Speculaas tijd. t,i 99 Pulles-Heesbeen SPORT, KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS, BINNENLAND. RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN CORRESPONDENTIE, AMANDEL-SPECULAAS GROOTE KEUZE KOEKJES Slagroomwafels 5 cent per stuk, Chocoladebollen met slagroom 8 cent per stuk, Steeds porties SLAGROOM verkrijgbaar Zeer fijne gekruide a 25 cent per half pond. van 2 ons a 25 cent, lingsvereen. op G.G. »Immanuel» te 's GrevelduinCapelle, die plannen heeft tot het bouwen van een gebouw voor Chr. Belangen te's Grevelduin- Capelle, dezer dagen ter bespreking dier mogelijkheid bijeen komen. Door het groot aantal ver gaderingen, die wekelijks in de consistorie der Ned. Herv. Kerk te 's Grevelduin—Capelle worden ge houden, zullen de catechesaties voor diegenen die volgend jaar belijdenis van hun geloof hopen af te leggen, voortaan des Zondagsavonds worden gehouden. Zondag 3 Nov. zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk des v.m. half tien leesdienst worden gehouden, terwijl des nam. aldaar hoopt op te treden Ds. Mulnickel van Waalwijk. WASPIK. De bejaarde wed. B. alhier had het ongeluk zoo ernstig te vallen dat zij haar heup brak. Per brancard werd de ongelukkige naar het Ziekenhuis te Raamsdonks- veer vervoerd. Tot onderwijzeres aan deR.K. Bijz. Meisjesschool alhier is benoemd mej. Witte uit Pijnacker. GEERTRUIDENBERG. De heer J. Renniers viel tijdens zijn werk zaamheden aan de Ned. Castor Oliefabriek alhier in een put en werd daarbij zoodanig aan zijn been verwond datgeneeskundige hulp van dokter Jaspers moest worden inge roepen. R. is naar zijn woning ver voerd Ier verdere geneeskundige behandeling. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt a.s. Zondag des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. EETHEN Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen op Dinsdag 5 November 1935, des voorm. half elf Aan de orde 1. Vaststelling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936 2. Electrificatie der dorpen Heesbeen en Doeveren. Uitvoerig verslag volgend nummer. VOETBALSPORT. W.V.V. BLAUW-WIT. De wedstrijd Blauw-Wit 1RWB 2 is uitgesteld, zoodat beide elftallen vrijaf hebben. Zondag 11.30 uur algemeene leden vergadering bij den heer J. Steenbergen- Kroot. Daar er een zeer belangrijke agenda is af te werken, wordt aller opkomst dringend gewenscht. R.K.V.V. HERCULES. Zondag a.s. moet Hercules 1 naar Til burg om een bezoek te brengen bij het sterke Vincent 1. Vincent beschikt over een goed slui tend elftal. Wij raden de Hercules-man nen aan Zondag een vlug en mooi open spel te spelen, dan kan het niet anders of het succes ligt aan haar hand. De wedstrijd staat onder leiding van den heer A. Sparidaans uit Tilburg. Ook de reserves van Hercules spelen in Tilburg, zij spelen om 12 uur een wed strijd tegen VIOS 3. Ook dit kan voor onze reserves een overwinning worden. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer A. Zeegers uit Tilburg. Vertrek per autobus om elf uur bij den heer P. v. Daelen, concertzaal de „Linde boom". DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Boys 1 ontvangt a.s. Zondag ZVV 3 uit /.evenbergen. Daar ZW nog niet veel presteerde, rekenen we vast op 'n flinke Boys-overwinning. Indien nu de regen weer niet als spelbreker optreedt, kun nen we a.s. Zondag om drie uur een fijne partij voetbal op het Bovs-terrein genie- ten. j R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 ontvangt de ZVV-reserves uit Zevenbergen. Hierbij ban het er wel eens aardig spannen, daar beide ploegen reeds een enkele maal flink van zich hebben afgebeten. Wellicht is een ver deeling der punten of 'n kleine Be Ready, overwinning het resultaat. geëischt. De rechtbank veroordeelde den 29 jarigen arbeider A. H. den Brok en den 30 jarigen arbeider M van Orsouw beiden uit Os9, wegens de inbraak bij Weideman te Heeswijk, gepleegd in den nacht van 14 op 15 Juli 1934, ieder tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, Hef O. M. had tegen ieder van hen acht jaar geëischt. Wegens medeplichtigheid aan dief. stal en heling werd Ch H. den Brok, 32 jarig arbeider te Oss, betrokken bij dezelfde inbraak, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, veroordeeld. Het O. M. had drie jaar gevorderd. DEN BOSCH. Uitspraken J. W. A v d B met drieen naast elkaar rijden f2 boete of 2 d h. F.. A. A B, Waalwijk, idem, f2 boete of 2 d h J H B Waalwijk, vleeschkeurings- wet, f 30 boete of 30 d. h. S V Heusden, tuinbouwbesluit, f 2 50 boete of 3 d. h J. S Sprang, verboden weg berijden t 5 boete of 5 d h. J. L J D., Vlijmen motor zonder spiegel f 3 boete of 3 d. h J. P J de K Tilburg, te hard rijden f 3 boete of 3 d h G H K Vlijmen, rijwiel zonder licht f3 boete of 3 d, h financieren zonder de begrooting te verhoogcn. Een crisis-inkomsten-belasting en een vrijgezellen-belasting zullen niet worden ingevoerd. Voorgesteld wordt een salarisver- laging voor burgelijke rijksambtena ren met 5%. De regeering overweegt nog voor alle ambtenaren en werklieden tot den 24 a 25-jarigen leeftijd speciale jeugd- loonen in het leven te roepen. De steunuitkeeringen hoopt de re geering op het tegenwoordige peil te kunnen houden. WAALWIJK. DUSSEN. A.s. Zondag houdt de R.K, Middenstandsvereeniging alhier in hotel Heesels een algemeene leden- Vergadering. In de j.l. In de j.l. gehouden vergadering der Dussensche Konijnen, en Pluim* veevereeniging werd besloten op 20 en 21 December een tentoonstelling te organiseeren. Diverse fraaie prijzen werden reeds beschikbaar gesteld. De laatste dagen zijn in en nabij 't Kasteel alhier,'t welk onlangs door de gemeente werd aangekocht, diverse opmetingen en fotografische opnamen gedaan. Naar we nader vernemen zal het geheele restauratiewerk in werkver- ^chaffing worden uitgevoerd. LOONOPZAND. Verleden Dinsdag hield de Gilde .St. Hubertus" haren jaarlijkschen statiedag in de zaal van mej. Wed. Coomans. Ten half negen 's morgens trokken de leden gezamen lijk kerkwaarts, tot bijwoning eener H. Mis ter intentie der overleden leden, 's Namiddags kwamen de leden met hunne dames weer bijeen om den dag gezellig door te brengen waartoe een gepast dansje het zijne bijdroeg, wat werd opgeluisterd door uitstekende muziek van de Gebr. van Loon. De heer W. Snoeren die juist 25 jaren gildebode was, werd vereerd met een zilveren medaille ter her- innering aan dit zilveren jubilé. Tijdens de vermakelijkheden werd een rondgang gehouden voor de T.B.C-bestrijding, welke ruim f5, opbracht. ST. JOACHIMSMOER. Zondag had alhier een vergadering plaats van het Bestuur der Combinatie van Kruis booggezelschappen, Allereerst werd vastgesteld, dat de wedstrijd ten bate der T.B.C. voor Willem Teil uit Berkdijk zal gegeven worden op Zondag 3 November en voor Onderl. Vriendschap alhier op Zondag 10 November. Voor de aangesloten or ganisaties werd in overweging gegeven: 't bezoek der ledenvergaderingen van de combinatie verplichtend te stellen op boete; per lid een bepaald bedrag af te dragen aan 't Combinatiebestuur waarvoor dan op de eerstvolgende bijeenkomst in December een pen ningmeester zou benoemd worden. Over het houden van een feestavond voor de aangeslotenen gezamenlijk kon men niet tot een definitief voorstel komen. In deze parochie is onlangs een afdeeling opgericht van het Genoot schap der H. Kindsheid. Door de Tooneelclub T.O.G. is voor de Kersttijd-uitvoering om. in studie genomen het sociale Too- neelspel: Moeders Geloof door M. Schuurmans. Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »Middernachtclub». Zaterdagen Maandag R.D.B.-Theater, »Voor land en vlag». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6'/2 uur Feestvergadering R.K. Werkliedenvereeniging in den Gildenbond. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek lieeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Itoode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur. Liefdadigheids uitvoering door D.V.S.V. in den Gildenbond. De Ossche misdaden. Eischen. Donderdag werden voor de Bossche Rechtbank weer enkele Ossche straf zaken behandeld. De volgende eischen werden uit gesproken tegen H. A. v. d. Putten, L. J. Hendriks (de Jonge Soep) en J. P. Ceelen elk 10 jaren wegens roof overvallen te Uden en Oijen en tegen P. W. de Bie, voor dezelfde feiten 3 jaar. Tegen H v. d. Putten en A.Hen, driks, wegens de roofmoord te Oijen elk vijf jaar. Tegen J. P. Ceelen wegens de moord op J. v. d. Pas. 10 jaar. Tegen J. L. Kooien, verzekerings agent te Tilburg, wegens uitlokking van den roofmoord te Uden, 8 jaar. Uitspraken. Na de behandeling van deze zaken werd nog mededeeling gedaan van de vonnissen gewezen in de strafzaken, welke 17 Oct. behandeld zijn. Ter zake van de inbraak met weldpleging bij L. van Bergen te Oss op 6 Jan. 1934 werden A. J Oijer.s, 23 jarig arbeider te Oss, tot drie jaar en de 19 jarige Schoenmaker P. A Schuurmans tot een jaar veroordeeld, een en ander met aftrek van vcor arrest. De officier had tegen Otten vijf jaar en tegen Schuurmans twee jaar, beiden met aftrek van voorarrest geëischt. De 40 jarige koopman J. F. A Ver hoeven (Jan Bol), gewezen directeur der wielerbaan te Oss, werd terzake van de brandstichting in het paviljoen op het Sportpark veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was drie jaar met aftrek van het voorarrest. De 44 jarige arbeider N. H. Schuyers uit Oss werd tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens genoemde brandstichting. Het O. M. had 4 jaar met aftrek Volk en Vaderlands toch verschenen Het optreden van de Justitie tegen »Volk en Vaderland« in Utrecht, waarbij de rotatie-pers, waarop het orgaan gedrukt werd, in beslag is genomen en verzegeld, heeft niet kunnen verhinderen, dat een nieuw nummer is verschenen. «Volk en Vaiierland« is thans in verkleind formaat uitgegeven. Met vette letters »prijkt« bovenaan de voorpagina«Ondanks verbod niet kapot«. Industrie-financiering, Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot oprichting der »N.V. Maatschappij voor Industrie financiering®. Het voornaamste doel der op te richten N.V. is de ver strekking van credieten op langen termijn en het verstrekken van financieelen steun op andere wijze aan industrieele ondernemingen, voor zoover daardoor de werkver ruiming in ons land bevorderd wordt. De N.V. zal een band vormen tus- schen de bestaande regionale be- drijfsbanken. De N.V. verleent haar tusschenkomst voor het beschikbaar stellen van export-premies, finan ciering van export-orders overbrug ging van prijsverschillen e. d. door beschikbaarstelling van gelden uit het Werkfonds De eventueel daardoor verminder de import zal geen verminderden export mogen ten gevolge hebben In den raad van toezicht zullen de ministers van handel en nijver heid en van financiën zitting hebben. Euwe—Aljechin. De dertiende partij om het wereld kampioenschap schaken, waarin onze landskampioen met zwart speelde, i9 in remise geëindigd. RIJKSBEGROOTING 1936. Verschenen is de memorie van ant woord der regeering op het voorloo- pig verslag der T.K. inzake de alge meene beschouwingen over de Rijks- begrooting 1936. De regeering constateert dat in de T.K. weinig positieve eenheid in ge dachten is. Zij kondigt aan, dat zij bij de voorstellen tot herzienning van enkele grondwettelijke bepalingen be voegdheid zal vragen om de grenzen- looze ongebondenheid in woord en geschrift te kunnen inperken. De be zwaren tegen de verlaging van renten en vaste lasten acht de regeering zeer sterk overdreven. Wijzigingen van het ontwerp worden nog overwogen. De regeering gaat niet verder in op het monetair beleid, alleen constateert zij dat het zwaartepunt minder in de hoogte der valuta dan in de stabiliteit ligt. Op de volle 60 millioen van het werkfonds is thans beslag gelegd. De regeering overweegt reorganisatie van het fonds, door afzonderlijke behan deling van openbare werken en in dustrieele projecten. Grootere bedra gen zullen besteed worden voor bevor dering der industrialisatie. De Buitenlandsche handel zal worden gestimuleerd door krachtda- digen steun aan handelsmissies. De aangekondigde defensie-maatre gelen hoopt de regeering te kunnen Door een vrachtauto overreden en gedood. Gistermiddag speelden ecnige kinde ren op de brug over het Nieuwe Ka naal le Groningen toen een vrachtauto geladen met suikerbieten, naderde. Een van de kinderen, de 10-jarige H. Schenkel, een dochtertje van een woonschipbewoner, trachtte een biet te grijpen en sprong tegen den auto op. Zij viel en werd door een van de wielen overreden. Het meisje werd zoo zwaar gewond, dat het eenige oogen- blikken later is overleden. Tragisch ongeluk in Venlo Gistermorgen is de 55-jarige gemeente arbeider G M uit Venlo, toen hij zich per rijwiel naar het kerkhof aldaar begaf, op den Tegeischeweg door een hem achterop komende auto aangereden en op slag gedood. De man, die op het fietspad rechts van den weg reed, is plotseling, zonder tevoren een teeken te hebben gegeven hij droeg n.l bloemen in de hand om die op het graf van zijn vrouw te gaan leggen den weg overgestoken De neer V. uit Hees bij Nijmegen, die de auto bestuurde, probeerde nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen. M. werd echter gegrepen en kwam met het hoofd op het wegdek terecht, tengevolge waarvan hij een zware schedelfractuur opliep en binnen enkele oogenblikken den geest gaf. Door de aanrijding vloog de auto van den weg en botste tegen een lantaarnpaal die afknapte De naast den chauffeur zittende heer H. uit Hees vloog met 't hoofd door de voorruit en kreeg daardoor verscheidene snijwonden aan 't gelaat. s Werelds zeldzaamste zegel geveild. le Londen werd de beroemde 1 cent postzegel van Britsch-Guinea in veiling gebracht, waarvoor wijlen Arthur Hind in 1922 7350 pond sterling had betaald. Er werd heden geboden tot 7500 pond sterling. Dit bod was echter beneden de limiet, zoodat de postzegel niet werd ver kocht. Katholieke Illustratie 70e Jaargang No. 5. Alleen zij, die met den smaak en de verlangens van het groote publiek goed op de hoogte zijn, kunnen het weten, hoe moeilijk het is voor een katholiek weekblad tegelijk principieel en onderhoudend te zijn. Ook onder onze geloofsgenooten zijn er nog maar al te veel, die bij hun lectuur de voorkeur geven aan neutraliteit boven een katholieken inslag. Wie zich tot de groote menigte wil richten, moet dus wel zoeken naar den gulden middelweg dan kan hij er althans op rekenen, dat hij het beste deel onder zijn bereik krijgt. We gelooven, dat de K. I. dien gulden middelweg gevonden heeft. Het blad is interessant en onder houdend door zijn groote hoeveelheid van onderwerpen op verschillend gebied en door den prettigen toon, waarop dat alles behandeld wordt. Maar wat zich in 't katholieke leven op den voorgrond dringt en dat zijn zeker de voornaamste feiten in het kerkelijk jaar, dat heeft ook haar volle aandacht. Zoo zien we in dit nieuwe nummer een belangrijk deel gewijd aan de viering van Allerheiligen, waarbij Allerzielen niet vergeten is. Dat de fotograaf daarbij de hulp van de zuivere Christenziel Guido Gezelle dankbaar te baat nam, leverde winst op En het spreekt vanzelf, dat Pater Colsen in zijn wekelijksche geestelijke beschouwing een voor dezen tijd vruchtbare gedachte uitwerkt. Dan genieten we verder van vele goede en fraai geïllustreerde artikelen. Zij handelen over vensterbanktuinen over het land der zwarte turven en gouden harten, dat Oost Drente is; over Charlie Chaplin, den grooten eenzame. DE OORLOG IN ABESSINIE. Het onderhoud tusschen Hoare, Eden en Laval te Genève moet gisteren zeer bevredigend zijn verloopen; Laval heeft zijn J^ngelsche collega's geheel gerust gesteld: Frankrijk zal de oeconomische sanctiebepalingen streng toepassen en aan Engeland den gevraagden steun verleenen in de Middellandsche Zee. De Italiaansche bladen zijn gisteren weer zeer fel geweest in hun aanvallen op Engeland. Een overeenstemming inzake de strijdvraag over clearing-saldo's en in voerverbod van Italiaansche waren is waarschijnlijk geworden. Van geen van de fronten worden groote bewegingen gemeld. Te Addis Abeba ontkent men, dat er de vorige week groote gevechten bij Wel Wel geleverd zijn. Gisteren is te Rome officieel bekend gemaakt, dat sedert 1 Januari 203 Ita lianen den dood hebben gevonden in verband met het Italiaansch-Abessijn- sche conflict. Slechts vijf daarvan wor den als gesneuveld opgegeven. Aanslag op Chin. Minister President. De toestand van den Chineeschen minister-president, op wien gisteren een aanslag is gepleegd, werd gisteravond na een operatie bevredigend geacht. Vandaag zal te Nanking het proces te gen den dader en zijn medewerkers plaats vinden. Abuisievelijk is vermeld dat dit num mer bestaat uit drie bladen: dit moet zijn VIER bladen. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw VAN LINGE-MIDDELKOOP geven niet vreugde kennis van de geboorte van hun dochter Louise Geertruida. Veendam, 1 November 1935. Leliestraat 68. Tijdelijk: Huize St Franciscus. DAGELIJKS VERSCH verkrijgbaar onze zooals ARNH. M EISJES, KLETSKOPPEN,BOTER- SPRiTS, NOUGATWAFELTJES, CRÈME-WAFEL TJES, TURONS, VANILLEBATONS, enz, enz. Appelbollen, Appelflappen, Worstenbroodjes, Slagroomgebakjes, Moccabekers. in elke gewenschte hoeveelheid. ElectrLuxe-Bakkerij n m

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 14