PLAATSELIJKE BERICHTEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT Binnenland. Op 8 September van hetzelfde jaar wera de jonye doctor oenoemo tut assis tent te ttmerstoort tot. Franciscus- Xaverius-par^cnie) en 26 April 1912 volgde zgn benoeming tot conrector aan het moeaernuis van O. L. Vrouw te Amersfoort. Als zoodanig bleef hij daar werkzaam tot 16 iNovemoer 1914, toen zijn benoe ming volgde tot professor in de kerkge schiedenis aan het groot seminarie Rijsenourg, als opvolger van prof. Knuif. In augustus 19J1 werd deze geleerde priester, vertrouwd met het Seminarie en de vorming van de aartsdiocesane milites Christi, door oen Aartsbisschop, wijlen Mgr. hl. van de Wetering, benoemd tot president van het üroot-oeminarie Kijsenburg, in welke belangrijke en ver- antwooruelijke functie hij een waardig opvolger was van wijlen Mgr. Dr. A. C. M. Scnaepman. In januari 1933 werd president de Jong benoemd tot kanunnik paenitencier van net metropolitaan kapittel. Prof. Dr. de Jong is redacteur van verschillende tijdschriiien, o.a. „Archief van de geschiedenis van net aartsbisdom Utrecht", het historisch tijdschrift „Ons geestelijk erf", in deze en andere tijd schriften verschenen van zijn hand ver scheidene uitsiekende artikelen van kerknistorischen en theologischen aard. In 1929 verscheen het eerste deel van Prof. ae Jong's „Handboek der Kerk geschiedenis", dat algemeen buiten gewoon gunstig werd ontvangen. Dr. de Jong is o.m. lid van de ver eeniging tot het bevorderen van de wetenschap onder de katholieken in Nederland en lid van het provinciaal Utrecntsch genootschap voor kunsten en wetenschappen. De nieuw benoemde Coadjutor ver blijft op het oogenblik enkele dagen met vacantie ten huize van den Z. E. heer A. B. Weenink, pastoor der parochie van O L. Vrouw ten HemeLpneming te Zwolle. Heel zijn leven was een hartstochte- ijke liefde voor de studie. SPRANG-GAPELLE (vm. Sprang) Predikbeurten Zondag II Aug. '35: Ned. Herv Kerk, n.m 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 5 uur Ds. J. C. Hagen. Terwijl de vrachtrijder de R. alhier Woensdag even uit zijn auto stapte om een hek te sluiten, reed de vrachtauto plotseling van den dijk in de »Sprangsche Sloot». Met een.kraanwagen van de fa. de Graal!' 6 Go. werd de outo gelicht en weder op het droge gebracht. WASPIK. De verkoop van on. vermengde margarine is voor het loopende tijdvak opgedragen aan de winkeliers Wed. P. van Dalen en J. van Aalst. Op Zondag 18 Augustus hopen de echtelieden Gerard us Faesen en Elisabeth van Strien hun gou den huwelijksfeest te vieren. Een buurtcommissie heeft zich reeds ge vormd om de jubilarissen dien dag een hulde te betuigen. Woensdag had ten gemeente huize de aanbesteding plaats van het versterken, verbreeden en onder profiel brengen van een bestaande kunstbaan en het aanbrengen van een deklaag van teersteenslag of teerslakken op eenige gemeentelijke wegen. Ingeschreven werd als volgt: 1. N.V. Heismans, Rosmalen f 17.989.— 2. Mij. Boeton, Den Haag f 17.884.— 3. L. van Diunen, Den Bosch f 16.450.-/f 15.930.- 4. Fa. van der Pluijm, Rosmalen f 16.180.— 5. Koudasphalt, Utrecht f 15.980.— 6. Van Dijck-Petit, Bergen op Zoom f 15.950.— 7. Ned. Basalt Mij., Zaandam f 15 800.— 8. de Bont-Schapers, Raamsdonk f 15.800.— 9. Boesewinkei, Nijmegen f 14.730.— 10. Reef, Oldenzaal f 15 580.— 11. Heberts, Nijmegen f 15.423.— 12. Bitumenweg Utrecht f 15.370.— 13. P. van Oord, Raamsdonk f 15.295,— 14.. Vissers, Drunen f 14.990.—/f 14.937.— 15. N.V. P. Zanen, Zaandam f 14.789.— 16. Qeruischlooze Weg, Heemstede f 14 200 17. Fa. Wed. Mol, Dordrecht f 13.478. Gegund aan N.V. (ieruischlooze Weg te Heemstede voor f 14.200.— CAPELLE. Op verzoek van zeer velen hier ter plaatse, heeft het Bestuur van het Fanfare-Corps »Sirena« te Vrijhoeve Cappelle beslo ten nog een concert te geven. Dit zal gegeven worden d.d. 17 Aug. Zaterdag e.k. des avonds ten 8 uur, in de tuin van den Heer v. Swietering te Sprang. RAAMSDONKSVEER. Als een loopend vuurtje verspreidde zich dezer dagen op het Veer het gerucht, dat onze algemeen geachte kapelaan den Weleerw. Heer J. A. M van Heertum door Zijne Hoogw. Excellentie den Bisschop van 's Hertogenbosch be noemd is tot kapelaan te Vught, parochie Euch. Hart van Jezus. Hoewel betrekkelijk korten tijd, nl. ruim 2'/a jaar alhier in functie, heeft Z Eerw. zich doen kennen als een priester, die met veel ijver en toewij ding de geestelijke belangen van de Veersche Katholieken behartigde. Z.Eerw wist zich bij eenieder bemind te maken door zijn vriendelijk ka rakter. Het spreekt dus vanzelf dat de Veersche Katholieken Z Eerw. noode zien heengaan. Onze beste wenschen vergezellen Z Eerw. naar zijn nieuwe parochie. Tot kapelaan aan de parochie kerk alhier is door Zijne Hoogw. Excellentie den Bisschop van 's Her togenbosch benoemd den Eerw. Heer W. Th. H. Kolsteren, priester van het Seminarie. Bij den landbouwer C. L. nabij de Centralestiaat ontstond Donder, dagmiddag een begin van brand in het koetshuis. Gelukkig dat de arbeider N., die in zijn tuin die grenst tegen het koetshuis aan het werk was, opmerk, zaam werd gemaakt door rookwolken die uit het gebouwije opstegen, zoodat nog bijtijds erger kon voorkomen worden. Met behulp van enkele em mers water was het brandje spoedig gebluscht. De vermoedelijke oorzaak is, dat door de hitte van de zon bet hout werk van het schuurtje dat geteerd was, vlam had gevat. Bij gelegenheid van het 15 jarig bestaan der R K. Tooneelvereeniging .Kunst na Arbeid", dat op Zondag 11 Augustus a.s., in het St. Henricus- gebouw zal gevierd worden, zal een teestvergadering worden gehouden, die opgeluisterd wordt met muziek. De onvermengde margarine zal in het tijdvak van 5 tot en met 17 Augustus a s. voor rechthebbenden verkrijgbaar zijn bij de volgende winkeliers: H. J. van Strien, Groote Kerkstraat; J. P. Kieboom, Water straat; Wede. J. C. Schott, Prins Hendrikstraat en Adr. de Bont, Lange Broekstraat. Het aantal leerplichtige kinderen bedraagt in deze gemeente 1185; gesplitst als volgt: te Raamsdonksveer, St. Theodorusschool 344, St. Theresia- school 349, N. H. School (gewoon onderwijs) 81 jongens en 69 meisjes, N. H. School (U.L O33 jongens en 25 meisjes; te Raamsdonk(dorp), R K. Jongensschool 106, R K. Meis jesschool 112 en N. H. School 36 jongens en 30 meisjes. Woensdagnamiddag omstreeks zes uur geraakte het zesjarig dochtertje van Arn. van Schijndel, woonachtig in de Zwanesteeg, ter hoogte van de Dubbeldamstraat onder de vrachtauto van v. d. S alhier. Het kind kwam met het hoofdje onder de wielen terecht, en moet terstond dood zijn geweest. Het lijkje is bij J. S. binnen ge dragen. De chauffeur van de vrachtauto was geheel overstuur, naar we ver nemen treft hem echter geen schuld, daar het kind van achter een oogst wagen kwam geloopen, op het moment dat de vrachtauto de wagen wilde passeeren. De marechaussees hebben de zaak in onderzoek. Voor de diepbedroefde ouders een treurig verlies. GEERTRUIDENBERG. In het parochiehuis had de aanbesteding plaats onder architectuur van den heer A. G. Renniers, van het verf- werk aan de R. K. Meisjesschool (nieuwe gedeelte) in de Koestraat. Hoogste inschrijver was de heer A. Wierox voor f205.Laagste in schrijver de heer J. Waalwijk voor f 125.— Gegund aan J. Waalwijk. Verder had de aanbesteding plaats van de verbouwing van de naai school en bewaarschool. Metselwerk gegund aan fa. A. du PontTimmer werk Wed. A. C. Krols; Lood- en zinkwerk A. Draaijer en verfwerk bond in het Bisdom Den Bosch, op Dinsdag 13 Augustus a.s., in hotel Leemans aitner, besprekingen houden om te komen tot oprichting van bovengenoemde vereenigitg. Alsdan zullen ook afgevaardigden van aid. Hank hierbij aanwezig zijn. Geen enkel R.K Dussensche Middenstander mag bij deze zeer belangrijke bijeen- eenkomst ontbreken. Dinsdag 13 Aug. a.s. des n.m. 7 uur zal het Waterschap „Den Hill" in calé Heimans een vergadering houden van Stemgerechtigde Inge- landen, naar aanleiding van een in gekomen schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord.Brabant, betreffende samenvoeging van Waterschappen. Een persoon, geboortig uit Antwerpen, en sedert een paar maan. den ais ingenieur werkzaam op de papierfabriek „Maasmond" alhier, is sedert enkele dagen spoorloos ver dwenen. Naar aanleiding van zijn verkla- ringen in een gesprek met den burge meester, en zijn tantastische verhalen, welke hij verspreidde, als zou hij hier een nieuwe fabriek willen stichten, had t vermoeden post gevat oat men hier te doen heeft met een ras oplichter. Dit vermoeden neemt steeds vaste- grond. Zijn aanhouding en voorge. leiding wordt verzocht. Het politie onderzoek is in vollen gang. DUSSEN. De uitslagen der schiet wedstrijden Zondag j.l. op de Kanaaldijk door de Dussensche Burgerwacht gehouden luiden als volgt 1 L. Domeni 90; 2 W. Donker sloot 88; 3 J. Ansems 87; 4 G. Ra makers 85; 5 Th. de Ronde 83 J. Lensvell 82; 7 C. Lensvelt 79 8 J. Domeni 7b; 9 Adr. Snijders 72 10 L. v. d. Pluijm 70; C. Sagt 70 punten. Het verbouwen van een woning tot een twee-gezinswoning op de Molenkade alhier, voor rekening van den heer J. v. Rooij te Gorcum, is opgedragen aan den heer A. v. d Pluijm, alhier, DONGEN. In de Woensdagavonc gehouden raadsvergadering besloot de raad der gemeente Dongen, gezien de tijdsomstandigheden, wederom munt meters in te voeren. Een nieuw regle ment voor het burgerlijk armbestuur werd vastgesteld. Voor de Torenstraat werd een straatbelasting ingevoerd. Een verzoek om afschaffing of ver laging der personeele belasting voor biljarts werd afgewezen. DRUNEN. In de Drunensche heiden is een vliegerwedstrijd ge houden om prijzen. Er waren veel deelnemers en mooie exemplaren werden in het veld gebracht. Jammer genoeg was er te weinig wind zoodat geen goed resultaat werd bereikt. Niettegen- ;mer C. Heesters. Tegen den landbouwer B. D. werd procesverbaal opgemaakt we gens het aan een bij hem in dienst zijnde arbeider, welke als werk zoekende stond ingeschreven bij het agentschap der arbeidsbemiddeling, gelegenheid te geven gedurende den werktijd de aanmeldingslijst te teekenen. De arbeider J. D. is wegens 't stempelen gedurende zijn arbeids tijd eenigen tijd van uitkeering uit gesloten. Het aantal werkloozen inge schreven bij den agent der arbeids. bemiddeling bedraagt momenteel 110. Deze vermindering vindt zijn oorzaak in de campagne aan de uienfabriek van de Firma Spijer— Brothers alhier. In verband met een door Ds. Cuperus te houden kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Raamsdonksveer zal a.s. Zondag in de Evangelisatie Eben Haezer aldaar geen kerkdienst Worden gehouden. DUSSEN. Tot volontair ter ge meentesecretarie te Almkerk is aan gesteld de heer W. de Graaf Dzn. alhier. De nog jeugdige tooneelvereeni ging „Oefening en Vermaak" alhier, maakte onder leiding van hoofdonder, wijzer Simoni9 een uitstapje naar Arnhem en omgeving. Hoogst voldaan over de vele bezienswaardigheden en natuurschoon dat aldaar ons eigen land ons biedt, keerden men eerst laat in ons dorp terug. Om alhier te komen tot een R K. Middenstandsvereeniging zal de heer v. Driel, directeur van 't Centraal bureau van den R.K. Middenstands- staande werd aan eiken deelne een prijs uitgereikt. Voor de Wed. Mevr. Loeff- van Dijck werd Donderdag in de parochiekerk alhier een plechtige lijkdienst gehouden opgedragen door pastoor Goossens en geassisteerd door Kapelaan Vogels als diaken en de Eerw. heer Hoevenaars als sub diaken. Door het Kerkkoor werd de requiemmis van Reiniers uitge voerd. Defamilies Loeff en van Dijck hadden gereserveerde plaatsen in het priesterkoor. Het hoogaltaar was geheel gehuld in rouwfloers. Ontel bare waskaarsen waren ontstoken. Vele parochianen woonden de plech tigheid bij. Aan allen werd ter ge dachtenis een bidprentje uitgereikt. De Jonge Wacht alhier kam peert momenteel nabij Fellenoort, waar spelen worden uitgevoerd. Na de H. Mis te hebben bijgewoond zijn zij van uit het clublokaal met hun leiders vertrokken naar hun kamp nabij de Drunensche Duinen. Het bekende café van der Westen is bij publieke verkooping aangekochtdoor kantonier Lambooy. Er zal in de toekomst in het huis geen herberg meer geëxploiteerd worden. Hierdoor zal dus een der oudste Drunensche herbergen, vroe ger een drukke aanlegplaats voor voerlieden verdwijnen. Thans is men bezig met de vernieuwing van den Heusdenschen steenweg, waarbij ook de daar nog leggende tramrails uitgebroken worden. Het geneelte van den weg, dat vrij komt met het uitbreken der lijnen, wordt benut voorj den aanleg van een rijwielpad. De vernieuwing van den weg ge schiedt vanaf den spoorweg-over gang tot aan de z.g, nieuwe huizen. Kaatsheuvel, 9 Aug. 1935. K. N. P. V. De Kon. Ned. Pol. Ver. zal dit jaar wederom zes dagen achtereen gelegen heid bieden om 't certificaat Politiehond van den K.N.P.V. te winnen. Als keur- dagen zijn aangewezen 19 tot en met 24 Augustus. De prachtige terreinen aan de Galgenwiel onder onze gemeen te zijn hiervoor door de heeren Tim mermans uit Waalwijk welwillend be schikbaar gesteld. De jury wordt sa mengesteld uit 2 heeren van het Hoofd bestuur en één van het afd. Bestuur. De groote dag van 11 Augustus. 't Wordt waterdragen naar de zee om nogmaals uitvoerig onze T.B.C.- Propagandadagen te gaan bespreken. De groote affiches geven leesstof in overvloed en wij mogen zoo zachtjes aan gaan veronderstellen, dat geheel 't Kaatsheuvelsche publiek en ook de verre omtrek weet, wat er te doen is. In bus en trein is het onderwerp van 't gesprek: onze T.B.C.-dagen. Toch zijn er nog verschillende punten, die 't publiek graag weet, doch die moeilijk op de toch al uitvoerige biljetten kun nen worden vermeld, o.m. het concert van Zaterdagavond. Wij zijn echter in de gelegenheid onze lezers ook dit pro gramma voor te leggen. Na de officieele opening vangt om 8 uur het concert aan met het optreden van de harmonie Apollo. Om 8,30 uur volgt daarop de clowngroep ,,de Fra- ternellis". Om 8,45 uur zingt Bel Canto achtereenvolgens met dames-, gemengd en mannenkoor. Om 9,30 uur treedt de Mandolineclub onder leiding van Alois Sterk op, waarna nogmaals om 10 u. de Fraternellis en om half elf de Mandoni- neclub zich zullen laten hooren. Apollo sluit om 11 uur het populair concert. De executanten worden ver zocht met deze tijden rekening te hou den en op tijd aanwezig te zijn. Burgerlijke Stand Loon-op-Zand van 27 Juli—8 Aug. 1935. Geboren: Johannes H. z.v. Hendrikus Emmers en Johanna de Man. Lambertus C. M. z.v. Lambertus Beerens en Henrica Muskens. Dora d.v. Johannes Dinge- mans en Grada Otten. Adriana d.v. Johannes Klijn en Gerdina Stokker- mans. Alphonsus M. G. z.v. Johan nes van Lier en Lucia Wagemakers. Adrianus A. H. z.v. Franciscus Montée en Johanna Haarbosch. Cornelia M. J. d.v. Johannes van Roosmalen en Ma ria Jonkergouw. Paulus J. H. z.v. Pe trus de Boer en Johanna van Zon. Jacobus G. J. z.v. Gerardus Ligtenberg en Johanna IJpelaar. n Pensioenen der Tilburgsche Wethouders. Ged. Slaten van Noord—Bra hebben hun goedkeuring onthop aan de verordening, regelende pensioen—regeling van ae T ïlbu^ sche wethouders, hun weduwen Ijl. Za weezen. Ged. Slaten wilden help sioen ad f 169 per jaar met i maximum van f 3UU0 teruggebrac zien tot resp. van f 125 en f Bij cumulatie van pensioen, wenschen Ged. Staten bet bed van f 41)00 en bij cumulatie pensioenen en inkomsten uit openbare kassen tot f 6000 niet laten handhaven, doch deze res terug te brengen op f 4000 f 5000. Centraal Noord. Brabantsch Musem 'a' 9e Ten overstaan van de door de w Mwii vereischte autoriteiten heelt op vo Aug. 1935 in de hal van het seum de trekking der loterij, ve je bonden aan de op 1 Augustus g sloten schilderijen—tentoonstelln nieu plaats gehad. de Pa; Up no. 677 is gevallen het Still ven van Jan Bogaerts. oud-b Op no. 417 is gevallen Heeze'van interieur van Arthur Briët. vel. m< Op no. 5 is gevallen Rust va Vo.lk Frans Oerder. Op no. 228 is gevallt*as Mijn gids uit Santa Cruz van Hernia in Moerkerk. P vl iegen inlevering van het hetre j\laat lende lot kunnen de prijzen bij de concierge van het Museum in o01 1 vangst worden genomen. Pe R Oud minister Verschuur naar Indi 'aar w Naar wij vernemen, zal oud tling v; *eictin< r I th£ n aar lwijk Rondom de Wethoudersverkiezing' Den Bosch. in minister mr. T. J. Verschuur, d thans naar den toestand in mijnbedrijf een onderzoek inst in den loop van October een ko bezoek brengen aan Ned. Oost Indib, te Minister Colijn neemt vacantie. Um d De minister van Koloniën, dr. fMeel is Golijn, heeft zich heden voor eenigi 5, te s] weken met vacantie naar het buidingen tenland begeven. jdige Het ongeluk met de Gaai. v er con zijr pk De beide deskundigen van d De strijd 0111 de wetliouderszetels is er alweer! De neutrale of „wilde" gróep Kuypers meende aanspraak te mogen maken op één van de drie wethouderszetels nu deze groep met zes zetels in den raad uit den verkie zingsstrijd gekomen is. Maar de R.K. Raadsfractie die met 18 de meerder heid heeft, wenscht de wethoudersze tels aan leden uit haar midden te ge ven en heeft er reeds over beslist. Wel is de R. K.' Raadsfractie bereid met andere groepen overleg te plegen over het verdeelen der functies in raadscommissies. Dit laatste nu wordt door de groep Kuypers geweigerd. De Kuyperianen willen beslist een wet houderszetel. Daarom hebben zij een voorstel ingediend, strekkende in plaats van drie wethouders te benoe men er nog een bij te nemen! En zonder lasten voor de gemeentekas. De groep Kuypers wil de drie salaris sen over de vier wethouders verdee len. Maar bet zal wel niet gaan! Personeel in 's Rijks dienst. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft dezer dagen gepubliceerd het beknopt overzicht betreffende het personeel in 's Rijks dienst over 1932 1933. Op 31 December van de jaren 1929 tot en met 1933 waren in 's Rijks dienst (burgerlijk personeel): 1929 1930 1931 1932 1933 Hel gemiddelde jaarlijksch netto- inkoinen bedroeg: Mannen Vrouwen Totaal 1929 ƒ2.248 1,478 ƒ2.160 1933 ƒ2.145 1.383 ƒ2.047 In de statistiek zijn niet opgenomen personen, werkzaam bij door het Rijk gesubsidieerde instellingen, even min is opgenomen het personeel in dienst van de Staatsmijnen en dat in dienst bij semi-publiekrechtelijke lichamen. De totale kosten bedroegen in 1933 167.780.398 (w.o. aan salarissen en loonen 116.615.336. aan nevenbe trekkingen 1.148.807, aan uitgaven, voortvloeiende uit de pensioenwetge- ving 38.683.934 aan wachtgeld ƒ3.952.062, hulppersoneel ƒ6.524.164) tegen 179.353.052 in 1932. Militair personeel. Het aantal militairen (beroepsper- soneel der land- en zeemacht), in dienst, was als volgt; Gehuwd Ongehuwd Totaal 1929 8.180 3.255 11.435 1933 8.660 3.234 11.894 Het gemiddelde netto-inkomen per jaar per militair bedroeg in de jaren 1929 en 1933 resp. ƒ2.268 en ƒ2.075. De totale kosten bedroegen in 1933 ƒ27.379.913 (n.l. salarisen en loonen 23.995.753, totaal bedrag aan pen sioenpremie betaald 2.877.563 en wachtg. ƒ506.597), tegen ƒ28.863.603 in 1932. Mannen Vrouwen Totaal 52.391 7.599 59.990 52.529 8.123 60.625 53.197 8.003 61.200 51.386 7.710 59.096 49.852 7.605 57.457 regeering, dr. ir. v. d. Maas en v. d. Heijden, die een onderzoe Jj, hebben ingesteld naar de oorzaag fuls van de vliegramp met de Gaai i 1 s den San Bernardinopas zijn me hun rapporten gereed gekomen. BC^ Bij een nader onderzoek tussche ft™t het wrak van de Gaai is een aan' j. teekenboekje gevonden, dat toehe u?aa boord heeft aan één der omgekc eüjke men passagiers. Deze heeft tijden de vlucht zijn indrukken opgeschre ri ven en zelfs zeer kort voordat he ongeluk plaats had, zijn er aantee^e^u keningen omtrent de omstanoighe om9e^ den, waarin de Gaai verkeerde ge en maakt. Deze aanteekeningen zijn vaif1 we*k groot belang gebleken bij het onder!ven w zoek naar de juiste toedracht vai,9even de ramp. Reeds dadelijk na het trafesteini gisch ongeluk werd van de zijde van vliegdeskundigen de vraag gesteld Qe S1 waarom vloog de piloot zoo laag eu 4 Ai waarom is hij in plaats van over dteeltelij. bergen tusschen de bergen gaai gein vliegen. Jzc„. Van Zwitsersche zijde is zelf ernstige critiek uitgeoefend op he feit, dat de vlieger zich tusschec de hergen gewaagd zou hebben. Dl ouwva beide deskundigen stonden echteiloutbe' reeds van het begin af aan op eei leerm; ander standpunt. Uit de verschillen ederbe de gegevens, waarover zij beschik eerloo ken, meenden zij te mogen afleiden ietaalb dat van der Feyst inderdaad opjiv. groote hoogte had gevlogen, doet door meteorologische omstandig heden gedwongen is geworden te IT dalen. Het p Deze meening van de beide des-P ^on kundigen vindt nu haar bevestiging 's v0 in de aanteekeningen van den pas sagier. Het origineel der aanteekeningen zou bij het rapport gevoegd worden we Volk Heusden, 8 Aug. '35. Dinsdagavond werd ook hier door zeer velen het lichtverschijnsel aan den hemel waargenomen, dat wel veroor zaakt zal zijn door meteoren. Zooals gewoonlijk werden tal van veronder stellingen geopperd. Onze oud stadgenoote Mej. H. Bouman, die deze week 40 jaren bij de familie Zijnen de Gier te Utrecht als gedienstige in functie was (vroeger was zij hier in betrekking bij Not. Z. de G.) ontving de bronzen eere-medaille ver bonden aan de Orde van O. Nassau. Als datum van de simultaan-partij dammen, door den heer De Graag alhier te spelen in den tuin van de vm. school voor U.L.O., is vastgesteld Zaterdag 24 Aug. e.k. Verwacht worden een dertigtal spelers. De R.K. fanfare is voornemens a.s. Zondag 11 Aug. als naar gewoonte een concert aan te bieden op de kiosk (Vischmarkt.) Het consultatie-bureau voor zui gelingen blijft de ouders met hun kinderen trekken. Deze week kwamen er 16 heen, waarvan 9 uit plaatsen in de omgeving. A.s. Zaterdag speelt Longa voor de comp. B. V. B. te Sprang tegen Neo aldaar. 27,-1 en -6 ui stie S.S Da Ku 7i81 dei de 't I 7,—n do< Ve: ho dir 1 1 La 1 Guil Tan: i Grai »C 5, Ciga Scèr 7. La Pc Suit Fin: Te. ursn eker I

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8