Be EtiinM aei lhAw 'n Cadeau! Jan van Mi! Wasschen, Koken en Strijken voor 45 cents per week X PIMQN H.de Bont-v. Huiten VIERDE BLAD. RECHTZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN Fa ANTON HOLTGREFE Heerenkleeding naar maat VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. ireifoy, ^LU/nLytteuRtiotól Boterletters, van Pulles-Aarts, Onze St. Nicolaas-etalage Lunchroom, No. 93. Zaterdag 30 Nov. '35. 58e Jrg. Examens. Aan de R.K. Handelshoogeschool, hoogeschool voor sociale en econo mische wetenschappen, te Tilburg is Donderdag geslaagd voor het doctoraal examen in de handels wetenschappen de heer H G. J. M. Witlox alhier. Timlur—fabrieken. In de „Timtur" schoenfabrieken wordt een moderne sprinkler-brand- blusch installatie gebouwd, die bij het uitbreken van brand in de fabriek automatisch in werking zal treden. Gisteren heeft men daartoe een groote watertank in de fabriek ge plaatst. In deze tank wordt 40 Kub meter bluschwater onder een druk van 7 atmosferen gehouden. Het was geen gemakkelijke karwei de kolos van 4000 K G. in de fabriek te transporteeren, doch het werk had een vlot verloop Dienstplicht. Het vermoedelijk aantal inge schrevenen voor den dienstplicht lichting 1937 bedraagt in onze ge. meente 91, waarvan 38 voor broeder- dienst vrijstelling genieten. St. Nicolaas te v.m. Baardwijk. Heden. Zaterdagmiddag, zal Sint Nicolaas een bezoek aan v.m. Baard wijk brengen. Hij arriveert reeds te half twee aan de R. K. Jongensschool in de Baard- wijkschestraat, waar hij de jongens in de diverse klassen gaat opzoeken en aan elk een pakje zal uitdeelen. Hierna maakt de Sint een tocht door v.m. Baardwijk, opgeluisterd door de harmonie St. Jan, om daarna in de scho len der Eerw. Zusters alle meisjes een pakje ter hand te stellen. Gedurende den tocht wordt er door de comité-leden langs de huizen gecol lecteerd. Ten slotte zal er, zooals andere ja ren, in het Patronaat gelegenheid zijn bij het rad van avonturen zijn geluk te beproeven, om voor een paar centen een en ander uit de fraaie collectie speelgoederen machtig te worden: DAT ALTIJD IN DE SMAAK VALT HANDSCHOENEN SJAALS PULLOVERS en VESTEN KOUSEN HEERENSOKKEN ZAKDOEKEN PERZISCHE TAPIJTJES KLEIN MEUBELEN v.h. Gez. v. d. Sanden WAALWIJK - TEL. 221 Bazar Christelijke Scholen u. m. Besoyen. We vernemen dat de bazar eiken avond een groote belangstelling heeft getrokken, en een groot succes belooft te worden. Heden (Zaterdag)avond zal de einduitverkoop plaats hebben, terwijl ook nog alle attracties zullen werken. Aanvang half zeven. Fietsendieven. De fietsendieven worden steeds brutaler. Deze week zijn weer ver schillende rijwielen voor winkel en woonhuizen weggehaald, die later, ontdaan van attributen zijn terugge vonden. De politie speurt ijverig, doch heeft tot heden nog niet kunnen ontdekken, wie zich met dit bedrijf bezig houdt, Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: gouden ring met steen, witte handschoen, wilte kinderhand- schoen, doosje pillen. Gemeente—museum te Oss. Dezer dagen is een der zalen van 't gemeentehuis te Oss, als ge meentelijk museum in gebruik genomen, Het bevat belangrijke zaken uit de geschiedenis dezer gemeente, alsook van oudheidkun dige vondsten uit deze plaats en omgeving. Kapelaan v. d. Bult van de St. Antho- nius-parochie, die 1.1. Dinsdag zijn ko peren priesterfeest herdacht. Later zal de officieele opening plaats hebben achtervolging in. In wilde vaart ging het in de richting Eindhoven, doch ter hoogte van Best moesten de ach tervolgers uitwijken voor een tegen ligger, waarbij zij met zulk een vaart tegen een boom botsten, dat de auto, een nieuwe Studebaker, totaal werd vernield en de inzittenden meerdere verwondingen opliepen. Intusschen was van Tilburg uit de politie te Eindhoven gewaarschuwd, die er twee man motorbrigde op uit stuurde. Bij den overweg te Woensel ontdekten dezen de gestolen auto, waarna de bestuurder echter vol gas gaf en de politiemotor pardoes on derstboven reed Gelukkig bleven de beide agenten ongedeerd. Via Eindhoven gingen de dieven daarop in volle vaart in de richting Valkenswaard, waar de douanen de spijkerplank hadden uitgelegd. Ook over dit obstakel werd heen gereden, waarna het op snelle vaart de grens over ging. Drie K M. over de grens botste de auto echter tegen een boom. waarna de dieven te voet het hazenpad Kun je in deze tijd wel een mooier geschenk bedenken dan een Demon-petroleumgasstel? Wat een besparing direct op gas en electriciteit! En wat een gemak! Daar heb je wat aan! v.h. Bierlaagh-v. d. Heijden WAALWIJK - Hoek Raadhuisplein - Telefoon 72 N.V. Ravenswaaij Zonen. De bekende Gorcumsche firma N.V. Ravenswaaij Zonen, koffie branderij, theehandel en tabaks fabriek, bestaat 3 December a.s. 175 jaar. Voorzeker een mooi FANTASIE-GEBAK, GEBAKJES, ENZ. worden uitsluitend bereid met roomboter voorzien v. rijksmerk zakenjubilé van een zaak, die al dien tijd bekend heeft gestaan om haar kwaliteit. Moge Ravenswaaij ook in de komende periode, onder de leiding van den heer M. G. Nieuwstad, die sinds jaren bedrijfs leider is, dezen naam weten te handhaven Autodiefstal te Tilburg. De daders na een wilde achter, volging in België gearresteerd. In den avond van 3 September bemerkte een chauffeur in de F. C. Bergmanstraat te Tilburg twee mannen, die zich op verdachte wijze bevonden bij de auto van den heer J. S. en met den auto plotseling wegreden. De chauffeur waarschuwde de politie en zette zelf onmiddellijk met een anderen auto met den heer H. de IS G E R EED. Uitgebreide sorteering, Dooze Bonbons, Chocolade Figuren en -Letters van de beste huizen. Komt U zeker eens kijken? Aanbevelend, PULLES-AARTS. Tel.135 Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. twee jaar gevange— kozen. Nog denzelfden nacht konden zij te Lommei in België gearresteerd worden. De beide mannen, de 21 jarige bakker H. M. uit Roermond en de 22-jarige arbeider R B. eveneens uit Roermond werden aan de Ne derlandsche Justitie uitgeleverd en stonden dezer dagen voor'de Bre— dasche rechtbank terecht Hun was alleen de diefstal der auto, subs, diefstal van benzine ten laste gelegd. Als getuige werd gehoord de eige naar van de gestolen auto de heer J. Smarius, die verklaarde, dat de re paratiekosten van de beschadigde auto ruim f300 bedroegen De verdachten zeiden, dat het hun bedoeling was geweest „even" in Roermond wat kleeren te gaan halen om dan terug te rijden en de auto ergens in Tilburg neer te zetten. Het O.M waargenomen door mr. F. Deelen, meende dat Amerikaansche toestanden als hier gebeurd zijn, in Nederland gemist kunnen worden. Een strenge straf is hier op haar plaats, weshalve het O.M. tegen ieder der verdachten nisstraf eischte. De verdedigers mr. J. F. van As uit Bergen op Zoom en mr. P. A. de Booy uit Breda vroegen alsnog het uitbrengen van een reclassee ringsrapport. Uitspraak 12 December. De berechting van de misdadigers van Oss. Donderdag heeft de Bossche recht bank de behandeling van de Ossche strafzaken voorigezet. Hei eerst stond terecht de 43 jarige koopman G, T. uit Heesch, verdacht van oplichting van de Arnhemsche Verzekeringsmij. tegen brandschade voor een bedrag van f375. Verdachte staat niet zeer ongunstig bekendhij is maar enkele malen veroordeeld. Het O.M. eischte een jaar gevan genisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis. ^Uitspraak over 14 dagen. Daarna stonden terecht C. J. v. B. uit Amsterdam, H. v. L. uit Oss en C. L. U. uit Oss, verdacht van kleine inbraken met diefstal. Verdachten bekenden. Het O.M. constateerde dat v. B., die al eeoige vonnissen achter den rug beeft, zich den laatsten tijd goed gedraagt. Het ware weinig paeda gogisch, dezen man weer in de ge vangenis te brengen. Spr. eischte een voorwaardelijke veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, tegen v. L 1 jaar en tegen U. twee jaar, beiden met aftrek van de voorloopige hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. In botsing G. v. H. uit Aalburg reed op 19 Sept. met zijn vrachtauto en kwam in botsing, op een straathoek, met een auto, die van rechts kwam en dus den voorrang had. Verdachte zei. onmiddellijk gestopt te hebben, vóór hij de rechterweghelfl* bereikt had. Na de botsing zijn er dan ook nog meerdere auto's langs gereden. De getuigen waren het niet met elkaar eens en daar er geen reden was, aan hun betrouwbaarheid te twijfelen, bleef de zaak onbeslist en eischte het O M. vrijspraak. De kantonrechter stelde de behande ling veertien dagen uit, om den ver balisant die de situatie ook gezien heeft, te dagvaarden. Hij moest het nog leeren J. van R. uit Wijk stond terecht, omdat hij gereden had met een auto, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Daar had hij niet veel fortuinmee, want hij reed bijna een voetganger overhoop en een andere keer rolde hij met zijn vehikel van een dijk 1 Al die rare avonturen trokken de aandacht der politie, die hem spoedig verbaliseerde. Het O.M eischte f25 boete. „Waarom reed je met die auto?" vroeg de kantonrechter. .Ik had m'n meisje weggebracht 1" zei verdachte. „Bij de politie heb je gezegd, dat je naar je tante moest. Ik geloof dat het jou eender is wat je zegt, als wij maar niet achter de waarheid komen!' repliceerde de kantonrechter, die ver moedde, dat verdachte de auto hield voor smokkeldoeleinden. Hij werd veroordeeld tot f 40 boe of een maand hechtenis. Uitspraken. M. C. v. D Drunen, vee laten loopen op andermans grond, f 6 boete of 6 d. W. C P., Waalwijk, links houden, f 4 boete of 4 d R. K., Waalwijk, rijbewijs niet ver- toonen, f 2 boete of 2 d W. H de G Waalwijk, motor zonder licht, f 6 boete of 6 d. licht, f 3 boete of 3 d. C. M Waspik, idem f3 boete of 3d. C. A. v. G., Waalwijk, dronken schap, f 10 boete of 10 d. L v. SVlijmen, niet behoorlijk uitwijken, fó boete of 6 d. W. C. M. v. B, Kaatheuvel, ver blindend licht, f5 boete of 5 d. L. G., Waalwijk, auto zonder licht, f 4 boete of 4 d. R. H v. L„ Waalwijk, idem. f3 boete of 3 d. L. M Sprang— Capelle, twee per- sonen op rijwiel, f2 50 boete of 2 d loete Het koopen bij degenen die in DIT blad adverteeren, brengt U voordeel. Bezoekt de modern ingerichte VAN PULLES-AARTS, Stationsstr. 6, Waalwijk. Schitterende muziek. Gezellig Zitje. -- Billijke prijzen. Slaatjes vanaf 10 cent. M. H. P., Waalwijk, gespan zonder licht, f 10 boete of 10 d P. H., Waalwijk, rijwiel zonder (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van het volgende: Naar aanleiding van de noot onder ons sportverslag, in uw blad van j.l. Woensdag, komt het ons voor dat uwe Redactie inzake onze kwestie met een der plaatselijke voetbalclubs, wel wat te eenzijdig is ingelicht, en die ook al te subjectief beoordeelt. Men behoeft de heeren van bedoelde vereeniging heusch niet voor zoo on- noozel te houden als zij zich in werke lijkheid voor doen. Insiders weten wel beter. En is het ons goed recht die gevolgtrekking te maken, waar toe wij, aan de hand van plaats ge vonden feiten, gerechtigd zijn. Ter- wille van de goede zaak zullen wij hier niet uitvoeriger op deze onver kwikkelijke geschiedenis ingaan. Wel stellen wij er prijs op te verklaren, dat door ONS geen enkel UNFAIR- middel gebruikt is, en ook niet zal ge bruikt worden om onze vereeniging te bevoordeelcn. En wij zullen ook nooit tot dergelijke middelen om spe lers te houden of te krijgen overgaan. R.K. Voetbalvereeniqinq W. V. B.' Onze informaties waren niet eenzijdig; juist omdat wij onze inlichtingen aan beide zijden ingewonnen hebben en wij buiten partijen staan, konden wfj een objectief oordeel vormen, wat voor par tijen dikwijls zeer moeilijk is. Daarom ons onderschrift, temeer waar 't beter is dat die plaatselijke geschie- denisjes maar niet al te veel aan de groote klok komen; men schept er maar een onprettige sfeer door en de sportivi teit wordt er zeker niet door bevorderd- Juist omdat er betreffende deze kwestie verhalen de ronde doen, die alle rede lijke perken te buiten gaan, hebben wij gemeend deze te moeten weerspreken in een onderschrift, dat voor insiders duidelijk genoeg was. Red. Drunen, 28 Nov. '35. Mijnheer de Redacteur Verzoeke onderstaande in Uw ge. eerd blad op te nemen. Bij voorbaat mijn dank. Velen met mij zullen met ver wondering het sportnieuws uit Elshout gelezen hebben. Siond daar niet dat de wedstrijd ruw was? Stond daar niet dat de scheidsrechter nog twee minuten liet doorspelen nadat de doelman de bal had weggewerkt? (bedoeld is die penalty). Om op het eerste punt terug te komen. Ruw wa9 het spel niet. Forsch is toch niet ruw. Dan die penalty. Die werd genomen en in een doelpunt omgezet, doch wegens oploopen geannuleerd. Toen hij overgenomen zou worden, en het signaal er voor klonk, plaatste de Gouw zich wederom achter den bal En wat gebeurde er. De doelman van Elshout kwam uit het doel gewandeld, nam den bal op en werkte weg. Dit is volgen9 het reglement verboden, daar de doelman in doel moet blijven, totdat de bal i9 aangeraakt Vandaar dat de Sporters maar geen moeite deden een goal te maken. Hierover was Elshout gevallen, en de scheidsrechter maakte gauw een einde aan dezen forschen strijd. De stand wa9 toen 2—1 in het voordeel van Sporters 2. Mijnheer de Redacteur nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte Een Toeschouwer. Correspondentie. De heer Hub. van der Kolk te Sprang verzocht ons ook namens den heer Haverhals, met nadruk het be richt tegen te spreken in ons vorig nummer, als zouden ten hunnen huize vanaf 1 Januari a.s. godsdienstige sa menkomsten worden gehouden, om dat er totaal niets van bestaat. Wij voldoen zonder meer aan dit verzoek, en hebben onzen correspon dent intusschen om nadere inlich tingen terzake verzocht. Red. 6. ch geschenk!.... NËOlPATENT 23684 - - "K>,

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 13