RECHTZAKEN, UW KRANT BURGERLIJKE STAND, AGENDA'* SPORT, „De Echo van het Zuiden' and. Het gaat ten slotte uiteindelijk piet alleen om het lot van ons ^derland, het gaat om het lot van de wereld. U. Mijnheer de Redakteur,hartelijk (iank voor de opname. Hoogachtend KIEZER. Wat is deualulie en deflatie In .De Echo van het Zuiden- van 21 Sept. verscheen onder boven staande titel 'n ingezonden artikel, waarin als nadeelen der devaluatie worden genoemd Stijging der prijzen van geïmponeerd wordende goederen en stijging (in guldens gerekend) vau de schulden in buitenlandsche valuta giet hetzelfde percentage als waarmee gedevalueerd wordt. Mag ik opmeiken dat 't percentage van deze stijging grooter zal zijn dan dat der devaluatie. Bij een devaluatie met 40°/0 worden met één slag de huiden en looistoffen niet 40 maar ruim 66°/0 duurder. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de plaatsruimte. J. F. Drunen, 27 Sept. '35. Geachte Hoofdredacteur, Verleen mij een kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen blad Het is mij opgevallen, hoe verschillende goed bedoelende ingezonden-siukken-schrij vers gebruik maakten van Uw gast vrijheid om Drunen op haar ver. schillende tekortkomingen te wijzen. beste collega's, zou ik U willen noemen, ik vind het prachtig, buiten gewoon aardig om Urunen zoo te willen opwerken. Maar daarvoor is een „nationale" samenwerking noodig van alle inwoners van Urunen. Wij komen een Oranje vereeniging te kort- maar zou zich daarvoor niet 't best een reeds bestaande vereeniging of enkele vereenigingen, zooals har- moniëu en zangvereeniging in onder linge samenwerking voor kunnen inierresseeren, zoodai van hen per saldo de leiding uitgaat. Ook een St. Nicolaasfeest moester komen. Wij allen weien, hoe op de scholen hier reeds ook in onze ge meente een mooi voorbeeld van wordt gegeven. Vraag daarover onze kin deren. Zouden de leden van de werklieden vereniging hiervoor nu niet het initiatief kunnen nemen en dan dit doorzetten want het is voor hun eigen kinderen. Vanzelf komen we dan tot een uitbreiding en men zal onder vinden, dat geheel Drunen meeleeft. Wij als rasechte Drunenschen weten heel goed, dat iets nieuws oprichten ten onzent zeer moeilijk is. Daarom moeten die verschillende hiervoor aangeroerde onderwerpen noodzakelijk worden uitgewerkt door reeds bestaande vereenigingen. Wij behoeven onze dorpsche politiek niet te fnuiken, maar ieder weet evengoed als ik het weet, hoe het er bijstaat en wat in Drunen de groote sta-in-de-weg nog is: de z. g. „twee partijen", die in scherpte tegenover elkaar den laatsten tijd gelukkig zeer verminderd zijn. Daarom is hetdeR.K. Werklieden- vereeniging, die naar voorbeeld van Nieuwkuijk en andere plaatsen zorg kan dragen voor een waardig Sint Nicolaasteest voor hun kinderen. Daarom reken ik op den steun van voornoemde vereeniging en hoop, dat zij mijn voorstel eens onder de loupe zullen nemen en eens te berde brengen op hun bijeenkomsten. Verder hadden wij nog heel hard noodig een middenstandsvereeniging en een jonge middenstandsvereeniging. maar daar hoop ik later nog eens op terug te komen evenals op 't Oranje feest Mijnheer de Hoofdredacteur hartelijk dank voor de verleende plaatsruimte INWONER. Geachte Heer Redacteur, Zij het mij verdund een plaatsje te vragen in uw blad? In antwcgird op uw schrijven van Zaterdag 21 Sept. j.l Ten 1ste komt inzender mij toe- roepen Maak den boom goed, dan zullen de vruchten ook goed zijn. Daar ben ik 't roerend mede eens. Maar waar zouden wij al moeten beginnen om dien boom goed te maken? Want in welk een bodem heeft die boom zijn wortels al niet ingeslagen? Dat komt mij van 's men- schen kant bezien onmogelijk voor, terwijl toch de schuld daarvan aan 's menschen zijde blijft liggen. Ten 2de U zegt, men moet zich niet op Gods Woord beroepen, als er regelementen zijn die dat Woord in den weg staan. Reeds enkele jaren geleden had deze kerkeraad dit art. in haar rege- lement bepaald, aangaande 't geknipte haar en nog soortgelijke dingen voor diegenen die voor hun kinderen den Doop begeerden Dus stond dan ook dat regelement Gods Woord niet in den weg. Ten 3de. U vroeg of dit het middel was tot bestrijding om medèlijden te wekken, en martelaar te spelen Neen inzender, want ik sprak van diegenen wien de Waarheid nog dierbaar was, want daar behoeft men 't medelijden niet te wekken, nog veel minder martelaar te spelen, daar dezulken bij het hooren van dergelijke dingen, die de kerken binnen sluipen aan stonds het hart stemt tot smart. En wat aangaat de buitenwereld, nu daar is het zeker niet op zijn plaats, want die maakt er 'n spot toneel van En een belijder der kerk, zonder meer. ais men daar dit standpunt naar voren brengt, dan moet men zich in de meeste gevallen tevieden stellen met blakende vijandschap. Dus om dan te denken, dat dit voor middel moest dienen, dat ware de dwaasheid gekroond. Ten 4de. U vroeg of die heidenen pas in 1935 gekomen waren Als dat waar was dan had een Asaf in Ps. 79 daar niet over behoeven te klagen. Neen inzender dat is de strijd die de ware kerk altijd gehad heett, om dat zij schijn en wezen van elkander heeft te scheiden. Wat aangaat die kerkeraad, wat hun nu te doen staat, wil ik als buitenstander niet beoordeelen, mij dunkt dat ligt voor de hand. En dat er nog ernstiger problemen zijn dat denk ik ook wel, maar daar gaat het nu hier niet over. Ten 5de. U zegt, zou het niet meer ter eere Gods zijn als ouders van kinderen, die den Doop ontvangen hun ja woord in het leven bevestigen. Maar hoe is dat aan te nemen van ouders die Kerk en kerkboek goed met rust kunnen laten, dan net wan neer zij een kind wenschten gedoopt te zien. Ten 6de. U zegt, dat zoo'nVolks- regeering aan alle menschen den dwang der tien geboden wil opleggen, om die te handhaven in 't politieke leven. Over het politieke leven daar gaat het hier niet over, hier kwam ter sprake het kerkelijk leven. Maar toch omdat U dat aanhaalt wil ik U mijn meening wel zeggen: Eene Overheid die zich met den naam van Christelijk laat noemen, regeert m.i. bij de gratie Gods, dus is die Overheid als vanzelf gebonden aan de geboden Gods. Komt zij nu die geboden verwerpelijk of minder- waardig achten, dan regeert zij niet bij de gratie Gods. maar bij de gratie van menschen. En hiermee hoop ik te kunnen volstaan. En U Mijnheer de Redacteur dank ik voor de plaatsruimte en teeken hierbij als Toeschouwer Sprang-Capelle. ZUINIG GEMEENTELIJK BEHEER. Waspik, 25-9-'35. Open brief aan den Raad der gemeente Waspik. Edelachtbare Heeren. Het zij mij vergund langs dezen weg onder Uwe aandacht te brengen, dat het mij ten zeerste vèrbaasd heeft te zien op welke luchthartige wijze Uw college omspringt met de zoo schaarse belastingpenningen van de ingezetenen onzer gemeente. In de laatste vergadering van den ouden gemeenteraad werd na rijp overleg besloten tot het vernieuwen van den weg in Waspik—Boven, ondanks het feit dat deze afdoende verbetering zware eischen stelde aan de gemeentekas. Dit besluit viel toe te juichen, daar deze verbetering strikt noodig was en het niet aan gaat steeds maar weer ook het aller noodzakelijkste werk uit te stellen in verband met de slechte tijds omstandigheden. Zou Uw college dit laatste tot zijn gewoonte maken, dan geloof ik dat het daarmede de gemeente een slechte dienst zou bewijzen, daar genoemde verbete ringen dan wellicht jaren op zich zouden laten wachten en de wegen dan geleidelijk aan in zulk een con ditie zouden zijn gekomen, dat af doende verbetering niet dan met zeer hooge kosten zou zijn te be reiken. Op dit raadsbesluit zal ik dus allerminst critiek uiten. De besluiten van Uw college, ge nomen in de vergadering van Vrijdag j.l., mogen m.i. echter niet zonder een woord van afkeuring passeeren. Wat is immers het geval Nu men met de wegverbetering bezig is, steken de bewoners van enkele andere wegen de hoofden bij elkaar en dienen een adres in om ook verbetering van hun weg te vragen. Uw college overweegt dat alle inwoners gelijke rechten hebben DRA1SI}1A-vanVALKENBUR< e- A ••iLEVEflTRy LEEUWARDEN en dat het goedkooper is alle ver beteringen tegelijk uit te voeren en besluit zonder blikken of blozen maar weer een crediet te voteeren van f2500, zonder daarbij erg veel woorden vuil te maken aan 't feit dat deze uitgave wel eens tot be- lastingverhooging zou kunnen leiden. De verklaring van den voorzitter op dit punt was tenminste in het geheel niet positief. Waartegen gaat nu mijn bezwaar? Ik ben van meening dat, wanneer deze laatste verbeteringen beslist noodig zijn, daartoe al in de vorige vergadering had behooren te worden besloten. Had men de uit voerende maatschappij ineens voor drie wegen tegelijk laten inschrijven, dan zou dit de gemeente waarschijn lijk al direct een beduidend voordeel hebben gegeven. De handelwijze, die Uw college thans gevolgd heeft, is m.i. verkeerd. Om toch maarzeker geen deel der bevolking voor het hoofd te stooten en omdat het werk nu ineens kan doorgaan besluit l tot nieuwe verbeteringen Maar wan neer men deze maatstaven aanlegt, dan kan men er toe komen alle gemeentewegen van een nieuw weg dek te voorzien. Als de bewoners van een ietwat modderigen weg een adres aan den raad sturen, dan kunnen ook zij op gelijke rechten aanspraak maken. Zoo stelt de raad hier een precedent, waarvan de ge volgen moeilijk te overzien zijn. En in een tijd, waarin men met de gemeentefinancien zoo zuinig mogelijk moet omgaan, moet men toch niet zoo lichtvaardig over be dragenvan enkele duizenden guldens oordeelen. Hopende dat Uwen raad zal be denken, dat een gezonde financieele positie de beste waarborg is voor het behoud van onze gemeentelijke zelfstandigheid, teeken ik met ver schuldigde hoogachting, Uw.dw. CRITICUS. M. P. v. H., Hedikhuizen, rfjwiel zon der rem, 4 boete of 4 d. h. J. J. v. B-, Vlijmen, rijwiel zonder licht, berisping. G. H. H., Drunen, idem, berisping. J. P. K., Haarsteeg, venten, 1 boete of 1 d. h. A. C. P. v. N., Vlijmen, arbeidswet, 30 boete of 30 d.h. W. de L., Waalwijk, drankwet, 50 boete of 50 d.h. J. V., Vlijmen, loopen over weiland, 7,50 boete of 5 d. h. B. J. v. E., Vlijmen, idem, 7,50 boete of 5 d. h. P. v. E., Sprang-Capelle, te zware la ding, 10 boete of 10 d. h. J. L. J. L., Vlijmen, te hard rijden, G boete of 6 d- h. P. v. E., Vrijhoeve-Capelle, ondeugde lijk stuurtoestel, 25 boete of 25 d. h. M. A. Z., Raamsdonksvcer, geen signaal geven, 3 boete of 3 d. h. J. D. Kaatsheuvel, dronkenschap, 10 boete of 10 d. g. (y MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek MARKTBERICHT. Waalwijk, 26 Sept. 1935. Varkens f 12.f 1.4— Eieren 34 cent. Veilingbericht van 26 September 1935- Transpirant 1014 ct.; Koningsrood 69 ct.; Wit appel 510 ct.; Peppeling 011 ct.; Keulsparadijs 46 ct.; Sterap- pel 58 ct.; Dirk appel 46 ct.; Kers- wiek 46 ct.; Goudreinet vol 16 ct.; Ster appel 26 ct.; Bellefl. appel 13 ct.; Div. val appel 14 ct.; Triumfs 6— 10 ct.; Willems 36 ct.; Maagdepeer 3 5 ct.; Knol 1h1 ct.; Reure 25 ct.; Druiven 2226 ct.; Druiven Wit 2627 ct.; Druiven II 1016 ct.; Spinazie 2 6 ct.; Porcelijn 34 ct.; Juin 121/» ct.; Sjalotte 47 ct.; Tomaten 2—4 ct.; Spruitjes 1825 ct.; Spruitjes II 814 ct.Snijboon 2536 ct.; Snijboon II 10—20 ct-; Snijboon III 4—8 ct.; prin ces 1524 ct.; Princes II 412 ct.; Ren- tegevers 617 ct.; Princes zonder draad 1219 ct.; Wagenaars 59 ct.; Pronk- boonen 24 ct.; Heinrichries 611 ct.; Noten 911 ct.; alles per K.G. Bloemkool 812 ct.; Bloemkool II 4 7 ct.; Bloemkool III l1/»4 ct.; Roode kool 511 ct.; Roode kool II 24 ct; Savoiekool 36 ct.; Savoiekool II 12l/2 ct.; Witte kool 27 ct.; Knolselderij 2 31/- ct.; Sla 1h21/* ct.; Andijvie VIo ct.; Noten 4/10—5/10 ct.; alles per stuk. Selderij 1/3—1 ct.; Kroten 1—2 ct.; peen 2—4»/2 ct.; preij 8—14 ct.; alles per bos. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »Moord in de school». Zaterdag en Zondag, R.D.B.-1 heater, »G'schichten aus dem Wienerwald». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertatel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal U.S Dinsdag 7—8.3Ü uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.3U uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiêkl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis U. L. School. w. s. c. Het eerste elftal staat morgen voor een lastige taak. Het spelen van plaat selijke wedstrijden is altijd 'n riskan te onderneming en daarom zal hel morgen in Baardwijk wel weer ,,een dubbeltje op zijn kant" zijn. We zijn er van overtuigd dat W.S.C. deze ont moeting moet kunnen winnen, als de zenuwen tenminste geen al te groote rol spelen. We drukken de zwarthem- den nog eens op het hart onze wenk van Woensdag niet te vergeten en vooral te spelen met zelfvertrouwen, ook al mocht het soms wat tegen zit ten. Op het W.S.C.-terrein kunnen we een aardige partij verwachten tus- schen W.S.C. 2 en N.O.A.D. 4 uit Til burg. Eigenlijk tegen de verwachting in heeft W.S.C. twee uitstekende over winningen behaald en men zou daar om geneigd zijn de ploeg ook thans een goede kans te geven. N.O.A.I). 4 beschikt echter over een goed elftal en het zal daarom de zwarthemden niet gemakkelijk worden gemaakt. Deson danks hebben we goede hoop op een uitslag in het voordeel van W.S.C. Het derde elftal gaat op bezoek bij Capelle en zal daar vermoedelijk een nederlaag te slikken krijgen. R. W. B. Zondag a.s. komt R.W.B. voor de tweede maal voor de competitie in 't veld en wederom is het een Bossche tegenstander, n.l. Bossche Boys, die de competitie inzette evenals R.W.B., zoodat het voor R.W.B. oppassen zal worden en van het begin tot liet einde zullen zij dienen aan te pakken, wil len zij succes boeken. Bossche Boys zal zeker op revanche belust zijn, wat de wedstrijd zelf ten goede zal komen, zoodat er voor de voetballiefhebbers weer heel wat valt te genieten. R.W.B.'ers, speelt de wed strijd met geestdrift en met vuur, zoo als we dat vroeger zagen. Laat uw supporters Zondag a.s. eens juichen. Aanvang half drie. JULIANA—W.S.C. Zondag a.s. speelt Juliana haar le competitiewedstrijd en als inzet de eerste plaatselijke ontmoeting tegen W.S.C. Het is enkele jaren geleden dat beide vereenigingen elkaar in de com petitie ontmoet hebben en vol span ning wordt de wedstrijd dan ook te gemoet gezien. Het is moeilijk een voorspelling te wagen omtrent den uitslag, vooral bij een plaatselijke ont moeting, daar beide elftallen er alles op zullen zetten om de punten in de wacht te sleepen. Dat er voor dezen wedstrijd groote belangstelling be staat, is te begrijpen, daar elk sport liefhebber uit Waalwijk en omgeving Zondag op het Julianaterrein aanwe zig zal zijn om dezen wedstrijd bij te wonen. Wij vertrouwen dan ook dat liet publiek zal medewerken om dezen wedstrijd een goed verloop te doen hebben en dat wij van een mooicn spannenden wedstrijd mogen genie ten. De wedstrijd wordt geleid door <len heer Graffen uit Bergenopzoom. Donateurs worden er aan herin nerd dat de nieuwe seizoenkaarten aan hel loket verkrijgbaar zijn. Werkloozen hebben op vertoon van hun werkloozenkaart 10 ct. reductie. Aanvang van den wedstrijd om half drie. W.V.V. Blauw-Wit. Zondag 29 Sept. zal de V.V. Blauw- Wit haar 1ste competitiewedstrijd spelen in de eerste klasse B.V.B. In deze afdeeling spelen de volgende clubs: Juliana 1, Heusden, R.W.B. 2, Capelle 1, W.S.C. 3, Baardwijk 2, Wilhelmina 4, B.V.V. 4, beiden uit Den Bosch. Deze vereenigingen beschikken al len over flinke elftallen, waaraan Blauw-Wit de handen meer als vol zal hebben, maar als onze jongens wil len werken, zullen wellicht toch nog enkele eervolle resultaten te bereiken zijn. Het toeval wil dat Blauw-Wit Zondag 29 September reeds naar vrij wel de sterkste uit deze afdeeling, n.l. Juliana 1 Heusden moet, om haar te bekampen. Niettegenstaande zijn wij benieuwd hoe Blauw-Wit liet er Zon dag af zal brengen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van den heer Jan zen uit Den Bosch. R.K. V.V. HERCULES. Het eerste elftal speelt a.s. Zondag zijn eerste competitiewedstrijd en moet het 2e elftal van D.E.S. in Kaatsheu vel gaan bekampen. Aanvang 2 uur. Vertrek per fiets om 1 uur. Het 2e elftal speelt eveneens zijn eerste competitiewedstrijd en krijgt Uno Animo 3 op bezoek. Aanvang 2 u. R.K. V.V. H.E.C. H.E.C. 1R.K.T.V.V 2. Zooals we Woensdag j.l. reeds heb ben aangekondigd, zal morgen de com petitie voor H.E.C. 1 een aanvang ne men. Het eerste treffen tegen de pas gepromoveerde kampioen R.K.T .VA 2 kan reeds al zeer spannend worden. Immers, het gelijke spel tegen het ster ke W.I.K., dat deze vereeniging Zon dag j.l. wist te behalen, spreekt al aanstonds voldoende van de kracht «welke van R.K.T.V.V. kan uitgaan. De lH.E.C.'ers zullen dus wel oppassen en bun tegenstanders niet onderschatten, daar anders zeker een nederlaag in het verschiet ligt. Wij vertrouwen dat de geelheinden, die een elftal in het veld zullen brengen met een kern van jeug dige spelers, zich vol vuur in den strijd zullen werpen om deze eerste wedstrijd met een overwinning tet doen eindigen. Het publiek, dat tot heden nog geen kennis heeft gemaakt met het spelpeil van de 3e klas I.V.C.B., raden wij aan dit Zondag a.s. eens te doen. De jeug dige H.E.C.-ploeg tegenover een waar dige tegenstander waarborgt u bij voorbaat een faire, aantrekkelijke wedstrijd. H.E.C.'ers, stelt uwen aan hang niet teleur, werk van het begin tot de laatste seconde voor al hetgeen gij waard zijt. Wordt dan verloren, dan is het eervol, hebt gij succes, des te eervoller is dan uw overwinning. De wedstrijd zal aanvangen om 2.30 Antonius Joh. van Strlcn en Elisabeth J. van Seters. Wilhelmina C. M. dv. Johannes Adr. Kamp en Huberta Joh. de Bont. Arle M. zv. Aric Ant. Egas en Teuna P. van der Stelt. Overleden: Antoinetta M. A. Theuns 5 jaar. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Jacoba Louisa Laurcntia Martina dv. F. W. Koningstein-Xhaflaire. llenrica Fran- cisca Johanna dv. C. F. van Strien-Goossens. Maria Elisabeth Wilhelmina dv. C. A. J. Vcr- brugge-Dirven. Jacobus Marinus Cornells zv. J. C. Baijens-de Ruijter. Cornelia Gerarda dv. S. P. Michiclsen-van Rooij. Huwelijksaangiften: André P. M. de Wit 20 jaar en Johanna N .M. Broeders 25 jan.rTheo doras W. Zijlmans 25 jaar en Johanna van Don gen 20 jaa.r Gehuwd: Puulus M. Groenendijk 23 jaar en Anna J. Okkerse 29 jaar. Gevestigd: Catharlna Chr. A. M. D. Banning uit Diemen. Maria Johanna Janssen uit Rot terdam. Francisca W. Mandeis uit Uden. Maria H. Gerritsen uit Breda. Cornelia Th. Leeggangers uit Dussen. Vertrokken: Adriana de Ruijter naar Dongen. Wilhelmina A. v. d. Pluijm naar Dussen. Cornells J. Schott naar Amsterdam. Antonla C. van Veltlioven naar Tilburg. WAALWIJK. Vnn 20—27 Sept. Geboren: Johannes C. zv. J. M. Maas-Meijers. Petronella M. dv. W. L. van Muilekom-Sleen- hoff. Anna J. M. dv. J. W. Rombouts-Mollcn. Cel lus J. zv. J. de Waal-Koppe. Overleden: Ha. v. Delft 2 jaar. H. J. v. Hul ton 56 jaar. echtgen. van L. H. Pullens. Huwelijksaangiften: P. G. van Iersel 28 jaar en C. J. Verhulst 20 jaar, beiden alhier. P. A. van Wocnsel 29 jaar en J. A. van der Pluijm 27 jaar, beiden alhier. Gehuwd: Nic. F. Trommelen 27 jaar en Aa. P. van den Houdt 24 jaar, beiden alhier. Ingekomen: O. Noach van Tilburg. Aa. J. Chr. Mooncn van Tilburg. Ma. van Haern van Haarcn. Aa. M. L. Wetcrings van Laren. E. Konn van 's-Boscli. Ba. G. Lclicveldt van 's-Bosch. A. van Dijk van Loonopzand. .1. Kempenlus van Breda. Vertrokken: P. A. van Vugt naar Vught. W. H. J. P. Schuurmans naar 's-Bosch. Za. Groe- ncndaal en gezin naar Oss. Aa. W. Nieuwen- liuizcn naar Heemstede. M. J. van Loon naar Drunen. P. van Iersel naar Gemert. Ha. J. C. Lipman naar Einmcn. La. M. Kreeft naar Eindhoven. RAAMSDONK. Van 14 t.m. 20 September 1935 Geboren: Anton Adr. zv. Gerardus R. Vermeer en Johanna Am. van Kappel. Hubertus A. J. zv. Hubertus Mart. Joore en Elisabeth Joh. van Vugt. Cornelia E. dv. Johannes Wieringa en Franelena C. Kieboom. Gerardus P. J. M. zv. Johannes Adr. t. Snelders en Anna de Vlaming. Henricus Joh. M. zv. Johannes Fr. M. de Beer en Rosalia M. Clacsscns. Hendrica Ant. dv.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 11