Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. EEN LIEFDE IN CHINA EERSTE BLAD, BUITENLAND. FEUILLETON nODSDBRABAND" c^VMLWBKrii BINNENLAND. DiT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. IER /'O. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1935. 58c JAARGANG. IJ F, 135. 935. 35. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. tranco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Reclames 40 cent per regel. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. .935. De hoop weer vervlogen. Bestond er na de benoeming der commissie van vijf weer hoop te ienève, dal men het geschil tusschen talië en Abessinië tot vreedzame oplossing zou kunnen brengen, thans ïeeft dat vleugje hoop voor nieuw pessimisme moeten plaats maken. Van Italiaansche zijde ziet men thans een nieuwe factor in de kwestie; men heeft te Rome heftig gereageerd op de internationale pogingen de besprekingen inzake Abessynië om te vormen tot een anti-fascistisch offensief. Het gerucht gaat, dat Italië geen aanleiding meer kan vinden lid te blijven van den Volkenbond, indien deze zich gaat mengen in de binnen- landsche Italiaansche aangelegen heden. De eenige mogelijkheid om tot een oplossing te komen ziet men thans nog in een conferentie tusschen Mussolini, Laval en Eden, tehouden in een Italiaansche stad, doch meer en meet* wordt het duidelijk dat Italië zijn doeleinden zonder Genève zal trachten te verwezenlijken. Offensief in aantocht. In Abessinië maakt men zich steeds meer ongerust. In een communiqué der Abessi- nisc'ne regeering wordt heden het volgende medegedeeld »Blijkens telegrammen uit de Noordelijke provincies zijn op ver scheidene punten aan de grens van Eritrea belangrijke bewegingen der Italiaansche troepen te conslateeren. Deze bewegingen duiden er op, dat het Italiaansche offensief tegen Abes- sijnsch gebied in aantocht is.» Nu de Italiaansche troepen op verscheidene punten van de grens van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch, door BEN BOLT. Nadruk verboden. 19. Hij hervatte zijn rustelooze wande ling door den tuin, tot Wang-Hi zich weer bij hem voegde. Er is geen twijfel aan dat Miss Barrington den brief gestuurd heeft, vertelde hij. Ik kan den jongen op geen enkele leugen of tegenspraak betrappen. Ik heb onderwijl een plan be dacht, zei Forsyth hierop. Ik moet haar te hulp komen, ik kan haar niet aan de genade van die twee bandieten overlaten. Wij zullen de sampan voor haar gereed maken; ik zal haar hel pen Barrington's huis te verlaten en wanneer ik haar veilig en wel aan boord heb, kom ik hier terug. Als er op straat maar geen ge. vaar voor je is, opperde Wang-Hi. Na donker niet. Ik kan kleeren van jou aandoen; als Chinees zal ik niet de aandacht trekken; daarbij verwachten ze niet, dat ik mij na het gebeurde van vanmiddag, zoo gauw weer vertoon. De heele zaak zal niet meer dan een uur kosten. Hij wachtte een oogenblik en vervolgde: Zoek jij Ching op, terwijl ik het ant woord schrijf en hem instructies geeft om provisie in de sampan te laten, baat hij er dadelijk voor zorgen, want worden geconcentreerd, verwacht men in de Abessijnsche hoofdstad, dat de Italianen van plan zijn vóór alles bij Adoea aan te vallen om den smaad van de nederlaag van 1896 uit te wisschen. Men is er op voor bereid, dat de aanval hier zal ge schieden met alle moderne hulp middelen, zooals tanks, pantserauto's giftgassen en vliegtuigen. O.a. zouden zeer groote vliegtuigen worden ge bruikt voor het vervoer van troepen. Van Adoea zou men verder willen oprukken naar de heilige plaats Ak- soem. Aandenltaliaanschen kant zou het opperbevel worden gevoerd door generaal de Bono, aan Abessinischc zijde door Sas Seyoem 35.000 Abes- siniërs zouden komen te staan te genover 100.000 Italianen. Wat is Engeland van plan Zou Engeland inderdaad aan sanc tie-maatregelen denken. De con centratie van oorlogsbodems in de Middellandsche Zee zou het kunnen doen vermoeden. Sedert Zaterdag zijn voorAlexan drie, bij den ingang van het Suez— kanaal 24 Britsche oorlogschepen aangekomen De versterking van Malta gaat nog steeds voort en van de Engelsche thuisvloot worden 60 schepen te Por tland voor een tocht van twee maanden uitgerust, zgn, voor het houden van manoeuvres. Italië wil zijn macht demonstree- ren doorgrootsche viool-manoeuvres in het Oostelijk bekken der Middel landsche Zee waaraan 60 onderzeeërs deelnemen. Nieuwe tegemoetkoming Den geheelen nacht heeft de Kroonraad te Addis Abeba verga derd en na afloop hebben de buitenl. adviseurs en de gedelegeerden van Abessinië te Genève nieuwe in structies ontvangen. De Negus ver klaart zich bereid om in het belang van den vrede aan den Volkenbond concessies te doen, in dien zin, dat aan de Abessinische regeering nog meer buitenlandsche adviseurs wor den toegevoegd, die zoowel Euro peanen als Amerikanen zouden kunnen zijn. zoo gauw 't donker is moeten we weg. Hij vroeg den boodschapper even geduld te hebben, ging het huis bin nen en schreef een briefje aan Kath leen, waarin hij haar mededeelde dat hij, als Chinees vermomd, kort na donker bij de poort van haar vaders huis zou komen; ze moest dan klaar zijn en wachten tot hij drie maal ge klopt had. Hij deelde haar in 't kort mede, dat hij maatregelen getroffen had, die het haar mogelijk zouden maken naar Canton te gaan en spoorde haar aan, zich dapper te houden. Hij verzegelde de enveloppe, gaf den brief aan den jongen en be loonde dezen met een zilveren dollar. De Chinees nam de enveloppe en het geld aan zonder een spier te vertrek ken en toen Forsyth de poort geopend had, liep hij met een sluwen lach om zijn dunne lippen heen. Toen de man verdwenen was, be gon Dick Forsyth toebereidselen te maken voor zijn avontuurlijke onder neming en nadat de duisternis was in gevallen, klom hij, in Chineesche kleedij, over den muur aan den ach terkant van het huis. Het plein lag stil en verlaten en overtuigd, dat hij geen gevaar liep lastig gevallen te wor den, sloeg hij den weg in naar Bar rington's woning. Hij bereikte het pad, dat van den hoofdweg er heen voerde, liep behoed zaam over het gras, dat het aan den kant omzoomde en kwam aan de witte poort. Hij keek behoedzaam om zich heen, zag alleen zwijgende duisternis en klopte met het heft van zijn zak mes driemaal op de poort. Het geluid klonk helder en duidelijk door de stilte en hij wilde juist zijn hand op heffen om het signaal te herhalen, toen hij in zijn onmiddellijke nabij- De Negus behoudt zich het recht voor, de door den Volkenbond voor te stellen candidaten goed te keuren. Elk mandaat, dat de souvereiniteit en de onafhankelijkheid zou kunnen aantasten, wordt echter van de hand gewezen. Om echter ook aan Italië bepaalde concessies te verleenen, verklaart de Negus zich bereid, aan de grens van Ogaden bepaalde tegemoetkomingen te doen. Bovendien wil hij Italië toestaan een straatweg aanteleggen van de grens van Eritrea naar Gon- dar. Ten slotte zouden ook het wegenvraagstuk van Addis Abeba en de bouw van de haven te Assab, waarover reeds in 1928 onderhande lingen waren gevoerd, opnieuw tot onderwerp van besprekingen wor den gemaakt. De nieuwe voorstellen worden, naar met nadruk wordt verklaard, gedaan om nogmaals uitdrukking te geven aan den vredeswil van den Negus. Abessinie heeft thans de hoop op vrede vrijwel geheel opgegeven en reeds heeft en legercorps van 25000 man bevel gekregen zich te begeven naar de provincie Ogaden, aan de grens van Italiaansch Somaliland. ff* felMrt-43M rm heid een plotselinge beweging be merkte. Hij draaide zich half om en op hetzelfde moment hoorde hij een soortgelijk geluid aan zijn andere zijde. Vóór hij kon roepen of iels doen om zich te verdedigen, doemde een schaduwige gedaante uit het donker op en klemden zich een paar pezige handen, met scherpe nagels om zijn hals. De aanval geschiedde zoo onver hoeds, dat Dick Forsyth op den grond tuimelde, maar toen hij lag, begon hij zich als een bezetene te verweren. Een andere gestalte plofte bovenop hem en de volgende seconde kreeg hij met een gevulden bamboestok een ve- nijnigen tik op het hoofd. Hij had een gewaarwording alsof hij een fei len lichtstraal zag, toen verloor hij het bewustzijn. Zijn aanvallers, die zijn lichaam voelden slap worden, stonden op en voltooiden hun werk door zijn handen en voeten te binden. En aan den anderen kant van de poort, in smartelijk begrijpen, stond Kathleen Barrington, zich wanhopig afvragend wat ze doen zou. Ze had daar gestaan toen Fosyth klopte en haar hart was van vreugdevolle ver wachting vervuld geweest. Maar al spoedig had een namelooze angst haar aangegrepen; de volgende ge luiden lieten haar niet in twijfel dat Dick Forsyth was overrompeld en toen het eensklaps stil werd tee- ken dat de strijd geëindigd was had ze het wel kunnen uitgillen van vertwijfeling, want ze was overtuigd, dat de aanvallers hem hadden ver moord. Met bovenmenschelijke in spanning hield ze zich in, duwde de poort open en liep naar buiten. Ze zag in de duisternis, dat twee schimmige figuren zich over een derde In officieele kringen neemt de ont stemming toe over de handhaving van het verbod van wapenuitvoer naar Abessinie. Aanslag op Huey Long. Op den bekenden Senator Huey Long, den «dictator van Louisiana», is Maandag in het Capitool van Louisiana te Baton Rouge een moord aanslag gepleegd. Huey Long werd door drie kogels getroffen, waarvan er een ter hoogte van den oksel het lichaam weer verliet, terwijl de beide anderen in de maagstreek bleven steken. De senator is in levensgevaarlijken toe- stand naar het ziekenhuis overge bracht, waar een spoedoperatie werd verricht. De dader, een jeugdige arts uit Baton Rouge, Carl Weiss jr. geheeten is onmiddellijk na het plegen van zijn daad door beambten van Long's lijfwacht doodgeschoten Long staat bekend als een heftig tegenstander van Roosevelt's poli tiek. Hij is zeer populair en zou bij de volgende presidentsverkiezing waarschijnlijk op vele stemmen kunnen rekenen. De dader is een jong medicus, die een schitterende toekomst voor zich had. Zijn lichaam is door 40 kogels doorzeefd. Long isj gistermorgen overleden. Zwitserland handhaaft zijn grondwet. Het Zwitsersche volk heeft met groote meerderheid het initiatief voorstel afgewezen tot algeheele wijziging van de grondwet. De Katholiek-conservatieven en de conservatieven van de boeren-partii waren voor grondwetswijziging. Tegen waren de Zwitsersch radi calen, de Duitschers, de socialisten en een groot deel van de boeren- partij De uitslag van het plebisciet in. zake wijziging van de grondwet is 510.000 stemmen tegen 193 000 stemmen voor. De verkiezingen voor den Poolschen Sejm. Bij de verkiezingen voor den Poolschen landdag zijn in totaal bogen, die op den grond lag. Opeens viel al haar angst af, een blinde, roe- kelooze moed, een gevoel dat uit de oer-diepten van haar instinct opsteeg, verdrong elke redeneering, en met een ongearticuleerden kreet wierp ze zich op den dichtbijzijnden aanvaller in de ijdele hoop den bewusteloozen Forsyth te kunnen helpen. Maar op dat zelfde oogenblik glipten twee andere mannen geluidloos buiten de schaduw van den muur. Een van hen had een zak in zijn hand en toen zijn metgezel Kathleen vastgreep, gooide de eerste haar den zak over het hoofd, waarna ze haar snel vastbonden. Een paar minuten later lag ze, ingepakt als een mummie, hulpeloos aan hun ^eten. De twee kerels die met Forsyth be zig waren geweest hadden hun taak volbracht en richtten zich op, alle vier hijgden nu van inspanning; een van hen lachte; toen verscheen een vijfde op het tooneel. De stoel! commandeerde hij Het viertal scheen zich in de duis ternis op te lossen en terwijl ze weg waren, ging de laatstaangekomene naar den bewusteloozen Forsyth toe en gaf hem een schop. Zoo, hond van een Engelschman Jij wou mij bedreigen! Wel, daar zul je nu van lusten en je zult bidden om te mogen sterven, dat vertel ik je! De vier mannen keerden terug met een paar draagstoelen. Smijt ze er inriep de manda rijn, want de vijfde persoon was niemand anders dan hij. De vier gehoorzaamden en toen de mandarijn een nieuwe order gaf, schommelden de stoelen aan de schouders der dragers. Een moment daarna begonnen ze langzaam den 7.575.681 stemmen uitgebracht. Aan gezien 16.282.000 Polen stemge rechtigd zijn, is dus 46,5 procent der kiezers ter stembus gegaan. Noord - Brabantsche Christelijke Boerenbond. De Noord-Brabantsche Christe lijke Boerenbond hield Maandag in de groote zaal van de Nieuwe Kon. Harmonie te Tilburg zijn algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer C. Moors uit Nieuw Vosmeer. De bij eenkomst was zeer druk bezocht. Op de vergadering werden scherpe protesten geuit tegen de schorsing der C. H.V. De Voorzitter vroeg met aandrang aan de bevoegde autoriteiten volledige rehabilitatie der C. H.V., schadeloosstelling van het aanmerkelijke verlies ten on rechte bezorgd, bestraffing van hen, die verantwoordelijk zijn voor die onrechtvaardige behandeling. Wateren waar evenredige vrachlverdeeling niet geldt. De minister van Justitie heeft bepaald, dat de volgende wateren vallen buiten de werking der wet op de evenredige vrachtverdeeling: Boven Rijn, Pannerdensch Kanaal, Neder-Rijn en Lek, Waal, Boven- en Beneden-Merwede, Noord, Nieu we Waterweg. De Koninklijke familie weer thuis. H. M. Koningin Wilhelmina en H. K. H. Prinses Juliana zullen he. denavond uit Schotland in ons land teruggekeeren. Zij verblijven dan op Ruigenhoek. Nieuwe veerboot in Werkendam. Het gemeentebestuur van Wer kendam is voornemens om een nieuwe veerboot aan te schaffen voor het veer Werkendam—Har- dinxveld. De nieuwe boot zal ongeveer f 7200 kosten, waarvoor f 4500 geleend moet worden, daar het vernieuwingsfonds beschikt over heuvel af te dalen. Een goed uur later gleed Forsyth van de duisternis der bewusteloosheid in een andere duisternis, die tot zijn zinnen doordrong, zonder dat deze hem echter eenige aanwijzing kon den geven omtrent de plaats, waar hij zich bevond. Eenigen tijd lag hij stil voor zich uit te staren, toen bereikte hel geklots van water zijn oor, een muffe lucht kwam in zijn neus, ter wijl hij een menigte geluiden opving, die zijn gedachten associeerden met de beweging van een schip. Juist ter wijl hij zich hiervan bewust werd, boorde hij het getrippel van pootjes en een seconde later liep er iets over zijn lichaam. Hij maakte een plot selinge, bruukse beweging, de rat piepte en sprong weg. Toen trachtte hij zich op te richten. Nu pas merkte hij dat zijn handen en voeten gebonden waren en in het moment dat volgde kwam de herin nering als een bruisende stroom terug. De gebeurtenissen van dien middag en vooravond trokken weer aan zijn geest voorbij, de brief, dien hij van Kathleen Barrington had ontvangen, het signaal dat hij had gegeven, de aanslag "voor Barrington's poort en de overtuiging, die met een schok vorm aannam in zijn hersens, uitte zich in één enkel woord: Verraden! Deze overtuiging was heel wat zwaarder te dragen dan al het andere van de verschrikkelijke situatie. Zijn gebonden polsen deden hem pijn, zijn hoofd bonsde, zijn lichaam was zoo stijf, alsof het bont en blauw gesla gen was, maar naast de folterende ge dachte dat Kathleen Barrington hem in de handen van zijn vijanden over geleverd had, leek dat alles volmaakt onbelangrijk. rk. e Echo van het Zniden, nalwijkschc en Langstraatsclie Courant* r-WJSCHAPPy VAM VEKEKf RJMG OP MET LEYEM

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 1