Gemeenteraad van Loonopzand. T ..VELO" sniaMtfpf efea NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. UW KRANT „De Echo van het Zuiden" De installatie van den nieuwen raad. 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! De gemeenteraad van Loonopzand kwam Donderdagvoormiddag te lo uur in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Maliens. Secretaris de heer M. A. v. d. Wee. Aanwezig zijn de heeren J. v. d. Heuvel, A. Maijers, F. v. Breugel, C. Snoeren, L. Heeffer G. van Dongen, J. Kroot, A. Snoeren, J. v. d. Veeken, A Schalken, A. van Lier, G. Marcus, M. C. Smit en F. van Valderen. De heer v. Laarhoven had bericht van verhindering ingezonden. De Voorzitter heet de heeren welkom en zegt dat deze vergadering spoedeischend belegd is om de zaken zoo spoedig mogelijk weer een normaal verloop te doen hebben hetgeen zeer gewenacht is, omdat er een stagnatie is ontstaan, waardoor veel werk is achterwege gebleven. Spr. vreest echter niet dat de heeren zich met ijver aan hun taak zullen wijden. Vervolgens wordt overgegaan tot het onderzoek der geloolsbrieven der nieuwbenoemde heeren. De Voorzitter acht het beter voor dit onderzoek geen commissie te benoemen en elk der heeren den geloofsbrief van een zijnei collega's te doen onderzoeken, daar men anders voor het geval zou kunnen komen, dat een lid zijn eigen ge loofsbrief onderzocht. Nadat het onderzoek op deze wijze heeft plaats gehad blijkt, dat alle brieven in orde bevonden zijn De Voorzitter zegt dat het hem aangenaam is de heeren met hun benoeming te feliciteeren. In handen van den Voorzitter leggen de heeren achtereenvolgens vereischte eeden af. De Voorzitter deelt mede dat van het Centraal Stembureau de stukken zijn ingekomen betreffende de be noeming van raadsleden. Daaruit blijkt, dat van de benoemden er 14 hunne benoeming hebben aangeno men en dat alleen de heer Hornman bedankt heeft. In diens plaats is door het C. S. benoemd verklaard de heer J. D. E. v. d. Heuvel De Voorzitter doet vervolgens mededeeling dat van de volgende heeren bericht ontvangen is dat zij ontslag nemen als raadslid: A. Maijers, P. van Breugel, C. Snoeren, P van Laarhoven, C. van Dongen, J, Kroot, A. Snoeren, J. v. d. Veeken. De Voorzitter zegt dat hij de thans aan te wijzen nieuwe leden zoo spoedig mogelijk zal in kennis stellen van hun benoeming, teneinde nog dezen avond hun geloofsbrieven te kunnen onderzoeken. In verband hiermede schorst de Voorz. de vergadering tot 's avonds 7 uur. Donderdagavond om 7 uur had het vervolg plaats van de Donderdagmor gen geschorste spoedeisehcnde verga dering van den nieuwen raad dezer ge meente. Aanwezig waren de heeren: .1. I). E. van den Heuvel, L. Heeffer, F. J. van Breugel, C. P. Snoeren, P. van Valde ren, .1. van der Veeken, M. Maijers, (lijs Markus, C. M. van Dongen, .1. Kroot, A. Snoeren, P. van Laarhoven, A. .1. Schalken, M. Smit en J. van Lier. Voorzitter de heer .1. A. Frans Mal iens, burgemeester. Secretaris de heer M. A. v. d. Wee. De Voorzitter vraagt den heer F. van Laarhoven, die hedenmorgen afwezig was, of hij bereid is de wettelijk voor geschreven eeden af te leggen. De heer van Laarhoven legt de zui- verings- en ambtseed af, waarop hem de Voorzitter feliciteert. De Voorzitter deelt mede, thans voort te kunnen gaan met de afwerking van de agenda van dezen morgen. Voor de heeren leden, die bedankten, zijn we derom opvolgers aangewezen ,die be reids hunne geloofsbrieven hebben ge deponeerd. Nu er wel een raad is, kan een Commissie deze geloofsbrieven onderzoeken. Als Commissie van Onderzoek be noemt de Voorzitter de heeren P. van Valderen ,M. Smit en J. v. d. Veeken. Na eenige oogenblikken van verwij dering treedt de Commissie binnen en rapporteert bij monde van den heer Smit, dat de geloofsbrieven in orde werden bevonden. De Voorzitter bedankt de leden die ontslag namen, dat ze mede hebben willen werken aan de behar tiging voor de belangen der gemeente. Hij verzoekt deze heeren thans hun plaats beschikbaar te willen stellen voor hun opvolgers, die mede aanwe zig zijn. De heeren P. van Laarhoven, C. M. van Dongen, J. Kroot, A. Snoeren, C. P. Snoeren, P. J. van Breugel en J. v. d. Veeken verlaten hunne zetels, die terstond hierop worden ingenomen door de heeren C. Roestenberg, G. Grootswagers, M. J. Dingemans, Fr. Elshout, W. de Jong, M. J. v. Nieuw- stadt en M. J. Snoeren. Waar de geloofsbrieven van het eveneens nieuw benoemde lid de heer B. Verhoeven nog niet waren ingeko men, blijft de heer M. Mayers voor- loopig als raadslid fungeeren. De nieuw toegela tenen worden door den Voorzitter verwelkomd, waarbij hij de hoop en het vertrouwen uit spreekt, dat ze bereid zullen zijn hun krachten in te spannen voor de behar tiging der belangen van de gemeente. Waar deze taak niet kan aanvangen dan na afloop van de gebruikelijke eeden, verzoekt hij of ze bereid zijn de zuiverings- en ambtseed af te leggen, of zoo zij hiertegen bezwaar hebben, de beloften te willen doen. Alle leden leggen hierop de voorge schreven eeden af, waarop de Voorzit ter andermaal feliciteert. Na afloop van deze plechtigheid deelt de Voorzitter mede dat een schrij ven ingekomen is van het Centraal Stembureau van ontslag-aanvrage als lid van den gemeenteraad en benoe ming van nieuwe leden. Tevens is ingekomen een aanvrage van het bestuur van den Missie-Naai- kring om vergunning tot het houden van verloting, etc. en van het Bestuur van de Maria-Vereeniging om vergun ning tot het houden van een speldjes dag. Waar het verleenen dezer ver gunningen tot de competentie behoort van het College van B. en W. stelt de Voorzitter voor, de aanvragen te ren- voyeeren aan gemeld College. Bij de Rondvraag krijgt de heer Van den Heuvel het woord, waarbij hij on geveer het volgende zeide: Mijnheer de Voorzitter. Het is een lange weg geweest, die we hebben moeten afleggen om onze intrede alhier te kunnen doen. Het ligt niet op mijn weg, om hier te citeeren, alles wat er is voorgeval len, we mogen veronderstellen dat dit overbekend is. Intusschen heeft het gepasseerde niet medegewerkt om de sfeer van we derzijds vertrouwen, die voor een goe de samenwerking zeer noodig is, te scheppen en te bewaren. De houding van den Voorzitter heeft het scheppen van deze goede sfeer om iii vertrouwen en in welwillendheid samen te werken, volgens sprekers meening, ernstig in den weg gestaan. Hij haalt daarbij de houding aan door den Voorzitter ingenomen, tegen den heer Beerens in een der laatste vergaderingen van den ouden raad. Als toestanden en personen in het geding gebracht worden, moet gele genheid gegeven worden, dat ook de meening van dezen in een helder dag licht geplaatst wordt. Halsstarrig vasthouden aan de let ter der wet maakt in vele gevallen re- geeren onmogelijk. Verder is noodig, dat de leider voor al en regie is. Er zal naar samenwer king moeten gestreefd worden, om te kunnen komen tot behartiging der ge meentebelangen en dan zou spreker het op prijs stellen, dat door den Voor zitter met meer waardeering van den raad gewaagd werd. Een dictatoriale regeeringsvorm kent onze wet nog niet; over gemis aan waardeering van het Gezag valt in onze gemeente abso luut nog niet te klagen, doch voor een Indianen-regeering zal zich de gemeen te nog niet leenen. Spreker wil geen oppositie voeren om de oppositie. De Voorzitter kan er op rekenen, dat hij spreker voor de volle honderd pro cent achter hem vindt, als in goede samenwerking getracht zal worden voor de gemeentebelangen te werken, zoo hij echter deze samenwerking niet ondervindt, dan zal hij met alle ener gie, die in hem is, hem op zijn weg vinden. Rancune is niet zijn leus, doch ob jectief wil hij de zaken beschouwd hebben. Het verleden is hem geen beletsel om aan de behartiging van de gemeen tebelangen zijn volle krachten te geven. De Voorzitter verzocht den heer Van den Heuvel een afschrift van het ge sprokene voor de notulen beschikbaar te stellen, waarop hij hem een volgen de vergadering van antwoord zal dienen. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. Vingers verstijfden, voeten gezwollen door rheumatiek. Nu weer geheel in orde. Een beetje rheumatische pijn hier of daar kennen wij allen, maar laat rheumatiek U eens werkelijk in zijn greep hebben, dan eerst weet gij hoe ontzettend deze pijnen kunnen zijn. Laat het niet zoover komen. Lees eens onderstaande brief »Ik leed aan rheumatische pijn in mijn handen, voeten en knieën. Langzamerhand werden deze pijnen erger, tenslotte moest ik een stok gebruiken om mij voort te bewegen. Mijn voeten waren zoo gezwollen, dat ik mijn schoenen enkele maten te groot moest koopen. 's Morgens waren mijn vingers als verstijfd. Inwendige, noch uitwendige medi. cijnen brachten mij verlichting. Toen probeerde ik Kruschen Salts. Na één flacon was er reeds merk bare verbetering, na de tweede waren mijn rheumatische pijnen totaal verdwenen en sindsdien zijn zij niet meer teruggekomen. Ik kan U verzekeren, dat mijn vrouw en mij geen moeite te veel is om Kruschen Salts aan te bevelen«. R. G. S. Rheumatische pijnen, jicht en ischias vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuurin hetbloed Dit urinezuur is één der afvalstoffen, die bij de stofwisseling ontstaan Wanneer de inwend'ge organen niet goed functionneeren, hoopen deze afvalstoffen zich op en zal het urine zuur uiterst pijnlijke rheumatische zwellingen in gewrichten en spieren veroorzaken. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger werking. De af valstoffen worden hierdoor langs de natuurlijke kanalen zacht en vol komen uit het lichaam verwijderd, het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen verdwijnen. Bovendien wordt de geheele gezondheidstoe stand verbeterd. Hoofdpijn,indigestie, lusteloosheid enz. verdwijnen vol komen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten f 0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam, voorkomt Onze Kerstdisch. Aan te veel luxe kunnen de mee9ten van on9 tegenwoordig niet denken. Eenvoudig zal du9 onze Kersttafel zijn, maar fleurigheid en feestelijk, heid behoeven er daarom niet aan te ontbreken. Als het uiterlijk van de gedekte tafel wat extra verzorgd wordt met misschien de hulp van wat roode tulpjes of wat glimmende besjeshulst en we kiezen de gerechten met het noodige overleg, dan kan het alle. daagsche wegvallen, zonder dat onze beurs sterk wordt aangesproken. Laten we eens een geschikt menu samenstellen. Om te beginnen geven we een bordje soep een tractatie, die zeker niet veel behoeft te kosten, als we een keus doen uit de smakelijke Maggi's Soep tabletten en ons bijv. bepalen tot de Prinsessesoep of de Oxfordsoep, de nieuwste soorten uit Maggi s 6oepenreeks. Daarop laten we het een of ander gebraad volgenkan het niet de traditioneele gans of eend zijn, dan staan toch wel een roa9tbeef, een varkensfricandeau of een Kerst.rollade tot onze beschikking. Als bijbehoorende groente zullen we spruitjes, schorseneren of Brus selse!) lof kiezen aangevuld mis- schien met een schaaltje appelmoes voor hen, die meer op een vruchten gerecht gesteld zijn Gekookte aardappelen maken deze .gang" van on9 dinéertje volledig. Daa komt het nagerecht aan de beurt. Typeerend voor het Kerstmaal i9 de plumpudding, dien we van de Engelschen hebben overgenomen. Een bezwaar tegen dit nagerecht is echter, dat het gewoonlijk te .zwaar" wordt gevonden, en we doen daarom waarschijnlijk verstandiger met een warme pudding te kiezen, die meer met onze Hollandsche opvattingen overeenstemt en die toch in uiterlijk niet onderdoet voor het Engelsche feestgerecht. Een fijne „beschuitpudding" of een gewonere .broodpudding" zullen zeker aan het doel beantwoorden. En al9 we dan tot slot nog een aantrekkelijk .stilleven" op tafel zetten van roode 9terappelen, sinaasappelen (of mandarijnen) en verschillende notensoorten, dan moet 't Kerstmaal wel voldoening brengen aan de huisvrouw, die er zich de moeite voor gaf en aan de dischgenooten, die er van mochten genieten. Voor wie zich niet geheel zeker zou voelen op het gebied der warme puddingen, volgt hier een der soorten de vrij dure het recept. Fijne Kerstpudding (k a 5 personen) 5 groote beschuiten, 60 G. (6 afgestreken eetlepels) bloem, 60 G. (4 afgest eken eetlepels) suiker, snuifje zout, 125 G. pond) boter of mélange, 50 G. a ons) krenten, 50 G. ('/a ons) rozijnen, 25 G. C/4 ons) succade, 50 G ('/a ons) amandelen, geraspte schil van l/a citroen, 3 eieren, d L. (3 eetlepels) melk. Besmeer een warme puddingvorm met boter en bestrooi hem met fijn paneermeel (of gestampte beschuit) Roer de boter met de suiker en het zout zalfachtig, werk er één voor één de eierdooiers door, daarna de bloem, de gestampte beschuiten, de melk,de gewasschen krenten en rozijnen, de gesnipperde succade, de gemalen (of gehakte) amandelen, de geraspte ci troenschil en ten slotte 't stijfgeklopte eiwit. Vul met dit mengsel den pudding, vorm tot een paar vingers onder den rand, sluit den vorm en laat den pudding gedurende 2 uur onafge broken „au bain marie* (in een pan met kokend water) koken Heusden, 19 Dec. '35. Mej. V. was Maandag per auto op weg naar Utrecht, om aldaar aan een der ziekenhuizen een zoon at' te halen. In Schalkwijk slipte de auto en gleed te water. Gelukkig weiden mej. V. en een zoon, die bij haar zal, direct uit de auto gehaald en zoo gered. Na van droge kleeren te zijn voorzien, werd door mej. v. V. met een andere auto de reis vervolgd. Gelukkig voor de passa giers kwamen zij er met den schrik en een nat pak af. Zondag a s. heeft te Nieuwkuik de 5e ontmoeting dammen plaats tusschen de heer Maas ('s Bosch) en A. de Graag alhier. De stand is 5—3, zoodat de heer M. één punt won en de drie andere partijen remise werden. Op het consultatie-bureau ver schenen deze week 13 zuigelingen niet hunne moeders, d.w.z. minder dan gewoonlijk, misschien ten ge volge van het gure weer. De damclub V. D. alhier speelt a.s. Maandag haar 4e comp.wed strijd tegen G D. V. uit Genderen.. In de St. Catharinekerk wor den met Kerstmis gedurende de H. Mis eenige sol; gezongen in plaats van een cantate, zooals gebruikelijk Zaterdag speelt Noad van hier tegen S. D. O. Sprang. Zondag gaat P. S. V. naar de Drunensche Boys en Juliana naar Waalwijk. (y Maandag vergadert het Groene Kruis, hoofdzaak is te komen tot een geregelde samenwerking met het Wit - Gele—Kruis. Botsing van vliegtuigen bij Schiphol. Woensdagmiddag tegen half vier heeft nabij Schiphol een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een leerling vlieger om het leven is ge. komen. Een leerling van de rijks opleiding voor vliegtuig-bestuurders van de kweekschool voor de zeevaart H. F. Mets uit Haarlem, was alleen met de F. K. 43 in de lucht. Hij kwam in botsing met een militaire twee dekker C 1. Beide machines stortten neer. De F K 43 kwam op het land terecht en vloog in brand. De be- stuurder werd daarbij gedood. Zijn lijk wa9 verkoold. Het militaire toe. 9tel viel in de Ringvaart De bestuur, der wist zich uit de cabine te be vrijden. Hij bekwam geen letsel. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan het feit, dat de Koolhoven het militaire toestel eerst aan den vleugel en vervolgens aan den staart heeft geraakt. Het militaire vliegtuig maakte juist aanstalten, op Schiphol te landen en bevond zich op een hoogte van een honderd tot honderd vijftig meter. De omgekomen vlieger A F Metz wa9 20 jaar en woonde te Haarlem. Met de Koolhoven F. K 43 had hij gisteren alleen een overlandsvlucht gemaakt via Soesterberg, Vlissingen Haamstede en Rotterdam. Reeds had hij boven Schiphol zijn eerste voor. geschreven ronde gevlogen, om te dalen, toen de noodlottige botsing plaats vond met het militaire vlieg, tuig, dat hij klaarblijkelijk niet gezien heeft. Het slachtoffer stond bekend als een rustig en kundig vlieger. Jongen gedood bij ontploffing. Een 19 jarige jongeman is te Naald wijk gedood, doordat een tank voor een olie stook installatie uit elkaar is gesprongen. Het slachtoffer, A. de Zeeuw ge. heeten, was voor den installateur De Bruin uit Naaldwijk bezig met het plaatsen van een olie-stook inrichting. Toen De Zeeuw nu het apparaat begon te verwarmen om 't lek dicht te lasschen, sprong de tank met een luiden knal uit elkaar. De jongeman werd vermoedelijk door de hevige luchtverplaatsing tegen den grond geworpen en was vrijwel dadelijk dood. Met gesloten auto verongelukt. Zaterdagnacht is te Heemstede een gestolen auto waarmede vijf jongelui uit toeren waren gegaan verongelukt. Een der inzittenden werd gedood. De vier overige pas sagiers werden gewond waaronder twee ernstig, Een vijftal Amsterdamsche jonge, lui bad Zaterdagavond in de hoofd stad de hand gelegd op een auto, welke het onbeheerd aantrof en ging hiermee uit toeren. De tocht ging over Utrecht, Den Haag en Leiden met de bedoeling om via Haarlem naar de Hoofdstad terug te keeren en den wagen daar ergens langs den weg te laten staan. Omstreeks middernacht, toen men Bennebroek doorreed, bleek de benzinevoorraad geheel verbruikt te zijn en men begaf zich naar een garage om brandstof bij te vullen. Toen men op het punt stond om weg te rijden wilde juist een poli tieman het portier van de auto openen om den bestuurder naar zijn papieren te vragen. Deze laatste, de 16-jarige G. N., gaf echter vol gas, en met duizelingwekkende vaart verdween de wagen met de vijf jongelieden in de richting Haarlem. In een lichte bocht van den weg, even voorbij de Zandvoortscbe laan kwam de catastrophe. De auto botste hier tegen een boom en kwam tegen een tweeden boom tot stil stand. G. L., die naast den bestuur der zal, was op slag dood. De be- stuurdrr zelf kwam met een enkel fractuur en eenige lichte verwon dingen vrij. Van de drie overige inzittenden werden er twee zwaar gewond, terwijl de derde lichte verwondingen opliep. Duitsche bommenweiper neergestort. In de onmiddellijke nabijheid van Sassnitz is een Duitsche driemoto- rige bommenwerper, een van de zwaarste machines der Duitsche luchtmacht, omlaag gestort en vol komen vernield. De zeven inzitten- den zijn allen om het leven geko men. De machine, die haar eerste proefvlucht maakte, is met zulk een kracht op den grond terecht gekomen, dat eenige hoornen afge kapt werden en de motoren zich diep in den grond boorden. Kortstondig huwelijksgeluk. Dinsdagavond werd de landbou wer M. V. aan den Kwakscheweg te Oud-Beyerland uit den slaap gewekt door luid geklop op de ruiten. Op zijn vraag, wie er was, kreeg hij ten antwoord, dat hij f 500 moest geven, of anders gedood zou worden. V. antwoordde: Dan moet je verder komen, maar ik heb geen 500 gulden. Je kunt 50 gulden krijgen als je mijn vrouw en kin deren met iust laat. Hierop kreeg hij ten antwoord: Je moet het geld maar door het raam gooien. We zijn met vijf man en het moet er binnen 5 minuten zijn Hierop heeft V. f 50 aan bank papier door het raam geschoven, waarop de buitenstaande persoon vertrok met de woordenAls je naar de politie gaat, ga je er binnen drie dagen aan. 's Morgens deed de landbouwer aangifte bij de politie. Deze kreeg na onderzoek vermoeden tegen den 23-jarigen J. L., die juist dien dag te Rotterdam in het huwelijk zou treden. De politie begaf zich naar Rotterdam en wachtte daar de te rugkomst van het bruidspaar af bij de woning van de bruid. Daar werd L gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau, waar hij bekende het feit te hebben gepleegd. Hierop is hij voorden burgemeester van Oud Beyerland geleid. Van morgen zou hij op transport gesteld worden naar Dordrecht. MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek. Verkrijgbaar ln onze 100 filialen ln Nederland Contante betaling geen verelichtel

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8