Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON EEN LIEFDE IN CHINA BINNENLAND, EERSTE BLAD. BUITENLAND. I DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. BEGRIJPT HET BELANG „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 'UMMER 86. WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935. 58e JAARGANG. Dit blad verschijnt UITGAVE: WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Reclames 40 cent per regel. Prys der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Van het oorlogsterrein. Eindelijk rukken de Italianen dan toch werkelijk weer op. Zelf hebben ze gemeld, dat een groot offensief op Zondag j.l. is ingezet in het Noorden, met Makala als voorloopig doel. Adi- grat dient voornamelijk als uitgangs punt. Inlandsche troepen gaan voorop omde eerste klappen op te van gen. Aan den verrader Ras Cuxa heb ben de Italianen een weinig benijdens waardige rol toegedacht. Om zijn loy aliteitsbetuigingen op de proef te stel len, moet de Ras met duizend van zijn mannen de vijandelijke stellingen voor en rond Makale verkennen. Dit is een zeer gevaarlijke opdracht, daar op het hoofd van Ras Cuxa een prijs van 50.000 thalers is gesteld. Niemand twij felt er aan, dat Cuxa indien hij gevan gen genomen zou worden, levend zal worden verbrand. Kroningsfeest. Het kroningsfeest van den Keizer is Zondag op sobere doch waardige wijze gevierd. Schoon gebaar van Tecle Hawariate. Ten paleize te Addis Abeba is een banket gegeven ter eere van Tecle Ha wariate, den oud-gezant te Parijs, die Abessynië te Genève heeft vertegen woordigd. Aan het eind van de tafel verhief Hawariate zich en zeide: „Wij moeten allen alles wat wij bezitten afstaan aan de natie". Hierop haalde hij uit zijn zak een dik pak Fransche biljetten ter waarde van ongeveer 52.500 francs, die hij den keizer ter hand stelde met de woor den: „Dit is mijn bijdrage". De besprekingen te Genève. De Coördinatie-commissie heeft de finitief besloten deen datum der in werkingtreding der sancties op 18 No- van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch, door BEN BOLT. Nadruk verboden. 35. Dat is volkomen juist, mijn bloem. Maar dat neemt niet weg dat de gift geschonken is; de Engelsch- man is vrij. Maar deze vrijheid is niet uw gave, viel Kathleen in met abrupte verandering in het optreden, die den mandarijn kennelijk in verbazing bracht. Voor een oogenblik verliet hem zijn gewone onbewogenheid.. Niet. niet. mijn gave. echode hij stamelend. Neen, niet uw gave, edele heer. Hoe komt een dergelijke gedachte op in uw brein Terwijl Dick Forsyth zich in de discussie mengde, kwam hij van ach ter het beschuttend kamerscherm te voorschijn. Op het hooren van zijn stem veerde Li-Weng-Ho op, en een moment keek hij met een paar oogen, waarin een gevaarlijke toorn smeulde naar Kath leen Barrington. Toen keerde hij zich langzaam om, op dat oogenblik waar schijnlijk de meest verbaasde man uit heel China, hoewel hij het niet toonde. vember te stellen. Er zijn nieuwe moei lijkheden komen opdagen, n.l. de kwestie, dal het handelsverkeer met Italië over zee zal kunnen doorgaan, terwijl de landweg is afgesloten. Wil men den doorvoer verbieden, dan zal men ook den zeeweg moeten afsluiten. De commissie is uiteen gegaan zonder over deze zaak een besluit te nemen. Op voorstel van Canada heeft de commissie van achttien de volgende resolutie aangenomen: Ter uitvoering van de haar opge dragen taak stelt de commissie van achttien aan de regeeringen voor het beginsel te aanvaarden, dat de reeds eerder gedane embargo-maatregelen zich ook zullen uitstrekken tot petro leum en derivatien, steenkool, gietijzer en staal. Zoodra blijkt, dat dit principe in voldoende mate wordt gesteund om de doeltreffendheid der beoogde maat regelen te verzekeren, zal de commis sie van achttien den regeeringen een datum vaststellen, waarop deze maat regelen worden toegepast. Het proces-Stawisky begonnen. Gistermiddag is men te Parijs be gonnen met het proces-Stawisky. Hel dossier bevat 35.000 pagina's, terwijl er in het geheel 13 rapporten van des kundigen verzameld zijn. Lang voor het begin van de zitting was er een groote menigte samenge komen voor het gerechtsgebouw. Men verleende echter uitsluitend toegang aan houders van speciale kaarten, aan gezien de afmetingen van de zaal be perkt zijn. Advocaten, journalisten en fotogra fen mochten wel het gebouw betreden, doch zij kregen geen speciale plaats, zoodat er al spoedig een strijd ont brandde om de gunstigste plaatsen. De behandeling van deze eerste zit ting bestond uit het voorlezen van de namen van de beklaagden en het vast stellen van hun identiteit. Hierna werd de acte van beschuldiging voorgelezen. Dit nam 2 uren in beslag. van uw eigen krant en t ABONNEERT U OP Zijn gele gezicht was hls uit steen ge houwen, zijn pogen, waarin de vlam van woede weer gedoofd was, stonden bijna dof en alleen het optrekken zij ner wenkbrauwen verried dat hij op zij n-minst-genomen uit zijn evenwicht gebracht was. Hij nam den man, die op zoo'n dra matische wijze tusschenheide geko men was van het hoofd tot de voeten op, bemerkte het blinkende wapen in zijn hand, en hegon toen met een kalme, vlakke stem tegen hem te spreken. - Dus, dokter Forsyth, bent u ten slotte toch naar Pi-Chow gekomen V Zooals u ziet, was het rustige wederwoord. Ik verzeker u, dat gij heel wel kom zijt, hernam de mandarijn Hu- weeJig. Het was een diepe ontgooche ling voor me, toen ik vernam dat u verdronken waart. Ik had me al heel veel genoegen voorspeld van uw gezel schap, en het komt me voor, dat ik niet teleurgesteld zal worden. Ik vrees, dat u dat wèl zult zijn, verklaarde Forsyth met een sugge stieve beweging van het wapen in zijn hand. O, dat! Een minachtend lachje gleed over Li-Wcng-Ho's gezicht. Een riet zou u van evenveel nut zijn, u vergeet, dat u zich in mijn residentie bevindt. Ik behoef slechts in mijn handen te klappen en er zullen dingen gebeurenja, ten opzichte van u zullen zij zelfs heel spoedig gebeu ren. Maar u zult niet in de handen klappen, mandarijn. Als u dat doet, zullen de dingen waarop u doelt even- De Brusselsche tentoonstelling. Op het tentoonstellingsterrein te Brussel zijn Maandagmorgen vroeg eenige duizenden arbeiders begonnen met het sloopingswerk, waarmede men hoopt in Januari 1936 gereed te zijn. De tentoonstelling is in het geheel door 19.752.000 personen bezocht. Op den sluitingsdag waren er nog 525.000 menschen. Twaalf jaar geëischt tegen kloosterzuster. Na een proces van twee dagen heeft het O.M. te Berlijn tegen zuster Anna Schroers van de orde van Onze Lieve Vrouwe te Mühlhausen aan den Rijn, wegens overtreding van de deviezenverordeningen, in totaal 12 jaar gevangenisstraf, 10 jaar eerverlies en een boete van 750 000 mark geëischt. De Monarchie in Griekenland. Zondag is in Griekenland een volksstemming gehouden over het al- of niet herstellen van het koning, schap. Uit de resultaten van het plebisciet blijkt, dat de monarchie een overwel digende meerderheid heeft behaald. De minister van binnenlandsche zaken heeft een telegram aan Koning George II gezonden, waarin hij hem goed voor u gebeuren, als voor mij. Niels zal er gebeuren. Het was Kathleen, die thans sprak en zich daarbij tot Dick Forsyth richtte. Hij heeft zooeven order gegeven, dat hij onder geen omstandigheden gestoord wenschte te worden. Is dat zoo? glimlachte Forsyth tegen den Chinees. In dat geval vrees ik, dat ge schaatmat gezet zijt. Groot spraak zal u niet baten. Uw bedien den staan niet tot uw dispositie op dit moment. Dit is een zaak tusschen u en mij, en ik zou zoo zeggen, dat u zult moeten doen, wat ik wil dat u zult doen. En dat is? Thans had de mandarijn zijn ge laatstrekken niet meer in zijn macht en een kramp van woede verwrong zijn gezicht terwijl hij sprak. Dat u een vrijgeleide verstrekt voor deze dame en mijzelf naar Can ton, en Als ik weiger? Dan zal ik gedwongen zijn maat regelen te nemen Toen Forsyth een nadere explicatie van zijn voornemens begon, flikkerde er plotseling iets in de oogen van den mandarijn en zijn gezicht kreeg de uitdrukking van scherp luisteren. Kathleen Barrington merkte het en verloor oogenblikkelijk alle aandacht voor het gesprek. Haar hoofd boog zich een weinig naar het gordijn van den ingang, en eensklaps hijgde zij in doodelijke ontsteltenis: O, daar komt iemand! Onmiddellijk keerde ook Forsyth zich naar het gordijn en luisterde even eens. Het meisje had gelijk. Aan de an- meedeelt, dat de lijst der monar chisten 95 pet. der stemmen op zich vereenigd heeft en waarin hij den koning gelukwenscht met dezen uitslag. Samenzwering in China. Het onderzoek naar den moord aanslag op den Chineeschen minister president Wang Tsjing-wei heeft volgens de voorloopige berichten geleid tot de ontdekking van een wijd vertakte samenzwering tegen het leven van Tsjiang Kai-sjek De samenzweerders zouden, zoo heet het althans, onder communistischen invloed staan en voeling hebben gehouden met Moskou. Er zijn arres taties geschied. De dader, die door het lot was aangewezen om zich op te offeren, heeft voor zijn dood niets meer kunnen onthullen. Spoorwegen bezuinigen. De directie der Nederlandscbe Spoorwegen heeft besloten, in ver band met overcompleet van perso neel bij den dienst van Vervoer en Handelszaken, 't personeel van dien dienst met ingang van den eersten van den maand, volgende waarin de betrokkene den 60-jarigen leeftijd heeft bereikt, te ontslaan onder toe kenning van wachtgeld of van ver vroegd ouderdomspensioen en wel te beginnen met ingang van 1 Febr. 1936 en voorloopig tot 1 Juli 1936. Eu we winl de Pi e partij. In de te Groningen gespeelde 14e partij om het wereldkampioenschap schaken tusschen Aljechin en Euwe is het Euwe gelukt den stand van den wedetrijd gelijk te maken (7.7). De Nederlandsche kampioen, met wit spelende, slaagde er n.l. in Al jechin na 41 zetten tot opgave te dwingen. Geen Sinterklazen meer op straat De Haagsche gemeenteraad heeft besloten tot wijziging van de Alge- meene Politieverordening, waardoor verboden wordt, zich gedurende het tijdvak van 15 November tot 7 De- cember op of aan de openbare straat voor reclame-doeleinden of uit winst bejag als St. Nicolaas of zwarle dere zijde klonken naderende voet slappen. Hij keek naar den mandarijn, er danste iets geamuseerds in zijn oogen. Als je geluid durft geven dreigde Forsyth fluisterend. IJlings liep hij naar de dichtbijzijde lamp en blies die uit. Hij was al bij de tweede, eer het meisje begreep dat het zijn be doeling was dat ze in de duisternis zouden vluchten en toen sprong zij naar de derde en laatste lamp. Ter wijl ze dat deed, bleef haar brocaal kleed aan een standaard haken, waar op een kostbare vaas stond. De standaard viel met een smak om, de vaas belandde in kletterende scherven op den grond en de manda rijn liet een scherpen lach hooren. Forsyth vloog naar hel gordijn en toen het geluid, dat de vallende vaas had veroorzaakt, verklonken was, hoorde hij de voetstappen van den oil- gezienen persoon aan de andere zijde ophouden. HOOFDSTUK XVII. OP MARSCH. Met ingehouden adem bleef For syth wachten. De stilte in de kamer was volkomen na den smak, en de persoon aan de andere zijde van het gordijn stond klaarblijkelijk te lui steren, onzeker wat hij zou doen. Toen nam hij blijkbaar een kloek besluit, kuchte discreet en een stem sprak op vragenden toon Edele Heer? Forsyth herkende onmiddelijk de stem als die van Ah Yeo, die scheen te willen ontdekken of zijn meester zich in dat stille vertrek bevond. Toen knecht vermomd of verkleed op te houden. Mr, Lietaerl Peerbolte. Met ingang van 1 Januari a.s. is aan mr. L. Lietart Peerbolte op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur generaal, chef. atd. Volks gezondheid van het Dep. van Soc. Zaken. Ned, Vlieg tuig enindustrie. Er zijn plannen tot concentratie der Nederlandsche vliegtuigen—in dustrie met regeeringssteun. Echter wordt gemeld dat deze plannen, die verband houden met de nationale defensie, nog slechts vaag zijn en het nog maanden kan duren voor de verschillende belangen tot elkaar gebracht zijn. Disconto verlaagd. De directie van de Nederlandsche Bank deelt mede dat met ingang van 5 November het wisseldisconto met is verlaagd tot 4%, terwijl het promesse-disconto, de rente voor be leening van effecten, voor beleening van goederen en voor voorschotten in rekening-courant met ingang van dien datum met ]/2% is verlaagd tol 4'/ï%. Vereeniging tot bevordering dei- belangen van slecht-hoorenden. Weet gij, waarde lezer(es), wat liet beteekent doof te zijn? Weel gij dat ingewijden het er lang niet over eens zijn, wat erger is: doofheid of blind heid? Weet gij, dat de doove dikwijls wordt uitgelachen terwijl de blinde met ex tra tegemoetkoming wordt behandeld? Weet gij, dat blinden veelal opge wekte menschen zijn, terwijl men on der dooven veel schuwheid, eenzelvig heid en zwaarmoedigheid aantreft? Neen, gij goedhoorende lezer(es), dat wist gij niet! Maar komt dan 12, 13 en 14 November naar de zaal Musis Sacrum te Waalwijk, wij zullen F er niet direct antwoord van den man darijn kwam, werd het gordijn ter zijde geschoven en stapte de secreta ris de kamer in. Forsyth liet oogen blikkelijk het zwaard vallen, wierp zich op hem en Ah Yeo belandde op den grond voordat bij in staat was om fe schreeuwen en met de handen van den dokter om zijn keel. schopte en worstelde hij wanhopig. Maar op dat moment zag Li-Weng- Ho zijn kans. Hij rende naar voren, bukte, en pakte bliksemssnel het zwaard dat, in den zwakken glans van een lamp ergens op de gang, flauw glansde op het licht tapijt, en hief het op om toe te slaan. Kathleen gaf een gil, vloog op den mandarijn af en greep met opgeheven handen zijn opgeheven arm vast. Li-Weng-Ho keerde zich naar haar met een kwaad aardig gegrom. Op dit oogenblik was hij een wild wreed beest; zijn oogen vlamden en tusschen zijn opgetrok ken lippen schitterden zijn tanden. Het meisje was niet tegen zijn kracht opgewassen. Geen drie seconden la ter had hij haar van zich afgeworpen en met zijn linkerhand gaf hij haar een onbesuisden slag, die haar deed duizelen. Zij viel. Daarna nogmaals een grommende snauw en weer wend de de mandarijn zich naar den Engel- schen dokter. De secretaris verzette zich niet langer en Dick Forsyth was juist bezig weer overeind te komen. Een zwak triomfantelijk lachje speel de om Li-Weng-Ho's lippen, toen hij het kromzwaard opnieuw hief. Het meisje zag het glinsteren in hel licht dat door de deur viel en kromp ineen bij de vreeselijke gedachte aan wal gebeuren ging. De Echo van het Zuiden. Waalwykscbe cd Langstraatsdie Courant,

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 1