ECHO VAN HET ZUIDEN. TWEEDE BLAD. OVINGSAAL NIEUWS. *3 Ouders U. Woensdag 28 Aug. '35. 58e Jg. Waalwijk, 27 Aug. 1935. ARKT TE WAALWIJK NDERDAG 29 AUGUSTUS. VERDWIJNENDE TRAM. aanleiding van ons hoofdartikel blad van j.l. Woensdag ontvin- van de directie der B.B.A. eeni- .{dedeelingen inzake de liquidatie jamwegen. directie is er zich van bewust, dat in openbare wegen hinder veroor- jen dat de locomotieven voor de stoom, welke verspreid worden, {rg meer gewild zijn. ffschillende rijlijnen zullen dan ook kort entijd opgebroken worden, verzoek daartoe is reeds aan den ster van Waterstaat gezonden, por de hoofdlijnen is de beslissing pbreken echter nog niet genomen, pgaan wordt of het goederenver- over de hoofdlijnen nog voldoen den van bestaan heeft. Ongeveer aan vinden nog arbeid door dit oer en door de lage vrachten voor onladingen over grootere afstanden oog op zeer billijke wijze vervoerd en. ocht blijken over eenigen tijd, dat itrvoer niet meer op deze wijze ge- is en derhalve tekorten daardoor aan. dan is het oogenblik gekomen kwestie van opbreken onder te zien, waardoor dan echter, boven reeds aangegeven werd, groot aantal personen werkeloos rorden. perkingen Postdienst op den ïarday van H. M. de Koningin. Zaterdag 31 Augustus a.s. wordt Postkantoor, voor zooveel den dienst betreft, niet later open- eld dan tot 13 uur. oorts zal het kantoor op dien gesloten zijn voor de behande- van postwissels (met uitzonde van telegrafische), postbewijzen uitantien en voor de aanneming belastingbetalingen, alsmede den pasmuntdienst. oor den Postcheque en Giro- ist zal het kantoor op dien dag en geopend zijn voor het aan- en van stortingen, waarvan edbehandeling of spoedbericht dt gevraagd, het uitbetalen van nes, op welker adviezen ten kantore spoedbehandeling is epast of waarvoor telegrafische htiging tot het doen uitbetalen erleend, alsmede voor het doen uitbetalingen opreispost-cheque- jes. avondbestelling, alsmede de ste lichting der bijbussen, worden uitgevoerd. Van 19.3020 uur aat voor iedereen gelegenheid het kosteloos afhalen \an de espondentie. e openstelling voor den Telegraaf den Telefoondienst blijft normaal op andere werkdagen. Kook- en Bakdemonstratie. ij herinneren eraan dat morgen en morgenavond in Musis rum vanwege het gemeentelijk oedrijf een demonstratie in koken bakken op gas zal gegeven rden. JDeze demonstratie, die wil ntoonen dat men op gas het ge- kkelijkst en het voordeeligst Dkt, zal voor huisvrouwen zeer angwekkend zijn en wij verwach- daarom een groote belangstelling. 'n Mooie geste. Je heer Adr. de Cortie te Den ag, zoon van den ouddirecteur liedertafel «Oefening en Ver aak» alhier, heeft de aardige atten- gehad de Liedertafel ter gelegen- id van haar 75—jarig bestaan ele koorwerken aan te bieden, ien mooie geste, die door de ver- niging ten zeerste zal worden op hebben en toch recht hebben om de voorstelling bij te wonen, dan moeten zij zich toch melden en zal bij ge bleken juistheid alsnog een kaart uitgereikt worden. De kinderen die moeten zingen bij de aubade worden verzocht de kaarten dan reeds mede te brengen, daar zij geen gelegenheid zullen hebben die eerst thuis op te halen. Nadrukkelijk moeten wij vermel den dat ouders of geleiders dit jaar geen toegang hebben. Na de tilmvoorstelling wordt voor een verrassing gezorgd. 2.30 uur. Opstelling voor den Kinderoptocht op het Raadhuisplein en om 3 uur afmarsch. De route is als volgtRaadhuisplein, Groote straat, Putstraat, Parallelweg, Sta tionsstraat, Julianastraat, Mr. van Coothstraat, Grootestraat, Raadhuis- plein. Daarna worden de prijzen bekend gemaakt Als leden der jury hebben zich bereid verklaard de beeren E. Bossaerts, W. Hens en H. de Hoop. Met klem wijzen wij er nog eens op dat ieder kind mee kan doen met versierde fiets, step, Hollander, poppenwagen enz. Er worden niet alleen punten gegeven voor 't mooie van een voorwerp, doch ook voor de moeite die men kan zien dat de kinderen er voor gemaakt hebben. Iedere deelnemer krijgt een prijs en met de meest eenvoudige versie ring heeft men kans. Deelne r.ers kunnen zich nog opgeven tot Vrijdagavond 30 Aug. bij den beer A. Floklage, Stations straat 22. De harmonie St. Jan heeft zich bereid verklaard den optocht met muziek op te luisteren. 6.30 uur. Marsch van de W.G.V. 7 uur. Gymnastiekuitvoering van de W.G.V. op het plancher op het Raadhuisplein. Voor muziek zorgt het zgn. «Klein Koor» van Apollo. 8.30 uur. Groot avondconcert te geven door de harmonie «Apollo» uit Kaatsheuvel. Naar wij vernemen is «Apollo» op het oogenblik in zeer goeden vorm, hetgeen wel bewezen is op het laatste concours, waar deze vereeniging in de hoogste eere- afdeeling met de meeste punten de eerepalm bemachtigde. Het is »anp geleden dat «Apollo» zich in Waal wijk heeft doen hooren en de muziek liefhebbers wacht een genotvolle avond. De heeren muzikanten zijn er op gespitst te bewijzen dat hun korps nog altijd thuis hoort tot de allerbesten in den lande. Het gezel schap heeft meer dan 50 werkende leden en het programma is als volgt samengesteld l. Succes Superieur, Marche P. Bisselink. Egmont, Ouverture L. v. Beethoven. Faust Ballet Ch. Gounod. (7 deelen) Retour au pays, Ouverture F. Mendelsohn. 2. 3. 4. gesteld en waaruit blijkt dat e vroeger zoo hechte banden tus- len de Liedertafel en de familie de rtie nog steeds niet gesleten zijn. Bouw -opdracht. Naar we vernemen is de verbou- ng van het hoekpand op de Markt aast Hotel Verwiel tot een winkel ais voor rekening der fa. Albert eija bij'onderhandsche aanbeste- Qg opgedragen aan de fa. Wed. Aarts en Zn. voor een bedrag an bijna f 16.000. KONINGINNEFEEST. In het centrum. Het programma van 't Koninginne- test van «Oranje Huis» Waalwijk entrum) op 31 Aug. a.s. luidt als °lgt: 1U uur. Deelname aan de Kinder- ubade op het Raadhuisplein, welke lilgaat van het Centraal Oranje- ité. .30 uur. Kinderfilmvoorstelling dg^ groote zaal van den R.K. deubond, door welwillende mede- ig van de directie van het Theater. Programma lice in het Wilde Westen, eet U Moeder, wat ik droomde, avonturen van Ot en Sien. vroolijke speeltuin, eitje dek-je (Hoofdnummer), ïr kind dat de Lagere School en woont in het Centrum St. Jan) kan de filmvoor- wonen. Kaarten zijn hier- kt en mochten er kinde- e geen kaart ontvangen PAUZE. 5. National Emblem, Marche Américaine E. Bagley. 6. Semiramis, Ouverture G. Rossini. 7. Suite Oriëntale Fr. Popy. (4 deelen) 8. Valse Interrompue, L. Montagne. 9. Finale. Tot slot deelen wij het geachte publiek nog mede dat door ons comité dit jaar op 31 Aug. inplaats van een speldjesdag, een oliebollen dag wordt georganiseerd, waarvan de netto opbrengst onze kas zal moeten stijven. De prijs wordt schappelijk gesteld en wij hopen dat deze oliebollen welke hygiënisch worden klaar gemaakt en netjes verpakt grooten aftrek zullen vinden. Op de markt zei een kraam worden opgesteld, terwijl eenige dames zich bereid hebben verklaard om den verkoop in goede banen te leiden. Bij diverse gelegenheden is het ons opgevallen dat er in Waalwijk zeer veel vlaggen zijn. Wij doen een beleefd beroep op allen om op Koninginnedag zooveel mogelijk te vlaggen. Verder wenschen wij ieder een genoeglijke dag en een prettig Koninginnefeest. Het Bestuur van «Oranje Huis». Te v.m. Besoijen. Het programma dat de harmonie St. Crispijn Zaterdagavond op de kiosk te v.m. Besoijen zal geven luidt als volgt: 1. Per aspera ad astra, Célèbre marche de E. Urbach. 2. Legende Héroïque, Ouverture, L. Reynaud. 3. La Pluie dor, Air varié pour clarinette, P. Bouillon. Suite, Ballet, Fr. Popy. Pauze. Unter dem Siegesbanner, marche, F. von Blon. Zampa, Ouverture, F. Herold. Donausagen, Wals, J- Fucik. De Fremersberg, Badensche legende. M. Koenneman. (Zie verklaring). Finale. Hier volgt nog een verklaring van de Fremersberg, het hoofdnummer van het program: 1De jacht. De Waldhoorn van den Markgraaf door de echo der bergen weerkaatst, roept de jagers op ter jacht. De jacht- fanfares, in den beginne van verre ge hoord, komen nader en kondigen de komst der jagers aan. De Markgraaf geeft hun het teeken tot vertrek, waar op men zich in 't bosch verspreidt. De landelijke scène door onderling samen zijn, doet van zich hooren door hoorn geschal, zoowel van nabij als ver af. 2. Landelijke scène. Vreugde der landlieden. Een Ba- densch volkslied met refrein en dans. Gedurende den dans wordt de lucht bewolkt, de wind steekt op ten teeken dat een onweer op handen is. Naarma te de vreugde daardoor dreigt onder broken te worden, wordt de dans des te levendiger. Een donderslag valt plot seling in hun nabijheid en met veel moeite zoekt ieder een schuilplaats. 3. Storm en onweer. De regen valt bij stroomen neer, ver gezeld van rukwinden, den storm aan kondigende, die vooral in bergachtige streken hevig kan zijn. Het onweer wordt heviger, de bliksemstralen door klieven het luchtruim, de demder rolt en de storm woedt in al zijn kracht. Eensklaps weerklinkt de hoorn van den Markgraaf, die overvallen door het on- weder en verdwaald, hulp verlangd. Tevergeefs! Niemand hoort hem, want het geratel van den donder verdooft zijn stem, waardoor zijn geroep allengs verzwakt. Eindelijk hoort hij in de verte een kloosterklok en daarop afgaande ver neemt hij het gezang der monniken in gebed. Het onweer houdt op en de jagers die hun heer zochten, vinden hem in het klooster op den Fremersberg terug. Al len knielen neder en heffen uit dank baarheid het Te Deum aan. 4. Te Deum. U, o God, loven wij! Een sympathiek Oranjespeldje. Naar wij vernemen zullen op Zater dag 31 Augustus a.s. in Waalwijk Oranjespeldjes worden verkocht ten bate van het Koningin Emma Herden kingsfonds. Dit fonds is opgericht om de nagedachtenis te eeren van onze be minde overleden Koningin-Moeder. Het herdenkingscomité, onder eere-voorzit- terschap van Zijne Exc. den Minister van sociale zaken, kon geen betere ma nier vinden om Haar gedachtenis te eeren dan de stichting van een Fonds waaruit bijdragen zullen worden ver leend aan on- en minvermogende T. B. C.-patiënten die verpleging in een sa natorium van noode hebben. Op deze wijze zal immers het werk dat door onze Vorstin werd aangevangen en dat met zooveel succes is gekroond, tot in lengte van dagen kunnen worden voortgezet. Zoo zal het fonds blijven getuigen van de edele gedachten die Haar hebben bezield, blijven getuigen ook van de liefde die Zij voor ons volk heeft ge had. De speldjes bestaan uit een gekroon de E op oranje fond. Het comité ver trouwt dat op onzen nationalen feest dag, Zaterdag 31 Augustus a.s., alle in gezetenen en feestgangers, van oud tot jong en van groot tot klein, getooid zul len willen zijn met dit sympathieke Oranjespeldje. De Waalwijksche ver kennersclub heeft zich enthousiast be reid verklaard voor den verkoop zorg te dragen. Wielersport en Roode Kruis. Naar wij vernemen zal op 8 Septem ber op de Waalwijksche Wielerbaan een wedstrijd verreden worden, waar van de baten ten goede zullen komen van 't Roode Kruis alhier. Frans Slaats en v. Gcenen hebben reeds toegezegd op dezen dag hun belangelooze mede werking te geven. Voorts worden ook pogingen in het werk gesteld om groot heden als Pijnenburg en Wals naar Waalwijk te krijgen. Dat kan dus een interessante wieier- middag worden op de Waalwijksche baan, die de heer Kroot geheel belan geloos beschikbaar stelde. Wij ver wachten er veel belangstelling voor, te meer daar de entréeprijzen zeer laag zullen zijn. Het is een goede gedachte om het Roode Kruis nu ook eens te la ten profiteeren van de wielersport, waaraan de leden van de transportco lonne wekelijks zulke uitstekende dien sten bewijzen. R. K. Middenstandsvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Midden standsvereeniging in Hotel Verwiel een algemeene vergadering, welke matig was bezocht. Enkele punten welke nog niet voor publicatie geschikt zijn, wer den uitvoerig besproken. Dertien nieu we leden werden met algemeene stem men voor aangenomen. Besloten werd op 12 Sept. a.s. deel te nemen aan het congres te Rotterdam, met een zoo groot mogelijk aantal le den. De reiskosten hebben de leden gra tis. Excursiekaarten, rechtgevend op deelname aan de feestelijke koffietafel op het vliegveld .Waalhaven" kosten 1.50 per persoon met inbegrip van bezichtiging vliegveld, deelname aan de rit naar het vliegveld per autobus en deelname aan de terugtocht per boot door de havens van Rotterdam. Aan meldingen kunnen tot uiterlijk 3 Sept. a.s. bij het bestuur geschieden. Na de rondvraag werd deze zeer ge animeerde vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. Verloting. De uitslag der verloting van de Ac- cordeon-vereeniging gevestigd in café v. Berkel, is als volgt: 1 No. 293; 2e 416; 3e 511; 4e 143; 5e 294; 6e 242; 7e 13; 8e 101; 9e 473; 10e 316; 11e 249; 12e 544; 13e 162; 14e 157; 15e 432; 16e 444; 17e 251; 18e 96; 19e 356; 20e 535. De prijzen kunnen binnen 8 dagen worden afgehaald bij den heer A. van Berkel. Witte Zwaluwen. In de nabijheid van de Kerkstraat vliegen sinds enkele dagen een viertal witte zwaluwen rond. De vogels zijn jongen van een normaa zwaluwen-paar, dat in een nest te vm. Besoijen zes spierwitte jongen had uitgebroed. Een der zes zeldzame vogeltjes is opgezet, terwijl een ander spoorloos verdwenen is. Rijksvakschool. De aangiften voor de nieuwe cur sussen aan de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers alhier zijn voor wat de afdeeling schoen makerij betreft bevredigend. Voor de afdeeling bovenwerk heb ben zich tot nu toe aangegeven 12 nieuwe leerlingen en voor de al'd. onderwerk lü. De inschrijvingen looierij komen gewoonlijk op het allerlaatste moment pas in. Tot heden zijn nog maar weinige leer lingen voor deze afdeeling opge geven. Wij raden de heeren looiers aan niet te wachten tot het begin van den cursus, doch zoo spoedig mogelijk in te schrijven. Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat niet meerdere looiers het groote belang der school voor hun vak inzien, vooral nu de resultaten die vorig jaar in deze afdeeling bereikt zijn zoo n prachtige reclame voor de school vormden. Overgeplaatst. Naar wij vernemen is de eerw. zuster Florentia, hoofd der R. K. Meisjesschool van het St. Theresia gesticht, overgeplaatst naar Sassen- leim. Zr. Theodora, thans h. d. s. te Sassenheim, is als zoodanig aan de school alhier benoemd. Aangehouden. Door de gemeentepolitie alhier is aangehouden en op transport naar den Bosch gesteld zekere v. d. B die gesignaleerd was in het politie blad. Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen J. C. J. Pulles, Burgem. Smeele- laan 10, telefoonnummer 277. J. H. Wiesman, Lederfabrikant, Mr. van Coothstraat 14, telefoon nummer 278. Vervallen aansluiting: J. Siemer, Mr. van Coothstraat 14, telefoonnummer 267. Reuze pompoen. In den tuin van den heer M. Robben te v.m. Baardwijk groeide een formidabele pompoen, die een omtrek heeft van niet minder dan l'/2 Meter en die ruim 25 pond weegt Uitstapje van V.V. „de Heer" Rotterdam. Onder zeer groote belangstelling en begunstigd door zeer prachtig zomer weer, kwamen de Rotterdammers te 11.30 in onze plaats aan in een prach tige autocar met 50 ruime zitplaatsen. Het gezelschap heeft eerst onder lei ding der directie, de fabriek van Van Haren bezichtigd, om vervolgens na 't gebruik van het twaalfuurtje te circa uur op 't R.W.B.-terrein te arrivee ren. Ook hier was de belangstelling groot. Om half drie werd de wedstrijd R.W.B.De Heer gespeeld (Verslag zie Sport). Na afloop van den wedstrijd ging men gezamenlijk naar Hotel De Twee Kolommen, alwaar gedineerd zou worden, doch op de Markt werden eerst nog verschillende foto's genomen. Alvorens het diner een aanvang nam werd het woord gevoerd door den alge- meenen leider dhr. v. Vuuren, die onder toepasselijke woorden aan eiken aan voerder een prijs ter hand stelde, welke bestond uit twee prachtige bekers als aandenken aan den wedstrijd R.W.B. de Heer. Daarna werd door een bonds- bestuurder van den R.V.B. het woord gevoerd. Door beide aanvoerders werd dank gebracht voor de prettige en faire wedstrijd. De voorzitter van R.W.B. bracht namens het bestuur dank aan al len die hadden medegewerkt om dezen dag te doen slagen, in 't bijzonder aan ,,de Heer' en hoopte dat dezen dag een aangename herinnering mag achterla ten. Ook de firma van Haren liet zich niet onbetuigd, hetgeen door een ieder op hoogen prijs werd gesteld. Te ruim 7.30 uur v/erd onder groote belangstel ling van de Markt vertrokken, om ver volgens na een afscheidsdronk bij Holt- zer-Passier, te ca. 9 uur naar Rotter dam te vertrekken. Alles bij elkapr mag het een geslaagde en succesvolle dag genoemd worden. Staking tc Tilburg. Het loongeschil in de wollen- stollen—industrie te Tilburg heeft reeds geleid tot eeu staking bij de fa. ih. de Beer aan het VVilhel- minapark, waar meer dan 3U0 werklieden niet aan het werk gingen en de fabriekspoort gesloten is. Bij de tinna Kerstens is een klein getal jonge arbeiders in staking ge gaan. Het contlict heeft zich uitgebreid tot de navolgende negen fabrieken i'h. de Beer, H. Enneking, G. Dröge,1 Swagemakers—Bogaers, E. Elias,' Moinmers Co,, J. A. Kerstens, J. Brouwers, L. E. van den Bergh. I Zes van deze fabrieken zijn nu heelemaal gesloten, in de overige is de normale gang van zaken min of meer gestoord. Het zijn niet alleen jeugdige arbeiders die gestaakt heb ben, maar ook volwassenen hebben zich door de communisten laten overreden. In totaal zijn ongeveer 1100 man in staking gegaan. In de Tuinstraat is het Dinsdag even onrustig geweest, doch overi gens houden de stakers zich kalm. DRUNEN. Zondag 25 Augustus, onder het octaaf van den feestdag van den H. Bernardus, arriveeiden omstreeks 9 uur v.m. te Ulicoten, honderden pelgrims per autobussen Ulicoten, die alhier werd opgericht in het jaar 1821. Om 10 uur werd de plechtige Hoogmis opgedragen voor de pro- cessie van Drunea en om elf uur voor de processie van Steenbergen. Om 2 uur had een plechtig lof plaats, waaronder een eerw. pater Capucijn een indrukwekkende pre dicate hield over den H. Bernardus. Na het Ave Maria trok de processie met hel kruis voorop en het Aller heiligste gedragen onder een balda kijn, voorafgegaan door strooiende bruidjes en geëceorteerd door fakkel dragers, door den prachtig aangeleg- den tuin achter de kerk, ouder het gelui der klokken. Achter het miraculeuze beeld van den H. Bernardus zongen de hon derden mannelijke en vrouwelijke bedevaartgangers geestelijke liederen begeleid door muzikanten uit Loon- op Zand. Teruggekeerd in de kerk, werd het Tantum Ergo gezongen, waai na de zegen werd gegeven met hel Allerheiligste en daarna vereering der relikwie van den H. Bernardus. Omstreeks half vijf werd de terug- leis aanvaard. Hetwaseen stichtende, goed georganiseerde bedevaart,waar van de pelgrims zeer voldaan huis waarts keerden. De 80 jarige Johanna van Giersbergen, die Zondag de H. Mis van 8 uur had bijgewoond, werd in de kerk door een beroerte getroffen. Ter plaatse werd haar het H Oliesel toegediend en vervolgens is zij ver voerd naar hare woning. A.s. Zondag om 6 uur zal dV Harmonie »de Volharding« in den tuin bij den heer Th. Elshout een concert geven ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Konin gin. Het concert is toegankelijk voor Dames en Heeren. Een schitterend program is samengesteld, zoodat wij bij gunstig weer kunnen genieten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang).'1 J 1. Zaterdagavondwe ld door het muziekgezelschap «Sirena» uitVrijh. Capelle, onder de bekwame leiding van haar directeur de heer Bisselink uit Kaatsheuvel, in den tuin van den heer J. van Zwietering alhier een concert gegeven, dat uitstekend ge slaagd mag heeten. Het programma werd vlot en keurig uitgevoerd de belangstelling was zeer groot. De arbeider O., werkzaam bij de gemeentelijke werkverschaffing had het ongeluk bij zijn werkzaam heden een boom op zijn arm te krijgen, waardoor deze brak. Na kioor Dr. R. te zijn behandeld werd hij per auto naar zijn woning ver voerd. Naar wij vernemen zal de kinderoptocht bij gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin op a.s. Zaterdag worden opgeluisterd met muziek door het muziekgezel schap »Euterpe» uit 's Gravemoer directeur dhr. Alb. Christ, Capelle. CAPELLE. Onze dorpsgenoot de heer G. Vos Czn. van het korps Militaire Politie wordt met ingang van 15 Sept a.s. overgeplaatst van Vaals naar 's Hertogenbosch. De heer Otlevanger, die tal van bij den Hebt gij Uw kinderen al aangespoord mee te doen aan onze V ACANTIE-PRIJSVRAAG? uit Drunen,groot-Waalwijk,Elshout, Heusden, Herpt, Haarsteeg, Nieuw- kuik, Vlijmen, Boxtel, Esch, Tilburg, Goirle, Riel, Alphen, Baarle Nassan en Rijsbergen, alle onder afdeelingen van de groole processie Drunen- jaren werkzaam is geweest veerdienst over den Nieuwen Maas mond alhier, is overgeplaatst naar Raam donksveer als kantonnier. Bij den gemeenteveldwachter alhier is aangifte gedaan van het verliezen van een leeren portemon Jie met inhoud. Tegen enkele personen is dooi de gemeentepolitie procesverbaal opgemaakt wegens het onrechtmatig toeëigenen van I ruit uit boom arden. In verband met den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina z-A a.s. Zaterdagavond op de schitterend verlichte muziektent over de Binnen haven door de Gem. Zangvereen. »'t Rozeknopje» en het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid» een concert worden gegeven. Naar wij vernemen is de stoom pont aan het veer over den Nieuwen Maasmond, welke in verband met de baggerwerkzaamheden tijdelijk uit de vaart genomen en door een trekpont vervangen was, thans weer in de vaart gebracht, zoodat de over Itocht nu weer gewoon is. -De inle\ering van de rijks goederen door dienstplichtigen welke 1 Oct. a.s. naar de Aanvul lingsreserve overgaan, zal, voor zoover de gemeente Sprang Capelle betreft, plaats hebben op Woensdag Oct. a.s. te Raamsdonksveer. Met de /erbreeding der Binnen haven is men deze week begonnen Het werk, dat in werk verschaffin wordt uitgevoerd, staat onder leiding .van de Ned Heidemaatschappij. RAAMSDONKSVEER. Aan de twee de retraite voor werklöozen uit deze gemeente, die zal worden gegeven in de Bewaarschool bij ue Eerw. Zusters door een Zeer Eerw. Pater Capucijn, zal worden deelgenomen door 60 werkloozen. De retraite vangt aan op Woensdag 28 Augustus a.s. Het programma van de Koningin- nefeesten op Zaterdag 31 Augustus a.s. is als volgt samengesteld: 9 uur v.m.: Vertrek wandelmarsch, afstand 10 K.M., voor kinderen van 10—14 jaar. De route loopt vanaf het Heereplein, Keizersdijk, Maasdijk dooi de Werfkampen naar Raamsdonkdorp, bij café Heere rust, langs Bergenstraat, Achterstraat, Centra lestraat, Heere plein eindpunt, circa 11.30 uur voorm. aankomst. 1.30 uur n.m.Vertrek wandelmarsch afstand 30 K.M. voor dames en hee ren boven de 14 jaar. De route loopt vanaf het Heereplein, Julianalaan, Raamsdonkdorp, Waspik, Vaartje Vrouwtjes Vaart, Waspik-Boven, langs de Vaart naar 's-Gravemoer, hoot dweg volgen naar Dongen, Dongen rechts-af, rustplaats bij hotel De Post hoorn, langs de Watertoren, Groenen dijk, Oosteind, Geelhuis, Raamsdonks veer, Heereplein eindpunt, circa 6 a 7 uur namiddag aankomst. 25 uur n.m.: Volksspelen op het Heereplein. 56 uur n.m.: Concept door de Ge mengde Zangvereeniging Excelsior op het Heereplein. 7 uur n.m.: Uitreiking der prijzen van de Wandelmarschen. 8 uur n.m.: Lampionoptocht onder begeleiding van de Kon. Erk. Harmo nie „De Eendracht". 9 uur n.m.: Concert door de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" op het Heereplein. 11 uur n.m.: Groot Vuurwerk. Maandagavond werd in het café Heessels de uitslag bekend gemaakt van het aantal ingeleverde stroken be treffende het raden van den rust- en eindstand van den Interlandwedstrijd HollandBelgië, die alhier Zondag j.l. heeft plaats gehad. Het aantal ingele verde stroken bedroeg 802. In het voor deel van Holland 244. In het voordeel van België 496. Gelijken stand 58. Blan co 4. Het aantal goede oplossingen, rust stand 20 voor België en eindstand 42 voor Holland, bedroeg drie. Na loting viel de le prijs, een lig stoel, ten deel aan Cornelis de Bok, Schansstraat 299, Made; de 2e prijs aan Adr. de Jongh, Fort G 79, Raams donksveer en den 3en prijs aan Adr. Kieboom, Julianalaan E 20, R'veer. GEERTRUIDENBERG. De traditie getrouw zal Geertruidenberg wederom op feestelijke wijze de verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s. vie ren. Dag in dag uit is het Oranje-Co mité met voortvarendheid werkzaam geweest om een zoo goed mogelijk pro gramma samen te stellen en we kun nen dan ook gerust zeggen, dat het daarin ten volste is geslaagd. Om 8.12 en 4 uur zullen de klokken worden geluid. Des middags om 2 uur zal de afrit van de ouden van dagen plaats vinden bij de kiosk. De tocht zal gaan naar het Mastbosch te Breda. Voor verschillende versnaperingen is zorg gedragen. Van 3 tot 4 uur wordt door onze harmonie Apollo een concert gegeven op de kiosk op het marktplein, terwij 1 om 4.15 uur een muzikale rondwan deling wordt gehouden voor de school kinderen met medewerking van de harmonie Apollo. Na afloop tractatie op de scholen. De clou van den avond vormt het groot concert, te geven door de wel bekende Kon. Harmonie Cecilia uit Princenhage van 810.30 uur n.m., welk concert is aangeboden door de firma Spijer-Brothers alhier. Het programma luidt als volgt: Wilhelmus; La Marche de Paris van F. Popy; Thétis, Ouverture, Jul. Wa- telle; Gavatine pour Cornet a Pistons voor te dragen door den heer H. van Gestel; 4 In a Persian Market, A Ke- telby; Terpsichore, L. Ganne; Pauze; Koning Voetbal, Marsch, W. Schoote- meijer; Valse Interrompue, L. Montag ne; Souvenir de l'Opera Samson et Dalila. C. Saint-Seans-P. A. Stenz; My Congratulations, marche, H. L. Blan- kenburg. Na afloop van dit concert wordt het geheel besloten met een groot vuur werk op de Markt. Nog zij vermeld dat het groote Marktveld alsmede de kiosk geheel electrisch zal worden verlicht met de nationale kleuren, terwijl er hoven- dien door een flink aantal winkeliers wordt deelgenomen aan den etalage wedstrijd, waaraan geldprijzen ver bonden zijn. Alle inwoners worden verzocht dien dag te vlaggen en door het dragen van oranje blijk te geven van hun mede leven met ons vorstenhuis. \j Door de leden van de Koninklijke Nederlandsche Politiehondenvereeni- ging uit Geertruidenberg en Kaatsheu vel werd Zondag j.l. een groote propa- ganda-politiehondendemonstratie ge houden op een terrein gelegen achter het café van den heer Staal alhier. Voor deze demonstratie bestond slechts een matige belangstelling. Als keurmeesters fungeerden de heeren C. Langenberg uit Oisterwijk en Zwaans uit Kaatsheuvel, terwijl algemeene lei der was de heer G. \V. van Oorschot uit Geertruidenberg. De uitslag van deze demonstratie is als volgt: A. van Etten, Geertruidenberg, 175 punten; J. Brekelmans, Kaatsheuvel, 245 punten; G. de Wit, Raamsdonksveer, 149 punten; C. v. d. Velden, Kaatsheu vel, 268 pnt.; M. v. d. Clundert, Geer truidenberg 135 pnt.: A. v. Ravensteijn, Waalwijk 229 pnt., A. Bax, Geertrui denberg 132 punten. Na afloop der demonstratie werd aan alle deelnemers een herinneringsmed^jl- le uitgereikt. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. 'i l\t Wanluriilr l< Iclmilt

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5