St* Nicolaas Cadeaux A* Meijring 's Bosch* PLAATSELIJKE BERICHTEN, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. BRIEVEN UIT DUSSEN BUITENLAND. Onze zaak is ZONDAG 1 DECEMBER GESLOTEN. HET HUIS DER DUIZENDE KLEINE DINGEN in Noord-Brabant. Hoofdzakelijk zal het zich bezig houden met de afgifte van grensdocumenten voor de betrokkenen zal het een groot gemak blijken te zijn, dat zij in Breda hun grenspapieren (triptieken, carnets, rij- en wagenbewijzen e.d.) kunnen verkrijgen. Voorts zal er ook gelegenheid zijn, de voor naamste gidsen en kaarten, welke de A.N.YV.B. voor zijn leden ver krijgbaar stelt, te koopen en er aanvragen in te dienen voor reis- inlichtingen, enz., deze laatste wor den, voor zoover ze niet direct kunnen worden behandeld, naar het hoofdkantoor opgezonden ter afdoening. De A.N.W.B. heeft alleen in Noord Brabant ruim 8000 leden en totaal rond 100,000 leden, waarvan 40,000 automobilist of motorrijder zijn. Te verwachten is dus, dat het Bredasche bijkantoor over de be langstelling niet te klagen zal hebben en dat het kantoor voor Breda een aanwinst van beteekenis zal zijn. NlEUWKUlK Ter gelegenheid van het Ceciliafeest maakte het parochiaal zangkoor dit jaar een uit stapje naar Tilburg. Er werd daar een bezoek gebracht aan Burgens Dierenpark en aan de Textielschool. Door den heer directeur dezer school werd den bezoekers de werking en het vervaardigen van dekens en meer andere goederen ge demonstreerd. Dit was zeer intressant Allen waren vol lof over deze in stelling met haar prachtige machines De9 avonds werd in hotel Riche gesoupeerd en de avond verder onderling doorgebracht. Tot portier bij de eerw. Paters van Onsenoort werd benoemd de heer Th Kasteleins SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Godsdienstoefeningen Zondag 1 Dec. 1935 Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n m. drie uur Ds. G. Koenekoop van's-Gra- vemoer. Op uitnoodiqing van de Ned. Herv Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag »Timotheus« alhier trad j.l. Donderdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker op den Weleerw. Heer Ds Goslinga van Utrecht, met het onderwerp »Onze Belijdenis*. Het kerkgebouw was goed bezet. A.s. Maandag, Dinsdag en Woens dag zal in de zalen van den Chr. Volks, bond alhier de bazar worden gehouden- georganiseerd door de Herv. Meisjes- vereeniging »Persis«, ten bate van de Zending. De bazar zal officieel worden geop=nd Maandagavond half zeven door den Weleerw. Heer Ds- W. Bousema. Wij vernemen dat de vereeniging van verschillende zijden blijken van belang stelling heeft mogen ontvangen, in den vorm van kleedjes e.d. Verder zullen verschillende attracties aanwezig zijn Wij wekken de ingezetenen gaarne op door een bezoek aan deze bazar het goede doel te steunen. f CAPELLE. Op de j.l. Woensdag avond gehouden vergadering van de Onderlinge Ve «verzekering »De Capelle* t; 's Capelle is als bestuurslid gekozen in de plaats van P.. de Rooij, die als zoodanig heeft bedankt, de heer M. Kuisten te Sprang en als voorzitter benoemd de heer Adr. Wagemakers Azn. De wijkindeeling is voortaan alsvolgt 1. Capelle Dorp, Nieuwevaart en Rechtvaart, comm: A. Wagemakers en L. v. Pelt. 2. Heijstraat en Loonschendijk, comm Ant. Rogers en P. Stam. 3. Hooqevaart, tweede Loonschendijk en Lage Zandschel. comm A. de Roon en C. v. d. Hoeven. 4 Vrijhoeve en Sprang, cemmA. v. d Schans en M. Kuisten. Bij genoemde commissarissen kan men zich ten allen tijde opgeven als lid dezer nuttig? vereeniging, alsook alle gewenschte inlichtingen verkrijgen. CAPELLE. De gemengde zangver- eeniging »'t Rozeknopje* hield j.l. Woensdagavond haar jaarvergadering in het repetitielokaal onder leiding van haar 2en voorzitter, den heer Adr. M Verheijden, die de vergadering opende met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering, na voorlezing, werden goedgekeurd. Da secretaris, de heer E. Colet, bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit we aanstippen, dat de ver eeniging momenteel 36 leden telt, dit jaar haar 5e lustrum herdacht en dat twee werkende leden, de heeren M H. van Dongen en L. M. Heurter, 25 jaar aan de vereeniging verbonden zijn. Een verlies leed de vereeniging door het overlijden van haar beschermheer, oud burgemeester Meijer. Voor den steun steeds van hem ondervonden werd zijn nagedachtenis met een woord van hulde geëerd. Uit het door de heeren van den Hoek en L. Kruijff ingesteld onderzoek bleek, dat de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer M. H. van Dongen, keurig in orde waren en dat de kas sloot met een nadeelig saldo. Voor zoowel in HUISHOUDELIJKE als LUXE ARTIKELEN de grootste keuze in Van de rondvraag werd door ver schillende leden gebruik gemaakt en naar aanleiding van het ter tafel ge brachte werd o.m. besloten te trachten naast de gemengde zangvereeniging een kinderkoor op te richten, waarvoor de leetfijd vastgesteld werd op 12 tot 16 jaar. In principe werd besloten steun te verleenen aan het volgend jaar door het muziekgezelschap ^Sirena* te Vrij hoeve Capelle te houden muziek- en zangconcours. Een voorstel van den heer L. M. Heur'er tot het houden van een bazar of tuinfeest in 1936 zal door het bestuur naderin overweging worden genomen. Na afhandeling der agenda bleef men nog eenigen tijd in genoeglijk samen zijn bijeen, waarbij muziek en zang elkaar afwisselden en de gewenschte ^stemming er in brachten. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a-s. Zondag des morgens half tien en des namiddags hdlf drie op te treden Ds. Cuperus. De heemn A. Verheijden en J. Rosenbrand hebben hun benoeming tot ouderling en de heeren C. van Pelt en Adr. Verhoeven hun benoeming J)t diaken der Ned. Herv. gemeente Ihier aangenomen. CAPELLE. De Ned. Herv. Knapenvereen. op G. G. «Samuël» te 's Grev.-Capelle hoopt op Maandag 2 December in de Consistoriekamer der Ned Herv. Kerk te 's Greveld.- Capelle, haar tienjarig bestaan te herdenken. De vergadering vangt aan om half acht en staat onder leiding van den heer P- Hommel. Naar wij vernemen zal de Chr. Gem. Zangvereen. «Halleluja» te 's Grevelduin-Capelle op Donderdag 12 December, des avonds om half acht een uitvoering geven in de Geref. Kerk te Vrijh.—Capelle- Deze uitvoering staat onder leiding van den heei M. C. Rijken. Het zal 1 December a.s. 15 jaar geleden zijn, dat het muziek gezelschap Kunst na Arheid, alhier op initiatief van den heer Adr. van Beek, vroeger kantoorhouder van het hulp- postkantoor te dezer plaatse, thans te Bilthoven woonachtig en eerelid der vereeniging, dank zij den moreelen en niet te vergeten den financieelen steun van het overgroote deel der inwoners, opgericht werd. Was 1 Dec. 1920 de oprichting een feit, door de voortvarendheid van het toenmalig bestuur, waarin zitting had den de heeren Adr. van Beek, voorzit ter, W. J. van Nieuwenhuijzen, vice- voorzitter, C. de Rooy Mzn., secreta ris, J. Michaël, penningmeester, J. Kraak, 2e penningmeester, W. M. de Bas en C. L. de Rooy Jzn., commissa rissen, kon reeds 3 Januari d.a.v. on der leiding van den intusschen be noemden directeur, den heer Alb. Christ, met de werkelijke beoefening der instrumentale muziek begonnen worden. Met het meeste succes heeft de heer Christ, die nog steeds de lei ding heeft en gedurende al dien tijd de stuwkracht der vereeniging is ge weest, het korps op de hoogte gebracht waarop het momenteel staat. Hoewel begonnen werd met totaal ongeschoolde krachten, werd reeds in 1923 voor de eerste maal met succes aan een Nationaal muziekconcours deelgenomen en wel te Raamsdonks- veer, waar in de 4e afdeeling met 291 punten een 2en prijs werd behaald en juist 11 jaar later, Hemelvaartsdag '34 werd op het muziekconcours te Vuren de hoogste trap bereikt door in de Eere-afdeeling met 313 punten den len prijs te behalen. Met het meeste genoegen kan het gezelschap dan ook op de 15 jaar wel ke voorbijgingen, terugzien, niettegen staande zich, zooals bij de meeste ver- eenigingen, ook bij „Kunst na Arbeid" tijden van inzinking zijn geweest, het geen vooral een gevolg is geweest van het telkens wisselen van werkende le den, een euvel, waarmede de vereeni ging zeer veel te kampen heeft gehad. Dit blijkt ten duidelijkste uit het feit, dat slechts 2 werkende leden vanaf de oprichting onafgebroken aan de ver eeniging verbonden zijn geweest, n.l. de heeren A. H. Spierings en L. de Jong. Ook het bestuur heeft in den loop der jaren verschillende mutaties ge kend, hetzij wegens vertrek uit de ge meente of wegens bedanken om an dere redenen en in het tegenwoordig bestuur, dat gevormd wordt door de heeren J. Michaël, voorzitter; W. J. van Nieuwenhuijzen, secretaris; E. Colet, penningmeester, A. H. Spierings 2e penningmeester, W. M. de Bas, H. VV. Kerst en J. Kraak, commissaris sen, hebben slechts 3 leden vanaf de oprichting onafgebroken zitting en wel de heeren J. Michaël, W. J. van Nieu wenhuijzen en W. M. de Bas. Werd 't 10-jarig jubileum herdacht met het houden van een schitterend geslaagd muziekfeest op Hemelvaarts dag en 2en Pinksterdag 1931, het 3e lustrum zal gevierd worden met een feestavond voor donateurs en werken de leden in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen op 11 De cember e.k., waarop we nog nader in ons blad hopen terug te komen. Moge deze avond van blij herden ken medewerken tot meerdere opbloei van het jubileerend gezelschap. VRIJH.-CAPELLE. Naar wij vernemen heeft de heer G. J. Heij. mans te Vrijhoeve-Capelle om ge- zondsheidsredenen bedankt als be stuurslid van de Coöp. Zuivelfabriek »De Toekomst -.De heer Heijmans was mede oprichter der vereeniging en heeft ruim vijf-en-twintig jaar zijn functie waargenomen. De vergadering van Bestuur en Commissarissen toonde haar waardeering door hem te be noemen tot Eere^bestuurder. Algemeene ledenvergadering der Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrij hoeve Capelle en, Sprang W. A. op Vrijdag 6 December 1935, des avonds 6'/j uur bij Anlonie van Dijk te Vrij hoeve-Cape.Ie. -of Aan de orde Verkiezing van een lid van het Bestuur en een Commissaris van den Raad van Toezicht. Aanschaffen veevoeder, hulpmeststof fen, pulp, kolen, enz. LOON OP ZAND. Naar wij vernemen is door de Congr. van Broeders St. Nor- berlus te Elshout, in de omgeving van de samenkomst van den grintweg naar Udenhout met den provincialen weg naar Tilburg, een complex gronden aangekocht ter grootte van ruim 15 H.A. De bedoeling van de genoemde congregatie is om aldaar een inrich ting te vestigen tot verpleging van zwakzinnigen en ouden van dagen. J.l. Dinsdag had onder groote be langstelling de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van Mevr. de Wed. S. van Stralum-Boret. De plechtige solemneele uitvaartmis werd opgedragen door de Z.Eerw. heer Pastoor Schoenmakers alhier met as sistentie van kapelaan Maas alhier en pastoor Kamp uit De Moer. Tijdens de diensten voerde het pa rochiaal kerkkoor onder leiding van den heer H. v. d. Wildenberg de re quiem-mis van Perosi uit. Na de H. Mis had de bijzetting plaats in het familiegraf. De Raadskwestie. Begrijpelijk is 't publiek van Kaats- heuel en omgeving er op gebrand om op de hoogte te blijven met de stand van zaken betreffende de kwestie van de gemeenteraad. Zooals wij vorige week konden mel den heeft de Kroon de beslissing van Gedeputeerde Staten gehandhaafd en worden dus de 15eerst gekozenen can- didaten niet toegelaten. De opvolgers kregen reeds direct na dat deze beslissing officieel het gemeen tehuis bereikt had, bericht van den voorzitter van het Hoofd-stembureau kennis van hunne benoeming, bij aange- teekenden en door den voorzitter onde- teekenden brief. Binnen vijf dagen moet de benoemde 'n gedagteekend bewijs van ontvangst hiervan bij den Voorzitter van 't Cen traal Stembureau indienen. Binnen vier weken na ontvangst van het bericht van benoeming moeten de benoemden bij den Voorzitter van het centraal stembureau mededeeling doen of de benoeming wordt aanvaard. Is dat niet op tijd gedaan, dan wordt geacht dat de benoemde de benoeming niet aanneemt. De Voorzitter geeft van de ontvangst van deze mededeeling den benoemde onverwijld bericht. Dit bericht en de kennisgeing van benoeming strekken den benoemde tot geloofsbrief. Omtrent deze formaliteiten spreekt de wet duidelijk genoeg, zoodat wij niet behoeven te verwachten, dat de ge loofsbrieven dezen keer niet in orde zul len zijn. Er komen thans echter andere kwes- tie's die 't moeilijk maken om vooraf uit te spreken, wat er zal gebeuren. Deze week kwamen de eerst geko zenen en hunne aangewezen opvolgers bijeen om besprekingen te voeren aan gaande het bedanken voor de eenmaal aangenomen plaats. De vergadering was niet voltallig, doch de indruk die wij kregen bij informatie, is deze, dat verwacht kan worden, dat de meesten van de thans aangewezenen, na zitting genomen te hebben, hun plaats zullen beschikbaar stellen. De mogelijkheden, die zich dus kun nen voordoen zijn velerlei, die door ver schillende autoriteiten op dit gebied niet allen op dezelfde wijze worden bekeken. Er worden momenteel veel vragen gesteld, waarop het niet gemakkelijk is 'n afdoend antwoord te geven. Wie worden aangewezen als de thans benoemden vóór zitting genomen te hebben bedanken? Wie worden aangewezen, als de thans benoemden, na zitting genomen te hebben, bedanken? Hoe wordt de toestand, als slechts één of meer benoemden vóór of na zit ting genomen te hebben, bedanken? Moeten de candidatenlijsten naar on deren worden afgewerkt of kunnen na bedanken van de thans benoemden de eerst gekozenen wederom aan de beurt gesteld worden? Wie onderzoekt de geloofsbrieven? Kunnen dat de zitting nemende be noemden doen? De wet komt in deze punten op vele plaatsen te kort, zoodat wij in onze ge meente nog voor aardige verrassingen kunnen komen staan. Inmiddels heeft deze week de loting plaats gehad, wie bij eventueel bedanken van niet alle thans aangewezenen als eerste vacature in aanmerking komt. 't Was wel typisch dat de volgorde zooals die op de inge diende candidatenlijsten voorkomt be houden bleef, uitgenomen op de lijst Berkdijk, waar P. Robben in de eerste en M. de Jong in de 2e vacature komt te vallen en in de lijst Loon-op-Zand, waar Snoeren als eerste met Nijkamp moet wisselen. We wachten nu weer af wat er ko men gaat. Armenconcert „Apollo". 8 December dit jaar juist met 'n Zondag samenvallend, is van ouds de dag van Apollo's Armenconcert. Van ouds zijn onze Armenconcerten gele genheden, waarbij eenieder zich van den mildsten kant liet zien. Menschen die nooit een concert bezoeken, lieten zich op deze uitvoeringen zien. Deze goede gewoonte is Kaatsheuvel trouw gebleven. Vooral nu Apollo in z'n gouden jubileum-jaar staat, zal met den steun die men den armen wil geven, de sympathie voor dit corps spreken. Naar wij vernemen is de voor verkoop der kaarten schitterend. Liefhebbers kunnen er op rekenen dat Apollo waar voor z'n geld zal ge ven. Daarbij is het humoristische ge deelte verzorgd door Woodward, dus aan lachen geen gebrek. Biljarttournooi. De Biljartvereeniging Na Arbeid Sport, gevestigd in café L. van Ber- kel aan den Horst, viert dezen winter haar 10-jarig bestaan. Te dezer gelegenheid is door de ju- bileerende vereeniging een biljarttour nooi uitgeschreven, waarvoor 'n schit terende collectie prijzen is beschikbaar gesteld. Aan het tournooi, waarin de uitko mende vijftallen elkaar man tegen man zullen bekampen, wordt een Barak concours verbonden, waarvoor even eens mooie prijzen zijn te winnen. Het ligt in de bedoeling om Zaterdag 11 Januari den wedstrijd te doen aan vangen. Jubileum. Na de officieele feestviering in re ceptie en uitvoering Zondag j.l. gebo den, zette de tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" Woensdagavond in in tieme kring de herdenking van het 2e lustrum voort. Het feit 10 jaren te zijn saamgebleven ter behartiging van een zelfde doel, daarbij niet minder de suc cesvolle wijze waarop speciaal nog den laatsten tijd aan dit doel werd beant woord, waren reden te over om hieraan ook in eigen kring de aandacht te schenken, 't Was daarom verklaarbaar dat er een ware feeststemming in de pa tronaatszaal heerschte toen Woensdag avond de club met hunne dames daar reünie hield. Deken v. d. Brekel en ka- Dussen, 27-ll-'35. Door bijzondere omstandigheden was ik vorige week genoodzaakt mijn copie voor de Dussensche Brieven te laten liggen en een weekje over te slaan. Maar hier zijn we weer! We zullen maar meteen met de deur in huis vallen en de veel gevreesde, be sproken en gepasseerde brug aan het Keizersveer hij de horens nemen. Brrr, men zou bang worden, om in dezen tijd genoemde brug te passee- ren. Wat een aanrijdingen, slippertjes botsingen en wat dies meer zij, zijn er de laatste weken niet gebeurd? Is hier nu niets, totaal niets tegen te doen? Men zou het haast gelooven, want er gebeurt althans niets in die richting. Een lichtpuntje zien we even wel aan dien donkeren hemelWe lazen dezer dagen in de pers dat stap pen tot stroefmaking van het wegdek en andej-e anti-slipmiddelen worden gedaan. Waarom de A.N.W.B. en K.N.A.C. niet reeds lang tot plaatsing van waar schuwingsborden op dit wegtraject zijn overgegaan, is ons een raadsel. Het is daarom goed gezien van het ge meentebestuur nogmaals hij de ANWB hierop aan te dringen en zoo er niet spoedig toe wordt overgegaan, de sub sidie voor dit lichaam in te trekken. Om terug te komen op hetgeen ik schreef in mijn vorigen brief betref fende de laarzenkwestie, vernemen we nader dat hierin reeds is voorzien en wel op een wijze die iedereen bevredi ging schenkt. Lezers, door omstandigheden ge dwongen, moet ik hier mijn brief te vroeg beëindigen, maar hoop de vol gende maal U meerdere pennevruch- ten voor te leggen. U duide het mij niet ten kwade. OPMERKER. pelaan Rietra gaven mede van hunne belangstelling blijk. De bekende Humo rist Lips uit Zevenbergen gaf met goed succes scène op scène, waarmede hij groot succes oogstte. De jongens van Kunst en Vermaak konden echter ook niet van de planken blijven en zoo werd het een volle, gezellige avond, waarbij de goede koffietafel een aangenaam in termezzo bood. Concours. Het idee van Apollo's bestuur om de herdenking van het gouden jubileum voort te zetten met het houden van een groot concours is nog niet los gelaten. In een vergadering deze week door 't bestuur gehouden, zijn de plannen na- der besproken en is besloten energiek de voorbereidende werkzaamheden aan te pakken. Reeds ontving het corps of ficieuze toezeggingen van meer dan eene vereeniging. Wij hopen van harte dat 't plan van Apollo's Bestuur zal sla gen. 't Zou het eerste concours zijn dat Kaatsheuvel organiseert, 't Is voor een plaats met zoo'n muzikale naam niet te veel. Koning George al in zorgen. Drie dagen na zijn blijden intocht in zijn Koninkrijk stelt men Koning George reeds voor moeilijkheden,(,die hem hebben doen dreigen den troon te verlaten. De Koning wil namelijk een alge. meene annestie afkondigen en daarbij ook Venizelos en z'n vrienden in sluiten, doch Kondylis en de leger- autoriteiten, die den koning hebben teruggeroepen, verzetten zich daar. tegen. De Koning heeft nu het kabinet afgezet en een nieuwe formateur benoemd. Laval's positie Naar het schijnt zal Laval het in Frankrijk kunnen houden Bij een belangrijke stemming over de orde verkreeg hij een meerderheid van 120 stemmen. Overeenkomstig den wensch der regeering is onmiddellijk een begin gemaakt met de debatten over de financieele politiek. De opstand in Brazilië Was eerst al gemeld dat de opstand in Brazilië bedwongen was, later is hij met nieuwe kracht opgelaaid, o.a, ook in de hoofdstad Rio de Janeiro. Volgens officieele berichten is de regeering op het oogenblik echter weer overal den toestandmeester. De rebellen in Natal hebben kans gezien naar het buitenland te vluchten en zoodoende het veege lijf te redden. Naar den oorlog in China Het dreigende gevaar van een nieuwen „niet-officieelen" oorlog tus- schen Japan en China neemt steeds duidelijker vormen aan. De Japanners gaan door met de uit strategisch oogpunt belangrijke punten in Noord.China te bezetten, terwijl de centrale Chineesche regee ring nog een afwachtende houding aanneemt, doch niettemin ook reeds bepaalde maatregelen treft. Naar schatting 15 000 in Mandsjoe- koeo gemobiliseerde Kwantoeng— soldaten zijn den Grooten Muur overgetrokken en houden zich in de vlakte van Noord-Hopei gereed, om de autonomistische beweging steun te verleenen, indien het tot een conflict zou komen. WAS-en WRINGMACHINES

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6