De oorlog lo UessiDlë Aanbesteding. STRIJK-MUZIEK RECHTZAKEN. BINNENLAND. BUITENLAND. ADVERTEERT IN DIT BLAD Hotel-Café-Restaurant „De Twee Kolommen" Advertentiën. VERMIST: EEN ZWARTE BONTE VAARS. BITTERUUR MET ATTRACTIES. triarch weten we dat pastoor van Heijst nog de aangenaamste her inneringen bewaart. Op 25 October 1883 stierf pastoor H. van de Sand. Nog geen jaar nadien benoemde Mgr. Adr. God schalk den Eerw. heer van Heijst tot kapelaan te Stratum in plaats van kapelaan J. L. van Vlokhoven, benoemd tot pastoor te Kessel. In 1891 verving hij kapelaan J. A. van Heesch, als pastoor benoemd te Batenburg, als kapelaan te Leeuwen (St. Willibrordus). Op 19 November 1895 overleed te Altforst pastoor P. H. J. Stael, die nauwelijks 3 jaren de parochie bestuurd had en nu kreeg de parochie een herder, die de gansche bevolking nagenoeg heeft zien komen en zien gaan. 40 Jaar pastoor, 'l volgend jaar 60 jaar priester, het zijn waarlijk zeldzame jubilea. De jubilaris zal ondervinden de groote hoogachting van zijn paro chiar.en, voor wien hij onvermoeid ook is werkzaam geweest. (Prov. Ct.) De Ossche Zaken. De Bossche Rechtbank heeft Maandag weer enkele Ossche zaken berecht. Tegen J. v. Berne werd wegens moord op G. v. Galen 10 jaar geëischt Deze verdachte heeft reeds 8 jaar uit anderen hoofde toegewezen gekregen en zal zich Donderdag bovendien nog vooreen roofoverval moeten verantwoorden. Tegen J. v. Galen, die reeds 14 maal veroordeeld is en nog heel wat op z'n kerfstok heeft, werd wegens diefstal met geweld, gepleegd te Lith, 9 jaar geëischt. Zijn helper v. d. Akker zag 6 jaar tegen zich geëischt. Voorts hadden zich te verant woorden G. J. v. Galen en Th. J. v. Berne, die in 1926 in Oss brand hebben gesticht, waarbij een vrouw en drie kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Verdachten had den den brand gesticht in opdracht van anderen en daarvoor f 100.— ontvangen. Tegen beide verdachten, die reeds menig jaar in de gevangenis hebben doorgebracht, werd 12 jaar geëischt. Wegens uitlokking dezer brandstich ting werd tegen H. L. v Erp 8 jaar en tegen N. J. v. Geenen 5 jaar geëischt. Ter zake van inbraak stonden nog terecht Th. J v. Berne, P. J. v. Galen en P. v. Geenen.. Tegen beide eersten, die reeds talrijke jaren uit anderen hoofde kregen toebedeeld werd resp. 2 en 3 jaar geëischt, tegen v. Geenen 6 jaar. Vrouw van Peer de Bie gearresteerd. Op last van den substituut officier van Justitie te 's Hertogenboscb, is te Eindhoven gearresteerd de 44 jarige Francisca de Bie, echtgenoote van den Osschen misdadiger Pen de Bie. Zij wordt er van verdacht in Ja nuari 1930, toen Peer de Bie gevan genisstraf onderging voor een ge- pleegden overval Ie Eindhoven, te zaïnen met een der Ossche bende leiders brand te hebben geslicht in haar woning Hooger beroep in alle Ossche zaken. De officier van Justitie van de rechtbank te 's Hertogenboscb heeft beroep aangeteekend tegen alle von nissen in de Ossche rechtszaak, die tijdens de eerste zitting zijn behan. deld. Nieuwe Bekentenissen. Twee beruchte recidivisten, M. v. Orsouw en M. de Reuver, hebben thans hun uitvoerigezondenregisters blootgelegd. Een schier eindelooze rij van roofovervallen is daardoor weer tot klaarheid gebracht. Weer vijf veroordeelingen. Na alloop van de behandeling der strafzaken heeft de rechtbank uitspraak gedaan in de zaken van een zestal Ossenaars, die op 2l Oc tober hebben terechtgestaan. De 29 jarige schilder W. A Bloe mers, tegen wien de officier van Justitie acht jaar gevangenisstraf had geëischt, en de 25-jarige J. M. den Brok (dezelfde eisch) werden veroordeeld tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest, omdat zij in den nacht van 2 No vember 1930 een roofoverval hebben gepleegd in de woning van den koopman Kuypers, waarbij ongeveer f 1000 werd buitgemaakt en waarbij tegen vrouw Kuypers geweld werd gebruikt. Tegen den 31 jarigen landbouwer F. de Reuver, die bij dezen overval tegenwoordig was geweest, had de officier van Justitie zes jaar gevan genisstraf geëischt, omdat hij nog nooit gestraft was. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Terzake van een inbraak, gepaard gaande met inklimming, bij den slager P. Jansen gepleegd, waarbij allerlei vleeschwaren en een hoe veelheid geld werden weggenomen, had de officier van Justitie tegen den 25 jarigen arbeider M. J den Brok, een broer van Den Brok uit de vorige zaak, een gevangenisstraf van zes jaar geëischt. Hij werd ver oordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest. Ter zake van hetzelfde feit had de officier tegen den 33-jarigen arbeider J. Bevers drie jaar ge vangenisstraf geëischt. Deze ver dachte werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Ten slotte was tegen den 29-jarigen arbeider M. A. v d. Eisen, mede plichlig aan den roofoverval te Deurne, in den nacht van 3 op 4 Juli 1934 bij H. Gerven, twee jaar gevangenisstraf geëischt. Hij had aan Ceelen en Piet de Bie inlich tingen verstrekt. De rechtbank sprak verdachte vrij en beval zijn onmid del 1 ijke invrijheidsstelling. Tegen deze zes Ossenaars was door den officiei 33 jaar gevange. nisstraf geëischt. Zij zullen er 15'/2 jaar van moeten uitzitten. In het geheel zijn thans 18 beruchte ben deleden veroordeeld, die te zamen 74 jaar in de gevangenis zullen moeten doorbrengen. Ned. Bank. Volgens den weekstaat der Ned. Bank versterkt de goudpositie voort durend. De goudvoorraad is weer met f 17.6 millioen gestegen. Euwe—Aljechin. Te Baarn begon gisteravond de 15e partij van de match Euwe— Aljechin om het wereldkampioen schap schaken. Na 40 zetten is de partij afgebroken met aanvalsstand voor Euwe. Donderdagavond half negen wordt de 16e partij gespeeld te 's Bosch in het Casino. Padvinders Jamboree in Nederland. De regeering heeft zich bereid verklaard financieelen en moreelen steun te verleenen voor de Wereld- Jamboree der padvinders in 1937, die in ons land zal worden gehouden. Steun voor de Scheepvaart. De oeconomische raad heeft de regeering eenstemmig geadviseerd om in verband met de steeds scher. per gevoelde Antwerpsche concur rentie over te gaan tot verlaging van de vaste lasten voor de scheepvaart en verleening van Rijnvaartpremies. Slaking in België In België is weer een mijnstaking uitgebroken. In 12 mijnen in de omgeving van Luik is het werk neergelegd. Ook in de Borir.age is een loonconllict ontstaan. De monarchie in Griekenland. Koning George II van Griekenland heeft een proclamatie tot zijn volk gericht. Vermoedelijk zullen in het te vormen kabinet naast monar chisten ook partijloozen zitting hebben. Onderhandelingen en Sancties. Tusschen Mussolini en den Engel- schen gezant te Rome heeft weer een onderhoud plaats gevonden, dat vol gens het verstrekte communiqué heeft geloopen over den toestand in de Mid- dellandsche Zee. De eerste afweermaatregelen tegen de sancties zijn gisteren in geheel Ita lië in werking getreden. De nieuwe kantoortijd loopt van 8 tot 12 en van 3 iot 6 uur. Het sluitingsuur voor win kels is met een uur vervroegd. Verder waren gisteren voor het eerst alle sla gerijen gesloten. In restaurants en restauratiewagens mocht slechts één visch- of vleeschgerecht worden op gediend. Men koestert te Genève de hoop, dat de niet-Volkenbondsstaten willen toe zeggen den uitvoer van ijzer, staal, pe troleum en steenkolen naar Italië bin nen den omvang van het laatste jaar zullen beperkt houden. Men maakt zich aan het Italiaansche front in Eritrea bevreesd voor de ge volgen van de toepassing der sancties. Naar men vreest zal Italië 't eerder op oorlog laten aankomen dan dooi de sancties een langzamen oecononii- sehen ondergang tegemoet te gaan. De haat tegen Engeland onder het italiaansche volk neemt toe. De toestand aan de fronten. Er is, volgens de laatste berichten, in den opmarsch in het Noorden een stilstand ingetreden, die officieel 48 uur zal duren. Deze stilstand zal wor den gebruikt om levensmiddelen en munitie naar het front te vervoeren. Hiervoor zullen 600 tot 700 vracht auto's gebruikt worden. Het schijnt dat de Italianen vlak voor het staken van den opmarsch met bijzonder slechte weersomstandigheden te kampen hebben gehad. De voortdu rende regen en de hevige stormen zou den het terrein vrijwel onbegaanbaar gemaakt hebben. De troepen nemen sterke posities in en zij beheerschen alle toegangen tot de valleien van An- goela en Soelo. Niettemin schijnen sommige afdeelingen het onderling contact verloren te hebben. Hiervan hebben kleine afdeelingen Abessijn sche troepen gebruik gemaakt om de Italianen lastig te vallen. Hetzelfde schijnt het geval te zijn meer in het Noorden, waar Abessijnsche troepen kans hebben gezien achter de Italiaan sche linies te komen. De Italianen zijn druk bezig om het verband tusschen hun linies te herstellen. De voorposten van ras Gugsa schij nen Makallé al dicht genaderd te zijn, er zijn hieromtrent echter geen defini tieve berichten. De versterking van Harrar in het Zuiden gaat voort. De Italianen trek ken hier nog steeds op, doch men heeft nog met groote moeilijkheden in het terrein te kampen. De groote vraag voor de Abessiniërs in het Zuiden is, of de Italianen zoo lang door het weer, het terrein en door ongeregelde troe pen opgehouden zullen worden, dat de wapenvoorziening van hun hoofd macht bij Harrar en Dzjidzjiga voort gang kan hebben, tot zij een eenigs- zins gelijkwaardig bewapende macht legen de Italianen zullen kunnen stel len. Deze is op het oogenblik nog ge heel onvoldoende en de groote aan dacht, die de Italiaansche vliegtuigen aan de transporten beginnen te schen ken, schijnt tot groote ongerustheid aanleiding te geven. Van Italiaansche zijde bericht men tal van onderwerpingen, zoo zouden Walde Gabriel, de gouverneur van A game en ras Ayele die de Abessijn sche troepen bij de Setit comman deert, zich aan de Italianen underwor ld en hebben, doch vooral wat den laat ste betreft zal hier de wensch wel de vader van de gedachte zijn. De Italiaansche vliegtuigen hebben gisteren een groote activiteit vertoond. De Abessijnsche bevolking schijnt door deze voortdurende aanvallen op de waterbronnen verbitterd te raken. Naar het schijnt hebben Abessijn sche troepen op tal van plaatsen groo te hoeveelheden witte lappen op den grond gelegd die uit de lucht den in druk van tentenkampen maken, om hier bombardementen op uit te lokken. Sport. R.K.V.V. W.V.B. Zondag 3 November j.l. speelde WVB wederom een uitwedstrijd en wel tegen VIOS te Tilburg. De 10 nederlaag, die ze de vorige wedstrijd tegen Hilvaren- beek geleden hadden, hebben ze nu op schitterende wijze hersteld, door met 31 van de geel-zwarten te winnen. Als om 2 uur scheidsrechter Spari- dans laat tossen, blijkt dat WVB de ge lukkige is en met zon en wind in de rug gaat de wedstrijd, beginnen. VIOS trapt af en komt direct op hel W VB-doel afstormen, welke aanval dooi de achterhoede iiresoluut wordt onder broken. Na enkele minuten spelen zien we een vlotte WVB-aanval. Een hooge voorzet van de rechtsbuiten vangt de centervoor op en met een geweldig hard schot van nog buiten het strafschopge bied jaagt hij het leer in de touwen 10. Na den aftrap is WVB voortdurend in den aanval..Er wordt op prachtige wijze samengespeeld, maar voor de goal zit bet niet mee. De VlOS-doelman heeft bergen werk te verrichten en verschil lende malen moeten de geel-zwarten alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Verschillende kogels gaan juist naast of over de lat. Zoo gaat het tot 10 minuten voor de rust. Na een te genaanval van de kant van VIOS krijgt onze linksbuiten van de midhalf de bal aangespeeld, de bal wordt zuiver voor gezet en met een prachtige kopbal weet de rechtsbinnen de stand op te voeren tot 2—0. Hiermede breekt de rust aan. Na de hervatting komt VIOS geweldig opzetten en de WVB-verdediging krijgt het de eerste 20 minuten zwaar te ver antwoorden. Maar de achterhoede is goed op dreef en vooral de keeper is in topvorm. Hij kan echter niet verhinde ren dat bij een corner, de rechtshalf de bal met een boogje in het net doet ver dwijnen, nadat hij de bal verkeerd op zijn voet krijgt 21. Nu komt de WVB-voorhoede echter in actie, en aanval op aanval volgt. De linksbinnen passeert enkele spelers en met een hard schot knalt hij de bal tegen de paal aan. Als er nog ongeveer 10 minuten te spelen zijn weet de center voor na een goed opgezetten aanval met een zuiver gericht schot te scoren 31. Hiermede komt het einde. WVB heeft andermaal getoond goed spel te kunnen leveren en we hopen, dat zij ook in de toekomst steeds crescendo zullen gaan. WVB 2 heeft het er tegen SSS te Uden- hout onfortuinlijk afgebracht. Tot 7 minuten voor het einde was de stand nog 21 in het voordeel van WVB. Door enkele blunders van de scheidsrechter waren de rollen echter binnen 5 minu ten omgedraaid. SSS krijgt een penalty toegekend welke wordt ingeschoten. Nog niet geheel van de schrik bekomen doelpunt SSS andermaal en WVB ziet zich de laatste minuut op ongelukkige wijze de overwinning ontglippen. Vol gende keer meer succes lui, de moed niet verloren. De kleine WVB-mannen schijnen in een te zware afdeeling te zijn inge deeld. Zondag werd de wedstrijd Her cules AWVB gespeeld welke zij met 91 verloren. Donderdagavond om 8.30 uur trai ning in het gymnastieklokaal te Be- soyen. Aller opkomst gewenscht. DUSSEN. R.K. Dussensche Boys. Op waardige wijze hebben de Boys Zondag j.l. hun overwinningreeks voort gezet door het derde elftal van ZW te Zevenbergen met een 4-0 nederlaag naar huis te sturen. Deze 40 zege geeft geheel niet de verhouding van het spel weer, daar de roodwitten vijf kwartier lang het ZVV- doel hebben bekogeld. De wit-zwarten deden sporadisch een uitval waarmede het Boys backstel en in laatste instantie de nieuwe Bovs-doelman wel raad mede wisten. Jopy Koopman en Frits van Dongen in „Op Stap", in R. D. B. Theater. NU> l Direct na den aftrap stormt de Boys voorhoede op de ZVV-veste af, maar nog zonder resultaat. ZVV brengt dan een paar maal een tegenbezoek, maar van Gennip c.s. retourneert alles. Na deze ZW-aanvallen is het met hen gedaan en de Boys-voorwaartsen zijn nadien niet meer voor het ZVV-doel weg ge weest. Dat er niet meer doelpunten vie len kwam ten eerste door slecht en te laat schieten der voorhoede, en ten tweede door het weinige geluk dat zij met de goed gerichte schoten hadden. Zoo zagen we een drietal kogels van den linksbuiten op korten afstand gelost, juist naast gaan. De midvoor zocht 't doel telkens een weinig te hoog. De twee doelpunten die werden gemaakt voor de rust, kwamen van den voet van den linksbuiten. Het waren twee gemakke lijke kansen voor een open doel. Na de thee ging het de Bovs nog be ter af. Vooral het achterstel, rechtshalf en rechtsbinnen deden zich gelden, en bet was een lust voor de oogen dit vier tal te zien werken. Vooral de rechts binnen belooft een speler van klasse te worden, indien hij een eenmaal vrijge maakte bal, dan goed weet te plaatsen. De rechtsback viel op door zfjn reso luut verdedigen. Gedurende deze drie kwartier werd het ZVV-doel danig on der vuur genomen, doch door slechts twee voltreffers doorboord. Eerst maakte de midvoor er 30 van en daarna ver richtte de linksbuiten, die toen links binnen speelde, de hattrick en maakte 40. Met dezen stand kwam het einde. En de Boys plaatste zich met deze over winning met drie gespeelde en drie ge wonnen wedstrijden aan het hoofd van de ranglijst. Bravo, rood-witten houd moedig stand! R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 slaagde erin om de ZVV- reserves met 30 er onder te houden, hetgeen een zeer verdienstelijke presta tie mag genoemd worden. Goed zoo geel-zwarten. Jeugdcomp. Drunen en Omstreken. Het gaat met de deelname der clubs aan de juniorencompetitie steeds cre- sendo. Thans heeft zich Baardwijk we derom aangesloten onder den naam van PSV. Van den Zondag j.l. gespeelden wed strijd was de uitslag: VJCVlijmensche boys 43 SDO (Nieuwkuijk)-PSV (Heusden) 4—2 Het programma voor Zondag 17 Nov. a.s. is als volgt samengesteld Vlijmensche BoysPSV (Baardwijk),, aanvang om half een. VJC (Drunen)SDO (Nieuwkuijk), aanvang óm 1 uur. PSV (Heusden)Rapititas (Elshout), aanvang om 1 uur. De gespeelden wedstrijd van 27 Octo ber j.l. door PSV (Heusden) en Rapititas (Elshout), zal wegens een begane fout worden overgespeeld. Waahvijksche Rennersclub Excelsior. Na eenige weken rust zullen a.s. Zon dag 10 November de trainingsritten hervat worden. Als vooroefening is een gecombi neerde rit uitgeschreven, over vlakke weg, en door bosch en heide. A.s. Zaterdag zal hiervan een nadere aanduiding worden gepubliceerd. De wintercompetitie zal op 17 Nov. aanvangen. LAATSTE BERICHTEN. Ongeval op de Heusdensche brug. Hedenmorgen omstreeks 6 uur werd op de Heusdensche brug door het slippen van een auto van den vrachtrijder M. uit Babilonienbroek de 15 jarige T. uit Heusden aange reden. Deze raakte bekneld tusschen de brugleuning en de auto en werd aan een der beenen ernstig gekneusd. Hij is per auto naar huis vervoerd. MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. ROTTERDAM, 5 Nov. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd totaal 4378 dieren, 162 paarden, 5 veulens, 1430 magere runderen, 720 vette rundreen, 132 vette kalveren, 983 nuchtere kalve ren, 570 graskaveren, 331 schapen of lammeren, 3 varkens, 42 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien tot 47, tot 43, 2834 ct., vette ossen tot 45, tot 40, 3235 ct., stieren tot 43, tot 40, 34 36 ct., vette kalveren tot 75, tot 65, 40 45 ct., graskalveren 36 ct., 30 ct., scha pen 36 ct., 32 ct., 28 ct., lammeren 37 ct., 33 ct., 28 ct., nuchtere kalveren 30 ct., 24 ct., slachtpaarden 40 ct., 36 ct., 32 ct. Prjjzen per stuk van mager vee: scha pen f 15, f 12, f 10; lammeren f 12, f 10, f6; nuchtere slacht kalveren f 750, f6, f5; nuchtere fok kalveren f 14, f 12, f8; slachtpaarden f160, f120, f90; werk paarden f 240, f140, f80; hitten f 100, f 70, f60; stieren f 200, f150, f 100; kalfkoeien f185, f145, f95; melkkoeien f190, f140, f90; vaarzen f105, f75, f60; pinken f90, f70, f60; graskalve ren f 32, f 23, f 15. VEILING VER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. WAALWIJK. Woensdag 8 uur. Liefdadigheids uitvoering door D.V.S.V. in den Gildenbond. W.G.V. Woensdag van 5.30- 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur. Luxor Bioscoop, »Wereldsche vrouwen». Vrijdag 8 uur. R.D.B.-Theatèr, »Op stap». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Gemerkt J. Z. Toebehoorende aan de WED. J. ZWART, Hooge Zandschel, Kaatsheuvel. 55321 Ondergetekende zal trachten aan te besteden onder georga niseerde aannemers OP VRIJDAG 15 NOV. 1935, in Hotel »DE TWEE KOLOMMEN« HET BOUWEN VAN EEN DUBBEL WOON HUIS aan de Parallelweg le Waalwijk, voor rekening van den Heer G. DUIJ- VELAAR. Bestek en tekening verkrijg baar k f4.00, restitutie f2.00. De Architect, A. VAN HULTEN Jr. 55319 Grootestraat 239. I i i i I i i i i i A.s. ZONDAG ter gelegenheid der restauratie van ons Café Restaurant Van 123 uur: Des avonds van 711 uur STRIJK-MUZIEK met aanbieding van een souvenir aan elk der bezoeksters. Aanbevelend, H. BOERS. i i i i i i i i i i i i i i 1 Veilinjfbericht van 4 November 1935. Goud rel netten 3—14 c.; Sternppel 2—12 c.; Bcl- lefleuren 19 c.Ossekoppen 39 c.; Juinnppel 25 c.; Dirk appel -18 c.; Geel appel 39 c.;l Lemoen 9—14 c.; Klumpkes 2—(i c.; Zoete appel 1—9 c.; Diverse val appel 19 c.; Beu re Clasgean 8—20 c.; Dojer de Comm. 14—19 c.: Bergemotte 3—8 c.Novo Pateau 6—18 c.; Williams 7—12 c.; Diverse stoofperen 210 c.; Druiven 16—21 c.; Tomaten 313 c.; Kas Snijboonen 2838 c.; Kas Snijboonen II 2225 c.Ivas Dubbele boon :en 28 —31 c.; Stambooncn 9—14 c.; Spinazie 6—9 c.; Juin 2—4 c.; Wortelen 2/2 c.; Knolraap V/t —2i/4 c.; Kroten 2—\/2 c.; Witlof 16—21 c.; idem II 4—12 c.; Spruitjes 16—(22 c.; idem II 6—1:; c.; Schorseneden 58 c.; alles per kg. Bloemkool 8—14 c.; idem II 4—7 c.; Roode kool 212 c.Witte kool IT 27 c.Savoie kool 15 c.; Knolselderij 2—3"/2 c.; Sla '/2—3 c.; Andijvie 2 c., alles per stuk. Kroten l'/2—2/2 c.; Peen 2—5 c.; Selderij i/2— 2 c.Preij 715 cent, alles per bos.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8