mor isrl BEZOEKT Donderdag a.s. de BAK- EN KOOKDEMONSTRATIES in Musis Sacrum middags half 3 cn 's avonds 8 uur, Vrij entree* Gratis lote Een Stoffeerders leerling R.D.B, Theater Aanbesteding. SCHOOLSCHOENEN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND. BINNENLAND. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIE!! Voor direct gevraagd: Vrijdag, Zaterdag, Zondag 12 Ambachten en 13 Ongelukken op Maandag 2 September 1935, ROBINSON MET EN ZONDER RUBBER. Alleen bij: Firma A. DE BON rrfkeSt met de zan8vereeniging een klem concert, onder leiding van Het verbouwen van een woonhuis tot Café-Restaurant Kaatsheuvel, 27 Aug. '35. ^Keuring Certificaat Politiehond K.N.P.V. Zaterdag werd alhier op de terrei nen aan den Galgenwiel de 6e keu ringsdag gehouden voor het certificaat Politiehond van den K.N.P.V. Ook thans weer was de belangstel ling bijzonder groot. Het geleverd werk moest echter voor de eerst ge houden keuringsdagen danig onder doen Niet één certificaat met Lof kon worden uitgereikt. Met 7 honden werd aan de keuring deelgenomen, waarvan er 2 afvielen. I)e uitslag was als volgt: P. Kerstens, Princenhage, met Pres ton, reu, Mechelsche Herder, 230 pnt. voorloopig certificaat. G. Verharen, Roosendaal, met Os car, Groenendaler, reu, 270 pnt., eert. J. van Eelwoud, Breda, inet Henk, UdtiweP,*Tefii'2S8 pnt., voorloopig eert. H. Kools, Roosendaal, met Cora, Groenendaler, teef, 257 pnt., certificaat. C. Scholma, Eindhoven, met Cora, Duitsche Herder, teef, 235 pnt., voor loopig certificaat. Maandag werd de 7e en laatste keu ringsdag gehouden. Evenals de vorige dagen was ook thans de belangstelling groot. De uitslag was als volgt: J. van Keulen, Tilburg, met Nero, Belg. Herder, reu, 242 pnt., voorloopig certificaat; J. Brenders, Tilburg, met Friso, Bou vier, reu, 242 pnt., voorloopig eert. M. Verheijen, Tilburg, Roeland, Duitsche Herder, reu, 240 pnt., voor loopig certificaat. J. Simons, Tilburg, Caesar, Groenen daler, reu, 241 pnt., voorl. certificaat. J. van der Wielen, Eindhoven, met Desmona, Bouvier, teef, 271 certifi caat. Met één hond werd niet opgekomen. Aan het einde van de keuring sprak de heer van Helsland, als Voorzitter van de Afd. Noordbrabant van de K.N.P.V. eenige woorden van dank tot allen, die tot het welslagen van deze keuringsdagen hebben medegewerkt. Speciaal ging zijn dank uit naar de heeren Timmermans uit Waalwijk, die geheel belangeloos het zoo bij uitstek voor dit doel geschikte keuringster rein hadden disponibel gesteld. Zeer waardeerend sprak hij tot den heer M. Bidden die de leider voor deze keu ringsdagen was geweest. De EdelAchtb. Heer P. J. Letschert, lid yan het Hoofdbestuur van de K.N.P.V, bracht dank aan allen die tot het welslagen van de keuringsdagen hadden medegewerkt. $peciaal had hij éen woord van lof voor de geleider:; der,honden, die werkelijk keurig werk hadden verricht. De goede verstand houding en samenwerking in de afdee- ling Noord-Brabant van de K.N.P.V. moest, volgens spr., deze machtige af- dceling nog .versterken. Concert Apollo. Zondagmiddag gaf de Harmonie Apollo onder leiding van den Direc teur, den heer P. B. Bisselink, een con cert op de Kiosk op de Markt alhier. Na opening met de marsch van den heer Bisselink, Succes Superieur, gaf de harmonie de Ouverture „Egmond 1 van Ludw. van Beethoven. Was dit nummer op het concours te Wijk een waar succes, niet minder was thans de uitvoering het aanhooren waard. Na de pauze gaf de Harmonie o.m. de Ouverture „Semiramis" van Rossini, jen muziekwerk dat ongetwijfeld steeds zal blijven inslaan. Jammer, en dit bleek helaas ook hedenmiddag weer, dat de belangste iing voor een zoo schitterend concert zoo miniem is. Het levend orgel. Be groote belangstelling waarin het muzikale wonder ,,Het Levend Orgel" zich t.. dens de t.b.c.-propagandadagen heeft mogen verheugen, was de aan leiding dat Zondag j.l. een herhaling \an dit waarlijk kunstwerk werd ge- 4Wéiil I)e''véle'ihedèwerkenden aan dé t.b.c.-propagandadagen wien het niet mogelijk was geweest een kijkje aan deze bezienswaardigheid te brengen, waren ook nu in de gelegenheid deze veel besproken en schitterend geslaag de attractie bij te wonen. De speelplaats van de St. Jansschool IOK dan ook rond 4 uur een groot getal bezoekers. Nadat de ballon wedstrijd voor de zen middag georganiseerd, was beein- wt de elou van den middag ..Het Levend Orgel". Waren onze verwachtingen hoog ge spannen, de uitbeeldingen en voorstel den m dit muzikale wonder over troffen ieders verwachting. Meer dan kunstzinnig werden de meest populaire liedjes aanschouwe lijk en niet keurige muziek en zang voorgesteld. Als tusschenspel gaf het Mondhar- den meer dan komischen directeur, den jongenheer van der Heijden. I e Eerw. Broeders van Liefde, die ten bate der plaatselijke t.b.c.-vereeni- .->ing ezen middag hebben georgani seerd, past zeker een warm woord van dank. R. W. B. R.W.B.—„De Heer" 6—3. Nadat eerst verschillende foto's zijn gemaakt, kregen de RWB-spelers, een heerlijk doosje fondant van de firma „de Heer". De Rotterdamsche ploeg kreeg als herinnering aan den wedstrijd, een plaquet. Dan laat scheidsrechter van Vugt begin nen en het is Rotterdam die den eersten aanval maakt, zoodat de RWB-doelman sl direct handelend moet optreden, doch bij een tegenaanval hebben de RWB'ers succes; de bal belandt bij den RWB rechtsbinnen die onhoudbaar doelpunt 10. Lang plezier heeft RWB hier niet van, daar de zeer goed spelende raid voor van „de Heer" door alles heen glipt en de stand brengt op 11. Even later geeft de linksbuiten met een geweldig schot RWB de leiding 21. Beide partijen zijn goed aan elkaar ge waagd, en spoedig weet de gevaarlijke midvoor van „de Heer" die op groole afstand den bal krijgt toegespeeld ge lijk te maken. Als dan de RWB-achter- hoede wat ver opdringt, krijgt de links buiten van „de Heer" den bal te pakken en schiet onhoudbaar in 't RWB-doel 23. De druk wordt geweldig op 'l RWB-doel en ze moeten alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen, doch bij een uitval maakt de RWB-mid- voor gelijk. Nog voor de rust maakt de zelfde speler 43. De rust heeft de Rotterdammers goed gedaan daar zij direct het offensief in zetten bij een der aanvallen heeft „de Heer" succes, maar het doelpunt werd niet toegekend, hoe ze ook zwoegen tot doelpunten brengen ze het niet meer, hoewel paal en lat den RWB-doelman wel eens te hulp moeten komen. Ten slotte raken de gasten vermoeid waarvan RWB profiteert want de linksbirt.en weet nog twee maal te doelpunten. Een gelijk spel had de verhouding in 't veld beter weergegeven. Zondag a.s. de laatste oefenwedstrijd RWBHaaften, waarop wij Zaterdag te rug komen. i SPRANG. S. D. O. S.D.O.Wilhelmina, Wijk 01. Op het terrein van SDO alhier had j l. Zaterdagmiddag de ontmoeting plaats tusschen SDO en Wilhelmina uit Wijk, \oor de Zaterdag-competitie van den B.V.B. Er was voor deze match een groote belangstelling. Het was dan ook een spannende wedstrijd; er werd den geheelen westryd forsch spel te zien ge geven. De uitslag was 10 voor Wil helmina. Een gelijk spel had o.i de ver houding beter weergegeven. WIELERSPORT. WAALWIJK. De trainingstochten van de Waaiwijksche rennersclub Excelsior. Hel is verbazend, zooveel belangstel ling als onze wekelijksche trainingsrit- ten wederom hebben getrokken. Langs het geheele traject stonden vele honderden menschen. Ei ontstond een spanning onder het publiek, die soms aanleiding was tol ernstige disputen. Er werd stevig gereden en de renners hebben getoond, dat oefeningen hen hebben goedgedaan. Binnenkort hopen wij nader op het nut van dergelijke oefeningen terug te komen. We zullen thans volstaan met 't vermelden van de technische uitslagen van de j.l. Woensdag gehouden haan- wedstrijden, waar door Kamp onder minder gunstige omstandigheden, er stond een stevige bries, het baanrecord, dat met 10-8 sec. ten name stond van Proveniers; werd verbeterd. Het ge lukte aan onzen besten sprinter een lijd te maken van 10.7 sec., een prestatie, die wel een extra vermelding waard is. Het leek ons zelfs niet onmogelijk indien Kamp zich nog meer had gegeven, dat hÜ een nog beteren tijd had kunnen ma ken. Als de weersomstandigheden daartoe medewerken zal hij a.s. Woensdag trach ten zijn eigen record wederom te ver beteren. De uitslagen luiden: Sprint: 1. Kamp; 2. D. Pol; 3 Rosen- brand; 4. Sars en 5 Pruimbooffi. Klassementrace1. Ant. Pol; 2. Col- lard; 3. P- Timmermans. Koppelwedstrijd, die zeer levendig werd gereden: 1. KampAnt. Pol; 2. C. SarsCol- lard; 3- D. PolP. Timmermans; 4. PruimboomRosenbrand. Ronden werden niet genomen ondanks de vele demarrages. A s. Woensdag 28 Aug. vinden op de Waaiwijksche Wielerbaan wederom de wekelijksche wedstrijden plaats, die zich in steeds grootere belangstelling van het publiek mogen verheugen. De wedstrijden beginnen om 7 uur. In verband .met het vroege vatten van den avond zal de trainingsrit, die reeds eenige weken op Vrijdag werd gehouden a.s. Zondag worden verreden op het be kende traject en zal worden gestart des morgens om half elf precies. WATERPOLO. W.Z.V. te Oss. Zondag speelde de poloploeg der WZV te Oss tegen „de Meer", dat dezen keer zeer sterk was opgesteld, met o.m. twee spelers van het Brabantsehe elftal. Na spannenden strijd moest WZV met 3—1 de eer aan de tegenstanders laten. Twee Waaiwijksche estafette-ploegen kwamen in hun series op de wedstrijden te Oss als No. één aan, doch jammer ge noeg moesten zij worden gedisquahti- ceerl wegens te vroeg starten. HANDBOOG. DRUNEN. Begunstigd door mooi weer hield j.l. Maandag de Handboogschutterij „De Wet's Zonen" gevestigd by H. Pulles-de Wit, een prijsverschieting, waarvoor vele schitterende prijzen beschikbaar waren gesteld. De prijzen werden behaald als volgt: 1. N. van Bladel 273 p.; 2. H. van den Bosch 210 p.; 3. H. de Kruijf 205 p.; 4. H. de Gouw 168 p.; 5. .T. de Brouwer 168 p.; 6. W van Drunen 165 p.; 7. H. van Bladel 164 p.; 8. A. van Bladel 164 p.; 9. J. de Gouw 147 p.; 10. L. van der Lee 146 p.: 1 1. L. de Gouw 140 p.; 21. J. van den Bosch 138 p.; 13. A. Merks 138 p.; 14. H. van den Bosch 135 p.; 15. J. Aan Drunen 119 p.; 16. H. Pulles 112 P-: 17. J. van Loon 111 p.; 18. J. Klerks 110 p.; 19. L. van Kuyk 106 p.; 20. J. de Gouw 103 p.; 21 Jos Wilgers 101 p.: 22. J. van den Bosch 99 p.; 23. L. Keetcls 97 p.; 24. F. Peters 97 p.; 25- P. Pulles 94 punten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Welstandsbepalingen voor woningen. Mijnheer de Redacteur. Met zeer veel belangstelling las ik het ingezonden stuk van den heer B. in Uw blad van j.l. Zaterdag, hande lende over de aesthetische zijde van den woningbouw. In een plaats waar zoo druk gebouwd wordt als hier, is deze zaak van de grootste beteekenis en het was dan ook hoogtijd dat de kwestie hier in Waalwijk eens werd aangepakt. M.i. heeft de heer B. vol komen gelijk als hij schrijft dat er in onze plaats voor lange jaren al veel bedorven is. De Putstraat, de Burg. Smeelelaan en voor een gedeelte ook de Parallelweg zijn een eentonige aan- eenrijïng van een en hetzelfde (m.i. foeileelijke) woningtype met knikdak. Gelukkig schijnt er den laatsten tijd eenige verbetering gekomen te zijn, er komt tenminste eenige varia tie in de bebouwing, b.v. aan het einde der Putstraat. Naar ik meen worden toch ook in Waalwijk welstandseischen voor de bebouwing gesteld. Het ware ge- wenscht dat de bevoegde instanties bij de goedkeuring van bouw-ontwer- pen daarmede wat meer rekening hiel den, om te voorkomen dat in de toekomst nog meer bedorven wordt als reeds bedorven is. Voornamelijk heb ik daarbij het oog op de Baard wijk sche straat, de Kerkstraat en vooral de Parallelweg, die den voor- bijgaanden reiziger toch den eersten indruk van onze plaats moet geven. Als hier strengere aesthetische eischen worden gesteld kan hier nog de el ders gemaakte fout voorkomen wor den. Het is een mooi streven van ons gemeentebestuur om den bouw van ééngezinswoningen te propageeren, maar men wake er dan tevens voor dal niet juist door dit streven het goede uiterlijk der gemeente verloren gaat. Hoewel ik slechts een leek ben in de bouwkunde durf ik veronder stellen, dat wat strengere welstands eischen geen zwaarderen druk op dé adspirant-bouwers zullen leggen, zoodat het principe: goedkoope en goede woningen niet behoeft te wor den aangetast. Zou deze kwestie niet waard zijn Om eens door een onzer raadsleden le worden Ier sprake gebracht? De raadsagenda's zijn in den regel toch niet overvuld. Mei dank voor de plaatsing hoog achtend, G. 'A. Waalwijk, 208'35. DE OORLOG DREIGT1 Voorteekenen. In Abessinië is thans de exodus van talrijke Indische kooplieden en hun families begonnen Men vreest, dat nu spoedig de tijd komen gaat, waarop door wapengeweld de be slissing van het conflict zal worden afgedwongen. Van de Indische zakenlui heet het, dat zij het op plaatsen, waar gevaar dreigt, tot het laatste oogenblik uit- houdeii. Uit massavertiek wordt daarom als een onheilspellend voor teeken van den naderenden oorlog aangezien. Ue Keizer heeft aan zijn volk instructies gegeven voor hun veiligheid in geval van luchtaanvallen. Zijn proclamatie is naar de gouverneurs en stamhoofden getelegrafeerd Naar de plaatseu, welke in geen andere communicatie met het paleis staan zijn speciale koeriers gezonden. Üeze instucties verwekten aan vankelijk een paniekstemming onder de bevolking, de meende dat dit het begin van den oorlog was. Ue voornaamste klasse der Abessi- nische bevolking, die tot dusver de oorlog als een ver verwijderd gevaar beschouwde begrijpt nog steeds niets van de situatie en de onontwikkelde boeren, waarvan velen nog nimmer een vliegtuig hebben gezien, zijn niet in staat, de harde werkelijkheid van een aanval uit de lucht te beseffen. Mussolini dreigt. In duidelijke bewoordingen heeft Mussolini, in een interview met Ward Price, uiteengezet, wat hij zal doen, indien de Volkenbond mocht be sluiten sancties tegen I.alië toe te passen en welke plannen hij ten aanzien van Abessinië heeft. .Ik zal een delegaiie naar de bij. eenkomst van den Volkenbondsraad zenden, aldus Mussolini, om de wereld een duidelijke uiteenzetting te geven van ons standpunt Wij zullen dit steunen door documenten en foto's en ik zal zelf een kist met boeken zenden, waaronder een van lady Simon, waarin zij de barbaarschheid en slavernij der Abessiniërs schildert. En als de Bond kennis zal hebben 4enomen van die bewijzen, zal ik hem vragen, of hij het nog aandurft. Italië op denzelfden voet te behan delen als Abessinië. Indien Genève sancties goedkeurt, zal Italië direct den Volkenbond ver laten, aldus vervolgde Mussolini met nadruk en men moet goed begrijpen, dat iedereen, die sancties toepast, zal moeten rekenen op het gewapende verzet van Italië. Is de Volkenbond zoo roekeloos 'n ver-verwijderde koloniale campagne uit te breiden tot een algemeenen Europeeschen oorlog, dan zet dat de deur open voor pogingen van alle ontevredenen in Europa en misschien in de geheele wereld, welke geen millioenen. maar tientallen millioenen menschenlevens zouden kosten en de Volkenbond zou de schuldige zijn" Uitvoerig besprak Mussolini ver volgens Icatië's taak in Abessinië Het kolonisatie- en beschavingswerk zal mmsiens 50 jaar in beslag nemen. Ue Briische rechten zijn erkend en mochten die worden bedreigd, dan kan Engeland nog aliijd halt roepen Hij herinnerde eraan, dat Italië te klein is voor zijn 44 millioen be woners en dat Abessinië driemaal zoo groot is De natuurlijke rijk dommen zullen geëxploiteerd worden Misschien is de lijd gekomen, om de geheele koloniale kwestie te berde ie brengen hetgeen van voordeel zou zijn voor alle beschaafde staten en vooral voor diegenen, die geen vol doende aandeel hebben in de rijk dommen der wereld. Zoodra Abessinië voor de Italiaansche kolonisatie is opengesteld, is aan de koloniale aspiraties voldaan. üe fl lantieele toestand van Italië baart volgens Mussolini geen bezorgd heid en de bevolking is zoo noodig bereid tot elke opoffering. .Wij kunnen niet meer terug", zeide de Duce, .de 200,000 geweren in Oost Afrika zouden zouden vanzelf afgaan Abessinie's leger. Een Amerikaansche journalist heefi een interview gehad met Ras Mulu- gheta den minister van oorlog van den Negus van Abessinië. Deze zeide het volgende: Wij weten dat er dingen bestaan als vliegtuigen, gas- en zware kanonnen, maar we hebben daartegenover ons vertrouwen in God en in de recht vaardigheid van onze taak Bovendien is het altijd gemakkelijker om te verdedigen, dan om aan te vallen en we gelooven niet, dat een leger binnen onze grenzen iets te eten zal vinden Ah het Abessijnsche leger het veld intrekt, zullen zij niet meer vergezeld zijn van hun vrouwen, slaven en achterblijvenden, zooals in vorige oorlogen het geval is geweest De Abessijnsche soldaten zullen tijdens den oorlog op een half rantsoen van water en voedsel worden gesteld om hun vlugheid in de hand te werken en de uitwerking van hun wonden te verminderen bovendien zal de pro viandeering van de troepen hierdoor aanzienlijk gemakkelijker worden. Engeland versterkt Malta. Een Engelsch vliegtuigmoederschip en twee torpedo jagers hebben bevel gekregen zoo spoedig mogelijk naar Malta te vertrekken. Kabinetsraad. Mussolini heeft heden zijn kabinet te Bolzano bijeen geroepen. Hitler geopereerd. De Führer en rijkskanselier aldus meldt D. N. B. heeft dit voorjaar geleden aan een steeds toe nemende hees'chheid, die hem vooral bij de laatste groote rede in den Rijksdag zeer sterk heeft gehinderd. Protessor dr von Eicken vond als oorzaak van Hitler's heeschheid een poliep aan den rechiersiemband, die hij op 23 Mei operatief heeft ver wijderd De stem van den leider is spoedig daarna weer volkomen helder geworden. Onderzoekingen hebben naderhand bevestigd, dat de stem banden thans weer volkomen nor maal zijn. Protest der V.S te Moskou. De Amerikaansche gezant Bullitt heeft aan het Volkscom missariaat voor Duitenlandsche Aangelegenheden een buiiengewoon scherpe protestnota overhandigd tegen de inmenging dei communisten in binnenlandsche aan gelegenheden der Vereenigde Staten. J. N. Willys overleden. John North Willy9, een der groote Amerikaansche auiomobielfabrikanten, is overleden Hij begon zijn fabel achtige carrière als waschbaas, werd daarna fielshandelaar. Nadat hij failliet was verklaard werd hij handelsreiziger om spoedig daarop de fabricage van auto's ter hand te nemen. Na jaren van zware geldzorgen en dreigend faillissement wist hij de Willys - Overland Maati.chappij op te bouwen in welke maatschappij hij voor meer dan 80 millioen dollar aandeelen bezat Regeeiingsing.,rijpen op arbeidsmarkt. Zooals reeds gemeld, heeft de minister van Sociale Zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een •voorontwerp voor een wettelijke regeling, welke beoogt, ter verruiming van de werkgelegenheid voor mannelijke arbeiders, eenige beperkende bepalingen vast te stellen ten aandien vain het verrichten van arbeid door vrouwelijke arbeids kraenten. Naar wij vernemen verbiedt bet voorontwerp den arbeid van meisjes beneUen lo jaar in een tanneK, werkplaats ol kantoor, bebuuüeus in (le gevallen, wualni uit bij alge ineeneu maatregel van bestuur voorwaardelijk ol on voorwaardelijk is toegestaan. Als overgangsmaat regel woruL voorgesteld dit verbod niet te doen galden voor meisjes, die op bet tijdstip waarop deweini werking zal lieuen, den leellijd van 14 jaar bereikt hebben. G'eL) Nieuwe Ministeries. Naar wij vernemen zal de split sing van bet departement van Eco- uomiscbe Zaken in een ministerie van Handel, Nijverheid en beueep- vaart en in een van Landbouw en Vissebenj 2 bept. a.s. worden door gevoerd. Jupunners naar Ned.-Indië. De »Daily Herald» meldt, dat de Jupansehii regeering toebereidselen maakt om diplomatieke onderbande lingeu te openen met Nederland. Doel van deze onderhandelingen is om veriol te verkrijgen voor de immigratie van Japanscbe burgers naar Ned. Indië. De werkloosheid. Bij 1060 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 1U Augustus j.l. in totaal 358.7110 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 34U.36tf mannen. Van deze werkzoekenden waren er 310.(535 werkloos, onder wie 32o.893 mannen. Het aantal ''werkzoekenden is sedert 27 Juli 1935 gestegen met 15705, het aantal werkloozen daar ouder met (5703. Groote Slagersvaktentoonstelting en Vukwedstrijd le Brtaa. 4 September a.s. belooft voor den Siagersstuiid van heel Noord Bra bant een gedenkwaardige dag te worden. Dan toch houden zij inde groote zaal van Concordia te Breda een groote Vaklentoonstelling met Vakwedstrijd ter beëindiging eener slagersvakcursus, die daaraan vooral ging. De entrée is voor het publiek geheel gratis. Aan deze tentoonstelling, die om 7 uur wordt opengesteld, gaat een optocht vooraf in den geest, zooals de vroegere gilde stoeten. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Die kleine Schwindlerin». Vrijdag 8 uur, B.D.B.-Theater, »12 Ambachten en 13 Ongelukken». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». UTRECHT. Thans staat officieel vast dat de bisschopwijding van Mgr. Dr. J. de Jong. zal plaats vinden op Donderdag 12 September a.s. in de Metropol kerk te Utrecht. In verband met den toestand van Z. H. Exc. Mgr. J. W. G. Jansen zal de plechtigheid een streng kerkelijk ka rakter dragen. Als consecraitor zal fungeeren Z. H. Exc. Mgr. P. A. W. Hopmans, bis schop van Breda met assistentie van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bis schop van Den Bosch en Z. H. Exc. Mgr. J. W. G. Lernmens, bisschop van Roermond. Doodelijke ongevallen. Te Maarhereze bij Weert is gister avond een auto geslipt. Van de vijf in zittenden werd een dame van 50 jaar op slag gedood. De echtgenoote van den chauffeur brak den ruggegraat en is naar het ziekenhuis te Weert ge bracht. Te Boxmeer is gisteravond de 79- jarige v. d. W. uit Venraay door een vrachtauto gegrepen en gedood. Te Beek en Donk is in den afge- loopen nacht een auto-ongeval met doodelijken afloop gebeurd. De heeren H. H. hoofd der school en A. T., architect, kwamen per fiets uit de richting Veghel en werden aange reden door een auto uit Oss. De auto reed daarna in de Zuid-Willemsvaart. De heer T. is ter plaatse aan zijn wondingen overleden. De autobestu der, J. P. uit Oss, is in zorgwekkenc toestand uit het water opgehaald naar het gasthuis te Helmond vervoe Hedenmorgen is te Schalkwijk motorrijder M. Mulleners uit Grevi bert op den onbewaakten overweg do een trein gegrepen en gedood. Haro van Peski naar Hollywood! Naar wij vernemen, heeft onze land; noot, de regisseur Haro van Peski, Amerika het verzoek ontvangen, Amerikaansche film te regisseer; waarvan de handeling gedeeltelijk ons land speelt. In verband met zijn overige wei zaamheden in Nederland, Duitsch en Engeland, heeft de heer Van Pe dit voorstel in beraad gehouden. In ieder geval zal de heer Van Pi alvorens eventueel naar Hollywood vertrekken, de Lou Bandy-film in Cinetone Studio's te Amsterdam re W O Brieve iranct Aboni Franc seeren. VEILING LANGSTRAAT DRUNEJ Veilingbericht van 16 Augustus 193J Neuwton jellow 69; Idem 11 3 Kerswfjk 54; Idem II 35; Gray teners 712; Gravediens 43; Oog-, pel 58; Somerappel 612; Div. v pel 15; Claps 610 Idem II 36; Suikerperen 25; Dirkjesperen 1- Williams 37; Diggelénperen 2- Roterperen 35; De jul 49; Druivi en. V 2836; Witte druiven 2628; Aarbeiimaf hi 40—52; Reine Claude 10—16; Rille Revain 914; Witte puimen 3—1 Blauwe puimen 210; Tomaten 3- Spinazie 26; Postelijn 25; Brijboon 410; Duitsche boonen 44; Prine ieid spi boonen 48; Boterboon 45; Rente ,am al 1 vers 46; Dubb. boon 46; Tuinbo-, 56; Juin 12; Sjalotte 45; Erwl 516; Peulen 1015; Breekpeen 2- Alles per K-G. Bloemkool 611; Idem II 1.1 /2- Albert Savoyekool 14; Boodekool 11/2- Spitskool 13; Knolselderij 45; 3/41.3/4; Andijvie 12;Perziken 2- Alles per stuk. 1/21-1/2Preij 89. Alles per bos21 jaar Reed hu wel ij oltrok Stockhi (ioedeb lende zijden kanten ooit. H roerinj. zortder Er is eld bij die ei n aar da erovere laar gr lelden oor he betere 1 aar Sl atere 1 oeken. D. v. O. MEUBELFABRIEK 1ste Zeine 88 Waalwijk. in de dolle onbedaarlijke M.G.M. lachschlager Een serie nieuwe avonturen van de KONINGEN VAN DE LACH. Ondergeteekende zal trachten aan te besteden onder geor ganiseerde Waaiwijksche Aan nemers voor rekening van den Heer C. SNIJDEBS, in Café »DE KORENBEURS^ Bestek en teekening verkrijg baar k f2 50, resti'utie f IX" bij den Architect A. VAN HULTEN Jr. prin Necl maa liefc raki NA DE VACANTIE i i i i i PPCC LAGE EN HOOGE SCHOENEN Z_Z_ VOOR JONGENS EN MEISJES. STATIONSSTRAAT 51 - WAALWI VOOl

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6