GEMEENTERAAD, BUITENLAND. werd WAALWIJK. Wethoudersbenoeming. - Benoeming diverse com missies. gisteravond kwam de nieuwe raad lf.er gemeente voor 't eerst in open- ai ,re zitting bijeen, onder voorzitter- ndeii chap van burgemeester E. Moonen. Secretaris de heer J. v. Mierlo. Mie leden waren aanwezig. AAN DE ORDE: Installatie der raadsleden. Nadat alle leden in handen van den brak •zaafc fruit. wee i he f he i eeL ko is was pun >ranc o0rzitter de bij de wet voorgeschreven olde ejen hebben afgelegd, spreekt de r he^orzitter als volgt: isiige roep U het welkom toe op deze (jgadcring. Ik wensch de heeren ge ver jk niet hurne herverkiezing en verkie- jflg. Ik hoop dat de samenwerking in jifrc zittingsperiode weer even prettig 's| rijn als gedurende de 4 jaar die •chter ons liggen en dat zal het geval jjn als we waardeering hebben voor ganders meening en uitsluitend het al- meen belang der gemeente Waalwijk •tjillen voorstaan. Hiermede verklaar ik de leden van jen raad geïnstalleerd. 2. Verkiezing Wethouders. De heeren v. Beijnen en Roxs worden n I'0* stemopnemers aangewezen op den heer v. d. Waerden. 3e stemming: Strijk 3, v. Beijnen 2, v. Dongen 2, v. d. Waerden 2, Pullens 1, Klijn 1, Spijkerman 1 en v. d. Geld 1. Na herstemming wordt de heer v. Beijnen gekozen met 4 stemmen, tegen 3 op den heer Strijk en 2 op den heer v. d. Waerden. Tot plaatsvervangende leden dezer commissie worden na diverse stemmin gen en herstemmingen gekozen de hee ren v. d. Waerden, Strijk en Spijker man. Hierna sluiting. DRUNEN. Dinsdag 3 September hield de ge meenteraad een openbare vergadering 7 uur, onder voorzitterschap van om i een hecatU i als zeer zich zeer •t de •eeds za?dat ilne- untie 'taan uit ver- t vol deze r, en .'oor r ze men zot een linde a de den inra >een toen it. :eker heb- kigf ver- eidei Dr ooi gen i. eede )ia »verd zal te ster e en dui ir. olgt van n 3 ilten 32, 22, Kolk Bok- 84, Hens Inip- van l; P 1, 72, sssie D. v, hoe Th, 67; Fr. 5 58, r 71, 80. niet met itste Bij de eerste stemming voor de va re Eibers behaalde de heer W. El- bers 6 en de heer C. Pullens 6 stemmen, erwijl er één blanco stem was uitge- racht. Een herstemming moest dus plaats ebben tusschen de heeren W. Eibers n C. Pullens, waarvan het resultaat was: W. Eibers 6 en C. Pullens 5, zoo- de heer W. Eibers herbenoemd een :and aald 1, F- van ian; ïijn: 1, P' van her was. De uitslag van de eerste stemming voor de vacature Smolders was: F. Smolders 6, C. Pullens 4, v. d. Geld 2 en blanco 1, zoodat een herstemming tusschen de heeren F. Smolders en C. Pullens moest plaats vinden. Hiervan was het resultaat: F. Smolders 6 en C. Pullens 5, zoodat ook de heer F. Smol ders herkozen was. Beide gekozenen verklaren hun be noeming te aanvaarden. De Voorzitter wenscht beide wethou ders geluk met hun herbenoeming en J hoopt dat de aangename samenwerking in het verleden ook in de toekomst be stendigd moge blijven. De heer F. Smolders dankt den raad voor het in hem gestelde vertrouwen Hoewel hij er van overtuigd is dat het steeds moeilijker zal worden om de ge meentelijke huishouding in evenwicht te houden, wil hij gaarne zijn beste krach ten hieraan blijven wijden, vertrouwen de op Gods zegen en op de medewer king van alle leden. 3. Benoeming Commissies. Commissie van bijstand der licht- en waterleiding bedrijven. Ie stemming: v. Driel 7, Pullens 2, Klijn 1Strijk 1Passier 1 en v. Beijnen 1, zoodat de heer v. Driel herkozen is. 2e stemming: Passier 7, Roxs 1, Pul lens 1, Strijk 1, v. Beijnen 1, v. Dongen 1 en 1 blanco, zoodat ook de heer Pas sier herkozen is. 3e stemming: Pullens 6, Strijk 5, van Beijnen 1 en v. Dongen 1. Na herstemming tusschen de heeren Pullens en Strijk, wordt de heer Pullens herkozen met 7 stemmen tegen 4 op den heer Strijk. Commissie Woning bedrijf. Ie stemming: Roxs 6, Klijn 3, v. Don gen 2 en Strijk 2. Bij herstemming tusschen de heeren Roxs en Klijn wordt de heer Roxs her kozen met 6 stemmen tegen 5 op den heer Klijn. 2e stemming: Klijn 5, Strijk 3, Spij kerman 2, v. d. Geld 2 en v. d. Waer- Na herstemming wordt de heer Klijn gekozen met 8 stemmen tegen 3 op den heer Strijk. 3e stemming: Spijkerman 7, Strijk 2, v. d. Geld 2, v. d. Waerden 1 en van Dongen 1, zoodat de heer Spijkerman gekozen is. Commissie van advies voor steunverleening aan werk- loozen. Ie stemming: Passier 6, v. Dongen 4, Spijkerman 1, Strijk 1 en C. Pullens 1. Bij herstemming tusschen de heeren Passier en van Dongen behalen beiden evenveel (5) stemmen, zoodat geloot moet worden. De heer v. Dongen wordt na loting benoemd verklaarde 2e stemming: Passier 6, v. d. Geld 3, Klijn 2, Strijk 1 en v. d, Waerden 1. Na herstemming wordt de heer Pas sier herkozen met 7 stemmen tegen 4 op den heer v. d. Geld. 3e stemming: Spijkerman 6, v. d. Geld 3, Strijk 1, Klijn 1, v. d. Waerden 1 en Roxs 1. Na herstemming wordt de heer Spij kerman herkozen met 7 stemmen tegen 4 op den heer v. d. Geld. Commissie voor georgani seerd overleg. Ie stemming: v. Driel 7, v. d. Waer den 2, v. Dongen 2, Pullens 1 en Pas- sier 1zoodat de heer v. Driel herkozen uur .pel- Za- is. 2e stemming: Passier 6, v. d. Waer den 3, v. Dongen 2, Strijk 1 en v. d Geld 1. Na herstemming wordt de heer Pas sier herkozen met 7 stemmen, tegen 4 burgemeester Mr. R. v. d. Heijden. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde punt 1 van de agenda, beëediging der raadsleden. De Voorzitter verwelkomt den nieu wen raad, die thans bestaat uit 5 oude en 6 nieuwe leden en vindt de samen stelling van dien aard, dat hij het vol ste vertrouwen heeft voor een goede samenwerking ter behartiging der ge meentebelangen. Met goedvinden wordt het voorlezen der notulen aangehouden tot een vol gende vergadering. De Secretaris, de heer Veltman, leest een prae-advies voor over een geldlee- ning aangegaan in 1932 groot 11.000, die tengevolge van jaarlijksche aflos singen op 31 Dec. a.s. nog 9275. zal bedragen. De schuldeischers vorderen thans per 1 Dec. a.s. een bedrag van 6000.— terug. Deze betaling kan echter moeilijk geschieden zonder daarvoor een nieu we geldleening aan te gaan. Om te voorkomen dat dergelijke moeilijkheden zich in de toekomst herhalen, is het wenschelijk niet alleen het bedrag van 6000.—, doch het geheele restant van 9275.— af te lossen en een nieuwe geldleening aan te gaan van ten hoog ste 15000.— tegen pari-koers, af te lossen in uiterlijk 20 jaren. De kosten tot verbetering van het achterste ge deelte van de Torenstraat en de Sta tionsstraat, die ruim 5000.zullen bedragen, kunnen daarmede gedekt worden. De raad gaat hiermede accoord. Voorgelezen wordt een dankbetui ging aan den gemeenteraad van den heer H. Brok, directeur der gemeente lijke vakschool voor schoenmakers, voor den steun ter viering van het 25- jarig bestaan dezer inrichting. Vervolgens had een verkiezing plaats van 2 wethouders voor de vacatures der heeren M. van Halder en Chr. Mus- kens. Bij de eerste stemming werd geko zen de heer M. v. Halder. Bij de tweede stemming werd geen meerderheid verkregen. Bij herstem ming tusschen de heeren Chr. Muskens en Fr. van Liempt verkreeg de heer Muskens 6 en van Liempt 5 stemmen, zoodat de aftredende wethouders zijn herkozen. Bij de rondvraag werden eenige toe lichtingen gevraagd, die door den voor zitter naar genoegen werden beant woord. Hierna sluiting. SPRANG-CAPELLE. De nieuwe Raad der gemeente Sprang-Capelle kwam gistermiddag in vergadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester Smit. Nadat alle leden in handen van den voorzitter de vereischte eeden hebben afgelegd, houdt de voorzitter de vol gende rede: „Gij hebt zooeven met een eed be zworen de belangen van de gemeente Sprang-Capelle, van jong en oud, van arm en rijk, van arbeider en werkge ver, kortom van allen, te behartigen. tr feliciteer U daarmede, evenals met Uw benoeming to: lid van den Ge meenteraad en spreek de gegronde verwachting uit dat inderdaad zal blij ken dat aller belangen U ter harte zul len gaan. Met acht uwer leden mocht ik, zij het gedurende betrekkelijk korten tijd, reeds in den ouden raad op prettige wijze samenwerken en gaarne verwel kom ik U in deze eerste zitting der nieuwe 4-jarige periode. De heeren van der Hoeven, Versteeg en J. Vos, die voor het eerst hun in trede in den Raad doen, roep ik een afzonderlijk welkom toe. Vele dingen zullen nieuw voor U zijn en dikwijls ook zal blijken, dat maatregelen die gij voor verschillende zaken of perso nen wenschelijk acht, stuiten op voor schriften van hooger autoriteit. Meermalen toch wordt gedacht, ik ondervind dat zelf, dat de Burgemees ter, Burgemeester en Wethouders ot de Raad bijkans almachtig zijn in het nemen van besluiten oi beslissingen. Het zal U blijken, dat niets minder waar is. "Deze nieuwe Raad vangt zijn zitting aan in een tijd van groote zorgen; ik behoef U die niet op te sommen. Toch mocht ik in de laatste zitting van den ouden Raad de verheugende mededeeling doen, dat de dienst, waarvoor oorspronkelijk een groot te kort geraamd werd, nog met een ha- tig slot kon worden gesloten. Al blijft de uiterste omzichtigheid geboden in het beheer der gemeente lijke geldmiddelen, toch behoet ik tot genoegen de woorden, dat wij niet al te pessimistisch behoefden te zijn en die ik in de eerste vergadering van het jaar 1935 sprak, niet terug te nemen. Dat is gebleken. Ik hoop tenslotte, mijne heeren, dat gij steeds met genoegen deze vergade ring zult bezoeken en dat gij eraan zult medewerken dat het steeds èn voor Uzelf èn voor Uw Voorzitter, aangenaam is hier te vertoeven, dat in de discussies nimmer het persoon lijk element naar voren zal komen, dat deze hamer alleen een symbool zal zijn en nimmer met de tafel in aanraking zal komen om iemand tot de orde te roepen. Moge dan Gods zegen op Uw arbeid rusten in 'het helang van ons aller ge meente en geve Hij dat het einde van deze zittingsperiode in minder zorg volle tijden zal vallen als die, waarin zij aanving. En hiermede verklaar ik U geinstalleerd". De heer Michael dankt den Voor zitter voor zijn woorden en verklaart dat de Voorzitter de vergadering steeds op uitstekende manier heeft weten te leiden. Spr. hoopt dat de Voorzitter ook in de nieuwe periode op dezelfde wijze van zijn hamer zal weten ge bruik te maken. Nogmaals wil spr. de hoop uiten, die hij reeds sprak bij de installatie van den burgemeester, dat deze voor de gemeente zal zijn een burgervader. Aan de orde is vervolgens de ver kiezing van twee wethouders. Bij eerste stemming worden uitge bracht 10 stemmen op G. J. van Wil- ligenburg en 1 blanco. Bij tweede stemming worden uitge bracht 10 stemmen op R. Middelkoop en 1 blanco. Beide oud-wethouders zijn dus her kozen. Weth. van Willigenburg dankt den Raad voor het in hem gestelde ver trouwen en hoopt dat deze stemming een uiting moge zijn van vertrouwen in het college van B. en W. Weth. Middelkoop sluit zich bij deze woorden aan. De Voorzitter feliciteert de beide wethouders met hun her-verkiezing. Spr. getuigt, dat de samenwerking in het college steeds prettig is geweest. Voor den tot nog toe on vangen steun zegl spr. dank en hij blijft zich daar voor aanbevelen. Spr. wenscht beide Wethouders gezondheid en kracht toe om ook in deze periode de gemeente te dienen. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen is van Ged. Staten een aanmerking op de verordening inzake den reinigingsdienst. Ged. Staten wil len de vrijstellingsbepaling uitbreiden. De Voorzitter zegt dat de dienst vermoedelijk binnen korten tijd ge heel zal moeten worden opgeheven, daar er niet voldoende aangeslotenen zijn. Tot nog toe toonden slechts 17 personen er belangstelling voor. Daar om stellen B. en W. voor de vrijstel lingsbepaling maar in zijn geheel te schrappen. Daartoe wordt besloten. B. en W. bieden den Raad de ge meenterekening 1934 aan met een to taal aan ontvangsten in den gewonen dienst van 174.144.93 en aan uitga ven van 172.067.54, dus met een batig slot van ƒ2.077.39. De rekening wordt in handen ge steld van een commissie, bestaande uit de heeren Verheijden, Jac. Vos en G. v. d. Hoeven. Bij de rondvraag verzoekt de heer Jac. Vos om de raadsvergaderingen voortaan 's avonds te houden, daar dit voor de arbeiders-raadsleden gemak kelijker is. Geen der leden blijkt daar bezwaar tegen te hebben, uitgezonderd de heer Verheijden. De heer Michaël zegt, dat de Voor- zittter het uur maar moet bepalen en dat de raadsleden zich daaraan te houden hebben. Anders had men vol gens spr. geen raadslid moeten wor den. De Voorzitter zal met de wenschen der vergadering zooveel mogelijk re kening houden. De vergadering wordt hierna ge sloten. mijn WASPIK. In de gistermorgen gehouden raads vergadering zijn tot wethouders her kozen de heeren Vloeimans en Rub- bens. Bij eerste stemming werden uitge bracht 6 stemmen op Vloeimans en 5 op Rubbens. Bij tweede stemming verkregen Rub bens 5 stemmen, Joh. Smits 3, D. v. d. Rijken 2 en A. Brokx 1 stem. Bij herstemming: Rubbens 5, Smits 3, v. d. Rijken 2 en Vloeimans 1. Bij herstemming tusschen Rubbens en Smits: Rubbens 7, Smits 4. RAAMSDONK. In de gisteravond gehouden raads vergadering zijn tot wethouders herko zen de heeren J. C. Schoenmakers en Mr. Th. Heere. GEERTRUIDENBERG. Vergadering van den Raad der ge meente Geertruidenberg op Dinsdag 3 September 1935 des n.m. 2 uur. Voorzitter burgemeester J. Bianchi. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter ver zoekt deze eenige oogenblikken stilte, ter herdenking van het zoo plotseling overlijden van Koningin Astrid. Hierna had de beëediging plaats van de op 24 Juni 1935 benoemde leden van den raad. De heer L. J. Okkerse legde de belofte af. De Voorzitter wenschte de nieuwe leden van den raad geluk en hoopte op een goede samenwerking. Daarna werden de notulen voorgele zen en goedgekeurd. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming van twee wethouders. Bij de eerste stemming werden 5 stemmen uitgebracht op den heer W. Sassen en 2 op den heer A. J. C. de Kroon. Alzoo was de heer Sassen ge kozen. Bij de tweede stemming werden 5 stemmen uitgebracht op den heer F. S. Voermans en 2 op den heer A. J. C. de Kroon, zoodat de heer Voermans was gekozen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. De heer A. de Kroon keert dus niet meer in het College van Burgemeester en Wethouders terug. Ruim 10 jaar is de heer de Kroon wethouder dezer ge meente geweest. In zijn plaats is dus nu gekozen de heer F. S. Voermans. Beide wethouders zijn katholiek. EETHEN. In de gistermorgen gehouden raads vergadering zijn de heeren E. van der Beek en v. d. Schans tot wethouders herkozen. HEUSDEN. In de gisteravond gehouden raads vergadering werden tot wethouders gekozen de heeren A. W. Verhoeven uit v.m. Herpt en J. C. Winkel uit v.m. Hedikhuizen. Aftredend waren de heeren de Haan en Verhoeven, beiden uit stad-Heus- den. VLIJMEN. De gemeenteraad heeft gisteravond tot wethouders gekozen de heeren van Buul (aftr.) en van Heivoort. DUSSEN. Wethoudersverkiezing. Vaststelling leges en lie/Jingen. De raad der gemeente Dussen ver gaderde Dinsdag 3 Sept. j.l. ten raad- hnize onder voorzitterschap van Burgemeester Snijders. Burgemeester Snijders heet allen Raadsleden hartelijk welkom, zoo wel de herkozenen als gekozenen. Na hunne plaatsaanwijzing blijkt dut het nieuw gekozen lid A. Berm niet aanwezig is. Burgemeester Snijders verzoekt den gemeente veldwachter Keiler het lid Berm alsnog te gaan uituoodigen. De heer Berm stuurt evenwel be richt dat door hem geen aanschrij ving voor de raadsvergadering is ontvangen en blijft derhalve absent. Burgemeester Snijders zegt dat aan alle leden een uitnoodiging is ver zonden en zal deze zaak doen onder zoeken. Daarna neemt de vergade ring een aanvang. Beëediging nieuwe raadsleden. Alle aanwezige raadsleden leggen den voorgeschreven zuiverings— en ambtseed af. Hierna wordt overgegaan tot be noeming van twee wethouders. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren van Daal en van Rijswijk. Bij de stemming voor den eersten wethouder worden de stemmen als volgt uitgebracht: Joh. van Balkom 1, H. van Daal 3 en B. Koekoek 6 stemmen, zoodat de heer B. Koekoek gekozen is, welke benoeming hij ook aanneemt en tevens aan zijn medeleden dank brengt voor het in hem gestelde vertrouwen, en ver zekert zijn beste krachten voor de gemeente te zullen geven. Hierna volgt stemming voor den 2den wethouder. Hierbij behaalt J. van Balkom 1 stem, H. van Daal 4 stemmen en J. van Etten 5 stemmen, zoodat een tweede stemming noodzakelijk is waarvan de uitslag gelijkluidend aan de vorige is alzoo J. van Balkom 1 stem, H. van Daal 4 stemmen en J. van Etten 5 stemmen en er derhalve een stemming moet plaats hebben tusschen de heeren van Daal en van Etten, waaraan deze beiden niet deelnemen, 't Resultaat is dat beiden 4 stemmen behalen en de stemming derhalve staakt waarna tot loling (trekking) wordt overgegaan. Het jongste lid der vergadering trekt de naam J. van Etten, zoodat deze als 2de wethouder gekozen is, welke benoeming hij aanneemt en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Burgemeester Snijders wenscht beide benoemden geluk en hoopt op een prettige samenwerking. Ingekomen stukken en mede— deelingen. Ingekomen is een schrijven van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en een van den Warenkeu- ringsdienst met een verslag over de laatste drie maanden. Beide worden ter inzage neder— gelegd. Hierna volgt voorlezing van de vaststelling verordening op heffingen en invordering van legesgelden o.a. Buitenl. paspoort f0.50, Bewijs van Nederlandschap f0.50, Muziek ver gunning f 0.30. Vaststelling verordening op heffing van vergunningsrecht van verkoop van sterken drank in het klein welk wordt verhoogd tot 112.50 en verder evenredig. Herziening verordening heffing van het scnoolgeld is noodzakelijk omreden in ue vorige veiDadenug een vergissing is gemaakt ten aanzien van 't minimum bedrag ad 10.10, dit moet zijn t 0,20. De regeling is thans ais volgt vastgesteld OUO— öOO gulden I 0.2O 800—1000 30 cent iOOj—1200 40 ct.1200—1500 55 ct.; 1500—2000 80 ct. 2000—2500 f 1 10; 2500—3000 11.40; 3000—3500 1 1.70 3a00—4000 12.— boven 4000 gulden 12.30. Hierdoor wordt de opbrengst thans 150.50 terwijl dit tot nu toe 1 2y.o0 was. De Voorzitter is van meening dat hierop nog wel terug zal moeten worden gekomen. Daarna worden de reglementen, regelende den rechtstoestand van den secretaris, den ontvanger en de ambtenaren van den burgerlijken Mand vastgesteld, nadat eerst het ambtenaren reglement,metmeerdere op- en aanmerkingen was vastgesteld. Uit het ambtenaren reglement blijkt dat deze 12 verlofdagen per jaar genieten, terwijl de secretaris recht heelt op 20 en de Ontvanger en ambtenaren van den Burgerlijken Stand op 14. Als laatste punt van de agenda werd het kohier betreffende de hondenbelasting aangevuld. Hierna had voorlezing der notulen, 't welk bij den aanvang der ver gadering was verschoven, plaats, welke zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Van de rondvraag maakte de heer van Daal gebruik met te protesteeren tegen de wethoudersverkiezing, daar zijn inziens niet voldoende rekening is gehouden met de kiezers ver tegenwoordiging en besluit met de mededeeling dat door zijn partij aan geen commissies zal worden mede gewerkt. Spr. bedankt bij deze ook als lid van de werkverschaflingscom missie. Hierna wordt de vergadering ge. sloten. DE PLECHTIGE UITVAART VAN KONINGIN ASTRID. Onder onizagnjke belangstelling i9 het stoffelijk overschot van Koningin A9trid van België gisteren ten grave gedragen. Terwijl de salvoschoten klonken, de hoornen schalden en de troepen de wapens presenteerden, werd de lijkkist uit het paleis gedragen en ge plaatst op den staatsiewagen, die door acht zwarte paarden getrokken werd. De stoet werd geopend door een detachement bereden gendarmes, de stafmuziek van de bereden gidsen, detachementen cavalerie, een detache ment artillerie, vier detachementen infanteiie met vaandels en stafmuziek. Verder delegaties van oud.strijders vereenigingen, van de koloniale vete. ranen, van de gedeporteerden en de politieke gevangenen van 1914 '18, de nationale unie van reserve officieren en de unie van oorlogsweduwen en weezen. Verder deputaties van alle regimenten van het Belgische leger, alsmede de vaandels van het leger en de vlag van den veldtocht in Oo9t-Afrika. Onmiddellijk bij den lijkwagen liep de geestelijkheid, in groot ornaatde klokken luiden over dood in de na- burige hoofdkerk. Het vertrek van het paleis was bijzonder aangrijpend. Duizenden en duizenden menschen verdrongen zich op het plein en toch was het stil als op een begraafplaats. Onmiddellijk op den lijkwagen volgde de koninklijke familie. Link9 en recht9 van den lijk. wagen stapten detachementen infante, rie. Dan volgde de koninklijke familie. Koning Leopold, die nog een weinig hiokte, met de rechterpols en rechter, hand in een verband, had ook nog een pleister op de rechter wang. Naast hem rechts stapte prins Karei van Zweden, vader van Koningin Astrid. Achter hen kwamen prins Karei van België, prins Bertil van Zweden, prins Axel van Denemarken, prins Olaf van Noorwegen, de jonge prins Karei van Zweden, de hertog van York, prins Humbert van Italië, prins Felix van Luxemburg, prins Cyriel van Bulgarije e.a. Aan het hoofd van de groep der buitenlandsche zendingen bevonden zich de pauselijke nuntius en de Zweedsche gezant. In deze groep waren ook den Nederlandschen gezant te Brussel en de leden van de Neder- 1 landsche missie, vertegenwoordigers van H. M. Koningin Wilhelmina. Overal op den doortocht stond een ontzaglijke menigte opgepakt. Duizen den waren op de daken van de huizen en andere gebouwen geklommen en op de trottoirs stonden de menschen tien, vijftien, ja twintig rijen achter elkaar. Bij het voorbijkomen van den lijk. wagen sloegen de meeste vrouwen een kruis en prevelden een kort gebed. Bijna allen weendenhier en daar moest men menschen wegdragen, die door vermoeidheid tengevolge van 't lange wachten of door de warmte be vangen, onwel geworden waren. Tu9- Q wel ^ei1 VI»

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7