H.de Bont-v. Huiten BRIEVEN UIT DUSSEN. NIEUWS UIT HEUSDEN. RADIO-PROGRAMMA. Heerenkleeding naar maat de nieuwe Amerikaansche Electrische Fa. ANTON HOLTGREFE Deze geschiedenis speelt zich afin Amsterdam Zuid, waar de piano stemmer Ja.iüs Fortuin zijn gelijk matige leven sujieu; voor wien als leveuamouo geldt: als je voor een dubDelije geboren bene bereik je nooit een kwarije. En Janus is voor het dubbelije geboren, want zijn lie deren, bij is ook componist, vinden niet al te gretig uitgevers en hij loopt zelts ontoriuiulijk eea klein kapitaaltje mis. Dat brengt, zooals begrijpelijk, de noodige herrie iii het gezin. We rollen van de eene komische situatie in die andere en de kansen op fortuin schijnen herhaaldelijk te keeren, maar tenslotte slofi Janus toch nog als kleine man met lilo- solische berusting door Plan—Zuid. Ecu film, die enkele vroolijke uurtjes biedt. Lux or-Bioscoop' vW'ereldsche vrouwen Deze film, aan welks productie groote sommen zijn ten koste gelegd, biedt veel afwisseling in de scènes, hetgeen haar een bijzondere beko ring verleent. Het verhaal is vol actie en afwisseling en de uitste kende bezetting toont ons de namen van Ann Harding, Robert Young, Nils Asther en Sari Maritza. Deze sterren geven spel te zien dat in staat is den bezoeker mee te sleepen. De film verhaalt ons van een schoonheidsspecialiste uit New York, die tegenzin in haar werk krijgt en naar romantiek en avontuur gaat verlangen. Zij trekt erop uit en ontmoet een jongeman, met het gevolg dat een romantische verlo vingstijd volgt en zelfs een huwelijk. Dan begint echter de misère en komt het bedrog zijn sluwe rol spelen Het bruidje ontdekt dat niet alle romantiek even zoet is en er breekt een tijd aan van zorgen en intriges, totdat tenslotte ook hiel de liefde zegeviert. Een film vol spanning, die voor velen een aangename verpozing zal ijn. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandigneden aangepast. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 10 Nov. 1935: Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 uur Ds. Hofman van Waalwijk, en nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. Koe nekoop van 's-Gravemoer; n.m. 2,30 uur leesdienst. Vergadering der Anti-Revolution- naire Kiesvereeniging Sprang op a.s. Maandag 11 November, des avonds half acht uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing bestuurslid vacature- A. Braspenning. 5. Onderwerp door den heer Drost: „De Volkenbond 6. Rondvraag en Sluiting. De Vereeniging Chr. Volksbond alhier houdt a.s. Woensdagavond half 8 in een der zalen van haar gebouw hare jaarvergadering. In een j.l. Woensdagavond ge houden bijeenkomst in de consistorie kamer der Geref. Kerk werd in begin sel besloten tot oprichting van een Mannenvereeniging. De definitieve oprichting.zal plaats hebben op Donderdag 21 Nov. a.s. WASPIK. Mej. v. cl. B. had het ongeluk zoo ernstig te vallen, dat zij een been brak. Overbrenging naar het ziekenhuis te Raamsdonks- v/veer werd noodig geacht. De landbouwcursus in de voormalige openbare lagere school zal in plaats van Dinsdag— en Donderdagavond voortaan plaats hebben op Maandag- en Donderdag avond. Vrijdag 1 November had er alhier een vergadering plaats van de vereeniging »Het Groene Kruis« afdecling Waspik. Door den heer A. Heijblom, af gevaardigde ter Provinciale ver gadering in Mei j.l., werd scherpe critiek uitgeoefend op het bestuurs beleid van de laatste maanden. Een bestuursvoorstel om aan te sluiten bij een hoogere instantie, teneinde uitzending van zwakke kinderen mogelijk te maken, werd wegens onvoldoende voorbereiding, door de vergadering tot een nader onderzoek terug vei wezen naar het bestuur. Tot afgevaardigden naar de Prov. vergadering og 9 Nov. a.s. werden aangewezen de heeren M v. Iersel en C. de Rooij. A.s. Zondag hoopt alhier voor de Ned. Herv. Gemeente om 2 uur namiddag op te treden Ds. Cuperus van Capelle. Dankstond voor den oogst. Deze week werden wederom de zendingszakjes van het Zen— dingsbureau te Oegstgeest bij de Protestanten rondbezorgd. D. V. zullen ze volgende week door eenige leden van de Chr. Gem. Zangver worden opgehaald. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal Ds. Oost om half 10 in de Veersche kerk optreden en om 2 uur in de Dorpsche kerk. Naar wij vernamen zullen a.s. Donderdag de beide Predikanten uit de gemeente hun gewaardeerde me dewerking verleenen op den grooten Propaganda avond van het Chr. Nat. Vakverbond. Naar wij vernemen zal alhier vanaf 25 November tot en met 5 December a.s. een Winkelweek worden gehouden. Een comité is reeds samengesteld, waarin zitting hebben W. F Stassar voorzitter, A. J. N. Snijers secretaris, Hub. van Slrien penningmeester, M. van Esch, C. van Dicën, W. Dubbeldam en J. D. Leeuwe. In de week van 25 tot en met 30 November a.s. zal door de Ver. van Wijkverpleging »het Groene Kruis» een bazar worden gehouden. Uit deze gemeenten zijn 6(i werkloozen werkzaam bij de werk verschaffing onder Huiten Waalwijk, Bellaard en van Beek werden gekozen tot leden van het actiecomité, die na eenige strub beling debenoeming allen aannamen. Aan dit comité zullen 2 bestuurs leden der vereeniging worden toe gevoegd. Op voorstel van den heer van Beek zal de winkelweek aanvangen Donderdagavond 28 November en eindigen 6 December a.s. Mede werking zal wederom worden verzocht van de plaatselijke har monie Apollo Staande de vergadering gaven zich 28 deelnemers op, waarna door den heer A. Mulders, met een woord van opwekking deze vergadering werd gesloten. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. Ter gelegenheid van het eerste lustrum der biljart—vereeniging Geertruidenberg, gevestigd bij de wed. Meschededen Rijer, organi seerde deze vereeniging een biljart wedstrijd voor hare leden. AR wissel prijs werd beschikbaar gesteld een gewaarborgd zilveren brood mand, welke drie achtereen volgende jaren, of wel vijf maal in totaal gewonnen moet worden, vooraleer zij eigendom wordt. De winnaar BEZICHTIGT BIJ ONS IN DE ZAAK Geen bewegende wielen en raderen, dus ongevaarlijk voor kinderen. Licht beweegbaar op wielen en een sieraad in Uw huis. Deze geheel metalen onbreekbare machine mag worden ver kocht tegen betaling in overleg met den kooper. Vraagt ons waschdemonstratie. TOT 1 FEBRUARI KUNT U NOG MEEDOEN AAN DE REUZEN-PHILIPS- LAM PEN-PRIJSVRAAG. ZOEKT ZELF BIJ ONS UW BEN00DIGDE LAMP UIT MET HET NIEUWE PHILIPS-APPARAAT - „DE 0PT0SC00P" - van groot belang voor naaisters, studeerenden, enz. ZIET ONZE ETALAGE MET HET SCHITTERENDE BEITSWERK van Ceta-Bever. v h. Bierlaagh-v. d. Heijden „DE IJZERHANDEL" WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN. GEERTRUIDENBERG, Woens dagavond had in calé Heijkant aan de Zuidwal alhier een vergadering plaats van de R.K. Middenstands- veieeniging Geerti uidenbeig om wederom ie komen tot het houden van een SintNicolaasWinkelactie week. Daartoe had zich een voor- loopig Cuiinlé gevormd, bestaande uil de heeren A. du Pont, A. Mul ders en M. Heesters. Rij afwezigheid van den voorzitter, den heer W. bassen, die bericlit van vei hindering tiad gezonden, opende de heer A. Mulders de vergadering met een tiai lelijk woord van welkom. Hij hoopte dat in Geertruidenberg weel een winkelweek zou komen die succes zou opleveren en waarvan zoowel de winkeliers ais de klanten plezier zouden hebben. Er zijn wel eenige winkeliers die minder goed gestemd zijn vanwege de sobere resultaten die de winkelweek vorig jaar heeft opgebracht, doch hij wees uen op de vorige winkelweken welke alle een groot succes zijn geworden. Bovendien zijn thans de kosten zeer gering. Inleggeld behoeft niet betaald te worden. De winke liers betalen slechts een percentage van de door hen uitgegeven bons. Het voorloopig comité heelt een plan ontvouwd dat ditmaal niet meer zal bestaan uit een loterij om dat gebleken is dat zulks in strijd is met de loterij wet en alzoo niet meer toelaatbaar. Thans stelt het comité voor het te doen in den vorm van een gemakkelijke puzzle. De prijzen zullen bestaan in waardebonnen die besteed kunnen worden bij de aangesloten winkeliers. Voorgesteld wordt de winkelweek te doen ingaan 30 November en te doen eindigen 6 December a.s. De laatste avond zullen de prijzen wor den uitgereikt in de bioscoopzaal van den heer Baars. Per dekking van de kosten zal alsdan f 0.10 entree worden geheven. Een even tueel batig saldo komt ten goede aan de armlastigen. Uit de verga dering gingen echter stemmen op het niet te doen in den vorm van een puzzle doch naar een ander middel uit te zien, om.iat oplossing van puzzles niet zoo in den smaak valt van het publiek. Besloten.werd eerst over te gaan tot hel kiezen van een actie—comité, dat dan later met een plan zal komen dat ter goedkeuring aan de winkeliers zal worden voorgedragen. Uit de stemming bleek dat de heeren Dussen, 6 Nov. 1935. Wanneer we ons wederom nederzet ten om den vijfden brief uit Dussen aan den lezerskring van De Echo voor te leggen, moeten we toch een oogenblik onze gedachten in de afgeloopen week laten ronddoolen, om stof te vinden waarop we dezen brief zullen bouwen. Het kan natuurlijk wel eens voorko men, dat de copie zoo maar niet voor 't grijpen ligt, en er een zekere dosis concentratie-vermogen noodig is om voldoende punten, die 't algemeen be lang raken, de revue te laten passeeren. Dit is ook thans 't geval met Opmer ker, die, zooals hij hierboven reeds heeft opgemerkt, zijn denk- en geheu gen-vermogen in 't werk moet stellen en wel op een zoodcinge wijze dat hem dit een zekere inspanning kost. Maar wanneer Opmerker eens een .ge cogen- blikken heeft nagedacht, moet 't al raar loopen, als hij niet wat gevonden heeft. Zoo is 't hem ter oore gekomen dat er wederom nieuwe werkverschaffings plannen in 't verschiet liggen. Of plan nen zijn 't eigenlijk niet meer, want die v/aren er reeds lang, maai 't ging er alleen maar om, zoo werd hem var. ze kere zijde medegedeeld, hoeveel sub sidie dan de Zuid-Hollandsche Polder, want die bedoelt hij ermede, zou wor den toegekend. Lang heeft dit gehangen tot tenslotte de kogel door de kerk is gegaan en de negentig procent er zou den komen. Waarom zou een kapitaal krachtig polderbestuur ook ten achter moeten worden gesteld met minder ka pitaalkrachtige? Feit is thans dat de verschillende werken in voornoemden Polder in werkverschaffing zullen wor den uitgevoerd. Hoe of wat er precies gebeuren zal, weet Opmerker nog niet, maar dat doet er ook minder toe, hoofd zaak is, er komt weer werk aan den winkel voor den werkman! Bravo, hul de voor de initiatiefnemers en totstand- brengers! Toch is ook hier wederom een kleine schaduwzijde aan verbonden, (waar is dat niet 't geval?) doch deze zinkt in 't niet bij de vele voordeelen, moreele, finantieele en maatschappelijke, die werkverschaffing met zich brengt. Met deze schaduwzijde bedoelt Op merker 't feit dat thans personen die jaren en jaren lang voor dezen Polder hebben gewerkt, thans hun werk zien ontnomen. Dit is wel hard, we kunnen ons dit volkomen indenken, doch ten slotte gaat 't algemeen belang boven 't persoonlijke! We komen op deze werkverschaf- fingswerken nog wel eens terug. Hebben we hierboven werkverrui ming besproken, de keerzijde van de medaille vertoont werkontneming. We bedoelen hiermede 't bieten vervoeren per auto!! De bietencampagne wordt hierdoor automatisch bekort, aangezien dit vlugger geschiedt. Schippers en werkmenschen zien hier een gedeelte van hun werk ontnomen, dat 't moder ne vervoermiddel tot zich trekt! Zou ook ordening in dit bedrijf niet wenschelijk zijn? We vernamen dezer dagen dat de Middenstandsvereeniging alhier 't plan heeft opgevat om een winkelweek te organiseeren. We kun nen niets anders doen dan dit plan van harte toejuichen, daar hieruit eindelijk eens blijkt dat de Dussensche Midden standers wakker zijn geworden. Profi ciat met uw besluit! En thans crescen do, steeds hooger op! Dussenaren, begrijpt in deze uw taak, waardeer 't werk uwer middenstanders en houdt 't geld in uw eigen plaats! Gij allen, neringdoenden en consumen ten zult er wel bij varen! Wij gelooven dat wij met deze alles wat maar eenigszins 't algemeen be lang raakt en de publieke belangstelling behoeft, de revue hebben laten passee ren! Toch willen we nog even resumee- ren 't besluit der Dussensche Pluimvee- en Konijnenvereeniging, om in Decem ber van dit jaar een tentoonstelling te organiseeren. Succes met deze, tot groei en bloei der Konijnen- en Pluimveeteelt, die de laatste jaren in onze gemeente veel opgang heeft gemaakt. Lezers, tot een volgende maal. OPMERKER. van dezen eerst gehouden wedstrijd voor het jaar 1935- 1936 is de heer Heesters, die met 46 punten voor loopig in het hezit komt van dezen prachtigen prijs. Wij wenschen den winnaar geluk en hopen dat de vereeniging nog vele lustrums moge vieren. Woensdag j.l. is een aanvang gemaakt met het opbreken van de tramrails langs den Stationsweg onder deze gemeente. Zoodra deze rails zijn opgebroken zal de weg, welke thans in een zeer slechten toestand verkeert, geheel worden vernieuwd. Wij hooren reeds zeggen dat het in de bedoeling ligt van het ge meentebest uur hiervan een betonnen weg te maken, met een rijwielpjad er langs. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente te houden op Zaterdag 9 November 1935, des n.m.- ten 4 ure. .Agenda: 1Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Aanbieding gemeentebegrooting 1936. 3. Vaststelling begrootings-wijziging 1935. 4. Goedkeuring Begrooting 1936 en Rekening 1934 van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. 5. Vaststelling rekening—courant- overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor 1936. 6. Aanvulling kohier Hondenbelas ting. DUSSEN. By den heer G. V. lag dezer dagen een zijner beste koeien dood in den stal. Het cadaver werd afgekeurd en naar Son vervoerd. Een llinke schadepost voor den betrokken veehouder. Naar we vernemen zal mej. Middel, verloskundige alhier einde Januari 1936 van hier vertrekken om zich te Klazinaveen te vestigen./ Uitgaande van de R.K. Micf- denstandsvereeniging afd. Maria- polder zal aldaar einde December een Huisvlijttentoonstelling worden, gehouden. HANK. De Eerwaarde Zuster Theodote, geboortig uit Maasheeze, in het klooster alhier, vertrekt op* 6 December a.s. naar de Missie van Suriname. Zij zal zich daar gaan wijden aan de verpleging van Melaatschen. GENDEREN. Bij Koninklijk Re sluit werd aan den Edelachtbaren heer D. F Brune, burgemeester der gemeente Eethen met ingang van 15 Januari 1936 eervol ontslag ver leend met dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten. Aan de woning van G. J. W Viveen alhier werd een brievenbus gevestigd. De buslichting geschiedt tweemaal per dag en wel des voor middags om tien voor half zeven en des namiddags om tien minuten voor half zes. Depluimen om den kookcursus in deze gemeente te splitsen nemen thans een vasteien vorm aan. De dames, die zich hebben opgegeven \oor uen cursus, doch die wegens het groote aantal leerlingen niet geplaatst konden worden, kunnen zich op Woensdag 13 November 1935 des namiddags om kwart voor vijf uur in het gymnastieklokaal der openbare lagere school te Eethen vervoegen, om de voorbereiding van uen cursus bij te wonen. Het is in het belang van de cursisten, deze vergadering bij te wonen, daar in overleg met de leerures het tijdstip, waarop de tweede cursus gehouden zal worden, wordt bepaald. W EETHEN. Donderdag omstreeks twee uur reed een zekere S. schoen maker te Heusden, alhier in een sloot tegenover de openbare lagere school. De man kwam niet een nat pak en de schrik vrij. Het aantal werkloozen in deze gemeente is in de afgeloopen week gestegei^oMf5peirsonen^^^^^^^ Heusden, 7 Nov. '35. A.s. Zaterdagmiddag om 3 uur wordt door den Edelac.htb heer Burgemeester het Intern. Muziek concours geopend voor solo's, duo's, trio's, kwartetten en dubbelkwartet- ten. In totaal zijn 60 personen als deelnemer ingeschreven, terwijl het aantal nagekomen inschrijvingen 3 bedraagt. Zaterdag zijn volgens het programma te hooren 35 mede dingers; de overige Zondag, te be ginnen om 4 uur n.m. Na expiratie van zijn. \erlof vertrok heden via Genua naar Java onze oud-stadgenoot de Weled.Gestr. heer G. van Andel, assistent-resident op Java. Zondag gaat Juliana naar Waalwijk om daar te spelen tegen W.S.C. Ter gelegenheid van St. Nicolaas biedt de R.K. Werkliedenvereniging de jeugd met genoodigden een feest avond aan, waarop een aardig pro gramma zal worden afgewerkt. In 't Wapen van Amsterdam werd deze week definitief opgericht voor Heusden en Omstreken een vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging. Het bestuur is samengesteld als volgt: voor Heusden de heeren J. H. Roza, voorzitter en L. Ver schuurvoor Wijk c.a. de heeren K. v. d. Velden en K. v. d. Mooren voor Herpt en Hedikhuizen de heer J. Buijs Azn. en voor Eethen de heeren E. Verbeek en J. Haazen de laatste te Drongelen. Bij onderhandscheaanbesteding werd het bouwen van een heeren huis op het Burchtplein voorieke- ning van den heer Nieuhuis opge dragen aan de heeren Jac. v. Wijk alhier en G. Nieuwkoop, Heesbeen De te houden bazar ten bate v«n het plaatselijk Crisis—Comité wordt gehouden in het Verenigings lokaal aan de Putterstraat op 15 en 16 Nov. a.s. ZONDAG 10 NOVEMBER 1935. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A, V. P. R. O. V. R. V. A. R. A. A. V. R. O. HILVERSUM 1875 M. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalmededeelingen. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.20 Orgelspel. 9.30 Het mysterie der geluiden. 9.45 Van Staat en Maatschappij. 10.00 Zondagshalfuur. 10.30 Kerkdienst. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de St. Plechel- muskerk te Oldenzaal. 12.01 Filmpraatje. 12.30 Orgelconcert. I.00 Jetty Cantor's Ensemble. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Het Concertgebouworkest. 4.10 Gramofoonmuzlek. 4.20 Tiel's Mannenkoor zingt. 4.05 Sportuitslagen. 5.00 Ouderwetsche dansen en melodieën. 5.45 Voetbal van den dag. 6.00 Sportuitslagen A.N.P. 6.05 Concert. 6.30 Wapenstilstandsdag. 7.00 De Flierefluiters. 8.00 Nieuws- en sportberichten. 8.15 AVRO's Aeolln-orkest. 9.00 Radio-journaal. 9.15 Efrem Zimbalist speelt vlooi. 10.00 Vertelling: Dat is de liefde. 10.30 Een cello-kwartet. 10.50 Nabeschouwing over de 17c partij schaken tusschen Euwe en Aljechin. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Gramofoonmuzlek. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuzlek. 10.10 Klassieke Orkestwerken. II.00 Hoogmis uit de St. Franclscuskerk te Nij megen. 12.15 Gramofoonmuzlek. 12.30 Het KRO-orkest. 1.00 Boeken en Schrijvers. 1.20 Het KRO-orkest. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Het KRO-Symphonie-orkest. 3.15 Gramofoonmuzlek. 3.35 Het KRO-Symphonie-orkest. 4.15 Ziekenlof uit de Kapel van het Moederhuis der Dochters van Maria en Jozef, Choor- straat 7, Den Bosch. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk van Ouds- hoorn te Alphen a. d. Rijn. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 De taak en de positie van den architect. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 De KRO-Boys. 8.45 Celloreeital. 9.00 Gramofoonmuzlek. 9.15 Het KRO-orkest. 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Mozartprogramma door het KRO-orkest. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuzlek. 10.40 Epiloog door het Klein Koor.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10