aan Winterhanden en Wintervoeten 0 KLOOSTERBALSEM Jt-Ï, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL BEGRIJPT HET BELANG ,.DE ECHO VAN HET ZUIDEN1' ELKEN WINTER LEED HIJ AKKERS 4— 7 5- 'V rust, in het bijzonder met betrekking tot openbare vermakelijkheden. Bedoeld lid meent dan ook, ter uit voering van het door Uwen Raad op- gedragene, te moeten voorstellen aan I art. 57 der Algemeene Politieverorde ning een nieuwe alinea toe te voegen, luidende: ,,3. Onverminderd het bepaalde i in de artikelen 3 en 4 der Zondags wet is het verboden voetbalspel te beoefenen en voetbalwedstrijden te houden of daaraan deel te nemen gedurende den Zondag op voor het publiek toegankelijk of van den publieken weg af waarneembaar terrein." Eenparig is ons College van oordeel, dat aan het verzoek, om onder het ge vraagde verbod honden- en duiven sport te brengen, niet kan worden vol- I daan, aangezien dit geen openbare ver makelijkheden zijn en mitsdien Uwen Raad de bevoegdheid mist, daarvoor bepalingen in het leven te roepen, daar hij dan zijn bevoegdheid, gesteld in art. 168 der Gemeentewet, zou overschrij den. Mede heeft ons College zijn aandacht geschonken aan het tweede, door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's-Geveld.-Capelle, ingezonden adres, waarin wordt verzocht de Alge meene Politie-verordening zoodanig te wijzigen, dat herbergen, café's e.d. des Zondags gesloten moeten zijn. De meerderheid van ons College stelt I uwen Raad voor dit adres voor kennis geving aan te nemen op grond van de overwegingen, hiervoor genoemd, ter wijl zij hierbij opmerkt dat van drank misbruik of wanordelijkheden, geen sprake is. De minderheid meent, dat op grond van het hierboven door dezelfde min derheid ingenomen standpunt inzake de bevordering van de Zondagsrust de Al gemeene Politieverordening gewijzigd I moet worden en wel door in artikel 50, te schrappen de woorden: ,,van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur", zoodat het eerste gedeelte van genoemd artikel voortaan luiden zal: Onverminderd het bepaalde bij het vorig artikel is het den houder van een inrichting als in artikel 47 be doeld, verboden, de daarin voor het publiek toegankelijke localite!- I ten geopend te hebben of bezoekers in die inrichtingen te ontvangen of te hebben op Zondagen en daar mede gelijk gestelde dagen. Waar wijziging der Algemeene Poli tieverordening, in verband met de hier voor genoemde artikelen, door Uwen Raad aan de orde was gesteld, meende ons College deze gelegenheid te moe ten aangrijpen, tegelijkertijd de hier achter opgenomen wijzigingen c.q. nieu we artikelen, welke in de praktijk wen- schelijk bleken te zijn, voor te stellen. Burgemeester en Wethouders van Sprang-Capelle. De Burgemeester. SMIT. De Secretaris, VAN DEN BERG. De verdere voorstellen tot wijziging worden in het volgende nummer opge nomen. VRIJHOEVE-CAPELLE. De jeugd club van den Chr. Fabrieks- en Tran sportarbeidersbond houdt a.s. Vrijdag 13 December des avonds half acht in 't ge bouw voor Chr. Belangen aan het Brug getje een propaganda-vergadering. Spre kers zijn de heer-en Jac. Vos en C. van Baren Onderwerp: „In duistere Jijden brandende lampen". Ook de oudere le den kunnen deze samenkomst bijwonen, s Naar we vernemen zal dp Bondsraad van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond Donderdag 12 December in vergadering bijeenkomen ter bespre king der positie Werkloozenkas. Wegens slapte in de bedrijven heb ben eenige schoenfabrieken den werk tijd ingekrompen, hierdoor is het aan- [al gedeeltelijk wcrkloozen deze week be langrijk toegenomen. CAPELLE. Door den bouwkundige, den heer F. Michael te Vrijhoeve-Capelle, werd voor rekening van de gezusters de Rruyn te Sprang onder georganiseerde aannamers aanbesteed het bouwen van een woonhuis, waarvoor als volgt werd ingeschreven M. Wijnands, Waalwijk ƒ2685. D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle, 2634.— C. B. Timmermans, Sprang, 2569. .1. Michaël, Vrijh.-Capelle, 2509 Alb. Hoefnagel, Capelle, ƒ2495. Oebr. Spierings, Capelle, 2494. I.. Fitters, Waspik, 2486. J. W. Nieuwenhuizcn, Snrang, Gebr. de Graauw, Waspik, Adr. II. Willemz, Sprang, Joh. Kleinloov, Vrijh.-Cauelle, Kleinloog Verhagen, Capelle, 2294.— H. Waeemakers, Capelle 2261.— C. de Teurling, Kaa'sheuvel, 2248. Het werk is opgedragen aan den aan nemer C. de Teurling te Kaatsheuvel, als de laagste inschrijver. CAPELLE. In tie Nieuwstraal ontstond j.l. Vrijdagavond dooi onbekende oorzaak brand in een groote leegstaande boerderij van den heer F. Haanstra. Het vuur greep zeer snel om zich heen. zoodat de brandweer, welke spoedig ter plaatse was, weinig tegen de vlammenzee kon uitrichten. Momenteel diende de boerderij als bergplaats van materiaal, dal gebruikt wordt bij het leggen van een ondergrondsciie telefoonkabel, en als slaapgelegenheid van werk lieden, werkzaam bij den aanleg van dezen kabel. Doordat het vuur zoo snel om zich heen greep viel aan redding jvan een en ander niet te denken. Tot bestuurslid van de Noord- Brah. Maatschappij van Landbouw is herbenoemd de heer J. van Beek, Dank zij den KLOOSTERBALSEM komt hij daar voor goed van af. uDoor m\]n oeroep moest ik den ge- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd ope.i en begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik, maar baat vond ik met, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. El- ken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Au smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en -voeten gehad." .s_0,. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|j brand-en snfi wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bfl Rheumatiek, spit en p|jx Ijjke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62V2 ct. en f 1.04 voorzitter der Coöp. Aankoopver- eeniging «Capelle, Vrijhoeve Capelle eiL Sprang w.u.« \J— Tot lijdelijk onderwijzer aan een der O. L. scholen te Wijk en Aalburg is benoemd de heer W K. Benjaminse, onderwijzer op wacht geld alhier. \l— De in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse tijdens den dankstond voor hel gewas gehou ien oogstcol- lecte heeft ruim 1 268 opgebracht. De stemming ter verkiezing van 3 notabelen der Ned. Herv. gemeente wegens periodieke altre ding van de heeren J. C. Dekkers, H. Mes en G. van der Schans zal a.s. Zaterdag van 2 tot 4 uurplaats hebben in de consistoriekamer. Ter vervulling der vacature door het niet aannamen van zijn benoeming tol diaken der Geref. kerk aan het Bruggetje door den heer J. van Herpen zijn candidaat gesteld de heeren A. C. Metzke en J. van der Schans Jr. f Werd vorig jaar het boven gro^dsch telefoonnet in de Kom \ervangen dooreen ondergrondscbe kabel, thans is men in de Nieuw straat bezig met de omlegging van het net. 2485 2464— 2452.— 2302.— 6.— a/i Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn als gevonden gedeponeerd een paar bruine gebreide hand schoenen. Tot tijdelijk voorzitter der Coöp. Stoomzuivelfabriek «DeToe- koinsU is benoemd het nieuw ge kozen bestuurslid, de heer M. voor de Poorte. A.s. Zaterdag 14 dezer des nam. tusscne.n 2 en 3 uur zal in ue consistoriekamer der Ned Herv. kerk a.d. Loonschendijk de verkip zing plaats hebben van twee nota belen der. Ned. Herv. g meente aldaar, wegens periodieke aftreding van den heer P. J Geenen en tei vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken door den heer A. Maijers. Met de kinderen der Chr. school a. d. Loonschendijk zal op Vrijdag 20 dezer des avonds 6 uur in de Ned. Herv. k, rk aldaar onder leiding van htt personeel het Kerst, feest worden gevierd. Ds. Cuperus zal a.s. Zondag es nam. 2 uur een vacaturebeurl vervullen hij de Ned. Herv. ge meente a. d. Loonschendijk. In de onder leiding van den heer J. van Beek gehouden verga dering van de Coöp. Aankoopver- eeniging «Capelle, Vrijhoeve Capelle en Spiangw.o.» werd tot bestuurs- id benoemd de heer J. van der Schans en tot lid van den Raad van Toezicht de heer J. G. Addink. Beiden hebben hun benoeming ngenomen. WASPIK. Tot lijdelijk onderwij zeres bij de r.k. bijzondere meisjes school is benoemd mej. A. Wage- makers uit Waalwijk. V Door de N.V. bouwkantoor «Rohyp» zal in het calé van den heer Chr. Montens a.s. Woensdag 11 December een vergadering wor den gehouden, waarbij als spreker zal optreden de heer H. Denteneer uit Tilburg. j RAAMSDONK. Bij de protestant sche ingezetenen dezer gemeente zal eerstdaags door de leden van het Prot. CrisisComilé gecollecteerd worden tot leniging van den crisis nood. In verband met de opheffing van het Nationaal Crisis—Comi omstreeks Mei 1936, zal dit de laatste collecte zijn RAAMSDONKSVEER.M-j. van Dongen van Seters viel van een zoldertrap, bekwam daarbij zulke ernstige kwetsuren dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Mej Konings—Rijken was Zondagmiddag op weg naar de kerk, onderweg viel zij en was niet meer. Blijkbaar had een hartverlamming een eind gemaakt aan het leven van haar, die zoo algemeen geacht was in de geheele gemeente. De heeren L. v. d. Made en Job. van Gent werden gekozen tot Nolabei der Herv. gemeente. De heer A ir. van Erk legde met goed gevolg voor het classi caal Bestuur het examen als Gods dienstonderwijzer af. RAAMSüONKSVEER. Tot op heden is door enkele prijswinnaars van de winkelweek nog verzuimd de P'ijzen af te halen bij het winkel wetkcomiié Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat de termijn van afhalen gesloten wordt 31 Decembe a s na dien datum kan men er geen aanspraak meer op maken. De aannemer J. C Lodewikus alhier, is de laagste inschrijver voor het aanleggen van een weg met rio- leering en bestrating te Haarlemmer, meer. Bij de gemeentepolitie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een Duitsche Herder die dezer dagen alhier is komen aanloopen. De onvermengde margarine is in het volgend tijdvak, van 9 tot en met 21 December a s., voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de vol gende winkeliers C Kieboom, H J van Strien, Wede C. van Vugt en F M A Rr oiiackers. RAAMSDONKSVEER. De uitslag van de verloling van de St. Nicolaas-actie is als volgt: lste prijs hel varken, 110. 11002 2de prijs, Divan no. 23220 3de prijs, Hangklok no. 29799 4de prijs, Wollen deken no. 29777 5de prfjs, Haardstel 110. 20471 6de prijs, Damesschoenen 110. 115 7de prijs, Pakket kruideniers waren no. 6046 8ste prijs, Volvette kaas no. 26806 9de prijs, Ratine jongensjekker 110. 12975 10de prijs, Fluitketel, keuken- stel 110. 29978 11de prijs, Chineesche vaas no. 29969 12.de prfjs, Kistje sigaren v. 50 no. 25989 13de prijs, Groote peperkoek no. 27905 14de prijs, Tabakspijp in étui 110. 16832 15de prijs, Groote krentemik 110. 14610 16de prijs, Sportpet no. 10621 17do prijs, 2 doozen bonbons no. 25721 Het aantal steuntrekkers van de ge meente bedraagt 202. GEERTRUI DE NBERG. Op 1 Jan. 1936 hoopt onze stadgenoot, de heer A. Dolk, den dag te herdenken waarop bij vóór 33 jaar in dienst trad van de Rijkswaterstaat. De heer Dolk, van beroep baken- mee .ter, heelt zich door zijn groo- ten ijver, zoowel bij zijn superieu ren als bij de schippers een groote achting weten te verwerven. Als dank voor zijn verdiensten, de schippers bewezen, beeft de schippers ereeniging Schultevaer, aid. Dongeslioom, besloten voor den heer Dolk dezen dag tot een onvergetelijke te maken. Reeds heeft genoemde vereeni ging zich de welwillende medewer king verzekerd ven de Koninklijk Erkende Harmonie «de Eendracht» uit Raamsdonksveer, die den j 11 bi laris op 1 Januari a.s. des n.m.om omstreeks een uur een serenade zal brengen, waarbij de vereeniging Schultevaer, afdeeling Dongeslroom tegenwoordig zal zijn. f— De heer H. Gerritsen viel tijdens zijn werkzaamheden op de papierfabriek Maasmond van een hak, waardoor hij zoodanig gewond werd dat hij per aulo naar huis moest worden vervoerd en genees kundige hulp noodzakelijk was. Daar de rolbrug over de rivier de Donge te Geertruidenberg dient hersteld te worden zal vanat Maan dag 16 December 1935 des v.m 8 uur tot Zaterdag 11 Januari 19.36 des middags 12 uur, of zooveel langer of korter als noodig zal blij ken, deze brug niet geopend kunnen wo'den zoodat het scheepvaart verkeer door deze brug gedurende dien tijd zal zijn gestremd voor schepen, welke niet onder de ge sloten brug kunnen doorvaren. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan ds. Zuurdeeg. HANK. De heer H Berm, auto verf uurder alhier is Vrijdagavond jl aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl hij zittende in zijn auto achter een stilstaande auto bij het z g n. .Fort" te Sleeuwijk op den Rijksweg even wachtte om een tegemoetkomende auto te laten passeeren slipte deze aatste wegens gladheid van den weg en reed met een snelheid van pl m 60 K M per uur voor tegen den auto van Berm aan, waardoor deze aan de voorzijde geheel werd ver nield Door de tegenwoordigheid van geest van Berm, sprong deze van achter het stuurwiel op zijde, dat geheel vernield werd. Hij bleef ge lukkig ongedeerd en kwam met den schrik vrij. Zijn auto is naar de garage van Voorsluis te Gorinchem gesleept, erztkering dekt de schade. As. Za'erdag en Zondag 14 en 5 Dec wordt in het café van Piet Heijmans alhier, vanwege de post duiven vereeniging alhier, een tentoon s'elling van P.^tduiven gehouden Aangezien verschillende leden der vereeniging in het bezit zijn van eerste klas duiven, belooft de ten toonstelling voor duivenliethebbeis interessant te worden. Op Zaterdag en Zondag 21 en 22 December a s. wordt in de g'oote zaal bij de eerwaarde Zusters alhier, een huisvlijuentoonstelling gehouden Daar het nu reeds bekend is, dat aldaar verschillende mooie wetks'uk ken worden ingezonden, is een kijkje te komen nemen de moeite wel waard. Momenteel werken in de werk verschaffing in den Zuidhollandschen polder aihier, circa 1 CO weiklooztn De slooten en waterloopen worden grondig schoongemaakt, wat hard noodig is, daar verschillende hiervan bijna dicht zitten. DUVSEN. De pluimvee en fok- vereeniging voor Dussen en omstre ken organiseert op 21 en 22 Dec. a.s. een tentoonstelling in hotel Koppelpaarden alhier. De opening dezer tentoonstelling heeft plaats op Zaterdag 21 December des n.m. 5 uur door den Edelachtbaren Heer J. Snijders, burgemeester van Dussen. Als keurmeester zal fungeeien de heer J. Teulings uit Kaatsheuvel. Er zijn een achttal hoofdpi ijzen beschik baar gesteld, alsmede tal van luxe voorwerpen. Ondanks de lofwaardige pogin gen der heeren initiatiefnemers om aan de Molenkade, op de gemeente grond aldaar, een ijsbaan te doen aanleggen, zijn zij hierin wederom niet geslaagd. Het weiland blijkt n.l. niet voldoende water te houden. Voor de zooveelste maal is een poging tot 't verkrijgen van een goede ijsbaan in dit waterrijk land, op een fiasco uitgeloopen! J Naar we vernemen heeft de heer J. van Krimpen zijn benoeming lot diaken der Ned. Herv kerk niet aangenomen. fu EETHEN. De uitdieping van de Maas in deze gemeente is voltooid, zoodat de baggermolens van de rivier verdwijnen en de bedrijvigheid een einde neemt. Met ingang van 1 Januari zal de prijs van de eleclriciteit voor deze gemeente worden verlaagd en gebracht van 30 op 25 cent per K.W. De prijs van het vastrecht wordt echter gehandhaafd. In verband met de verbetering van den provincialeweg in hel dorp Eelhen is het huis, dat bewoona werd door mej Cramer reeds ge sloopt. Door deze slooping kan een gevaarlijke worden weggenomen. Momenteel staan in deze ge meente 68 persontn als werkloos ingeschreven. MEEUWEN. Met ingang van 1 Januari 1936 is onze dorpsgenoote mej. M. W. de Bie als leerling- verpleegster in het zenuwlijders gesticht te Delft geplaatst. HERPT. Alhier had onder archi- lectuur van den heer Adr. van Gei wen uit Herpt de aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis, annex boerderij voor den heer Tb. Kouwenberg alhier. Ingeschreven weid als volgt: H. Brok Oud—Heusden f 5.937 J. A. v. Duimen en de Wit Ammerzoden f 5 776 H Jansen Vlijmen f 5.565 A. Smits Heusden f 5 561 L. v. d. Staak Heusden f 5.543 P. GrofTe Haarsteeg f 5.100 P. A. Kramer Getideren f 4.993 Tb. van Hoi en Herpt f 4.738 Gegund schrijver. aan den laagsten in- Kaatsheuvel, 10 Dec. 1933. D E S. IB S.C. I Roosendaal5—3. Hedenmiddag ontving onze 2de klasser I. V. C. B. het sterke BSC uit Roosendaal. Ofschoon onze jon gens met drie invallers moesten vei schijnen, hebben zij vooral voor de rust kranig partij gegeven en ten slotte met 5—3 gewonnen. Over de wedstrijd het volgende: Met keurig samenspel gaan onze jongens er direct na aftrap vandoor en na eenige doelmissende schoten weet de linksbinnen-invaller uit een keurig voorgegeven bal 1 0 te maken, spoedig gevolgd door een juweelgoaitje van den linksbuiten. Dan schijnt er BSC wat beter in te komen, maar de DES achterhoede weerstaat alles en zet in keurig samenspel voortdurend de snelle voor hoede aan 't werk, waarvan de linksbinnen dan ook na 20 minuten 3 0 weet te maken. DES is dan bijna voortdurend in de meerderheid en BSC heeft heel weinig in te brengen. De rust gaat in met een veilige 3—0 voor DES. Na de thee weer het overrompe lend spel van DES en spoedig is het van uw eigen krant en ABONNEERT U OP 4—0. Dan schijnt dat DES een zeker gewonnen partij wil gaan spelen, waarvan BSC gaat profiteeren. In korten tijd weet BSC de stand op 4—2 te brengen, waarna uit een penally het 3de doelpunt volgt, 4- 3. Het wordt steeds benauwder voor de geel-blauwen en uit de voort durende druk op het DES doel blijkt wel, dat BSC er alles opzet om oen gelijkmaker te kunnen scoren. Ge lukkig echier weet Schalken de ver opgedrongen BSC achterhoede te veischalken en met een prima schot in den uitersten hoek DES de over. winning te bezorgen. Na de thee had BSC een puntje meer verdiend Geslcagd I e U trecht slaagde voor het slagers, diploma aan de Rijksslagersvak. school de heer Cor v. d. Velden alhier. Ie 's Bosch slaagde voor het diploma machine-scin ij ven mej. Bep Borsten alhier. Aimenconcert Apollo. Zondagavond bood de harmonie Apoilo haar jaarlijks arnienconcert, gegeven ten vuorüeele der SI. 111- ceutiusvereeniging, aan. L)e voorver koop der Kaarten had een goed succes gehad, zoodat ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden de recette goed mocht genoemd worden. Het leeuwendeel van het programma was weggelegd voor den bekenden Humorist Parodist Heniy Wood ward. Het gedeelte, dat Apoilo echter voor z'u rekening genomen had, was alleen reeds een gang naar ue Apoilo zaai waard. Met de groote 1 eike marsch Unter Watiengelftbrten werd hel programma geopend. Daarna kregen wij «Dichter und Bauer«, oud maar toch een bekoring oin door een corps als Apoilo nog eens te hooien. Het gthoor begrijpt zoo'n werk en weel hel te beoordeelen, omdat hel reeds zoo vaak de gelegenheid kreeg deze compositie van goede koren te hoo ien. In Scenes Pitloresques van Massenet toonde zich het corps in zijn groote kunnen. Een werk alleen voor de beste corpsen weggelegd, die beschikken over geschoold ma leriaai in alle onderdeden van be zetting. Apoilo maakte er Zondag een meesterwerk van. Lat Woodward beviel behoeven wij niet te vermelden. Een concert, bezoekende meiisch, die weet, dat zoo n Parodist op 't programma staat wil nu eenmaal dwaasheden verkondigd zien en wil daarna lachen. Woodward is een tooneeJdwaas in t quadraat, dus..., er was stof tot lachen in overvloed. Collecte Nederl. Roode Kruis. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de ambulance- uilzending van hel Ntderlandsche Roode Kruis naar Ethiopië heeft opgebracht de som van Fl. y5.08. Brandbluschinstallatie. Naar we vernemen heeft ook de I'a* LH. Vloemaus,schoenfabiikante alhier een zg Sprinkler brandblusch installatie voor het geheele complex labneken en kantoren aangekocht, welke reeds binnen enkele dagen zal geplaatst worden. 1 Botsing. Maandagmiddag kwamen op 't ge vaarlijke kruispunt Provinc ale weg Oosteind Sprang-Capelle een vracht, auto van de N.V. '1 ransport Onder neming Al O met een niet zand geladen vrachtauto in botsing. De ATü kwam uit de richting Oosteind en moest de Provinciale weg richting Kaatsheuvel nemen. De zandauto die van de richting Kaats heuvel kwam reed eerstgenoemde wagen aan linkervoorzijde aan. Beide vrachtwagens bekwamen veel averij en konden op eigen kracht niet verder De Marechaussee uit Kaatsheuvel heelt de schuldvraag in onderzoek. R.K. Jonge Boerenstand. In de St. Jansschool alhier,is een cursus in landbouw boekhouden en bedrijfscontrole geopend voor de leden van den R.K. Jongen Boeren stand en andere belangstellenden. Deze cursus die een tiental weken zal duren, word gegeven door den lechnischen leider van den R K J B. den heer H. J. v. d. Zanden uit Til burg. Reeds hebben zich 26 deel nemers voor dezen cursus aange meld. Maria-Congregatie. Gisteren had alhier in de parochie kerk de plechtige vernieuwing plaats van de opdracht aan O. L. Vrouw. Bij deze gelegenheid werden niet minder dan 64 nieuwe leden aan genomen Tooneel.auond. In de zaal van eEuphonia' zal het hier zoo bekende tooneel gezelschap .Piet Vink" op a 8 Zondag 15 Dè. cember weer een zeer mooie tooneel* uitvoering geven. Gespeeld zal worden het tooneel. werk in 5 bedrijven .De man zonder geweten", een zeer mooi en zeer goed volkstuk, dat met veel succes in tal van plaatsen in ons land is opgevoerd. Liefhebbers van een mooi tooneel* werk kunnen dus a.s. Zondagavond ORIGINEEL TER INZAGE

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6