DE ECHO VAN HET ™inFM TWEEDE BLAD, RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEH VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. OUDEN HEER VAN 60 JAAR AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE No. 90. Woensdag 20 Nov. '35. 58e Jg. O. O. G. We zijn Zaterdagavond getuige ge weest van een uitstekende uitvoering van de tooneelelub O.O.G., die zooals men weet, thans gevestigd is in de nieuwe concertzaal „Thalia" in de Sta tionsstraat. Men spant zijn verwach tingen altijd hoog als men naar O.O.G. gaat, doch desondanks komt men zel den of nooit bedrogen uit. Ook nu weer heeft de vereeniging haar naam in alle opzichten eer aangedaan. Met de keuze van het stuk heeft O.O.G. het zich niet gemakkelijk ge maakt, want „De Groote Waanzin" van Grosfeld stelt bijzondere eischen aan regie en spelers. Vooral de uit beelding van het oorlogsterrein in de laatste acte is een voor een amateurs- club bijzonder moeilijk vraagstuk, maar het dient gezegd dat O.O.G. deze moeilijkheden op een werkelijk lof waardige wijze overwonnen heeft. Ook de bezetting van dit stuk is bij zonder zwaar. Er zijn niet enkele hoofdrollen die het stuk „dragen", doch met een iets te zwak spel van een der zes voornaamste personen, zou 't stuk staan en vallen. „De Groote Waanzin" is een anti oorlogsspel, dat de verschrikkingen van het slagveld in de schrilste en rauwste kleuren schildert en in het bijzonder in het licht stelt de ontwrich ting der moreele gesteldheid der jeugd door het oorlogsbedrijf. Dat een en ander op suggestieve wijze wordt voor gesteld, bleek wel uit de ademlooze spanning waarmede het publiek het gebeuren op het tooneel volgde. Maar dit is zeker voor het overgroo- te deel to danken aan de vertolkers waarvan H. Brokken als de losbol Du- pain verreweg de beste was. Zijn spel was werkelijk een genot voor den toe schouwer en gaat zeker ver uit boven hetgeen we normaal van een dilletant mogen verwachten. Maar naast hem gaven oo kde heeren Ivleijn als de wijs- geerige dorpsschoolmeester, v. Delft als de herbergier en Dekkers als An- toine, de jongeman die door den oor log volkomen gedemoraliseerd wordt, prachtig spel, waaruit bleek dat z;j hun rol „aanvoelden". In het tweede bedrijf was vooral de laatste bijzon der goed. De heeren Duijvekam en v. Straaten als de beide zoons van den herbergier, vervulden hun taak even eens op zeer lofwaardige wijze; vooral eerstgenoemde loonde beduidende vor deringen te hebben gemaakt. Daarbij waren ook de bijrollen in goede handen, hoewel het hier nog wel eens aan de noodige bewegelijkheid mankeerde. Regisseur van Engelen heeft met dit stuk weer eens getoond een geboren tooneclman te zijn. Op alles drukte zijn stempel, en het bleek dat hij zich er bijzonder op toegelegd had zijn spe lers een karakter te doen uitbeelden. Natuurlijk scholen er nog foutjes hier en daar, die heel gemakkelijk verme den hadden kunnen worden, maar men neemt dit graag op den koop toe als men werkelijk goed dilletanten-spel te zien krijgt. Voor den aanvang der uitvoering heeft de heer v. Engelen op de van hem bekende vlotte wijze het talrijke publiek toegesproken. Hij zeide o.m. dat behalve deze uitvoering er in dit seizoen nog twee O.O.G.-avonden op het program staan, n.l. een „Bonte Avond" en een competitie-opvoering. Voor elk bedrijf gaf de regisseur voorts een korte uiteenzetting, waar door de kern van het stuk ongetwij feld beter tot het publiek zal zijn door gedrongen. O.O.G. heeft bij deze opening van het winterseizoen eer ingelegd Jeugdluchtvaartbeweging. Door den Secretaris der Centrale Jeugd-Commissie van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart werd op 15 de zer opgericht de KaatsheuvelWaal wij ksche Jeugd Luchtvaart Club. Het bestuur werd samengesteld als volgt: Voorzitter: A. v. d. Linden, Se cretaris: J. Lecnaarts, Schoolstraat 20 A; Penningmeester: P. Leenaarts, al len te Kaatsheuvel; D. Rox en C. Bank te Waalwijk. Het doel der club is de belangstel ling van de jeugd voor de Luchtvaart op te wekken, aan te wakkeren en in goede banen te leiden, waartoe o.a. de volgende middelen zullen worden aan gewend a. het bevorderen van het actief deel nemen aan de luchtvaart; b. het houwen, beproeven van en ex perimenteeren met vliegtuigmodel len, benevens het organiseeren van wedstrijden met proefvliegtuigen en Proefzweeftuigen c. het houden en organiseeren van le zingen, filmvoorstellingen, cursus vergaderingen, excursies en het - deelnemen aan tentoonstellingen; d. het verspreiden van luchtvaartlec- - tuur. De contributie bedraagt 50 cent per maand, waarbij inbegrepen is een abonnement op 't luchtvaarttijdschrift „De liegsport". De leden ontvangen dit tijdschrift elke week gratis thuis. Reeds in de oprichtingsvergadering bleek groote belangstelling voor deze jeugdbeweging te bestaan. Plannen werdén ontworpen om zoo spoedig mogelijk een propagandabijeenkomsl te beleggen, waar dan tevens een film vertoond zal worden. Ook zal binnen niet al te langen tijd een vertegenwoor diger der K.L.M. een lezing houden over de Indië-route, waarbij dan te vens de film „Amsterdam-Batavia" zal worden vertoond. Alle inlichtingen omtrent het lid maatschap worden verstrekt door den secretaris bovengenoemd. Fr. Rig. Maas. Pr. Rigobert Maas zal, nadat hij eeni- gen tijd vacantie heeft genomen in z'n geboorteplaats Baardwijk, weer naar liet Missie-gebied vertrekken. Ter gelegenheid van zijn afscheid wilde de parochieele Missie-Naaikring hem een geschenk aanbieden in den vorm van een volledig stel missiebe- noodigdheden, die door dezen naai- kring zelf gemaakt zijn. De plechtigheid der overdracht van dit geschenk had Zondagmorgen plaats in het klooster der Eerw. Zusters en werd bijgewoond door het bestuur van den Naaikring, pastoor van Erp, de bloedverwanten van den Pater, mej. Th. Loeff en den heer G. Veltman. Nadat pastoor v. Erp 'n kort woord gesproken had, werd het geschenk bij monde van het dochtertje van den heer Veltman aangeboden. Pater Maas bracht een hartelijk dankwoord aan de dames van den Missie-Naaikring en zag in haar mooie werk een liefde voor de Missie. Dank zij den KLOOSTERBALSEN is hij nu weer kras en monter ,Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mgn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mi vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaaral hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." J. Vr. te H. Geen goud. zoo goed" Onovertroffen hij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijtmiddel bij Rheumatiels, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/j ct. en f 1.04 Biljarttournooi. Zaterdag speelde het 2e vijftal der Jongens-Congregatie" uit Drunen in Café van Helvoirt tegen het 2e vijftal van Het Bandspel, met den volgenden uitslag: Jongens-Congregatie H. Verhoeven 75 N. Vissers 75 L. Kuipers 75 M. Ivlerkx 75 C. van den Hoven 75 Het BamKpeD Dieleman Van der Pennen Moonen Van Schijndel Van de Wiel 375 46 69 62 54 59 290 uitvoering, den heer Princen en he. duo. De harmonie mag met voldoe ning op deze goed geslaagde uit„ voering terugzien. Voor de serie-biijarlwedslrijd weid voor de iwteoe aioeehijg ge speeld tusscheu E.B L. Elsboul en B.J.C. alhier. De u.tslag was als volgt E.B.C. C. Pulles VV. de Alan C. Klijii L. Pulles 15. Klerks C. Pulles B.J.C. 66 L. Willews 75 71 H. Vei hoeven 75 75 M. Klerks 62 35 L. kuijpers 7o 32 C. v. il. iloven 75 •18 W. Vissers 75 327 4o7 Modern snelverkeer. We hebben onlangs eens beschreven hoe het goederentrammetje, dat nog dagelijks de rails, die door Waahvijk's straten loopen, komt schuren, de hin dernis bij de brug aan den Baardwijk- schen Overlaat „nam". Het trammetje is sindsdien weer een jaartje ouder ge worden en de gebreken des ouderdoms vermenigvuldigen zich, maar deson danks blijft dit vervoermiddel zijn le ven rekken met een hardnekkigheid, die bewondering af zou dwingen, als niet zoo nu en dan een komiek voor val ons eraan kwam herinneren dat er toch eigenlijk geen pardon meer mag bestaan voor een zoo aftandsch obstakel. Zaterdagavond vond de bus 's-Bosch Waalwijk in den Overlaat haar weg versperd door enkele tramwagens, die daar doodkalm op de rails stonden, juist op het punt waar deze den weg kruisen. De dampende locomotief hob belde op haar eentje verder en was al op de brug aangeland voor de ma chinist tot de ontdekking kwam dat hij zijn vrachtje verloren had. Hij moest den langen weg terug om de wagens weer aan te koppelen en ver volgens weer verderop te sukkelen. Met hoeveel vertraging hij binnen gekomen is weten wij niet! In Vlijmen schijnt het den laatsten lijd herhaalde malen voor te komen, dat het z.g. „zandtrammetje" hij den oprit naar den Dijk een of meer wa gens verliest, (be dan op hun eentje van de helling af komen rollen. Het behoeft niet gezegd, dat dit hoogst ge vaarlijk is. Maar het ergste is hij dit alles, dat we nog niet weten hoe lang deze mi sère nog zal voortduren. Harmonie St. Jan. Het eerste winterconcert der harmo nie St. Jan heeft zich in een buitenge woon drukke belangstelling mogen verheugen, 't Patronaatsgebouw bleek te klein om alle bezoekers een behoor lijk plaatsje te geven. Het ligt voor de hand dat de mede werking van het duo Hentom, de hee ren H. v. Engelen en Tom Burmanje alhier, wel de hoofdoorzaak zal zijn van dit overdrukke bezoek. En zij hebben inderdaad ook het leeuwenaandeel gehad in het succes van dezen avond. Er is hartelijk ge lachen met de kostelijke humoristische scènes van den heer v. Engelen, zijn anecdotes en zijn potsierlijke grimas sen. Hij heeft er slag van het publiek in een vroolijke stemming te brengen en te houden. De heer Tom Burmanje deed als al tijd de aanwezigen genieten van zijn fraaie, krachtige, doch volkomen be- heerschte stem. Zijn goed gekozen repertoire van ernstige en luimige lied jes viel buitengewoon in den smaak van het publiek, dat hier altijd veel waardeering toont voor mooien zang De duelten van beide heeren ston den, wat samenzang en voordracht be treft, eveneens op hoog peil en oogst ten een welverdiend applaus. De uitstekende piano-begeleiding welke hij den heer Joh. Vissers in vertrouwde handen was, droeg er niet weinig toe bij om alle nummers goed tot hun recht te doen komen. De harmonie bracht een kort, doch met zorg gekozen muziekprogramma ten gehoore. „Tot Bloei der Toonkunst". Een heel bijzondere avond staat ons a.s. Zondag te wachten, wanneer de Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" haar eerste Winterconcert geeft. Jongens-Congregatie gem. 2.90, hoog ste serie M. Ivlerkx 23. Maandag 1.1. was bij Het Bandspel op bezoek Ons Genoegen van Kemper man. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: Het Bandspel: Zij heeft zich voor deze gelegenheid de medewerking verzekerd van den gevierden humorist Joh. Seijkens en het populaire Dans- en Stemmings orkest Piet van Duynhoven, beiden uit Helmond. Overal waar dit gezelschap optrad, oogstte het êen uitbundig succes en ook hier bestaat er reeds zooveel be langstelling voor dezen avond, dat het bij voorbaat vast staat dat de zaal van den heer P. van Cromvoirt te klein zal zyn. Ook op het bal dat na het concert volgt, zal dit orkest zorgen voor prima dansmuziek en vroolijke stemming. A. Princen. In alle stilte is j.l. Vrijdag een 50- jarig jubileum voorbijgegaan. Het was dien dag n.l. juist 50 jaren geleden dat de heer A. Princen zijn taak als on derwijzer begon. De heer Princen was in Waalwijk een zoo bekende figuur, dat wij niet willen nalaten dit jubilé even te signaleeren. We vermoeden trouwens dat er bij de voorgenomen huldiging van den heer Princen als bevorderaar der gymnastieksport, nog wel een en ander over gezegd zal wor den. We wenschen den sympathieken jubilaris gaarne proficiat. Unie-winkel. Als winkelcentrum is onze plaats er de laatste jaren belangrijk op vooruit gegaan. Vooral het centrum rond de Markt is in weinige jaren tijds volko men van aspect veranderd door de mo derne winkelbedrijven, die er zich ge vestigd hebben. Thans heeft ook de Unie Winkel Maatschappij, de bekende groote on derneming. die in Nederland niet min der dan 180 zaken exploiteert, haar oog op Waalwijk gericht. In korte weken tijd is het winkelpand in de Groote straat nabij de Markt, waarin vroeger de meubelzaak van den heer J. de Fol ter gevestigd was, omgebouwd tot een ultra-moderne winkel, waarin de Unie morgen een filiaal zal openen. Het opvallende voorfront van de zaak trekt terstond de aandacht van het publick en dat is voor een winkelbe drijf eerste vereischte. Het interieur is even modern. De geheele installatie is in nikkel uitgevoerd, met stofvrije vitri nes langs de wanden, een fraaie gebo gen toonbank, overvloedige verlichting, kortom alles wat het interieur van een winkel aantrekkelijk maakt. Wij behoeven hier niets te zeggen over de producten der Unie, daarvoor is deze tè bekend. Alleen dient er de .".ardacht op gevestigd dat deze zaak naast kruidenierswaren en comestibles ook alle gesneden vleeschwaren ver koopt, waarvoor een prachtige instal latie aanwezig is, die voldoet aan alle eischen van hygiëne. Evenmin behoeven we veel te zeggen over de 15 korting, die de Unie al haar klanten geeft, waardoor men door in de filialen van dit bedrijf te koopen een soort spaarpot vormt. Bovendien heeft dit nieuwe filiaal tijdens de eerste openingsweken een bijzondere reclame, waarvan elk kooper kan profiteeren. We gelooven wel dat de Unie ook in Waalwijk evenals in de talrijke andere plaatsen waar zij gevestigd is spoedig een ruimen kring van te vreden cliënten zal hebben gevonden. Morgenmiddag te drie uur heeft de opening van dit nieuwe winkelbedrijf plaats. Spijskokerij. De spijskokerij in onze plaats is Maandag weer hervat en in de eetloka- len was het weer dezelfde bedrijvigheid als vorig jaar. De gehouden inzameling heeft reeds een flink bedrag opgebracht, doch de definitieve opbrengst is nog niet be kend, daar in enkele wijken nog moet worden rondgegaan. Postavond. We herinneren er aan dat de Post avond Zaterdag a.s. om 8 uur aan vangt. De aangenaam versierde en ver warmde zaal wordt voor het publiek reeds om half acht opengesteld, terwijl ook het orkest op dat uur zal beginnen te speler;. Er wordt precies op tijd aan gevangen. Fr. van Helvoirt 100 B. van Engelen 100 Jac. van Helvoirt 100 J. Willemse 100 L. Moonen 100 500 Ons Genoegen: Fr. Slaats 71 J. de Graal'f 96 Th. van Weert 71 Pulles 55 Dijkstra 90 383 Ons Genoegen: gem. 4.50, hoogste serie Th. van Weert 29. Het Bandspel: gem. 5.88, hoogste serie Fr. van Helvoirt 43. Hedenavond komt de biljartclub van de Sociëteit van Boxtel op bezoek. Teraardebestelling L. Vermijs. Te Breda vond Zaterdag de uitvaart plaats van wijlen den heer L. Vermijs die j.l. Dinsdag door een auto-ongeluk op noodlottige wijze om het leven kwam. De heer Vermijs was directeur- uitgever van het Nieuwsblad voor het kanton Oosterhout, secretaris van de afd. West-Brabant van de Federatie voor boekdrukkerspatroons, bestuurs lid van talrijke vereenigingen op so ciaal en charitatief gebied. Bij aankomst van het stoffelijk over schot aan de kathedrale kerk stonden aan den ingang van het kerkgebouw deputaties van vereenigingen opge steld, alsmede het zangkoor van de kathedrale kerk en de zangkoren der beide parochies uit Oosterhout. De plechtige requiem-Mis werd opgedra gen door plebaan Schrauwen. Vervolgens geschiedde de teraarde bestelling te Oosterhout. Aan de grens der gemeente Oosterhout werd de lijk stoet opgewacht door deputaties en besturen van vereenigingen, waarvan de ontslapene lid of voorzitter was. Het Zangkoor uit Oosterhout was van Breda af mede gekomen, terwijl de Kon. Harmonie en Aurora hun be stuurslid en lid mede aan de grens af haalden en treurmuziek speelden en het personeel de lijkkist voorafging. De deelneming was zeer groot, o.m. waren de burgemeester van Ooster hout, tal van autoriteiten cn belang stellenden tegenwoordig. Het was een indrukwekkende en droeve plechtig heid, een waardige hulde aan de na gedachtenis van een zeer verdienstelijk man. Kransen waren o.a. ingekomen van de Kon. Ver. Zanglust, van de N.V. Hero Gonservenfabrieken te Teterin- gen, alsmede van familie en tal van vrienden. DRUNEN. De harmonie de Vol harding gaf j.l. Zondag haar eerste Winterconcert in de zaal bij den heer Th. Elshout, met medewerking van het alom bekende duo Trimm uit den Haag. Om 6 uur was de zaal reeds meer dan vol. Het concert werd geopend met de marsch Vers la Lumiere van J. Martin. Daarna sprak de heer Sikkers een woord van spon- tanen dank aan de donateurs voor hun extra bijdragen, waardoor de harmonie in de gelegenheid is zich op peil te houden, wat ze heeft laten blijken door de bekroningen vooral die te Heusden, waarbij de heer Stiphout de eerste prijs be haalde. Het was een mooie muzikale avond waarin de Volharding zich op zijn best heeft laten hooren. Want alle nummers werden onder de bekwame leiding van den heer van Ilulten correct uitgevoerd en mochten een daverend applaus in Hoogste serie H. Verhoeven 19 p. De collecte ten bate van bet CnsisLounié heelt in de Ned. Herv. Kerk opgebracht 17.55. De Jongenscongregatie telt dit jaar onder baar leden wederom een gouden jubilaris, n.l. den heer 11. Jehocl alhier. Dit jubilé zal in de maand December eemgsziiisleesleiijk worden herdacht. N1EU VVKU1JK. De tweede partij A. de Graag—VV. Maas, werd door laalslgenocnide giwonnen. Zondag 17 Nov. j.l. vond in het calé Joh. de Bont, de tweede van de 5 partijen lusschen bovenge noemde spe.ers plaats. Er bestond voor deze ontmoeting een groote belangstelling. De partij werd door den heer de Graag die met wit speelde mei een regelmatige opening begonnen. Het begin was zeer eenvoudig Beide spelers speelden zeer voorzichtig, in het middenspel probeerde wit lot het llankspel legeraken, heigeen zwart niet accepteerden. Aangezien wit zich geen spelsysleem hel op dringen, maar bleet vasthouden aan zijn eens gekozen systeem, tllank- spel) gebruikte de wiispeler veel lijd en geraakte in hel tweede uur in groote tijdnood. Alhoewel de stand in geen geval in het nadeel van wit was, kwam toch dit tot uitdrukking door den tijdnood. Speciaal de 4Öe maar vooral de 54e was oorzaak dat de Graag deze partij verloor. Het slot was Maas toevertrouwd en met een paar krachtzelten won hij deze tweede match. De stand is thansMaas 3 punten, de Graag 1 punt Het spel, dat ongeveer 4'/j uur heelt geduurd, was zeer intressant. De derde ontmoehng van ceze malch heeft plaals op Zondag 1 December a.s. te 's Bosch in holel Geerlsen. De 4e partij lo Heusden en de 5e ot eindpurtij zal wederom alhier plaals vinden op een nader le bepalen datum. De uilslag van den op Zondag l7 Nov. alhier gespeelden voelbal wedslrijd door de R. K J. C. »Drunen en omstreken» was als volgt V. J. C. Drunen—5 D Nieuw- kuijk 0—3. Voor de overige clubs werd de wedstrijd atgelast. Zaterdag was het feest in onze gemeente. Me i vierde n.l. het gou den huwelijksfeest van hel echtpaar Jan van Esch—van Son. Trouwens als er gefeest moet worden, dan kan met recht gezegd worden dat Nieuwkuijk dit kan. En aan een gouden huwelijksleest, woi dt door de bevolking steeds bijzondei en aan dacht besteed. Niettegenstaande het echtpaar aanvankelijk van alle feestelijkheden wenschle verschoond te blijven, meenden de buurtbewoners dat deze dag niet ongemerkt mo< ht voorbij gaan. Er werd een buurtcommis sie gevormd en weken van oefenin gen en voorbereidingen gingen vooraf. De laatste dagen voor het feest werd voor de wo.iing van het echt paar een Laaie groene eereboog geplaatst. in alle vroegte werd Zaterdag morgen de reveille geblazen en kwamen de buurtjongens en meisjes bijeen om de laatste hand te leggen aan de versieringen. Om half negen werd de mooie stoet opgesteld aan de woning van het echtpaar en trok men met het gouden paar, gezeten in een prach tige versierde auto, voorafgegaan door twintig bruidjes kerkwaarts. Door den ZeerEerw. Heer Pastoor der parochie werd eén H. Mis van dankzegging opgedragen tot intentie van het gouden paar. Na de H. Mis werd het gouden echtpaar bij mijnheer Pastoor op een koffiemaaltijd geïnviteerd alwaar zij de hartelijkste felecitaties in ontvangst hadden te nemen. Ve-volgens maakte men onder de vroolijke tonen der harmonie een ontvangst nemen. Ook de solo van rondgang door t dorp. In den stoet i i waren^ met de gardes d'honneurs voorop, prachtige versierde wagens. Men zag er o.m. een wagen die het huisje van Jan en zijn vrouw voor stelde, waarin het schoenmakersvak werd nagebootst. Hierna trok men naar de woning van het gouden paar en werd de eerste openlijke hi 1de gebracht. Namens de buurt werden ze toege sproken door mej. S. Verhoeven. Door den heer C. v. d. Water werd den heer Stiphout oogstte veel bij val. Wat het humoristisch gedeelte betreft, dit was in uitstekende han den bij het duo Trimm. Zij droe gen verschillende vroolijke couplet ten voor, die door den heer Princen uit Tilburg zeer veidienstelijk wer den begeleid. Na afloop bracht de heer Sikkers een woord van dank aan den direc teur en de harmonie voor hun mooie I. AfT!/.MnnllSwl nVn ui I nnr/l ulu'onr

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5