serie-wedstrijden van Neerlandia. Zij komt uit tegen Kaatsheuvelsche Bovs I. Reeds tweemaal hebben zij el kander ontmoet. De le ontmoeting ein digde in het voordeel van Blauw-Wit, de 2e in het voordeel van de Boys. Wat zal de derde ontmoeting brengen? De papieren zijn in het voordeel van de Kaatsheuvelsche Boys, doch het voet halspel is wispelturig. Wij hopen dat het geluk ditmaal is aan de zfjde van Blauw Wit. De wedstrfjd vangt aan om half drie. Vertrek om half twee vanaf café van Daelen. I. V. C. B. Competitie-indeeling voor het seizoen 1935—1936. De competitie-indeeling van den I. V. C. B. voor het komend seizoen is als volgt: Zuid I. le klasse: Kerkrade; Chèvremont; RKNAC; RKONS; Valkenburg; Caesar; RKVVL; Kimbria; Sittardsche Boys; Geleen. Zuid II. le klasse: Kolping; Brabanlia; Don gen; Wilheïfnina; Mulo; RKTVV; SVB; Venlosche Boys; Best Vooruit; Mevo. 2e klasse A: Rac; Gilze; Lachapelle; Oosterhout; Roosendaal; BSC; Nieuw- Borgvliel; D.Ê.S.K.; HKI; Boda- 3e klasse A: Halsteren; Mevo 2; DIA; Odio; Internos; WVC; Virtus; ZVV. Nis pen; Roosendaal 2. B: RKTVV 2; Dongen 2; Oosterhout 2; SNP; DVC; Groen Wit; Waspik; Made- sche Boys; Wapen van Oosterhout. C: Vlijmensche Boys; Wik (KJW); Ve- locitas; Sarto; OSS; Hec; Uno Animo; OSC; BSV. R.K.V.V. H.E.C. Morgen, Zondag, houdt HEC een al- gemeene ledenvergadering om 12 uur. Alle leden worden hierbij op het hart gedrukt trouw ter vergadering te komen, daar de agenda belangrijke punten be vat. Woensdag j.l. speelden de HEC-junioren een wedstrijd op het Quick-terrein tegen Quick 1 alhier. Door het zwakke spel van de beide achterspelers zag HEC zich de overwin ning ontgaan en moesten zij zich met een gelijk spel 4—4 tevreden stellen. HEC 1 is als volgt ingediend in de 3de klasse C. van den I.V.C.B. Vlijm. Boys 1, W.I.K. 1, vroeger K.J.W. Oisterwyk, Velocitas 1 en Sarto 1 uit Tilburg, Uno Animo 1 Loon op zand, OSS 1 en RSV beiden uit Oss, en OSC uit Orthen Zooals uit bevenstaande blijkt zijn in deze afdeeling twee nieuwe vereenigin- gen ingedeeld. Of het sterke tegenstan ders zfjn moeten wij natuurlijk afwach ten. HEC zal er goed aan doen zulke on bekende vereenigingen niet te onder schatten. De overige clubs zijn HEC uit de vorige competitie genoeg bekend, zoodat zij weet welken tegenstand zij van hen te verwachten heeft. SPRANG. S. D. O. J.l. Donderdag speelde het 2e elftal van SDO een competitiewedstrijd voor den B.V.B. tegen Sparta te Vrijhoeve-Ca- pelle op het terrein van laatstgenoemde club. Deze wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor SDO. Heden Zaterdag gaat het le elftal van SDO een competitiewedstrijd spelen voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B-V.B. tegen SVW te Werkendam. WIELERSPORT. Nederlandsche deelnemers aan de wereldkampioenschappen. Door de N.W.U. zijn alsnog op eigen verzoek en voor éigen rekening inge schreven voor deelneming aan de We reldkampioenschappen te Brussel: de prof-sprinters v. d. Heuvel en P. van Kempen en de prof-wegrenner C. Hee- ren. Hierdoor ziet de volledige Nederland sche deelneming er thans als volgt uit: Sprint (amateurs)Arie van Vliet, Ooms, v. d. Vijver en B. Leene. Sprint (professionals): Van Egmond, v. d. Linden, v. d. Heuvel en P. van Kempen. Stayers: Van der Wulp en Blekemolen. Wegrenners (amateurs): Braspenninx Jr., Jansen, Schipper en Nuyten (waar van er één afvalt). Wegrenners (professionals)Middel kamp, Stuyst en C. Heeren. In totaal dus zestien deelnemers. Brabantsche Wielerkampioenschappen. Op Donderdagavond 29 Augustus a.s. zullen dit jaar de Brabantsche Kampioen schappen weder op de wielerbaan te Ginneken verreden worden. Dit bericht zal allerwege met te meer vreugde vernomen worden, nu ook deze wedstrijden wederom gratis toegankelijk zullen zijn, alleen zuilen de tribune plaatsen besproken kunnen worden. Kr waciit dus uaarnaast voor enkele dui zenden bezoekers, zoiider de minste kos ten een mooie avond van sportief genot en kan het niet anders of deze wedstrij den zullen zeer zeker als propaganda middel de wielersport in onze streek ten goede komen. Trokken deze Brabantsche kampioen schappen reeds 2 jaren geleden de al- gemeene belangstelling, ongetwijfeld zal ditmaal de spanning nog beduidend grooter blijken, nu de sterkste Brabant sche ploeg tevens tegen de nationale ploeg zal rijden. Reeds heeft een groot aantal renners ingeschreven, maar er is voor degenen welke dit nog niet gedaan hebben nog gelegenheid zich schriftelijk hij de di rectie aan te melden tot 20 Aug. a.s. Pijnenburg slaat Staats. Woensdagavond reed Slaats een ach tervolging tegen Pijnenburg op de baan te Alkmaar. Pijnenburg reed zeer tactisch. Wel nam Slaats direct een voorsprong en vergrootte dien in de eerste tien ronden tot ruim 20 M., maar Pijnenburg had zijn krachten beter verdeeld en begon in de tweede helft van de race het tempo zoo te verhoogen, dat niet alleen de achter stand werd gereduceerd, maar ook nog een voorsprong van 35 M. werd genomen. Pijnenburg won in 5 min. 4 1/5 sec. WIELERSPORT. Wielerclub Waalwijk. Woensdag hadden op de Waalwijksche Wielerbaan weer.wedstrijden plaats. Diege nen die er niet geweest zijn, hebben veel gemist, want cr is hard gevuehten. De renneis hebben weer alles gegeven, ieder voor z'n eigen overwinning. Voor den aanvang van de wedstrijden werd aan den renner A. Pol, namens een groot aantal wielersportliefhebbers, hij monde van den heer van Vught, secre taris der wielerclub Excelsior, een schit terende weg-racefiets aangeboden. De verwachting werd uitgesproken dat de renner hier vele lauweren mee zal weten te behalen. Dat Pol met zijn nieuwe karretje in z(jn nopjes was, laat zich begrijpen. We z(jn benieuwd wat deze veelbelovende renner met zijn nieuwe „spullen" pres teeren zal. Onder geweldig applaus reed Pol zijn eere rondje. Dan werd begonnen mei het afwerken van het progiam. Begonnen werd met een tijd- race van twee ronden vliegend vertrek. Hierin was Rozenbranil het snelst met den tijd van 24'/s sec. In de persoonlijke achtervolging tusschen C. Kamp en L). Pol ging Kamp snel weg, na 4 ronde zag hij Pol reeds in den rug. De oorzaak was dat Pol zijn zit op zijn nieuwe fiets nog niet had en de bochten hoog ging- Na zeven ronden was Kamp Pol gepasseerd. In de afvalrace voor B-kl*sers was Rozen- brand ook weer de sterkste. In de laatste twee ronden kwam A. Timmermans nog geweldig opzetten, doch Rozenbrand wist hem netjes te weren. In de Sprintseries vertrok Timmermans aan kop, maar in de laats'e ronden kom Rozenbrand zoo opzetten dat P. Timmermans geen strijd meer gaf. Collard vertrok even eens aan kop maar moest zich laatste ronden laten passeeren waardoor Timmermans won. En tot slot kwam een Klassementsrit van 30 min. Hierin toonde D„ Pol zich de baas door niet minder dan 3 van de 4 klasse menten te winnen. Van start af werd er in flink tempo gereden. De renners waren zoo aan elkaar gewaagd dat er g en rondjes genomen werden. Alleen verloren enkele B-klassers een ronde, het tempo was voor hen te machtig. De uitslagen waren Sprintwedstrijd: le serie: 1. Rosen- braud, 2 P. Timmermans; 2e serie: 1 A. Timmermans, 2. Collard. Tijdrace, 2 ronden vliegende start: 1- Rosenbrand 24Vs sec-; 2. A. Timmermans 24-jr, sec.; 3. A. Pol 25V5 sec.; 4. Collard. 25'/5 sec.; 5. P. Timmermans 254/ö sec-; 6. Boezer 26V» sec. Persoonlijke achtervolging over 30 ronden: 1. C- Kamp, 2. D. Pol, ingehaald na 1 ronde. Afvalrace: 1. Rosenbrand, 2. A. Tim mermans, 3. P. Timmermans, 4. Collard, 5. A. Pol, 6. Boeren, 7. Verhulst 1 KM. vliegend vertrek: D. Pol 1 min. 212/b sec., C- Sars 1 min. 22 sec. Voor de eerste maal werd Vrijdag een trainingsrit verreden in de avonduren. Het parcours was 5 K.M. en 200 meter groot wat door de renners 8 maal moest worden afgelegd. Tegen alle verwachting in was de publieke belangstelling enorm. Op alle punten waar de renners acht maai moesten passeeren dromde het volk bijeen maar speciaal op het kruispunt Stationsstraat- Parallelweg. Aan alle hoeken waren controle posten ingericht. Üe renners hebben met onverzettelijken wil getracht de uitloopers in te halen, hetwelk de koers een levendig maai vooral spannend aanzien gat. Met stukken hebben de renners niet te kampen gehad, behalve Sars, die in de vierde ronde detect kreeg.aan zijn stuur, waarna hij nog van rijwiel heeft gewisseld waarvan echter weer een wiel vast liep. Het was zeer jammer daar hij alleen den vluchteling D. Pol was nagegaan, op korten afstand weer gevolgd door C. Kamp en Pruimboom, die goed werk lieten zien. Op 2 min. volgden toen het viermanschap A. Pol, Collard, P. Timmermans en Boeren. Totaal uitslag; 1 U. Pol in 71 min., 2. C. Kamp in 74 min., 3 Pruimboom in 75 min., 4 Ant. Pol in 79 min. eerste in zijn cate gorie, 5 P. Timmermans, 6 Collard, 7 Boeren, 8 Verhelst. C. Sars opgegeven. Het Bestuur heeft het plan met medewer king van allen volgende week wederom een dergelijke oefenrit te geven. Maandagavond houdt de W.W. C. een algemeene vergadering. ZONDAG 11 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A, 8.55 Strijdlied. 9.00 Postduivenberlchten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Graniofoonmuziek. 10.25 Grepen uit de schaaktechniek. 10.45 Haarlcinsche Orkest vereeniglng. 11.15 Van Staat en Maatschappij. 11.30 Haarlemsche Orkestvereenlging. A. V. R. O. 12.00 Klokkenspel cn uurslag van de Lange Jan te Middelburg. 12.01 Concert door het Omroeporkest. 12.45 Graniofoonmuziek. 1.15 Concer tdoor het Omroeporkest. 2.00 Volkshumor In Nederland. 2.30 Moderne graniofoonmuziek. 3.00 Concert door het Residentie-orkest in het Kurliaus te Scheveningen. 1.30 Graniofoonmuziek. V. A. R. A, 5.00 Jeugdkoor De Kleine Stem. 5.30 Reportage van de wereldkampioenschappen wielrennen te Brussel. 5.55 Sportuitslagen A.N.P. V. P. R. O. 6.00 Kroniek: Het boek van de maand. 6.45 Kerkdienst uit de Ned. Ilerv. Kerk te Lobith. A. V. R. O. 8.00 Nieuws- cn sportberichten. 8.15 Concert door het Residentie-orkest in het Kurliaus te Scheveningen. 9.05 Radio-journaal. 9.20 Laatste woord tot den AVRO-Jnclitril forens. 9.25 Geloof er maar geen sikkepit van. Radio- komkommertijd-revue. 10.20 Concert door het Omroeporkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 De AVRO-Decibels. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. 8.30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50Kerkdienst uit de Ned. Hcrv. Kerk te Be verwijk. Na afloop gramofoonmuziek. K. R. O, 12.15 Massaal concert door Vereenigdc Muziek korpsen. 1.00 Kloosterzusters in de gevangenis. 1.20 Het KRO-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Het koor van de Sixtijnsche Kapel. 2.30 Het KRO-orkest. 1.30 Ziekcnhalfuurtje. N. C. R. V. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Kerkdienst uit de kerk van de Vrij Evan gelische Gemeente, Z.W. Buitensingel te Den llnng. Na afloop gramofoonmuziek tot 7.45 uur. K. R. O. 7.45 Gramofooumuziek. 7.50 Lopes de Vega, de grondlegger van het Spaansche drama. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 Stcmmings-Cocktail. 9.30 Reportage van de wereldkampioenschap pen wielrennen te Brussel en de Intern. Athletiekwcdstrijden in liet Stadion te Am sterdam. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein koor. 11.00 Voordracht in Esperanto. MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Ochtendconcert door 't ensemble Rent meester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Elias van Praag leest voor. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Het Ensemble LisnicJide. 2.00 Voordracht. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Jetty Cantor en haar ensemble. 7.00 Opera-concert door ledn van de N.V. Ita- liaanschc Opera. 8.00 Nieuwsberichten. 9.05 Vervolg Opera-concert. 8.50 RadiotooneelHet proces. 9.05 Concert door het Renova-kwlntet. 9.50 Radiotooneel: De Brief. 10.10 De AVRO-Decibels. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Concert door Luigi Frisco. HILVERSUM 301.5 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Concert door Amsterdam's Salon-orkest. 2.45 Wenken voor de keuken. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Een kwartiertje radioreportage. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Weer- en Nieuwsberichten. 8.05 Concert door de Haarlemsche Orkestvereen. 9.00 Lezing: Grooten en kleinen in de wereld politiek vóór 2600 jaar. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonplatenconccrt. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Concert door het Cantabilé-orkest. 11.00 R.V.U. Het maken van practische zuigelin gen- en kinderkleeding. 11.30 Het Cantabilé-orkest vervolgt. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Het Omroeporkest. 2.15 Zangvoordracht. 2.30 Het Omroeporkest. 3.00 Gerard Holthaus zingt. 3.15 Concert door het Omroeporkest. 4.15 Graniofoonmuziek. 4.30 Radio kinderkoorzang. 5.00 Halfuur voor kleinere kinderen. 5.30 De AVRO-Decibels. 6.15 Concert door het Lyra-trio. 6.30 Cursus reizen en trekken. 7.00 Concert door het Lyra-trlo. 7.30 Radio volkszang. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Concert in het Kurliaus te Scheveningen. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Dansmuziek vanuit dancing Palermo te Scheveningen. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. 8.00 Morgcnconccrt. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Mond-accordcon-programma door de R.K. Muzlekverecniglng Ons Genoegen te Vlaar- dingen. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Vervolg Mondaccordeon-programma. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Het KRO-orkest. 6.50 Graniofoonmuziek. 7.15 Lezing: Horatlus. 7.35 Graniofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten. 8.15 Het KRO-orkest. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Het KRO-orkest. 9.45 John Kristel en zijn orkest. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 John Kristel en zijn orkest. 11.30 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A, 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A, 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Het VARA-orkest. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Het VARA-orkest. 2.4Q Gramofoonmuziek. HILVERSUM 301.5 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert door de Chr. Gem. Zangvcrecniglng Soli Deo Gloria te Nootdorp. 12.15 Leger des Hellskwartiertjc. 12.30 Middagconcert door een kwintet. 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelverzame laars. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. Wijzigingen voorbehouden. 8.50 Keulen. 10.20 Brussel Vlaamsch. 11.50 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Diversen. 4.20 Keulen. C.20 Brussel Fransch. 7.20 Radio Parijs. 8.20 Brussel Fransch. 9.00 Weenen. 10.25 Rome. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschlandsender. 10.20 Keulen. 11.20 Droitwlch. 12.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Deutschlandsender. 3.20 Droitwlch. 4.35 Radio Parijs. 5.20 Keulen. 6.50 Brussel Vlaamsch. 7.20 Keulen. 8.20 Brussel Fransch. 9.05 Radio Parijs. 11.20 Keulen. 8.00 8.10 10.20 11.05 12.20 2.20 3.20 5.20 7.20 7.50 8.30 9.30 Keulen. Deutschlandsender. Keulen. Londen Regional. Brussel Vlaamsch. Deutschlandsender. Londen Regional. Brussel Vlaamsch. Brussel Fransch. Diversen. Keulen. Weenen. 8.40 10.20 11.50 12.50 2.20 3.20 4.35 5.20 6.50 7.50 8.20 9.20 10.30 11.20 Keulen. Deutschlandsender. Keulen. Londen Regional. Brussel Vlaamsch. Deutschlandsender. Londen Regional. Deutschlandsender. Keulen. Brussel Fransch. Radio Parij9. Londen Regional. Beromunster. Brussel Fransch. Keulen. WAALWIJK. E ten Yon For war kitti ook geir hoo ven ledt bek vijf vra om kot de Zo< zac hij 1 in iet no ha de te Zli

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10