Prijs-rebus. H, de Bont-v. Huiten DERDE BLAD, PROVINCIAAL N.EÜWS, Uitslag St. Nicolaas Puzzlc-Wedstrijd. Heerenkleeding naar maat Echo St, Nicolaas-Puzzle, „KOESTEREN LEVERT KWALITEIT". No. 95. Zaterdag 7 Dec. 1935. 58e Jig. Het aantal inzenders van den prijs- rebus uit ons blad van 1.1. Zaterdag was bijzonder groot. Natuurlijk had bet meerendeel der deelnemers de juiste oplossing gevonden, nl. de zin „A s da boomen kaal worden, is 't tijd om aan Sint Nicolaas te danken." Er waren vele inzenders, die het woordje „om" weggelaten hadden, hetgeen natuurlijk als een fout moest worden aangemerkt. Bij loting zijn de prijzen ten deel gevallen aan L. K ru ij ff, Nieuwstraat A 391, Sprang—Capelle. A. Fijneman, le Zeine91, Waalwijk C. J. Berkelmans. Hontenkwartier B 15, Hulst (Zeeland.) Frans Hoiïmans, Grootestraat 816 Waalwijk. F. IJpelaar, Burg. v. d. Klokken- laan 37, Waalwijk. Vanaf Maandag kunnen de prijs winnaars hun prijs komen afhalen aan ons bureau, waai bij zij de keuze zullen hebben tusschen eenjongens of een meisjesboek Aan den prijswinnaar in Zeeland zal het boek worden toegezonden. Waalwijk, 6 December '35. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. «■HHBDHiHHBHHBiB Geslaagd. Op Zaterdag 30 November 1935 vonden te 's Bosch de najaars— examens plaats vanwege den U.K. Bond van Groote Schrijvers »St. Genesius». Aan deze examens namen deel de candidaten de dames L. Borsten en L. v. Luxemberg te Kaatsheuvel en de heer J. v. Essen te Arnhem, die allen met zeer goede cijfers slaagden. Zij genooten hun opleiding bij mej. M. v. Essen, Leerares Steno-Dactylo, Grootestraal 287, alhier. Gem. Gasbediijf. Naar aanleiding van de klacht, die geuit is over het slecht functio- neeren van gascomforen, kunnen wij in aansluiting op hetgeen wij Woensdag onder een ingezonden stuk schreven nog een en ander mededeelen Naar de directie van het bedrijf ons verzekerde welke verzekering met bewijzen gestaafd werd kunnen deze gebreken nooit worden geweten aan te lagen gasdruk. Waalwijk staat zelfs wat den druk op de gasleiding betreft het hoogst van alle gemeenten in Nederland! Het verschil is zeer aanmerkelijk. Terwijl verreweg de meeste gas bedrijven in den lande een druk op de leiding zetten van 50 60 m.m. bedraagt deze in Waalwijk niet minder dan 120 m.m. Het Waal- wijksche bedrijf is een der eersten die zijn overgegaan tot het toepassen dezer verhoogde drukking, waardoor tot in alle uithoeken der gemeente de druk ruimschoots voldoende is. Door de regulateurs, die op eiken meter geplaatst zijn, wordt de druk op.de binnenleiding geregeld, zoodat deze altijd op een constant peil blijft, ook wanneer de drukstooten moeten worden gegeven voor het ontsteken der straatverlichting. Slechts in enkele gemeenten in Nederland is de druk van een der. gelijke hoogle. We vertellen een en ander om duidelijk te maken, dat het slecht branden van comforen onmogelijk aan te lagen gasdruk kan geweten worden. De fout moet dus zitten in de comforen zelf of in de binnen leidingen, die dikwijls nog van te kleine capaciteit zijn, Meestal zijn deze gebreken ge makkelijk te herstellen en het is dus zaak dat de gasverbruiker, die meent reden tot klagen te hebben, zich zoo spoedig mogelijk tot het bedrijf wendt. Ook naar het functioneeren der straatverlichting hebben wij nog eens geinformeerd en daarbij is ons ge bleken dat het aantal weigeringen de laatste 5 jaren met de helft ver minderd is mede tengevolge van de besproken verhooging van den gasdruk. Natuurlijk komt het dagelijks voor dat een of andere lantaarn niet brandt, doch eiken avoni gaat een mannetje rond om de fouten te conslateeren en zoo mogelijk te verhelpen. Van de ge breken wordt nauwkeurig aantee— kening gehouden en zoo spoedig mogelijk worden deze verholpen. Het zijn vooral de lantaarns, die op winderige straathoeken staan, die wei eens weigeren. Bij iels storm achtig weer is het nl. mogelijk dat de dagvlam uitwaait. Dit is natuurlijk bij geen enkele gasverlichting te voornomen, doch de gemeente gaat thans een kleine gepatenteerde verbetering aan de lantaarns aanbrengen, waardoor het practisch uitgesloten is dat de dag- vlammen uitwaaien, ook al stormt het geducht. In verschillende lan taarns wordt deze nieuwe vinding bij wijze van proef reeds toegepast, en het is de bedoeling in de toe komst alle lantaarns van dit appa raatje te voorzien. Men ziet dus dat al het mogelijke wordt gedaan om de verlichting, die toch reeds gerust met die in andere plaatsen verge leken mag woiden, zoogoed mogelijk te doen functioneeren. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 7l/o^ ^ZcucJt tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Waalwijksch Burgerwacht. De onlangs opgerichte Waalwijk sche Burgerwacht hield Woensdag avond in den Gildenbond haar eerste algemeene vergadering. De bijeenkomst was druk bezocht. De Burgemeester sprak een wel komswoord tot de leden en vond het wenschelijk daarbij nug eens nader te preciseeren hetgeen hij in de oprichtingsvergadering had ge zegd nopens de vereenigingen, die voor Burgerwachten verboden zijn. Blijkens een verslag der bedoeide vergadering in het Burgerwacht Org ian «Nederland Vooruit» zijn de toen door spr. ten opzichte der S.DA.P. gebezigde woorden ver keerd verstaan. Volgens dit verslag zou spr. gezegd hebben dat de S.DA.P. niet meer tot de revolu tionaire partijen behoort, doch spr. meende zich te herinneren dat hij ongeveer het volgende gezegd heeft »De leden van links- en rechts revolutionaire vereenigingen zijn van het lidmaatschap van de Bur gerwacht uitgesloten. Er wordt wel eens twijfel geuit of de S.D A.P. eigenlijk nog wel revolutionair is Toegegeven moet worden dat het revolutionaire element in deze partij den laatsten tijd niet meer op den voorgrond wordt geschoven. We zullen moeten afwachten, maar in tusschen blijven leden der S.D A.P. van het lidmaatschap der Burger wacht uilgesloten De Burgemeester deelde vervol gens mede dat hij tot algemeen commandant benoemd heeft de heer Jacq. Spijkerman. De Burgerwacht telt ongeveer 100 leden en wordt onderverdeeld in 4 secties (vendels), die elk staan onder een sectie - commandant (hopman), nl. Waalwijk ten N der Spoorbaan, Waalwijk ten Z. der Spoorbaan, Baardwijk en Besoijen. Ofschoon de sectie-commandanten reglementair worden aangewezen door de secties zelf heeft spr. het wenschelijk gevonden, daar de leden nog slechts weinig contact met elkaar hehben gehad, deze com mandanten persoonlijk te benoemen. Spr. heeft daarvoor aangewezen de heeren A. F. Thomas voor Besoijen, G. C. A. Klerx voor Baardwijk, E. F. v. d. Geer voor Waalwijk - N., en H. J. van Beurden voor Waal wijk Z. De oefenlokalen zullen nog worden aangewezen. Ook is opgericht een Burgerwacht- vereeniging en ontspanningsvere niging van Burgerwachten, dienende om den ouderlingen band te ver sterken. Volgens de statuten is de burgemeester bevoegd om het be stuur dezer vereeniging samen te stellen. Hij heeft van deze bevoegd- De Redactie van „De Echo van het Zuiden" deelt hierbij mede dat de oplossing van de ST. NICOLAAS—PUZZLE der Firma H. KOLSTfeREN-LAGARDE te WAALWIJK luidde als volgt: 2e. dat zij de ingekomen biljetten heeft gecontroleerd 3e. dat de prijzen zijn toegekend als volgt: 1e PRIJSWINNAAR TE BESTEDEN F 15- JAN ELBERS, Grootestraat, Waalwijk. 2e PRIJSWINNAAR TE BESTEDEN F 10.- G. KOELMA, Mr. v. Coothstraat 71, Waalwijk. 3e PRIJSWINNAAR TE BESTEDEN F 5.- PAULTJE VAN BLADEL, Grootestraat 351, Waalwijk. REDACTIE „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." heid gebruik gemaakt en de vol gende heeren benoemd A. C. Meijs (voorz), J Dumoulin (vice-voorz.), G. F. Couwenberg (secr.-penningm.), L. Kolsteren, A. Verhoeven, J. Pul lens en A. Ma ij ers. Opgemerkt dient dat dit bestuur geheel buiten het militaire verband staat. Over een evenlueele contri butie-regeling kan de vereeniging zelf beslissen. De leden kregen vervolgens ge legenheid om de verklaring van nietrevolutionaire gezindheid te teekenen, waarna hun de legitimatie- kaarten werden uitgereikt. In zijn slotwoord deelde de bur gemeester nog mede dat de schiet baan nabij het «GalgewieU vermoe delijk met Januari a.s. klaar zal komen. St. Nicolaas VV. B. Wij hebben in een vorig nummer reeds medegedeeld dat de St Nico laas—collecte van W. B. aanmerke lijk minder heeft opgebracht dan andere jaren. Wij erkennen gaarne dat er velen zijn die in deze omstandigheden moeilijker kunnen geven, maar we weten tevens dat talrijken »den slechten tijd» e.d. aangrijpen om niets te geven. Men moge toch wel bedenken dat juist om den tijd hulp zoo dringend noodig is. Dit ziet men aan de groeiende aanvragen om steun. Met het oog op de overtalrijke verzoeken om steun en gezien de mindere opbrengst der collecte, heeft het Dames-Comité moeten besluiten zich dit jaar alleen te bepalen tot het verstrekken van 1 mud steen kolen aan de behoeftige gezinnen. Het verstrekken van pakjes met kleeren, speelgoed e.d. is dus ditmaal, jammer genoeg, achterwege moeten blijven. ïntusschen zal een geschenk van een mud kolen in een 120 tal be hoeftige gezinnen ook zeker van harte welkom geweest zijn om dezen tijd van het jaar. De Kerkstraat. Eenige bewoners der Kerkstraat verzoeken ons r.e aandacht van de bevoegde autoriteit erop te willen vestigen, dat de toestand bij regen weer, zooals de laatste dagen, daar zeer onaangenaam is. Het bewoonde gedeelte dezer straat is, zoo zeggen zij, bijna niet te bereiken of te ver laten. Het resteerende deel van den weg naar de Gioote Straat is één modderpoel, dus onbegaanbaar, ter wijl langs de Burg. v. d. Klokkenlaan alieen de rijweg begaanbaar is, daar de beide zij-bermen zoo slecht zijn dat de kinderen die naar kerk en school gaan er door moeten dokke len, tenzij zij over den drukken verkeersweg ïoopen, wat met het oog op het auto—verkeer zeer ge vaarlijk is. Ziehier een resumé van het ons gedane verzoek, wat wij gaarne ter bevoegder plaatse aanbevelen. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: heerenpet, rijwielbelastingmerk, gouden ring, bandschoen, rozen krans. Verlichting Raadhuisplein. Indertijd is in ons blad een ingezon den stuk verschenen over den ontsie- renden lantaarn op het Raadhuisplein. Wij vernemen thans dat deze verlich ting slechts als tijdelijk bedoeld is. Er is n.l. reeds een plan om midden op het plein een monumentale lantaarn te plaatsen, die uitstekend bij de om geving zal passen. Alleen uit bezuini- gingsoverwegingen is tot heden nog niet tot uitvoering van dit plan over gegaan en heeft het gemeentebestuur gemeend het voorloopig wel met een eenvoudige lantaarn te kunnen doen. temeer daar voorloopig de Korenbeurs toch ook nog op het plein staat. Spfiskokerij. De in onze gemeente gehouden col lecte ten bate der spijskokerij heeft rond 660.opgebracht. In de verschillende lokalen wordt op het oogenblik eiken middag aan ongeveer 170 kinderen een warmen maaltijd verstrekt, n.l. 40 in de School in de St. Crispijnstraat, 50 in het Ge meentelijk Gymnastieklokaal, 20 bij Ds. Mühlnickel, 30 bij Ds. Hofman en 30 bij de Elisabethsvereeniging te v.m. Besoijen. Het is 's middags in de eetlokalen een heele bedrijvigheid en het is een lust om te zien, hoe de kinderen van het smakelijk toebereide en krachtige middagmaal eten. Het gaat er overal even keurig naar toe en de kinderen krijgen soms na den maaltijd nog een extra verrassing in den vorm van spe culaasmannen of iets dergelijks. Een prachtig werk. Herwonnen Levenskracht. Maandagavond wordt voor de leden der R.K. Werkliedenvereeniging in de St. Clemens-parochie een lezing met lichtbeelden gegeven over „Herwonnen Levenskracht". Wual'vijksche IJsclub. Als we mogen aannemen dat het een vereeniging beter gaat naarmate er minder klachten door de leden worden geuit, dan leidt de Waal- wijksche IJsclub een florissant be slaan. Op de algemeene vergadering van Woensdag waren drie leden tegenwoordig voorzitter, secretaris en penningmeester 1 Reglementair kon de vergadering echter doorgaan, zoodat secretaris en penningmeester hun verslag kon den uitbrengen en de leden te weten konden komen dat in 't afgeloopen seizoen hoegenaamd niets noemens waardigs gebeurd is, voornamelijk bij gebrek aan ijs. De secretaris, de heer André v. Hilst Jr., zeide in zijn verslag dat weer toestemming verkregen is om de baan dit seizoen op't Galgenwiel le vestigen. De wiel zal daarloe worden schoongemaakt. Het bestuur is actief geweest om een nieuwe baan te krijgen, doch de pogingen daartoe bieden lot nog toe weinig perspectief. Voorts deelde de secre taris mede dat de heer C. Nieuwkoop wegens vertrek als bestuurslid be dankt heeft; het bestuur heeft het echter onnojdig gevonden in de vacature te voorzien. Uit het financieel verslag van den heer J. v. Heesbeen kwamen we te weten dat er nog f558.lt in kas resteert, zoodat de fmancieele toe stand der vereeniging vrijwel onver anderd is gebleven. De penning meester werd voor zijn beheer ge- üecbargeerd. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heeien Th. v. Delft en W. Ethers, werden herkozefl. Jubileum U.K. »VV.G.V.» Iu aansluiting op ens vorig be richt omtrent ue viering in Januari van het 4U—jarig heslaan van bovengenoemde vereeniging, kunnen wij nog mededeelen dal de plannen leeds vaslere vorm beginnen aan le nemen, en een zeer inleiessaul leest op louw gezet zal worden, wal voor hel publiek hoofdzakelijk zal beslaan iu een exlia verzorgde Jubileum uitvoering en volenden zomer de groole Bonds—Uyuinasliekleeslen. De jubileumuilvoeiing is definitief vastgesteld op Zondag 19 Januari 193b. In afwijking van de lang ge volgde regel wordt deze uitvoering dilinaal gehouden in »M u»is Sacrum» en wij Iwijfelen niet ol deze ver andenng zal een verbetering blijken le zijn. Deze zaal immers leenl zich beter voor het geven van dergelijke uitvoeringen, en daarvandaan ver wachten wij dan ook een druk bezoek, temeer daar de aard van van het gebodene zoodanig zal zijn, dat elk iit.mmer iels zeer aparts zal zijn, terwijl ook de medewerking van de R.K. Damesgymnasliek— Vereeniging »Orova», z».er zeker zal bijdragen lot een nog grooler succes Druk zijn beide vereenigingen in de weer om alle oefeningen en num mers tot in de finesses in te stu- deeren, zoodat wij een perfecte uit. voering kunnen verwachten, begeleid door een prima band. De kaartverkoop zal dit jaarlangs de huizen gehouden zoodal niemand moeite zal hebben zich een enliee te verschaffen, en als wij nu nog vertellen dat ondanks de veel hoo gere kosten der uitvoering vanwege zaal en apart cachet, de entreeprijzen niet verhoogd zijn, doch slechts 30 en 60 cent bedragen, kan dat voor niemand een bezwaar zijn, deze bijzondere verzorgde uitvoering le gaan zien. Wij raden dan ook het Waal wijksche publiek aan: houdt vooral deze Zondagavond vrij om de jubileum uitvoering der W. G. V. te gaan bezoeken, gij zuil er eerstens geen spijt van hebben en tweedens bewijst gij daarmee een zekere hulde aan de kranige vereeniging die haar 40—jarig bestaan her denkt, wat wel een unicum op sportgebied is. Nieuwe zaak De heer Jos. de Folter heeft zijn bekende zaak in meubelen, antiek, enz. overgeplaatst naar de Stations straat, naar het pand bij de Markt, waar hij vroeger ook reeds gevestigd was. lie winkel heeft een heele metamorphose ondergaan en ziet er keurig uit. De ruime etalage's zijn zeer smaakvol ingericht en trekken iederen vooibijganger aan. We wenschen den heer de Folter ook in zijn nieuwe zaak het beste succes. De deelname aan onzen Echo St. Nicolaas-puzzle is geweldig! Alle biljetten die tot Maandag ochtend 8 uur in DE BUS van ons bureau worden gedeponeerd, nemen aan den wedstrijd deel. Uitslag wordt in ons blad van Woensdag gepubliceerd. Men gelieve ingevulde formu lieren niet op ons bureau af te geven, maar IN DE BUS te stoppen. RED. Tentoonstelling van Zutignunuries en Siervogels. Verschillende malen maakten wij in ons blad melding van boven genoemde tentoonstelling, welke uit gaat van de Eerste Waalwijksche Kanarievereeniging, geves'igd bij den heer A. van der Pluijm a. d. Haven, en die vandaag en morgen gehouden wordt. Deze tentoonstelling willen wij nogmaals onder de aandacht van de vogelliefhebbers van Waalwijk en Omstreken brengen. De tentoonstellingszaal is reeds in orde gebracht en ziet er fijn en gezellig uit. Hiervoor komt een woord van lof toe aan de opbouw ers der stands. Deze tentoonstelling bestaat uit 2 afdeelingen n.l. 1. afdeeling van Zangkanaries ver deeld in 6 klassen plm. 120vogels die van te voren zijn gekeurd door den hondskeurmeester A. Peters uit Tilburg; De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9