SPORT, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL GEMENGD NIEUWS. \i U den ten gehoore gebracht en een welverdiend applaus oogstten, waar na het Tilburgsch ensemble ten tooneele verscheen om met een tweetal voordrachten een voor proefje te geven van het werk, dat dit ensemble voor het voetlicht brengt. Als hoofnummer werd door de Tilburgsche heeren opgevoerd de operette comique van Alph. G. Mosmans »Als Mijnheer van huis is«. De vertolking van deze operette was uitstekend, want er werd prachtig gespeeld en muziek en zang waren af. Het publiek was dan ook gul met applaus. Na de pauze werden nog enkele voordrachten gegeven, waarna de voorzitter namens de vereeniging allen en in het bijzonder de leden van het Tilburgs zangensemble, dank bracht voor het welslagen van deze eerste winteruitvoering. v Naar wij van bevoegde zijde vernemen hoopt de Chr. Gemengde Zangvereeniging »Hallelujah« op Donderdag 19 December een uit voering te geven. De plaats waar deze uitvoering gegeven zal worden is nog niet vastgesteld. Maandag 2 December, des avonds om half acht zal de Ned. Herv. Knapenvereeniging »Samuël« te 'sGreveld.-Capelle haar jaarver gadering houden. Deze vergadering zal gehouden worden in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk en staat onder leiding van den heer P. Hommel. Donderdag 28 November zal de A.R.J.A. „Groen van Prinsterer", des avonds om half 8 in het gebouw voor Chr. Belangen te Vrijh.-Capelle 'n ver gadering houden. De heer M. H. Vos hoopt op deze vergadering het interessante onder werp: „Koloniale Politiek" te behan delen. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschen Dijk zal Zondag 24 Novem ber, des namiddags om 2 uur, optre den Ds. Oost van Raamsdonk. Des voormiddags om half 10 lees- dienst. In de Geref. Kerk te Vrijhoeve- Capelle zal Zondag 24 Nov. tweemaal een godsdienstoefening gehouden wor den, des morgens om half 10 en des namiddags om half 3. In deze heide diensten zal Ds. Keijzer zijn gemeente voorgaan. WASPIK. Naar we vernemen zal voor de Ned. Herv. Gemeente alhier om half 10 v.ni. en om 6 uur n.m. op treden Zendeling v. Weert. De middagdienst van 2 uur vervalt hiermede. Door de tooneelvereeniging O.B.K. onder-afdeeling van de R.K. Werklie- denvereeniging St. Joseph alhier, zal op a.s. Zondag 24 November des n.m. om 3 uur voor de dames en op a.s. Maandag 25 November des n.m. om 7 uur voor de heeren, de eerste winter uitvoering worden gegeven in het Pa rochiehuis. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie bedrijven „Gods Wegen". In het café Het Middenhuis van den heer Th. v. d. Wassenberg is op- gericht een nieuwe biljartclub. Naar wij vernemen is door den heer M. van Dongen ontslag genomen als secretaris van de R.K. Middell ij standsvereeniging. RAAMSDONKSVEER. Kerk bericht. Herv. kerk Veer 9'/2 uur ds. Oost. Dorp 2 uur ds. Oost. Voor de Samenwerkende Zendings Vereenigingen werd alhier opgebracht ruim 1(57 gulden, een flink bedrag. Dinsdag, Woensdag en Za terdag volgende week zal degroote Bazar voor het Groene Kruis wor den gehouden in Rehoboth aan de Julianalaan. Er zijn geweldig veel artikelen waaronder zeer veie, zeer mooie. Woensdag zal de groote ver. toting plaats hebben. Zaterdag in het bijzonder attracties, vermakelijkhe den. Dat zeer vele ook uit de om trek naar deze prachtbazar zullen komen, ligt voor de hand. De ring »Raamsdonksveer» van het Ned. Jongelingsverbond, waarbij aangesloten de vereenigin gen te Raamsdonksveer, Dongen, Hooge—Zwaluwe, Made, Drimmelen zal Zaterdag 23 November, des avonds om 7 uur te Made in de Ned. Herv. kerk in vergadering bijeenkomen. Deze vergadering zal staan onder leiding van den heer Havenbracht uit Raamsdonksveer. Bij de gemeentepolitie is aan gifte gedaan van diefstal van drie konijnen. Tot op heden zijn de dader(s)onbekend. Konijnenhouders dus opgepast. Na herhaaldelijk gewaarschuwd te zijp, is door de gemeentepolitie dezer dagen een winkelier bekeurd, die zich niet stoorde aan de winkel sluiting. Men zij gewaarschuwd. De heer W. B. van der Laan behaalde dezer dagen te Gouda het diploma 2e graad voor turnen met 49 punten. De R.K. Vrouwenbond hield Woensdagavond in het St. Henricus- gebouw een algemeene ledenverga- dering. De vergadering was druk bezocht. Nadat eenige huishoude lijke punten waren afgehandeld werd door de Tooneelclub »St. Theresia» opgevoerd het tooneel spel in vier bedrijven «Opstanding». Alle spelers zonder uitzondering vervulden uitstekend hun rol, ze werden dan ook bij het einde van elk bedrijf met een welverdiend applaus beloond. Bij gelegenheid van de St. Nicolaasactie, die te Raamsdonks veer wordt gehouden van 25 Nov. tot 5 Dec. mogen de café's in deze gemeente geopend blijven tot des namiddags elf uur op de volgende dagenZaterdag 30 November, Zondag 1 December en Donderdag 5 December a.s. De echtelieden P. Klerkx— Olislagers vierden j.l. Donderdag hun 40—jarig huwelijksfeest Het ontbrak het echtpaar dien dag niet aan belangstelling. De R K. Tooneelvereeniging «Kunst na Arbeid» zal op Zondag 24 November en op Maandag 25 November a.s. hare eerste winter uitvoering geven. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in drie bedrijven van J. Braun «De mensch wikt» en de klucht in twee bedrijven van M. Copens «Jansen heeft de leiding». Het accordeontrio zal zijn medewerking verleenen. De uitvoeringen worden gehouden in het St Henricusgebouw en zullen aanvangen Zondag om 6'/2 uur en Maandag om 7 uur Het verbouwen van een schuur tot woonhuis voor rekening van C. Zijlmans alhier is opgedragen voor wat het timmeren metselwerk betreft aan den aannemer J. de Beer, en het looden zinkwerk aan Nic. Simonis Jzn. Door de gemeentepolitie werd een persoon bekeurd voor het visschen met een werpzak, zonder in het bezit te zijn van de ver - eischte vischakte. Verder was hij nog in het bezit van visch die onder de maat was. Het vischtuig en de visch werd in beslag genomen. LOON OP ZAND. Door de Kaartver. Ons Genoegen, gevestigd in de harmo niezaal van Concordia alhier, werd j.l. Zondag een kaartconcours gegeven, waarvan een gedeelte der opbrengst ten goede kwam aan de plaatselijke t.b.c.-vereeniging. Tevens kon tegen een kleine extra vergoeding meegedongen worden naar hiervoor speciaal ten behoeve der tbc- bestrijding beschikbaar gestelde prij zen. Aan liet kaartconcours werd door 141 deelnemers meegedongen, terwijl 108 personen voor de speciale prijzen hadden ingeschreven. Te 10 uur des avonds had de slui ting plaats, waarna de Voorzitter der vereeniging, de heer P. Vermeer, de uitslag hekend maakte en de prijzen uitreikte. De volgende resultaten wer den behaald. P. Vermeer 18 p., J. Jansen 17 p., P. van Loon 15 p., H. van Lier 15 p., M. v. d. Velden 16—2 p., A. v. Dongen 22—8 p. De speciale prijzen werden behaald door Jos. Wouters en A. Stalpers. De opbrengst ten bate der t.b.c.-be- strijding bedroeg 16.10. De heer Jos. Vera alhier, had het ongeluk met zijn duim in aanraking te komen met de messen van een kan- tenschrooimachine, waardoor hem 'n gedeelte van het voorste lid werd af gesneden. De getroffene moest, na voorloopig te zijn verbonden, genees kundige hulp inroepen van dr. Smals alhier. A.s. Zondag zal de harmonie Con cordia alhier voor hare leden en hono raire leden een muziekuitvoering ge ven, met medewerking van Hasselts Gemengd Kapelle Koor, welke o.m. 'n paar een-acters voor het voetlicht zal brengen. Naar wij vernemen heeft de heer W. van Dongen, die voor eenige weken als bestuurslid der harmonie Concor dia werd geinstalleerd, thans het secre tariaat dezer vereeniging op zich ge nomen. Kaatsheuvel, 21 Nov. '35. Zangclub De Nachtegaal. Donderdagavond herdacht de zang club De Nachtegaal in het K.J.V.-huis haar 2e lustrum. De Hoog Eerw. Heer Deken, de Geest. Adv. Kap. Rietra en het bestuur der Maria-vereeniging za ten mede aan den feestdisch aan. De oud-Adviseur, Pastoor Hoekx, zond schriftelijk z'n felicitatie, vergezeld van een aangename attentie. Deken v. d. Brekel sprak een harte lijke felicitatie, terwijl Mevr. Anna v. Riel als Voorzitster der Maria-Vereeni- ging in mooie woorden hulde bracht voor wat de Maria-vereeniging in haar 10-jarig bestaan deed. Een heerlijk souper, door een 3-tal dames zelf bereid, vormde de hoofd schotel van het feestprogramma. Zang en voordracht vulden verder op aan gename wijze den avond. Uitspraak van de Kroon. Heden werd alhier het bericht ont vangen, dat bij Kon. Besluit van 6 No vember j.l. de beroepen van de be noemd verklaarden (11) en niet be noemd verklaarden (4) tot leden van den gemeenteraad der gemeente Loon op Zand tegen de uitspraak van Ge deputeerde Staten dezer provincie, waarbij geen der 15 gekozenen werd toegelaten, ongegrond verklaard zijn op grond van het feit dat het bericht van ontvangst, hetwelk mede strekt tot den geloofsbrief, hij het onderzoek dei- geloofsbrieven ontbrak. Volgens de ingediende lijsten zijn nu de volgende candidaten aan de beurt: Lijst 2 (Berkdijk): P. v. Valderen, J. van der Veeken; Lijst 3 (Arbeiders): P. van Laarho ven, C. van Dongen, J. Kroot, A. Snoe ren. Lijst 4 (Loon op Zand): J. van Lier, P. van Breugel. Lijst 5 Middenstandslij stC. P. Snoeren en A. J. Schalken. Lijst 6 (Loonschendijk)A. Maijers. Lijst 7 G. Markus, L. Heef- fer. Lijst 9 (combinatie lijst Loon op Zand, Moer, Kaatsheuvel): M. Smit en M. Hornman. Opening Spijskokerij. De Spijskokerij voor de Parochie Berkdijk is wederom met zijn heilzaam werk begonnen. Niet minder dan 42 kinderen zullen dagelijks gelegenheid krijgen om met een stevig warm maal versterking te ontvangen. Bij de officieele opening waren be halve de heeren van de St. Vincentius- vereeniging, die ook deze spijskokerij financieert, o.m. aanwezig Burgemees ter Mallens en Pastoor van Enschot uit de Parochie Berkdijk. Begrijpelijk zijn de kosten van dit liefdewerk niet onbeduidend, waarom hij de opening de hoop werd uitge sproken dat de Parochie Berkdijk overtuigd van het mooie werk van deze instelling, ook daadwerkelijk zal hel pen dit in stand te houden en te be vorderen. Wa is 't toch nen echte. Dat de revue „Wa is 't toch nen ech te" ten bate van de t.b.c.-vereeniging, inslaat ,moge blijken uit het feit, dat voor de uitvoering die Zondag a.s. in de zaal van den R.K. Gildenbond zal gegeven worden, reeds thans alle plaat sen uitverkocht zijn. Ook voor de uit voering van Maandag d.a.v. zijn reeds vele plaatsen besproken en het is te verwachten dat met deze twee uitvoe ringen lang niet alle kijklustigen zijn geborgen kunnen worden, zoodat ook de uitvoering in de Apollo-zaal drin gend noodig zal zijn om voldoende ge legenheid te bieden. Jubileum Tooneelclub. J Zondag a.s. herdenkt de tooneelver. Kunst en Vermaak (Ons Vermaak), haar 10-jarig bestaan. De sympathie die deze tooneelvereeniging, onder-af deeling van het Kruisverbond, geniet, heeft het bestuur doen besluiten, om Zondag van 12 tot 1 uur gelegenheid te bieden tot recepieeren. Ter verdere viering zal dien avond worden opge voerd het tooneelspel Vlammende Vleugels, waarvan de première voor 14 dagen voor een uitverkochte zaal VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Competitie. Groot treffen in Breda. Ge makkelijke thuiswedstrijden voor R.W.B. en Baardwijk. Een belangrijk treffen heeft plaats te Breda, waar NAC en BW elkaar zullen ontmoeten. We zouden ons er niet over verwonderen indien de Bossche victorie hier een einde zou nemen. In de overige eerste klasse-wedstrijden lijken ons de thuisclubs het sterkst. In onze gelederen spelen RWB en Baardwijk beiden thuis en wij durven beiden een overwinning voorspellen, is de buit minder dan zou het ons tegen vallen WSC 2 speelt tegen Willem II 3 en heeft behoorlijke kansen, In Kaatsheuvel hebben de Boys een zware partij aan DEVO. Hier volgt het programma: lste Klasse. Spekholzerheide: JulianaRoermond. Tilburg: LongaEindhoven. Eindhoven: PSVNOAD. MaastrichtMVVBleyerheide. Breda: NAC—BW. 2de Klasse B. Venlo: VVVHelmond. Den Bosch: WilhelminaESV. Eindhoven: PicusTegelen. Valkenswaard: De ValkBreda. Tilburg: Willem IIVOS. 3de Klasse D. WaalwijkRWBNivema. Waalwijk BaardwijkVlijmen. Den Bosch: Bossche boysTOP. Kaatsheuvel: Kaatsh. boysDEVO. Reserve 2de Klasse B. Waalwijk: WSC 2—Willem II 3. Tilburg: NOAD 4—PSV 4. Tilburg: Longa 3Wilhelmina 2. SPRANG. SpartaS.D.O. De voetbalvereeniging Sparta uit Vrij- hoeve-Capelle zal Zaterdagmiddag 23 November een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen SDO uit Sprang. De wedstrijd zal gespeeld worden op het SDO-terrein en vangt aan om 3 uur. De junioren der Sprangsche voet balclub SDO zullen Zaterdag 23 Novem ber voor de jeugdcompetitie een wed strijd spelen tegen de junioren van RWB uit Besoijen. De wedstrijd zal gespeeld worden op het RWB-terrein en vangt om drie uur in de namiddag aan. N. E. O. Zaterdag 23 November zullen de ju nioren der Sprangsche voetbalclub NEO een uitwedstrijd spelen voor de jeugd competitie tegen de junioren van Juliana uit Baardwijk. Daar deze beide elftallen nog zelden of nooit tegen elkaar uitkwamen, zal het aan belangstelling voor dezen wedstrijd wel niet ontbreken. I.V.C.B.-Competitie. Een zware dobber voor DESK. H.E.C. ontvangt Uno Animo. Het zal voor de Kaatsheuvelschc jon gens niet meevallen om Zondag te win nen. Gilze staat bekend als een uitste kende ploeg waartegen men niet gemak kelijk optornt. Toch hebben we goede hoop dat Geel-Blauw minstens een gelyk spel zal forceeren. Een aardig partijtje kan ook worden dat tussehen HEC en Uno Animo. Ge zien de resultaten tot nog toe in deze competitie behaald zou men de Loon- sche ploeg de beste kansen moeten ge ven, maar we hebben nog altijd hoop, dat HEC zich vandaag of morgen her stellen zal. En daarom doen we geen voorspelling. In de andere afdeeling zal het in Geer- truidenberg gaan spannen tussehen SNP en Groen-Wit. De beste kansen zijn o.i. aan de bezoekers. Hier volgt het programma: lste Klasse. Dongen: DongenVenlosche bovs. Blerick SVBMulo. Helmond KolpingBest Vooruit. Weert: WilhelminaBcabantia. 2de Klasse. Gilze: Gilze—DESK. Roosendaal: BSCRAC. Breda: HKI—RODA. Oosterhout: SCORoosendaal. BredaLachappelleN.-Borgvliet. 3de Klasse B. GeertruidenbergSNPGroen-Wit. MadeMadesche boysDongen 2. Oosterhout: WVOSCO 2. Wagenberg: WVCDVC. 3de Klasse C. Tilburg: VelocitasOSS. Waalwijk: HEC—Uno Animo. Oorthen: OSCRKTVV 2. Vlijmen: Vlijmensche bovsSarto. St. M.-GestelSt. M.-GestelWIK R. K. V. B. District LangstraatTilburg. Hier volgt het programma: lste Klasse J. Tilburg: Sarto 2—HEC 2. Waalwijk: WVBRapid. lste Klasse K. Hank: Be ReadvHVV. Raamsdonk: WVRQuick. Raamsdonksveer: Voersche BovsWSC. Zevenbergen: ZVV 2MW. Moerdijk: DOVirtus 2. 2de Klasse K. KaatsheuvelWilhelminaVincent Tilburg: VIOS 2—DES 2. Oisterwijk: WIK 2—Sarto 3. Loonopzand: Uno Animo 2Hercules. 2de Klasse M. Geertruidenberg: SNP 2Zwaluwe. Dussen: Duss. boysWVR 2. Zevenbergen: ZVV 3Veersche boys 2. Waspik: Waspik 2Hirundo. Overzicht Afd. Langstraat. Be Ready te Hank heeft morgen HVV uit Zevenbergschen Hoek te gast. We vermoeden dat deze niet veel genoegen van hun reis naar het Overmaassche zullen beleven. WVR bindt eveneens in eigen huis den strijd aan met Quick uit Made. Het zal hier aan spanning niet ontbreken. Voor Quick zal er echter weinig voor deel te halen zijn. WSC uit Waspik gaat bij de Veersche boys op bezoek, ze kunnen er van ver zekerd zijn dat hun daar een zware taak wacht. Wel hebben ze in de laatste wed strijden aardige successen geboekt, maar dat ze in staat zoqden zijn de Veersche Boys in eigen huis te kloppen, gelooven we toch niet. SNP 2 heeft de Zwaluw uit Hooge- Zwaluwe te gast. Beide ploegies zijn zoo wat aan elkaar gewaagd en het zou ons dan ook niet verwonderen als de buit eerlijk werd gedeeld. De Dussensche Boys zullen op eigen veld de strijd aanbinden met WvR 2. We twijfelen er niet aan of de Boys zullen zich hier weer van hun beste'zijde la ten zien en ze zullen er wel voor oppas sen om ook maar één puntje te moeten afstaan. De Veersche Boys 2 gaan op bezoek bij ZVV 3. ZVV 3 zal wel moeten toezien dat de geheele winst naar Raamsdonksveer verdwijnt. Waspik 2 zal thuis weer eens van zich doen spreken, en zal tegen Hirundo wel beslag weten te leggen op de beide puntjes. \j WASPIK. terrein niet aan belangstelling ontbre ken. De wedstrijd vangt aan om half twee. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 zal nogmaals de reis on dernemen naar Quick te Made en naar we hopen met goed succes. Ook Be Ready 2 geven we in hun thuis wedstrijd wel 'kans op beide punten. DRUNEN. Sporters 1 spelen a.s. Zondag om 2 uur thuis tegen het sterke Juliana uit Boxtel. Juliana is nog ongeslagen, maar wan neer Sporters volledig kunnen uitkomen, dan zal Juliana in Drunen wellicht haar eerste nederlaag krijgen. Sporters 2 spelen om 1 uur in Elshout tegen ESC'. Wij achten beide ploegen on geveer even sterk, zoodat hier een span nende wedstrijd gespeeld zal worden met wisselende kansen. Sporters 3 spelen om half één in Herpt tegen de Herptsche boys, waar hun een zware strijd wacht. VJC speelt om 1 uur in Elshout tegen Rapiditas en zal daar wellicht met de punten naar Drunen trekken. KORFBAL. CAPELLE. KIOLJ.P.S. 2—1. Zaterdagmiddag 10 November speelde de jonge Capelsche Korfbalclub KIOL, onder meer dan bijzondere belangstel ling, een vriendschappelijke thuiswed strijd tegen JPS uit Tilburg. Om drie uur laat scheidsrechter Ver- steegh beginnen. Als het spel nauwelijks drie minuten oud is speelt JPS de bal opnieuw uit. KIOL heeft de leiding reeds veroverd, door een goed doorge- zetten en snellen aanval wist zij op een fraaie monier te scoren. Ondanks felle aanvallen van de zijde van JPS blijft KIOL langen tijd doml- neeren. Ongeveer 10 minuten voor de rust ech ter moet de KIOL-verdediging bezwijken en brengt JPS de partijen op gelijken voet. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is KIOL weer voortdurend sterk in de meerderheid en ze weet dan ook al spoedig met een prachtig doel punt de leiding te heroveren. Hoewel de JPS'ers bij hoog en laag beweren dat het minstens gelijk spel moet worden, gebeurt dit niet en als de scheidsrechter het einde aankondigt is KIOL's eerste overwinning een vol dongen feit. R.K.V.V. Waspik. Had ons eerste elftal vorige week ge dwongen rust vanwege het slechte weer, voor morgen is er door den competitie leider geen wedstrijd voor hen vastge steld. Dat is zeer jammer, want het aan tal gespeelde wedstrijden is voor Was pik 1 nog niet groot, en er ontstaat al- zoo een ongewenschte achterstand ver geleken bij haar afdeelingsgenooten. Waspik 2 krijgt daarentegen weer eens gelegenheid om op eigen veld van haar „kunnen", blijk te geven. Nu het eerste elftal vrij is, verwachten we bij deze wedstrijd veel belangstelling, vooral nu men weet dat ze van Hirundo zoo maar nog niet zullen hebben gewonnen. Het zal van aanpakken zijn, geheel den wed strijd door, maar dan zullen ze ook suc ces hebben, zooveel vertrouwen hebben we in onze reserves wel. Aanvang van den wedstrijd om 2 uur. R.K.V.V. W.S.C. Het eerste elftal staat morgen voor de moeilijke taak om de Veersche boys in eigen huis te gaan bekampen. Tot op heden heeft deze club zich aan de kop gehandhaafd en het zou al raar loopen indien ze van de ontmoeting van morgen geen gebruik zouden maken om zich daar nog steviger te vestigen. Niettemin trek ken de jongens van Montens er vol moed op uit en zoo ze er geen succes zullen behalen, ze zullen het de Veersche boys toch danig lastig maken. De reserves spelen thuis tegen WVR 3. Dit zijn van elkaar goede bekenden en dit zal de spanning van de wedstrijd on getwijfeld verhoogen. WVR 3 beschikt daarbij over enkele goede krachten en daarom zullen onze jongens hun beste beentje moeten voorzetten, wat ze ook wel zullen doen- DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Voor de tweede maal is voor Zondag a.s. de wedstrijd Duss. Boys 1WVR 2 vastgesteld. Mogen we thans hopen, dat het weer een beetje mede zal werken, dan zal het a.s. Zondag op het Boys- Twee jongemannen op overweg gedood. Een onbewaakte overweg bij Apel. doorn heeft twee dooden gtëischt. Een vrachtauto, waarin zich twee jeugdige personen bevonden uit Rhe- den, nl. zekere Gelsing en Polman, is op den onbewaakten overweg in den Astaweg gegrepen door den lokaaltrein uit Zwolle. Beide jonge lieden moeten onmiddellijk gedood zijn. De lijken waren onherkenbaar verminkt Het uitzicht ter plaatse is zeer goed. De vrachtauto, welke bestuurd werd door den 18 jarigen R. P. B Gelsing, werd in het midden gegrepen en over grooten afstand medegesleurd Een deel van den wagen werd na 80 M. van de locomotief afgescheurd en de inzittenden werden ter zijde van den weg geslingerd. Vier auto's, motor en fiets verongelukt. Op den Rijksstraatweg Zwolle— Meppel is een ernstig auto-ongeval gebeurd. Een groote truck met aan. hangwagen, rijdende in de richting Zwolle, reed. vermoedelijk door de gladheid van den weg, tegen een boom. Een personenauto, komende van Zwolle, vloog terzelfder tijd tus sehen den boom en den vrachtauto door en werd tussehen beiden ver. pletterd. Dadelijk daarop kwam, zoo- wel van de richting Meppel als Zwolle twee personenauto's en een motor fietsrijder, die allen tegen de vernielde wagens botsten, evenals een wielrijder. Alle voertuigen werden totaal vernield. Een zestal personen werd licht gewond. Verdachte dood in zijn cel gevonden. De 58-jarige M. Sr., die in verband met de inbraak bij Wilton Feijenoord te Schiedam te Rotterdam heeft terecht gestaan, is in het "Huis van Bewaring dood in zijn cel gevonden. Als doods oorzaak wordt aangenomen, dat de man in een boterham is gestikt. Kraanmachinist gedood. Op het terrein van de werf Wilton Feyenoord te Rotterdam is de 57 jarige kraanmachinist A. v. d. Rocy door een rijdende kraan gegrepen en be- kneld geraakt. Hij is zoo ernstig ge wond, dat hij korten tijd later over- leed. De man laat vrouw en twee kinderen achter. Vijfjarig jongetje verbrand. Te Oss is een droevig ongeluk ge. beurd, waarbij een jongetje van 5 jaar om het leven kwam. In een schuurije bij de woning van den heer v. Balie gooy aan de Merveldstraat op den zgn. Boonakker waren vier kinderen aan het spelen Zij hebben daarbij blijk baar gebruik gemaakt van lucifers met het gevolg dat de kleeren van een der kinderen, het vijfjarig zoontje van den heer v. Ballegooy, vlam vatten. In één oogwenk was de arme kleine in vlam- men gehu d en kreeg hevige brand wonden, zoodat het vrijwel terstond overleed. Het Koningsmoord-proces. Het proces tegen den moordenaar van Koning Alexander i9 eenige maanden verdaagd, daar de nieuwe toegevoegde verdediger gelegenheid moet krijgen zich in de processtukken in te werken. Men verwacht dat het proces eerst in Februari zal worden hervzt.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7