KLAMPERS. [Fa. Ant. Bergmans, Waalwijk; EE! Mens- en Meisjes schoolschoenea \1 SPORT. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. CORRESPONDENTIE, ADVERTENTIEN VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. vèrVólgTr ÖV INÏÏi AA l" NIEUW Oil ""F NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN. Een net, flink DAGMEISJE. MORGEN DONDERDAG Ziet onze Etalages. H. Klumpers, Grootestraat 252, AftFhinA'? Setjes rante 6eUr Van naftaline- TIMTUR HEERENSCHOENEN (MER zijn vrachtwagen dwars over den weg, zoodat een auto, bestuurd door Jhr. H. Verheijen uit Vught niet kon passeeren. Op het beleefde verzoek, wat ruimte te maken, werd niet ingegaan, totdat Jhr. Verheijen tenslotte de politie opbelde. Toen koos v. D. eieren voor zijn geld, en maakte den doorgang vrij. Wegens versperren van den weg •moest hij zich verantwoorden. De eisch luidde 15 boete of 15 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde hem tot 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. V/ Kinderachtig. Een flauwe familieruzie vond nieuw voedsel, doordat de 19-jarige landbou wer H. v. L. uit Waalwijk, die op een perceel weiland op 12 Maart een hooi mijt had opgeruimd, de overgebleven rommel verbrandde. Het smeulde maar wat, en werd niet eens een behoorlijk vuurtje. Zijn oom, met wien hij overhoop ligt, vond echter aanleiding, op hooge stel ten naar de politie te loopen en aan gifte te doen wegensveroorzaken van brandgevaar! De ambtenaar van het O. M. vond het flauw, hier zoo'n kinderachtige ru zie te komen uitvechten, en wilde geen straf eischen, anders is 't vanavond wéér ruzie! De kantonrechter sloot zich in zijn uitspraak bij deze zienswijze aan. Dat rijdt auto! J. J. v. E. uit Waalwijk had zich te verantwoorden wegens hijden met een auto zonder licht. Uit het proces-verbaal bleek, dat hij zóó dronken was geweest, dat hij geen begrip meer had van verlichting; hij was zóó in de lorem, dat de politie er maar van afzag, hem onmiddellijk een verhoor af te nemen... De ambtenaar eischte 10 boete of 10 d. h. Uitspraak 6 boete of 6 dagen hech tenis. VJ Geen nummerbewijs. H. L. uit Vlijmen werd bekeurd we gens niet vertoonen van het nummerbe- Maar het bezit wordt met dezelffde liefde en dezelfde zorgen omkoesterd. Slechts zij, de huisvrouw en haar staf van helpsters beroeren het, wanneer de schoonmaak waart over het land. Overigens ligt het verborgen voor onbevoegde blikken. Geen vreemdeling, geen inwoner ziet het bezit, geen nationaal feest luis tert zij opde vaderlandsche vlag". Met dank: WAALWIJKER. Wij hopen dat „Waalwijker" in de a.s. dagen ter gelegenheid der jubileum feesten der Liedertafel nu eens onge lijk zal hebben en dat' de vaderland sche driekleur niet in de oude linnen kast of kastje zal blijven liggen, maar aan ongeveer ieder huis zal wappe ren. RED. ingang van het schooljaar 1936 niet meer dezelfde scholen mogen be zoeken als kinderen van Arische ouders. Revolutiepoging in Portugal mislukt. Gistermorgen vroeg heeft men in Portugal gepoogd een revolutie te ontketenen, welke echter door het energiek optreden der regeering in de kiem kon worden gesmoord. In het land heerscht thans volkomen rust. wijs van zijn auto. Het bleek, dat hij met een geleenden wagen had gereden en zich niet be hoorlijk had overtuigd van de aanwe zigheid der benoodigde papieren. Bij zijn bekeuring was hij onbeschoft tegen de politie opgetreden. Hij werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding ventverbod. F. C. P., een palingventer uit Til burg, had zich te verantwoorden we gens niet minder dan zeven bekeurin gen, die hij en zijn zoon hadden opge- loopen inzake het ventverbod, waar onder ook eenige te Drunen, waar hij tijdens de kermis zonder vergunning had gevent. Het O. M. achtte deze overtreding ernstiger dan anders, daar hij op die manier oneerlijke concurrentie aandoet aan palinghandelaars, die zich een dure standplaats op de kermis gepacht heb ben en vroeg voor ieder feit 2 boete of 2 dagen hechtenis. Veroordeeling conform. Mijnheer de Redacteur, Het zal mij genoegen doen indien U mij toestaat nogmaals terug te ko men op de „waterleiding-geschiedenis" en nogmaals met kracht op te komen tegen Uwe zienswijze en van vele an deren dat de motie Geertruidenberg- Waspik omtrent de waterleiding-Mij. is geboren uit de samenvoegings-be- weging. Dat is absoluut niet waar en jaren reeds is gewezen op de dure tarieven, mede gevolg van hooge salarissen en dito administratie. Dat nu juist die notulen van die bewuste vergadering uitkwamen in den tijd der bekend making van de plannen tot samenvoe ging, is wel onze schuld, maar dat mocht ons toch niet weerhouden om te wijzen op deze cumulatie, of in elk geval onnoodige of te hooge salari- eering. Het een staat geheel vrij van 't an der al kan de schijn tegen ons zijn door toevallige omstandigheden. De onzalige berichtgeving van zeker Dagblad, die met de mededeeling der plannen reeds onmiddellijk den naam van den nieuwen burgemeester meen de te moeten noemen of suggereeren, is hieraan ook niet vreemd, heeft ter vertroebeling der gedachten vooral van buitenstaanders, veel kwaad ge daan. Maar ook dat is niet onze schuld, en daaraan kunnen wij ook niets meer veranderen. Volkomen ben ik het eens met de heeren Brokx en X in 't vorig num mer, en meende dat nogmaals even naar voren te moeten brengen. Met dank voor de plaatsing, WASPIKKER. Waspik 8 September 1935. WAALWIJK. W.G.V, Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Het Grenslegioen», «Sitting Pretty». Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »De schaduw van de misdaad». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. (Builen verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. hviïë toekomst van de gulden gaat het om haring of kuit. Het Nederl. volk moet het lot van de gave gulden zelf in de hand nemen en houden door partij te durven kiezen. Doet het dat niet, dan valt het in de vangarmen van de reus twijfel. Het vraagstuk is belangrijk genoeg om dwars door kerk en partij heen ons volk voor een oogenblik in twee ën te hakken. Een reizend evangeliste gaf aan een zware zieke het advies: „de sprong in het duister wagen". Land en volk is thans ook in meer dan een opzicht gevaarlijk ziek. Het thans door middel van devaluatie „de sprong in het duister" te laten doen, lijkt mij wreed. Ik voel me meer aangetrokken tot hen die de voorkeur geven aan 't wandelen in zekerheid. Hoogachtend KIEZER. Geachte Redactie. Dezer dagen kreeg ik toevallig on derstaand stukje onder oogen in 't Kanton Oosterhout. Als men 't woord „Oosterhouter" in „Waalwijker" verandert geloof ik dat liet hier even goed van toepassing is: HET KOSTBAAR BEZIT. „De Oosterhouter-in-doorsnee heeft een kostbaar bezit, dat hij omkoestert al de zorgen van een liefdevol nart. Hens lag hef in de welvoorziene bruidskorf van de stralende bruid van een zijner voorvaderen. De bruid borg de schat op in de -ware eikenhouten linnenkast met de onde pooten. Het be?.'! laS <laa>' te midden van de omvangrijke textielproducten. die plachten n' vrouwel«ke garderobe 1 lachten uit te maken. Een geur van lavendel omgaf het. huis van"iede'. fnS het over iri het XJn licn huldigen eigenaar. De zwaren eiken-linnenkast is ver- ™7 een PSydie "iet i j. pIaats '«nemend kastje, dat het gevoéiVrhgilrder0be d0r huidise bruid gevoegelijk bevatten kan. fil rM k°sti)aar bezit ligt er tusschen nl-d-ecosse, macco en zijden. weUip e.ndel oimvaart het, maar De toestand wordt critiek. Te Genève acht men men meer en meer den toestand zeer critiek. De rede, welke Mussolini Zondag heeft gehouden en waarin hij na drukkelijk verzekerde in Abessinië »tot het bittere einde te zullen gaan in weerwil van hetgeen men te Genève zou beslissen», heeft een catastrophalen indruk gemaakt. Daarbij komt dan nog, dat de in structies, jvelke de Italiaansche dele gatie uit Rome heeft ontvan gen, de opdracht schijnen in te houden geen stap te wijken en te volharden bij de houding, welke Rome tot dusver heeft aangenomen. Men gaat in Genève zelfs zoover dat men verklaart dat «slechts een wonder den oorlog kan voorkomen.» De Commissie van vijf is tot de overtuiging gekomen, dat zij, gezien de ontoegeeflijke houding van Italië, niet in haar bemiddelingspogingen kan slagen. Zij heeft daarom alle pogingen gestaakt. 10 millioen Italianen opgeroepen. Als dreigement tegen de zgn. inter nationale anti-fascistische actie heeft Mussolini bepaald dat een proef mobilisatie zal worden gehouden van 10 millioen weerbare burgers. Engelsche bladen schrijven dat de datum voor de opening van het Italiaansche offensief op 24 Sept. is bepaald. Onder de kleine staten valt meer en meer de neiging te constateeren, in dat geval te eischen, dat de finan. cieele, economische en eventueel zelfs militaire sancties van art. 16 volledig op Italië worden toegepast. Daarbij gaan zij uit van de gedachten, dat een hernieuwde flagrante schen ding van het Volkenbondspact het einde van den Volkenbond en daar mede ook het einde van de inter nationale bijlegging van conflicten zou beteekenen en dat door 't precedent van een militaire verovering van Abessinië door Italië eens en vooral een einde zou zijn gemaakt aan de rechtsgelijkheid der kleine staten. Deze opvatting wordt vooral door de Scandinavische landen voorgestaan, die reeds besloten hebben in geval van een gewapend conflict in Oost Afrika sancties te eischen Het is volgens .de Telegraaf niet onwaar- schijn lijk. dat de Nederl. delegatie, die zich met de Scandinaviërs in verbinding heeft gesteld, zich bij deze opvatting zal aansluiten. Het is echter de vraag of de Nederl. delegatie zoo ver zal gaan als de Scandinavische, die besloten zouden hebben, in geval de volkenbond ook ditmaal geen sarcties tegen den aanvaller zou toe passen, haar lidmaatschap van den Volkenbond op te zeggen. Joodsche kinderen niet op Duitsche scholen. De Duitsche minister van onder wijs heeft bepaald, dat Joodsche en andere niet—Arische kinderen mei VOETBALSPORT. Naar samenwerking tusschen R.K.F. en K.N.V.B.t Te 's-Hertogenbosch hield de R.K. Federatie van voethalbonden (R.K.F.) in het Oranje Hotel haar algemeen e vergadering, die van belang was, om dat de voorzitter, de heer v. d. Heijde een zeer uitvoerig exposé gaf van den huidigen toestand en de wenschelijke toekomst van de R.K. Sportbeweging. Hieruit bleek, gelijk spreker met tal rijke voorbeelden aantoonde, dat de R.K. voetbalbeweging ondanks een 20-jarigen arbid, nog steeds geen be langstelling heeft kunnen weken on der de groote massa katholieken. Hij weet dit vooral aan de groote split sing der sportorganisatiess, die hij wil opheffen door het stichten van een Katholieke Sportunie, waarin alle R. K. sporten zijn ondergebracht. Hij gaf daarvoor de richtlijnen aan. Het is in R.K. voetbalkringen een bekend feit dat reeds vaak stemmen zijn opgegaan om zich aan te sluiten hij den Iv.N.V.B. en niet alleen van leeken maar ook van priesters van naam als een pater Beukers S. J. uit Nijmegen. De heer v. d. Heijde roerde deze kwestie weer aan maar scheen niet verder te durven gaan dan de verga dering de volgende conclusie voor te leggen De Federatie blijve streven naar een overeenkomst met den Iv.N.V.B., al lereerst om gelijke maatregelen te nemen tegen alle mistoestanden op sporttechnisch gebied. Vervolgens om hel overloopen van spelers en vereeni- gingen aan handen te leggen. Ten slotte om datgene te bereiken, wat voor een rustigen toestand op sport technisch gebied het meest gewensent is. Voor de competitie. Den laalsten Zondag voor de com petitie werden natuurlijk tal van oefenwedstrijden gespeeld. Het belangrijkste treffen vond plaats te Rotterdam, waar Sparta de finale om den Zilveren Bal met 4 —1 van Excelsior won. an de overige wedstrijden vermel den wij de volgende uitslagen DWS-BVV Blauw-WitNOAD VSportclub Preussen Go AheadNAC De BaronieDFC MVVRoermond VUCEindhoven AGOWLONGA Om den Nederlandschen Voetbalbeker. Eerste ronde.- LeerdamZGC PAZOGoessche Boys TOP—LSV BaardwijkTEC WAALWIJK. W. S. C. De wedstrijden van Zondag. Zoo staat WSC dan weer voor de eerste competitiewedstrijden. WSC moet Zondag op bezoek in Kaatsheuvel ij de Kaatsh. Boys, een ploeg die vorig jaar niet tot de sterkste behoorde. Noor de thuisblijvende supporters staat een zeer interessante ontmoeting te wachten, n.l. het debuut van WSC 2 in de reserve-klasse. PSV 4 uit Eindho ven zal op bet WSC-terrein te gast zijn. We gelooven dat dit een zeer aantrek kelijk partijtje zal worden. R. W. B. De wedstrijden door beide combina ties gespeeld, zijn uigezonderd een klein vergryp bijzonder geslaagd te noemen. Dj, de eerste ontmoeting bleef RWB, de baas, als zij het dan met een punt verschil, de uitslag was 32. Een mooie prestatie en hoopvol voor de toe komst. De tweede ontmoeting waarvan de uit slag 66 is geworden, werd niet slecht gespeeld. In den beginne hadden wij dit niet durven te voorspellen, daar WSC in korten tijd den stand tot 4—0 op voerde, maar zoo als het meermalen ge beurt, RWB bleef moedig strijden en ze zagen hun Werken beloond door kort na de rust gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen met 6—4. De WSC'ers pakten daarna ook wat steviger aan en spoedig was de stand gelijk. Over bet geheel genomen was het spel der WSC'ers beter afgewerkt en 't plaatsen was goed te noemen. De wedstrijd zelve werd zeer vriendschappelijk gespeeld, 't welk in de toekomst zoo mag blijven. Zondag a.s. begint het competitie-rad te draaien en als eerste tegenstander komt Devo uit Den Bosch bij RWB op bezoek. Wij hopen het spreekwoord ge trouw te blijven „de eerste klap is een daalder waard". Wij komen hier a.s. Zaterdag op terug. 3-2 3—2 3--0 8—3 4—8 4—3 1-4 2—3 6—0 9-3 0—0 3—t JulianaT.E.C. 34. Bovengenoemde wedstrijd had Zondag voor den Iv.N.V.B.-beker plaats. Om half drie stellen beide elftal len zich op, Juliana met twee invallers. Na enkele minuten spelen weet Ju liana bij 'n aanval door den centervoor te doelpunten. TEC beschikt over een sterk elftal en vertoont een mooi open spel, waardoor zij na een kwar tier gelijk weten te maken. De strijd gaat tegen elkaar op daar de Juliana-middenlinie niet in den ouden vorm is, zijn de TEC-aanvallen gevaarlijk en weten zij nog tweemaal te doelpunten 31. Bij een mooien Juliana-aanval gaat een kopbal van de centervoor over het doel en komt met dezen stand de rust. Na de rust heeft TEC na enkele minuten den voorsprong vergroot 4-1. Juliana zet er nu alles op, en is steeds in den aanval. Hoewel doelpun ten niet goedkoop zijn, weten toch de rechtsbuiten en de centervoor met mooie doelpunten den stand op 3— i te brengen, en hoewel het TEC- doel telkens nog in gevaar komt, waarbij een mooie kans van den cen tervoor geen doelpunt oplevert blijft de verdiende gelijkmaker uit en komt met dezen stand het einde van dezen spannenden wedstrijd waarbij een ge lijk spel heter de verhouding had weergegeven pplaatste T.E.C. zicli dus in de volgende ronde. Juliana 2 speelde een uitstekende partij en wist een 42 overwinning te behalen op Olympia Vlijmen. R.K.V.V. ïl.E.C. Nu de tijd van de competitie begint te naderen lijkt het wel nuttig hier aan eenige aandacht te schenken. Een der vele eigenschappen welke van den voetballer in de competitie geeischl worden is de volharding. Hij behoort hij den wedstrijd vol te houden tot het einde toe. Steeds met onverflauwde energie blijven werken tot het eindsignaal klinkt. Onze grootvader leerde het al van zijn grootvader dat een goed begin het halve werk is, doch dan zijn we er nog niet. Voor een goed begin is geen volharding noodig. Het is ge makkelijk A te zeggen, B gaat ook nog, maar dan komt de strijd. Daarom is hier beter op zijn plaats het oude Hollandsche spreekwoord: Eind goed, al goed. De tijd van een voetbalwedstrijd is lang. Wanneer nu een speler in de eerste helft zich niet ten volle geeft, de volharding mist, telkens vraagt aan den scheidsrechter hoe lang het nog duurt, kan hij het geheele elftal aansteken en het verdere verloop van den wedstrijd ernstig beinvloeden. Volhouden tot het laatst toe moet daarom het parool zijn van iederen speler. Wanneer alle hiervan door drongen zijn dan kan het niet anders of het elftal dat met volharding speelt heeft de meeste kans op succes. .We meenen goed te doen de aan dacht der HEC'ers te vestigen op bovenstaande regelen. In de a.s. compelitie zal ook van hen gevraagd worden, volharding, tot het einde toe. Immers als we de verschillende vereenigingen eens nader beschou wen, komen wij tot de slotsom dat er krachtig aangepakt zal moeten wor den en dat elke wedstrijd met taaie valharding ten einde gebracht moet worden. Wedstrijden o.a. tegen Uno Animo; Vlijmensche Boys; W.I.K.; Sarto; Velocitas; OSS worden niet gewon nen als er niet met volharding ge speeld wordt. Daarbij komen nog enkele nieuwe elftallen welke nog onbekend zijn voor HEG. Voor zulke tegenstanders, we hebben het al eer der gezegd, moet men dubbel op zijn hoede zijn. Daarom HEC'ers raden wij u aan eiken wedstrijd welken gij te spelen kHjgt, naast een goed sluitend samen spel, te spelen met taaie volhar ding. Dit wil zeggen dat ge bij een eventueelcn achterstand niet te gauw den moed op moet geven. Gij weet het bij ondervinding, dat met volhouden nog heel wat te bereiken is. Als gij zoo de competitie in gaat, bezielt met het vaste voornemen vol te houden tot het laatste oogenblik toe, dan zal HEC een heel wat beter figuur slaan dan in de vorige compe titie. SPRANG. N. E. O. N.E.OS.V.W. 4—1 Zaterdag j.l. speelde NEO voor den BVB tegen SVW uit Werkendam. Deze wed strijd is weer in een overwinning voor NEO geëindigd. Als scheidsrechter Slaafs beginnen laat, ontwikkelt zich direct een vlug spel. NLO is het eerst in den aanval maar deze wordt door de achterhoede van SVW onschadelijk gemaakt. Dan komt SVW opzetten maar onze achterhoede met den keeper aan het hoofd weet er ook wel raad mee, vooral den keeper, deze was dezen middag wel in bijzon- dreen vorm. Zoo goft het spel een twin tig minuten op en neer met beide doelen om buurten in gevaar. Als NEO dan weer een gevaarlijke aanval opzet, plaatst de midhalf den bal scherp naar voren, deze wordt in het beruchte gebied met de hand bewerkt hetwelk den scheidsrech ter niet ontgaat, strafschop. De rechts buiten plaatst zich achter de bal en voltrekt het vonnis 10. Door deze achterstand niet ontmoedigd speelt SVW moedig verder en het gelukt haar na enkele mooie aanvallen den stand gelijk te maken 11. Het gaat er nu spannen, wie zal de leiding nemen? Beide ploe gen spelen met een geweldig enthou-* siasme verder, mooi combineerend gaan zij om beurten op het vijandelijke doel af, en het is NEO die het eerste succes heeft. De linksbuiten krijgt den bal toege speeld, rent er mee naar voren, lost een schot hetwelk de keeper nog wel pro- 6—1 4—2 4—1 beert te grijpen, maar dit lukt hem niet, en de hal verdwijnt in het doel 21. Met dezen stand komt de rust. Na de rust is het spel niet zoo mooi meer als voor de rust. De scheidsrechter ziet zich genoodzaakt enkele vrije schop pen uit te deelen wegens wat al te hard c#P i Y-m Zlt er 8ewcldig op om den stand gelyk te maken, maar de NEO-lui zitten ook niet stil. SVW heeft dan een periode het beste spel, maar het ge- ukl haar niet te doelpunten. Verschil lende kogels worden er op het NEO- doel afgevuurd maar onze doelverdedi- ger is niet meer te passeeren. Als NEO het ook eens gaat probeeren heeft zn weer succes de rechtsbinnen krijgt de bal toegespeeld, glipt door de verdedi ging heen en geeft de keeper geen schijn van kans 3 1. Als er nog ongeveer een kwartier te spelen is wordt er een NEO- speler van het terrein gezonden wegens al te forsch spel. Zfj spelen dan met tien man verder en het gelukt haar in de resteerende tijd toch nog eenmaal te doelpunten. De linksbuiten krijgt nog mooie kans en geeft den keeper het na kijken 41. Met dezen stand komt het einde. Woensdagavond om 7 uur speelt het -de elftal van NEO een vrienschappe- Ulke wedstrijd tegen SDO alhier op het NEO-terrein. B.V.B. District Altena. Uitslagen van 7 September. Stormvogels 1— Longa 1 Wilhelmina 1Devo 1 NEO 1—SVW 1 DUSSEN. D.V.C. Naar we vernemen tracht DVC, dat vo rig jaar in den Brahantschen Voetbal bond uit kwam, voor den aanvang van de competitie van dezen bond, alsnog een elftal te formeeren. WIELERSPORT. De Roode Krnis-wedstrijd. De wedstrijd ten bate van liet Roode Kruis op de Waalwijksche Wielerbaan is een mislukking geworden. De publieke belangstelling was even gering als de belangstelling der renners, wier namen op het program prijkten. De kopstukken waren n.l. allen afwezig en het bleek dal hun namen alleen voor trekpleister wren gebruikt. Een tactiek, waarvan niet veel goeds te zeggen valt en die de interesse voor de sport niet zal verhoo- gcn. Rondgestrooide praatjes bleken aan de belangstelling ook al geen goed te hebben gedaan. Er werden slechts een drietal races verreden tusschen de leden der Waal wijksche wielerclub. De uitslagen daar van waren Persoonlijke achtervolging over 15 ronden: 1 A Timmermans; 2 P, Timmer mans ingehaald na 11 ronden. Eigenkiachtrace over 30 ronden: 1 v. Esdonk; 2 Pruimboom; 3 Pijnenburg. Koppelwedstrijd over 100 ronden met 2 klassementen: 1 v. EsdonkP. Tim mermans; 2 PruimboomA. Timmer mans; op 1 ronde: 3 Collard (alleen); 4 Boersvan der Velden. 80 jaar. Heden herdenkt mevrouw P. van LoonGragtmans, alhier, opper- tresorierster van 't genootschap der TI. Kindsheid, vanaf de oprichting Bestuurslid der St. Elisabethsver- eeniging, haar tachtigden verjaardag. Wij bieden mevrouw van Loon, die dezen bijzonderen verjaardag in uitstekende gezondheid viert, onze hartelijke gelukwenschen met een woord van dank voor de groote ver diensten, die zij voor de Kindsheid en de behoeftige vrouwen heeft en de wijze waarop zij op zoo hoogen leeftijd deze functies waarneemt. Nieuwe industrie. Naar wij vernemen zal op het industrie-terrein der gemeente langs den Parallelweg, weldra een fabriek van melkproducten verrijzen. De volgende week zal met den bouw daarvan reeds begonnen wor den. Kwajongensstreek. Een tweetal belhamels, B. en P., hadden de aardigheid in de Burg. Smeelelaan draden over den spannen, met het gevolg dat wielrijdster enkele flinke sneden liep. Ue poliue heelt de daders deze fl/uwe streek verbaliseerd,z0 zij op een flinke strat kunnen rekc Pas op voor fietsen—dieven Gistermiddag ten omstreeks vijf had de deer de T. zijn geplaatst voor het huis van deer v. d. G. in de St. Antoni straat. Toen hij na een half terugkwam was de fiets weg. dacdt eerst aan een grap oi gissing en zocht de omgevi maar nergens was ze te vinden Des avonds werd door den iai houwer den heer de R. in slootkant in de le Zeine een gevonden. Hij nam ze mee ei deer de T. derkende daarin eigendom, maar ontdaan van plaatje en electriscden lantaarn Men zij op z'n doede. Weer een uitbreiding der slak De stakersvergadering van M dag heelt de verzetbeweging k aangewakkerd. De ardeideis 's morgens naar de fabrieken wa gegaan, bleven 's middags weer en gisteren is zoodoende heta_ stakers tot 4179 geklommen. Vo de toezegging der slagers, die stakers kosteloos van vleesch v zien, is een aansporing geweest den strijd door te zetten. Dat det tot nieuwe besprekini zal komen zoolang de stakers niet achter hun organisaties schar is niet te verwachten. Doodeiijk Auto-ongeval te Raamsdonksveer. Zondagavond circa 9 uur had op Maasdijk te Raamsdonksveer een l delijk auto-ongeval plaats. De wie der Abr. de Graaff, oud 60 jaar, on huwd en wonende te Waspik, kw van de richting Keizersveer gerei Even voorbij café v. Dongen, stak zonder eenig teeken te geven den v over om den zijweg naar Werfkamj in te slaan. Op hetzelfde moment kwam van richting Keizersveer een Belgische a waardoor de man wer dgegrepen tegen den weg geslagen. Hij bleek slag gedood te zijn. De auto stopte middellijk. Het lijk is naar het R.K. Z kenhuis te Raamsdonksveer overc bracht. W Brie tran Abo Frai Wegens gebrek aan plaatsruin 8e(,.aa moeten het artikel Rennersclub celsior en Tenniswedstrijd te Vlijmt dere? Postduivenuitslagen en Korfbal Cape js 111 tot een volgend nummer blijven liggü We dat we het vei ode R belang voorve die e R.K. velen We nen d' over wekke Guljé huish< Na regel e genon »A1 Neder onbes toch i gebiec omda (subsi Hoofc breidi Red. Voor direct gevraagd Aanmelden: TIOLTGREFE, Grootestr. 261 Waalwijk. •CV1: - begint de bij W A A L W IJ K t.o. Spapens Schoenfabriek. handi Daar de ti zijn, kan aan pt zijn indus va 20) na ee had i allerl geme Hi meer hij z dien dat i Hi gend den toch Als moei lief H gon lichc aan er rr flau' zijde hij 1, ter i booi T SCHOENMAGAZIJN GROOTESTRAAT 153 - TELEF. 231 I Meisjes schoenen met leer of rubberzooi vanaf f 1.95 g Jongens f 1.95 laarzen f2.301 I Heeren bottines f4. Speciale aanbieding van LUXE DAMESSCHOENEN in de nieuwste snitten aan zeer concurreerende prijzen. in verschillende modellen. geweldige sensatie B I MYcr nAU cccruncMCM a*.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6