ii VOOR 50 JAREN. PLAATSELIJKE BERICHTEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Wij herinneren nacht ende hebben in cost, dranck etc. gecost opten minsten de somme van 'tse- ventigh carolus gulden, dus700. Item geduerende de voornoemde jaren 1672, 1673 en 1674 soo hebben de voor noemde inwoonders moeien opbrengen aen gedane wagen ofte car vraghtcn, soo int voeren van bagasien, siecken der op- gemélte troupen als andersints, 't welck 'by ons getaxeert wert opt minsten de somme van zes hondert carolus gulden, dus.... 6000. Item inden voorschreven jaren 1672, 1673 en 1674 soo hebben de voorschre ven inwoonders moeten betalen ende op brengen aen verscheyden ugtcoopen van troupen 11) ende part yen ende uytterin- ge der selver, die hier boven niet geno- mineert sijn, de somme van seven hon dert en vijfftigh carolus gulden, dus 750—0. Item soo is waeraghtigh dat de buyten- dycxse landeryen door het voornoemde inunderen vanden voorschreven jaren 1672 en 1673 soodanigh sijn vera'rgert, dat de selve het derde part van de vruch ten inden verleden jare 1674 niet op en brochten als sy voor desen plach en, noch nacr alle apparensie in vele aenstaende jaren noch niet ofte weynigh van sal connen geprofileert werden, soodat de selve nauelix connen verpacht werden, welcke schade by ons niet pertinent can getaxeert werden, dan dient hier voor., memorie. Daerop is mede gevolght dat op den 1 Augusti 1674 door dier gelycke noyt gehoort onweder van storm, hagel ende blixem de granen, hoy en gras, op de landeryen te velde staende, soo is bedor ven, ier aerde geslagen ende ter neder gecrookt, datter niet ofte weynigh van is gecomen, gelijck oock mede de huysen soodanigh sijn beschadight, datter naue lix een bngeschont gebleven is, oversulcx by ons de schade daer van op het minsten wert getaxeert op dé somme van vijf duysent carolus gulden, .dus.5000—. Soo is 't mede dat de voornoemde in woonders van hare meubelen, die sy noch vervlught hebben, vele oncosten moesten geven, soo van het vervoer, staengelt, vermissen ende bederven van dien, volgens de dachten der inwoon ders, dat de schade daer van niet wel en is te taxeeren, dus voormemorie. Geduerende den voornoemden oorloch soo sijn de gerechten van Besoyen ge- nootsaekt geweest verscheyden duysen- den van penningen tot laste van voor noemden drope te negotieren en tegen woordig soodanigh verarmt ende uytge- put sijn, dat sy den intrest nauelix con nen betalen, dus voormemorie. Alsoo door de Fransen uyt de qarni- soenen van de Grave ende Creveceur alhier in twee reysen sijn afgebrant se ven huysen, om een exempel te statueren aende gelycke Suiithollantse dorpen 12), daer van d'geintresseerden de reparatie vande geleden schaden sustineren tot laste vande gemeene Suythollantse dor pen voornoemt, welcke schade oock door ordre vande gemeene voorschre ven dorpen is ge'axeert door nutrale tim merlieden ende metselaers op een somme van 3375 gulden, ende de verbrande meu belen sijn vo'gens de opgegeven declara tion van voorschreven geintresseerden bedragende de somme van 1487 gulden 8 stuyvers, bedragende oversulcx te samen de somme van 4862 gulden en 8 stuyvers, dan alsoo de geintresseerden tot laste vande gelycke dorpen by requeste aende Ed. Mog. Gecommitteerde Raden doleren om vergoedinge te hebben, oversulcx wert dit hier gestelt voormemorie. De totale somme van dese voorver- haelde schade, behalven de voor memo rie aengetrocken posten, brenght op in een en massa de somme van 41978 gul den 4 stuyvers 8 penningen. Verclaren wy ondereeschreven ge- authoriseerde tot de bedieninge van het schouth ampt ende gerechten ende borge- meesters van Besoyen den voornoemden staet in alle oprechtigheyt opgestelt ende de schade by haer geleden begroot te sijn. sijnde daerenboven noch vele particuliere ongemacken ende schaden onderworpen geweest, de welcke sylie- den alhier niet hebben connen uyt- drucken; presenteren den selven staet (des versocht sijnde) me solempnelen eede te stereken. Des toirconde dese by ons onderteekent. Gedaen tot Besoyen den 1 Maert 1675. (Geteekend) Rudolph van Aken, geauthoriseerde, Michiel Ja- ghers, Wouter Aersen Revers. Cornells Corsten, Cornells Claessen de With, A. de Br nun, Anthony Praescrs, als borge- meester de anno 1673, P. van Emont, Cornells Aertsen vander Bussen, borge- meester, H. Dastiaensz. de Roy, als borge- meester van den jaer 1674. Aanteekeningen. 1. Dat was Rudolph van Aken, rent meester van den ambachtsheer van Be- soijen. 2. Over die „contributie" hoop ik na der te spreken in mijn volgend artikel. 3. Dat zijn dagelijksche rantsoenen voor de soldaten. 4. De „Demer" was oorspronkelijk een deel der stadsvesten of grachten, voor het eerst genoemd in 1622. (Zie Van Oudenhoven, geschiedenis van Heusden). 5. F oriel was een Fransch com mandant. 6. Hierover nader in mijn volgend artikel. 7. Hierover nader' in een volgend artikel. 8. Toochpaarden trekpaarden voor het zware geschut. 9. Facinen zijn bundels of bossen rijshout, om dijken, wegen enz. te ver sterken. 10. Sauvegarde één of meer schild wachten, die er voor moesten waken, dat het dorp niet door eigen krijgs knechten werd geplunderd. 11. Hierover nader in een volgend artikel. 12. Hierover nader in een volgend artikel. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per week eveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik. De nieuwe Maasmond. Uit „de Echo" van 10 October 1885: „Het adres van de gemeente- en wa terschapsbesturen in de Langstraat, vanaf Baardwijk tot en met Waspik, aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp „tot verlegging van de uitmonding van de Maas naar den A- mer", is gisteren verzonden. Deze be zwaren zijn voor adressanten, gemeen te- en waterschapsbesturen, van zulk een overwegend belang, dat zij zich verplicht achten zich thans tot de ver tegenwoordiging te wenden, teneinde door hare tusschenkomst te verkrijgen, dat alsnog de onvermijdelijke voorzie ningen worden genomen, om hunne ge meenten en waterschappen voor onbe rekenbare schade te vrijwaren. Die bezwaren hebben betrekking op: lo. de communicatie; 2o. de scheep vaart; 3o. de waterlossing; 4o. de irri gatie. Ook de gemeenteraad van Heusden heeft zich andermaal met uitvoerig ge motiveerd adres tot de tweede kamer gewend, om nader aan te dringen op het verkrijgen eener vaste brug over de Maas aldaar." Een belangrijk gedeelte van het ad res was dat, waarin werd aangedron gen op rechtstreeksche verbinding der Waalwijksche haven met den Nieuwen Maasmond. Hier volgt deze passage: 2o. De Scheepvaart. Terwijl te genwoordig al de Langstraatsche ha vens in rechtstreeksche verbinding staan met het Oude Maasje, en deze rivier thans voor eb en vloed open is, bestaat daardoor ook voor de scheep vaart in de Langstraat een onmiddellij ke, geregelde en korte gemeenschap met de havens en aanlegplaatsen in 't Land van Heusden en Altena. Het regee- ringsplan echter verbreekt die recht streeksche gemeenschap en het gedeel telijk te graven scheepvaart-uitwate ringskanaal, dat tusschen Labbegat en Capelle zijn verlenging zal vinden in het Oude Maasje, wordt aan het Kei- zersveer afgesloten voor den vloed, tot een boezemkanaal gemaakt, en zal al daar door middel van een schutsluis de scheepvaart in verbinding brengen met de nieuwe rivier. Die schutsluis zal voor de scheep vaart van de Langstraat wel een klein oponthoud veroorzaken, maar dit zal men zich voor het algemeen welzijn getroosten. Van grooter bezwaar echter is de omstandigheid, dat de schepen, die van uit de oostelijke havens, vooral van uit die van Waalwijk, een bestemming hebben naar de noordelijke streek, eerst drie uren westwaarts moeten stevenen, en, na geschut te zijn, nogmaals een ge lijken weg hebben af te leggen, eer zij komen ter hoogte vanwaar zij uitvoe ren. Een omweg dus, die in onze dagen van „time is money", zooveel mogelijk dient vermeden te worden. En dit bezwaar zal des te meer druk ken, nu bij het regeeringsplan de door de schepen kosteloos te verkrijgen stuwkracht van eb en vloed, zal moe ten vervangen worden door een stuw of trekkracht, die van de scheepvaart op het te graven scheepvaartkanaal aan zienlijke geldelijke offers zal vragen. Ook dient nog een derde bezwaar niet uit het oog verloren te worden. Immers het vaarwater, nu niet meer aan de be weging van eb en vloed blootgesteld zijnde, zal noodwendig eerder bevriezen en langer in dien toestand blijven, zoo dat langduriger stremming van alle scheepvaart in de Langstraat daarvan het noodwendig gevolg zal zijn. Gezegde bezwaren voor de scheep vaart zullen, naar adressanten' mee ning, zoo niet geheel, dan toch voor een groot deel te verhelpen zijn, wanneer de Waalwijksche haven door middel van een schutsluis in rechtstreeksche verbinding wordt gebracht met de nieu we Maasmonding. Die haven, tegelijk in open verbinding blijvende met het meergenoemd scheepvaartuitwaterings- kanaal, zal alsdan tevens ten dienste komen van de scheepvaart uit de meer westelijke havens voor alle vaartuigen, die een bestemming hebben de rivier opwaarts, en waardoor een nadeel aan de eene zijde door een voordeel aan den anderen kant eenigszins zal worden op gewogen. Ook zou door daarstelling der gezegde schutsluis in het vrij lange traject tusschen Heusden en Keizers- veer eene uitmuntende vluchthaven worden verkregen, waarop de bijzon dere aandacht wordt gevestigd, naar onze meening eene omstandigheid van overwegend belang voor de scheep vaart in het algemeen. Ook het gemeentebestuur van Til burg wees in een adres op de wensche- lijkheid dezer schutsluis. Uit de volgen de passage uit het Tilburgsche adres blijkt hoe belangrijk Waalwijk's haven in dien tijd was: Tijdens de behandeling der wet tot verlegging van de uitmonding der rivier de Maas naar den Amer, heeft het ge meentebestuur van Tilburg, met en be nevens andere belanghebbende ge meentebesturen, bij de hooge regeering en de volksvertegenwoordiging er op aangedrongen, de haven van Waalwijk, door middel eener schutsluis, met de nieuwe rivier te verbinden. Rheumatische pijn in de rug. Nu weer gezond als de beste. De schrijver van onderslaandcn brief leed aan felle rheumatische pijn in de rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een buitenlandsche badplaats moeten sturen, maar dit was voor hem niet mogelijkhij was trouwens reeds 70 jaar. M^ar hij probeerde dezelfde zouten als in de beroemde minerale bronnen voorkomen, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft »Ik leed aan felle rheumatische pijn in mijn rug. Na verschillende pillen en smeersels geprobeerd ie hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst pro beerde.» J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschillende zouten, die ook voor komen in de beroemde minerale bronnen. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheu- matiek, jicht, ischias, langs de na tuurlijke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pijnen zullen afnemen, terwijl de gcheele gezond heidstoestand enorm zal verbeteren Ge zult U frisscher en jeugdiger voelen; energie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per llacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maat schap] ij Amsterdam, voorkomt. Ontegenzeggelijk zouden daardoor handel, landbouw en fabrieksnijverheid, welke in deze streek van zooveel be lang zijn, grootelijks worden, gebaat en zou daardoor tevens veel wónden bijge dragen, om die te helpen opbeuren uit den kwijnenden toestand, waaronder zij thans gebukt gaan. Wel is waar wordt daarvoor eene niet onbeduidende uitgaaf gevorderd, doch deze zou Hóógst nuttig en in het algemeen belang''besteed zijn. Wanneer men in aanmerking gelieft te nemen, hoeveél elders van rijkswege wordt ten koste gelegd aan de verbete ring van waterwtegen, dan schijnt het alleszins gebillijkte nu door den nieuwen waterweg de ha\ten van Waalwijk, die ook dé haven valfc Tilburg is, wordt af gesneden en tot iherstel dier( afsnijding toch werken moéten gemaakt worden, die werken, zij het dan met eenige meer dere kosten, zoodanig aangelegd wor den, dat zij aan de eischen eener goede gemeenschap beantwoorden. Op 30 Oct. 1885 heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot onteigening van gronden voor de verlegging van den Maasmond naar den Amer onge wijzigd aangenomen. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Doel en middelen. Nog slechts eenige dagenen de Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden opent de deuren van hare tentoonstelling. Mogen wij hierop Uw welwillende aandacht vestigen Zeer waarschijnlijk zult U er zich van willen overtuigen, wat deze tentoonstelling, niet alleen aan slecht hoorenden, maar ook aan hen, die het voorrecht genieten goed te kun nen hooren, te zeggen heelt. De S H. zullen op deze tentoon stelling alle mogelijke hulpmiddelen kunnen beproeven; laten zij hiervan een ruim gebruik maken, zoowel in 't belang van zichzelf, als in dat van hun omgeving. Want wanneer wij de medewer. king van de goedhoorenden inroepen, moeten wij zelf er in de eerste plaats voor zorgen geen middel onbeproefd te laten, om het verschil tusschen hen en ons zoo gering mogelijk te maken. Een zoo mogelijk nog grootere hulp ondervinden de Slechthooren den die zich toegelegd hebben op de lipleeskunst (het afzien van den mond). Eiplees-demonstiaties en volledige inlichtingen hierover, over onderwijs aan S. H. kinderen, kort om over alles wat voor Slechthoo renden van belang is, worden gaarne gegeven op 12, 13 en 14 November in Musis Sacrum te Waalwijk. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 27 Oct. '35. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en des nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Des v m, bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. Vergadering der Sociale Studie club van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle, op a.s. Maandag avond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde Onderwerp in te leiden door dhr. C. Braspenning, overSamenstelling, taak en inrichting der besturen bonden in verband met de plaats die zij in de Chr. Vakbeweging in nemen. De Ring 's Gravemoer en om streken van den Ned. Bond van Geref. Meisjesvereenigingen houdt a.s. Maandagavond in het Geief. Kerkgebouw alhier hare jaarverga dering. A.s. Dinsdagavond half acht zal de Afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fahrieks- en Transport arbeiders in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene algemene ledenvergadering houden, waarbij het woord zal worden gevoerd door den heer Kunst van 's Gravenhage, hoofdbestuurder van genoemden bond. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle houdt a.s. Woensdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene algemeene vergadering, ter bespreking van de November-propagandaactie van wege het Chr. Nationaal Verbond Onder leiding van haar Voorz., den heer J. C. de Boon, kwam de Koleninkoopvereenigirig, onderafd. van de Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium' j.l. Woensdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergade ring bijeen. De Voorzitter opende de goed bezette vergadering met gebed, waarna hij er zijn blijdschap over uitsprak dat er zooveel belangstelling van de zijde der leden bestond. Spr. heette de aanwezige welkom en wees in 't kort op het nut der vereeniging, vooral in dezen tijd. Het ledental bleef stationnair. De omzet bedroeg over het afgeloopen jaar totaal 3074 H L. brandstof. Na de notulen werd het finantieel verslag uitgebracht door den pen ningmeester. dhr. H. M. Zwart, waar uit bleek dat het boekjaar sloot met een batig saldo van f412,27. De commissie tot het nazien der boeken en bescheiden bracht bij monde van den heer Jac. Ophorst verslag uit. Onder dank voor zijn beheer, wordt den penningmeester decharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. C. de Roon, A. Krol en H. M. Zwart herkozen met groote meerderheid van stemmen. Een voorstel tot het vormen van een reservefonds werd aangenomen; voor dit jaar werd f150.— in dit fonds gestart. Op voorstel van het Bestuur werd verder besloten hel overblijvende batig saldo naar ge lang van het verbruik aan de leden terug te betalen. Bij de rondvraag werd nog be sloten 't geheele jaar gelegenheid te geven tot contributie-betaling, waar mede thans met 1 Nov. zal worden aangevangen. De Voorzitter sloot hierna de ver gadering. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur had op den viersprong bij de Biersteeg alhier wederom een verkeersongeluk plaats. De motorrijder dhr. Jansen uit Breda die in de richting Oosteinde reed, werd gegrepen door een luxe auto, bestuurd door den heer J. Hulskotte uit Nijmegen, komende van Waalwijk. De heer Jansen werd enkele meters meegesleurd, en werd bewusteloos bij v. Zwietering binnen gedragen. Dokter Winkelman was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Het bleek dat dhr. Jansen een beenfractuur had opgeloopen. Per auto werd hij naar Breda ver voerd. De motor was bijna geheel vernield. De auto was licht bescha digd aan spatbord en bumber. Wij vernemen met belangstelling dat door den consul van den A.N. W. B den heer Jos. Eibers, te Waal wijk de aandacht van den Bond is gevestigd o den onhoudbaren toe stand op dit kruispunt en dringend betere waarschuwingsmaatregelen enz. zijn gevraagd. Zaterdag 26 October des na middags om 5 uur zal de gouw van de A.R.J.A.'s in Noordbrabant in het gebouw van den Christ. Volks bond te Sprang een vergadering houden. De agenda van deze ver gadering luidt 1. Openingwoord door den voor zitter. 2. Notulen. 3. Ingekomen Stukken. 4. Mededeelingen. 5. Vaststelling gouwreglement. 6. Bespreking en regeling te hou den vergaderingen. 7. Regeling Financiën. 8. Bespreking clubs en propa ganda. 9. Referaat door den heer Kor- teweg uil Capelle. Onderwerp; »Wat dunkt U van ons parle ment». 10. Bespreking van het referaat. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. De toegang tot deze vergadering is voor alle belangstellenden vrij. VRIJH.-CAPELLE. Het Bestuur van het fanlare-corps »SireDa« te Vrijhoeve-Capelle, Directeur den Weledele Heer P. B. Bisselink, heeft na overleg met eene Zustervereeni- jing op bare gisteren (23 October) gehouden algemeene leden vei gade- ring besloten, in het voorjaar 1936 ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan een groot Nationaal Muziek en Zangconcours te organiseeren. Eventueele vroegere berichten wa ren ten minste voorbarig en buiten verantwoording van het Bestuur. Bijzonderheden kunnen nog niet worden verstrekt. Tevens kan medegedeeld worden dat dezelfde vereeniging d.d. 20 November e.k. in de zaal van den Heer A. v. Dijk de eerste Winter- uitvoering zal geven. Niet alleen zal zij eenige Muziek nummers ten gehoore brengen, doch als attractie zal door een Zangge zelschap uit Tilburg een pracht Operette Comique worden opge voerd. Deze avond is hoofdzakelijk voor H.H. Donateurs georganiseerd. In de Geref. Kerk te Vrij hoeve Capelle zal Zondag 27 Octo. ber zoowel des vóór- als des na middags optreuen Ds. Keyzer aldaar. Tot Voorzitter van de plaa'se- lijke afdeeling van den Modernen Fabrieksarheidersbond werd gekozen de heer M. Mescb. De arbeider O. v. P. kwam zoodanig van een spoorwagon te vallen, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. CAPELLE. Bij het te 's Herto genbosch van wege den Ned. R.K. Politiebond St. Michael gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot, de heer G. Vos Czn. van het Korps Politietroepen voor het politiedi ploma. De voetbalvereeniging «Capel le» speelt a.s. Zondagmiddag voor de le klasse van den Brab. Voet balbond tegen W.S.C. 3 uit Waal wijk. Dezen winter zullen langs den Provincialen weg naar Waalwijk, den z.g. Winterdijk, weer verschil- lende boomen, welke door de iepen, ziekte aangetast zijn, gerooid wor den. Ook met het oog op de ver andering en verbreeding van dezen weg zullen voorbij Labbegat ver schillende boomen gerooid moeten worden. A.s. Zondag des morgens half- tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te trec'en Ds. Cuperus. Donderdag 31 October des avonds om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te 'sGrevelduin Capelle optreden voor de mannenveieeni- ging aldaar Ds. Cuperus van Ca pelle. In de rede, die Ds. Cuperus dan zal houden, zal hoofdzakelijk de Hervorming herdacht worden. WASPIK. A.s. Zaterdag zal de nieuwe weg te Waspik-Boven fees telijk worden geopend De Harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak» zal hare medewerking verleenen. De landbouwcursus, gedurende de wintermaanden te houden in de voormalige openbare lagere school, wordt door een groot aantal leer lingen bezocht. De lessen worden gegeven door den Heer Elsman, Hoofd der Chr. Bijzondere School te Raamsdonksveer. RAAMSDONKSVEER. Ds. Oost zal Zondagmorgen om half tien in de Veersche en om 2 uur in de Dorpsche Kerk optreden. Ten bate van't Verpleegfonds der T. B. C.-bestrijding brachten de verkochte bloempjes alhier op ruim f56 00. Voor de vaceerende betrek king aan de Veersche Chr. Mulo meldden zich 16 sollicitanten aan Een standje in den nach t Hedenmorgen gingen er de wildste geruchten aangaande een oploopje, dat in het nachtelijk uur van Woens dag op Donderdag zou hebben plaats gehad. Een bloedspoor loopende vanaf de Sprangsche Straat tot de woning van agent Lubbers en van dezelfde straat tot aan het politiebureau gaf aan de geruchten die er gingen rog meer reden tot fantaseeren. Wij hibben ons heden op het politie bureau op dc hoogte gesteld van wat er ga Om door de Pt sonei. ktn j Klos wal n Ais den c in zij lijk waan den 1 per li Wi herki medt gendi gevei gedej Ue r dwei; vluci was verm ande on tri zekei waai toe t rijwi de opni' van .Ag zijnd laten en Spra tarnt geko mes die hou< doet vervs zichi donl ooge op t gewi klew rijwi than waa een nam in d Lj met sche Gi stoo af. j latei H R.K te L J. J Z den te le feesi groc lede mes. ren ling- en c van D Eup bezc H len kaa: nog hier schi hou huis F een: ten gen hur elde wee te c too doc een dee I daj var I zie: ger ma de: De op de: Gi oir ko Voi waai gen. ue a tegen nam

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6