BURGERLIJKE STAND SPORT, LAATSTE BERICHTEN, VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemengd Nieuws,; HILVERSUM 1875 M. K. R. O. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. ZONDAG 22 DECEMBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: -MAANDAG 23 DECEMBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 24 DECEMBER 1935. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: WAALWIJK. 1320 December 1935. Geboren Jacoba J. dv A. C. Pennings-Laurijs- sen. Bertus A. zv J. C. Ophorst- Verduijn. Adrianus J. zv G. de Jong- Remie. Overleden Aa. M. Thijs, 49 jaar, echtg. van J. J. M. Langermans. El. Pa. v. Breu- gel, 2 jaar. Huwelijks-aangiften: Geene. Gehuwd: Geene. Ingekomen: Ma. H. v. d. Broek van Den Bosch. T. in 't veld van Eethen c.a. J. Withaar en echtg. van Amsterdam. Vertrokken: F. W. L. v. d. Kolk naar Rotterdam. Ja. van Bijnen naar Vlijmen. Aa. van Noort naar Drunen. Ga. v. d. Schans naar Den Bosch. Directeur Avondschool. Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd tot directeur van de Mid delbare Handelsavondschool de heer H. van Well, leeraar aan deze school en aan de U.K. H.H.S.—H.B.S. alhier. R.K. Handelshoogeschool Aan de Hoogeschool voor econo mische en sociale wetenschappen te Tilburg zijn Vrijdag geslaagü voor 'tdoct. examen handelswetenschap pen de heeren H. A. G. Moouen te Waalwijk en F. J. W. Gijzeis te Eindhoven. JJsbaan. Het bestuur der Waalwijksche IJsclub deelde ons Vrijdagmiddag middag mede dat Galgenwiel een prachtige ijsbaan vertoonde, die bij doorgaand vriezend weer Zondag voor de leden zou kunnen woiden opengesteld, dus Vrijdag en Zatei dag nog niet voldoende.betrouwbaar zou zijn. Met het oog op den huidigen dooi zal van openstelling natuurlijk geen sprake zijn en is een waarschuwing eerder op z'n plaats. In elk geval zal het bestuur der ijsclub steeds zijn bevindingen aan 't publiek tijdig hekend maken. Brandweer. De commandant van de Brandweer verzocht ous op het volgende de aandacht te willen vestigen; in den laaisien tijd komt het her haalddijk voor, dat voor eik onbe- leckcneud begin van brand de politie wordt opgebeld, en onnoodig de gcheele braudweer wordt gealarmeerd. in verbaud daarmee, wordt nog eens medegedeeld, dat de gemeente 19 ingedeeld in 6 seciie9. Eik der secties heeft zijn eigen adressen, waar men zich in geval van bijv. een schoorsteenbrand kan mei den voor hulpverleening. De adressen zijn Seciie 1. Grootestraat van Haven tot Siauonsstraat. Brandmeester G. Verhulst. Secue 2. Markt en Stationsstraat. Opperbrandmeesier B. Hendriks. Brandmeester H. van Hullen. Sectie 3. Grootestraat vanaf de Stationsstraat tot het Hoekeinde en de Putstraat. Brandmeester G. Hens. Sectie 4. St Antomusparochie. Brandmeester N. Hendriks. Brandgast A. van Well. Sectie 5. Voormalig Besoijen. Brandmeester J. Zeegers. A. Faro. Sectie 6. Voormalig Baardwijk. Brandmeester G. Bijnen. J. Kooien. C. Mol. In elke sectie zijn 9nelblusschers ter beschikking en is tevens een slangenwagen aanwezig. De woningen van bovengenoemde heeren zijn voorzien van wiue borden, waarop met roode letters de functie bij de brandweer is aangegeven. Tevens zün in alle 9ecues boven dien nog brandgasten aangewezen, wier woning eveucen9 met een bord als boven is gekenmerkt. Binnenbrandje. Aan 't Hoogeinde ontstond Donder dagmorgen in de woning van den heer P. een begin van brand bij den schoorsteen. De hevig verschrokken bewoneis lieten onmiddellijk de brand weer alarmeeren, doch juist toen de motorspuit wilde uitrukken werd ge telefoneerd dat dit onnoodig wa9, daar de brandweerman v. Well, die on middellijk met een snelbluschapparaat naar Baardwijk was gegaan, het vuur al bedwongen had. De 9chade is slechis beperkt. Jongelingsvereeniging »Immanuel Maandagavond 16 December 1.1. hield de Jongelingsvereeniging »Im manuel» met Knapenvereeniging »Jozua» te v.m. Besoijen haar pro paganda vergadering. Ds. Hofman opende na het zingen van psalm 68: 10 de vergadering met gebed en las 1 Petrus 3 van 8 tot het einde. Hij heette vervolgens allen hartelijk welkom inzonderheid den heer Burgemeester Smit, dien hij meteen het woord gaf tot het houden en bespreking over het onderwerp »De Noodiging». De heer Smit leest Matheus 12: 1-13 en leidt aan de hand van dit schriftgedeelte zijn onderwerp op leerzame en bevattelijke wijze in. Inzake het propagandapunt zegt spreker dat kerk en vereeniging op de geestelijke gesteldheid van toe tredende leden heelt toe te zien. De hervormd gereformeerde gezindheid zal de toets moeten doorstaan. Het gaat volgens spreker niet aan, dat b.v. in de N. H. Kerk communisti sche predikanten reclame kunnen maken voor de sovjet—unie en de synode dit alles lijdelijk toeziet. Hoewel dit laatste volstrekt niet in bescherming genomen werd, meende een der aanwezigen, dat bij bewaring van de volheid der H. G. kerk en vereeniging hun taak meer geteekend zagen in de gelijkenis van het «vischnet». Temeer omdat de uiteindelijke scheidingslijn dwars door kerk en vischnet heen loopt. Als gevaar werd aangevoeld dat bij schifting men mogelijk in een stoel gaat zitten waartoe de Bijbel een mensch geen bevoegdheid geeft. Tenslotte is de Steen door de bouw lieden verworpen tot een Hoeksteen gelegd geworden. Een vriend merkte opdatdeJ.V. geen bekeeringsinstituut is. Plat gezegd, heeft de J. V. niet tot tank bekeerde menschen op te fokken. Van andere zijde werd hier tegen over gezet, dat b.v. de bijbelbespre kingen der vergaderingen wel dege lijk teerkost gaf voor den levensweg. Ten slotte raadde Ds. Hofman de jongere leden aan een willend oor te leenen aan de raadgevingen van oudere leden en medeleden, die krachtens hun jaren meer uit er varing kunnen spreken Deze leerzame vergadering werd omstreek 10 uur door den Edelachlb heer Smit met dankzegging gesloten. Biljaitspori. De Biljartspel oHet Bandspel», gevestigd in calé wed. v. Helvoirt speelde te Tilburg op het groote tournooi van de »Watertorenspe- leis» tegen »Ons Genoegen» van café Kemperman. De uitslag was als volgt »Ons Genoegen». Klerks 26 12 beurten. Graaf 25 11 Slaats 30 12 Dijkstra 53 25 v. Weert 58 14 192 74 »Het Bandspel». Willemse 100 12 beurten, van Engelen 100 12 F. v. HelvoirtlOO 12 Moonen 100 26 J v. Helvoir 100 14 500 76 Het bandspel speelde du9 met een gemiddelde van 6 57, .Ons Genoegen met 2.6. De hoogste 9erie scoorde v\illemse mei 40 caramboles. .Hei Bandspel" behaalde bovendien een mooi succes door op 't concours in calé de Haas te Tilburg den lsien prijs machiig ie worden, A s. Dinsdag komen .de Water *orenspelers" uil Tilburg in calé Wed van Helvoirt spelen tegen .Het Band spel". Dat kan een interessante partij worden. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: 13 paar witte klompen, een paar dameshandschoenen, een kerkboek, een sporthemd, drie paar sokken, een gabardine regenjas (bruin) en een zelfbinder. Voorts is komen aanloopen een jonge Duitsche Herder. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. Don Juan van Broadway. Het R.D.B—Theater draait deze week^met,»Don Juan van B.oadway» een opmerkelijke goede film. Het is de lilm aan te zien dat hij gere gisseerd is door den meester \V. S. van Dijke. Hij had voor deze film echter buitengewoon goed materiaal zoowel de sterren als het verhaal »doen» het bij het publiek. De hoofdrollen in deze boeiende romantische avonturenfilm worden vertolkt door den populairen Bobert Montgomery, de aantrekkelijke Mau reen O'Sullivan, de lieftallige Elisa beth Patterson en de sympathieke C. Henry Gordon. Het verhaal is zeer waarschijn lij ken uiterst boeiend. Een jonge misdadiger achtervolgd door de politie vlucht naar het platteland, alwaar hij wordt opge nomen in een echt o-uderwetsch gezin. Een liefde voor de dochter des huizes brengt een radicale verande ring teweeg in de ziel van den jongeman. Het thema is betrekkelijk een voudig, doch fijn. De vertolking is dank zij de artisten en regie »af.» Don Juan van Broadway is een sensatie—speelfilm, die het zeer zeker ook in het R.D.B.—Theater wel »doen» zal. Luxor Bioscoop. ^Schandaal in Boedapest De film, die de Luxor deze week als hoofdnummer brengt, is een der leukste comedie's die in dit nlm- seizoen gebracht zijn. Franziska Gaal speelt er de hoofdrol in. Zij speelt het meisje, dat haar lieve handjes niet thuis kon houden, hetgeen natuurlijk leidt tot zeer gecompliceerde verhoudingen, te meer daar een onhandige manager, in de persoon van Szöke Szakall, zich op zijn wijze in de zaak mengt. Er dreigt zelfs een heel schandaal te ontstaan, maar natuurlijk komt alles toch weer »op zijn pooljes» terecht. Er is zelfs een heel aardig en geestig slot aan deze charmante film Franziska Gaal, Szöke Szakall en Paul Hörbiger zullen de bezoekers enkele aangename uurtjes schenken. Daarnaast verdient de goede Hon- gaarsche muziek vermelding. Met de Kerstdagen gaat als hoofd nummer »De kleine Dora», naar Dickens' roman, waarin Anny Ondra 't heft in handen heeft. Ondra speelt hier een pathetische rol, doch zij verloochent door haar gegoochel met haar antieke kleedtng toch haar komisch talent niet. Dus weer enkele goede en geva rieerde programma's. Hannibal's Liefdadigheids Loterij voor de Stille Armen van Waai wijk. 21 December 1935. O, Wandelaar houdt even stil Al bij de zaak van Jan van Mil Daar slaat een heerlijk schilderij Ais Hoofdprijs in de «Loterij »der stille armen.» Dat Heerlijk Hoogverheven doel Voldoet toch aan 'n schoon gevoel De armen steun bewijzen, De hongerige spijzen Verkleumden warmen. Koopt allen die dit ziet Een lolalleen om de prijzen niet Doch om uiting nu te geven Van Uw weldenkend medeleven In de Burger maatschappij. Dus heden naar»MusisSacrum»heen Doch niet om kunst of zang alleen; Doch met oprechten Burgerzin Gestort Uw geld; 't geeft üubbel [gewin 't Eerst Uw goed Hart, en dan daarbij Kans op een Heerlijk Schilderij. H. Uitvoering voor het Crisis-Comité. Naar wij vernemen zal de tooneel- vereeniging D.V.S.V. op 2 Januari a.s. in de groote zaal van den Gildenbond opvoeren het bekende blijspel Samson en Moot doen aan Boksen". De op brengst dezer uitvoering zal komen ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Groote plannen van Bat'a in Frankrijk. Bat'a is van plan in Frankrijk te Ver non, dicht bij Parijs, een groote fabriek op te richten. Daar zullen verrijzen: 1. een groot magazijn voor huiden en vellen met koelhuizen voor rationee- le conserveering van de uit Europa en van overzee komende grondstof: 2. een zoolleerfabriek; 3. een overleerfabriek; 4. een fabriek voor productie van rubberzolen; 5. een schoenfabriek met een dag productie van 50.000 a 60.000 paren schoenen, wat ongeveer met de helft van het dagelijksche verbruik in Frankrijk overeenkomt, (dit lijkt ons niet juist: er zullen zeker veel meer dan 30 millioen paren schoenen 's jaars worden gebruikt. Red.). 6. Vanuit een zeer groot magazijn zullen de schoenwinkels van Bat a, die in de steden van Frankrijk zullen worden opgericht, van schoenen wor den voorzien. Van daaruit zullen ver der de autolastwagens, die etalage vensters zullen bezitten, gezonden worden om vooral op het platte land schoenen te verkoopen. 7. In de omgeving van de fabrie ken worden arbeiderswoningen opge richt, alsook winkels voor de verzor ging der arbeiders, precies als in Zlin in Tsjecho-Slowakije. Eenige gedelegeerden van de leder en schoenindustrie hebben een onder houd gehad met den minister van han del, mr. Bonnet, waarin zij wezen op de heillooze gevolgen, welke een der gelijk gigantisch plan voor de betrok ken takken van nijverheid in Frankrijk zou hebben. De minister beloofde deze aangelegenheid grondig te onderzoe ken in 't belang van de toch reeds zoo zwaar getroffen Fransche industrie, welke het dan nog veel moeilijker zou krijgen. De minister verzocht eenige heeren te benoemen, die met de door den minister aan te wijzen personen een wetsontwerp uitwerken, waardoor de bescherming van de industrie in quaestie bereikt kan worden. 's-HERTOGENBOSCH. Aanbeste ding werken Bergsche Maas. Door den Rijkswaterstaat werd te 's-Hertogenbosch aanbesteed: bestek no. 35, het onderhouden van de werken van waterkeering, afwatering en ver binding te land in Noord-Westelijk N. Brabant, behoorende tot de werken van de Bergsche Maas, ged. 1936 en 1937. Perceel 1 (raming 8240). Hoogste inschrijver J. P. Stijnis, Drimmelen 7976. Laagste inschrijver Th. C Ha- negraaf, Hank 6827. Perceel 2 (raming 2800). Hoogste inschrijver A. J. Dijkstra, 's Grevelduin- Capelle 2700. Laagste inschrijver N.V. v. Dongen en van Hoven. Dor drecht 2112. Perceel 3 (raming 8190). Hoogste inschrijver C. en A. Straver, Almkerk 8238. Laagste inschrijver N.V. Aan nemersbedrijf van Wijnen, Dordrecht 7475. Perceel 4 (raming 5670). Hoogste inschrijver Th. C. Hanegraaf, Hank, 5688. Laagste inschrijver G. J. Vis sers Drunen 4800. Massa 1 en 3: N.V. v.h. P. v. Wij nen, Dordrecht 14850: Th. C. Hane graaf, Hank 13800. Massa 1, 3 en 4: N.V. Mabuwat, Willemstad 21580; H. Kleinloog, Genderen 20398. R.K. W.V.B. A 9. Zondag gaat WVB de return wedstiijd spelen tegen HEC 11. Daai de thuiswedstrijd legen HEC in een gemakkelijke 3-0 overwinning vooi WVB eindigde, zien we de wedstrijd met veel vertrouwen tegemoet, temcei daar WVB een belangrijke versterking heeft ondergaan Een WVB-overwin ning ligt dan ook in de lijn der ver wacdnngen. Toch zullen de WVBeri moeten spelen voor wat zij waard zijn daar HEC in eigen huis een niet t< onderscnatten tegenstander is. WVB 11 speelt een thuiswed9trij( tegen Juliana 11 uit Goirle. Zou di de vijlde nederlaag in successie wor den, of komt er kentering We hopei het graag, ai durven we in deze geei voorspellingen doen. De wedsuiji vangt aan om 2 uur. Het jeugd elftal speelt eveneens eei thuiswedsirija tegen Hercules A. Indiei de jongste WVBers spelen zooals ii de taaiste thuiswedstrijden, achten wi ook hier een overwinning niet uiige sloten. Deze wedstiijd vangt aan oc 12 uur. In de gistermiddag gehoude, vergadering van de Tweede Kame heeft minister Colijn meegedeek i dat het Kabinet besloten heeft part graaf 12 van de onderwijsbegroi tingswet voor het oogenblik teru i te nemen. Ingesteld is een staatscommissie om te onderzoeken in hoeverre i. wetgeving en practijk nadere vooi|t zieningen met betrekking tot dri houding van de overheid tegenovt de vreemdelingen noodig en g wenscht zijn. waalwuk.. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoo »Het schandaal in Boedapest». i Zaterdag en Zondag K.D.B.-Theate; »Don Juan van Broadway». Zondag 12 uur repetitie voor alh:' Liedertafel ^Oefening en Vermaak Zondag 12 uur. Repetitie Liodep tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gyninastii heeren K. en V. Gymnastieklokaal Dinsdag 78.30 uur. Gymnastb dames K. en V. Gymnastieklokaal O. MARKTBERICHT Waalwijk, 20 Dec. 193 Varkens 1012 gld. Eieren 4 6 cent. Meisje onder een trein geraakt.i, Gisteravond wilde de 19 jari' mej. B. uit Soest met den laatst i trein, die om 11,26 van het stati i te Baarn naar Utrecht verlréi naar haar woonplaats tei ugkeeri Juist toen zij instapte, vertrok i trein, waardoor zij, mede door -i gladheid kwam te vallen. Zij gre' zich nog aan het hekwerk van f balkon vast, doch kon zich n' houden, met het noodlottig geve i dat haar beide beenen werden 1 gereden. Zij is naar het ziekenh aan de Torenlaan te Baarn ve'l voerd, waar zij vanmorgen is oy'« leden. j Vier dames ernstig gewond. Gistermorgen heeft op den ni;i. wen weg te Rijswijk een ern^ auto-ongeluk plaats gehad, waaji vier dames, allen afkomstig uit L terdam ernstig zijn gewond. L auto's reden op een gegeven oog i blik op elkaar. De botsing wasi hevig, dat 'n Rotteidamsche a over den kop sloeg en aan de andii zijde van den weg in het gras t recht kwam. Drie inzittende dar van deze auto mevr. Kniper en'; gezusters de Man uit Rotterd kregen ernstige verwondingen. Mli K. bekwam een schedelbreuk. H toestand is zorgelijk. Robert Moulgomery en Maui O'Sullivan in de M. G. M »Don Juan van Broadway» (R. D. B. The: Morgenwijding. Grnmofoonmuziek. Kovacs Lajoa en zijn orkest. Wenken voor de huishouding. 11.31» Orgelconcert. l'i.30 Het Omroeporkest. Concert. Kersti>oi'/ie. Vioolvoordracht. Theemuzlek. Gramofoonmuziek. Radio Kinder koorzang. Halfuur voor kleine kinderen. De AVRO-Decibels. Graniofoonmuzlek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Het Kerstlied klinke In de huiskamer Christus' Geboorte in de schilderkunst. Nieuwsberichten. Het Omroeporkest. Gramofbonmuziek. Hoorspel: Gosta Berling. Gramofoonmuziek. Nieuwsberichten. Inleiding tot den Kerstnacht. Vertelling: De Geboorte van Jezus. Carlllonspel luidt den Kerstnacht in. Stille Nacht, Heilige Nacht. 8.60 Gramofoonmuziek. Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Muziekultzending voor fabrieken. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Gramofoonmuziek. Het KRO-orkest. Gramofoonmuziek De KRO-Boys. Vrouwenuurtje. Grnmofoonmuziek. .1.15 Opera-programma. 4.15 De KRO-Boys. Gramofoonmuziek Het KRO-orkest. De lofzang van de Kozakken. Het KRO-orkest. Uitzending van het R.K. Werk!. v.tRoiuI. Gramof oonmuziek. Het Middelecuwschc Kerstlied. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 De Kon. Militaire Kapel. „Laat ons allen naar Bethlehem gaan. Over Weldadigheidspostzegels. Het Palestrlnakoor. De Kerstboodschap der klokken. Kerstklokken van het Kon. Paleis op den Dam te Amsterdam. De Kon. Militaire Kapel. Kerstfantasie. Het Palestrinakoor. De Kon. Militaire Kapel. Nieuwsberichten. Het Palestrinakoor. Kerststemming over de wereld. 10.00 10.15 10.30 11.00 •■>.00 -'.20 2.40 3.00 1.00 t.30 5.00 5.30 6.15 6.30 7.15 7.30 8.00 8.10 9.00 9.15 10.45 ii.oo 11.10 11.10 11.40 11.57 8.15 10.00 10.30 11.00 11.30 12.15 12.30 1.00 1.15 2.00 3.00 5.00 5.15 6.00 6.15 7.15 7.35 7.45 8.20 8.35 8.40 8.50 9.00 9.15 9.30 10.00 10.10 10.30 10.35 10.15 Wijzigingen voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamsch. 12.50 Droitwich. 3.20 Brussel Franscli. 5.50 Droitwich. 7.05 Regional programma. 9.05 Diversen. 9.20 Droitwich. 8.05 Radio Parijs. 10.30 Regional programma. 12.05 Droitwich. 1.50 Regional programma. 5.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R.D.li. Opera- en Operettc-muziek. A 1491 Alda. Orkest. A 2590 Griifln Maritza. Zang en Orkest. A 3645 La Bohème. Marek Weber Ork. A 3574 Carmen. Dajos Bela. A 1512 Paljas. Tenor en Orkest. Mireille. ld. V 3795 Troubadour. Zang en Orkest. A 3647 Dreimüderlhaus. Marek Weber Orkest. 8.20 Regional programma. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.30 Regional programma. 8.05 Radio Parijs. 10.05 Deutschlandsender. 10.35 Droitwich. 3.20 Regional programma. 5.35 Droitwich. 6.50 Regional programma. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R.D.R. Klassiek programma. A 2361 The Rhinegold. Orkest. A3444 Hongaarse Daus No. 5 6. Orkest. A 2885 Andante Bach. Pablo Cassals. A 2561 Morgenstlmmung. Orkest. Ases Tod. ld. V 3309 Lieder ohne Wortc. Marek Weber Ork. A 2881 Gavotte. Guitaar. Thèmc Varié. ld. 8.05 Droitwich. 9.50 Regional programma. 10.20 Droitwich. --

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 11