Jeugd in Nood Aanbesteding. 2-daagsche reis naar Brussel naar Brussel. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. CORRESPONDENTIE. ADVERTENTIEN NET KOSTHUIS R. D. B. Theater ADVERTEERT IN DIT BUD. Reisbureaux Musa Express VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. de bouw van 3 aaneengebouwde woningen voor den Heer W. v. d. OORD-HEYS. Per persoon f2.90 Per persoon f2.50 A. MULOERS-SARS, rent en een schitterende voorzet geeft. De voorhoede is blijkbaar te traag ge weest zoodat deze aanval op niets uit loopt en de DVC-linksachter gemak kelijk werk heeft. De bal belandt in het midden van het veld. De Waspik-links binnen weet hem te bemachtigen. Hij plaast naar de lijn, de linksbuiten stuurt hem met een krachtig schot in het veld, maar voor de aanstormende voorhoede hem kan bemachtigen grijpt de DVC- rechtsachter in en het gevaar is gewe ken. Geleidelijk aan komt er wat meer rust in t spel. Er wordt resoluut ge speeld en als de DVC-midvoor in een onbewaakt oogenblik zich van den bal meester maakt, plaatst deze onmiddel lijk naar de rechtsbuiten die met een scherp schot net even overschiet. Beide partijen gaan gelijk op. Soms lijkt Waspik iets in de meerderheid. Verschillende aanvallen op het D.V.C.- doel volgen elkaar op doch de voor hoede kan blijkbaar haar snellen rechts buiten niet voldoende volgen, zoodat de prachtige voorzetten niet kunnen wor den benut. Een enkele keer slaagt D. V. C. er in het Waspik-doel in gevaar te brengen, maar tot doelpunten komt het niet. Na rust wordt er weer danig aan gepakt. Uit 'n aanval op 't D.V.C.-doel wordt 'n corner geforceerd. Schitterend wordt deze door de rechtsbuiten geno men en prachtig door de midvoor inge kopt, 10. Veel plezier beleven de Waspik-ers van hun voorsprong niet. Want 't spel is nog slechts enkele minu ten oud of de D.V.C.-rechtsbuiten schiet onhoudbaar in. Intusschen valt de regen bij stroomen neer, zoodat de arbiter het maar beter vindt er 'n eind aan te maken. Met de stand 1 1 wordt deze spannende krijg gestaakt. DRUNEN. Sporters. Sporters I speelde in Vught tegen de Zwaluw-reserves en wisten te winnen met 52. Sporters hadden hier een grootere overwinning kunnen behalen, want wij misten in dezen wedstrijd het vlugge spel, dat wij van hen gewoon zijn. Wat meer vuur Sporters I. De Sporters-reserves speelden in En gelen tegen E.V.V. en bracht de punten mee naar Drunen door een 62-over- winning. Deze ploeg speelde in alle op zichten een goede en mooie wedstrijd. Zondag a.s. gaat het eerste elftal van Sporters naar Schijndel. De supporters, die de reis willen meemaken doen goed zich voor Vrijdagavond bij den secreta ris van Sporters aan te melden. Sporters 2 spelen thuis tegen Concor dia uit Den Bosch, terwijl Sporters 3 in Den Bosch spelen tegen Concordia 2. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Voor Duss. Boys I en II was geen wedstrijd vastgesteld. Het juniorenelf tal speelde voor de Jeugdcompetitie te gen Victoria uit Raamsdonksveer. In 't begin wogen beide partijen goed tegen elkaar op, maar zoodra Sacht en Glas het doel hadden gevonden, werd het overwicht der Boys-lui grooter en al lengs werd de score opgevoerd tot 10 —0 in 't voordeel der Duss. Boys. De Boys-junioren hebben deze écla tante overwinning te danken aan groo tere routine, robustere bouw dan de Victorianen. Bij de Victoria-lui schuil den evenwel ook enkele goede krach ten, die hunne capaciteiten helaas niet tot uiting konden brengen. R.K.VV. Be Ready. Be Ready I toog naar Zevenb. Hoek om aldaar den strijd aan te binden te gen H.V.V. I. Na tien minuten op het terrein vertoefd te hebben moest voor den hevigen regen worden ingerukt. Alzoo een vergeefsche reis. De wed strijd Be Ready II—Quick II werd van wege de Madesche kermis uitgesteld. De junioren speelden thuis tegen de W.V.R.-junioren gelijk. Missie-wedstrijd De missie-wedstrijd te Rotterdam tusschen het R.K. F.-elftal en het R.K. Rotterdamsch elftal eindigde in een ge- O flatteerde 70 zege voor eerstgenoemde. KORFBAL. CAPELLE. K.I.O.L. Zaterdagmiddag 28 September om 3 uur hield de Capelsche Korfbalver- eeniging K.I.O.L. een druk bezochte al- gemeene ledenvergadering in het café toebehoorende aan v. d. Haart, aan de Nieuwevaart te Capelle. In de eerste plaats werd 't reglement met enkele dringend noodig gebleken veranderingen gewijzigd en daarna ging men over tot de verkiezing van een nieuwen voorzitter en een nieuwen secretaris, daar deze beiden om studie redenen, voor deze functies hadden be dankt. Als nieuws voorzitter werd gekozen de heer H. Greve en als nieuwe secre taris de heer A. Schaap; tenslotte werd nog in de plaats van dhr. H. Greve, die nu als lid der twaalftal-commissie moest bedanken, in deze commissie gekozen de heer Klaren. Niets meer aan de orde zijnde werd deze vergadering door den aftredenden voorzitter gesloten. WIELERSPORT. Waalwfjksche Rennersclub Excelsior. De Commissies, belast met het in ontvangst nemen van prijzen en pre mies, hebben eer van hun werk en wij kunnen niet genoeg de milde ge vers onzen dank betuigen voor hunne spontane medewerking, waaruit blijkt dat het publiek wel terdege medeleeft met de prestaties van de Waalwijk- sclie Wielrenners ten eerste, en ten tweede, dat er inderdaad medewer king te verwachten is van velen, in dien wij tot hel organiseeren van een „Ronde van Waalwijk" zouden over gaan. Het doet ons inderdaad genoegen, dat de volle medewerking hij de orga nisatie van een „Ronde van Waalwijk" is toegezegd door de Vereeniging Waal wij ks Delang, die daarmede we der toont ook werkelijk het Waal- wijksche Belang te willen dienen, in dien zij op eenigeriei wijze in staat is, hetzij zijdelings ol' rechtstreeks het vreemdelingenverkeer te bevorderen, dan is steeds Waalwijks Belang be reid haar krachten daarvoor beschik baar te stellen en nogmaals, wij zijn daar dankhaar voor. Verder kunnen wij ons gelukkig prijzen, dat ook „De Echo van het Zuiden" voor onze plan nen te vinden is, hetgeen al een zeer groote steun beteekent, want, zoo ooit dan is nu publiciteit en reclame een eerste vereischte, en wij zullen zeer zeker veel plaatsruimte van de Redac tie van de Echo van het Zuiden moe ten vergen, willen onze plannen een gereede kans van slagen hebben. En nu de publieke belangstelling. Welnu, die is verbluffend en heeft onze verwachtingen verre overtroffen. Voor de kampioenschappen van Ex celsior op den weg, die reeds zijn ver reden en voor de kampioenschappen op de baan, die op 13 of 14 Octooer verreden zullen worden, zijn onder meer de volgende prijzen beschikbaar gesteld Door den heer A. Oudkerk, foto graaf, een fototoestel. HAWEKO, een verchroomde vogel kooi. A. van Dongen-van Bladel, een schit terende lauwerkrans. H. van Mil-van Sprang, een taart. „Het Kruithuis", een fruitmand. M. van Vugl-de Wit, een medaille. LUXOR BIOSCOOP, 4 eerste rangs plaatsbewijzen. Jac. Moonen, een kistje Antonio si-, garen. Wed. Bergmans-Pullens, een kistje sigaren Gerleta. Adr. van der Sanden, een stuk zeep. L. van Noort, een buitenband. Jac. Pullens, consumptiehandel, een doos haring in tomalen. Jos. van der Ven, tailleur, 'n sport- pet. C. van der Wiel, een doos zeep. A. Bergmans-Smits, een sportdas. L. van Adelberg, een sportdas. Jos Pulles, slager, een gerookte os- sentong. Roos' Grossierderij, een blik boter- hammenwoi st. Zoo men ziet, een lange rij van schenkers, die echter nog niet volle dig is, daar onze commissie slechts half met haar werk gereed is gekomen. Een groote verscheidenheid van prij zen, die zeer zeker de strijdlust onder de renners zal verhoogen en boven dien veel publiek op de been zal bren gen. Hel ligt in de bedoeling van het bestuur van Excelsior den Maandag, volgende op de baanwedstrijden, de kampioenen officieel te huldigen en hen met de andere leden aan een kof fietafel te vereenigen in het clublokaal van Café City. in verband met de re geling van een en ander is het ge- wenscht, dat de leden te voren kennis ge wil van hun komst op bedoelde ver gadering. Het bestuur besloot verder in prin cipe tot het organiseeren van liome- trainerwedstrijden in de zaal Musis Sacrum of een andere gelegenheid en is voornemens vooraanstaande ren ners daarvoor te engageeren, terwij I zij in onderhandeling zal treden met deskundigen op wielersportgebied, met het doei gedurende de a.s. winter avonden lezingen daaromtrent te doen houden. v oor a.s. Zondag zijn geen wedstrij den vastgesteld in verband met de wielerwedstrijden op de Waalwijksche wielerbaan. V. Wielerbaan Waalwijk. Zondag a.s. zullen dan de groote sluitingswedstrijden van dit seizoen gehouden worden, als het weer nu maar een beetje meewerkt, dan kan het er Zondag nog wel eens druk wor den. Renners als Boeijen, Olthof, v. Gin- deren, v. Zitteren en Klinken hebben op de Waalwijksche Wielerbaan nog niet gereden. Verschillende van deze renners heb ben deze week hier in Waalwijk op de baan al getraind. A.s. Zaterdag ko men wij hierop terug. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Allessie; 27, A. v. Gelder; 28, J. v. d. Kolk; 29, A. de Lefjer; 30, A. Stokwiel- der; 31, Fr. Schoemans; 32, B. v. d. Pen nen; 33 A. Lomnarts; 34, J. Verhagen; 35, Jac v. Engelen; 30, M Eeenneers; 37, A. v. Hilst; 38, A. de Peiler; 39, A. Vernoof- stad; 40, J. Schoemans; 41, A. flensen; 42, J. Sieenhof; 43, C- Hamers; 44, A. v. Biel; 45, L. Lefjten; 40 f. v. Heivoort; 47, A. v. Schaik; 48 J. v. Bladel. De prijzen bestonden allen uit luxe voorwerpen. De serieprijzen werden gewonnen; serie 1 G. Strijk; serie 2 H. Knippeis; serie 3 en 4 J. Kipping; serie 5 M. v. d. Griendt; serie 6 J. Kipping. Eereprijs geschonken uoor den heer C. v. neesbeen-Keelels, werd gewonnen door H. Knippeis. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd to taal 4318 dieren, w.o. 196 paarden, 26 veulens, 1307 magere runderen, 735 vette runderen 115 vette kalveren, 836 nuchtere kalveren, 586 graskalveren, 484 schapen of lammeren, 8 varkens, 35 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien tot 48 ct., tot 44 c., 26—32 c., vette ossen tot 45 c., tot 42 c., 33.35 ct., stieren tot 44 c., tot 40 c., 3436 c., vette kalve ren tot 75 c., tot 65 c., 36—46 c., gras kalveren 38 c., 30 c., schapen 42 c., 38 c., 32 c., lammeren 41 c., 37 c.f 32 c., nuchtere kalveren slacht 30 c., 24 c., slachtpaarden 41 c., 36 c., 31 c., veulens 38 c., 35 c., 34 c. Prijzen per stuk van mager vee: scha pen 19, 14, 10, lammeren 13, 10, 8, nuchtere slacht kalveren 7.50, ƒ5, ƒ4, nuchtere fokkalveren 16, 12, 8, slachtpaarden 160, 120, 80, werkpaarden 230, 140, 80, hitten 100, 70, 60, veulens f 100, 80, 40, stieren 200, 15, 10, kalfkoeien 195, 145, 95, melkkoeien 200, 145, 90, vaarzen iOO, 75, 60, pinken 75, 65, 60, graskalveren 32, 20," 14. VEILING LANGSTRAAT, DRUNEN. Veilingbericht van 30 Sept. '35. Transperant 10—14 c., II 6—8 c., III 3—6 c.. Wit appel 59 c., II 2—4 c., Dick appel 3—6 c., Kafappel 4—6 c., Lemoen 37 c., Sterappel 69 c., Gra- vesteiners 48 c., Kerswiek 35 c., Div. valappel 1—6 c.. Reuze de Mero- de 25 c., Reuze Napoleon 27 c.. Reuze Lebrun 59 c., Maagdepeer 1 6 c., Haantjespeer 13 c., Knolpeer 1 c., Bon Louis 1820 c., 1416 c.. Druiven 1222 c., Spinazie 38 c., Postelijn 36 c., Juin 2—3]/2 c., II 1 2 c., Sjalotte 4.6 c., Kas snijboon 35 —39 c., II 22—25 c., Snijboonen 12— 25 c., Princes 20—27 c., II 10—18 c., z. draad 15—22 c., II 7—10 c., Wage naars 8—13 c., Dubb. boon 612 c., Tomaten 3—3% c., koud 2—2y2 c., Breekpeen 2—3 v., alles per K.G. Bloemkool 8—13 c., II 47 c., Ill 1%3 c., Roode kool \y2 8 c., Witte kool 2—7 c., Savoye kool 1 —5 c., Knol selderij 23 c.. Meloenen 37 c., Sla 3^22^4 c" Andijvie J/£— \y2 c-,. alles per stuk. Peen 2—4% c.. Kroten 1% 1% c., Selderij y21 c., Prij 713 c., p. bos. Wordt de »Prinsendam« in Nederland gebouwd De ministerraad heeft besloten zoo emigszins mogelijk de »Prin- sendam« van de H.A. L. in Neder land te doen bouwen. Salarisuerla ging. De Tweede Kamer heeft de motie- v. d. Tempel, om de regeering te verzoeken geen gevolg te geven aan haar voornemen tot verdere verla ging der salarissen van rijksperso neel en onderwijzers, verworpen. De aanval begonnen? Herhaaldelijk komen berichten in als zou Italië de grens van Abèssinië overschreden hebben en den opmarsch dus begonnen zijn. Bevestiging is echter nog uitgebleven. In de Roode Zee zouden zestien Italiaansche onderzeeërs voor anker liggen om wapenzendingen naar Abèssinië te onderscheppen. Men verwacht in Abèssinië elk oogenblik de afkondiging der mo bilisatie. De Runder-T.B.C. overwonnen De runder-tuberculose schijnt thans overwonnen te zijn, dank zij het werk van den Zwilserchen geleer de Henry Spathlinger, die reeds in 1932 een serum heeft ontdekt, dat koeien immuun maakt tegen t.h c. In Ulster zijn sedert 1932 proeven genomen, die nu tot definitieve re sultaten hebben geleid. Doodelijke doses bacillen, die zes maanden geleden op ingeente koeien waren geïnjecteerd, hadden niet de minste uitwerking, terwijl niet ingeëntekoei- en gemidddd binnen 3 dagen stier ven. De proeven vonden plaats on der toezicht van een door den mi nister van Landbouw van Noord Ierland ingestelde commissie. De werkloosheid. Bij 1060 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 14 September in totaal 376,022 werk zoekenden ingeschreven, onder wie 335,518 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 358,551 werk loos, onder wie 343,041 mannen. Op 31 Augustus bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een onge veer gelijk aantal organen 370,271, onder wie 352,217 werkloozen. Van deze werkloozen waren 51,769 personen geplaatst bij een werkver schaffing. W. C. B. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 29 September haar sluitings- vlucht vanuit Quievrain. De duiven wer den gelost om 8 uur. Afstand 170 K.M. Aankomst 1ste duif 9.42, laatste prijswin nende duif 10.20. De prijzen werden behaald als volgt; 1, J. Leijten; 2, G. G- Strijk; 3, D. v. d. Winkelier alhier. Wij kunnen uw ingezonden stuk niet opnemen, daar het al of niet koopen ter plaatse, tenslotte een persoonlijke aangele genheid blijft. We geven gaarne toe, dat het door U geciteerde al een heel slecht voorbeeld is, maar verder kunnen wij daarin niet treden Tenslotte vragen wij U, wat heeft Waalwijks Belang in vredesnaam met deze kwestie te maken? Deze vereeniging kan toch niet meer doen dan het «Koopt in Waalwijk» zoo veel mogelijk propageeren. Zij kan toch niet verantwoordelijke gesteld worden voor persoonlijk handelin gen van inwoners, allerminst als die zelfs nog geen lid zijn dezer ver eeniging. Red. De Mica 1935. In de gisteravond gehouden vergade ring is besloten dat de Waalwijksche winkeliers zullen deelnemen aan de Na tionale Middenstands-Campagne van 14-26 October. Aan een commissie, be staande uit de heeren v. Oss, Verwiel, Meijs en Kruijssen (Secretaris), is op gedragen deze week zoo attractief mo gelijk te maken en de deeiname zoo groot mogelijk te doen zijn. Boomgaart; 4, H. Knippeis; 5, M. v. d. Griend; 6, A. v. Spijk; 7, J. Kipping; 8, J. Schoemans; 9, C. Witlox; 10, J. van Veldhoven; 11 Th. v. d. Geld; 12, J. v. d. Houdt; 13, W. v. Bokhoven; 14, H. v. d. Wiel; 15, A. Stam; 16, K. Brommels; 17, A. Verhoeven; 18, Th. de Ronde; 19, M. Leijten; 20, C. de Peffer; 21, P. Schoe mans; 22 J. v. Bokhoven; 23, W. Vrijhoe ven; 24, J. de Wit; 25, C. Pullens; 26, J. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, Jeugd in nood». Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Popje». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel »Oefening en Vermaak». Lijk gevonden bij onbewuukten overweg Een spoorwegarbeider heeft gister avoud omtreeks half acnt, op de spoorlijn s Hertogeubosch Viijmeu bet stoffelijk overscöot van een man gevonden nabij een atgelegen onbe waakien overweg, die naar üe polders leidt. f Hij waarschuwde hevig ontdaan de gemeentepolitie, die zich tersiond naar den overweg begat, waar zij spoedig een geheel vernield rijwiel vond en een vijtug meter verder bet lijk van een man van middelbaren ieetiijd. Uit de op hem bevonden papieren kwam vast ie siaan, dat het slacht uftcr de landbouwer J Boom uit Vlijmen was, een vader van zes kinJeren, woonachiig in den Wolpui. Hoogstwaarschijnlijk heeft de man den trein, die om 7.09 uil Vlijmen verirekt niet hooren aankomen, daar omstreeks dien tijd een hevige regenbui neerviel. De man verkeerde in zorgelijke omstandigheden, zoodat de mogelijkheid ook niet is uitgesloten, dat hij in ge dachten verzonken den overweg heeft willen passeeren. Het stoffelijk overschot is naar het Groot Ziekengasthuis alhier overgebracht. De machinist van den trein heeft van het ongeval niets bemerkt. Auto in het Kanaal Temeuzen-Gent gereden. De weg langs het kanaal, dat Gent met Terneuzen verbindt, heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag weer zijn slachtoffers geeischt. Een auto, bestuurd door den heer S. Verweire, kaashandelaar te As senede (Belgie), en waarin boven dien gezeten waren de heer Bouwens uit Selzaete, de 23 jarige Van Looy uit Assenede en de uit dezelfde plaats afkomstige heer Standaert.is nabij Terdonck (Belgie) op den weg tusschen de fabriek van de Purfina en die van de Sinclair in het ruim negen meter diepe kanaal gereden, met hel noodlottige gevolg, dat alleen de chauffeur Verweire zich kon redden. Aanslag op deurwaarder. Een winkelier te Amsterdam heeft revolverschoten gelost op een deur waarder, die beslag kwam leggen. De schoten misten en de man kon worden gearresteerd. Brulale overval. Op een boerderij nabij Den Haag zijn twee band eten met revolvers gewapend binnengedi ongen Zij joe gen de boerin op de vlucht en ont kwamen met kleinen buit. De Heer en Mevrouw KOLSTER Jünger geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter MARIA LOUISE. Waalwijk, 1 October 1935. St. Nicolaas-Ziekenhuis. AANGEBODEN in het centrum van Waalwijk tegen f45.— per maand. Alles inbegrepen. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 55175 U Dames die wenschen deel te nemen aan een cursus welke evenals vorig jaar in het K.J.V.- huis alhier gegeven zal worden door Mevr. DITVOORST-MES, kunnen zich op Dinsdag 8 Oct. opgeven in het K. J. V.-huis van 3-8 uur. 55172 DE NIEUWE WARNER SUPER-FILM Een sterk ^realistisch drama van deze tijd. Een film van tederheid, ernst, pathos, kracht ennumor Een schitterend komisch en actueel bijprogramma. Bespreek Uw plaatsen. OP MAANDAG 14 OCTOBER, 'snam. 6 uur, zal onder georg. aannemers in Café J. v. DUN le Kaatsheuvel worden aanbesteed: Bestek en teekening verkrijg baar f4.— (restitutie f2.Ö0) J. A. PRINS, Architect, 55174 Kaatsheuvel. Zaterdag en Zondag 5-6 Oct. Zondag 6 Oct. Stationsstr. 95 - Waalwijk. TELEFOON 141. een kon

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8