J PLAATSELIJKE BERICHTEN, RECHTZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN, SPORT. BURGERLIJKE STAND RADIO-PROGRAMMA DRAISM-vanVALKEHBUR LEVER Shoe and Leather Fair te Londen. Volgens »The Shoe and Leather Record» van 18 Oct. is de Fair van 711 Oct. de beste geweest sedert 19^7. Ongetwijfeld had deze beurs het tij piee, waar juist de prijzen voor grondstof en product zoo be gonnen zijn te stijgen en de vraag, waaronder dekkingsvraag, levendig was. Ook afgezien van den interna tionalen toestand, bestaat er een gezonde reden voor een opwaarlsche beweging der markt. De zaken in zoolleer zouden nog grooter zijn geweest, indien er meer aanbod was geweest. Al't voorradige werd verkocht. De huidenhandelaren waren evenmin genegen ver vooruit te verkoopen. Groote orders in schoenen zijn geplaatst en de schoen fabrikanten, die zich niet tevoren in leder gedekt hebben, zullen stellig een moeilijke tijd ondervinden. Er zijn 32.255 bezoekers geweest. V. v. d. S. Paardenmarkt Breda. Onder verwijzing naar de adver tentie in dit blad, vestigen wij er de aandacht op, dat Woensdag 6 Nov. a.s. op de Veemarkt te Breda een paardenmarkt wordt gehouden. De handel op deze markten was steeds zeer goed, dus ieder, die een paard wil koopeti of verkoopen, kan zeer goed terecht. DRUNEN. De Boerinnenbond van Drunen en Elshout hield Dinsdagmiddag een algemeene vergadering, die ook werd bijgewoond door den geestelijk adviseur, kapelaan Vogels en door mei". Ariëns uit Tilburg. Na een openingswoord uitgesproken door mevr. Vermeer—v. Loon uit Elshout, hieid mej. Ariëns een vlotte causerie. Zij spoorde de leden aan zich nog meer te ontwikkelen o.a. door het volgen van huishoud wasch- en breicursussen. Zij wierp daarbij het plan op zulke cursussen in Drunen en Elshout te organiseeren. Na een korte pauze, waarin een verversching werd aangeboden, werd een film vertoond, opgenomen op den grooten Boerinnendag, die vorig jaar in Tilburg gehouden is. Vervolgens werden nog enkele huis houdelijke punten behandeld en werd door kapelaan Vogels nog een op wekkend woord gesproken. Met een dankwoord heeft de vice voorzitster den geanimeerde bijeen komst gesloten. Op het Kruispunt op de Drunen- sche Heide kwamen Woensdagmiddag twee auto's met elkaar in botsing, met het gevolg dat een hunner, waarin een aantal slagers zaten die van de Bossche markt thuiskwamen, vrij deerlijk werd beschadigd. Het werd een heele verkeersopstop ping, met het gevolg dat de schuldige automobilist er ongemerkt tusschenuit wist te knijpen, zonder dat men zijn nummer had opgenomen 1 RAAMSDONKSVEER. Op Woens dag 23 October j.l., des namiddags om zeven uur is in het St. Henri, cusgebouw een algemeene vergade ring gehouden van den R.K. Vrou wenbond Tijdens de vergadering werd door den Weleerw. Heer Adviseur Kape laan Kolsteren een lezing met lichtbeelden gegeven over de H. Mis, waarna nog lichtbeelden werden vertoond over de vervolging der Christenen in Mexico. De vergadering was druk bezocht, de aanwezige leden volgden met aandacht de l^ing met lichtbeelden. Woensdagnamiddag kwamen in de Hoofdstraat twee wielrijders met elkaar zoodanig in botsing, dat een der wielrijders lichte verwon dingen bekwam. Het stalen ros werd geheel in elkaar gedrukt. Donderdagvoormiddaggeraak- te een zoon van v. S. met zijn rijwiel in den sloot aan den Nieu- wenweg. De oorzaak was, dat S. een hooi vork op zijn rijwiel had gebonden die in klem geraakte met het stuur, en hij zoodoende het stuur niet meer meester was. Met den schrik en een nat pak bracht hij het er af. Door de kommiezen werd een rijwiel, toebehoorende aan v. L., mee naar het belastingkantoor ge nomen, omdat hij weigerde de boete te betalen, voor het rijden zonder rijwielbelastingplaat]e. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente 305. GEERTRUI DEN BERG. Voor de Evangelisatie .Eben Haezer" te Raamsdonk9veer hoopt Zondag a s. des v.m. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Paul uit Bent huizen. DUSSEN. Heden i9 men onder onze gemeente aan de Noordzijde van den straatweg begonnen met den aanleg van een rijwielpad, dat na openstelling in een zeer groote be. hoefte, gezien de talrijke aanrijdingen op den grooten weg, voorziet. Het geheele pad zal uit beton bestaan, met losse vakken. Daar het werk snel vordert, zal de ingebruik neming hopenlijk niet lang meer op zich laten wachten. \J Het ongeveer 7-jarig zoontje van den heer A. v. T. geraakte spelenderwijs onder een lorrie bij de firma van M. alhier, waarbij de kleine zijn schouderbeen brak. Het jongentje werd op een wagentje naar nuts gebracbt, alwaar dr. van Vuuren de eerste geneeskundige hulp ver leende en het schouderbeen heeft gezet. Naar we vernemen zullen de alhier momenteel in de Maas werk zaam zijnde baggermolens met be manning, van de N.V. Volkers te Sliedrecüt naar Afrika vertrekken daar bovengenoemde N.V, te Algiers een groot werk is opgedragen. -L Niet alleen zal nabij de Molen kade het riviertje de Dusse gedeelte lijk worden gedempt met grond, afkomstig van de algraving van den Rommegatschen Dijk, maar ook het weiland, dat eigendom van de ge meente i9 zal pim. 60 c.M. worden opgehoogd, waardoor aldaar een fraai gelagen bouwterrein beschikbaar komt. Op 26 October zal de Mannen afdeehng van 't Wit-Gele Kruis alhier in het Vereenigingslokaal een alge meene ledenvergadering houden. Aanvang 6 uur. Uitgaande van de R K. Land- arbeidersbond „St. Deusdedit" alhier zal a 9. Zondag om 3 uur voor de dames en om 5 uur voor de heeren, een propaganda vergadering in het Patronaat worden gehouden. Onze ZeerEerw. Heer Pastoor is benoemd tot geestelijk adviseur der onlangs opgerichte afdeeling van den R.K. Middenstandsbond. EETHEN. Voor de lichting 1936 moeten in deze gemeente 2 personen in werkelijken dienst opkomen, wat naar verhouding van het aantal ingeschrevenen dat 19 bedraagt, weinig is te noemen. Het aantal leerlingen van de kookcursus onder leiding van mej. W. J. Dronkers, landbouwhuishoud- leerares te Hedel, is in deze gemeente hoven de 60 gestegen, zoodat wordt overwogen de cursus te splitsen en in twee gedeelten te houden. De toekomstige huisvaders dezer ge meente zullen later de vruchten van dit onderwijs genieten. \J In verband met de seizoen arbeid in de landbouwbedrijven is de werkloosheid in deze gemeente verminderd. Momenteel staan nog 15 personen als werkloos inge schreven. v* In de Wieringermeer worden weer vaste landarbeiders gevraagd. Om geplaatst te worden moet men gehuwd zijn, en het strekt tot aan beveling wanneer men bekend is met de moderne landbouwmachines. Het loon bedraagt 30 cent per uur. \J MEEUWEN. Bij den brand die op Dinsdagmiddag te Dussen bij M. Noorloos woedde, was de spuit van het dorp Meeuwen 't eerst bij de hand en droeg er veel toe bij, dat de brand bij 't miniem bleef beperkt en het woonhuis bleef gespaard. Een teeken dat de brandweer uit ons dorp steeds paraat is. De zwikkers l P. v. E. uit Sprang, L. H. uit Vlijmen, M. J. H. H. uit Waalwijk en J. de R. uit Sprang stonden terecht omdat ze in een herberg te Waalwijk de orde hadden verstoord. Ze zaten in een café te Waalwijk te kaarten en speelden het z.g zwikken. Bij wat herbergpraat werd er over een rondje gepraat. Een zwarte Capelsche sloot er zich ook bij aan Onder de aanwezigen waren er die begonnen te dreinen tegen verdachte H. Er werd geroepen Steek hem kapot 1 en daar had je de poppen aan het dansen. De kastelein kwam vanachter z'n )uffet uit en wilde geen .poppenkast" in z'n herberg. Ze moesten dan maar naar buiten gaan. De kastelein kreeg de herriemakers buiten, waar ze aan t bakkeleien sloegen. Een der verdachten protesteerde,, dat hij in de dagvaarding bij een scheldnaam werd aangeduid. Verdachte J. de R. was niet komen opdagen ter verantwoording. L, H. beschuldigde den kastelein en diens vrouw van meineed. Ze praten maar om v. E., die een goede klant is, aldus H. gunstig voor te stellen. De belangstellenden op de publieke tribune lachten er om, Als ik veroordeeld word ga ik in looger beroep, kondigde H. aan. Jaar werd hem de kans voor ge geven, want ieder der 4 verdachten werd veroordeeld tot f 20,boete. Het viertal had nogal een raak fwartet geleverd I Er wa9 in de terberg geen stoel op z'n plaats gebleven 1 Op andermans grond M. J. H. v. d. H. uit Waalwijk stond terecht, omdat hij op 24 Aug, zich bevonden had op een weiland van den landbouwer van Woensel. Hij wa9 daar mogelijk om gra9 te stroopen en getuige van Woensel verklaarde dan ook, dat hij verdachte naast zijn mand gehurkt in het gras had zien zitten. Daar echter geen der getuigen het gras snijden duidelijk had kunnen zien, was hem slechts het loopen op verboden terrein ten laste gelegd. De eisch luidde f 10,— boete. Hij werd veroordeeld tot f7,50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraken Kinderrechter. E. O., visscher te Eethen, wegen- reglement f 0,50 boete. M. K, Herpt, wegenreglement f 1boete. J H. Th., Herpt wegenreglemetft f 0 50 boete. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, In de ingediende gemeente-begroo ting zit m.i. een zieke plek. Zij houdt o.a. in een vrijwillige en ongevraagde subsidie-verhooging voor een plaatselijke muziekvereeniging. Met belasting-verlaging kan dit systeem principieel nooit gepaard gaan. Men kan water en vuur nu eenmaal niet in een hand dragen. Aan belasting-verhooging die in vele gezinnen de nooddruft van eerste levensbehoeften aantast, dient m.i. een herziening van onderscheidene subsi- dieposten vooraf te gaan. Men onderschatte de moeilijkheden van deze tijdsomstandigheden echter niet. Ook niet voor hen die tot regeeren geroepen zijn. Een stijging van levens middelen ziet men thans gepaard gaan met eén dalende loonstandaard. Zoo lang de hooge muren die de volkeren tusschen zich opgetrokken hebben zich staande kunnen houden, en men daar door de rijke bronnen die de aarde ten behoeve van de gansche menschheid in zijn schoot omdraagt, voor elkander moedwillig toestopt, zal, trots alle na tionale lapmiddelen, de benauwdheid eer toe dan afnemen. Hoogachtend, KIEZER. WAALWIJK. W. S. C. VlijmenW.S.C. Het is weer een onbekende grootheid, die WSC morgen bevechten gaat. De oorspronkelijk vastgestelde ontmoeting TOPWSC is omgezet en in plaats daarvan moet WSC Zondag naar Vlij men. Deze kersversche K.N.V.B.'er is al heel aardig van wal gestoken, o.a. door een overwinning in Besofjen. We mogen dus de kracht van deze ploeg met onderschatten, en di<*nen er ons van be wust te zijn dat de zwarthemden mor gen weer een niet gemakkelijke taak zul len krijgen op te knappen. We geloóven echter wel, dat WSC (ie technische meer derheid, waarover zij ongetwijfeld be schikt, zal weten uit te buiten en dat de punten mee naar Waalwijk zullen komen. WSC 2 is weer vrij. WSC 3 gaat den in dertijd door den regen onderbroken strijd tegen Capelle overspelen. Het vierde elftal speelt thuis tegen Kaalsheuvelsche Boys 2. Hedenmiddag wordt op hel WSC-ter- rein de kampioenswedstrijd N. E. O. (Sprang)Wilhelmina (Wijk en Aalburg) gespeeld om het kampioenschap van den B.V.B. Om onplezierige ervaringen te voorko men zij medegedeeld dat volgens het bondsreglement de leden en donateurs van WSC bij dezen wedstrijd geen vrijen toegang hebben. Het terrein wordt als neutraal bonds-terrein beschouwd, zoo dat allen entrée zullen moeten betalen. Het entréegeld is echter laag gesteld en bedraagt op alle rangen 25 cent voor volwassenen en 15 cent voor kinderen. Kampioenswedstrijd N.E.O.Wilhelmina. Het kan vanmidag op het WSC-terrein een intressante ontmoeting worden, waarbij fel om de eer der overwinning zal gestreden worden. De beide clubs, die elkaar het kampioenschap der Zater- dagmidag-competitie van den B.V-B. be twisten, NEO uit Sprang en Wilhelmina uit Wijk en Aalburg, zijn schijnbaar vol komen aan elkaar gewaagd. In de ge wone competitie won NEO in Wijk en Wilhelmina in Sprang telkens met slechts één punt verschil. Beide clubs eindig den gelijk, zoodat een beslissingsmatch gespeeld moest worden. Deze is Zater dag j.l. te Woudrichem gehouden, doch na twee verlengingen bleef het bij een gelijk spel. Zoodoende komen de beide clubs morgen opnieuw in den ring en het meest waarschijnlijke is dat het ook nu weer op een puntenverdeeling zal uitloopen, waarbij intuschen de Wijk- sche club het meest gebaat zal zijn daar deze dan door haar betere doelgemiddel- de kampioen wordt. In elk geval zijn de partijen volkomen aan elkaar gewaagd en zal de ploeg, die het meeste geluk heeft, met den eerepalm gaan strijken. Het belooft een hartig en uiterst span nend partijtje te worden en we kunnen ieder liefhebber dan ook aanraden om dezen middag eens naar het WSC-terrein te komen om van dezen kampioenswed strijd getuige te zijn. De wedstrijd begint om drie uur, voor enkele bijzonderheden omtrent de rege ling zie men ook onder „WS.C.". R. W. B. A.s. Zondag RWBNivema, voor deze wedstrijd waarvan de opbrengst geheel ten bate van den heer Gouda ter voor ziening in de ziekenliuis-onkosten komen, hopen wij op 'n buitegewone bclangstel- lin" Volgens de uitslagen van Nivema dient er geducht rekening mee gehouden te worden en daarom RWB'ers opgepast. Aanvang half drie. Ook het 2de elftal speelt om 12 uur tegen Nivema 2, waarvoor hetzelfde geld. Het 3de elftal gaat naar Zandschel en er zal aangepakt moeten worden om succes te behalen. Veel succes boys. LEEUWARDEN JULIANA. Zondog a.s. speelt het 1ste elftal weder een thuiswedstrijd, en komt Devo uit Den Bosch op bezoek. En zeer zeker wordt dit weer een spannende wedstrijd, daar ook Devo, zooals zij Zondag speel de, over een goed elftal beschikt. Er wacht onze geel zwarten weer een zware wedstrijd. Zfj zullen er alles op zetten om in den 2den thuiswedstrijd de punten binnen te halen, hoewel het tegen Devo dat nog geen enkel verliespunt heeft, niet ge makkelijk zal gaan. Voor dezen wedstrijd wordt weer een groote belangstelling verwacht. Aanvang om half drie. Scheidsrechter is de heer Nuiten uit Helmond. Juliana 2 speelt ook een belangrijke thuiswedstrijd tegen Heusden, welke ver- eeniging ook nog geen enkel verliespunt heeft. Ook onze reserves wacht een zware wedstrijd. Ook voor deze ontmoeting zal een groote belangsteling bestaan. Aanvang om 12 uur. Juliana 3 moet naar Vlijmen om den strijd aan te binden tegen Olympia. W.V.V. BLAUW-WIT. Zondag a.s. speelt Blauw-Wit 2 een thuiswedstrijd tegen Vlijmen A. Blauw- Wit 2 heeft er thans 3 gespeeld en 3 ver loren, zoodat zij as. Zondag moeten winnen om ook enkele punten te halen. Blauw-Wit'ers a.s. Zondag met z'n allen eens gewerkt om de overwinning te be halen, en vooral de voorhoede moet op tijd haar kansen weten te benutten. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Wij maken het geachte publiek er op attent dat de prijzen van de uitgespeelde loterij vóór 2 November moeten zijn af gehaald, anders vervallen zij aan de verecniging. R. K. V. B. AFDEELING LANGSTRAAT. Overzicht. lste Klasse. De Veersche Boys 2 brengen morgen een bezoek aan HW. Ze zullen hun beste beentje moeten voorzetten, want HW laat zich in eigen huis zoo maar niet ver schalken. Met een gelfjk spel zullen ze hoogst tevreden moeten zijn. WSC uit Waspik gaat naar Moerdijk om MVV te gaan bekampen. WSC be schikt over een aardig ploegje, en het zou ons tegenvallen waneer ze althans niet één punt mee naar Waspik wisten te nemen. Be Ready te Hank, ontvangt het sterke WvR uit Raamsdonk. Dat wordt daar on- getwijfeld een zeer spannende strijd, want Be Ready heeft reeds tegen de Veersche Boys getoond, in eigen huis niet met zich te laten spotten. Het zou ons dan ook niet verwonderen als ditmaal de beide punten in Hank bleven. 2de Klasse. De Zwaluwen ontvangen ZW 3, en zul len daar wel weg mee weten. Te Raamsdonksveer komt Waspik 2 voor de zware laak de Veersche Boys 2 te bekampen. Beide elftallen zyn in deze cotnpetitie al eens aardig uit den Hoek gekomen, en als Veersche Boys wil win nen dan mogen ze morgen zeker wel hun beste beentje voor zetten. In Dussen komen de reserves van WvR op bezoek. We hebben het vermoeden dat het er danig zal gaan spannen. Want WvR 2 kan er van verzekerd zijn dat de Dusschensche Boys geen poging onbe proefd zullen laten om de overwinning in de wacht te slepen. Naar onze mee ning zijn ze daartoe dan ook volkomen in staat. 3de Klasse. In Waspik krijgen we de ontmoeting WSC 2Veersche Boys 3. Dat kan een aardig partijtje voetbal worden, waarbij Veersche Boys 3 de grootste kans heeft het loodje te leggen. De reserves van Be Ready zullen hun krachten te Raamsdonk gaan meten met WvR 3. De thuisclub beschikt hier wel over de beste papieren en zal er naar onze meening wel in slagen dit aan Be Ready te toonen, door de beide punten in Raamsdonk te houden. R.K.V.V. H.E.C. Door terreinafkeuring konden Zondag j.l. de wedstrijden tegen Sarto 1 en 2 niet doorgaan. Voor Zondag is vastge steld WIK 1HEC 1. Het zijn altijd span nende wedstrijden geweest in Oisterwijk, tusschen WIK (het vroegere KJW) en HEC. Het vorig jaar werd op het nippertje verloren met 32. We hopen dat het HEC nu zal gelukken de overwinning te behalen. Kans is er zeker wel, als ten minste een snel en goed sluitend samen spel gespeeld wordt. Nogmaals HEC'ers er kan niet genoeg op gewezen worden, houdt het spel open en de vleugelspelers den bal tijdig voor doel plaatsen. Ook moet er voor voldoende afwisse ling in het spel gezorgd worden. Niet steeds op een vleugel spelen, dat wordt te doorzichtig. HEC'ers we rekenen minstens op een gelijk spel. Stelt uw aan hangers niet teleur. De reis wordt gemaakt per autobus. Vertrek vanaf het HEC-terrein om 12.30 uur. Aanvang om 2 uur. Op het HEC-terrein wordt om 12 uur gespeeld HEC-juniorenHercules A. Dit belooft een zware strijd te worden voor de HEC-junioren. Doch flink aanpakken jongens er is kans op succes. Om 2 uur speelt HEC 2 tegen VIOS 1 uit Tilburg. Ook dit belooft een spannen de wedstrijd te worden. VIOS beschikt over een zeer goed spelende ploeg, die het de HEC-reserves danig lastig maken zal. Als de voorhoede-spelers van HEC 2 maar eens konden besluiten op tijd een schot te lossen en vooral hun verstand té gebruiken voor het doel. Dan is er nog wel eenige hoop. Doe je best HEC'ers, we wachten met spanning den uitslag af. R.K.V.V. HERCULES. Zondag a.s. speelt Hercules 1 een thuis wedstrijd voor de competitie, tegen Wil helmina 1 uit Kaatsheuvel. Wilhelmina beschikt over een goed elftal hetgeen wel blijkt uit 't feit dat zij van de 2 gespeelde wedstrijden beide ge wonnen hebben. Hercules-lui onderschat uwe tegenstanders niet, dan zou dit voor u de eerste thuiswedstrijd zijn die in een overwinning zou eindigen. Hercules-lui speelt Zondag een goed samenspel en succes ligt aan uwe zijde. Wanneer het weer nu maar een beetje meewerkt, ver wachten wij voor deze wedstrijd een groote belangstelling. De wedstrijd vangt aan om 2 uur, en slaat onder leiding van den heer M. van Esch uit Tilburg. Ook de reserves van Hercules spelen thuis om 12 uur tegen Rapid 2 uit Kaats heuvel. Ook deze wedstrijd kan in een overwinning eindigen. Bij eventucele terreinafkeuring wordt dit voor 9.15 uur bekend gemaakt bij de bekende adressen: A. van Mier 2de Cris- pijnstraat en M. v. d. Velden Antonius- straat Waalwijk. é~*rrr%.*<w,vim*i II IIH H imil li—iij—hU-L-, WAALWIJK. GeborenPetrus zv. J. Th. Wimmer- Lorse Andreas zv. C. Pulles-de Graaft Wilhelmus W. zv. W. v. Son-v. Leijden Leonardus Aa. dv. H. C. de Louw- Kroot Johanna La. dv. La. v. d. Ho ven-Pullens. Overleden: J. W. Roelofs 36 jaar echtg. van Aa. C. H. Goedhart J. de Hart 86 jaar wedn. van Ma. Aa. Aerts. Huwelijksaangiften: V. H. J. v. Laar hoven 43 jaar alhier en Ammy K. Bin der 35 jaar te Salzburg (O.) Frans v. Munster 22 jaar en Sa. Ma. v. d. Pennen 25 jaar beiden alhier. Huwelijken: H. A. v. Wees 26 jaar en Ca. A. v. Helvoirt 26 jaar beiden alhier. GevestigdHa. M. v. Engelen van Dru nen A. A. Schoevenaars van Hoens- broek Ba. Bergmans van Vlijmen Jan v. Daalen van Hilvarenbeek. Vertrokken: P. de Rooy naar Vught Wa. B. Klerks naar Oisterwijk A. D. J. Roos naar Den Bosch A. Zwets en ge zin naar Rotterdam J. P. C. M. Hob belen naar Made c.a. C. A. Holster naar Vught Ma. C. P. de Winter naar Zevenbergen W. L. Oomes en gezin naar Loonopzand. RAAMSDONK. Van 12 tot en met 18 October 1935 Geboren: Geene. Huwelijken: Gerrit Blom, jm. oud 25 jaar en Arigje van Bennekom, jd. oud 23 jaar Peter Snijders, jm. oud 28 jaar en Martha Loedeman, jd. oud 22 jaar. OverlijdenGeene. EETHEN. Geboren: Wilhelmina Adriana dv. K. van Rijswijk en P. K. van Wijk Gerrie Elisabeth dv. W. van Dijk en G. van der Mooren. Gehuwd: A. D. van Buuren oud 32 jaar en P. W. D. van der Schans oud 21 jaar G. Terlouw oud 46 jaar en Ant. Bran derhorst oud 41 jaar. Overleden: A. P. Nieuwkoop oud 51 jaar echtg. van M. Bergmans A. Lankhaar oud 34 jaar echtg. van F. van de Niewegiessen. ZONDAG 27 OCTOBER 1935. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A, 8.55 VARA-Jubileummarsch. 9.00 Voetbalmededeellngen. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Carillonbespeling van den Romboutslorfn te Mechelen. 9.45 Het plan van den arbeid. V. P. R. O. 10.00 Zondagshalfuur voor kinderen. 10.30 Kerkdienst. A. V. R. O. 12.00 Klokkenspel en uurslag van het stadhuis te Veere. 12.01 Filmpraatje. 12.30 Carillonbespeling van de St. Havo-kerk te Haarlem. 12.50 I)e Octophonikers. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Piano-recital. 3.00 Het Omroeporkest. 4.00 IJordrechts Mannenkoor Caecilin. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen. V. A. R. A, 5.00 Sport van den dag. 5.20 .Teugdliedcren van alle landen der wereld. 7.20 RadiotooneelDroomkonikje. 7.40 Piano-recital. A. V. R. O. 8.00 Nieuws- en sportberichten. 8.15 Concert door het Omroeporkest. 9.00 Radio-journaal. 9.15 Radiotooneel: De familie Stastok. 10.00 Concert door het Omroeporkest. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Nabeschouwing over de 11e partij om liet wereldkampioenschap schaken tusschen Euwe en Aljechin. 11.00 Nieuws- en sportberichten. 11.10 De AVRO Decibels. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding. K. R. O. 9.ï0 Gramofoonmuziek. 10.00 Afgestaan op last van den Minister aan de Ned. Evangelische Vereeniglng. 11.30 Concert door de Bocholtzer Harmonie. 12.00 Zweedscli Mannenkoor. 12.15 De Bocholtzer Harmonie. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Boeken en Schrijvers. 1.20 Het KRO orkest. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 De R.K. Harmonie St. Caccllia, Haarlem. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 De oorsprong en de ontwikkeling der Dilet- tanten-blaasorkesten. 4.00 Vervolg concert Harmonie St. Caeclliu. 4.30 Ziekenhalfuurtje. N. C. R. V. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Kerkdienst uit dc Gcref. Kerk, Nieuwe Oosterkerk, Goudschcweg, Rotterdam. Hierna Gewijde muziek. K. R. O. 7.45 Voetbaluitslagen van dc R.K.F. 7.50 Jeugd en Sobriëtnsgednchtc. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 Het KRO-orkest. 8.35 Zangrecital. 8.45 Het KRO-orkest. 9.00 Josef Papier zingt. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Het KRO-orkest. 9.45 Recital van oude muziek. 9.55 Het KRO-orkest. 10.20 Recital van oude muziek. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 28 OCTOBER 1935. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10