BRIEF PLAATSELIJKE BERICHTEN, UIT DE DRUNENSGHE HAAI. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! SPRANG.CAPELLE (Vm. Sprang.) Predikbeurten Zondag 29 Septembi r 1935 in de Ned. Herv. Kerk vm, 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk vm. 9.30 uur en nm. 5 uur Ds. J. C. Hagen. De sociale studieclub van den Chr. Besturenbond zal a.s. Maandag des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Besturenbond hare cursussen hervatten. Door den heer Adr. Bras penning zal worden ingeleid: »De geestelijk-zedelijke beteekenis van de werki00zenzorg«. Donderdagavond 26 September hield de Sprangsche Jongel. Vereen, op G.G. „Timotheus" een propaganda, avond in de Consistorie der Ned. Herv. Kerk te Sprang. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Ds. Bousema, Burgemeester Smit en den geheelen kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Sprang. Om 8 uur opende de voorzitter de vergadering met het zingen van Ps. 27 2 en 7, waarna hij voorging in gebed. Na het lezen der notulen door den secretaris las de voorzitter Hand. 25 13 27 en gaf vervolgens het woord aan Burgemeester Smit, die inleidde „Paulus voor Agrippa". Direct aansluitend op de inleiding werd gezongen Ps. 89 8 waarop de voorzitter de inleiding in bespre king gaf, waarvan tamelijk druk gebruik gemaakt werd. Om des tijds wille werd de be spreking gestaakt en hield men een oogenblik pauze. Na de pauze behandelde een der leden der Sprangsche J V het onder, werp „Regeeringsbemoeiing*, waarop eveneens een flinke bespreking volgde. Na de rondvraag dankte de voor- zitter allen die tot het slagen van dezen avond hadden meegewerkt en zong men vervolgens Ps. 90 1, waarna Burgemeester Smit deze ver gadering sloot met dankgebed. CAPELLE. Naar wij vernemen zal Ds. Cuperus Zondag 29 Sept., des namiddags een vacaturebeurt vervullen te Raamsdonksveer, zoo dat ds. Cuperus alleen des 's mor gens om 9 uur 30 zijn eigen ge meerite in de Ned. Herv. Kerk te 's GrevelduinCapelle kan voor gaan. Des namiddags zal dus in de Ned. Herv. Kerk te's Grevelduin—Capelle geen dienst gehouden worden. In de Ger Kerk te Vrijh.-- Capellc zal Zondag 29 September tweemaal dienst zijn en wel des 's morgens om half tien en des na middags om half drie. In deze beide beurten zal ds. Iveijzer voorgaan. Dinsdag 8 Oct. 1935 des avonds om 7 uur hoopt de ring van N. H. J. V. op geref. gr. »'s Grevel- duin-Capelle en omstreken« haar 10—jarig bestaan te berdenken in de Ned. Herv. Kerk te 's Grevelduin- Capelle. Een gedachtenis—rede zal RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal er in de Dorpsche Kerk leesdienst worden gehouden in de Veersche Kerk treedt om 2 uur op Ds. Cupérus. 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoopl Alhier werd door K'. S. een ooievaar gevangen, die volgens een ring behoort aan het Museum te Leiden. Zaterdag zal de Gem. Zang vereeniging «Excelsior* deelnemen aan een concours te Scheveningen te houden. louw op was 1 Boven het kastje hangt in een lijst een spreuk; ze kent hem wel van buiten, zo vaak is ze hier geweest 1 En ze weet ook heel goed, dat er onder het glas, dwars over de drie laatste regels heen een dode duizendpoot ligt, waar ze dikwijls met een griezelig gevoel naar gekeken heeft Och daaraan nu niet denken 1 Hij is dood en zit achter het glas. »Open de deur! Hier liggen de touwen, op grote kluwen! Wacht, die stop ik in de voetenzak, zo kan ik alles het beste dragen Hier is een doek, die kan ik ook gebruiken, en dat vloerkleedje neem ik ook mee. En wat is dat dan O, prach tig, een leren foedraal. Pak an O, daar zit een beker in. Die zetten we weer op de grond en het foe draal nemen we mee. Dat gaat alle maal in de voetenzak. En nou de doeken, hier één, daar één. Heb ik alles Ja En nu vooruit, weer naar boven.» Ze stiet met haar hoofd tegen de tialie van de sacristie en kon niet dadelijk de deur vinden. Een plot selinge angst overviel haar. »Gauw, vlug naar boven I In de mannenbanken ben ik veilig, O, naast mij, daar is de geestelijke! Die wil mij de pas afsnijden. En o daar in de donkere gang ligt de duizendpoot, reusachtig groot «Gauw op de bankAh, daar schijnt de maan, daar kan ik veilig lopen. Maar nu ben ik aan het eind van de bank, en ik moet naar be neden. Daar is een vlek maanlicht. Daar kijk ik naar en daal onderwijl op de vloer. En nu naar de deur. Gelukkig! De trap op! Vlug, snel! Ze zitten me achterna! Kijk, daar zit wat in de hoek, en 't ademt uitgesproken worden door den stichter van den ring ds. Meijers uit Utrecht; terwijl Prof. Severijn een meer algemeen onderwerp zal behandelen. De ring van Ned. Herv. J. V. op gerf. gr. »'s Grevelduin Capelle en omstreken» waarbij aangesloten de jongelingsvereenigingcnte Capelle, Besoijen, Sprang, Kaatsheuvel en 'sGravemoer hoopt binnenkort te Besoijen bijeen te komen. Zooals bijna regel geworden is zal op deze vergadering weer een on derwerp behandeld worden door den Bondssecretaris den heer II. J. van Erven uit Utrecht. Hel bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. Kommers onder architectuur van den lieer J. Michaël is na gehouden aanbesteding opgedragen aan den heer H. Wagemakers. De dit jaar door den heer A. Cové alhier grootgebrachte ooievaar was reeds sedert j.l. Zaterdagavond niet meer ter plaatse gezien, zoodat men algemeen dacht, dat het dier zich naar warmere streken had be. geven. Dit is evenwel niet het geval, want Donderdagmorgen 1.1. ver toonde de vogel, na enkele dagen van omzwerven, zich weer bij de woning van zijn verzorger. A.s. Zondag hoopt des nam. 2 uur voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden ds. Bousema uit Sprang. Js Voor middags half tien leesdienst. Voor de voetbalvereeniging «Capelle», welke dit seizoen speelt in de le klasse B.V.B. begint a s. Zondag de competitie. Dien dag zal gespeeld worden tegen WSC 3 fiit Waalwijk. ook, ik voel het. Het ademt als een mens.- En wat een gloeiende ogen O, 't is een uil. Gauw er langs, toe dan, vlug! Nu nog de laatste ladder op! Dan is daar weer het licht en de klokken zijn erO, wee, de doeken fladderen achter me aan I Ze kunnen 111e zó grijpen. Maar ze grijpen me niet. Greta, Greta, help me! Nu nog vijf, nog drie treden! O, ik kan niet meer. Gelukkig, daar is de laatste opening het valluik is open daar houd ik me aan vast. Wat klep je naar boven? Kom, met verder, blijf liggen Wil je me met naar boven laten, jij ondeu gende plank En ik heb je straks zelf naar boven geduwd. Nu voor uit, naar boven Gelukkig, gelukkig, ik ben er weer!» (Wordt vervolgd). Raadsels. 1 Toen ik was jong en schoon Droeg ik een blauwe kroon, Toen werd ik oud en stijf Kreeg ik een band om 't lijf, I Toen ik was afgesneden Werd ik in de schuur gereden, Daar werd ik geschopt, getrapt, 1- geslagen. En toen ik al die slagen Geduldig had verdragen, Werd ik daarna door keizers, koningen en vorsten gedragen, En toen ik nergens meer voor erd ik naar de papiermolen gebrocht. 2 Welke bloemen groeien in één nacht. RAAMSDONKSVEER. Woensdag avond circa vijf uur zijn op den Kerkweg, tusschen Baamsdonksveer en Raamsdonk(dorp), twee wielrij ders door een kermis -auto met aanhangwagen, die kwam van de richting Waspik, aangereden. Een der wielrijders een persoon uit Waspik bekwam niet ernstige verwondingen aan een been, en moest zich direct onder geneeskun dige behandeling stellen. De andere wielrijder kwam er met lichte ver wondingen en den schrik af. Beide fietsen werden nog al be schadigd. De bestuurder van den kermis— auto reed door, zonder zich iets van de gewonden aan te trekken. Het nummer van de auto kon echter worden genoteerd, zoodat de politie hem wei zal weten te vinden. Op den hoek van de Groen- steeg en de Dubbeldamstraat had Woensdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De oorzaak was dat de wielrijder niet goed uitweek. Het rijwiel werd ernstig beschadigd en de berijder bekwam lichte ontvellingen. Door de politie is procesverbaal opgemaakt. De speldjesdag ten bate van de plaatselijke crihscomité's zal in deze gemeente worden gehouden op Woensdag 2 October a.s. GEEBTBUJDENBEBG. De land- bouwer J. J. van Dongen Dirven, behaalde op den Fokpaardendag te Ginneken met zijn ingezonden mer ries, nl. Oda v. d. Arenberg, Blanca, Mina van Leeuw, Truus v. d. Venus en Flora resp. een le, 2e, 3e, 4e, 5e en 7e prijs. Bovendien verwierf de merrie Flora nog ten 2e prijs met haar. afstammelingen. \j In verband met de Zondag in de Ned. Herv. Kerk te Baamsdonks veer te houden kerkdienst door Ds. Cupérus, zullen Zondag a.s. in de Evangelisatie Eben Haezer geen diensten plaats vinden. DUSSEN. De vrouw van den heer G. K. had 't ongeluk bij T houthak ken in haar hand te hakken waar. door een harer vingers bijna geheel werd algehakt. Zij bekwam een diepe en ernstig bloedende wonde. Bij de alhier gehouden ver keerstelling werden de volgende resultaten bereikt 9 Sept. Richting Hank84 auto mobielen, 522 rijwielen, 62 voertui gen. Richting Almkerk 75 automo bielen, 365 rijwielen, 85 voertuigen. Richting Dussen: 150 automobie len, 95ö rijwielen, 94 voertuigen. 18 Sept. Richting Hank: 77 auto mobielen, 638 rijwielen, 65 voertui gen, richting Dussen 170 automo bielen 1067 rijwielen, 117 voertui gen; richting Almkerk: 110 auto mobielen, 692 rijwielen, 71 voertui gen. Drunen, 26 Herfstmond '35. Munheer de Kraantenfebrieker, Un oardig begin vandoag, heur ik oew al zeggen, munheer. Ik zal oew verkloaren woarom .Mee al dat boa- musweer is munnen kop een bietje 111 de war gerokt en doaroin hek eenen gekke noam veur de mond geschreven en linnen oardige noam veur jou. Om op munnen apperdepoo leruug te komen, wat hek van de leste virtien doag toch veul Drunensche schrijvers in oewen kraant gezien, mèr eenen doarvan hee 111e heelegoar ingepalmd. Dat is die kleine Tini Brok, woar ge virtien doag gelejen een opstel van in oewen kraant had stoan. Eerlijk ge- zeed munheer, ik heb 't uitgeknipt en ik zal 't bewoaren. Dat hadde gij mooi gedoan Tini, 0111 zooiets in een opstelleke te schrijven van de kraant en doar dan, zook 0111 heuer goan, nog unnen prijs mee te verdienen op den koop toe! Ge lied dat mooi beschreven van oew club en ik hoop demme nog meer van oew beuren. Bij den munheer van de kraant zak een goei woordje veur oew doen, dat hij oew benoemd es briefschrijver uit de Drunensche haai es ik er nie meer zij. Oewe noam, die is al in orde, doar hoef ie dan niks meer oan te veraanderen. Tini, ik nuum jou vort Tienus 2 en gij hezurgt oons nog eens een opstel leke bij gelegenheid in den Echo. Z011 kroanig boske, munheer, mèr die hemme in Drunen meer! Dat bed de van de week zeker wel gebeurd. Ik bedoel de Romereizigers, mèr och, doar zedde gullie oons ook wir mee veur gev.ist, dat is woar ook. Wolk ook! Witte woar ik nou nog op zit te star ren? Dat één van die lui of allebaai oons 11011 nog eens eenen oavond zal- len bezurgen, woar ze vertellen van dur reis. We hebben ze vol spanning gevolgd en doarom begrèpte wel, dem me nijsgierig zijn 0111 doar meer van te beuren. Ollee, dat hemme misschien dan nog te goed, zaniine mèr denken. Mee nog meer achting zamme de Zondag wir een van oons durpsgenoo- ten zijn irste Plechtige H. Mis zien op- droagen. Zijn der in den omtrek ge- mintes die dat zoo dikkuls in dur mid. den meeinoaken? Ik geleuf 't nie, mèr wij es echte Broabanders, goan groot op zooiets en wij leven dan ook echt inee es tur uit oons midden wir tot dieën staand zijn opgeklommen. Dees week zak 1111111 haanden vuil moaken oan een of aander p0|j, tiek feit uit oons durp, mèr wuk eens hebben over de uiterlijke schoon beid, over den buitenkaant om 't z0( mèr eens te noemen, van Drunen. Veurig joar 0111 deze tijd, hak meen ik, over „tuintjes verfraaiing" We zijn wir in 't noajoar en nou hè|. van de week mun oogen de kost eeni gegeven en de Drunensche hufkes veur de huizen eens bekeken. 't Gift unnen bonte film es ge dan oeuw oogen de kost gift. Ge ziet m0oi mee ijzeren hekketjes afgeinokte lmf. kes; ander mee houten portjes, (vjr avon aander mee muurkes, mèr veul mee heggen, woar ge niks aachter kant vij. nen es unnen grune zooi of een of aan- der strooi- of goudblumke; heggen die geknipt zijn deur nog minder dan amateurhegknippers; heggen mee hul ten en bulten en nog veul meer schak- keeringen diëk gelijk nie kan opnuu- [cnl' men. toeg; Geachte durpsgenooten (loat ik '|j jniet- mèr eens op plechtige toon prebeeren /&ean bedde gullie oew oogen dicht. De ge. Bui minte loat de boel opkappen, loat dt boom opsnujen, al is 't dan overal nie olgens de regelen der snoeikunst mèr dat is nie zoo erg, want de bedoe ling is goed. Wel nou, durpelingen, loaten wij 11011 een veurbild doar oan nemen en \ye gon, nou te beginnen, oons tuin. tjes opknappen en daander joar hem me een comité, dat unnen prijsvroag uitschrijft veur een wedstrijd van de mooiste liufkes veur 't huis. Dan komt Drunen in de hlomme- kes, munheer, en dan rijdde mee oe wen auto deur eennen „lusthof" es ge deur Drunen komt. Zud woar zijn? Dan zeggen de meensen: „'t Durp is al mooi, hoe mooi zal 't dan wel nie in de haai zijn". Krèk, dan moaken we nog rekloame zonder denmie 't weten. Ge ziegged, munheer, wir genog dinges 0111 te schrijven, 0111 eennen nie kraant van vol te moaken en Drunen neli: munheer, die zal 't wel goan inzien ^al demme langs deze weg liullie zoo opf den veurgrond brengen, boven aander Langstroatsche geminten. Mèr we magen er ook zijn ook, dal zeg ik oew. We goan veur gin man uit de weeg. „We zijn niet bang" en ko men gèren noar de Wolksche meskes zee tur lest eenen tegen 111e, die in Wolk iets oant hendje haai. Loat 11111 hebben, munheer, want „berouw komt toch pas noa de zonde" zeggen ze. Nou hek genoeg gezeed veur virtien doag, want ik zij bang dèk 't Wolks vrouwvolk nou oan mun pet krijg, doarom niunheer, Hou doe war. Wisselprijswedstrijden. Zondag 29 September worden op de Rijksschietbaan aan den Horst de wedstrijden 0111 den wisselbeker tus schen de weerbaarheidscorpsen ter plaatse voortgezet. Twee Burgerwacht- af deel ingen en 4 afd. Landstorm ne men hieraan, evenals 't vorig jaar deel. In tegenstelling met het vorig jaar wordt thans door alle schutters met K.S.O. geschoten op 50 Meter, ofschoon alleen de afdeeling Kaatsheuvel van de B.V.L. hierin het geheele seizoen geoefend heelt en de andere corpsen allen op 100 M. geoefend hebben. Mo menteel staat de Burgerwacht met een voorsprong van 3 punten hoven de Landstorm Kaatsheuvel, die 't vorig jaar de bekerwinnaar was. Mooi succes. J I)e Burgerwacht Kaatsheuvel nam met een vijftal deel aan de groote ge westelijke schietwedstrijden van het gewest Noord-Brabant op 25 Aug. en 1, 7, 8, 14 en 15 September te 's Bosch gehouden. Kaatsheuvel kwam uit in de korps wedstrijd C, waarin 84 vijftallen el kaar bekampten. Met een totaal pun- tcncijter van 248 in 1877a sec. wist on ze Burgerwacht zich 110. 13 onder de 84 groepen te plaatsen. In snelheid waren de onzen 110. 4. Op de perso- neele baan plaatste zich: G. v. d. Hoven met 53 punten in 387a sec. op 110. 54. G. Voogd met 52 punten in 417a sec. op 110. 89. S. Pepping met 49 punten in 33 sec. op 110. 151, en A. Schoenmakers met 49 punten in 36 sec. op 110. 156, zoodat ons vijftal ten volle content mag zijn met de ge leverde prestaties. Opbrengst T.B.C.-vlucht. De netto opbrengst van de T.B.C.- vlucht bedroeg ruim 170.—. K.J.M.-demonstratie. Na de goed geslaagde diocesane K.J.V.-dag van Zondag j.l. volgt op Zondag 29 Sept. een groote demon, slratie van de K.J.M.'ers voor de dis tricten Langstraat en Tilburg. O111 half twee zal deze demonstratie op het R.K. Sportpark aanvangen. Medewerkende vereenigingen zijn: Berkdijk, Drunen, Geertruidenberg, Made, Moergestel, Nieuwkuijk, Oister- wijk, Tilburg, Udenhout, Vlijmen, Waalwijk, Waspik en Zevenbergsche Hoek. Er zal een demonstratie gehouden worden in eerste hulp bij ongelukken en verder wedstrijden worden gespeeld 0111 de distrietskanipioenschappen in: Zweedsche stokkenloop, Estafetteloop, Deensche jacht, Autoracen, Anieri- kaansch balspel, Vlaggen wed loop, Sei nen, Kaasmarkt, Estafette met hinder, nissen, Ronde wedstrijd, Groepswed strijd, etc. De Tiroler Mandoline- en Jodelclub zorgt weer voor muziek. Concours Hippique. Het concours hippique, dat voor 14 dagen zoo machtig verregende, wordt Zondag voortgezet. Opnieuw komen 43 ruiters in den ring uit Tilburg, Dongen, De Moer, Loonopzand en Kaatsheuvel. Om 3 uur wordt het af gebroken programma van 14 Septem ber vervolgd met: Worsthappen, stap- draf en galop dressuur, poprijden enz, Als extra nummer zal een jachtrit met hindernissen gegeven worden. De wed strijden worden thans gehouden in de zoogenaamde Wielerbaan op 't Sport park. Groot Bel Canto-concert. 't Is niet van beteekenis ontbloot, nogmaals de aandacht te vestigen op 't groote concert, dat Zondag 29 Sep tember in de zaal van onze zangver. ecniging „Rel Canto" zal gegeven wor den. ij mogen het een verheugend leit noemen, dat Bel Canto er in ge slaagd is onze plaats een zoo hoogstaande vocale avond te vergas ten, want zij, die iets van de presta ties kennen van het ensemble, dat Zondag in de concertzaal bij den heer Jan v. Dun, komt concerteeren, weten dat daar iets geboden zal worden, dat an ij tot heden nog niet in onze zalen gehoord hebben. Zooals wij reeds schreven, èn koor èn leider spreken ons daar borg voor, en de goede pers, die het Tilburgsche Bel Canto hij elk optreden te beurt valt, heeft dit reeds bij herhaling luide verkondigd. Naast de koornummers zullen wij daaren boven subliem solowerk kunnen be luisteren. Mevr. J. Mallens-Vollaers is De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nog sneller, nog krachtiger en nog doeltreffender' Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo «nel als voorheen Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans: 75 ct. F 1.25 F 2.00 F 3.50 3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gabruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger! J.l. Donderdag werd door B. en W. der gemeente Sprang Capelle aanbesteed het verbouwen van het raadhuis te Vrijhoeve Capelle, waarvoor als volgt werd inge schreven A. H. Willemsz Sprang f 1925 J. Michaël Viijhoeve—Capelle f 1868 f. Quirijns Capelle f 1847 J. Kleinloog Vrijh.—Capelle f 1839 D. van Oversteeg Vrijh.—Capelle f 1787 J. Molegraaf Capelle f 1725 H. Wagemakers Capelle f 1722 Alb. Hoefnagel Capelle f 1687 M. van Campen Capelle f 1650 Q. Paans Capelle f 1550 J. W. Nieuwenhuizen Sprang f 1525 Gebr. Spierings Capelle f 1475 De gunning is aangehouden. VELO" VerMgbaar ln onze 100 filialen in Nederland ff Contant^ betaling geen verelschtel \it j docht DE NIJEN TINUS.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6