BINNENLAND SPORT, r m ni TE HUUB HEERENHUI DRUKWERK AGENDA'S. MARKTBERICHTEN, LAATSTE BERICHTEN, Waawijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. NAAR KEVELAAR Wij herinneren DIT Gemengd Nieuws. WIE NIET ADVERTEERT, WORDT VERGETEN. Nieuw gebouwd Reisbureau „Musa Express A. Mulders-Sars^g U GAAT TOCH OOK MET DE BOSSCHE PROCESSIE ZONDAG 1 en MAANDAG 2 SEPTEMBER. w o Mathenesserlaan 380 Telefoon 36432 ROTTER DAM. DEN R IJ N, HET AHRDAL, DE ARDENNEN. Wij hebben register-marker tSeldenheschikbss!' OP ELK GEBIED DE DRUKKERS VOOR HET BETERE WERK. i i i i i i i i i i i i i i i B jool ten toon spreidden. Wij noe men slechts, zonder volledig te willen zijn: Wiener-, Hongaarsche Areentijnsche Russische-, Spaan— sche, Italiaansche-, Volendammer-, Amerikaansche-, Matrozen en Duit- sche muziekkapellen; de drie Fra- tellini's, de mandoline club, Kapitein Nansen met zijn gedresseerde beren, Hardloopers, draaiorgels, het Don- Kozakkenkoor, Indiaansche opper hoofden met krijgers en cowboys accordeonbands, de l.B.C. Boys, hel indianenkamp, de groep met de Nederlandsche Maagd en de el Pri°n11'de"parochie Berkdijk werd gevoetbald tusschen Rapid en Was- pik, waarna om drie uur een groote schuttersoptocht werd saamgesteld, die ook in Kaatsheuvel zeer veel bekijks had. In de Schoolstraat was ponnyrijden een groote attractie voor de kinderen, terwijl de Broe ders tweemaal de speelplaats vol volk trokken met de vertooning van het muzikale wonder «Het Levende Orgel« waaraan p.m. 150 executanten meewerkten. Toen om zes uur alle meewerkenden in stoet door de voornaamste straten trek ken kreeg men eerst een beeld van het enthousiasme waarmee meege werkt was en het succes, dat deze dagen geworden zijn. De dansavon den in de zalen en de variété ver tooning in den Gildenbond waren een waardig slot voor de goed ge slaagde T.B L dagen. Wij zouden te kort komen in ons verslag als wij niet een woord van hulde brachten aan het.bestuur van de T B.C., alle meewerkenden, doch bovenal aan den stillen leider van het groote festijn voor de I.B.C.- lijdersden heer H.v. Woensel, die de geheele organisatie op keurige en voorkomende wijze geleid heelt. Gasprijsverlaging. Met ingang der eerstvolgende meteropname wordt de gasprijs alhier met 10°/0 verlaagd. De prijzen worden dan: voor de eerste 60 MJ per maand 10 cent pel M3 en voor e rest 6 cent per M3. De nieuwe minister van Defensie. In politieke en ook in militaire kringen noemt men thans den heer B. W. T. van Slobbe, den gouver neur van Curasao, als een dergenen die zeer ernstig in aanmerking komen voor de functie van minister van Defensie. De heer v. Slobbe is Katholiek. De Moerdijkbrug wordt omhoog gebracht. Men is begonnen met de werk zaamheden tot het omhoog brengen der spoorwegbrug over de Moer dijk. De onderkant der brug, die thans op 5,90 m. boven N.A.P. ligt moet gebracht worden op 9 m. boven N.A.P. Het conflict te 'llburg. De rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse beeft de partijen betrokken bij het dreigend conflict in de lil- burgsche wollenstoften-industrie bijeen geroepen tot een bespreking op het departement van economische zaken te 's Gravenhage op Woensdagmiddag aanstaande. De trainingsritten van Excelsior. Wel relden is er voor de trainings-* ritten van Excelsior zooveel belangstel-» ling aan den dag gelegd als voor die van verleden week Vrijdag en zelden ook werd er door de renners meer strijd lust en energie getoond dan, op dien avond. Wat kan toch wel de reden zijn van die belangstelling? Langs het ge heele traject, dat liep over Sprang en Besoijen stonden drommen van belang stellenden, die met buitengewone inte resse den strijd hebben gevolgd, die een zeer spannend verloop had- Het was of de renners bet voelden, dat men ben volgde. Als zij op een grooter traject soms door verschillende omstandighe den buiten controle vallen, dan bekruipt hen in veel gevallen de lust den strijd te staken of zoeken zij naar soms niet ge oorloofde middelen om toch bij het pe- leton te blijven, maar nu, nu zij voort durend onder de oogen van het publiek zijn, nu worden zij als bet ware ge dwongen hun ritten zoo snel mogelijk en op eerlijke wyze uit te rijden. De rivali teit ten opzichte van elkander is grooter. De een wil voor den ander niet onder doen en ieder wil aan het publiek laten zien, dat hij sneller en geroutineerder is dan zijn concurrent. Ieder wil slechts een fractie van een seconde eerder binnen zijn, en daar door moet de strijd fel en op faire wijze verloopen. Wij vroegen naar de oorzaak- van die ongekende belangstelling en m.i. is die nergens anders in gelegen dan in het feit, dat de koers in criterium werd verreden, d.w.z., dat de renners meer dere malen, in dit geval zelfs acht naa ien, langs denzelfden weg passeer."011- Nu kan het publiek hen in hun verrich tingen volgen, het kan iedere renner af zonderlijk beoordeelen en renners die' een reputatie hebben op te houden zijn aan die reputatie verplicht alles te ge ven, en de minder goeden zullen zich „leeg rijden" om de favoriten te ont tronen. Zij voelen en hooren de aanmoedigin gen van hun supporters en dat beurt hen op, dat versterkt hen in hun wil om te winnen. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE LANGSTRAAT. Ter Waalwijksclie Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen liet jaar verslag dezer Kamer over 1934. Aan dit, als steeds zeer interessante jaar-overzicht, zullen wij der traditie getrouw en om het belang der zaak, verschillende hoofdstukken ontleenen. Wij beginnen in dit nummer met: I. Algemeene beschouwingen. Inleiding. „In vele opzichten was de toestand „van handel en nijverheid in 1885 niet „gunstiger dan in de laatst voorgaande „jaren. „De algemeene malaise, waaronder „de wereldhandel gebukt gaat, wordt in onze streek even diep gevoeld als „elders en niet zonder reden gaan er „klachten op over minder goede uit komsten en vermindering van prijzen „der getabriceerde waar. „liet valt niet te ontkennen, dat de „maatregelen door naburige Rijken ge- „nomen tot wering van andere en tot „bescherming van eigen industrie, zon- „der dat onze regeering in dien geest „iets voor den Nederlandschen labri- „kant doet, reeds sedert jaren lood zwaar op onze nijverheid drukken, „doch met alle gepaste middelen, die „haar dienstbaar zijn, zoekt zij naar „den weg om tot een gezondere positie „te geraken. „Onze industrieelen hebben, het zij „ter hunner eer gezegd, de laatste ja- „ren veel gedaan tot verbetering van „hunne bedrijven, en mochten wij in „de vorige jaarverslagen hoofdzakelijk „op het gebied der schoenindustrie in „dal opzicht van vooruitgang spreken, „nog steeds worden door verschillen de fabrikanten machinerieën van een „nieuw systeem aangebracht en per- „fectionneeren zij ook op andere wijze „hun fabrikaat". Deze tusschen aanhalingsteekens ge plaatste woorden vormen den aanhef .van de algemeene beschouwingen in het verslag van onze Kamer over het jaar 1885. Hoewel intusschen vijftig jaren verloopen zijn, zou de algemeene beschouwing over het jaar 1934 met vrijwel dezelfde woorden kunnen aan vangen, behoudens eenige reserve ten aanzien van de klacht, dat onze regee ring niets doet voor de bescherming van het Nederlandsche fabrikaat. Cu- riositeitshalve hebben wij dezen aan hef overgenomen. Evenmin als de economische toe stand van Nederland in den loop van 1934 een verbetering vertoonde, even min viel in den toestand van het dis trict onzer Kamer een vooruitgang waar te nemen. Van een achteruitgang, althans wat de werkgelegenheid en het handelsver keer betreft, behoeft gelukkig niet te worden gesproken. In zoover zulks tot voldoening zou kunnen stemmen moet daaraan onmiddellijk worden toege voegd, dat van meerdere zijden een ongekend scherpe onderlinge concur rentie, met als gevolg daarvan een nog steeds dalende winstmarge of zelfs af wezigheid van rentabiliteit wordt ge meld. Een werkelijke verbetering voor de belangrijkste industrieën van ons dis trict valt waarschijnlijk niet te ver wachten. vooraleer de algemeene wel vaartstoestand van ons land zich her stelt en de koopkracht van het pu bliek op hooger peil komt. Hoewel in de wereld-conjunctuur zoowel op po litiek als op economisch gebied onge twijfeld meer lichtpunten zijn te be speuren dan een jaar geleden, zijn wij, blijkbaar in verband met de bijzonde re positie van Nederland, nog vrij ver verwijderd van het tijdstip, dat ons land de vruchten van een algemeene opleving zal kunnen plukken in den vorm van een gemakkelijker export van goederen en diensten en van een minder abnormale buitenlandsche concurrentie op onze binnenlandsche markt. Voor de voornaamste industrie in ons district blijft dan ook voorloopig de handhaving van maatregelen tot belemmering van de abnormale bui tenlandsche concurrentie uiterst ge- wenscht, of juister gezegd, dringend noodzakelijk, om een algeheele ont wrichting te voorkomen. Of naast deze maatregelen voor on ze industrie een daadwerkelijke ver betering is te verwachten van een re gelend optreden ten opzichte van de gestie der bedrijven is een vraag, die zeer verschillend wordt beantwoord. Meerderen zijn echter van meening, dat, wanneer de productie van schoe nen niet op een of andere wijze bin nen zekere perken kan worden gehou den ofwel de onderlinge concurrentie niet op andere wijze kan worden be perkt, de toestand in de schoenindu strie nog aanmerkelijk moeilijker zal worden, wat reeds in het begin van het jaar 1935 zeer duidelijk aan den dag is getreden. Wat de lederindustrie betreft, die 80% van haar grondstoffen impor teert en nog steeds een belangrijk ge deelte van haar producten exporteert, is het vooral moeilijk een eenigszins eensluidend oordeel te verkrijgen of van eenigerlei „maatregel" een wer kelijke verbetering mag worden ver wacht. Intusschen vraagt de toestand der bij de Schoenen- en Lederbranche in Nederland betrokken middenstandsbe- drijven zeer de aandacht. Naar het oor deel der bedoelde bedrijfs- en han- delsgroepen ware hel dringend ge- wenscht middelen te beramen, die er toe zouden kunnen bijdragen, de ge volgen der heersehende crisis voor de beoefenaars dezer vakken te verzach ten en te beperken. Wordt vervolgd. Het kan dan ook niet genoeg worden geapprecieerd, dat 't bestuur van Excel-; sior dezen ril heeft kunnen inieggen en wfj zfjn overtuigd dat de propagandisti sche waarde van dit experiment van on gekende beteekems is. Binnen enkele weken zal over hetzelfde traject het, kampioenschap der vereeniging worden verreden en dien dag zal voor de ge-, meente Waalwijk een gewichtige kunnen zijn; zoowel voor de sportliethebers als voor den handeldrijvenden middenstand,, die wel ingenomen btijkt te zijn met. dergelijke ritten, tenminsteer heeft zich een comité gevormd van 4 personen, die Dij verschillende winke liers een bijdrage hebben verzocht en verkregen voor het verstrekken van prij zen voor die kampioenschappen. Er zijn er die geld hebben gegeven, er zijn er ook die nuttige en prachtige geschen ken gaven. Hieruit mochten wij dus ge rust de conclusie trekken, dat de winkel stand voordeel ziet in dergelijke midde len om volk in de gemeente te brengen., A-s. Woensdagavond, de avond van de. wekelijksche competitieritten, die ge lukkigerwijs ook steeds drukker worden bezocht men behoeft voor de prijzen niet weg te blijven, want die zijn zeer laag gesteld zullen naar alle waar schijnlijkheid de Bosschenaren Van EsdonkKradolfer aan start verschijnen en dan kan men gerust gelooven dat er hard wordt gereden, want een Waal- wijker gunt een Bosschenaar geen over winning. Die wedstrijden vangen om 7 uur aan en er wordt achtervolging, sprint, tijdrace en koppel wedstrijden verreden. A.s. Vrijdag om 7 uur start Excelsior weer bij Kroot voor het verrijden van een trainingsrit over het traject Parallel- weg-St. AntoniusstraatSprang tot vier- sprong-Besoijenscliestraat tot Burg. van der Klokkenlaan richting Stationstraat en dan weder langs de Watertoren naar Sprang en zoo weder acht maal. Als het weer medewerkt wordt dat weer een interessante wieleravond. Het is de moeite waard eens tusschen het publiek te gaan en je oor te luisteren te leggen wat al critiek en wat al aan moedigingen de verschillende renners hebben te verduren. De een stompt en stampt zijn buurman aan 0111 „toch eens naar die van Pol te kijken" den ander schreeuwt zijn keel defect om aan een ïxwiuj? of een Collard of aan zooveel an deren ;e laten hooren, dat zij harder moeten t-ijden, want dat zij anders niet winnen, &isof a\ (jje menscilen zejf njet zien en weten wat er voor hen oogen zich afspeelt. l)e inenschen, die aan hunne wonin gen den strijd hadden gevolgd snelden legen het einde der rit als den bliksem naar hun fiets om althans aan de Parallel weg de aankomst van de renners te be leven. En onze groote Waalwijksche cou reurFrans Slaats? Hij leefde zoo met den strijd mee, dat hij uit eige ner beweging aanboodt bij een volgende oefening gelijk met de leden van Excel sior mede te rijden. Hij had de koers met auto eenige ronden gevolgd en geraakte zoodanig in extase hij was onder anderen uitermate tevreden over dr prestaties van I). Pol dat hij het be stuur van Excelsior bovengenoemd aan bod meende te moeten doen en Excel sior zou er mede vereerd zijn en het publiek langs de wegen zou het weer eens beleven, dat hun Waalwijksche groote renner Frans Slaats zich weer in hun gemeente als renner zou vertoonen hetgeen voor velen toch nog steeds de attractie is- Eén ding moeten wij echter nog aan de gemeentenaren verzoeken, en dat is het volgende. Het is de gewoonte; dat men bij den eindstreep steeds meer op elkaar dringt; zoo zelfs dat het den renners onmogelijk wordt gemaakt hun rit op regelmatige manier uit te rijden. Wij doen een beroep op de medewer king van het publiek en vragen of toch vooral ieder voor zich wil zorgen den eindlijn en omgeving vrij te hou den. U voorkomt ongelukken en oneenig- heid met de politic-autoriteiten en het waarborgt U een zuiveren strijd. V. Buitengewone algemeene vergadering van Excelsior. In een zeer geanimeerde vergadering heeft Excelsior de verrichtingen van het afgeloopen seizoen onder de loupe genomen en tevens de resultaten bespro ken van het werk van deze jonge krach tige vereeniging. De voorzitter memoreerde, dat de Statuten melding maken van een club blad, waarin al de belangen van de ver eeniging zullen worden besproken en waarin ieder lid per ingezonden mede- deeling het zijne kan zeggen over de gang van zaken van de vereeniging en hij zegde toe, dat bij de behandeling van de begrooting in de Decembervergade- ring een post zou worden uitgetrokken waardoor het mogelijk zou worden het clubblad in bescheiden formaat te doen verschijnen. Het ledental, constateerde hij, wa? sinds de vorige vergadering belangrijk omhoog geloopen en de leden hebber getoond met ambitie het lidmaatschap te dragen. Bosloten werd een clubkampioenschap in te stellen op den weg en op de baan waaraan de titel van kampioen verbon den is voor het jaar 1935 en waarvoor verder belangrijke prijzen zullen wor den beschikbaar gesteld. De deelname is opengesteld voor alle leden. Nog werd de mogelijkheid van een touristenafdeeling overwogen en indien daarvoor voldoende belangstelling zou bestaan zal in de toekomst een touristen afdeeling worden opgericht. Hiervan zouden dan dames, zoowel als heeren lid kunnen zijn en de ritten die verreden worden uitsluitend op luxe rijwielen en in matig tempo plaats vin den. Nadere beslissingen zyn daarom trent echter niet genomen. Na een zeer interessante rondvraag sloot de voorzitter de vergadering en hij hoopte dat de geest in de vereeniging zou blyven zooals die thans is. De Wereldkampioenschappen. Bij de wereldkampioenschappen sprint te Brussel is de hoop dat de Hollandsche amateursprinter van Vliet het tot we reldkampioen zou brengen, niet in ver vulling gegaan. Na een scherpen strijd in de finale, welke zelfs een extra-rit noodzakelijk maakte, bleek de Duitsche amateur Merkens inderdaad sterker, zoodat van Vliet zich met de tweede plaats moest tevreden stellen, terwijl van de Vijver de derde veroverde. Bij de professionals heeft Scherens, het we reldkampioenschap veroverd, dus thans voor de tweede keer in successie. ZE1LSPORT. Zeilwedstrijden op de Maas. Op de Maas hebben Zondag groote zeilwedstrijden plaats gehad, die geor ganiseerd waren door de watersport vereniging „Maas" te Wijk, „Neptunus" en „Viking" te Den Bosch. Een dertigtal zeiljachten nam aan deze wedstrijden deel. In de groote klasse, voor wie de keer- boei was bij de schipbrug in Hedel, ble ken de Wijksche zeilers het sterkst. De drie eerst aankomenden booten kwamen allen uit Wijk. In de vrijbuiterklasse kwam de „Maas haas" van Ger. Klerkx te Waalwijk als derde aan. In het Wapen van Heusden had 's midags tijdens een prettig samenzijn van alle deelnemers de prijsuitreiking plaats. ZWEMMEN. Wedstrijden te Vlijmen. Bij de wedstrijden, die Zondag in 't Vlijmensche zwembad zijn gehouden, heeft de Waalwijksche Zwemvereni ging enkele mooie resultaten geboekt. De estafetteploeg wist in de 3 x 50 mtr. na spannenden strijd Njord uit Eind hoven en B.R.B. uit 's-Bosch achter zich te laten. In het nummer vrije slag won Dick Horst van W.Z.V. vóór L. Fooi van Njord en C. Brinkhuis. In den polowedstrijd tegen B.R.B. 2 weerde W.Z.V. zich uitstekend en eerst na verlenging moest het Waal wijksche zevental met 32 de eer aan de Bosschenaren laten. ATHLETIEK. Groote wedstrijden te Amsterdam. Zondag zijn in het Amsterdamsche Stadion groote athletiekwedstrijden gehouden, waaraan tal van beroemde buitenlanders hebben deelgenomen. De Nederlandsche athleten verbeter den twee records, n.l. v. d. Poll, die de speer 64.35 meter wierp en Petit, die de 1500 M. in 1 seconde minder liep als het record van J. Zeegers Jr. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag hield de Postduif een wed vlucht vanuit Quivrain. Afstand 175 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 31, 14 Gebr. Pullens; 2, 3, 12 W. Viveen-v. Ravensteijn; 4, 5, 7, 8 P. H. Maas; 9, 10 Gebr. van Ravensteijn-Els- hout; 11, 15 P. van Dommelen-Velt- man; 0, P. Willemse; 1(5 F. van Hul- ten-v. d. Hoven en van Halder. Aankomst le prijsduif 10.42.14 uur; laatste prijsduif 10.57.6 uur. Speciaal W. Viveen-v. Ravensteijn. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 288 K.M., tevens laatste wed vlucht met jonge duiven voor 't kam pioenschap. In korven Vrijdagavond van 7—7.30 Onbewoond huis geplunderd te Rotterdam. Waarschijnlijk in den nacht van 8 op 9 Augustus is in de woning van de familie G. van Oorschot aan de Voorschoterlcan te Rotterdam een inbraak gepleegd, waarbij vele kostbaarheden zijn gestolen. Behalve 'n niet onbelangrijk aantal juweelen zijn 20 schilderijen, o.a. van Haver- mans, Weyns, Tholen en DeVoogt, ontvreemd. De bewoners waren met vacantie. Typhoon bij Formosa eischt 1885 dooden. Vrijdag heeft bij Formosa een typhoon gewoed, waardoor in de nabijheid van Kiloeng 49 visschers- schepen zijn vergaan. De 1885 op varenden zijn verdronken. Ramp in Noord.Italië. Men gelooft dat bij den watersnood in de omgeving van Ovada (een klein stadje in het zuiden van Piëmont) duizend personen om het leven zijn gekomen, maar tot nu toe is het aantal slachtoffers niet juist vast te stellen. Ontaarde moeder. Door de rijks- en gemeentepolitie te Reden is verdacht van poging tot doodslag op haar 2 jarig kindje, gister- raiddag gearresteerd, mej. j. H. ge boren B. Het kindje is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 12 uur. Bijeenkomst Liederlafel »Oefening en Vermaak» in Musis Sacrum; 127aF/a .uur Matinée op de Markt. Donderdag, Luxor Bioscoop, «King Kong». Donderdag en Vrijdag R.D.B.- Theater, «Winternachtsdroom». Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Tusschen twee werelden». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 12 Aug. 1935. Witte druiven 5560 c., blauwe druiven 4452 c., Aardbeien 4492 c. Witte pruimen 319 c., yellow 1621 c., idem II 1015 c., idem III 610 c., Kerswick 710 c„ Grennadiers 611 c., Oogstappel 710 c., Schone Roth 914 c., Charlemauski 1016 c.., So- nerappel 913 c., Duivenzuur 610 c. Kruideniers 1014 c., id. II 69 c., N.-H. Suikerpeer 24 c., id. II 12 c., Klaps 813 c., id. II 47 c., Dirkjes peren 13 c., Boterperen 37 c., Lang halzen 58 c., Kruitpeer 35 c., Spi nazie 411 c., Juin 1.52.5 c., Juin- tjes..t>—9 c., Blauwe pruimen 311 c., Kroosjes 410 c., Roode bessen 717 c., Snijboonen 46 c., II 3—4 c., Dub bele snijboonen 37 ct., Prinsessen 611 c., Prinsessen z.b. 612 c., Sper- zieboonen 35 c., Boterboonen 35 c., Tomaten 310 c., alles per K.G. Bloemkool 616 c. II 36 c., Sa- voye kool 25 ct., Roode kool 1 y25 c., Andijvie y2 c., Sla y2 c., Perziken 3 8 e., Meloenen 523 ct., per stuk. Selderij y21 c., Peen 24y2 c., per bos. Juin \y22/2 c., Uitjes 69 c. per K.G. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Aug. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: totaal 2860 dieren, w.o. 236 paarden, 24 veu lens, 479 magere runderen, 762 vette kalveren, 473 nuchtere kalveren, 300 graskalveren, 213 schapen of lammeren, 3 varkens, 27 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien tot 48 ct., tot 44 ct.; 2632 ct.; vette ossen 44 ct., 40 ct-, 3235 ct.; stieren 38 ct., 35 ct., 32 ct-; vette kalveren 75 cent, 65 ct., 3545 cent; graskalveren 35 cent, 28 ct., schapen 35 ct., 31 ct-, 28 ct.; lammeren 37 ct., 33 ct-, 28 ct.; nuchtere slachtkal- veren 28 ct., 24 ct.; slachtpaarden 40 ct-, 35 ct., 30 ct.; veulens 36 ct-, 34 ct., 33 ct. Prijzen pers tuk van mager vee: scha pen f 15, f 11, f 8; lammeren f 11, f 9, f 6; nuchtere slachtkalveren f 750, f 5, f 4; nuchtere fok kalveren 15, f 11, f 8; slachtpaarden f 160, f 120, f 80; werk paarden f 220, f 140, f 80; hitten f 90, 1' 70, f 60; veulens f 60, f 50, f 35; stieren f 200, f 150, f 100; kalfkoeien f 190, f 140, f 90, melkkoeien f 185, f 135, f 85; vaar zen 100, f 95, f 60; pinken f 70, f 60, f 50; graskalveren f 30, f 20, f 15. Notaris verdacht van verduistering. BERGEN-OP-ZOOM. - Als verdacht van verduistering is gisteren op last van de Justitie aangehouden notaris J. P. te dezer stede. Na verhoord, te zijn is hij heden morgen overgebracht naar Breda om ter beschikking van de Justitie te wor den gesteld. Hoe groot het verduisterde bedrag is, valt op het oogenblik niet te be palen, men spreekt echter van eenige tonnen. Het kantoor is intusschen in beheer genomen door een candidaat-notaris van de Broederschap van Notarissen in Nederland, terwijl voorts surseance van betaling is aangevraagd, Op welke wijze de verduistering is geschied zullen de boeken moeten uitwijzen; er kan gevoegelijk worden aangenomen dat vele personen de dupe van deze onregelmatigheden zijn geworden. er onze abonné's aan dat de courant aan huis be kan krijgen voor 10 cent week eveneens in Drui Sprang, Vrijhoeven, Capellt Uwe aankondigingen zullen hebben en klanten brengen, alt plaatst in het blad dat verspj gelezen wordt, in die plaatsen, Uw bedrijf belang heeft. Brieve iranw Aboni Franc voor diverse doeleinden uit sluitend boven f500.— 5207 en me Het 1)' lisch z< te ja re taan f ivaarnai y )e auto door aan de Mr. van Coothstraa met voor- en achtertuin, opr voor garage, centrale verwar ming aanleg, enz. Huurprijs f550.— per j aai turen Te bevragen A. J. SPAPENS1?.?1 b plijven mtspr< uit gen ming I menter Een ding v; WILT GIJ p met uw vacantie genieten vaiy.m een 1 of 2 daagsch reisje naa Vraagt dan prijs van onze 7-persoons Luxe wagen me open schuifbaar dak. Wij weten overal den weg Hel kost U dus zeer weinig Een dag met ons op stap is meer dan 3 dagen met anderen W a a I w ij k. at ges ok va eid af. Op e nen in dat de of ten mies, ben te bij w< de w< tweeëi pen *- va voor div,doeleinden. Uitsl,boven f500.Billijk en Discreet. Br. Mandarijnstraat 35, den Haag. 52913 De prijs 's BoschKevelaar bedraagt f 2.95 3e klas, terwijl personen tot 20 jaar gebruik kunnen maken van z.g. Kiriderkaarten van f2.45, De verblijfkosten in Kevelaar zijn dit jaar buiten gewoon laag omdat U Iegelijk met uw spoorkaartje goedkoope reis marken kunt koopen en zoodoende uw gewone onkosten met 25 a 30 pCt. worden verlaagd. Inlichtingen bij den Secretaris den Heer 54927 C. VERHEES, Orthenstraat 28 DEN BOSCH. Hij ven, het was On stak inga deed een Inch gene hem In Ho's geer besl gim spn en por Peh E ma; ins wei liej Hei brs do* opi mi Me

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6