NIEUWS UIT HEUSDEN. BRIEF UIT DE DRUNENSCHE HAAI. vers 1 6 en vers 13 18. Prof Severijn hierna sprekend over het „Kerkelijk Vraagstuk- wijst er op dat het een geestelijk vraagstuk is We moeten daarbij niet alle schuld schuiven op de Syraodale organisatie, hoe slecht die ook is. De oorzaak ligt bij on9 even goed. God open baatt zich door gerechtigheid en genade. Soms 9taan wij tegenover beide onverschillig. Bij vele Geref menschen i9 er een onderschatten van het levende Woord Gods Ze hooren graag een prediker, omdat er onder zijn gehoor wel eens zielen bekeerd werden. Ze vergeten, dat Gods Woord al toos zijn loop heeft. Naast kennis der Schrift, is ook historiekennis onder ons zeer noodig In de geschiedenis moeten we de botsing der motieven zien: de adem Gods. die 9irijd brengt. Spr. toont aan. dat er ook in de 17e en 18e eeuw strijd was tegen volkszonden als Sabbathsschending. spelen, kermissen enz. 't Wa9 toen ook geen land waar 99 van de 100. bekeerde menschen waren Sommige politici willen dat doen gelooven, maar de geschiedenis wijst uit, dat slechis pl m 15 °/0 van het volk in de Gouden Eeuw p inci ptëel Calvinist wa9. Maar van die kern ging kracht uit Spr. wijst vervolgens op den groei der Reformatie en de aanvaarding van de normen Gods, in Ziin Woord geopenbaard door de natie als iets vanzelfsprekends Langzaamaan drong echter een Humanistische geest onder ons volk door Eerst onder een god9- dienstigen schijn. De libertijn vond het wel fatsoenlijk s Zondags onder een Geref preek te zitten. Maar in het natuurlijke leven was men niet Geref Men begreep niet dat God vraagt heel ons leven In de 18a eeuw gaat tenslotte het Rationalisme, de heerschende meening tegen Gods Woord in En 't vrome volk gaat zich terugtrekken in het conventikel of vindt t best als ze maar een goede pieek hebben. Zoo wordt het breede levensterrein prijs gegeven aan het ongeloof En ook in de Kerk gaat het zoo. In 1816 aan vaardt de verlichte Kerk hel Synodale juk zwijgend. Een enkele Geref pro testeert De meesten sluimeren. In 1834 het eerste verzet. Spr. schet9t hierna breedvoerig de beteekenis der plaatselijke kerk en haar ontrechting door de Synodale organisatie. Scherp hekelt hij de gees telijke onwaarachtigheid die gekweekt wordt We moeten niet te veel over het allegaartje van richtingen spreken. al9 van die lieve Vaderlandsche Kerk We helpen voor een deel daarmee de Synodale organisatie bestendigen Het Geref volk zal moeten gaan stu deeren. Oude klanken en Geref pree ken is niet voldoende. Er moet levende vrucht komen. Alleen als het Herv Geref volk als één man pal staat, kan het invloed uitoefenen, ook op politiek terrein. We moeten het niet zoeken in aparte organisatie. Wij leveren te veel brokkelwerk In een gloedvolle peroratie wekt de grijze professor jongeren en ouderen op biddend te 9trijden, staande op de vaste grond der belijdenis voor het recht van Gods Kerk Nadat prof Severijn in den gebede was voorgegaan, zong de schare „Zijn Naam m^et eeuwig eer ontvangen" (Ps. 72 11). Na het uitspreken der Zegen, ver lieten allen onder den indruk het kerkgebouw WASPIK. Op Zaterdag 12 en 19 October en Zondag 13 en 20 Octo ber a.s. zal in het café van den heer J. Akkermans een groot rik- concours worden gehouden. Ver schillende mooie prijzen zijn be schikbaar gesteld. Door de Winkeliersvereniging is besloten ook dit jaar wederom een winkelweek te organiseeren. De werkzaamheden aan den nieuwen weg te Waspik-Boven zijn zoover gevorderd, dat deze in het begin der as. week geheel gereed zal zijn. Al is het in vele gevallen niet de gewoonte een koperen jubi leum ais zoodanig te vieren, toch kunnen we niet nalaten enkele woorden van waardeering en hulde te brengen aan onderstaande dorps genoot. Op 16 October a.s. nl. hoopt de heer B. J. A. W. de Winter den dag te herdenken, waarop hij voor 12'/2 jaar als gemeente-ontvanger en ambtenaar ter secretarie onzer ge meente in dienst tiad. De heer de Winter begon zijn administratieve loopbaan als jong ambtenaar te Kaatsheuvel, was achtereenvolgens van 1919 tot 1921 werkzaam op de gemeentesecretarie alhier, van 1921 tot 1923 als le ambtenaar ter secre tarie te Veghel, waarop op 28 Fe bruari zijn benoeming volgde als gemeenteontvanger en ambtenaar ter secretarie alhier, in welke functie hij op 16 April 1923 in dienst trad. Gedurende deze 12'/, jaar heeft de jubilaris zich bij zijn collega's en bij anderen doen kennen als een joviaal en behulpzaam amb tenaar met een groote liefde voor zijn vak. Ook bij zijn superieuren staat hij hoog aangeschreven en waardeert men hem om zijne groote plichts betrachting, zijn groote accutaresse en zijn eenvoudig en opgeruimd karakter Nimmer wordt tevergeeefs een beroep op zijn kennis gedaan en is hij een ieder ook dikwijls buiten de kantooruren gaarne van dienst Naast deze functie's bekleedt de heer de Winter nog andere onder geschikte betrekkingen, waar men hem ook ten zeerste waardeert en niet graag zou missen. Een woord van gelukwensch is hier dan ook ten zeerste op zijn plaats. Moge het tien jubilaris op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken en hij nog veie jaren zijn beste krachten aan onze gemeente wijden. RAAMSDONKS VEER. Vrijdag, morgen omstreeks half 11 kwam op Jen Rijksweg aan het Kruispunt een motorrijwiel, komende uit de richting Keizersveer, in botsing met een be stelauto die uit de Hoofdstraat den Rijksweg wilde oversteken in de rich ting Raamsdonksdorp. De motorrijder die nog wilde pas seeren kwam met de auto in botsing waardoor het rijwiel over den weg werd geslingerd. De motorrijder de heer Aaden uit Calptht ut (B bekwam een hersen schudding en een ernstige wonde aan het hoofd Hij werd naar het R K Ziekenhuis te Raamsdonksveer over gebracht. Zijn duo-pa99agier den heer v. d. Kolf uit Aalburg bekwam ee-i niet ernstige hoofdwonde en kon na in het Ziekenhuis te zijn verbonden naar zijne wooplaats vertrekken Het motorrijwiel werd geheel ver- nield. De marechaussée heeft de zaak in onderzoek De zoon van J. G. uit de Pol- dersteeg die een wondje aan de hand had, bekwam bij het aardappelen rapen hieraan bloedvergiftiging Door spoedige geneeskundige hulp werd erger voorkomen. RAAMSDONKSDORP. Met de plaatsing van het Kruisbeeld aan de Luitenambachslraat alhier, is men dezer dagen gereed gekomen Naar wij vernemen zal het a.s. Zondag 13 October na het Lof dooi den R.K. Jonge Boerenstand wor. den overgedragen aan het Kerk bestuur waarna het door den Z.E. heer Pastoor zal worden gewijd. GEERTRUI DEN BERG. Predik, beurten op Zondag 13 Oct. 1935: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haezer le Raamsdonksveer v.m. 9.30 en nam. 2 uur kerkdienst. DUSSEN. A.s. Maandag opent de heer Leemans zijn winterprogramma met de film »De vier Mullers», een echte Ilollandsche film, die overal veel belangstelling trekt. Daar film voorstellingen in onze gemeente zeldzaam zijn, zal het hier niet aan belangstelling ontbreken. Maandag 14 Oct a s. herdenkt het echtpaar A. v. Boxtel—de Wit zijn 40-jarige echtvereeniging. Bij de alhier op 5 October j.l. gehouden verkeerstelling weiden de volgende eindcijfers behaald Richting Hank 38 automobielen, 710 rijwielen en 55 voertuigen. Richting Dussen98 automobielen, 1254 rijwielen en 76 voertuigen. Richting Almkerk57 automo bielen. 906 rijwielen, 55 voertuigen. Heusden, 10 Oct. '35. Zaterdag speelt Longa tegen W.V.V. te Werkendam, terwijl Juliana Zondag gaat spelen tegen de club te Capelle De speldjesdag ten bate van hèt Nat. Crisis-Comité bracht op f22.28. Voor het solistenconcours, uitge- schreven door de Heusdensche fanfare hebben zich een 25-tal liefhebbers aan gemeld. De termijn voor opgave tot deelneming eindigt 18 October. Het consultatie-bureau voor zuige lingen werd deze week bezocht door 22 moeders met haar babys. In het plaatselijk Crisis-comité is benoemd mevr. Fooij Speekenbrink, Hedikhuizen. Alhier is opgerich een R,K. Jongenspatronaat. Rjeds zijn twee groepjes leden geïnstalleerd, terwijl eerstdaags wederom eenige nieuwe leden worden geïnstalleerd. Heden werd vanwege de afdeeling Eethen en Elshout een fokveedag gehouden. Een kleine 200 runderen waren aanwezig, die alle prima waren. Jammer dat het weer zoo slecht was, waardoor het aantal bezoekers geringer was, dan verwacht werd. FOKVEEDAG HEUSDEN. Onder bar slecht weer had Donder dag de 2e Heusdensche fokveedag plaats. Was het voor den middag een en al wind en regen. Na den middag klaar de het weer op en konden de keurin gen regelmatig plaats hebben. Vanwege het slechte weer kon de officieele opening door burgemeester Wijs niet plaats hebben. Ook was hierdoor weinig belang stelling van het publiek. Na afloop vereenigde de commissie met de jury zich in café Central aan een koffietafel, aangeboden door het gemeentebestuur van Heusden. De burgemeester prees de rustige bezadigdheid, waarmede deze dag ge houden was en de grimmige volhar ding waarmede alles was aan 'n eind gebracht. Hij hoopte de heeren hiermede het volgende jaar terug te zien. De heer Wink dankte het gemeente bestuur en jury voor de bereidwillig heid en hun hulp om dezen dag te doen slagen, waarna de heer Slob namens de jury nog een dankwoord sprak. Nog mag geroemd worden de hulp der vereeniging Heusdensch Belang. Drunen, 10 October 1935. Munheer, Wat zal ik er nou nog van zeggen van al die wederwoardigheden en schrikboarende gebeurtenissen, die de leste doag oan 't voetèènd van oons wereld, dur eigen veur doen. 't Groote woord oorlog is op den oogenblik nie meer op pepier alleen te lezen, mer in 't laand wak sjuust meende, doar span 't er es een oordeel. Ze speulen doar zoo veul es uitkrui- perke mee een stad, woar ieder op de beurt moet vangen en wegloopen. Ken- derspul mee meensenlevens. Gij zijt van de zelfde auwer es ikke munheer en gij kant oew eigen ook nog goed den pas veurbijen wereldoorlog veurstellen? Wel nou, dan witte gij es kraanten beheerder hoeveul gruwelijks en ellende er toen gebeurde en was in de laanden, die in den oorlog gewik keld zaten en mee moesen. Wel nou, kande gij er dan mee oew verstaand bij, hoe nou nog eennen heelen hoop meensen mee verlangen noar den oor log omkijken en er es 't woare op zitten te starren, want... dan kannen ze geld moaken van dur spullen en zun ze wir kannen smokkelen es joaren geleden! Witte wat ik denk, dat ze doar in Abessinië wel gauw mee durre flauwe kul zal op hauwen, want 't kost ammel centen en zook heur poft Italië al hier en doar. Schaant poffen, munheer, och dat is geen schaant, dat komt in de beste fa milies veur hèk wel eens heuren zeggen. O neeën, dat was vroeger, mèr dat blijft nou 't zelfde. Van week was den Kil bij oons en toen hamme 't zoo over den huidige toestand. Tienus, zeetie, zij mer blij, dat ge gin handel doet, want ge moet mer eens kijken, ik heb nou zon klein bedrijf in brood en beschuit, en nog wor ik oangepoft es ik nie alles in de goater hauw. - De meensen vijnen 't tegensworrig heelemoal nie erg meer, dat ze nie meer kannen betoalen. Ze kinnen gin schaant meer! Witte wat ge dan nog hed, dat ze mee dur centen, es ze die hebben, noar een aander goan koopen en jou, jou loaten ze mee ew „te goed" zitten. Hoe zalt goan es me in Drunen den zelfden broodo.orlog krijgen es in Vlij men. Dan hedde netuurlijk groot gelijk dat ge oew veurdeel got zuken; mèr in persaant zijn dur wir unnen hoop, die oew mee unnen bonk pof loaten zitten. Ge heur 't, munheer, hoe een van de Drunensche zoakenmeensen over den huidigen toestaand van t zoakenleven en zijn klaanten denkt. Deze goeie meens hee 't zoo wijd es ik um kin goed gemokt altij, mèr nou, nou ook de poffers hum net es alle aan der ook goan oanzetten, nou moet ook hij tobben om 't over eind te houwen. Munheer, musschien verwijtte me nou dèk een bietje van munnen apper- poo zij aafgerokt. Mèr och, in al die ingezonden stukken die ik de leste wé ken in oewen kraant heb gelezen is alles ongeveer op t eigenste neer gekomen en dat is: we missen in Drunen eenen sterke baand tusschen de verschillende zoakenmeensen onderling en die van de gewone man. Ge hed gelijk es ge zegt demme in Drunen toch ook wel goei dingen heb ben: goei vereenigingen en clubs en zoo, mèr och 't blijft ammel zoo oan de auw gehingen hangen. Es me 't eens goed won uitdrukken, dan moesen we zeggen: doar moet overal nij, modern leven in gebloazen worren. Den Elshout is zo n bietje een onder- afdeeling geworren van Drunen en doarom hebben ze doar ook recht op de Drunensche haai, en doar vandoan wuk oew er efkes op attent moaken, mun heer, dat ge mee de Zotterdag en de Zondag es efkes moet komen kijken noar de Missietentoonstelling. Zooveer es ik het geheurd heb, moet dat de moeite wel wèèrd zijn. Alla ge doet er dan een goei werk mee ook, want allicht lot te er een dub beltje aachter oan een of aander attrac tie. Allemoal een bietje, dan wor 't toch veul veur de Poater van Engelen, die ook alles moet goan verloaten om zijn eigen op te offeren veur 't zwoar Mis siewerk. Munheer, ik hoop dat ge me in de zen brief es unnen vurstaandige meens hed leeren kinnen en doarom wir veur de zooveulste keer, Hou doe war, DEN NIJEN TIENUS. Rubriek I Geen inzendingen. Rubriek II SUeren, geboren tusschen 30 Sept. '22 en 1 O-c tober 1934: le prijs Alfreds Kuilsburg 13496 S., Elg.W. G. J. Branderhorst, Eethen. 2e prijs Teuntje's Rlcardo 870 R. V.-J. fokv. Elg.: Joh. Oerlcmans, Genderen. 3e prijs Dirk 191575 R. v. J., Elg.: Gebr. Oérlemans-v. d. Schans, Drongelen. Kleine klasse met goeden stier aan den kop. Rubriek III: Melkgevende S. koelen, geboren voor 1 Octo ber 1931: la prijs Antonia Geve 76287 K.S. Elg. A. M. Boender, Hank, lb prijs Doortje S. 77562 S. Elg.: J. A. Klljn, Elshout. lc prijs Carolina 8429S S. Eig. A. M. Boender, Hank, ld prijs Janske 77551 S. Eig.Gebr. Oérlemans-v. d. Schans, Drongelen. 2a prijs Dorü 8, 81628 S. Eig.: P. van Huiten, Elshout. 2b prijs Lucia 8, 84936 S. Elg.: A. J. Klljn van Gorcum, Elshout. 2c prijs Klara 6, 81619 S. Elg.W. G. J. Bra'/iderhorst, Eethen. 2d prijs Poullna 3, 76345 K. S. Eig. A. M. Boender, Hank. 3a prijs Nora 10, 85160 S. Elg. A. M. Boender, Hank. 3b prijs Wobkje 77553 S. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 3c prijs Broma 74931 S. Elg.: J. C. Wlnk, Wijk. 3d prijs Dirkje 69538 S. Elg.Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Algemeene indruk goed. Rubriek IV Droogstaande drachtige S. koelen, geboren voor 1 October 1931: le prijs Cato 3, 71015 S. Elg.: W. G. J. Branderhorst, Eethea. 2a prijs Annlgje 84929 S. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 2b prijs Gonda 82102 S. Eig. A. M. Boender, Hank. 3a prijs Cato 4, 74762 S. Eig.: VV. G. J. Branderhorst, Bethen. 3b prijs Jansje II 81614 R. Eig.: C. M. Donken, Drongelen. Vrij goede groep met goed kopnummer. Rubriek V: Melkgevende R. en fokr. koelen, geboren voor 1 October 1931 le prijs Zwartkop 2, 82598 R. Elg.: J. C. Wink, Wijk. 2e prijs Jetje 62307 R. Elg.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 2b prijs Liza 7, 81622 R. Eig.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudhcusden. 2c prijs Pietje I 782 fokreg. Eig.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. 3a prijs Edeltrudie 74972 R. Elg.: J. A. Klljn, Elshout. 3b prijs Francijna II 81612 R. Elg.: C. M. Donken, Drongelen. 3c prijs Mijntje 23, 16224 R. v. J. Elg.: H. van den Heuvel, Genderen. Matige klasse melkkoeien. Rubriek VI: Droogdrachtlge R. en Fokr. koelen, geboren voor 1 October 1931: le prijs Truus 851 Fokreg. Eig.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. 2a prijs Corry 81030 R. Elg.: P. van Huiten, Elshout. 2b prijs Amulla v. d. T. 152572 R. v. J. Elg.: Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 3e prijs Meut 22, 160886 R. v. J. Eig.: H. van den Heuvel, Genderen. Matig goed. Rubriek VII: Melkgevende schotten, geboren tU9»chen 30 September 1931 en 1 October 1932: la prijs Tappelenboomgaards Emmy 84934 S. Eig.: Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 11) prijs Roos 84325 R. v. J. Elg. A. M. Boender, Hank, lc prijs Nelleke 169265 R. v. J. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. ld prijs Liza 8, 173004 R. v. J. Elg.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudlieusden. 2a prijs Wodans Clara 179008 R. v. J. Elg.: G. v. d. Beek L.G.zn., Genderen. 2b prijs Flora 4, 162891 R. v. J. Eig.: J. C. Wink, Wijk. 2c prijs Tappelenboomgaards Herty 84935 S. Elg.: Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 2d prijs Truus II 84933 S. Elg.: W. G. J. Branderhorst, Eetben. 3a prijs Llna 879 Fokreg. Elg.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. 3b prijs Mara 882 fokreg. Eig.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. Goedsoortlge klasse. Rubriek VIII: Droogdrachtlge schotten, geboren tusschen 30 September 1931 en 1 October 1932 le prijs Bontje 4, Elg.: J. C. Wink, Wijk. 2a prijs Zwartkop 3, 649. Eig.: J. C. Wlnk, Wijk. 2b prijs Maaike S', 207108 R. v. J. Eig.W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3a prijs Truus 14, 172360 R. v. J. Eig.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3b prijs Cor II. Elg.:C. M. Donken, Drongelen. n ijs Lucia 12, 172758 R. v. J. Elg. :A. J. Klijn-v. Gorcum, Elshout. Goede vaarzen. Rubriek IX: Melkgevende vaarzen, geboren na 30 Sppt. '32. le prijs Christina 297 R. v. J. Elg. A. M. Boender, Hank. 2a prijs Truus 16, 196808 R. v. J. Eig.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 2b prijs Henny. Elg.: C. M. Donken, Drongelen. 3a prijs Marie 2, 198275 R. v. J. Eig.: P. van Huiten, Elshout. 3b prijs Bnsjc 10, 173122 R. v. J. Elg.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3c prijs Doortje II 174521 R. v. J. Elg.: P. van Huiten, Elshout. Behoorlijke klasse goede melkvaarzen. Rubriek X. Droogdrachtlge vaarzen, geboren tusschen 30 September '32 en 1 April 1933: la prijs Chrisje 4, 196807 R. v. J. Elg.W. G. J. Branderhorst, Eethen. lb prijs Johanna 7, 174620 R. v. J. Elg.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudheusden. 2a prijs Johanna 6, 173246 R. v. J. Eig.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudlieusden. 21) prijs Doortje 12, 175925 R. v. J. Elg.: J. A. Klljn, Elshout. 3a prijs Teuntje 8, 177251 R. v. J. Eig.: W. G. J. Branderhoret, Eethen. 3b prijs Lucia 13, 173459 R. v. J. Eig.: A. J. Klijn-van Gorcum, Elshout. Goede vaarzen. Rubriek XI. Vaarzen, geboren tusschen 21 Maart 1933 en 1 Januari 1934: la prijs Nelly 7, 183167 R. v. J. Eig.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudlieusden. lb prijs Broma 2, 182414 R. v. J. Elg.: J. C. Wlnk, Wijk. lc prijs Tappelenboomgaards Emmy 2, 183644 R. v. J. Elg.: Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 2a prijs Corry 2, 198276 R. v. J. Eig.: P. van Huiten, Elshout. 21) prijs Jana 4, 183123 R. v. J. Elg.: J. A. Klijn, Elshout. 2c prijs Edellucta 881 R. v. J. Elg.: J. A. Klljn, Elshout. 3a prijs Coba 2, 823 fokreg. Elg.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. 3b prijs Saartje 181413 R. v. J. Elg.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 3c prijs Drlekje 180502 R. v. J. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Goede klasse drachtige vaarzen. Rubriek XII. Vaarzen, geboren tusschen 1 Januari 1934 en 1 Juni 1934: la prijs Luctor's Hilda 2, 186126 R. v. J. Elg.: J. J. Klijn-Buijs, Elshout. lb prijs Stientje 188658 R. v. J. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. lc prijs Poesje 4523 fokreg. Eig.: Joh. Oerlemans, Genderen. ld prijs Mijntje 9, 189629 R. v. J. Eig.: J. C. Wlnk, Wijk. 2a prijs Johanna 8, 186831 R. v. J. Eig.: Gebr. A. en J. Buljs, Oudheusden. 2b prijs Plona 4562 fokreg. Elg.: Joh. Oerlemans, Genderen. 2c prij9 Anny 4, 90367 R. v. J. Eig.: Gebr. Jac. en Adr. Branderhorst, Eethen. 2d prijs Lijntje 187289 R. v. J. Elg.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 3a prijs Mlentje 192350 R. v. J. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongeleu. 3b prijs Zwartkop 5, 913 Fokreg. Eig.: J. C. Wlnk, Wijk. 21c prijs Zwartkop 4, 887 Fokreg. Eig.: J. C. Wlnk, Wijk. Zeer goede klasse. Rurbiek XIII. Vaarzen, geboren tusschen 1 Juni 1934 eii 1 Januari 1935: le prijs Cato 9, 194126 R. v. J. Eig.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 2e prijs Cato 10, 194896 R. v. J. Eig.W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3e prijs Jansje III. Eig.: C. M. Donken, Drongelen. Zeer matige klasse kalveren. Rubriek XIV. Stierkalveren, geb. tusschen 30 September '34 en 1 Januari 1935: 2a prijs Bertus 933 fokreg. Elg.: H. van den Heuvel, Genderen. 2b prijs Peter 949 fokreg. Elg.: H. van den Heuvel, Genderen. 3a prijs Alida's Rlcardo 942 fokreg. Eig.H. van den Heuvel, Genderen. 3b prijs Clara's Rlcardo 943. Eig.: H. van den Heuvel, Genderen. Zeer matige klasse. Rubriek XV. Stierkalveren, geboren tusschen 1 Januari '35 en 1 April 1935: le prijs Korengarsten v. d. Hoef 199460 R. v. J. Eig.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 2e prijs Rlcardo v. d. Hoef 197938 B. v. J. Eig.W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3e prijs Jan van de Konlngs-Hoeve. Elg.: A. M. Boender, Hank. 4e prijs Heridon 989 fokreg. Eig.: H. van den Heuvel, Genderen. Behoorlijke klasse stierkalveren met vrij goed kopnummer. Rubriek XVI. Minstens 5 erkende afstammelingen van één vader: la prijs Stamvader Nico 10168 S. Elg.: A. M. Boender, Honk. lh prijs Stamvader Ceres Albert V. Fokver. „De Vooruitgang", Elshout. 2a prijs Stamvader Luctor 11097 S. Fokver. „De Vooruitgang", Elshout. 2b prijs Stamvader Rlcardo 11349 S. Eig.W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3a prijs Stamvader Rlcardo 11349 S. Elg.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. 3b prijs Stamvader Janus 12609 S. Eig.: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Rubriek XVII. Minstens 2 erkende afstammelingen met de moeder lo prijs Stammoeder Emmy 62295 R. Elg.: Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 2e prijs Stammoeder1 Teuntje 4, 74763! S. Elg.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. Rubriek XVIII. Minstens drie eigengefokte volbloeden van 1 eigenaar: le prijs Groep van Gebr. Buijs, Oudheusden. 2e prijs Groep van A. J. Klljn, Elshout. 3e prijs Groep van A. J. Klljn, Elshout. Rubriek XIX. Minstens vijf eigengefokte volbloeden van 1 eigenaar: le prijs Groep van W. G. J. Branderhorst, Eethen. 2e prijs Groep van Gebr. Oerlemans-van der Schans, Drongelen. 3a prijs Groep van J. C. Wlnk, Wijk. 3b prijs Groep van Chr. A. J. van Herpt, Herpt. 4e prijs Groep van C. M. Donken, Drongelen. Kampioen Cato 3, 71015 S. Eig.: W. G. J. Branderhorst, Eethen. Reserve kampioen Antonia Geve 76287 R. S. Eig.A. M. Boender, Hank.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10