Aanbesteding. Eerste Paardenmarkt Kin dermantels In zeer ruime sorteering voorradig en natuurlijk Dames rokken™,, Alpino mutsen Aanbesteding. Dr. WEIJERS GEMENGD NIEUWS, ADVERTENTIEN ABONNEERT U OP DIT BLAD Steen- en Reliefdrukwerken op Dinsdag 24 Sept. 1935, LEERT MODERN DANSEN ONDER DESKUNDIGE LEIDING, Paardenmarkten der gemeente 's-Hertogenbosch cfp Donderdag 26 September a.s. antelst O ffen ZEER CHIC alles 2 el br. 98-119-125-168-178-198 Het jaarlijksch schouwmaken. FLINKE R.K. DIENSTBODE. Consultatie-Bureau voor Zuigelingen. AFWEZIG. Het bouwen van een landbouwers- Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Inzegening Bevloeiingswerken te Drunen. Vrijdagmorgen had onder groote belangstelling de plechtige inzegening plaat9 van de door het waterschap Hei of Meerdijk en Polder van Drunen in gebruik genomen bevloeiingswerken nabij het Kanaal. Deze plechtigheid werd bijgewoond door den burge meester Mr. Th. v. d. Heijden, de wethouders, de oud—burgemeester C. P. v Huiten, het bestuur van den polder, Notaris Schreurs, Dokter G. Akkermans, de technische ontwerper ir. Bongaerts. de aannemer Volkeren verder de geestelijkheid van Drunen en Elehout. De burgemeester begon met een woord van welkom toe te roepen aan de vele aanwezigen en bracht hen allen tevens dank voor de sympathie, waarmede zij toonen het werk van groote beteekenis te achten. Spr wilde terugzien tot voor 25 a 30 jaren, toen alle9 hier nog één moeras was, zooals uit de oude kaarten blijkt. Later is men begonnen den grond vruchtbaar te maken, doch toen het Afwaterings. kanaal gegraven werd werden de lan den hier te droog en zoo moest men ten slotte uitzien naar verbetering. Burgemeester Loeff heeft toen destijds met overwinning van groote moeilijk heden getracht een oplossing te vinden en heeft een proef—installatie aan. gebracht, wat een gedeeltelijke ver betering wa9, doch door de slechte tijdsomstandigheden is hier later weer van afgezien. Toen heeft het bestuur van den polder, waarvan burgemeester v. d. Heijden de voorzitter is, nieuwe plannen laten maken door 't Bureau v. Ontwateringswerken. Deze plannen kwamen op ongeveer f 100.000, zoodat volstaan moest worden met een werk op kleiner schaal. Het verrichte werk acht spr. in het belang van de gemeente Drunen, daarom wil hij eerst dank brengen aan God, verder dank aan het Kerk- bestuur voor de gronden hiervoor af gestaan, aan de directie van het Rijks bureau voor Ontwateringswerken, den Rijkswaterstaat, de technische ont werpers ir. Bongaerts en ir. Metz. De Z Eerw. heer Pastoor Goossens wenschte den Burgemeester geluk met zijn energie en doorzettingsvermogen Verder bracht spr. dank dat hij in de gelegenheid werd gesteld om dit werk in te zegenen. Hij ging dan over tot de inzegening van het werk, de bron en de velden. Daarna bracht de heer v. Halder, voorzitter van den Boerenbond namens het bestuur dank aan allen die iets hebben bijgedragen aan het schoone verbetering9werk. Spr. wilde in het bijzonder drie per sonen noemen n I. op de eerste plaats de oud—burgemeesters C. P. van Huiten en mr Loeff en burgemeester v. d. Heijden. Zij hebben de moeilijkheden weten te overwinnen en zijn er in geslaagd in een lang gevoelde behoefte te voor zien, hetgeen van het allergrootste belang is voor de gemeente en de boeren. Door de ZeerEerw. heer Pastoor Goossens werd de machine in werking gesteld waarna de eerewijn geschon ken werd. Verschillende foto's werden ge maakt, alvorens de werkzaamheden werden bezichtigd. Op 23 Sept. a.9. zal van Drunen de prachtige proce99ie vertrekken naar Bokhoven ter vereering van den H. Cornelius. N1EUWKU1JK. Door het bestuur van den R.K. Werkliedenvereeni ging werd dezer dagen een gecom bineerde vergadering gehouden met het bestuur van den R.K. Boeren bond ter bespreking van de moge lijkheid om een St. Nicolaas-actie op touw te zetten, die zich uitstrekt tot kinderen van geheel de parochie. Verleden jaar nam de R.K. Werk liedenvereniging het initiatief dat deze actie, die toen wegens omstan digheden beperkt moest blijven tot de kinderen dezer vereeniging. Thans besloten voormelde besturen er krachtig naar te streven de St. Nicolaas vreugde zoo algemeen mogelijk te doen zijn. 'I Voornaamste doel blijft hulp bieden ter gelegenheid van St. Ni colaas waar 't kind hulp noodig heeft, maar dit op zulk een wijze dat het karakter van hulp verdwijnt door aan alle kinderen zonder uit. zondering tusschen een bepaalden leeftijd een pakje ter hand te laten stellen door den H. Man en zoo elk kind tot 'n dankbare vreugde te stemmen. Reeds a.s. Zondag 22 Sept. zal een beroep worden gedaan op eiken kindervriend en zal ieder reeds blijk kunnengeven hoezeer hij ingenomen is met de ondernomen actie, door tegaan zien naar een gecostumeerden voetbalwedstrijd, die met welwil lende medewerking der harmonie voor dit doel zal worden gehouden. Door bemoeiingen van het Oranje Comité uit Vlijmen zouden ook dit jaar hier oranje-feesten wor den georganiseerd. Met medewerking van dit comité werd hier een be- stuurgevormd met als voorzitter den heer Jos. Wilgers. Wegens omstandigheden kon het feest niet eerder plaats vinden dan Zondag 15 Sept. j.l De festiviteiten dan werden Zondag gehouden en zouden in hoofdzaak bestaan in het houden van kinderfeesten. Reeds des middags gaf de heele gemeente blijk van medewerking en medele- ving met dit feest door het uitste ken der nationale driekleur. Om drie uur verzamelden de kinderen zich aan de scholen onder leiding van het onderwijzend personeel. Hierna werd opgemarcheerd naar 't feestterrein waar een aanvang zou worden gemaakt met de diverse kinderspelen die echter totaal ver regenden. Hel zoo succesvol opgezette Ko- ninginnefeest is verregend. Dit neemt echter niet weg dat het feest voor het comité is geslaagd, gezien de medewerking en de belangstel ling die het van de zijde van het publiek heeft mogen ondervinden. Met zekerheid kunnen we melden dat de afgelaste feesten op Zondag a.s. zullen worden afgewerkt. J CAPELLE. Wegens een vaca turebeurt zal Ds. W. Bousema Zondag 22 September alleen des morgens om 9.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Sprang zijn gemeente voorgaan. Naar wij vernemen zal Ds. J. R. Cuperus, Ned. Herv. predikant te 's Grevelduin—Capelle Zondag 22 Sept. in Utrecht een predikbeurt vervullen voor Ds. Meijers, die 7 jaar geleden ook in 's Grevelduin- Capelle stond, zoodat a.s. Zondag morgen te 9.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar een preek gelezen zal worden; terwijl Ds. J. R. Cuperus 's avonds om 6 uur zijn eigen ge meente te 's Grevelduin-Capelle weer hoopt voor te gaan Naar wij van bevoegde zijde vernemen is de EdelAchtb. heer Burgemeester J. Smit, benoemd tot beschermheer van de zangvereeni- ging »Exelsior» te Sprang—Capelle, welke benoeming hij heeft aange nomen. Zooals misschien nog niet al gemeen bekend is, bestaat er een Rijkscommissie voor huishoudelijke voorlichting, welke weder is onder verdeeld in Provinciale commissies. Doel van die huishoudelijke voor lichting is om geheel kosteloos voor lichting te geven, om zoo voordee- lig mogelijk een goed middagmaal te bereiden voor arbeidersgezinnen. Dit doel wordt bereikt, doordat in diverse gemeenten een twaalftal lessen worden gegeven door een daartoe aangestelde leerares. In omliggende gemeenten was zeer veel belangstelling voor deze cur sussen, zoodat welhaast te veel cur sisten zich aanmeldden. Ook in de gemeente Sprang— Capelle zal binnen zeer korten tijd worden aangevangen met deze lessen en elke huismoeder of volwassen meisje kan daarvan kosteloos pro fiteered Op Maandag 23 September 1935, des avonds 7 uur zal in de Raad zaal ten Gemeentehuize een inlei dende bespreking worden gehouden door de genoemde leerares, waarbij nadere inlichtingen zullen worden verstrekt. Iedere huismoeder of belangstel lend volwassen meisje kome dus Maandagavond naar het Raadhuis. Zie ook het volgend nummer van de »Echo» voor eventueel nadere berichten. geslaagde matinée. Zoowel de mu zikale nummers der fanfare als de komische en dramatische voordrach ten van 't duo Martron uit den Haag hadden telkens een daverend applaus te boeken. Het bezoek was iets minder dan vorig jaar. GEERTRUI DEN BERG. Zooals te verwachten was, heeft de afdee. ling Geertruidenberg van de Bijz. Vrijw. Landstorm op de gehouden landdag te Wagenberg een goed figuur geslagen. Het vijftal behaalde in de afdee- ling korpswedstrijd een le prijs met de navolgende punten P. Goossens 92 punten, C. Goossens 97 punten. D Berende 94 punten, P. Broeders 95 punten, F. Voermans 94 punten. Totaal 472 punten. Het hoogst aantal te bereiken punten bedroeg 500. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. Ook op de Dussensche Kermis blijkt de crisis met zijn ge volgen zwaar te drukken. Zondag was 't niet druk, wat wel hoofdza kelijk aan 't minder gunstige weer te wijten was. Het café bezoek was niet meer dan middelmatig. Maandag gaf de fanfare »Wilhel- mina» in Koppelpaarden een keurig Ernstig ongeluk te Maastricht. Bij de opening van het Juliana- kanaal te Maastricht is een ernstig ongeluk gebeurd, dat echter, gezien de omstandigheden, nog betrekkelijk gunstig is afgeloopen. Op een gegeven oogenblik is van een Rijnaak, op welker dek zich vele toeschouwers hadden opgesteld, een dwarsbalk bezweken, met het gevolg, dat hel dek gedeeltelijk inzakte. Ongeveer vijftig menschen vielen twee a drie meter naar beneden en kwamen in het ijzeren ruim terecht. 9 werden gewond. Meisje op pont gedood. Op de Velser pont is een ernstig ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De 16-jarige mej. R. Bink- horst, wonende te Velseroord, begaf zich op de pont, waarbij zij zich aan een vrachtauto vasthield. Zij botste tegen de railing en viel, waarna een der achterwielen van den zwaar beladen vrachtauto over haar heen ging. Enkele oogenblikken later is zij overleden. Moordaanslag te 's Bosch. Zaterdagavond om 6 uur heeft de 37-jarige J. W. O. uit Nijmegen te 's Hertogenbosch op de Zuidwillems vaart een moordaanslag gepleegd op zijn weggeloopen vrouw, de 28 jarige P. W. O.—B. De man had vernomen dat zijn vrouw met den 28 jarigen J. V. naai den Bosch was vertrokken en was haar nagereisd. Hij ontmoette beiden op de Zuidwillemsvaart en verlangde dat de vrouw met hem naar huis zou tcrugkeeren. Toen de vrouw weigerde en verklaarde niets meer met hem te maken te willen hebben, heeft O. een revolver getrokken en twee schoten gelost op zijn vrouw en op V., die hun doel misten. Beiden namen de vlucht,achtervolgd door O., die hen bij de Van Tulden. straat opnieuw met de revolver be dreigde. V. trok daarop een dolkmes, waarop O. het hazenpad koos. Hij werd later door de marechaussée's gearresteerd. Het vuurwapen werd in beslag genomen. De dader ver klaarde zijn vrouw en V. alleen schrik te hebben willen aanjagen. Hij is in arrest gesteld. Familiedrama te Amsterdam. In de Anna Vondelstraat te Am sterdam heeft zich een familiedrama afgespeeld, waarbij een 46-jarige man zoo ernstig werd mishandeld, dat hij met zware verwondingen in het Tesselschade Ziekenhuis moest worden opgenomen Het slacht offer had zich naar aanleiding van een familietwist per auto naar een perceel in de Anna Vondelslraat begeven, waar hij een paar kinderen van zijn zwager, die aan het gezag van den vader moesten worden onttrokken moest afhalen. Laatstge noemde, een 29-jarige man, ontstal toen hij den auto voor zijn deur zag stilhouden in hevige woede. Hij liep gewapend met een bijl het huil uit en sleurde zijn zwager, die juist den- auto verliet, uit den wagen No. 72. waarna hij hem met den bijl ver, schillende wonden toebracht. Voor omwonenden, die van alle kanten waren toegeschoten den woesteling konden overmeesteren, had deze zich losgerukt en de vlucht geno- men. Het slachtoffer had een rrn~tiii hoofdwonde. «q{ De dader geeft zich later op den |HI avond bij de politie van het bureau Leidsche plein vervoegd, waar hij is opgesloten. Windhoos te Beigschenhoek. Zondagavond le omstreeks zeven uur woedde boven Bergschenhoek een onweer, dat slechts enkele mi. nuten duurde, doch hevige schade heeft aangericht. Een windhoos ver nielde vele honderden ramen bij verschillende tuinders. Een warenhuis van wethouder Mostert werd grootendeels vernield. De ramen werden honderden meters weggeslingerd en vernielden op hun beurt weer ramen in andere tuinen. Van eenige huizen werden de zin ken daken weggerukt. Op de hoeve van den melkstal »De Vaam» werd de kap van een hooiberg weggerukt en een kar weggeslingerd. Vrijwel niemand was verzekerd. Ook te Zeeland (N.—Br.) heeft Zondagavond een windhoos vernie lingen aangericht. Amok partij eischle zeven dooden, Een Maleier te Tandjong Balli, die meende Allah's stem te hooren, heeft Amok gemaakt. De amokpartij heeft zeven dooden geëischt, waaronder drie vrouwen. Voorts zijn twee vrouwen zwaarge wond en zeven mannen gewond. Het drama geschiedde in de kam pong Kwala Bangko, tijdens een godsdienstige bijeenkomst een z.g. »gebedencursus« waarbij de kam- pong-menschen zich gedurende tien dagen aan het gebed wijden Ten einde niet gestoord te worden in hun godsdienstige overpeinzingen zijn allen opgesloten in een kleine klamboe ruimte van een kampong woning. De dader, die van Maleischen landaard is, verklaarde tijdens de bijeenkomst plotseling Allah's stem te hebben vernomen die hem een bevel gaf, waaruit de dader begreep dat Allah offers eischte. Aan het bevel gehoorzamend greep hij zijn pisoblatti en slachtte onmiddellijk zeven menschen af die niet konden vluchten aangezien zij waren opge sloten, terwijl hij de anderen ver wondde. De dader werd ten slotte door kampong menschen overweldigd en gearresteerd. Hij verklaarde geen berouw te hebben aangezien hij slechts aan een opdracht van Allah had voldaan. Per Zweefvliegtuig over de Alpen. De Fransche kapitein Thorel is met 'n zweefvliegtuig over den Mout. Cenis gevlogen. De Heer en Mevrouw J TIMMERMANS van Iersel geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon JOOST. Waalwijk44 September 1035. Ik betuig mijn dank aan de Brandvarz.-Mij. „HOLLAND" te Dordt, Iloofdagt. Ass. Kantoor »Z UI D-N E D E R L A ND« Den Bosch, expert HEBERT te Amsterdam, voor de coulante en vlugge schade-uitkeering mijner brand- en waterschade. G. HEIN. Waalwijk, Sept. 1935. Ondergeteekende zal trachten aan te besteden onder geor ganiseerde aannemers woning aan de le Zeiue voor rekening van den Heer P. VERHOEVEN, 55084 in het café van den Heer G. SMOLDERS. Bestek en teekening verkrijg baar 5 f2.50, restitutie f 1.00. De Architect, A. VAN HULTEN Jr. ZITTINGAVOND voor de cursus in THALIA (v. Boxtel) a s. Zaterdag 21 Sept. van 7'/2 tot 9"2 aan de zaal, ZITTINGAVOND voor de cursus in „DE TWEE KOLOMMEN" a.s Maandag 23 Sept. van 7J/2 tot 9'/2 aan de zaal. ZITTINGAVOND voor de cursus in de LUX0R- BI0SC00P Woensdag 25 Sept. van 7'/a tot 9'/2 aan de zaal. Volledige inlichtingen, inschrijvingen, prospectus gratis op aanvraag. IL. J. CR IEL A ARS, Gedipl. Erkend Dansleeraar. in de bekende overdekte Veehallen aan den Engelschenweg. IV ïiiïiarGfnffon moderne ruitstoffen 26—29-38-44 i Cl j a a 1 O lUIiC 11 zeer fijne wollen ruitstoffen 68—89 crêpe de chine alle kleuren 39—59 cent. prima wollen stoffen 179-198-225 Jlampc ntllA\7/>ro pracht moderne modellen Cl 111 C O jJ'Li JA J VClo kosten bijna niets meer 59-79-98 De prima prima hoog moderne 3.25-3.45-375 diverse kleuren mooie kwaliteit 28 cent BontkrdnPD Voorradig in groote verscheidenheid PRIJZEN LAGER DAN OOIT. Het Bestuur van het Water schap DE BINNENPOLDER VAN WAALWIJK 55094 zal aanbesteden: Biljetten moeten vóór 25 Sept. worden ingediend bij den Voor zitter den heer H. IIÓFFMANS. Inlichtingen verstrekt de Opzichter ARN. v. d. BROEK. GEVRAAGD, 55096 wegens ziekte der tegenwoordige Grootestraat 150, WAALWIJK. MliT-K&THOLBËKE®; kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Maandag 30 September weer te consulteeren. worden door ons geleverd in prfitta uit voering en aan billijke prijzen. Door onze bemiddeling krijgt men hetzelfde werk aan dezelfde prijzen. Doet uwe bestellingen dus bij Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten Ja. A.FredeHks,Mag.2)e2on, Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 4