NIEUWS UIT HEUSDEN. NIÉDwsnülflMl^MvÉL. INGEZONDEN STUKKEN. Voor de kinderen komen er een kinderoptocht, kinderspelen en rei dansen. Er zal een speciale markt dag worden gehouden voor boeren en boerinnen met karren en auto's, een reclamedag voor autobestuur ders. De iniddenstad organiseert een winkelweek, een reclame—optocht. Verder komen er een tentoonstelling voor handel en industrie, een optocht van ambachten en bedrijven, door praalwagens in beeld gebracht, koks- en kellnerswedstrijden, een festival voor fanfares en harmonieën, een gondeltocht door de Binnendieze enz. UKUNEN. Ia de grooie zaal der Jongenscongregaue werd Zondagavond een uitvoering gegeven door de Har monie en de Tooneelvereeniging. Om ó'/j uur werd de avond geopend met een marsoh. Daarna werden onder den bekwame leider, den heer H. Brok enkele nummeis op schitterende wijze vertolkt, en vervolgens sprak kapelaan Vogels eea welkomswoord, en gat een uitleg van het tooneelspel. Wij moeten zeggen dal het siuk op schit terende wijze werd vertolkt Allen waren zonder uitzondering hun rol meesier. De vereeniging heeft haar oude roem weten hoog te houden Maandagavond werd nogmaals een opvoering gegeven. De thuisblijvers heDben veel moeten missen. Een woord van lof aan allen, en vooral ook aan de bekwame leiders. In den loop van dil jaar werden meer dan 100 000 eieren aan de Drunensche eierveiling aangevoerd. Nog steeds houden de geruchten aan omtrent een eventucele ijsbaan Wij vernemen dat er werkelijk onder handelingen gevoerd worden met ge meente- en polderbestuur, en met den beircffenden eigenaar van 't benoodig de terrein. Als de pogingen slagen, dan wordt aan een wensch van alle Drunenaars voldaan. De politie schijnt op het spoor te zijn van dieven, die het gemunt hebben op rijwiel onderdeelen e a. L.l. Maandag werd de H. Kindshied alhier gehouden Om 9 uur was het H. Mis voor de leden, en daarna de gebruikelijke opdracht, des namiddags hadden de kleinen feest in de congregatie In den nacht van Zondag hebben majoor Peters en rijksveld wachter van de Griendt een twee tal stroopers met den lichtbak we ten te pakken op Fellenoord. Een carbid lantaarn, geweer en drie konijnen werden in beslag ge nomen. N1ELJWKUIJK. Op 2en Kerstdag bad in calé Joh de Bont de 5e en laatste ontmoeting plaats van den dam- match, gehouden tusschen de heeren A. de Giaag uit Heusden en W, Maas uit Den Bosch. Er was voor deze laatste ontmoeting veel publieke belangstelling De heer de Graag, die met wit speelde, opende regelmatig Daar de stand na vier gespeelde partijen 5 3 wa9 in het voordeel van dtn heer Maas, wa9 het te ver. wachten, dat door den heer de Graag uitsluitend op de winst zou worden gespeeld. Om deze winst te kunnen forceeren moest hij ook vanzelfsprekend weer risico op zich nemen, hetgeen echter bij een dammer als de heer Maas zeer gevaarlijk wa9. Het wa9 dan ook niet te verwonderen dat de heer Maas van dit risico profiteerde, en eindelijk na zeer hettigen tegenstand van den heer de Graag, zelfs in de gelegenheid kwam een damzet te forceeren. Na dezen zet speelde de heer de Graag een vrijwel verloren partij. Hij weerde zich nog tot het uiterste, doch moest tenslotte voor dit damoverwicht zwichten. De eindstand van deze ge houden match is 7 3 in 't voordeel van den heer Maas. Naar we vernemen heeft deze ge houden match uitsluitend tot doel gehad een training voor het a 8. kampioenschap van Nederland, dat ongeveer half Januari zal aanvangen, en waaraan de heer de Graag die den meestertitel dammen bezit, zal deelnemen Op den 2en Kerstdag gaf de R K. Tooneelvereeniging„Kun9t na Arbeid" in het bondsgebouw een uitvoering ten bate van het plaatselijk Crisis Comiié. Deze uitvoering is in alle opzichten een succes geworden. Het gebouw was te klein om alle bezoekers te bergen, waarom de uitvoering dan ook op Zondag is herhaald Na een openings, en welkomswoord van kapelaan Schakenraad voorde ge toonde belangstelling, werd achtereen. volgen9 opgevoerd „De gestolen juweelen" en „Samson en Moot als wonderdokters*. Een woord van lof komt toe aan den' regisseur Van Steensel en de spelers voor de vertolking. We ver namen dat er zeer prachtig spel ge geven werd Trouwens dal zijn we van onze tooneelvereeniging gewoon, hetgeen ook wel bewijst de verschil lende uitnoodigingen die zij ontvangen om elders te komen spelen. De tooneelvereeniging heeft hier een weldaad getoond door het geven zer uitvoering ten bate van'tC.C., ubliek hebben ze een genot- ezorgd. We zijn „Kunst na Arbeid" dan ook ten zeerste dank baar. Tot bestuursleden van den alhier opgerichte boerinnenbond werden aangewezen mej. van den Besselaar mej*. Mo9terraans en mej. van den Brand. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Nieuwjaarsdag '36 Ned Herv. Kerk v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9,30 uur Ds. J. G. Hagen. De Geref. Mannenvereeniging alhier houdt Donderdagavond 8 uur in de vergaderzaal der Geref. Kerk hare maaudelijksche vergadering. Aan de ordeOnderwerp door dhr. van Vught over «Abraham's Geloof«. CAPELE. In de Ned Herv Kerk aan den Loonschendijk zal op Woensdag, des morgens om half tien, leesdienst gehouden worden. Woensdag 1 Jan des morgens om half tien hoopt Ds J. R Cuperus zijn gemeente in de Ned Herv. Kerk te 's Greveld .Capelle voor te gaan In de Geref. Kerk te Vrijh. Capelle zal op Woensdagmorgen 1 Januari een godsdienstoefening ge houden worden om half tien waarin Ds. Keyzer het woord hoopt te bedienen. Naar wij vernemen bestaat er bij de Ned Herv. Jongelingsver eeniging op G. G. „Immanuër plannen om binnenkort een cursus avond te organiseeren in de consis toriekamer der Ned. Herv. Kerk te 's Greveld. Capelle. Voor dezen cursusavond is reeds geinviteerd Ds, Woelderink, Ned Herv. Predikant te Ouderkerk a d. Yssel. Vrijdag 3 Januari, 's avonds kwart voor ze9, zal het lokaal der Geref. Gemeente op de Hoogevaart in gebruik worden genomen door Ds. Barth van Dordrecht. WASPIK. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal Woensdag 1 Januari des morgens om half tien een lees- dienst gehouden worden. WASPIK. Tot onderwijzeres aan aan de R.K. Bijzondere Meisjesschool is benoemd Mej M A. J. Ruijgers uit Culemborg. Dezer dagen botste in de Lange Steeg te Waspik Boven een luxe auto tegen een paal van het electrisch net. De auto en de paal werden deerlijk gehavend Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RAAMSDONK. In ons volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag van de hedenmiddag te hou- den gemeenteraads vergadering met afscheid van den ouden en installatie van den nieuwen secretaris. RAAMSDONKSVEER. Op Woens dag 1 Januari zal onze Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht«, een serenade brengen bij J. Dolk, Rijks bakenmeester van de Rijkswaterstaat bij gelegenheid van zijn 35 jarig dienstverband. Mej. L. Canters slaagde dezer dagen te 's Hertogenbosch voor Coupeuse. De geslaagde genoot haar op leiding bij de Eerw. Zusters te Waspik. _De overplaatsing van den heer Th. G. Vermeer, als machinist bij de Rijkswaterstaat naar de Hank is een maand opgeschort en wel lot 1 Februari. Op Zondag 5 Januari as. geeft de R.K. Propagandaclub «Voor God en Vaderlander in het St. Hendricusgebouw haar laatste uit voering van het schitterende Kerst spel van Felix Timmermans «En waar de ster bleef stille staanin drie bedrijven. Reeds tweemaal en wel 2en Kerst dag en Zondag j.l. is het stuk op gevoerd beide avonden voor een uitverkochte zaal. Het stuk werd schitterend opge voerd, de spelers voelden zich geheel thuis in hun rol. We raden eenieder aan die het piachtige stuk nog niet gezien heeft a.s Zondag een kijkje te gaan nemen. Alle drie de uitvoeringen komen ten bate der kindergaar keuken der St. Vincentiusvereeni- ging- GEERTRUI DEN BERG. De visch- legger van den vischhandelaar J. Kivit9, is verplaatst van de Thor9teiger naar de rolbrug, zoodat hierdoor een flinke I09 en laadgelegenheid voor de schippers aan den loswal is vrijge komen. Zooals wij onze lezers reeds hebben medegedeeld, hoopt Woens dag 1 Januari a.s. onze stadgenoot den heer A Dolk, bakenmeester bij de rijkswaterstaat, zijn 35 jarig dienst- jubileum te herdenken. In de Zaterdag j 1. gehouden ver- gadering van de schippersvereniging Schuttevaer, afd. Dongestroom, werd besloten Woensdag a.s des n.m.half één, vooropgegaan door de Kod. Erk. Harmonie De Eendracht uit Raams- donksveer, den jubilaris een serenade te brengen. Ook het rijkswaterstaats- personeel uit deze omgeving zal hierbij tegenwoordig zijn. Naar wij vernemen, zal be houdens verhindering door weersge steldheid met ingang van 6 Januari a s. de werkverschaffing in den Emi- liapolder een aanvang nemen. Uit deze gemeente zullen een 15 tal werkloozen bij die werkverschaffing welke bestaat uit het verbeteren der ontwateringswerken, kunnen worden geplaatst. Dinsdag 31 Dec 1935 des n m 7 uur en Woensdag 1 Januari 1936 des v m 9 30 hoopt in de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer voor te gaan de heer Ter Louw uit Gou- driaan. Door Burgemeester en Wethou ders der gemeente Schiedam is aan Jac. Blijlevens, aannemer alhier op gedragen het maken van den onder bouw der Westerhavenbrug te Schie dam voor de som van f38.967. Vrijdagavond brandde, nu voor de tweede maal in een maandtijds, de transformator we ke geplaatst is in het transformatorhuisje van 't G E B door, tengevolge waarvan de gemeente ongeveer twee uur in het donker was gehuld. De technisch ambtenaar van het G E.B die in het transformatorhuisje werkzaam was, werd ondanks dat de vlammen om hem heen sprongen, als door een wonder niet gedeeid. Met behulp van het personeel der P N E M. werd de hulptransformator aangesloten, zoodat omstreeks 7 uur de lichten weer aangingen. Voor de zakenmenschen veroorzaakte deze storing nogal wat last. DUSSEN. Zondag heeft de R.K. Tooneelvereeniging „Oefening en Ver maak" een schitterende uitvoering gegeven van 't drama „Vergeten en Vergeven". Er was terecht grooie be langstelling en iedereen had grooie waardeering voor de wijze van op voering, de grime, enz. Ook het blijspel „De generale re petitie en 't duo „Willibert" hadden groot succes. HANK. Op den lsten Kerstdag, kwam de vrouw van schipper Ver- groessen liggende bij de papierfabriek, toen zij alhier uit de nachtmis kwam met haar rijwiel wegen9 de gladheid van den weg op den Buitendijk te vallen. Zij brak daarbij een been. Met een auto werd zij naar haar woning vervoerd, waar zij zich onder genees, kundige behandeling heeft gesteld. Vrijdagnamiddag wilde Dr. van Vuuren uit Dussen op den Buitendijk alhier met zijn auto omdraaien. Hij kwam daarbij te ver op den berm v d« weg, waarbij de auto diep weg zakte. Door toegeschoten hulp wist men met vereende krachten na veel moeite den wagen weer op t verharde gedeelte van den weg te krijgen. Den 2den Kerstdag, des avonds, werd het kerstfeest gevierd door de kinderen der Ned. Herv. Gemeente, in het lokaal aan den Buitendijk alhier. Er was een prachtig versierde kerst boom aangebracht. De kinderen heb ben bij muziek en zang, tevens trac- tatie op chocolade met koekjes, prettig kerstfeest gevierd. Na afloop keerde men zeer voldaan huiswaarts. Den 2den Kerstdag werd in de zaal bij de zusters alhier, een uit- voering gegeven door leden van den Gezellenbond. Deze uitvoering was toegankelijk voor vrouwenen meisjes, die echt genooten hebben van het vlotte en vlugge spel der jongens, wier eerste uitvoering het was. De zaal was goed bezet. HERPT. Bij de aanbesteding der melk- ritten namens de Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier, werden deze als volgt aangenomen. Het is het bedrag van het vorige jaar, alles per week. 1 Herpt, 1 Daan Buijsters 5.18 (5.24) 2 Herpt, II C. de Kort- M.Couwenberg 6.00 (5.40) 3 Hedikhuizen M. v. d. Linden- van Beijnen 6.99 (9.00) 4 0udheusden Ant.vd. Wensch 9.75 (11.00) 5 Hoeven v. Bokhoven- 6 Mommersteeg J. de Vaan 7.00 (7.48) 7 Keiwegdijk L. v. Bijnen- N. van Dal 7.48 (8.00) Kolenvervoer per 10 ton Mar. Couwenberg 6 00 (6.74) Tot verpleegster van de afdee ling Wit-Gele Kruis, Herpt, Hedik. huizen, Heusden i9 aangesteld mej. M Cammaerts uit Hontenisse Heusden 30 Dec. 35. Oudergewoonte zijn hier de ge bruikelijke feesten gevierd met Kerstmis bij de verschillende Zon dagsscholen, de Chr. Bewaarschool en de Chr. Jongelingsvereeniging «Eben Haëzera en naar we vernemen alle tot uiterste tevredenheid der belanghebbenden. De onderlinge dam-competitie tusschen de heeren De Graag (Heus den) en Maas ('s Bosch) werd met de 5e partij beëindigd in café De Bont (Nieuwkuijk) en eindigde met 7—3 in 't voordeel van den heer Maas. Vrijdag werd alhier plechtig begraven Mej. C. de Mol, prefecte der Congregatie van O. L. Vrouw. Zij werd gedragen door enkele leden der Congregatie, terwijl de overigen den lijkstoet volgden. Ook van andere zijden was de belangstelling zeer groot. De heer W. Hesselmans, onze oud-siadgenoot, thans tijdelijk on derwijzer aan de R.K. School te Budel, is thans in vaste betrekking benoemd aan een zelfde school te Heusden (Asten). Hedenavond komt de Raad in openbare vergadering hijeen. Op het convocatie-biljet komen 16 pun ten voor. Verslag volgt later. De heer van de Werken, Wachtmeester titulair bij de mare- chaussée, is van zijn detacheering alhier naar zijn brigadeleruggekeerd. Onze club Juliana won gisteren van Waalwijk I (Blauw-Wit) met 3—0 en slaat dus nog steeds onge slagen. Kaatsheuvel, 29 Dec. 1935é Loco.Burgemeester. In de B. en W. vergadering is tol Loco-Burgemeester benoemd de heer v. Lier, Wethouder te Loonopzand Voetbal DES.Gilze. Voor de tweede klasse I. V. C. B- speelue heden in het Sportpark het eerste DES tegen het 1ste Gilze. Beide ploegen staan nog met een gelijk aantal punten op het ranglijstje, waarom een spannende strijd verwacht kon worden. Over de wedstrijd het volgende: Direct na aftrap weet Gilze met zijn goed combineerende voorhoede de DES- achterhoede te verrassen en met een keihard schot Vloemans het nakijken te geven. Dtrect daarop een snelle DES- aanval waaruit de linksbinnen uit een schermutseling voor hef doel gelijk weet te maken. De partijen gaan dan goed tegen elkaar op, maar de Gilze-voor- hoede is voor doel gevaarlijker en weet dan ook spoedig met 2—1 de leiding te nemen- Steeds komt DES er echter beter in, doch voor doel blij it het telkens mis. Direct na de rust maakt de rechts binnen na keurig samenspel met een keurig schot gelijk. DES blijft domi neeren en Gilze heeft hierdoor bijna niets meer -in te brengen. Geüjdelijk aan weet DES de stand tot 5—2 op te voeren. Dan nog enkele wanhopige aanvallen van Gilze, doch de DES achterhoede is constant en weet het laatste gevaar te keeren. DES won verdiend met 5 2. Dient nog gemeld, dat de Gilze-links- buiten Roestenburg door 'n onfortuinlijke val een beentje in den enkel brak. Dr. Vercauteren verleende de eerste hulp. DES II leed in Loonopzand tegen Uno Animo II een onverdiende 1-0 nederlaag. DES III deed niet voor het eerste onder en stuurde juliana II uit Goirle met een 7 4 nederlaag naar huis, waarmede zij zich keurig op de eerste^ plaats handhaven. Bel Canto's Kerstconcert. Zondagavond gaf de Zangvereeniging Bel Canto een vocaal concert in de zaal van den heer jan van Dun. '1 Was een mooi bezetle zaal, waar voor de heer Th. Tuerlings met z'n koren optrad. Bel Canto had weer een gelukkige avond. Er werd met extrain en in zuivere stemming gezongen. Als nieuwe nummers kwam het mannenkoor met het Soldatenkoor uit de Faust van Gounod en de Gloria van jan v. Leeuwen. Daarnaast met Bisselinks »Ave Maria«. Met de beide solo's die de heer Wooning met z'n warm sonoor geluid te genieten gaf en waarmede deze begaafde zanger veel succes had, was de aankondiging van een Kerst concert zeer goedgekozen. Na de pauze zong het Mannenkoor Beethovens »Die Vesper* en twee Grieg-werken met als goede solisten de heeren v. Nieuwen- huisen, Tenor en Wooning als Baryton, waarin koor en solisten en niet minder de heer v. Amelsfoort aan de vleugel zich als eerste krachten deden kennen. Als aangename afwisseling werd het publiek vergast op een Dameskoor en een Gemengd koor, beide juist in de smaak van het publiek gekozen wat het warm applaus duidelijk bewees 'n Gezellig en zeer druk bezocht bal besloot de intieme en zeer gezellige avond. Bedankt als raadslid. De heer L. Heeffer heeft zijn mandaat als raadslid neergelegd. Als opvolger zal worden aangewezen deeerstgekozene van deze lijst, de heer A. Snaphaan, die reeds vele jaren lid van de gemeente raad geweest Is. ST. JOACHIMSMOER. De be kende Tooneelclub TOG alhier heeft met haar jongste uitvoering op Zondag 29 December 1.1. geloond een flink tooneelstuk goed aan te durven. Als nummer 1 stond op het pro gramma Moeders Geloof, tooneel spel in drie bedrijven door N. Schuurmans, een alom bekend en geroemd stuk, dat hooge eischen stelt aan de spelers Maar de leden van TOG stelden de vele bezoekers niet te leur. Voor een boven ver wachting groote opkomst brachten zij Moeders Geloof voor 't voetlicht op een wijze, die wel niet zonder gebrelen was, maar die de toehoor ders trof, getuigen de ademlooze stilte ijdens 't spel en een daverend applais na ieder bedrijf. Alsdan volgdüi 2 komische duetten en een koddig blijspelletje, die er devroo- lijke itemming weer inbrachten. De oeiioorders hebben genoten, de speers en de tooneelciuD mogen met vddoeningop dezen avond weer zien. t. heeft geloond na 14 jaren bestaai nog voldoende levenskracht te beziten om een goede uitvoering te orgaiiseeren. Door deRijvereenigingen van Kaatshiuvel, Loonopzand en St. Joachinsmoer was op initiatief van deze lattste een wedstrijd gehouden voor de leden dezer gezelschappen op '1 terrein, gelegen aan den weg Loonopzand—de Moer in de nabij, beid van Huis ter Heide. Een 26—tal ruiters kwam in 't strijdperk onder toeloop van tal van belangstellenden. Ieder deelnemer ontving een prijs. De behaalde pun ten per gezelschap 47 voor Kaats heuvel, 46 voor Loonopzand en de Moer viorden bij die van de 2 vol gende Wedstrijden te Kaatstieuvel en Loonopzand gevoegd voor een pr ij zenserie, welke hiervoor be. stemd is. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Aan de Redactie van De Echo van het Zuiden Waalwijk. Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaande een klein plaatsje in onze »Echo«. Wij hebben nu reeds een wintertje gehad en er is al druk gebruik ge maakt van de schaatsen, daar waai er gelegenheid voor was. In bijna alle naburige gemeenten heeft men daar gelegenheid voor gemaakt door een ijsbaan in orde te maken, voor hetwelk op sommige plaatsen aan zienlijke sommen nodig waren. Ik zei reeds: bijna overal is daar voor gezorgd Hier in Capelle, dat van oudsher den toon aangaf op 't gebied van ijsbanen en schaatsen rijden, hoort men niets van dat alles, terwijl men toch voor een luttel bedrag een prachtige ijsbaan kan hebben, waar nooit te weinig of te veel water is en zonder gevaar. Ik bedoel het beroemde vEenden- nesta Als men dat gedeeltelijk liet zuiveren van riet, dan had de be volking van Capelle een mooie eigen baan en hoefden zij niet naar an dere gemeenten en nog vrij hooge entrée te betalen bovendienF; In Was pik b.v. zijn honderden guldens besteed aan de ijsbaan en worden kaarten a f 1,verkocht als eieren uil de korf. Zijn er nu toch in Capelle geen kopstukken meer die zoiets eens voor mekaar brengen. Als men hier wat kaarten verkoopt voor één kwartje, en welke Capel- sche schaatsenliefhebber heeft er dat niet voor over, dan kan men een prachtige ijsbaan maken in eigen gemeente en kan men, als er ijs is, rijden zo hard en zo lang als men wil zonder entrée. Het is pas Nieuwjaar en nog niet te laat als men spoed betracht. Capelsche schaatsenrijders, het ligt aan je zelf dat je buiten de ge meente moet om te rijden Dus maakt er spoedig werk van en houdt, als van ouds, de eer en ijsbanen van Capelle hoog. U* mijnheer de Redacteur mijn hartelijke dank voor de plaatsing hiervan. CAPELLENAAR. 30 Dec. 1935 Geertruidenberg 29 Dec. 1935. Mijnheer de Redacteur. Met de laatste raadsvergadering in onze gemeente, is dan blijkbaar de tragedie der waterleiding Mij. »West-Brabant« afgespeeld, en kan het gordijn achter de beruchte motie en de terechtwijzing van den minis ter worden dichtgeschoven. Ik heb dat raadsverslag in Uw blad gelezen en met belangstelling de laatste terechtwijzigingen van de heeren Timmermans en Janssen. Wat heeft men bereikt met die motie en al die Woorden M.i. totaal niets, integendeel. Men heeft de goede nabuurschap bena deeld, door het hoofd van een aan grenzende gemeente onaangenaam te zijn, of liever ongemotiveerd in deze aangelegenheid te betrekken, 't hoofd van een gemeente waarmede wij zoo veelvuldig in relatie staan. De hoofdzaak is dat men niets bereikt heeft voor hetgeen men als hoofddoel dezer actie aanduidde, n.l. verlaging der tarieven. Juist daarvoor had men de hulp moeten zien te krijgen van een president commissaris, die men het voorrecht had juist in de buurt te hebben. Diens steun, diens initiatief, diens invloed had men moeten trachten te stellen in dienst van het groote doel, n.l. verlaging der tarieven in de nabije toekomst. Men heeft juist het tegenoverge stelde gedaan, door dien president commissaris den directeur, Ged. Staten, den minister e.a. tegen zich H. van Son 5.83 (6.90)

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10