ontwakend leven I SPORT, »OCTODYNE« BURGERLIJKE STAND. f.13?.so ^Ciller ONHOORBAAR CJ11-11 cfi wordt met den 525A waarneembaar gemaakt dank zij de Octode Menglamp! i Uitzendingen van verre, krachteloos of zwak, worden door den 525a krachtig en even diep weergegeven als de Nederlandsche zenders. Zelfs met zwakke oogen leest men zonder bril de namen op de overduidelijke afstemschaal! Geperfectionneerde automatische fading-compensatie. Alle tonen komen tot hun volle recht! De eindlamp herbergt een wereld van volume - de luidspreker is uitgerust met een extra zware permanente magneet. PRODUCT VAN DE GROOTSTE R AD I O -1 N D U STR I E TER WERELD. UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE. J tten. den Vlij. elijk -r in die en. - n de den ïven d es nou, aan- ook en. me per- die wè- alles men :nen :nde n de e in ïeb- en l de ken, aoet izen der en 3 de ivuk tun- de ken /eer de rerk lub- :ac- och die zijn /ïis- de- :ens reur eleii. elen. '31 i '35 J. goed één alen. de in 1 in 1 hen. iler ;rpt. Voorloopig Nederl. elftal. Het voorloopig Nederlandsch elftal, jat op 23 October a.s. op het Sparta-ter- rein te Roterdam tegen de Watford F.C. een oefenwedstrijd zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead); Achter: Caldenhoven (DWS) en Van Run (PSV); Midden: Pauwe (Feijenoord), Andrie- sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord); Voor: Van Gelder (VUC), Vente (Nep- tunus), Bakhuys (HBS), Smit (Haarlem) en Mijnders (DFC). Deze ontmoeting vangt aan om 2 uur des middags. WAALWIJK. W.S.C. Voor WSC staat morgen een vol pro gram te wachten, niet minder dan vier elftallen zullen in het competitie-strijd perk moeten komen. Het eerste elftal gaat op bezoek bh de Bossche Boys. Dit lijkt op het eerste gezicht geen onoverwinnelijke tegen stander, maar we raden de zwarthem- den toch aan geducht op hun hoede te zijn. Al meerdere malen is het gebleken boe riskant een uitstapje naar een club als deze is. De WSC'ers dienen zich voor te bereiden op zeer enthousiasten te genstand en onderschatting van den te genstander zou wel eens gevaarlijk kun nen blijken. Laten de spelers bedenken, dat zij geen enkel punt meer mogen verspelen, willen zij TOP, dat reeds vier wedstrij den won, op de hielen blijven zitten. WSC 2 krijgt bezoek van een andere Bossche club n.l. BW 3, een voor ons vrij onbekende kracht. Vorigen Zon dag hebben de reserves in Tilburg niet gelukkig gespeeld, en waren zij op nor male kracht geweest, dan zouden zij zeker gewonnen hebben. Wij hopen dat zij erin zullen slagen zich morgen te herstellen. De tegenstand zal echter zwaar zijn. Als voorwedstrijd wordt gespeeld een ontmoeting tusschen WSC 3 en BW 4, eveneens een strijd met onberekenbare kansen. Wij achten WSC 3 sterk genoeg om in haar afdeeling tot de bovenste helft te gaan behooren en we vertrou wen dat de ploeg erin zal slagen de ne derlaag van verleden week, morgen door een overwinning goed te maken. Dit beloven twee zeer intressante ontmoetingen te worden, waarvoor we dan ook een flinke belangstelling ver wachten. WSC 4 tenslotte gaat zijn- geluk be proeven in de Zandschel, en we moeten ook dit elftal gezien de kapitale zege van verleden week, een kansje geven. We zullen zien hoeveel van de acht te behalen punten er morgen binnen ko men. JULIANA. Zondag a.s. speelt het 1ste elftal een thuiswedstrijd, en komen de Kaatsh. Boys op bezoek, hetwelk een spannende wedstrijd belooft te worden. Het is moei lijk een voorspelling te wagen, en hoe wel Zondag j.l. op' onfortuinlijke wijze werd verloren, ondanks het goede spel voor rust, vertrouwen wij dat Zondag er alles op gezet zal worden om de eerste thuiswedstrijd met succes te doen ein digen. Voor deze ontmoeting zal Zondag a.s. weer wel groote belangstelling be staan, daar dit de eenige wedstrijd is welke voor den K.N.V.B.-3de klasse in onze plaats wordt gespeeld. Aanvang half drie. Juliana 2 opent het seizoen Zondag eveneens met een thuiswedstrijd tegen den plaatselijken tegenstander Blauw wit. Ook dit belooft een spannende wedstrijd te worden, en wij zijn benieuwd hoe onze reserves zich zullen houden. Aanvang 12 uur. Juliana 3 speelt een uitwedstrijd, en moet den strijd aan gaan binden tegen Blauw-Wit 2 Waalwijk. W.V.V. BLAUW WIT. Voor bovengenoemde vereeniging is voor Zondag vastgesteld: Baardwijk 2 Blauw-Wit. Hoewel Baardwijk pas voor het eerst in het veld komt, wordt het oppassen voor de Blauw-Wit'ers. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. Blauw-Wit 2 krijgt Baardwijk 3 thuis. Jongens uit een ander vaatje tappen! Laten jullie ook eens zien wat jullie nog kunnen Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. I.V.C.B.-Competitie. Zware strijd in Tilburg Weinig wedstrijden. Ook hier zijn slechts weinig wedstrij den te spelen in verband met den twee den Zondag der maand. Vooral in Til burg zal het geducht spannen, want daar moeten twee kopstukken met el kaar afrekenen. In de tweede klasse heeft DES een vrije dag om te bekomen van de ontgoocheling van vorigen Zon dag. Voor de enkele te spelen derde klasse-wedstrijden verwijzen wij naar het programma. lste Klasse. Tilburg: RKTVVKolping. Helmond: MuloDongen. Venlo: Venlosche BoysBest Vooruit. Bergenopzoom MevoWilhelmina. Eindhoven BrabantiaSVB. ZUID II B. 3de Klasse. Dongen: Dongen 2DVC. Princenhage: Groen-WitWVC. Oosterhout: WvOMadesche Boy». R. K. V. B. Afdeeling Langstraat- lste Klasse B. Zevenbergschen Hoek: HW-Virtus 2. Moerdijk: DVO-ZVV 2. A.s. Zondag zullen er in onze afdee ling maar enkele wedstrijden plaats heb ben. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat het a.s. Zondag de 2de Zondag der maand is. Virtus 2 gaat HVV bestrijden en we gelooven niet dat ze in staat zal zijn Vir tus 2 te bedwingen. DVO die verleden Zondag tegen haar plaatsgenoote 't loodje moest leggen, krijgt thans ZVV 2 op bezoek. Beide ploe gen lijken ons van zoowat de zelfde kracht. Octodc- clectroden 6 roosters meng lamp Cl IA MAI PHILIPS om half 3 en Zondag om half twaalf. Er worden sprints, achtervolgingen en tijd- races verreden. Een puntentelling is ontworpen en hij die het meest aantal punten op zijn naam heeft vereenigd zal kampioen zijn. De prijzen zal hij echter niet alleen in de wacht kunnen sleepen; want dank zij de goedgevendheid van onzen nering doenden middenstand, zijn wij in staat eiken renner een prijs te geven, terwijl wij bovendien nog prijzen beschikbaar kunnen stellen voor diverse afzonder lijke verrichtingen. Het is dus niet te verwonderen, dat voor deze wedstrijden enorme belang* stelling bestaat, en bij het publiek, en bij do renners. Het is nu maar de vraag of het weer meewerkt. Bij slecht weder worden de wedstrijden uitgesteld tot een lateren datum en zal het bestuur trachten deze wedstrijden op hometrainer te doen ver rijden. De plechtige huldiging der kam pioenen is vastgesteld op a.s. Maandag in het café van den heer M. de Ruijter (café City) waar onze vereeniging een koffietafel wordt aangeboden. Aan dezen avond zal een eenigszins feestelijk karakter worden gegeven. Ver gissen wij ons niet, dan is een harmo nicaspeler geengageerd, die voor het noodige vertier zal zorg dragen. Zoo staan dus Excelsior drie mooie dagen te wachten, dagen die nog lang in de herinnering van onze leden zullen blijven voortleven en naar wij hopen veel zullen bijdragen tot de propaganda voor de wielersport. Excelsior wil haar naam eer aan doen en gaat steeds hooger en steeds vooruit, terwijl de geest onder hare leden voor beeldig is te noemen. WAALWIJK. Van 411 October 1935. Geboren Johannes L. zv L. M. Klerkx-De Jong. Ma ria A. II. dv W. G. E. van Dijk-Maas. Arnol- dus A. P. zv P. J. Bergmans-van Helvoirt. Henricus Th. M. zv W. M. Pullens-de Bot. Overleden Anna M. Pelders, wed. van W. Pullens, 78 j. Huwelijks-aangiften Hendrikus A. van Wees 26 Jaar en Catharina E. van Helvoirt, 26 jaar, beiden alllier. Jo hannes Harineling -10 janr en Muria C. W. E. Jansen, 30 jaar, beiden alhier. Gehuwd Petrus G. van Iersel, 28 jaar en Cornelia J. Verhulst 26 jaar, heiden alhier. Ingekomen Engelina Hamers, echtg. van H. van der Heij den en gezin uit Loon op Zand. Gn. van der Schans van Den Bosch. Ja. van Bijnen van Vlijmen. A. A. van Eekert van Druncn. Dirk Baak en gezin van Heusden. B. G. Bru- nello van Tilburg. Vertrokken: Mr. H. L. B. J. M. van Lanscliot en echtg. naar Den Haag. Nlc. Fllpsen en gezin naar Til burg. C. A. den Teurling naar Vllsslngen. Ga. M. Koks naar Vlijmen. Ea. Ma. van Bcij- nen naar Vlijmen. Fa. Ja. Ma. Verhoeven naar Vlijmen. Ca. Ma. Gatjkema naar Lelden. Promotie- en Degraadtie-regeling. Het kan zijn nut hebben reeds nu de Promotie-Degradatie-regeling voor onze afdeeling te publiceeren. Deze luidt als volgt: Voor de lste klasse. De kampioen van A en B spelen uit en thuis tegen elkaar. De winnaar komt in aanmerking voor de promotie naar den I.V.C.B. die door de I.V.C.B. nader zal worden vastgesteld. Voor de 2de klasse: De kampioenen van de 2de klasse A en B spelen ook tegen elkaar en de win naar zal met de laagst geplaatste in de lste klasse A spelen om een plaats in de lste klasse A. De kampioen van de 2de klasse C speelt tegen de degradant van de lste klasse B om een plaats in deze lste klasse. Voor de 3de klasse: De kampioenen van de 3de klasse A en B strijden samen, evenals die van de 3de klasse C en D. De twee winnaars van deze wedstrijden komen tegen el kaar uit, om uit te maken wie van de geheele 3de klasse van het District kam pioen is. R.K.V.V. H.E.C. Morgen, Zondag, speelt HEC 2 een vriendschappelijken wedstrijd op het HEC-terrein tegen ESC 1 uit Elshout. Aanvang om 2 uur. ESC beschikt over een hardwerkende en goed spelende ploeg, waarvan een HEC-combinatie op 11 Juli j.l. verloor met 26. HEC heeft dus nog wat goed te maken. Daarom verwachten we een spannende strijd. HEC'ers zorgt nu eens voor revanche. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Vanwege den 2den Zondag van de maand is voor de Boys voor a.s. Zondag geen competitie-wedstrijd vastgesteld, zoodat dat een rustdag wordt, die zal worden benut tot 't houden van een al- gemeene vergadering in hotel Koppel- paarden, om elf uur v.m. Volgende week wordt thuis gespeeld tegen „De Zwaluwen" uit Hooge-Zwa- luwe, doch hier komen we nog nader op terug. V/ R.K.V.V. Be Ready. Voor Be Ready is geen wedstrijd noch voor het eerste noch voor het tweede elftal vastgesteld voor 13 October. Voor 20 October staat op 't program ma WSC 1—Be Ready 1en Be Ready 2 —WSC 2, doch hierover volgende week meer. Alsnog kunnen we melden dat Be Ready over 't toekennen van 't derde doelpunt Zondag j.l. aan Veersche Boys, heeft geprotesteerd. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Uitslag kampioenschappen 1935 van de Postdui- venvereeniging De Eendracht te Waalwijk. Oude duiven tot en met Orleans: 1 J. Kipping 4966 punten; 2 K. Broumels 4363 punten; 3 A. Stokwielder 3988 p.; 4 J. van Bla- del 3955 p.; 5 A. van Eijck 3517 p. Oude duiven. Afstanden boven Orleans tot en met Scbastiaan 1 K. Broumels 1465 p.; 2 Jan Schoemans 1157 p.; 3 A. Stokwielder 818 p.; 4 C. J. Verhulst 847 p.; 5 C. Witlox 603 p. Jonge duiven; alle vluchten tot en met Pont St. Maxence. 1 C. Witlox 2795 p.; 2 K. Broumels 2539 p.; 3 Piet Schoemans 23:74 p.; 1 J. Kipping 2123 p.; 5 J. Schoemans 1946 p. Algemeen kampioen 1 K. Broumels; 2 J. Kipping; 3 A. Stokwielder; I C. Witlox; 5 J. Schoemans. De Piet Oom-wisselbeker werd behaald door den heer J. Kipping met den len prijs op Noyon. Tevens dient er bij vermeld te worden, dat de heeren Stokwielder, Witlox en Broumels de kampioenschappen van den Waalwijkschen Con- coursbond wisten te behalen. De uitslag is als volgt: Oude duiven: 1 Duijvekam; 2 A. Stokwielder; 3 K. Broumels. Jonge duiven: 1 C. Witlox; 2 K .Broumels. Kampioensduif oud werd behaald door den heer J. Kipping, welke duif reeds in 1933 het kampioenschap wist te behalen met de jonge duiven. WIELERSPORT. De Amsterdamsche Zesdaagsche uitgesteld. Naar wij vernemen zal, in afwijking van het vorige jaar, de Zesdaagsche wielerwedstrijd te Amsterdam ditmaal niet in November plaats vinden. Buitengewone omstandigheden voorbe houden, ligt het in de bedoeling, den „Zesdaag sche" in Februari of Maart a.s. te doen verrijden. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. WAALWIJK. De Baankampioenschappen. Zoo zal dan hedenmiddag en morgen beslist worden op de Waalwijksche Wielerbaan, welke renner van onze ver eeniging de eer zal hebben kampioen over 1933 te worden. De kampioenen op den weg zijn reeds bekend, het zijn in de A-klasse D. Pol en in de B-klasse A. Timmermans. Zij heb ben hard moeten zwoegen en tobben, zich met moeite de concurrenten van het lijf moeten houden, moeten worste- DRUNEN. len tegen weer cn wind, hebben ondanks de pech en ontelbare moeilijkheden van den weg toch de bovenste plaats bereikt en gaan er trots op den titel te hebben veroverd en dagen hem met eere. Ver langend zien zij uit naar de belooning, die hen a.s. Maandag zal wachten, maar eerst zullen zij toch nog trachten oog 'n gooi te doen naar het kampioenschap op de baan. Of hun dat echter zal luk ken zal zeer de vraag zijn, want wanneer wij onze deelnemerslijst eens naloopen, zien wij dat ook een Jo van Geenen zich heeft aangemeld en wanneer hij zijn dag heeft is hij onbetwist de sterkste renner. Hij heeft echter in langen tijd niet tegen de Excelsiormenschen kunnen rijden en het moet ons van het hart, dat onze mannekens op de baan thuis zijn. Zij kennen alle bochten en hun verrader lijke verzakkingen. Zij weten precies, waar zij den bocht moeten ingaan en uitkomen zonder veel van de rijlijn af te wijken. In meerdere wedstrijden tegen andere renners dan hun clubgenooten hebben zij bewezen op de Waalwijksche Baan de kunst van sturen te verstaan. Her innert U zich slechts het bezoek van de Einclhovensche wielrenners. Gramser, Vervoort en meerdere andere, die ge woonweg niet in staat waren de rijlijn te houden, omdat zij zich niet door de bochten konden wringen. Het gevolg was, dat zij vrijwel stil stonden en onze, in wedstrijdrijden nog onervaren ren ners, tippelden regelmatig onder langs de baan en passeerden hun tegenstan ders slag op slag. Maar nu a.s. Zaterdag en Zondag, zijn er geen tegenstanders uit vreemde plaat sen, doch nu ontmoeten de clubgenoo ten elkaar, wordt er een wedstrijd ge reden, waarin die kennis van de baan voor ieder dezelfde is; zoodat zij daar geen voordeel aan hebben. Thans spelen slechts de snelheid en slimheid een rol, de grootere kracht en wie den laatsten tijd een Pruimboom heeft zien rijden, zal met ons eens moeten zijn, dat hij met sprongen is vooruitgegaan, dat hij zelfs een waardig tegenstander zal worden van Jo van Geenen. En wat te zeggen van de kansen van een Kamp, een Antoon of Piet Timmermans, een Antoon Pol. Wat zullen de pacer Sars en Rosenbrandt presteeren. Wat een van der Velden? Het zijn allen vragen, die moeilijk kun nen worden beantwoord. De komende dagen zullen ons wel meer spoorwijs maken. In verband met het groote aantal se ries, die zullen worden verreden wordt reeds vroeg begonnen. Zaterdagmiddag September 1935. Geboren Wilhelmus zv Henricus Schrcurs en Anna Can ters. Theodoras zv Hendrik de Raden en Pe- tronella van den Bosch. Johanna dv Willem van der Wiel en Petronella Robben. Elisabeth dv Adrianus Geelen en Adriana van Logtcn. Cornelia dv Nicolaas de Gouw en Antonla van Spijk. Gijsbertus zv Gijsbertus van der Lee en Antonetta van Sambeck. Lambertus zv Ge- rardus Merkx en Francijua Pelders. Johanna dv Wilhelmus van der Velden en Wilhelmina van der Ven. Adrianus zv Martinus van Loon en Josephina de Gouw. Maria dv Petrus Sclier- penburg en Theodora de Brouwer. Overleden Johanna van Giersbergen wed. van Mlchlel van Bcrs 77 jaar. Lucia van Wijk, wed. van Jo hannes van Druncn, 88 jaar. Philippus Schone, 41 jaar. Willem Gijzeis 70 Jaar. Gehuwd Lodewijk Laporte 32 Jaar en Antonetta Brok, wed. vpn Marius Vermeulen, 41 jaar. llieo- dorus Elshout, 37 Jaar en Johanna Kuijpers, 33 j. Martinus van der Ven 28 jaar en Martina Lominers, 23 jaar. Johannes van Stiphout, 31 jaar en Adriana v. d. Wiel 25 Jaar. Ingekomen Pleter Torbijn van Middelburg. Lambertus van Oosterhout, Maria Vermeulen en Adam Vcr- hooyen van Heusden. Johannes van Bijnen en Maria van Loon van Waalwijk. Pieternella Ooycns van Eindhoven. Anna van Druilen van Tilburg. Maria de Vaan van Den Bosch. Vertrokken: Antonia van den Donk naar Nijmegen. Anna Fognetti naar Rljkholt. Andrea Boom en An toon Arnold naar Den Bosch. Maria Klljn en Adriana Klijn naar Schijndel. Hendrikus Brok naar Dongen. Cornells Kling naar Haarlem. Petrus van Nistelrooy naar Maarheeze. Martina Lommers naar Tilburg. Gerhardus Valen naar Dennekamp. Hendrik Lissone naar Llere, België. Frans van Llempt naar Turn hout. Cornelia van Hulten naar Waalwijk. Lambertus Janssen naar Dongen. Wilhelmina Pulles naar Ginneken. Johannes van Ilers en Maria Vissers naar Vught. Wilhelmina Kan- ters naar Helvoirt. SPRANG-CAPELLE. Over de maand September 1935. Geboren Gerrit Johan zv G. Rózenbrand en P. Vcr- duyn. Johanna Jennckc dv A. de Jong en C. van Zeist. Godefrldus Antonius zv M. J. Jan sen en C. J. Klijn. Cornells Jacobus zv C. Mesch en J. Kouwelaar. Engelhardus Johan nes zv J. P. de Roon en S. Borgers. Johanna Gcertruida Maria dv B. C. van Helden en M. J. Bloin. Gerrit zv D. van Pelt en D. Brucliem. Gehuwd A. Janse, oud 29 jaar en E. J. Vos, oud 26 j. C. J. Schapendonk, oud 26 jaar en D. P. van Tll- borgh, oud 19 jaar. J. Sterrenburg, oud 30 j. en S. van der Schans, oud 26 jaar. Overleden: A. A. van Baardwijk, oud 64 jaar, echtgenoot van H. Verduijn. DUSSEN. Over de maand September 1935. Geboren Wolfgang Walter zv P. E. Schindler en E. M. Tschirpke. Joannes Antonius zv A. Kievit» en

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 11