De van ouds beroemde en beproefde AkkersKioosterhalsem s? De oorlog io Abessinië. BUITENLAND. RECHTZAKEN KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS |EU\ PLAATSELIJKE BERICHTEN. blijft ongeëvenaard: als won d~middel, als wrij£~middel, als huid "middel. het beproefde huismiddel fg pr- R°( jjidcr _o y Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Doel en middelen. Wat is ons doel? Misschien kan men dat hel kortst en zuiverst aldus formuleeren: Wij streven er naar: 1. de doofheid en hare gevolgen zoo veel mogelijk te beperken; 2. liet noodzakelijk overblijvende leed door dooven en slechthoorenden (S.H.) zoo waardig mogelijk te doen dragen. De middelen om ons doel te berei ken zijn talrijk en zeer onderscheiden. Een aantal ervan laten wij hieronder volgen a. Bevordering van medische behan deling. h. Voorziening van /hoorinstruinen- ten, kerk- en groepstelefoons. Centraal magazijn te Amsterdam, Vondelstraat 142. Proefkisten in 34 plaatsen in Nederland, 5 plaatsen in Ned. Oost-Incïïë en 1 te Para maribo. Instruinenten-fonds ten behoeve van on- en minvermogenden. c. Bestrijding der kwakzalverij. d. Onderwijs, nazorg, vakopleiding voor S.H.-kinderen. 3 scholen voor S.H.-kinderen, n.l. in Amsterdam, Den Haag en Rot terdam. On- en minvermogenden ontvangen geldelijken steun voor reis- en verblijfkosten, om instaat gesteld te worden het doelmatige onderwijs op deze scholen te kun nen volgen. e. Lipleesonderwijs en verbetering der spraak. On- en minvermogenden ontvan gen hierbij geldelijken steun. f. Tentoonstellingen van hulpmidde len voor S. H. Verspreiding van handalphabet. Bevordering van het gebruik van rijwielschilden en draagpenningcn. g. Werkverschaffing en arbeidsbemid deling. Centraal Bureau te Haar lem. (20 plaatselijke comité's). h. Het scheppen van gelegenheden tot ontspanning, rust, bezigheid: 1.„Ons Landhuis,; te Lunteren, rust- en ontspanningsoord voor S.H. („Anna Fonteinfonds" ten behoeve van het;verblijf van on-I en minvermogenden op „Ons-* Landhuis") waar. ook goedhoo-o renden gaarne in pension geno men worden. 2. Gezellige bijeenkomsten met mu ziek, voordrachten met lichtbeel den, met gebruik van een groeps- telefoon. 3. Bevordering van voor doven ge schikte liefhebberijen, b.v. het maken van speelgoed, huisvlijt. 4. Ontwikkelingsclubs. 5. Wandel- en reiscïubS. i. „Naar het Volle Leven", het orgaan der Vereeniging (2 maal per maand verschijnend), waarin de proble men en de belangen der S.H. be handeld worden. Kindercourant „Vergeet mij niet", j. Opvoeding der S.H. tot het waar dig vervullen van hun plaats in le ven en maatschappij, k. Opvoeding der horenden tot een liefdevollen en begrijpenden om gang met S.H. 1 entoonstelling en demonstraties door de bovengenoemde Vereeniging op 12, 13 en 14 November in Musis Sacrum te Waalwijk. Snij wonden Rheumatiek Spierpijn want dit is het bijzondere voordeel van Akker's Kloosterbalsemeen verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens en tegelijkertijd een won dere uitwerking op spieren, weefsels en ge wrichten. Daardoor bijzonder doelmatig bij kneuzingen en dergelijke verwondingen. Als wond-middel onmiddellijk verzachtend, zuiverend en genezend bij oude en nieuwe wonden, zweren, brandblaren, ontvellingen, insecten-beten, uitslag, dauwworm, zonne brand, wintervoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, doorrijden en won de- of doorgeloopen plekken, aambeien, enz. Als wrijfmiddel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aan doeningen, spil in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, stramheid in de ledematen, zadelpijn, verstuikingen, heupjicht, enz. enz. Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram f'1'- 35 cent, Potten van: 25 Gram 62'/2 cent, 50 Gram f. 1.04 en 100 Gram f 1.82. De groote potten zijn voordeeliger Brandwonden Spit ia den rug Wintervoeten De sancties te Genève goedgekeurd. De Volkenbondsvergadering heeft Donderdagochtend haar goedkeuring gehecht aan de collectieve actie door middel van sancties. Alleen Oostenrijk en Hongarije hebben zich van goedkeu ring onthouden, beiden op grond van hun vriendschappelijke betrekkingen en economische afhankelijkheid van Italië. Was aanvankelijk het vermoeden dat ook Zwitserland zich zou onthouden, dit land heeft zich bij de sancties aan gesloten. Ook Aloisi en Hawariate hebben weer redevoeringen gehouden. Aloisi legde een lange verklaring af, waarin hij zich beklaagde, dat de Raad Italië onbillijk heeft behandeld en geen voldoende aandacht heeft geschonken aan zijn memorie van vroegere wanda den van Abessinië. Laval verzekerde, dat Frankrijk zijn verplichtingen zal nakomen, maar hij legt den nadruk op Frankrijks harts tochtelijke gehechtheid aan zijn taak der verzoening. Eden verklaarde, dat de actie noodig is, maar niets afdoet aan het verlangen naar een spoedige vreedzame regeling, ovt reenkomstig de beginselen van het Handvest. is thans een groote sanctie-confe- - £ie benoemd, bestaande uit alle leden van den Volkenbond, uitgezonderd Italië en Abessinië. Deze conferentie is belast met het doen uitvoeren der eco nomische en finantieele sancties, die men etappegewijs wil toepassen. Deze commissie heeft Vrijdag haar werk zaamheden aangevangen. Gemeld wordt dat Engeland en Frankrijk het eens zijn geworden over toepassing der volgende sanctie-maat regelen: le. Het verbod om aan Italië bui- tenlandsche leeningen te verstrekken zal streng worden toegepast. 2e. De invoer van bepaalde cate gorieën Italiaansche artikelen naar an dere landen zal worden gecontingen- teerd. 3e. De uitvoer naar Italië van be paalde goederen, welke benoodigd zijn voor den aanmaak van wapens en mu nitie zal worden beperkt. 4e. Het wapenembargo voor Abes sinië zal worden opgeheven. De Fransche pers uit twijfel aan 'de doelmatigheid der sancties, vooral door het onthouden van Oostenrijk, Honga rije en Duitschland. Men zegt dat Italië zal worden belemmerd, maar volstrekt niet verlamd. Het zal voldoende van voedsel worden voorzien en de eenige grondstoffen, die het mettertijd zal mis sen en die het zoo noodig met contant geld zou moeten betalen, zijn petroleum en rubber. In Engeland Verluidt dat Mussolini zou streven naar een nieuwe conferen tie met Engeland en Frankrijk, teneinde een voor Italië gunstige regeling te krij gen. Mussolini zou niet via den Volken bond willen onderhandelen. De Krijgsoperaties. Het is thans wel duidelijk geworden dat alle berichten over de herovering der steden Adoea en Adigrat door Abessinië op fantasie hebben berust. In Abessinië schijnen de telegrafische ver bindingen verbroken te zijn, zoodat men klaarblijkelijk in de hoofdstad zelf niet meer weet hoe de juiste toestand aan het Noordfront is. Van de troepen die in Eritrea zijn binnengedrongen hoort men niets meer. De legerberichten zijn dus bijna uit sluitend van het Italiaansche front. De Italianen melden dat zij in het Noorden den berg Edagamus ten Zuiden van Adigrat hebben bezet. Dit is een sterk strategisch punt, dat de Abessijnen in handen wilden nemen. Zij kwamen ech ter te laat. Verder schijnen de Italianen verschillende hoogten en passen tus- schen Adoea en Adigrat te hebben be zet. De stad Aksoem schijnen zij tot heden echter nog niet te hebben bezet. Bij Aksoem is een Italiaansch vliegtuig neergestort. De inzittenden zijn gedood. Onder de gesneuvelden zouden ver schillende Abessinische aanvoerders zijn. In de Zuidelijke provincie Ogaden zijn botsingen ontstaan tusschen voor posten. De Abessiniërs plegen herhaal delijk overvallen op de Italiaansche ver bindingslinies. De gevechten worden voornamelijk geleverd om de bronnen, die de Italianen in hun bezit moeten hebben voor zij de bergen in trekken. De Italianen zouden hier ook met gif gassen werken. GRIEKENLAND'S MONARCHIE. doen bekrachtigen. Aan Koning George, die thans te Londen vertoeft, is telegrafisch ver zocht naar Griekenland terug te keeren, doch de troonpretendent heeft geant woord dat hij daarmede zal wachten tot het volk zelf uitspraak heeft gedaan. Kondylis blijft tot 3 November de func tie van koninklijk regent bekleeden. De omweteling is zonder onregelma tigheden gegaan. (Zie verder berichten in het derde blad). Voor de grap De koopman H. Nelten in Loon op-Zand reed op den weg onder Bladel met zijn woonwagen waarvan hij het paard leicde. De 23 jarige vrachtrijder H. N. te Hoogeloon maakte in jeugdige on bezonnenheid, dié grove roekeloos, heid werd, een zwenking naar de rollende woning. De »grap» liep allerongelukkigst afl De koopman werd aangereden en stortte zwaar gewond neer, terwijl zijn vrouw, die in den wagen zat, hem hoorde gillen »lk sterf!» De chauffeur maakte zich uit de voeten en 'l heeft heel wat besognus gegeven alvorens de politie hem te pakken bad. Eenmaal verbaliscerd hield het roekelooze jongmensch zich goed hij trachtte de schade te voldoen en staat nu alleen nog voor de dokters rekening. De getroffene is na lange tijd weer hersteld en kon in levenden lijve komen getuigen over de aanrijding, die hij meende dat hem zijn einde kwam brengen. Het reclasseerinpsrapport luidde gunstig en daarom was de stemming van het O. M clement. De eisch luidde 2 maanden hech tenis voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een jaar voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. Uitspraak 24 Oct. a.s. De dreigende omwenteling in Grie kenland is thans een feit geworden. De legerleiders hebben de regeering Tsaldaris gedwongen af te treden en hebben generaal Kondylis aan het be wind gebracht. Donderdagavond heeft de nationale vergadering de monar chistische constitutie van 1911 weer in gevoerd en besloten op 3 November dit besluit door een volksplebisciet te DEN BOSCH. Vervotrbewijs vervalscht. G. V., koopman te Andel, stond voor den pjlitierechter terecht we gens valschheid in geschrifte. Hij had een vervoerbewijs gekre gen voor 200 Kilo aardappelen. Hij veranderde het cijfer 200 in 500, en maakte er later weer 200 van. Het bedrog kwam uit. Daar hij op die manier 300 Kilo aardappelen ongedekt vervoerd had, werd hij door den kantonrechter veroordeeld tot f40 boete, en moest nu nog terecht staan wegens valschheid in geschrifte. De ambtenaren der Crisiswetten, die als getuige verschenen waren, konden aan de hand van een door slagje de vervalsching bewijzen. Verdachte werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voor- waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Kermisklanken. J. M. v. B. uit Kaatsheuvel was op 9 Juli naar 'n kermis geweest, en kwam met enkele kameraden terug door Sprang—Capelle, waar zij midden in den nacht een vroolijk feestgezang en —geschreeuw aan hieven. De politie was nog wakker of werd er wakker van en gaf ver dachte een verbaaltje, 't Was hem niet naar zijn zin en hij was nogal brutaal tegen den verbalisant. Conform den eisch werd hij ver oordeeld tot f 10 boete of 10 d. h. Wielrijdersopgepast Twee Bosschenaren stonden terecht omdat ze op 6 Juli te Sprang-Capelle met hun fiets op den weg Waalwijk Tilburg over den grooten rijweg inplaats van op het fietspad reden. Ze werden ieder veroordeeld tot f3 boete. Bijna iedere zitting staan er enkele bekeuiingen wegens deze overtreding te SprangCapelle op de rol. Er schijnt dus scherp op gelet te worden. Men zij dus voorzichtig! Gestoorde gezelligheid. V) Aa. J. G. S. uit Waalwijk werd op 29 Juli te Engelen door de politie verrast, terwijl zij met haar verloofde gezellig op den berm van den Vlij- menschen grintweg zat te babbelen. Dat is, jammer genoeg voor verlief den en verloofden, bij politieverorde ning verboden, zoodat bekeuring volgde. Het meisje gaf ter verontschuldi. ging op, dat zij herstellend was van een ziekte, en door een plotseling opkomende flauwte gedwongen was even langs den weg te gaan zitten. Ze bracht een verklaring van den dokter mee, die dit bevestigde. De rechter hield daar rekening mee, en verklaarde haar schuldig, zonder toepassing van straf. Haar verloofde, een jongeman uit Tiel, werd veroordeeld tot f3. boete. Uitspraken. G. v. d. P., Dussen, veiligheid verkeer, f 5 boete of 5 d. h. A. M. A. H., dronken op rijwiel, 115 boete oflöd. h.rijden zonder licht, f3 boete of 3 d. h. A. J. v. I)., Drunen, nummer en letter niet verlicht, f 3 boete of 3 d. h. M. C., Kaatsheuvel, rijwiel zonder reflector, f3 boete of 3 d. h. H. J. M. v. A., Kaatsheuvel, geen nummerbewijs, f5 boete of 5 d. h. M. A. T., Waalwijk, rijwiel zonder licht, f3 boete of 3 d. h. een ramp worden voorkomen. Een tiental stands, te zamen een opper, vlakte van ongeveer honderd vier. kante meter beslaande, is evenwel volkomen uitgebrand. Strijd om een erfenis. Reeds tallooze malen hebben per sonen, die zich erfgenamen wisten of waanden van wijlen de schatrijke Broeker inwoonster Neeltje Pater, die in 1789 overleden is, en van wie bekend is, dat zij vruchtgebruik had van uitgestrekte landerijen in Noord Holland, tevergeefs gepoogd hun erfenis in het bezit te brengen van de (beweerde) rechtmatige erf. genamen. Een erfenis, die naar werd medegedeeld geschat wordt op 300 millioen gulden. Dezer dagen hebben enkele af. stammelingen van Neeltje Pater de hoofden bij elkaar gestoken. Niet minder dan ongeveer 750 personen uit alle deelen van ons land en zelfs uit Duitschland waren ter ver. gadering gekomen, In principe werd tenslotte beslo- ten tot oprichting van een vereeni. ging, waarvan de erfgenamen lid kunnen worden en welke zich ten doel stelt, het aan den stam Pater aangedane onrecht uit te wisschen en te pogen den rechtmatigen erf. genamen genoegdoening te ver schaffen. lil he iteskui gjekenh on Giste ;an de :comfc >eide 'ilburg en ond< tersche lie me •ilden Storm over ons land. Nauwelijks zijn de herinneringen aan de jongste herfststormen iets vervaagd, of opnieuw heeft een storm, die soms de allure van een orkaan aannam, enkele deelen van ons land geteisterd. In Valkenswaard is de schade het grootst, hier heeft gisteren om twaalf uur een wervel wind huizen doen instorten, «chu- reu en kippenhokken in de lucht geslingerd en hoornen ontworteld. In totaal zijn vijftien huizen be schadigd; persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Behalve Valkenswaard moesten ook de Betuwe en het land van Maas en Waal het ontgelden, waar het vooral de broeikassen waren, die ernstige schade opliepen. Ook tusschen Echten Maasbracht hield de storm danig huis. Te Gouda is een inwoner uit Waddinxveen van booid vaneen kleibokgeslagen en verdronken. In de Werken en Sleeuwijk is het café van Verhoeven aan dé Tol vernie'd. De woningen in de on middellijke nabijheid werden zwaar gehavend. De wegen en de huizen vertoonen een ruïne. Twee personen verdronken. Gisteravond omstreeks acht uur is een ernstig auto ongeluk gebeurd in de onmiddellijke nabijheid van Nig- tevegt. Een personenauto, rijdende uit de richting Weesp, is daar in het Merwede kanaal gereden. In den auto zaten vier personen, n.l. een heer en zijn echtgenoote, een twee- jarig zoontje en een meisje van tien jaar De pontwachter Barneveld was direct aanwezig met een boot en mocht het genoegen smaken den heer <-n het zoontje terstond op het droge e brengen De dame en het meisje, die reeds bewusteloos waren, werden met vereende krachten uit den auto gehaald en bij den veehouder Verwey binnengebracht. Dr van Herwaarden uit Nigtevegt was spoedig aanwezig en paste kunst, matige ademhaling toe. Ook verscheen cpoedig de burgemeester van Wees- perkarspel alsmede dr. Knaap uit Weesp. Na langer dan een uur kunst, matige ademhaling te hebben toege past konden de doctoren slechts den dood constateeren. Waarschijnlijk heeft een defect aan de stuurinrichting het ongeluk veroor zaakt. Brand op de Brusselsche Tentoonstelling. Hetzelfde gedeelte van het Luna park op de Brusselsche wereldten toonstelling, waar enkele maanden geleden een brand heeft gewoed, is in den afgeloopen nacht opnieuw door het vuur geteisterd. Dank zij het doortastend ingrijpen van de brandweer der tentoonstelling, kon SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 13 Oct. '35: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. 's Namid dags doopsbediening. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. SPRANG. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is de heer L. Metske benoemd tot bestuurslid der Chr. Gem. Zangvereen. Hallelujah» te Sprang—Capelle, welke benoeming bij heeft aangenomen. VRIJH.-CAPELLE. In de Geref. Kerk te Vrijh -Capelle hoopt Ds. Keijzer Zondag 13 October tweemaal zijn ge meente voor te gaan enwel des morgen» om half tien en des namiddags om half drie. CAPELLE. Wij vestigen gaarne de aandacht op de advertentie in hel eerste blad van den heer A. L. van Wijlen, waarin hij aankondigt dat heden zijn nieuwe Centrale in werking treedt. Hij heeft zijn installatie voorzien van de nieuwste apparaten en het geheele bedrijf gemoderniseerd, waar door de uitzendingen natuurlijk nog aan zuiverheid en duidelijkheid winnen. Hij noodigt iedereen uit te komen zien en luisteren naar deze installatie, die voor de beste niet behoeft onder te doen. Wij wenschen den voortvarenden ondernemer gaarne alle succes. Bij de ƒ,1. Woensdag gehouden aanbesteding vah uit te voeren metsel- timmer-, verf-, smids- en loodgieters- werk, aan de gemeente-eigendommen werd ingeschreven als volgt: Timmerwerk. H. Wagemakers f 106.55, G. Paans f 99,50, W. Nieuwenhuizen f91,-, J. Quirijns f89,50, Kleinloog en Verhagen f88,50, Gebr. Spierings f85,85. A. Hoefnagels f 84 Metselwerk. J. Kleinloog f205,70, Gebr. Spierings f 162,50, J. Molegraaf f159,— en M. van Campen f 139,50 Verfwerk. A. v. d. Schans f 223,- J. de Groot f 199,-, J. Klaasse f 188,— Smids en Loodgieterswerk. M. van Veen f209,50, j. A. v. Wijlen f 172,50 en J. Hommers f 162,40. Het werk is aan de laagste inschrijf vers gegund. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus.'- 1 Het zoontje van A. B aan de Zandschel had j.l. Donderdagmorgen, toen het op een kar wilde klimmen, het ongeluk met het beentje in een ploegschaar te vallen, zoodat een diepe wonde ontstond en geneeskundige hulp noodzakelijk was. De voetbalvereeniging »Capelle« speelt a.s. Zondag voor de le klasse BVB tegen Juliana* uit Heutden. A.s. Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk op te treden Ds. Ewoldt uit Bergambacht, terwijl des namiddags 2 uur hoopt voor te gaan Ds. Louwe Kooymans uit Waalwijk. Een dezer dagen werd door het Classikaal Bestuur van de Classis Heusden een bezoek gebracht aan de Ned. Herv. gemeente aan den Loon- schendijk, teneinde enkele formaliteiten te vervullen, die tot de werkzaamheden van den Kerkeraad behooren, vermits de betrokken Kerkeraad nog steeds weigerachtig blijft voor wat betreft de behoorlijke uitoefening zijner functie. Zekere V. in deze gemeente wordt er van verdacht, dat hij als steun trekkende onjuiste gegevens verstrekt heeft inzake 't opgeven van verdienste. Deze zaak is in handen der politie gesteld tot nader onderzoek. Een kind van den landbouwer J. de W. aan den Winterdijk had Donder dagmorgen het ongeluk in den kelder te vallen met het noodlottig gevolg, [oor v wachtii den. K< den h( lizondt lij in z: lezït hi ;ent, i lilphidt is echtE een gr massah coloriel de ons verneir een ha Alth. ren in lens hi 'een kré voor di Wij ring mi De j symphi K.J. C den. D •naar v semble aange\ krachti .fis Zo:: terproc iuitvoei eenigir Opgev [Man" taferee taald d Lgrimee de 't Is bant-s] licht lo reden aan de als dii mocht Wij den jv can bi tober i monie is in c nia eei bedoel Apollc phonic was ec 1927 e was zc den ve dat op nen rc bileere vast. groot doch stuur i besliss ge zek Op aanva den g onder de kre zilverc dag r - wo Op stuur en hor wijl oi om d groot corps De vel er DE C Op voor de Ge. onder laerts

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6