Raiio-ProKamma. BRIEF J LAATSTE BERICHTEN. - SPORT, UIT OE DRUNENSCHE HAAL Kon huishouding niet meer doen. BA Toui 5, 7-, TRC DOG X I aantrekkelijk uit. Speciaal de mede werking van den gevierden humorist Joh. Seijken9 en het populaire Dan9. en stemming9 orkest Piet v. Duyn- hoven uit Helmond, welke combina tie overal met enorm succe9 optrad, zal er veel toe bijdragen dat het be zoek over—druk zal zijn en dat het een bijzonder vroolijke avond zal worden. De liedertafel, onder leiding van den heer W. Ligtvoet heeft een mooi programma, waaronder weer enkele nieuwe nummers ingestudeerd, zoodat ook dit onderdeel goed verzorgd zal zijn. De avond zal met een bal besloten worden waarbij kapelmeester Piet v Duynhoven en zijn vroolijke band voor prima muziek enjprettige stem ming zullen zorgen. Kapelaan A. v. d. Bult. De weleerw. heer A. van der Bult kapelaan der St. Antoniusparochie alhier viert a.s. Dinsdag zijn 12[U- jarig priesterfeest en kennenïF-de sympathie die deze intelligente priester bij de parochianen van St. Antonius bezit mogen we verwachten dat het hem bij deze gelegenheid niet aan belangstelling zal ontbreken. Kap. v. d. Bult werd in 1923 priester gewijd en was achtereen, volgens als kapelaan werkzaam te Strijp, Oss, Woensel en sinds 1933 te Waalwijk. Ook wij bieden den priester onze hartelijke gelukwenschen aan en we gelooven te spreken namens alle bewoners der St. Antoniusparochie, wanneer we de hoop uiten dat Z.Eerw. nog meerdere jaren hier werkzaam zal mogen zijn. Vergaderingen. De vache zoollederfabrikanten ver- gaderen a.s. Maandag io Tilburg, en de R K. Vereeniging van Lederfabri. kanten op 2 December a.s.de eersten ter bespreking van den algemeenen toestand en de tweeden ter bespreking van het federatief samenwerken met andere vereenigingen nu men uit de Centrale H.L.S. i9 gestreden. Ongeval. Dezer dagen botste een wielrijder met 'n kindje achterop in de Besoijen. sche straat tegen een auto. Zij kwamen beiden te vallen, maar brachten het er met den schrik af. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Zilveren rozenkrans, rijwielbelasting merk handtasch boodschaptasch zil veren rozenkrans in étui; groene rozen krans bruine handschoen. Voorts is een bruinharige hond komen aanloopen. Mooie vangst. De heer M. Leijtens te v.m. Baard wijk was zoo gelukkig in het kanaal Drongelen Den Bosch met den hengel een snoek van 10 pond uit het water te slaan. Hokkeling verdwaald Een hokkeling uil Waalwijk trok de wijde wereld in en geraakte in Vrijhoeve- Capelle verdwaald. Daar werd het dier opgepikt. De eigenaar kan inlichtingen bekomen bij den gemeenteveldwachter le Sprang. Prae-adviezen. Vleeschkeuringsdienst. De bestaande gemeenschappelijke re geling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch moet worden verlengd. B. en W. bieden den raad een ont- werp-regeling aan, die in hoofdzaak is opgebouwd uit de oude regeling, terwijl de redactie verder is gewijzigd en aan gevuld na gehouden besprekingen ter provinciale griffie. Een cardinaal verschil met de oude regeling is wel hierin gelegen, dat vol gens deze laatste de Vleeschkeurings dienst een gemeenschappelijke dienst was van de vier aangesloten gemeenten, terwijl volgens de nieuwe ontwerp-re- geling de dienst een bedrijf wordt van de gemeente Waalwijk, zulks in ver band met het bepaalde in artikel 20, 3e lid, der Vleeschkeuringswet. Continu eering van van den bestaanden toe stand ter zake is ingevolge genoemd artikel niet meer toegelaten. In verband met dezelfde bepaling wordt thans de benoeming van den Directeur en het overige personeel van den dienst op gedragen aan B. en W. B. en W. hebben daaraan echter de voorwaarde verbonden, dat de benoe ming moet geschieden uit een voor dracht van 2 personen, opgemaakt door de Commissie van Advies, bedoeld in artikel 10, bestaande uit de Burgemees ters van de aangesloten gemeenten. Volgens de oude regeling geschiedt de benoeming door de Commissie van Bestuur, bestaande eveneens uit de Bur gemeesters der aangesloten gemeenten. Indertijd is dit zoo geregeld op verlan gen der betrokken gemeenten. Dit was eenigszins te verklaren. Vóór de invoe ring der Vleeschkeuringswet bestond hier een z.g. „veekring Waalwijk". Door vertegenwoordigers van die ge meenten werd toen de in den kring ge vestigde veearts benoemd. Toen de Vleeschkeuringsdienst voor den kring Waalwijk ingevolge de Vleeschkeu ringswet werd ingesteld, traden nage noeg dezelfde gemeenten tot dien dienst (oe, welke tevoren tot den veekring be hoorden. Het is daarom begrijpelijk, dat die gemeenten prijs stelden op eenzelf de wijze van benoeming van den keu ringsveearts hoofd van dienst als tevoren geschiedde met den kring-vee arts. In de nieuwe regeling hebben B. en W. dus de aangesloten gemeenten eenige zeggingschap gegeven inzake de benoeming van personeel, evenals in zake schorsing en ontslag daarvan. Zij leed aan voortdurende verstopping en hoojdpijnen. Tenslotte vond zij het juiste mid del. Lees slechts haar brief: «Jarenlang leed ik aan verslopping, waaraan blijkbaar niets meer le doen was. Mijn bloed was door de opge hoopte afvalstoffen als vergiftigd. Dit verzwakte mij dusdanig en maakte mij zoo zenuwachtig, dat ik niet meer in staat was mijn huis houding te doen. Toen besloot ik eens een proef met Kruschen Salts te nemen. In korten tijd reeds was mijn toestand sterk vooruitgegaan. Ik slaap nu veel beter en mijn con. stipatie is verdwenen. Ik voel mij niet meer zoo moe en mijn werk valt mij nu ook weer veel gemak kelijker. Ik dank dit alles aan Kruschen Salts Mevr. B. De helft van alle kwalen, waaraan de menschheid lijdt, is te wijten aan onvoldoend werkende afvoerorganen waardoor het bloed verontreinigd wordt. Men zal daardoor niet alleen gaan lijden aan hoofdpijnen en voortdurende vermoeidheid, maar ook ernstige rheumatische pijnen, jicht en ischias kunnen hiervan bet gevolg zijn. De zes zouten, die Kruschen Salts bevat, sporen inge wanden, lever en nieren aan lot krachtiger werking De constipatie wordt hierdoor overwonnen en de afvalstoffen worden langs de natuur lijke kanalen uit het lichaam ver wijderd. De pijnen nemen af, de oogen staan weer helder, de energie keert terug. Men voelt zich frisscher, jeugdiger en krachtiger, in het kort gezonder, een ander mensch. Kruschen Salts is uitsluilend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten 5 f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende geïondheid voor een cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maat- schapi ij voorkomt. verwikkelingen. Dit verhaal is op buitengemeene wijze gespeeld, zoodat wij .Wat hun leven verwoestte* gerust als een prima speeihlm, met sterke inhoud kwali ficeeren. »De Duivel is een Vrouwe Luxor Bioscoop. De combinatie Joseph v. Stern berg Mariene Dietrich heeft reeds vele goede films gemaakt. »De duivel is een Vrouw« is vooreerst de laatste van de serie, maar zeker ook een der beste. Dit filmwerk is van zeer bijzonderen aard en vooral de rol, die Mariene Dietrich er in speelt, zal eenieder verbazen. Zij speelt als de wilde Concha Perez, eerst sigarettenmeisje, dan danseres en zangeres, die geleidelijk opklimt tot de meest verafgode, maar tevens gehate vrouw van Spanje. Met haar levendig temperament weet zij op berekenende wijze 't leven van een man te ontwrichten, slechts tot bezinning komend wanneer een noodlottige kogel haar de bittere ernst doet beseffen van hetgeen zij als spel beschouwde. Er zijn in deze film groote filmische momenten. Wij noemen slechts de carnavalsvreugde, de signrettenfabriek, het cabaret. Dat alles is door v. Sternberg op de juiste wijze getroffen. Men zal deze film niet gemakke lijk vergeten. 2.5 0 '1.50 4.20 5.50 <'>.'20 I.iilundborg. D'Wtschlandscnder. heulen. Radio Parijs. München. 78 uur: Gramofoonmuzick van liet R.D.B. Klassieke Muziek. A. 2-111 Ourcli Webers Zauberwald. Starek Weber Orkest. A 3193, A 3492, A 3493, G deel en, Symphonic No. 8 van Schubert. orkest. A 1021 Overt. Rosainunde. ld. A 35G9 Scheherazade Op. 35. ld. A 3611 Figaro's Hochzeit. ld. Turksche Marsch van Mozart. id. 10.20 Bcromunster. 10.25 Weenen. Verder kan evenwel volgens B. en W. op grond van de wettelijke bepalingen niet worden gegaan. Rek.-Crt.-overeenkomst. B. en W. stellen den raad voor met de N.V. Rotterdamsche Bankvereeni- ging voor 1936 weder een rekening courant-overeenkomst te sluiten. Kon voor 1935 worden volstaan met een ma- ximum-crediet van 65.000,—, voor 1936 zal dit moeten bedragen 80.000.-. Omstreeks 1 Januari heeft de gemeente het meest behoefte aan kasgeld, omdat dan zeer vele betalingen zijn te doen. Dat voor het jaar 1936 meer kasgeld noodig is dan voor 1935, komt voorna melijk, doordat verschillende buitenge wone werken zijn uitgevoerd, .zonder dat daarvoor een leening is gesloten (Baardwijksche Straat. herstrating Markt en bestrating Raadhuisplein). Alleen in het begin van 1936 zal het maximum-crediet benoodigd zijn. De behoefte aan kasgeld neemt dan gaan deweg af, om per 30 Juni, wanneer we derom rente van geldleeningen betaald moet worden, weer toe te nemen. Bestrijdt Jeugdwerkloosheid! Steeds duidelijker blijkt, dat de jeugd werkloosheid een blijvend karakter aanneemt. De toestand, waarin momen teel onze werklooze jongeren verkee- ren, geeft reden tot groote zorg en stij gende ongerustheid, te meer daar noch de onmiddellijke noch de meer verwij derde toekomst eenige waarborgen biedt dat deze toestand zal veranderen. Op initiatief en onder stuwing der Nationale R.K. Commissie voor jeugd- v/erkloozenzorg werd in de afgeloopen jaren veel en omvangrijk werk tot be strijding van de gevolgen der jeugd werkloosheid verricht.. Om de onherstelbare schade aan on ze opgroeiende generatie zooveel mo gelijk te verminderen, stelde de Com missie in het verleden alles in het werk om een zoo groot mogelijk aantal werk- loozen te helpen. Toch kan en moet veel. veel meer geschieden, doch dan is noodig... financieele steun. Teneinde dit zoo noodzakelijke en vruchtbare werk te kunnen blijven voortzetten, besloot de Nationale R.K. Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg over te gaan tot het houden van eene nationale inzameling onder alle ka tholieken van Nederland. Volgende week zal daartoe ook in Waalwijk een collecte worden gehouden. Katholieken! Steunt onze edele actie. Beseft de verantwoordelijkheid, die op ieder van ons rust tegenover dit leger van verlorenen, zoo niet geheel Katho liek Nederland zich inspant om hen te redden- BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »Wat hun leven verwoestte Het R D BTheater vertoont deze week de bijzonders speelsensatie fi'm .Wat hun leven verwoestte.. In deze knap gespeelde film, waarin Walter Connolly met Robert Young, Doris Kenzon, Macon Jones, en de vier. jarige Scotiy Beckett de voornaamste rollen vertolken, komt voor een scheepsramp, en deze ramp is de directe aanleiding voor een verbluf- f nde demonstratie van grootsch camerawerk. Het gegeven is origineel en aan grijpend. Het verhaal van den grooten regisseur John Forrester, die zich lijdens [de scheepsramp als een held gedroeg, plotseling een angstepisode kreeg en vrouwenkleeren aantrok om zoodoende zeker van zijn redding te zijn. Dit leidt echter tot onvoorziene 8.05 9.00 10.35 3.50 6.20 6.50 2281 3151 3433 3378 3406 3107 3370 3201 3380 8.20 8.50 RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. Wüzijcinzen voorbehouden. ZATERDAG 23 NOVEMBER 1935. Programma 1 8.90 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: Riidio Parijs. Deutschlandsender. Regional programma. Droitwich. Diversen. Regional programma. 78 uur: Gramofoonmuzick van het R.D.B. Buitcnlandsche Cabarctmuziek. Christels Lied. Lilian Harvey. Heurlgen Lied. Willy Fritsch. Bye-bye. Herltza met Orkest. Revenez. ld. Licbcsfeler. Julius Platzak. Seclisc, Sieben oder Acht. id. Liebestraume. Lys Gauty met Orkest. In der Hafenschenke. ld. Tiger Rage. Vier Gebr. Mills. Some of these days. id. Heebie Jeebie. Vier Gez. Boswel). Shine on harvest Moon. ld. Moil hel Amigo. Charlotte Dauvia. Dans ses bras. ld. Ausgerechtnet du. Greta Keller. Zwlschen heute und morgen. id. Wo ist der Mann. Marlène Dietrich. Warum hast du mir Wch getan. Tatjana Birkigt. Droitwich. Regional programma. ZONDAG 24 NOVEMBER 1935. Programma 1 8.11(1 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2 8.00 van. Hilversum 1875 M. Programma 3 8.30 Brussel Vlaamseh. 9.20 Keulen. 2.20 Diversen. 3.20 Keulen. 1.20 Radio Parijs. 7.20 Leipzig. 8.10 Weenen. 9.20 Regional programma. 9.50 Munchen. 11.20 Radio Parijs. MAANDAG 25 NOVEMBER 1935. Programma 1 8.00 van. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.05 Radio Parijs. 11.05 Regional programma. 12.05 Droitwich. 1.50 Regional programma. 5.C5 Droitwich. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R.D.B. Populaire muziek. A 3305 Sousa Medley. Marschpotp. Orkest. A 2G67 Was spielt die Welt. Schlagerpotp. Dansorkest. A 2357 Graf Zeppelins Weltreise. Volksl. potp. Orkest. A 2744 Czardas. Russ. lied. Marek Weber. The Czarina. id. A 1496 Le Cigne. Viool en Plano. Moment Musical. id. A 3562 Wien bei Nacht. Weensche Liedcr potp. Marek Weber. A 1050 Caprice Viennls. Orgel. Serenade van Tosselli. id. A 2999 Schlager Apell. Filmschlagers. Dnnsork. 8.00 Weenen. 9.20 Droitwich. 9.50 Regional programma. 10.35 Droitwich. DINSDAG 26 NOVEMBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.05 Brussel Vlaamseh. 9.20 Keulen. 11.20 Kalundborg. 12.20 Brussel Vlaamseh. 2.20 Kalundborg. 3.10 Droitwich. 3.55 Deutschlandsender. 1.20 Keulen. 5.20 Brussel Vlaamseh. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R.D.B. A 3595 Die Geisha. Marek Weber Orkest. A 3597 De Paljas. id. A 3599 Samson en Delila. Staatsopera-orkest. A 2358 Ouverture Mikado. ld. A 2359 Potpourrie uit La Traviata. id. A 1492 Fantasie uit Aida. Marek Weber. A 2413 Potp. uit Faust. id. 9.20 Radio Parijs. WOENSDAG 27 NOVEMBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.05 Brussel Vlaamseh. 9.20 Keulen. 10.50 Diversen. 11.20 Kalundborg. 12.20 Brussel Vlaamseh. 2.20 Keulen. Mgr. Jansen. I UTRECHT. In de toestand van Z, H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen is in de afgeloopen dagen een belangrijke inzinking gekomen De benauwdheid is sterk toegenomen en nu en dan ontstaat er extreme kortademigheid die Mgr. het spreken volkomen onmogelijk maakt. Ook de voedselopname lijdt daardoor zeer. De algemeene toestand is zorgwek kend en verontrustend. Mijnongeluk. HEERLEN. Gisteravond omstreeks half tien heeft in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nassau 3 een ernstig ongeluk plaats gehad dat aan den 29 jarigen houwer Sovi, een Italiaan, het leven heeft gekost, terwijl zijn metgezel, een Tsjech, Ramsac genaamd, aan het gelaat gewond werd. Men weet nog niet hoe het ongeluk zich precies heeft toegedragen. Waar schijnlijk is het te wijten aan het ontploffen van een hoeveelheid dinamiet. Dit slaat evenwel nog niet vast. De gewonde Ramsac is naar het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen overgebracht De toestand van den man, die klaagt over erge pijnen in het hoofd, is oogenschijnlijk niet ernstig. DE OORLOG. Ras Seyoem veroverde vier Italiaan- sche tanks, terwijl Ras Kassa een over winning ten Oosten van Makallé behaalde. De Italianen verloren 300 dooden, onder wie een blanke kolonel en 2 officieren, 200 gewonden, 200 geweren en 4 machinegeweren. De hoop op 't terugvinden van Kingsford Smith is weer vervlogen. Er is tot dusverre geen bespreking gehouden over nieuwe afslachting van vee in ons land. Binnenkort komt een wetsontwerp tot regeling van den werktijd van chauf feurs. WAAL W UK. Zaterdag 8 uur Postavond in Musis. ZaU-rdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »I)e duivel is een vrouw». Zaterdag en Zondag R.D.B.-Theater, »Wat hun leven erwoestte». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei- tafel „Tol Bloei der Toonkunst". Zondag 7 uur Concert Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» in de zaal P. v. Cromvoirt. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek Heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Hoode Kruis O. L. School. MARKTBERICHT. Waalwijk, 22 Nov. 1935. Eieren 4 Va—5'/a cent. Varkens 11'/2—14Va gld. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C. 2—Willem II 3. Nu het eerste elftal vrij is verwach ten we veel belangstelling voor een zeer belangwekkende ontmoeting op het WSC-terrein tusschen WSG 2 en Willem II 3. Beide tegenstanders mogen we van ongeveer gelijke kracht schatten en den uitslag zal dan ook niet ver van een ge lijk spel afliggen. Wanneer de reserves echter op hun hoogste capaciteit spelen, 'is er o.i. wel eenige kans op de over winning. Zou het gelukken de Tilburg- sche ploeg te slaan, dan zou WSC de meest eervolle positie op de ranglijst in nemen. Deze wedstrijd begint om twee uur. WSC 3 gaat in den Bosch by Nivema 2 haar geluk beproeven, en gaat wellicht een nieuwe nederlaag tegemoet. WSC 4 ontvangt thuis het derde elf tal der Kaatsheuvelsche Boys, waarvan de zwartjes zeker moeten winnen, R. W. B. Liefdadigheidswedstrijd. Voor morgen staan voor RWB wedstrijden op het programma, eerste elftal speelt n.l. thuis een petitiewedstrijd tegen Nivema uit Den Bosch, dat als een hardwerkende ploeg bekend staat. De rood-wit-blauwen zul len zich dan ook terdege moeten weren willen zij zich Nivema van het lijf hou den. Scheidsrechter is de heer IJpelaar. Aanvang om twee uur. RWB 2 speelt om half twaalf eveneens thuis, en wel tegen BW 4. Willen de reserves hun kampioenskans behouden, dan moeten zij morgen winnen, daar BW een van haar concurrenten is. Het derde elftal gaat naar Blauw-Wit 2 en zal trachten daar beide punten mede te nemen wat o.i. geen zware opgaaf is. Wij willen er nogmaals de aandacht op vestigen, dat de recette van de wed strijden op het RWB-terrein geheel ten bate zijn van den RWB-speler H. Gouda, die zoo ongelukkig was in een wedstrijd op 1 September zijn been te breken, en nu nog steeds onder doktersbehandeling is. Daar genoemde speler niet verzekerd is, is dit voor h em een zeer groote schade temeer daar hij in maanden nog geen werk zal kunnen verrichten. Wij drie Hel com- Drunen 22 Slaachtmond. Munheer den kraantemoaker, Ge ziegged munnen doatum geef ik doar sjuust op d'auwverwetste ine- nier oan. Witte 'woarom? Omdat me tegenworrig oons eigen nog wel eens efkes wullen goed doen om teriiug te denken noar den goeien au wen tijd, toen boer en burger legen den wenter een verken in de kuip konnen leggen van een honderd kilos of meer. Ge zegt: konde dat nou me meer? Och munheer konnen en konnen is twee, want om verkes in de kuip te kannen leggen, diendeoew eigen irst af te vroagen of ge nog een verken in oewen stal moagt hebben. Zeer zeker is die beperking van ver- kens en aander vee een goed ding. Es me alle inoal net zoo veul moch ten hauwen es me beliefden, dan kon- kureerden me mekare kapot en doar- om een goei werk soo, mèr of dat zal staand hauwen, durf ik nie te bewe ren. Doar zit veul oan vaast, es ge dal heurt. We hebben de koebisten wir in de stal en nou kommen ze wir mee oons onder één dak overwenteren, én wij konnen nie schatten hoeveul woarde alles bij mekare nog zal hebben es de wenter uit is. En dat is erg! De uitvoering die tur de Zondag bij Dorus Elshout deur de hermenie, de Volharding gegeven wier moet aaf zijn gewist. 't Was zoon honden-weer demme er oons eigen ni e oan durfden te woagen om persoonlijk mee oons tweeën dees uitvoering mee te moa- ken. Om toch iets le konnen schrijven doarover oan jou. hèk geïnformeerd in de winkel, die tur wel waren ge wist. En die zinnen me, dat de her menie schon, verdikkemus mooi haai gebloazen onder de leianig van hul- lieën bekwoamen direteur van Hul- ten. Die twee Hoagsche kemieken heb ben de bezukers plezierig bezig ge- bauwen, nier zoo ze me zeggen moesen die vroeg weg en was doardeur de uitvoering vroeger aafgeloopen dan aanders. Nog efkes iets apart, om hulde te brengen oan dieën tuba-solo-bloaze'r van de hermenie, want zoo'k heur, zedde gij unnen goeie muzikaant tuba- man. Jongen, wat hèb doar spijt van dèk jou nie heb konnen heuren, mèr alla ik haai nou eenmoal huisarrestenW De schuld oan d'aander helftjyaal* Munher nou wok oew eens efkens iets vroagen: 01-a.: Heurde nogiets van munnen kleine ,ardi; collega of collega's uit Drunen, die, Exi lest zoon oardig opstelleke in oewenjW'aa kraant lieten afdrukken. Lgem 'Kom jongens en meskes, ge hedL kopi nou de tijd om eens een mooi opstel. Acht leke te schrijven veur 't jeugdhuukske0I» 11 in den „Echo". ell de Ik weet zeker dat ge doarmee den Een 1 munheaer van den kraant een groot dus- 1 plezier zult doen en meen ook, want bij eI] ge moet helpen onthauwen luikes, (eigen dat 'k op munnen leste been loopenteeds dèk noa munnen dood, eenen goeien van h en woardigen, echten Drunenschen re b1*1 opvolger wul hebben, die de Drunen- hen sche toal en wederwoardigheden op maat een fetsoenlijke menier noar veuren strijd brengt. Die moet ik uit jullie zuken.Wls Voldoet munnen opvolger nie, danengesti draai ik inun eigen in de kiest om, Ci). Hc dat weet ik sekuur. het Zook de leste keer in oewen kraant schot zaag munheer zijn meen lezers, (niepelgem kwoad worren munheer over dalen, or wordje „meen") in groote getoalen weg t« bijgekomen. pop e Jou zal 't goed doen munheer, dat hovei kan ik begrijpen mee mun boerenver- em- ivagei staand, mèr meen doeged nog meer itie ei goed, want nou hèk loch in ieder ge-leiiis val gelegenheid om eens unnen keei mede meer, een mee meen meevulend inge- t zonden stuk te krijgen. Zook laas in 't verslag van de ver-dijk. D goadering van de werkliedenvereeni- sprints ging was tur nie veul belangstelling. Munheer, dat is nou eenmoal oan de Drunensche meensen oan; es de zoak mèr loopt, dan vijnen ze 't wel goed. Ik veur meen goi mèr nou wat wij te danken hebben oan oonzen Boeren bond. Wij hebben oons eigen alle moal vereenigd en zijn doardeur sterk Dal hemme al verschaaie keeren be wezen mee die verschillende regee- ringsinstellingen, woar den Boeren bond toch de groote leiding in haai en heei Doarom mogen de Drunensche worde werklieden er gerust eens dieper over^- noadenken over hullieën toestaand en deur algemeene soamenwerking nog sterker zien te worden, want zoo ik legen die toestaand oankijk, zemmenune11 rijden. er belangennoa nog niet mee kloar. Munheer we zallen er mèr 't beste van hoopen en over 't Sinterkloasfist in Drunen lui ik nie meer, want doar is 't lot toch wel van beslist, zou nie? Munheer tot kijk war, en hou doe, DEN NIJEN TIENUS sprint der ko om zu de fi den sti en an< geplet g kopi onde i loor de gevorn dleidin nen ko jor de is m g o»1 het doen dan ook een beroep op het publiek van Waalwijk e-o. om door aanwezig heid op het terrein medeleven met de zen zwaar getroffen speler te toonen. Komaan sportliefhebbers toont u eens van uw beste zijde! Het bestuur van RWB en niet minder de betrokken spe ler zullen er u zeer dankbaar voor zijn. U zult getuige kunnen zijn van tweê spannende wedstrijden, en tevens ver richt gij een goede daad aan een uwer medemenschen. JULIANA. Zondag a.s. speelt het 1ste elftal weer een thuiswedstrijd en komt Vlijmen op bezoek. 14 dagen geleden wisten onze geel-zwarten in Vlijmen na een goed ge speelde wedstrijd een 41 overwinning te behalen na een spannenden strijd. Vlijmen beschikt over een hardwerkende ploeg en ook Zondag belooft het een spannende wedstijd te worden, daar er voor onze geel-zwarten veel op het spel staat en wij vertrouwen dat er vanaf 't begin alles opgezet zal worden om de punten in de wacht te slepen. Ook voor deze ontmoeting verwachten wij weer een groote belangstelling op het .Tuliana- terrein. Aanvang om 2 uur. Scheids rechter is de heer F. van Zeijl uit Eind hoven. Juliana 2 wacht ook een zware uit wedstrijd in Heusden. Met spanning zien wij den uitslag van dezen wedstrijd te gemoet, daar ook onze reserves al enkele mooie overwinningen hebben behaald- Juliana 3 speelt een thuiswedstrijd te gen Zandschel, en ook deze wedstrijd belooft spannend te worden. Aanvang om half twaalf. W.V.V. BLAUW-WIT. Zondag a.s. speelt Blauw-Wit tegen den ex NVB'er Capelle. Telkenmale moest deze wedstrijd afgelast worden wegens regen. Laien wij hopen dat zulks ditmaal het geval niet zal zijn, dan zijn wij er van overtuigd dat er het zei span nen op hel Blauw-Wit-terrein, want beide clubs willen gaarne enkele plaatsen om hoog. Capelle bezit een hardwerkende ploeg, die zich tot de laatste minuut in den strijd werpt. I)us Blauw-Wit'ers bestrijdt hen met het zelfde wapen. Nog eens: open spel, en de binnenspelers niet te veel achterblijven. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Blauw-Wit 2 speelt thuis tegen RWB 3. Op het RWB-terrein werd verloren met een zeer gehavend elftal met liefst 12-0, dus er is iets goed te maken! Pobeert nu, ook eens die 120 te wreken op sportieve manier. Deze wedstrijd vangt aan om 11.30 uur. Wij maken het publiek er op attent dat eventueele terrein-afkeuring, wordt bekend gemaakt bij J. Moonen, kapper, tusschen 10.30 en 11.30 uur. R.K.V.V. H.E.C. Zondag a.s. komt Uno Animo, uil Loonopzand bij HEC te gast. Uno Animo is in tegenstelling met vorige jaren, deze competitie zeer goed in vorm, hetgeen reeds diverse clubs tot hun nadeel hebben moeten ondervin den. HEC daarentegen heeft het echter nog niet tot een overwinning hunnen bren gen. Zoo op papier heeft HEC dus verre weg de minste kans, doch gezien het spel van vorige Zondag gelooven we niet dat Uno Animo het gemakkelijk zal krijgen. HEC zal alles op haren en snaren zetten, de punten in Waalwijk te houden. De wedstrijden tegen Uno Animo heb ben zich altijd gekenmerkt door een spannend verloop, waarbij de IIEC'ers steeds aan het langste eind trokken. Dit maal zal er nog een schepje boven opge daan worden, daar Uno Animo met Sarto de bovenste plaats op de ranglijst bezet, waarvan zij zich niet zoo gemak kelijk zullen laten verdringen. Wij kunnen du,s voor deze ongetwij- laldijk, wel i de ra ren. He zijn i veel word het be geste nog g nt. DU il wij k leden verko< Wi feld spannende kamp een flinke belan stelling verwachten. Het 2de elftal reist naar Tilburg oir: Sarto 2 te ontmoeten. Eerlijk gezegd ver wachten we een nederlaag; aan jullii dus de eer deze verwachting te bescha men. De junioren trekken wederom op naa de Antonius-Parochie, ditmaal naar Herjjn het cules B. Een overwinning ligt wel he:'je zj:n meeste in de lijn der verwachtingen. L R.K.V.V. HERCULES. kosten J Zondag a.s. speelt Hercules 1 een iiitdezen d: wedstrijd. Zij gaan een bezoek brengeifconstell bij Uno Animo 2 in Loonopzand. Urn Animo beschikt over een prima elftal* ^1 dat van de drie gespeelde wedstrijden ei 2 gewonnen, en een gelijk gespeeld heeftr Hercules-lui het zal voor u een zwarW AT taak worden om de overwinign uit d( I 1^ wacht te sleepen, maar als er maar vat** *- het begin tot het einde hard voor ge werkt wordt, is er wel succes te behalen L.Xq r De wedstrijd staat onder leiding van Ivdlu C den heer A. v. Laarhoven uit Tilburg, en wordt gespeeld om 12 uur. i 0 I E De junioren van Hercules A spelen om 12 uur een thuiswedstrijd tegen de jeug- A I dige HEC-junioren. Hercules B gaat een I bezoek brengen bij WVB. Ook de reserves van Hercules spelen 09 IS fl C om 2 uur een thuiswedstrijd tegen Vios 3^ uit Tilburg. Vios beschikt over een goed C t elftal, hetwelk de Hercules-lui wel on- dervonden hebben. Zij moesten het on-j x l derspit delven met 42 bij Vios. Jongens geef Zondag je beste krachten» dan is er groote kans om de overwirïninplQOi in de wacht te slepen. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer W. t'pP d. Velden uit Loonopzand. R.K. W.V.B. lier; De W.V.B.-mannen zien zich a.s.jm ^oc Zondag geplaatst tegenover een delh"o|ade vele ploegen die alle nog een kans opL de bovenste plaats kunnen doen gelder.f8rwer en wel tegenover St. Joseph uit Tilburg St. Joseph heeft van de 5 gespeelde wedstrijden 3 gewonnen en 2 verloren Zij hebben een jeugdige, frissche ploec en hebben tot nu toe reeds getoond een a niet onbelangrijke rol in deze competitie te kunnen vervullen. W.V.B. zal dus terdege moeten op- passen willen zij zich van een overwin ning verzekeren. Aan spanning zal het dus Zondag op het W.V.B.-terrein niet ontbreken. We sporen daarom elke voetballiefhebber aan, om eens te komen kijken, en wc zijn er van overtuigd dat zij van een prachtige wedstrijd zullen genieten. W.V.B. komt met de volgende H stelling in het veld: f A. v. d. Griendt v- J G. de Leijer—C. de Jongh J Fr. v. d. Gouw—P. v. Loon—L. Passi a NI H. SmuldersG. SnelsA. de Jongh', M. Brok- T V Aanvang 2 uur. W.V.B. II speelt om 12 uur tegen St. "ID Joseph II. Dit is de eerste thuiswed- ,nl__ strijd voor W.V.B. II. We rekenen dus "1 vast op een overwinning. idUlDll Beide wedstrijden staan onder 'eI' JOyCH ding van scheidsrechter W. v. d. Louw uit Tilburg. ft Succes W.V.B.'ers. WIELRENNEN. USA Pellenaars en Slaats naar Brus#1- A. MU Pellenaars en Slaats komen vaiK^LEF 1z aan start voor een te rijden omni^ gen een Belgisch paar. dij; -L. Pullens^RI

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 14